BAAYENS jessm a DO „gezondheid (urbow Jeugdpuistjes YERSEKE WEMELDINGE interessante lezing met dia's over Grie kenland. De speciaalzaak voor Uw BRIL KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE Muziekvereniging „Mozart" 75 jaar. Zaterdag 19 oktober werd het 75-jarig bestaan der muziekvereniging „Mozart" feestelijk gevierd. Precies drie uur ver scheen het korps voor het gemeentehuis, waar het een serenade bracht aan het gemeentebestuur. Hierna werd het ge zelschap door het gemeentebestuur ont vangen in de raadzaal. Naast het vol tallige college van B. en W. waren een aantal raadsleden met hun dames aan wezig, het comité van aanbeveling voor het jubileumgeschenk en een afvaardi ging van het bestuur van de Zeeuwse Bond van Harmonie- en Fanfarevereni gingen. Burgemeester Willemsen sprak er zijn vreugde over uit dat Yerseke nog zo gelukkig is een eigen muziek gezelschap te hebben. Ondanks de res pectabele ouderdom van 75 jaar is het korps nog jong en zeer aktief. Hij wees op de centrale plaats van een muziek vereniging in een dorpsgemeenschap. Gemeenten die dit missen voelen dit dikwijls als een tekort voor de gemeen schap, die niet alleen omdat men bij verschillende feestelijke gebeurtenissen het eigen muziekkorps mist, doch ook als vorm van nuttige vrijetijdsbesteding Collecte. De P.I.T.-collecte heeft alhier opge bracht een bedrag van 273,19. voor een aantal ingezetenen. Burgemees ter Willemsen wees verder op de re presentatie van „Mozart", vooral na de oorlog. „Mozart" heeft de gemeente Yerseke vele malen op waardige wijze mogen vertegenwoordigen, in het bijzon der tijdens de manifestaties van „Zee land Presenteert", zowel in als buiten de gemeente. Hij deed een beroep op de jeugd zich aan te sluiten bij het korps en op deze wijze het dreigende tekort aan leden op te heffen. Het was burge meester Willemsen een genoegen om naast zijn felicitaties ook een tastbaar bewijs van medeleven met het korps te kunnen aanbieden. Namens de burgerij bood hij een enveloppe aan, waarin het voorlopig resultaat van de inzameling zat voor het jubileumgeschenk. Dit be droeg 849,doch tijdens de receptie die later in hotel Oesterbeurs werd ge houden, groeide dit bedrag uit tot meer dan 1200,De voorzitter van „Mo zart", dhr. J. Glerum, bracht dank aan het gemeentebestuur voor deze ont vangst. Aangezien er in vele bladen reeds een verslag had gestaan over de afgelopen 75 jaar, meende hg hierover niets meer te moeten zeggen. Het korps heeft thans nog een behoorlijk aantal leden, de drumband weer een aantal jongeren, doch wil men zich kunnen handhaven, dan zullen meer jonge leden de weg moeten vinden naar een nuttige en prettige vrijetijdsbesteding. Met angst vragen velen zich af of straks de har monie- en fanfaremuziek alleen nog be oefend zal worden door militaire- en be- drijfskorpsen Dit zou inderdaad voor de gemeenschap een groot verlies zijn, al- djjs dhr. Glerum. Hij bracht verder dank aan het comité van aanbeveling voor de hulp die men heeft geboden bij de in zameling voor het jubileumgeschenk, dat aller verwachtingen heeft overtrof fen. Wij zullen hiervoor een nieuwe vlag of vaandel kopen en als het kan ook nog een nieuw instrument. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door dhr. J. Burger namens de Zeeuwse Bond, die Yerseke geluk wenste met zo'n mooie muziekvereniging. „Mozart" is al die jaren een graag geziene gast geweest op onze concoursen en festivals, aldus dhr. Burger. Hij sprak de hoop uit dat. het ook de komende 25 jaar goed zou mogen gaan met deze mooie vereniging. Hier na maakte het korps een mars door een gedeelte van het dorp en werd daarna een zeer druk bezochte receptie gehou den in hotel Oesterbeurs. Een groot aantal belangstellenden was hier aanwe zig om het bestuur te feliciteren met dit mooie jubileum. Vele bloemstukken versierden de zaal, terwijl door een groot aantal aanwezigen enveloppen met inhoud werden aangeboden. Hierdoor steeg het bedrag van het jubileumge schenk tot ove'r de 1200,Achter eenvolgens werd hier het woord gevoerd door dhr. Burger namens het bondsbe- stuur, dhr. A. P. Schouwenaar namens O.K.K. te Wemeldinge, dhr. Knuit na mens „Arne's Genoegen" uit Amemui- den, dhr. M. C. Hoogesteger namens de Bond van Bejaarden in Yerseke, dhr. J. Ferwerda uit Dordrecht als oud-lid en dhr. P. J. de Leeeuw als oud-lid en be stuurslid, terwijl dhr. C. R. Kanaar de felicitaties overbracht van het comité dat elk jaar de reis voor de ouden van dagen organiseert en dan een beroep deefe"op „Mozart" de deelnemers met muziek te verwelkomen. Vrijwel alle Yersekse verenigingen waren vertegen woordigd, alsmede een aantal zusterver enigingen uit de naaste omgeving. Dhr. Glerum bracht dank voor de overweldi gende belangstelling. Het bestuur had dit werkelijk niet verwacht en ook de giften die binnenkwamen voor het ca deau hebben de verwachtingen verre overtroffen. We wisten niet, aldus de voorzitter van Mozart", dat wij zo ge zien waren bij de Yersekse burgerij. Tot slot vertelde de 86-jarige heer Joh. Zuid- weg nog het een en ander over vroeger, want hij kon zich nog herinneren dat „Mozart" werd opgericht. Zelfs uit Ame rika kwam een felicitatie van de oud- Yèrsekenaar Daniël Jagt uit Lodi in New Yersey. In de avonduren werd het feest in zaal Nolet voortgezet, waar men de leden met hun dames een kof fietafel aanbood. „Mozart" kan terug zien op een eenvoudige, maar niet min der goed geslaagde viering van het 75- jarjg bestaan. Laten we hopen dat het binnen afzienbare tijd een groot aantal jonge leden mag begroeten. De vereni ging is het zeker waard en Yerseke kan vast niet zonder zijn „Mozart". Geslaagd, dus gefeliciteerd. Dezer dagen slaagde onze dorpsgenoot dhr. L. Huibregtse voor het vakdiploma „Aannemerscursus". De diploma's wer den uitgereikt door wethouder J. S. Hoek. Vluchtelingenaktie. De bliksemaktie die maandagavond ook alhier werd gehouden, bracht het mooie bedrag van 706,25 op. De col lectie, die huis aan huis was gehouden, werd georganiseerd door de jeugd van Wemeldinge, die hiermede weer bewees het niet te laten bij woorden, maar ook daden toonde. Wandelsport. Op Wemeldinge houdt men op 2 no vember een wandeltocht over 5 en 10 km t.b.v. „Sport Steunt Zonneveld". Voor de deelnemers en verdere belang stellenden zal er na afloop van de wan deltocht een film vertoond worden in het zondagsschoolgebouw van de Vrg Evang. Gemeente, die handelt over de wandelsport. Daarbij zal ook blijken of er genoeg animo bestaat om tot de op richting van een club te komen. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij u naar het Kort Golfje in dit blad. Raadsvergadering. Vrijdagavond vergaderde de raad der gemeente. De burgemeester deelde me de dat benoemd is tot adjunktcommies ter secretarie dhr. Risseeuw uit Middel burg, thans werkzaam te Kruiningen. Dhr. M. Zuidweg zag gaarne dat B. en W. informaties zouden inwinnen betref fende de centrale werkplaats „De Be- velanden", daar de daar werkenden per week 11 uur verreizen, hetgeen dhr. Zuidweg in de winter toch wel een zwa re opgaaf vond. De volgende woning wetwoningen werden verkocht: Pr. Bea- trixweg no. 39 aan dhr. L. M. Zuijdwegt voor de som van 14.103,Oranje boomstraat lb aan dhr. W. Wagenaar voor de som van 11.426,Pr. Juli- anastraat 42 aan dhr. C. J. van Veld huizen voor de prijs van 8.946,en Pr. Julianastraat 54 aan dhr. F. J. van Dokkum voor de prijs van 9.302, van dhr. C. F. Steketee werd eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de openbare lagere school wegens zijn be noeming te Goes. Aan dhr. M. C. Lin- Zeeuwse wandeltochten voor „Zonne- veld"-aktie. Evenals twee jaar geleden heeft dhr. J. van de Parel alhier zijn schouders gezet onder de organisatie van de wan deltochten die begin november ten bate van „Sport Steunt Zonneveld" in ver schillende plaatsen van Zeeland m.m.v. de Zeeuwse wandelsportverenigingen zullen plaats vinden. De tochten zullen in de meeste plaatsen worden gehouden over afstanden van 5, 10 en 15 km. El ke deelnemer ontvangt een fraaie me daille met het „Sport Steunt Zonneveld"- embleem. Op 2 november zullen de wandelaars in Wemeldinge, Westdorpe en Souburg hun beste beentje gaan voorzetten. Een week later komen die in Krabbendijke, Kruiningen, Biezelinge, Rilland-Bath, Kloosterzande, Axel, Oost burg, Middelburg, Ovezande en Temeu- zen aan bod. Zoals bekend is de netto opbrengst in zijn geheel bestemd voor de door Sport Steunt Zonneveld geadop teerde geestelijk en lichamelijke gehan dicapte kinderen in de inrichting „Zon neveld', „Ipenoord", „Kinderzorg" en „Den Berg". Raadsvergadering. Dinsdagavond vergaderde de gemeen teraad onder voorzitterschap van bur gemeester A. Schipper. Het voorstel tot goedkeuring van een wijziging der be groting van de instelling voor Maat schappelijke zorg werd z.h.st. aangeno men. Een voorstel om de uitgifteprijs voor bouwrijpe grond in het uitbrei dingsplan achter de Welhoekstraat te stellen op 19,30 per m2 werd, na een opmerking door dhr. E. A. E. M. Suy (K.V.P.) voor wat betreft de door G.S. gestelde post voor onvoorzien en de op merking dat de straatverlichting in dit uitbreidingsplan wel erg sumier is op genomen, eveneens z.h.st. aangenomen. De raad ging akkoord met het voorstel om aan dhr. A. L. Schouwenaap te Hansweert een perceel bouwgrond te verkopen in het uitbreidingsplan Hans- weert-west, alsook aan dhr. A. L. Huy- NATUURZUIVER OPWEKKEND VERKWIKKEND denbergh werd eervol ontslag verleend als secretaris-penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur met ingang van 1 mei 1964. Bij de behandeling van de eerste wijziging van de begroting van het B.A. voor het dienstjaar 1963 werd met hoofdelijke stemming aangenomen de eerste wijziging van 733,met 4 stemmen voor en 3 tegen. Dit betreft een wijziging voor administratieve hulp door gemeentepersoneel. De begroting voor het jaar 1964 werd behandeld. Het commissierapport werd punt voor punt besproken, waarna de begroting werd aangenomen. Met ingang van 1964 zul len de presentiegelden der raadsleden bedragen 15,-voor een raadsverga dering en 7,50 voor een commissie vergadering. De presentiegelden zijn dan gelijk aan die der omliggende gemeen ten. Het bedrag per leerling voor de openbare lagere school werd vastgesteld voor 1964 op 50,24 per leerling. Hier over werd nogal enige tijd gediscuseerd. Het volgende agendapunt betreft de machtiging aan B. en W. om tot aan koop van grond voor een nieuw te bou wen gemeentehuis over te gaan. Hier over werd enige tijd gediscuseerd. Allen juichten het toe en hoopten er zelfs nog eens in te vergaderen. Dhr. M. Zuidwegt vond het rapport te veel opgeblazen en zag liever gesteld: Het oude gemeente huis is versleten en nu zouden we wel eens een nieuw willen hebben. B. en W. kreeg de machtiging om tot verdere af werking van plannen door te gaan. Te vens werden zij gemachtigd een stuk grond aan te kopen van dhr. D. J. Tjoonk aan de oostzijde van de Molen straat. Vergadering Plattelandsvrouwen. De afd. Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen hield dezer dagen haar maandelijkse vergadering. De schrijfster Amee van Tricht hield een zen voor het verkopen van een perceel bouwgrond in Hansweert-oost. Betref fende het voorstel tot vaststelling van een gemeenschappelijke regeling voor de reinigingsdienst omvattende de gemeen ten Kruiningen, Krabbendijke, Rilland- Bath, Waarde, Yerseke en Wemeldinge merkte dhr. Suy op, dat naar zijn me ning uit de voorgestelde regeling niet blijkt welke de taak is die deze rege ling omvat. De voorzitter was de me ning toegedaan dat een zuivere taak analyse hiervan zeer moeilijk is te ver wezenlijken, bovendien zo zei burgemees ter Schipper beslist het bestuur over het aan te kopen materieel en is de taak welke de reinigingsdienst omvat nog ge bonden aan de aan de regeling deelne mende gemeenteraden, gezien het feit dat zij het zijn welke de financiën moe ten beschikbaar stellen. Ook dit voorstel werd aanvaard, zij het dat dhr. P. H. A. Polderman (V.V.D.) wenste geacht te worden tegen te hebben gestemd. Het voorstel tot wijziging der keurlonen voor slachtdieren en vlees werd door de raad aanvaard, aangezien de uitga ven de inkomsten voor deze dienst over troffen. Dhr. L. C. v. d. Maas werd met 9 tegen 1 stem door de raad be noemd in de funktie van gemeentewerk man. Tenslotte gaf de raad haar mede werking om mevr. wed. De Pauw uit Hansweert in het genot te doen stellen van een douchepremie. Hierna werd de raad de begroting der gemeente voor het dienstjaar 1964 aangeboden. Aan het bijgevoegde overzicht ontlenen wij het volgende: De begroting voor 1964 is sluitend gemaakt kunnen worden met een post onvoorzien van 5.500,wat wel zeer aan de lage kant is. Dit vindt mede z'n oorza&k in de post subsidie voor de instelling voor Maatschappelijke Zorg welke als gevolg van de zeer ge stegen ziekenhuiskosten en verpleeg- inrichtingskosten dient te worden ver hoogd met 10.000,Teneinde de voorgenomen verbeteringen van straten en rioleringen op het dorp Hansweert, waarvan de kosten voor het herstel der straten worden geraamd op 300.000, te kunnen financieren ziet het college van B. en W. geen andere mogelijkheid dan dit door middel van een verhoging der straatbelasting op te vangen, wat gezien diverse omliggende gemeenten nog geenszins uit de toon zou vallen. Eventuele voorstellen dienaangaande zullen t.z.t. de raad bereiken. Dat het herstel van de Hansweertse straatweg, wat voor het gedeelte vanaf de be graafplaats tot het z.g. Olmenboompje 60.000,zal gaan kosten moet ge dekt worden door een eventuele verho ging van een of andere belasting, blijkt uit dit overzicht om nog niet te spre ken van de verbetering van de Zand dijk, welke, hoewel deze op het tertiair wegenplan is geplaatst, voor de gemeen te altijd nog, volgens een raming der Prov. Waterstaat, op 500,00, 175.000,— zal komen. De reinigings rechten zullen eveneens dienen te wor den verhoogd van 10,— tot 12,50, aangezien de kosten der reinigingsdienst niet voldoende door de reinigingsrech ten worden gedekt. Voor de bouwgrond in de beide uitbreidingsplannen, Hans- weert-west en het nog te realiseren uit breidingsplan achter de Welhoekstraat, bestaat reeds grote belangstelling van particuliere zijde. Verwacht wordt dat binnenkort Verzoeken voor grondaanko pen de gemeente zullen bereiken. Reeds nu zal weer moeten worden omgezien naar nieuwe bouwgrond. Nu de grond voor de aanleg van een tennisbaan door de gemeente is aangekocht zal, zodra dit mogelijk is, een voorstel tot aanleg hiervan worden gedaan. Bliksemaktie. De bliksemaktie voor de vluchtelin gen in Griekenland heeft in de gemeen te Kruiningen het bedrag van 1514,60 opgebracht. De burgemeester van Krui ningen dankt de bevolking hartelijk voor dit prachtige resultaat. In het bijzon der dankt hij de vele collectanten, die hun maandagavond hebben opgeofferd voor deze inzameling. Ook Kruiningen heeft getoond een daad van menslievend heid te kunnen stellen, waarmee de Griekse vluchtelingen „hun laatste kans" kregen. Wielrennen. Dat het verleden jaar van onze dorps genoot geen uitschieter is geweest om drie van de grootste wegklassiekers te winnen blijkt wel uit het feit dat hij ook dit jaar weer twee van deze be roemde wegklassiekers heeft kunnen winnen. Na ParijsTours won hij n.l. weer de Ronde van Lombardije. Pro ficiat, Jo de Roo! Gevonden en verloren voorwerpen. Als gevonden werd op het bureau der Rijkspolitie alhier aangegeven: Een kin- derportemonn^ie met een 5 cent munt stuk. Als verloren werd aangegeven: Een regenbroek, een glacé dameshandschoen (zwart), een 5 tons kelderwinde, een zwart leren herenportemonnaie met rits en inhoudende 16,en een leesbril. Inlichtingen hierover gaarne: Politie bureau Burgem. Vogelaarstraat. Het verkeer. Het verkeer over de Westerschelde heeft maandagmorgen grote stagnatie ondervonden vanwege de zware mist. Een zeer lange file van auto's betrok de wacht totdat de mist was opgeklaard, waarna met man en macht werd ge werkt om zo vlug mogelijk de wachten den over te zetten. Een nieuwe zaak. Vorige week was er op de Markt een huis waarvan de ramen waren afge schermd met lakens. Velen hebben zich afgevraagd waarom men, kennelijk af gesloten van de buitenwereld, zo ge heimzinnig deed. Vrijdag j.l. kwam ech ter de oplossing: Toen de lakens waren weggehaald stond daar een complete ijssalon, met achter de toonbank de trot se eigenaars: Fa. Reynhout. Aan druk te heeft het de eerste dagen niet ont broken; de eigenaars hadden onder de schoolgaande jeugd consumptiebonnen uitgedeeld. Vanaf deze plaats wensen we de eigenaars succes met hun nieu we zaak. Nog wat instuif nieuws. A.s. zaterdag verzorgt de mandoline vereniging „Excelsior" het programma van de Instuif. Een mooi gebaar van deze vereniging, vooral wanneer men bedenkt dat het geheel belangeloos ge schiedt. De collecte, gehouden in de Herv. Gem. op zondag j.l. heeft een be drag opgebracht dat de commissie voor lopig uit de geldzorgen haalt. Bravo! Rechtzetting. In ons bericht „Schip lek" in ons nummer van vorige week werd de in druk gewekt, dat dhr. Polderman zich aan ontoelaatbare handelingen zou heb ben schuldig gemaakt ten opzichte van de pompen van de fa. Bruinshoofd. Niets is echter minder waa», en we haasten ons daarom hierbij deze uitlating terug te nemen, daar dhr. Polderman in deze geen enkele blaam treft. wegAdr. ButijnwegJulianastraat in de kom der gemeente twee personen auto's in botsing, waarbij beide auto's flink werden beschadigd. Het ongeluk ontstond doordat dhr. E. D. uit Rilland geen voorrang verleende aan de voor hem van rechts komende P. v. O. uit Vlissingen. Dhr. D. kwam van de rich ting Rijksweg. Het ongeval liep zonder persoonlijke ongelukken af. Concert zangvereniging. Donderdagavond gaf de Chr. Gemeng de Zangvereniging uit Rilland-Bath een concert voor de patiënten van het zie kenhuis „Oostwal" te Goes. Daarna gaf men nog een uitvoering in het bejaar denhuis „Huize Randwijk", eveneens in Goes. Een en ander werd door de pa- tienten op hoge prijs gesteld en zij hoop ten dit nog eens meer te horen. inqewa (actieve kooldragéesj bij maag-en ingewandsklachten.fi.25 Filmvertoning. Maandagavond werd in het Dorpshuis „Luctor et Emergo" voor een goed be zette zaal de bekende film vertoond „De langste dag" (over de invasie in Nor- mandië). 's Middags werd nog een jeugd film vertoond naar het bekende strip verhaal „Sjors en Sjimmy op het Pi- rateneiland", waarvoor ook een goede opkomst was. Voetbal. Rillandia H speelde zaterdag tegen Tern. Boys H. De wedstrijd eindigde in een 41 overwinning voor Tem. Boys. Rillandia III speelde tegen Term Boys III. Deze match eindigde in een gelijk spel, 22. Korfbalvereniging „V.I.O.S.". De reeds lang bestaande korfbalver eniging, die in haar bestaan vele over winningen boekte, was de laatse tijd sterk aan het aftakelen. Nu is het zo ver gekomen dat zij door gebrek aan leden geen bestaansmogelijkheid meer ziet. Vandaar dat men besloten heeft de vereniging te ontbinden. Raadsvergadering. In de gehouden raadsvergadering van maandag kwam het reeds vroeg tot een discussie tussen dhrn. Riedijk (Vrije lijst) en Hage (S.G.P.), dit naar aan leiding van opmerkingen aangaande de notulen der vorige vergadering. Uit de ingekomen stukken bleek dat Ged. Sta ten hun goedkeuring hebben onthouden aan aankoop grond van dhr. W. Kake- beeke. Verder werd een (3-jaarlgks) be sluit genomen, waarbij verklaard wordt de openbare school in stand te houden. Deze heeft momenteel nog 44 leerlin gen. Bij de herbenoeming van leden van de woonruimtecommissie merkte dhr. Riedijk op: „De groepering die ik ver tegenwoordig is hierin (in de voor dracht) niet genoemd. Gaarne zou ik dat anders zien. Mijn voorganger trok zich terug uit diverse commissies, ik niet. Dat heb ik in een vorige raadsver gadering gezegd. Dhr. Van Ham (A.R.) dacht dat het toen ging over het nazien der boeken. Dhr. Marcusse (P.v.d.A.) meende dat er een zakelijke commissie moet wezen als een huurder, verhuur der, aannemer en sociale dienst en geen politieke richting. Dé burgemeester is het hiermee eens. De leden dhrn. J. Zanddijk, M. Marcusse, A. Zeevaart, M. Benou en mevr. Verschuure werden met algemene stemmen herbenoemd, evenals de plaatsvervangende leden. Voor de „Stichting Bejaardenzorg" moesten vier leden gekozen worden. Dit zijn gewor den dhrn. J. Engelse, H. Heuzinkveld en J. Zanddijk en mevr. A. van Langevelde- v. d. Plas. Tot leden van de Burger lijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg werden dhm. J. de Goffau en J. Zweedijk herbenoemd. De ontslagaan vrage als gemeentewerkman van dhr. J. Zuidweg deed bij dhr. Busch (S.G.P.) de vraag rijzen of het in het vervolg voorkomen kan worden dat arbeiders weggaan omdat zij in de particuliere sector meer kunnen verdienen. Speciaal voor vakmensen moet er een middel ge vonden worden voor betere loonvorming. De burgemeester zegt dat werkclassifi- catie in voorbereiding is, maar dat een dergelijk verschil van loon hiermee niet ondervangen kan worden. Een plan voor uitbreiding wordt goedgekeurd, maar doordat G.S. de koop van de grond niet hebben goedgekeurd, vraagt Riedijk of er dan misschien onteigend moet wor den. De burgemeester antwoordde dat die mogelijkheid er wel in zit. Maar voor koop voor 3,50 per m2 vindt G.S. dit bedrag te groot. Een begrotingswijzi ging is noodzakelijk, mede in verband met aanbieding van een wandversiering in het bejaardentehuis. Dhr. Riedijk vindt het vreemd dat de raad hierdoor voor een voldongen feit wordt geplaatst. Opbrengst collecten. De collecte ten behoeve van het Ned. Vluchtelingen Comité 1963 heeft in de ze gemeente 910,16 opgebracht. De collecte ten bate van het Konin gin Wilhelmina Fonds voor de kanker bestrijding bracht 339,34 op. Toneelavond Ontspanningsvereniging. De algemene ontspanningsvereniging tevens Nutsdepartement Rilland-Bath heeft het winterseizoen ingezet met een toneelavond, die verzorgd werd door „De Plankeniers". Op1 keurige wijze werd de Victoriaanse thriller „Gaslicht" opgevoerd. Botsing tussen personenauto's. Maandagmiddag omstreeks vijf uur kwamen op het kruispunt Valckenisse- drogen in met Purolpoeder.fi.6Qenfi.- De burgemeester meent dat B. en W., het college dat gekozen is door de raad, zulke beslissingen mag nemen. Dhr. Riedijk wenst de aantekening tegen te hebben gestemd. Dhr. Van Velzen (S. G.P.) merkte nog op dat bijna in alle tehuizen dergelijke geschenken te vin den jzgn. Verder was als belangrijk punt aan de orde de uitvoering van de nieuwe riolering in de Wilhelminastraat. Dit gaat voor de gemeente een bedrag kosten van 80.000,Alle raadsleden zijn er van doordrongen dat dit hard nodig is en daarom wordt dit voorstel zonder stemming aangenomen, ook al vindt dhr. Hage het jammer dat de Irenestraat niet volledig vernieuwd kan worden. Besloten werd dit&werk onder hands te doen aanbesteden bij de Fa. Duinhouwer. Bg de rondvraag vroeg de heer Marcusse naar de verkoop van wo ningwetwoningen. Door diverse moeilijk heden is dit niet wenselijk, aldus de burgemeester, die hierna de raadsver? gadering sloot. nc

Scheldebode | 1963 | | pagina 2