flurgerlyfce fh Ste»» I, SOLEX h blok Land- en Tuinbouw INGEZONDEN -oto 9d a Van IJsseldijk-Snoep en zonen Maak keuze Fa. van Nimwegen- Heyboer K O R T E (1 O L F J ES Een helder volk kiest schone warmte... kiest Caltex Edelhaardoiie ^kristalzuiver ste en tweede plaats in het vitesse- kampioenschap zijn behaald door Van Driel-Heijstek. Als derde eindigde J. H. C. Poley. Midfond-kampioen is P. I. Butler geworden. De tweede plaats was voor het duo Van Driel-Heijstek. Van de jonge duiven ging de kampioenstitel naar M. Nijssen. De tweede en derde plaats zijn voor P. I. Butler. Generaal- kampioen is het duo Van Driel-Heijstek geworden met P. I. Butler op de twee de plaats. Kampioen-duif werd weer het duo Van Driel-Heijstek. Verkoping. In hotel „De Zwaan" werd door no taris J. C. Kram ten verzoeke van dhr. M. Nieuwenhuize publiek verkocht het woonhuis Biezelingsestraat 86. Hoogste inschrijver was dhr. H. Nieuwenhuize te Biezelinge voor 22.700,Koper werd dhr. Jac. Brouwer voor de som van 22.725,—. H.V.K.K. vierde eerste lustrum met internationale hengelwedstrijd. Het Oosterscheldekampioenschap hen gelen is zaterdagmiddag gewonnen door G. van Tilburg van de „Zeester" uit Halsteren. In de laatste van een serie van vier wedstrijden, gehouden in het kanaal door Zuid-Beveland en georgani seerd door de vereniging „De Kapelse Kanaalvissers" behaalde Van Tilburg 390 punten. Met een puntentotaal van 1450 rukte hij van de vierde naar de eerste plaats op en versloeg daarbij zijn naaste concurrenten A, van de Hoek en W. !M. Geluk van de „Zeebaars" uit Scherpenisse. Winnaar van de individu ele wedstrijd werd M. Boogerts van de „Edelkarper" uit Bergen op Zoom. Met 915 punten won hij behalve een centri- ge ook de ere-medaille van de Commis saris der Koningin in Zeeland, Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot. Van de korpsen ging ploeg vier van de „Zeebaars" uit Scherpenisse met 1625 punten met de eer strijken. Voor de organiserende vereniging was het een vreugdevolle dag; in de eerste plaats vanwege het grote aantal deel nemers, maar vooral ook omdat met het organiseren van internationale tour- nooien het eerste lustrum werd gevierd. Dit feestelijke kwam vooral naar voren toen tijdens de receptie in het ge meentehuis het plaatselijk muziekkorps „Ons Genoegen" de jubilerende vereni ging een aubade kwam brengen. Ook dit jaar hadden de „Kapelse Kanaalvis sers" voor een perfecte organisatie ge zorgd. Hiervan getuigden tijdens de re ceptie alle sprekers. Burgemeester H. G. van Suijlekom die als eerste het bestuur feliciteerde, sprak met veel lof en waar dering over het werk en initiatief van de vereniging, die hij qua ledental een belangrijk element vond op ontspan- ningsgebied. Hij sprak de hoop uit, dat er nog vele van dergelijke festijnen mo gen volgen. Namens de Eerste Goese Hengelsportvereniging te Goes sprak de heer J. P. Neels. Als kleine verenigin gen, aldus dhr. Neels, is H.V.K.K. groots in zijn prestaties. Van deze zusterver eniging ontving de jubilerende vereni ging een bloemstuk. Dhr. J. de Vliegher uit Eijst-Duinbergen, die als secretaris van de Nationale Belgische Federatie voor de zeehengelsport het woord voer de, wees er op, dat Kapelle elk jaar een manifestatie weet te presenteren, die meegeteld kan worden en die de Belgen weten te appreciëren. Uit de belangstel ling valt ook af te leiden, aldus dhr. De Vliegher, dat de hengelsport aan het groeien is. Van een goede organisatie spraken ook dhrn. J. de Zwart uit Ber gen op Zoom als voorzitter van de Oosterscheldefederatie en J. C. van de Broeke uit Temeuzen, die het woord voerde als afgevaardigde van de Wes- terscheldefederatie. Nadat dhr. Verduin uit Breskens namens" de vereniging de „Zeekrab" het bestuur had gefelici teerd, sprak voorzitter L. C. Oele een dankwoord, waarbij hij zich vooral tot het gemeentebestuur richtte. Aan bur gemeester Van Suijlekom en wethouder J. Balkenende werd een speldje met op druk „H.V.K.K." overhandigd. Alle an dere aanwezigen kregen een doosje met Kapels fruit. Ofschoon het weer wel enigszins als spelbreker is opgetreden, had de vereniging over deelname niet te klagen. Vijfhonderddertig deelnemers hadden zich om klokslag één uur als een lang lint langs de kanaaloever ver zameld, wachtend op het teken om in te leggen. De totale vangst beliep ruim dertig kilo bovenmaatse vis. De weging die tijdens de receptie plaats vond, had een vlot verloop, zodat burgemeester H. G. van Suijlekom om rond half zeven in hotel „De Zwaan" de prijswinnaars kon bekendmaken. De prijzen werden uitge reikt door de voorzitter van de Ooster scheldefederatie, dhr. J. de Zwart. NYLABOURBANDEN MET ANTISLIPWERKING Alle beschikbare trekkers zien we da gelijks op de velden. De vele moeilijk heden welke door het slechte weer hier bij optreden brengen de „slip" weer ex tra naar voren. Thans is hiervoor een speciale band ontwikkeld, welke door het Instituut voor Landbouwtechniek en Rationalisa tie te Wageningen is beproefd. Het rapport hierover is thans ver schenen. Een belangrijke conclusie die men er uit kan trekken is, dat de Ny- labourband een bijzonder slijtbestendige band is. Voorts blijkt uit de vermelde beproe vingsresultaten en beoordeling waarmee het rapport wordt besloten, speciaal de nadruk gelegd, dat deze band zich o.a. onderscheidt door bijzonder hoge kammen, die verder dan gebruike lijk uiteengeplaatst zijn. De voordelen hiervan komen het sterkst onder zeer ongunstige omstan digheden aan het licht, waarbij is ge bleken dat de „trekkracht" van deze band in natte weke grond t.o.v. die van die van de gewone trekkerband soms wel verdubbelt. De proefneming heeft plaats gevon den op de Oostwaardhoeve in de Wie- ringermeer, het proefbedrijf van het I. L.R. Na de proefperiode (waarbij ook 25 op de harde weg werd gereden) bleken de kammen van het profiel 5 k 6 mm lager te zijn geworden en aan de randen iets te zijn afgerond. De slijtage van de kammen was zeer regelmatig. Verder vertoonden de banden geen slij tage, ze verkeerden nog in uitstekende toestand terwijl de vergelijkingsbanden in dezelfde periode versleten waren. De gunstige resultaten welke met de ze Nylabourbanden worden verkregen, zijn door praktijkervaringen tevens be- vestjg$. INSTUIF Blijkens een advertentie in het vori ge nummer van dit blad zijn de z.g. „In- stuifavonden" in „De Haven" weer be gonnen. Ook nu blijkt er bij de jeugd van 12 t/m 15 jaar weer behoorlijke belangstel ling voor te bestaan. Een 70-tal jonge ren van die leeftijd heeft de zaterdag avond weer op gezellige wijze doorge bracht. Toch komt het nog herhaaldelijk voor dat geïnformeerd wordt wat het doel van deze avonden is en wat er gedaan wordt. Het lijkt ons daarom van be lang dit hier in enkele woorden weer te geven. De zaterdagavond is de avond dat de jeugd het huis uittrekt. Men zoekt de vrienden of vriendinnen op en tracht van die avond te maken wat er van te maken valt. Dat dit altijd niet even goed lukt zal niemand willen ontkennen. Hen hierbij te helpen is het doel van de in stuif. Door de instuifcommissie zijn hier kosten noch moeite voor gespaard. Zo zijn de zalen van „De Haven" dan om getoverd in echte speelzalen. Men vindt er dan tennistafels, voetbalspelen, bil jarten, sjoelbakken, damspelen, schaak spelen, enz. enz. Dat hiermee in een be hoefte wordt voorzien bewijst het be zoek. De bedoeling is nu, dat a.s. zaterdag ook gestart wordt voor de leeftijd van 16 jaar en ouder. Wellicht staan deze reeds meer „op eigen benen", maar het wil ons voorkomen, dat ook voor deze categorie hieraan behoefte bestaat. De aanpak zal dit jaar enigszins an ders zijn dan vorig jaar. Ter afwisse ling zullen diverse wedstrijden of com petities worden georganiseerd, terwijl het de bedoeling is om af en toe ook groepsspelen te houden. Liefhebbers van toneel zullen gelegenheid krijgen zich hierin te bekwamen en ook wordt ge dacht aan handenarbeid. Kortom, het accent zal meer gelegd worden op de zelfwerkzaamheid, zodat de instuif echt him instuif wordt. De jongsten hebben beslist geen op wekking meer nodig. De 16-jarigen en ouder misschien wel. Voor hen is het nogkJy&uw. Kom even over de drempel en stéék je neus eens binnen. De rest* volgt dan vanzelf wel. We willen graag eens met jullie praten op welke wijze we het beste je zaterdagavonden tot ge zellige avonden kunnen maken. De toegangsprijs zal geen bezwaar zijn. Voor de jongste groep 25 cent en voor de oudere groep 50 cent per avond. Een avond van half acht tot tien uur. Mocht je dorst krijgen dan kan die ook nog gelest worden. Het buffet is n.l. open en er gelden speciale instuiftarie- ven. Vol verwachting klopt ons hart. Dat van jullie ook? Tot zaterdag dan! Namens de instuifcommissie, JOH. VAN ES Van 3—10 oktober 1963 YERSEKE. Geboren: Robert Paul, zv. Gerrit Tissink en Jannetje Johanna Lob- bezoo; Cornelia Elisabeth, dv. Abraham Baaij en Johanna Moerdijk. Overleden: Jan Pikaar, 87 j., wednr. van Wilhelmina Langewisch. Gehuwd: Simon Paauwe, 26 j. en Le na Koole, 27 j.Willem Jan Lamper, 24 j. te Wemeldinge en Tannetje Johan na Danker, 19 j. Huw.afk.: Cornells de Visser, 21 j. te Goes en Elizabeth Cornelia Vette, 20 j. Van 39 oktober 1963 WEMELDINGE. Geboren: Anita Angela Rosalia, dv. Theodorus Franciscus van den Bergen en Gemma Charlotte Apo- lonia van Dorsselaer; Adriaan Hubrecht, zv. Hubrecht van Stel en Pieternella Jannie Marie Verwijs; Tannetje Janna Paulina, dv. Comelis Jan Louws en Pie ternella Bentschap Knook. Overleden: Gerard Blok, 88 j.; Din- gean Cornelis Oosse, 75 j., wednr. van Petronella Frieda Auguste Vrinssen. Van 39 oktober 1963 KRUININGEN. Geboren: Maria Fran- cina, dv. Jacob Lokerse en Francina Ma ria van den Berge; Lucas, zv. Marinus Lokerse en Johanna Verlare; Jan Cor nelis, zv. Gommèrt Laurus van de Griek en 'Marina Harthoorn. Overleden: Gustavus Vermont, 68 j., wednr. van Johanna Menheere. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. Bed. H.A. en dankzegging. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. L. Rijksen, Rot terdam-west. 9.30 u. H.A.; 2 u. H. Doop Dinsdag 15 oktober 7.30 uur: Ds. Kok, Leerdam. R.K. Kerk, Langeville 37 H.H. Missen op zondag 7.30 en 10 uur. H. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils 10 uur: Heiligingsdienst Zondagsschool en brjbelklas 1.15 u. n.m. 18 uur: Verlossingssamenkomst. Geleid door Majoor P. E. Hokke. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. V.m. Gezinsdienst met medewerking van het Kinderkoor; n.m. voorber. H. Av. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10, 2.30 en 4 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. N.m. bed. H. Avondmaal. Geref. Kerk 10 en 5 uur: Ds. J. Koolstra. Bediening H. Av. en dankzegging. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. G. Zwerus, Nunspeet. 2 uur: Leesdienst. Woensdag 16 oktober 7.30 uur: Ds. W. Suijker van Krabbendijke. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. Bediening Heilig Avondmaal Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Ds. Penninga, Rotterdam Krabbendyke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwèn. Bed. H. Av. en dankzegging. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Dhr. Allewijn, Goes. 2.30 uur: Ds. Sijthof, Made. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Bediening Heilig Avondmaal Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Kand. H. R. Jurch liit Rotterdam. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Bediening Heilig Avondmaal Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. J. van Dyken. Bediening Heilig Avondmaal Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Zondag is het 25 jaar geleden dat onze ouders J. van Iwaarden N. van Iwaarden-Dek in het huwelijk traden Maandag 14 oktober hopen wij met hen deze dag in de .Korenbeurs' te vieren Gelegenheid tot feli citeren 's avonds na half acht. Janny en Leen Cokky, Bert, Peter Thijs Kruiningen, okt. '63 Zandweg 25 Heden overleed, geheel onverwachts, onze geliefde zwager en oom Jan. Pekaar wedn. van W. Langewisch in de gezegende ou derdom van ruim 87 jaar. Uit aller naam, Ph. C. van Os Yerseke, 9 okt. '63 Damstraat 68 De begrafenis zal plaats vinden vrijdag 11 oktober a.s. om 1.00 uur. Lederen wanten en regenbroeken JOZ. SLABBEKOORN Schuttershof 12-13 Tefef. 639 - Yerseke Te koop een goed onderhou den kachel, zeer geschikt voor werkplaats. - Nieuwe Kerkstraat 9, Yerseke; Solex Service-Station J. VAN PUTTEN Telefoon 545, - Noordzandstraat - Yerseke Charmant gegarneerd model voor de kleinere buste. Wijd uiteenlopende schouder bandjes en voorgevormde, door beugels ondersteunde cups. Art. 3682-1 In wit nylontaft en fantasie nylon-tricot. A en B cup 11.75 1 WILT U TROUWEN iUROPA MEUBEL en Uw woning smaakvol inrichten U vindt bij ons wat U zoekt, komt U samen eens kijken, 't verplicht U immers tot niets. Bekijkt op Uw gemak de vele mooie kamers, tapijten, grondstof fen enz. En wenst U inlichtingen, wij geven ze U gaarne. Vrijdagsavonds geopend Ingang Biezelingsestraat 2, Kapelle WONINGINRICHTERS SINDS 1890 KAPELLE - BIEZELINGE uit onze vele moderne artikelen. U vraagt, wij presenteren Japonnen, rokken, hoeden, mutsen, bonnetterie; Helanca pantalons, heren truien,sjaals, handschoenen en nog veel meer Wemeldinge Dames, in mooie steun- en gemakschoenen zijn wij ruim gesorteerd. Niet alleen is de pasvorm voortreffelijk, maar ze staan ook zeer mooi aan de voet! I. Hage, Yerseke. 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,by vooruitbetaling Inzenden: uiterlyk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Vermist een zwart-bonte stier, 10 mnd oud. Omge ving Postbrug Wemeldinge. Gaarne inlichtingen. - Joh. Buijze, Dorpsstraat 39, We meldinge, Tel. 498. Kleirt-offsetvverk in onberis pelijke uitvoering levert: Klein-offsetdrukkerjj J. A. Weststrate, Rouaanse Kaai 21, Middelburg, tel. (01180) 2453. YVarme Robson jongensblou ses in nieuwe moderne na- jaarstinten effen en geruit. Met speldje. Prima pasvorm en kwaliteit. Gratis spaar zegels, Textielhandel Snoep- van Willigen. Te koop: Knielaarzen, w.c.- potten, nieuw, wandtegels, dakramen, deuren, golfpla ten, ook plastic, eternitpla- ten, ribben, 80 ramen, één maat. - P. Duinkerke, Mar grietstraat 28, Yerseke, tel. 650. üóipiëerinrichting Kole le gert stencilwerk dat beter verzorgd is. Noordzand straat 11, Yerseke, tel. 590. Stemm sokken krimpen niet. Krimpen ze, krijgt u nieu we. Heel mooie najaarstin- ten voor klein en groot. Ook in de dikke lange sok en kniekous voorradig. - Vap, IJsseldijk-Snoep. Rolkragen pullovers in zwart, rood, flessengroen, marine en grijs. Reeds van af, 17,50. In Shetland 19,75. - Van IJsseldijk- Snoep. Weet u dat wij mantelvoe ring, vlieseline, mantellin nen, alle soorten moderne knopen, bais-band, ruches, valiciene kant, alle soorten elastiek, ritssluitingen, zijde en garens voorradig heb ben? - A. C. Baay, Burg. Sinkelaan 20, Yerseke. Schooletuis, schooltassen, driehoeken, linealen, gra denbogen, schriften, kortom alles voor de school bfl: Boekhandel van der Peyl. Wij ontvingen weer nieuwe, warme sokken voor heren en jongens. Zeer sterk en krimpvrij. Ook weer een nieuwe zending maillots ont vangen. Alles van de be kende Mirlon-Mirlana kwa liteit. Alleenverkoop: Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Gratis spaarzegels. Juchtleder mollières van Jimmy Joy, super-flex met Sportyzool, super-strong. - 24/28 18,90, 29/32 20,90. Schoenhandel en pedicure G. E. Meeuse, Kerkplein 10. Brush nylon nachtjaponnen en- pyama's. Het materiaal wat u niet meer hoeft te strijken, ijzersterk is en heerlijk warm. Voorradig in leuke kleuren met mooie kantgarnering. - Van IJs seldijk-Snoep. Voor mooie en moderne he renschoenen naar Hage. Keuze uit meer dan dertig verschillende soorten. Zie etalages. - I. Hage, Yerseke Fantastisch mooie meisjes- en kinderschoenen in de nieuwste soorten. Enorme keuze! Uitsluitend de be tere merken! I. Hage, Yer seke. Bromfietslaarzen in bruin en zwart. Autolaarzen met echte vacht en 6 maanden garantie. Jongens bordeaux juchtleren bottines met 6 maanden garantie. I. Hage, Yerseke. Daar kunt u zelf niet voor breien! Lange dassen 2 m lang in rood-zwart, groen- ztoart en wit-zwart slechts 7,50. - Van IJsseldijk- Snoep. Wilt u een apart japonnetje, pakje of iets anders op het gebied van confectie? Loop dan eens bij ons binnen. U slaagt beslist beter bij Van IJsseldijk-Snoep. Tulpen vr. en late, narcis sen k 85 ct. per 10; Hycin- ten 35 ct. per st. Gele en witte iris 40 ct. BI. druifjes 50 ct. per 10. J. Hannewijk, Dorpsstr. 70c, Wemeldinge. Helanca pantalons, zwarte maillots, nylon jacks. Quaak heeft ze in voorraad. Rokken alle soorten. Mo derne Wevenit rokken op schuimrubber. Van Nimwe- gemHeybqer, Wemeldinge. Te koop: Schuurtjes, gara ges. - P. Duinkerke, Mar grietstraat 28, tel. 650, Yer seke. Te koop lichte Van Werven kinderwagen. - Van Rand- wijckstraat 46, Tel. (01131) 673, Yerseke. Voor de winter Jago mohair sjaals v.a. 4,50, met bij passende hoedjes, hand schoenen en wanten in vele soorten en prijzen. Kijk ook even naar de bijzonder mooie Setterlaine en Mr. Poodle vesten en jumpers, Helanka broeken voor meisjes en da mes. Voor uw wintergarde- robe eerst kijken bij J. Ko le, textiel en woninginrich ting, Yerseke. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Nieuwe soorten breiwol in de allernieuwste tinten. Hebt u al gebreid met de nieuwe orlon-garens Breit fantas tisch uit. In prachtige tin ten, gratis breipatroon. Gra tis spaarzegels. - Textiel handel Snoep-van Willigen. Pedicuren? Maak even een afspraak. Dinsdagsavonds en woensdags de hele dag. Voor invaliden aan huis pe dicuren. - Schoenhandel en pedicure G. E. Meeuse, tel. 565, Kerkplein 10, Yerseke. Huis pantoffels voor dames, heren en kinderen! Dames muiltjes! Komt onze etala ges eens zien! Zeer grote keuze! - I. Hage, Yerseke. Ook nu ontvingen wy weer nieuwe kinderjagjes. Onze collectie blijft hierdoor op peil. Zie steeds onze etalage Steeds het nieuwste en al tijd iets aparts. Gratis spaarzegels. - Textielhandel Snoep-van Willigen. Er zyn veel soorten zelf- plakkend transparant kleef- band. Er is echter maar één Sellotape! - Boekhandel der Peyl. Voor de boerinnen: Ontvan gen rouwbont in nieuw pa troon. Prachtige pluche avonddoeken en halsnetjes, ook in zwart. Grote pluche zwarte netten in nieuw pa troon. Best dof. Elastiek, breed ceintuurband. - X. C. Baay, B. Sinkelaan 20, Yer seke. Nieuwe kleuren in de Elbeo kous, n.l. de Zobel en Ha vana. Eenmaal geprobeerd, altijd vaste klant. - Van IJsseldijk-Snoep. Robson meisjesblouses met lange mouw in wit, rood en groen, Bel-o-fast: nooit strij ken. Leuk onder moderne overgooiers in flanell en ter- lenka. Ook hierin de nieuw ste modellen. Gratis spaar zegels. Textielhandel Shoep van Willigen. Sky-laarsjes van Jimmy Joy in juchtleder. Para-rubber- zool, kleur Bordeaux met zwart, warme voering, ko peren haken en echte Noor se sneeuwtong. Vastgestelde verkoopsprijs 25/28 19,90, 29/32 21,50. Schoenhandel en pedicure G. E. Meeuse, Kerkplein 10, Yerseke. Voor'een vlugge en nette bediening na^r uw olieman J. den Toonder Yerseke T elefoon (01131) 664

Scheldebode | 1963 | | pagina 3