Ira/Sensi Bronchi letten Pui'Olbrengf De speciaalzaak voor Uw BRIL YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH WAARDE KAPELLE-BIEZELIN GE Korfbal. Alle voor 5 oktober vastgestelde thuis wedstrijden werden afgelast. Volharding II klopte Olympia II met 62, ondanks het feit dat met slechts 5 heren werd gespeeld. Zaterdag speelt Volharding I te 's-Heer Hendrikskinderen tegen Tjo- ba II, de lijstaanvoerder. Dit wordt een vrij zekere nederlaag. De Volharding aspiranten moeten op bezoek bij Olym pia. Winst zien wij daar ook niet in. Volharding II en de pupillen zijn vrij. Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau alhier zijn in de afgelopen week de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: Een grijze regenbroek, een geheel nieuwe plank, maat 3.25 x 40, een dekzeil, een bruine portemonnaie met inhoud (dambord motief), een paar sleutels en een blau we kinderportemonnaie (poes). Ter gemeentesecretaris is terug te be komen een sjaal. Tekort aan bouwland. Dat er onder de landbouwers nog steeds een nijpend tekort is aan bouw en weiland, bleek dezer dagen uit de verpachting van een drietal objecten door de Burgerlijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg alhier. Niet min der dan 83 gegadigden hadden zich aan gemeld. Verpacht werd een perceel bouwland aan de Vlakeweg en een aan de Breeweg, alsmede een weiland aan de Rietpierswegeling. Uiteindelijk moest worden geloot. De gelukkigen waren resp. Joz. Koster, Joz. de Koeijer en H. van Noorden. „Excelsior" wil meer leden. Onze plaatselijke zangvereniging „Ex celsior" gaat een aktie voeren voor meer leden. Ofschoon het koor nog een behoorlijk aantal leden heeft, is de Be zetting niet evenredig en heeft men vooral gebrek aan een aantal heren, die het koor kunnen versterken. Het is te hopen, dat de pogingen succes zullen hebben. Immers behoort de zang tot de oudste ontspanning en is een aangename en nuttige vrijetijdsbesteding. Yerseke met zijn 5000 inwoners moet toch een zangkoor van meer dan 50 leden bij el kaar kunnen brengen. Vanaf deze plaats doen wij dan ook een beroep op de lief hebbers van zang, zich als lid te gaan melden. V oetbalnieuws. In een doelpuntrijke wedstrijd wist Yerseke I met grote cijfers van Steen te winnen. Reeds met de rust had men een 21 voorsprong. Direct na de rust wist men binnen de zes minuten de stand tot 51 op te voeren. De eind uitslag was tenslotte 81. Yerseke II behaalde een benauwde 21 zege op Kruiningen Hl. De overige wedstrijden werden afgelast. Voor dit weekeinde zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Clinge' IYer seke I, 's-Heer ArendskerkeYerseke II, MevoYerseke II en Waarde B Yerseke B. „Mozart" in Yerseke bestaat 75 jaar. Het waren de gebroeders I. en A. W. van Dijke, beiden onderwijzer aan de openbare lagere school te Yerseke en afstammend uit een zeer muzikale fa milie, die wel de grootste stoot aan de oprichting van de muziekvereniging „Mozart" hebben gegeven, een vereni ging, die op 15 oktober a.s. 75 jaar be staat. Op initiatief van de beide broers en dhr. O. de Klein werd op 3 oktober 1888 een oriënterende vergadering ge houden met een aantal personen, waar na op 15 oktober 1888 officiëel tot op richting van een muziekvereniging werd overgegaan. Eén der eerste daden was het creëren van een geschikte naam. Gestemd werd uiteindelijk tussen „De Bazuin" en „Mozart", waarvan laatst genoemde naam met een meerderheid van stemmen uit de bus kwam. Het waren ook nu weer dhrn. Van Dijke die, nadat de daartoe benodigde gelden uit vrijwillige bijdragen en renteloze aan delen waren bijeengebracht, met de aan koop van instrumenten werden belast. Het eerste bestuur werd gevormd door dhrn. I. van Dijke, president; A. W. van Dijke, vice-president; Q. de Klein, se cretaris; D. Glerum, 2e secretaris en C. Paauwe, penningmeester. Uit de dona teurs werden dhrn. M. van Harmeien, Joos Sandee en C. A. E. Sauer als com missarissen aan het bestuur toegevoegd. Tot directeur werd benoemd dhr. I. van Dijke, die hiervoor een jaarlijkse grati ficatie van 50,ontving. Dhr. Paau we bekleedde slechts enkele weken de funktie van penningmeester wegens ver trek uit de gemeente. Zijn plaats werd ingenomen door dhr. J. Kramer. De jon ge vereniging startte met 14 werkende leden, t.w. I. van Dijke, A. W. van Dij ke, O. de Klein, C. Paauwe, D. Glerum, E. Nieuwenhuijse, M. Mieras, J. Kra mer, Joh. Verschuure, Andr. Verschuu-» re, D. C. den Boer, A. de Dreu, H. Abra- hamse en C. Dijkwel. Vol ijver studeer de men onder de energieke leiding van meester Van Dijke en reeds na vrij kor te tijd was het korps in staat zich via een concert te presenteren. In het eerste levensjaar verloor de vereniging twee leden door vertrek naar elders, doch kon hiervoor in de plaats een viertal nieuwe muziekbeoefenaars worden aan getrokken. Finauciëel ging het „Mozart" in dit eerste jaar minder goed. Het boekjaar vertoonde aan inkomsten 95,70, de uitgaven waren 105,43%. zodat een nadelig saldo resteerde van 9,73%. Op 14 juni 1893 nam het korps voor de eerste maal deel aan een fes tival te Tholen. Hierna nam men regel matig deel aan festivals, niet alleen aan buurtfestivals, doch ook ver buiten de gemeente. In 1896 voer men namelijk met de stoomboot „Jan Hendrik Come- lis" van de oesterkwekerij Kakebeeke naar Dordrecht om daar aan een festi val deel te nemen. Op 7 juni 1897 or ganiseerde „Mozart" zelf haar eerste festival, waaraan de muziekgezelschap pen uit Kruiningen, Hansweert, Halste ren, Wemeldinge en Hontenisse alsmede de zangverenigingen uit Yerseke, Wol- faartsdijk en Sint-Annaland deelnamen. „Mozart" heeft in zijn 75-jarig bestaan vele ups en downs gekend. Schomme lingen in het ledental en financiële zor gen kwamen voortdurend voor. De laat ste dertig jaar nam men vrij regelmatig deel aan de concoursen van de Zeeuwse Bond met wisselend succes. Het groot ste succes behaalde men op het pink sterconcours 1930 te Wissenkerke, waar het hoogste aantal punten werd verwor ven. Als fanfaregezelschap bereikte „Mozart" de afdeling Uitmuntendheid. In 1947 werd de fanfarebezetting om gezet in harmoniebezetting en vol goe de moed bekwaamden de leden zich weer in hun muzikale kwaliteiten. Ook nu wist „Mozart" weer de afdeling Uit muntendheid te bereiken. Sinds het voorjaar 1963 moest men noodgedwon gen weer terugkeren naar de fanfare bezetting, waarin nu reeds aardige re sultaten werden behaald. „Mozart" or ganiseerde in haar 75-jarig bestaan vele festivals en smaakte bovendien het ge noegen twee maal het bondsconcours van de Zeeuwse Bond te organiseren. Directeurswisselingen kwamen in de loop der jaren enkele malen voor. Op vallend is wel, dat vrijwel steeds een muzikaal leider uit eigen kring werd aangetrokken. Dhr. I. van Dijke zwaai de ue directeursstok vanaf de oprich ting tot 1909, waarna zijn broer A. W. van Dijke tot 1917 diens taak overnam. Voorts werden de leden bekwaamd door dhrn. H. Asscher (19171918), I. van Dijke (1918—1921), L. Laban (1921— 1929), P. Krijnsen (1930—1940), A. M. Steketee (19401944), A. v. d. Cingel (19441945), P. Huijsse vanaf 1945 tot heden. Als voorzitter kende „Mozart" I. van Dijke (1888—1908), A. Nolet (1908 1918), J. J. van der Peijl (19181927), I. Hage (1927—1930), I. P. L. Manne ke (19301946) en dhr. J. Glerum van af 1946 tot heden. Secretaris was O. de Klein (1888—1899), Joh. van Es (1899), A. Nolet (1899—1908), C. Nolet (1908 —1919), J. Vette (1919—1920), D. B. Poortvliet (1920—1947) en B. J. Kor- stanje van 1947 tot heden. De financiën werden beheerd door C. Paauwe (1888), J. Kramer (1888—1908), W. Wagner (1908—1911), L. K. Kramer (1911— 1919), D. B. Poortvliet (1919—1947) en J. S. Duinkerke vanaf 1947 tot heden. In 1956 is „Mozart" in nieuwe uni formen gestoken en werd tevens een drumband opgeleid, welke ook nu nog onder leiding van dhr. J. B. Korstanje de trommen roert. Dat het bij „Mozart" goed toeven is blijkt wel uit het feit, dat de kern hoofdzakelijk bestaat uit oudere leden, waarvan niet minder dan elf reeds 25 jaar of langer lid zijn. On der hen zijn reeds een drietal langer dan 40 jaren de vereniging trouw gebleven. Het ledental zou dan ook zeer noodza kelijk moeten worden uitgebreid met jonge krachten, doch ook te Yerseke laat de jeugd zich niet gemakkelijk voor de muziek interesseren. Het tegenwoordig bestuur bestaat uit de heren J. Glerum, voorzitter; B. J. Korstanje, secretaris; J. S. Duinkerke, penningmeester; P. Huijsse, directeur; C. Pekaar, vice-voorzitter; J. Castel, A. A. v. d. Have, J. B. M. Meijer en J. B. Steketee, leden. Op zaterdag 19 oktober a.s. zal „Mo zart" om 3 uur officieel worden ont vangen in de raadszaal door het ge meentebestuur. Daarna wordt een mu zikale rondgang gemaakt en zal het be stuur van half vijf tot zes uur recipiëren in de „Oesterbeurs". Hoestdrank in tabletvorm.95ct Aanbesteding havenvergroting. Donderdagmorgen 10 oktober vond op het gemeentehuis alhier de aanbesteding van de havenvergroting plaats. Elf aan nemersbedrijven hadden hiervoor inge schreven. De laagste inschrijver was N.V. Aannemersbedrijf van Oord te Werkendam voor 1.683.000,-. De hoog ste inschrijver was C.V. Gebr. Verlaat te Hardinxveld voor 2.117.000,—. Dit werk wordt gegund na goedkeuring van Ged. Staten, waarna het werk na on geveer 1 jaar gereed zal moeten zijn, zodat Yerseke binnen afzienbare tijd van een déugdelrjke haven voorzien zal zijn. Openbare verkoping. Woensdag Werd in het Herv. Jeugd- gebouw aan de Dorpsstraat door nota ris J. C. Kram uit Kapelle in het open baar verkocht t.v.v. dhr. J. Vleugel Az. een perceel bouwland in de Verderfpol- der, groot 1.24.35 ha. Hoogste inschrij ver was dhr. J. Eversdijk uit Kapelle voor 4175,per gemet. Koper werd dhr. C. M. Dagevos voor de prijs van 6000,per gemet. Perceel 2, een per ceel bouwgrond met dreef in de Ver derf polder: Hoogste inschrijver dhr. J. Eversdijk voor 4237,per gemet. Ko per werd dhr. Jac. Dagevos voor de prijs van 4400,per gemet. Collecte. De Zeeuwse collecte heeft alhier op gebracht 324,97. Instuif. Zaterdag op de openingsavond va*n de instuif was er zowel in het Jeugdgebouw als in het C.J.V.-gebouw een flinke be langstelling. „The Strangers" verzorg den het programma in het jeugdgebouw terwijl in de C.J.V. de spelen het hoofd punt waren. Enkele nieuwe spelen waren weer aangekocht, zodat men dit seizoen over een mooi ahntal spelen kan be schikken. Zaterdag is het in beide ge bouwen weer een spelavond, terwijl in het jeugdgebouw gestart wordt met in studeren van cabaret. De leeftijd voor het C.J.V. is van 12 tot 15 jaar. Voetbal. Wemeldinge I moest zaterdag j.l. in Nieuwland, dat ongeslagen in deze com petitie de bovenste plaats bezet, zijn meerdere erkennen. Wemeldinge verloor deze wedstrijd met 31. Zaterdag a.s. speelt het eerste elftal thuis tegen Wolfaartsdijk. Het tweede efltal trekt naar Serooskerke, terwijl de B-junioren naar Hansweert op bezoek gaan. Kolentoeslag. Blijkens een in dit nummer opgeno men advertentie kan ter gemeentesecre- 11 coasters van 3.848 ton. Tevens pas seerden er 511 sleepboten, welke een gezamenlijke tonnage hadden van 9.840 ton. Tot de rgnvaart behoorden 1.006 geladen motorschepen van 619.720 ton, 156 geladen sleepschepen van 220.704 ton, tevens 113 ledige motorschepen van 115.455 ton en 20 ledige sleepschepen van 27.209 ton, alle van België. Even eens behoorden tot de rijnvaart 710 ge laden motorschepen van 474.460 ton, 67 geladen sleepschepen van 93.387 ton en tevens 73 ledige motorschepen v. 46.133 ton, alle van België. In nationaliteiten waren de schepen verdeeld in 4.564 Nederladnse, 2.180 Bel gische, 400 Duitse, 301 Franse, 277 Zwitserse, 6 Oostenrijkse, 1 Engels, 1 Deens en 9 Poolse. De maand september liet wat aantal schepen betreft een teruggang zien. Er passeerden 634 schepen minder dan in de maand augustus. Per dag passeerden er gemiddeld 258 schepen (verleden maand 270). Enkele dagen met storm zullen hier ook wel debet aan zijn. Instuif. Nu de avonden weer langer gaan wor den, de vakanties allemaal voorbij zijn en het gezelligheidsleven weer begint, gaat ook de Instuif commissie weer te kenen van leven geven na een welver diende zomerse rust. A.s. zaterdag wordt weer gestart met de instuifavonden. In grote trekken is het programma gelijk gebleven aan dat van vorig jaar, slechts op twee punten is er een merkbare an dere koers ingeslagen. Als eerste noe men wij dat dit jaar getracht zal wor den: om de andere zaterdag instuif te houden; het tweede punt behelst het pogen eigen materiaal en spelen aan te kopen. Dit laatste streven heeft bewe zen levensvatbaarheid te hebben, zulks naar de gegevens van vorig jaar te oor delen. Dat voor dit laatste punt geld nodig is, behoeft geen betoog. De plan nen voor akties bestaan al, u zult er zeker meer van horen. Wij wensen de Instuif commissie ook dit jaar weer alle succes toe en hopen met hen op een best instuifseizoen. Vergadering postduivenhouders. Maandagavond kwam de postduiven- houdersverenigingt „De Vrijheidsduif" in najaarsvergadering bijeen, onder voor zitterschap van dhr. P. A. Kakebeeke. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester, dhrn. M. J. Kole en C. C. van Paasschen, getuigden van een zeer goed verenigingsjaar. Het ledental on derging uitbreiding en ook voor het ko mende seizoen traden weer enkele nieu we leden toe. In de kascontrolecommis sie werden benoemd dhrn. M. Poleij en J. Voois. Besproken werd de op 16 no vember te organiseren grote tentoon stelling in het Dorpshuis, waaraan te vens een verloting zal worden verbon den. Diverse personen gaven zich op om plaats te nemen in de organisatie commissie. De voorzitter sprak aan het einde der vergadering de hoop uit, dat de leden in het komende jaar weer even enthousiast zullen meewerken om de vereniging tot groter bloei te bren gen. Aanrijding. Zondagavond 23 uur had op het k ruispunt Hoof dstraat-Rijks weg-Zand- weg-Stationsstraat een aanrijding plaats tussen de auto bestuurd door M. P. G. uit Kats, komende uit de Zandweg rich ting Stationsweg, welke geen voorrang verleende aan de auto komende uit de Hoofdstraat en eveneens richting Stati onsweg rijdend, bestuurd door J. B. uit Kruiningen. Beide auto's liepen bescha digingen op. Opbrengst collecte. De Zeeuwse collecte heeft in de ge meente Kruiningen opgebracht 523,08. Vaardigheidsproeven. Verleden week donderdag en zaterdag hebben de leden van de gymnastiekver eniging „Sportlust" kunnen tonen, wat ze in hun mars hebben. Voor de eerste maal in hun (nog jonge) bestaan hebben zij vaardigheidsproeven afgelegd onder verantwoordelijkheid van de technische commissie van de Zeeuws-Brabantse Turnkring van het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond. De jury, be staande uit dhrn. M. Hogesteger uit Goes en H. Griep uit Krabbendijke, ken de aan de deelnemers de volgende pun ten toe: Jongens A: F. Ferdinandusse, 50.8 pnt. (Ie prijs); T. v. d. Mul, 50.4 pnt. (2e prijs); J. Polderman, 50 pnt. (3e prijs); W. Notebaart, 49.2 pnt.; H. van Ingen, 48.2 pnt.; W. Openeer, 43.2 pnt. Meisjes A: K. Kaas, 45 pnt. (Ie prijs); M. Martens, 43.2 pnt. (2e prijs)C. Openeer, 43.2 pnt.; L. Verhage, 42.8 pnt.; R. van Campen, 42.6 ptn;. R. van Eykeren, 42.4 pnt.; M. den Hollander, 42.4 pnt.; L. Weststrate, 42.2 plït.; T. Dommanchet, 42 pnt.; M. de Boer, 42 pnt.; M. Vermeulen, 41.8 pnt.; N. Kar relse, 41.8 pnt.; M. Kraak, 41.8 pnt.; C. Eversdijk, 41 pnt.; T. Wisse, 40.6 pnt. Turnsters 3e klas A: I. van Koeve- ringe, 45.2 pnt. (Ie prijs); J. Boone, 44.6 pnt. (2e prijs); S. Kouwer, 43.8 pnt. (3e prijs),5 C. Schrier, 43.6 pnt.; J. Wisse, 43.4 pnt.; E. Landsheer, 43.2 pnt.; S. Goetheer, 42.8 pnt.; Y. van Ingen, 42.8 heerlijke verkwikkende gevoel, dat elk tablet onmiddellijk geeft. Neem King, bereid uit het zuivere natuur- product en ga de dag tegemoet met frisse moed en frisse mond. pnt.; M. Schrier, 42.4 pnt.; G. Augus- teyn, 41 pnt. Voetbal. Zondag werd alleen de wedstrijd Vol harding IHansweertse Boys II ge speeld. De oranjehemden keerden met een verdiende zege uit Ovezande terug. De uitslag was n.l. 46. Met deze over winning hebben de Boys de tweede plaats weer veroverd. Scheepvaartbeweging. In de maand september j.l. passeer den er door het kanaal door Zuid-Beve land 7.739 schepen van 3.944.290 ton. Hiervan waren 5.222 schepen van 2.901.248 ton geladen en 2.517 schepen van 1.043.042 ton waren ledig. De ge laden schepen bestonden uit 4.887 mo torschepen van 2.455.937 ton, 323 sleep schepen van 440.740 ton en 12 coasters van 4.571 ton. De ledige schepen beston den uit 1.824 motorschepen van 830.198 ton, 171 sleepschepen van 199.516 ton, Wereldkampioenschap ploegen. De Rillandse landbouwer Kees de Ja ger is met Jaap Burgers uit Zevenberg- sen hoek per vliegtuig vertrokken naar Canada om deel te nemen aan de wed strijd om het wereldkampioenschap ploe gen. De jeugdige De Jager heeft reeds vier maal het Zeeuws kampioenschap op zijn naam gebracht. Bevestiging nieuwe predikant. Zondagmorgen had in het kerkgebouw van de Geref. Kerk de bevestiging plaats van de nieuwe predikant Ds. D. Sloot uit Amsterdam. Als bevestiger trad op Ds. A. Ferwerda uit Amster dam. 's Avonds deed Ds. Sloot zijn in trede. Beide malen was er grote belang stelling. Onder de belangstellenden wa ren o.m. afgevaardigden van de plaat selijke zusterkerken, afgevaardigden van de Geref. Kerken in de ring en classis Tholen, alsmedeCburgemeester J. C. W. Jobse. Als tekst had Ds. Sloot geko zen Matth. 28 1020 en Zacharia 9 1112. Het thema van zijn tekst was: „Ik ben met u al de dagen tot de vol einding der wereld". Na de predikatie werd Ds. Sloot toegesproken door dhr. J. Elenbaas namens de Geref. Kerk. Ver volgens door Ds. G. Blok namens de Herv. Kerk en de Vrij Evang. Kerk te Bath. Pater Gardiaan sprak namens de r.-k. Kerk en burgemeester Jobse na mens de burgerlijke gemeente. Namens de classis Tholen sprak Ds. van Eg- mond uit Tholen. Ds. Fidder uit Krab bendijke. sprak als consulent. Ds. Sloot dankte de sprekers voor de hem toege sproken woorden en hoopte op een pret tige samenwerking. Voetbal. Rillandia I speelde op eigen veld te gen Sprang. Reeds nu 2 minuten maak te Sprang een doelpunt en kort daarna werd de voorsprong van Sprang ver hoogd tot 20. Later maakte Rillandia er 21 van. Drie minuten later werd de balans in evenwicht gebracht, 22. Toen werkte spil Koster de bal in eigen doel, 32. Twee minuten voor het einde slaagde In de Weij er in de stand op 33 te brengen, zodat de wedstrijd in een gelijk spel eindigde. Raadsvergadering. De raad dezer gemeente vergaderde maandagavond 7 oktober j.l. Het be langrijkste punt op de agenda vormde wel het voorstel van B. en W. tot vast stelling van de begroting voor 1964 van de gemeente en van het gemeentelijk woningbedrijf. De gemeentebegroting, met een post voor onvoorziene uitgaven van ruim 58.000,heeft de waarde ring van alle raadsfracties, al wordt er bij B. en W. wel op aangedrongen om bij het opstellen van de plannen voor 1964 ook eens ernstig onder ogen te zien of de bouw van een bejaardentehuis kan worden gerealiseerd. De nog immer heersende woningnood in de gemeente is aanleiding tot de wens, door een der raadsleden geuit, dat het mogelijk zal zijn in 1964 tot de bouw van een aan tal woningen te komen. Na enige dis cussie wordt de gemeentebegroting en de begroting van het gemeentelijk wo ningbedrijf voor 1964 vastgesteld, zo als zij in ontwerp aan de raad zijn aan geboden. De gemeenterekening en de rekening van hét woningbedrijf over 1961 worden ter voorlopige vaststelling aan de raad aangeboden. Tot leden van de commissie, belast met het nazien vah deze rekeningen worden door de voor zitter aangewezen dhrn. J. Walraven en L. P. J. Brandenburg. Goedkeuring wordt verleend aan de begroting voor 1964 van het Algemeen Burgerlijk Arm bestuur. Besloten wordt voorts tot vast stelling van de kosten van het openbaar lagef onderwijs over de periode van 1958 t/m 1962, terwijl tevens worden vastgesteld de aan de bijzondere scho len toekomende vergoedingen over 1962. Ten behoeve van de School met de Bij bel wordt van het r.-k. kerkbestuur tij delijk het St. Jozefgebouw gehuurd. Teneinde in redelijke mate te voorzien in de huisvesting van het gezin van J. Schrijver worden de woningen Adriaan Butijnweg 10 en 11 aangekocht voor een bedrag van 800,en wordt besloten voor de restauratie van deze woningen een bedrag van 700,beschikbaar te stellen. Omdat de bestaande rechtsposi tieregelingen voor het personeel der ge meente op tal van punten niet overeen stemmen met de geldende richtlijnen, wordt besloten tot vaststelling van een ambtenarenreglement, een arbeidsover eenkomstenverordening, een wachtgeld regeling en een uitkeringsverordening. De thans zitting hebbende leden van de commissie tot wering van schoolverzuim, t.w. dhrn. J. J. P#olderman, J. J. J. Rijk, L. J. Hoiting, A. Wiegersma en W. L. Dronkers, worden per 1 januari 1964 herbenoemd. Teneinde enige aan de be groting toegevoegde kapitaalsuitgaven te kunnen financieren, wordt besloten tot het aangaan van een geldlening bij de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten van 70.000,Het voorstel van B. en W. om het gymnastieklokaal tarie weer kolentoeslag worden aange vraagd. De verstrekking geschiedt alleen aan hoofden van gezinnen en alleen staanden, die een eigen huishouding voeren. Niet in aanmerking komen: Personen, die met uitzondering yan een eigen zelf bewoonde woning, meer dan 1500,bezitten; Alleenstaanden, die meer dan 1900,- per jaar inkomen hebben; Gezinnen van twee personen, die meer dan 2700,— per jaar inkomen hebben. Nadere inlichtingen worden verstrekt ter secretarie. Aangeraden wordt zoveel mogelijk bewijsstukken, als eigendoms bewijzen, spaarbankboekjes, enz. mede te brengen. Gevonden voorwerpen. Gevonden een regenbroek en een vuur- aansteker. Inlichtingen ter gemeente secretarie. te verhuren aan daarvoor in aanmer king komende plaatselijke verenigingen, ontlokt aan de raad enige discussie. Het is enige raadsleden n.l. opgevallen, dat van de lokaliteit niet altijd een even juist gebruik wordt gemaakt en dat verlichting en verwarming soms blijven branden. Aangedrongen wordt op meer toezicht van gemeentewege. Overigens kan de raad zich met het voorstel van B. en W. verenigen. Vlees aangespoeld. Dezer dagen zijn er onder deze ge meente verscheidene stukken varkens vlees aangespoeld. Deze schijnen af komstig te zijn van het Poolse vracht schip „Dziersyskil" dat 2 weken geleden bij Antwerpen aan de grond is gezet en daar gebroken. De lading bestond o.m. uit 300 ton bevroren vlees. Van hoger hand wordt alles in het werk gesteld om zoveel mogelijk van dit vlees te ver garen. Het schijnt voor menselijke con sumptie ongeschikt te zijn. De Gekro is ingeschakeld om dit zoveel mogelijk te voorkomen. in de huid gezondheid en zuiverheid N.C.V.B. De N.C.V.B. vergaderde dinsdagavond in het Herv. Centrum onder leiding van mevr. Mol-de Feyter. Als spreker trad deze avond op dhr. H. Don te Krabben dijke met als onderwerp „De jeugd van 13 jaar en ouder. De presidente dankte de spreker voor zijn interessante en boeiende toespraak. Voetbal. Waarde I ontmoette zaterdagmiddag Rilland II op eigen veld. In de eerste helft leek het er op dat Waarde een grote overwinning zou gaan halen. De ruststand was 31. Na de rust wist Rillandia de partijen op gelijke voet te brengen, 33, maar in de laatste minuten wist Waarde nog een kostbaar doelpunt te scoren en daarmee een over winning te behalen: 43. Waarde is thans, na vier wedstrijden, nog ongesla gen. Zaterdag zal het op bezoek gaan naar Arnemuiden II en dat zal aanpak ken worden, jongens. Toon je Waarde waardig! Waarde II ging op bezoek naar Spui II, maar winstpunten over de Schelde mee naar huis nemen is voor Waarde II te duur. Ze lieten de punten aan Spui. Stand 4r— Rijkspostspaarbank. Bij het kantoor van de rijkspostspaar bank te Kapelle werd over september 18.570,88 meer ingelegd dan opgeno men. Er werden 155 inleggingen gedaan tot een totaal van 20.307,96. Het aan tal terugbetalingen bedroeg 27 tot een bedrag van 1.737,08. Er werden vijf nieuwe rekeninghouders ingeschreven. Gevonden voorwerpen. Bij het groepsbureau van de rijkspoli tie te Kapelle werd aangifte gedaan van onderstaande gevonden voorwerpen. Dit zijn: Een kinderportemonnaie met in houd, een herenpolshorloge, een step, een rubber jongenslaars, een hoofddoek en een paar damesschoenen. Voetbal. De enige wedstrijd die zaterdag werd gespeeld, was die van' het eerste elftal tegen Hoek. In het kleine Zeeuws- Vlaamse plaatsje vonden de Kapellena- ren echter hun Waterloo. Met niet min der dan 73 wist Hoek te winnen, na dat ze al met de rust een 6T voor sprong hadden weten te nemen. Vliegkampioenschappen. De kampioenschappen vitesse, mid- fond en jonge dpiven voor de leden vap de postduivenhoudersvereniging „Oost, West, Thuis Best" zjjn bekend. De eer-

Scheldebode | 1963 | | pagina 2