h blok 'ZEKERÖP SOLEX™ CHAUFFEUR 6. E. MEEUSE INGEZONDEN Predikbeurten NET MEISJE niet beneden 17 jaar Ex* zijn tegenwoordig mooie brillen K O R T E GOLFJES gesloten. RIJK'S Kies de mooiste meubelen j voor Uw geld en zonen KOSTHUIS Solex hopen er dan ook de volgende week na der op terug te komen. Otto Sterman komt naar Kapelle. De voor radio en televisie bekende voordrachtskunstenaar en toneelspeler Otto Sterman uit Amsterdam zal don derdag 24 oktober a.s. de gast zijn van de Ned. Herv. gemeente Kapelle. Op die avond zal er in het gebouw „Obadja" een Hervormde familieavond worden ge houden, waar Otto Sterman op zal tre den onder de titel „Ik ben een neger". Dhr. Sterman, zelf neger en afkomstig uit Suriname, zal op deze avond ge dichten lezen en verhalen voordragen. Van kerkelijke zijde wordt vooi^ deze familieavond g^ote belangstelling ver wacht, temeer omdat juist tegenwoordig het rassenvraagstuk alom in de belang stelling staat. Geachte burgerij, Zoals u wellicht bekend is, zal het op dinsdag 15 oktober a.s. 75 jaar ge leden zijn, dat de muziekvereniging „Mozart" is opgericht door wijlen de heren Van Dijk, De Klein, Nolet en nog enkele anderen. Het ligt in de bedoeling van het be stuur dit heuglijke feit op zaterdag 19 oktober op eenvoudige wijze te herden ken door een receptie te houden en een muzikale rondgang door het dorp te maken. Natuurlijk zouden we dit jubileum gaarne gevierd hebben met een groot muziekfeest of festival. Dit vraagt echter zoveel geld, dat wij, gezien onze financiële positie, dit niet aandurven. Nu hebben enkele burgers het bestuur benaderd en te kennen gegeven, dat ze „Mozart" uit dank en waardering voor wat die vereniging in al die jaren voor de Yersekse dorpsgemeenschap heeft betekend, een blijvend aandenken willen geven. Bovendien meenden ze dat vele dorpsgenoten dezelfde gevoelens koes teren en gaarne in de gelegenheid zou den gesteld worden aan de verwezen lijking van dit idee financieel mee te werken. Uit deze zeer sympathieke geste heb ben wij de moed geput u dit schrijven te doen toekomen. Mocht u er eveneens voor voelen, daadwerkelijk aan een geschenk (we denken aan een nieuwe vlag of vaan del) voor dit uitzonderlijke jubileum mee te doen, dan kunt u uw bijdrage over maken of storten op de Bank van Zee land te Goes, gironummer 50817 onder het motto: „Jubileum Mozart" of in en veloppe afgeven aan onze secretaris de heer B. J. Korstanje, Bemhardstraat 16. We zeggen u reeds bij voorbaat dank en hopen dat ook u straks met stille trots naar onze nieuwe vlag of vaan del zult opkijken. Met de meeste hoogachting, J. GLERUM Voorzitter „Mozart" Comité van aanbeveling: A. C. WILLEMSEN, burgemeester A. W. AMPT, arts J. E. BOOY, predikant R. W. HENDRIKSEN, tandarts Mej. P. E. HOKKE, majoor L.ff.H. D. DE JONGE, predikant A. A. M. KERREMANS, pastoor M. C. POLDERMAN, arts H. R. J. REIJENGA, predikant LEVE DE (PAREL)OESTER! De parel, een belangrijk export ar tikel in Japan, gaat een nog be tere toekomst tegemoet. De oester die voor het kweken nodig is trou wens ook. Een wetenschappelijk mede werker van de Visserijschool te Mie in midden Japan heeft dit gezegd. Hij ge bruikte „Aureomycine", een tegenwoor dig veel gebruikt geneesmiddel, in een sterk verdunde oplossing en dompte er de oesters in. Het resultaat was ver bluffend. De bekende „Moonpearls" een zeldzame soort nam toe mét maar liefst dertig procent, terwijl de gehele parelkweek zich in een sterk stijgende lijn bewoog. Het aantal gevlekte parels nam af en zwakkere oesters genazen en gingen weer parels kweken. Men neemt aan, dat door dit medicijn de bacteriën worden gedood, die vroeger bij de be handeling van de oester onwillekeurig werden ingespoten. (DIA) Van 1926 september 1963 YERSEKE. Huw.aangifte: Simon Paau- we, 26 j. en Lena Koole, 27 j. Gehuwd: Pieter Nieuwenhuize, 28 j. en Jannetje Maria Butijn, 22 j. Van 1925 september 1963 WEMELDINGE. Huwelijksaangifte: Dirk Hendrik van Brummelen, 33 j. en Cornelia Krombeen, 26 j. te Kruiningen. Gehuwd: Lodewijk Willem Bretveld, 24 j. en Jacomina Jannetje Veerhoek, 28 j. Overleden: Amandina Mathildis Ele- geert, 52 j„ echtgen. van Gerrit Been. Van 1925 september 1963 KRUININGEN. Overleden: Jan Dix- hoorn, 81 j.; Engel Lavooij, 75 j., echt- gen. van Jacoba Kole. Gehuwd: Hans Jozef Höfer, 26 j. te Rotterdam en Anna Apolonia Jansen, 23 j. Y e r s e k e Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. A. Sieders, Biezelinge. 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Donderdag 3 oktober 7.30 uur: Ds. Zy- derveld van Middelburg. R.K. Kerk, Langeville 37 H.H. Missen op zondag 7.30 en 10 uur. H. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils 10 uur: HeiligingsdiensL Zondagsschool en bijbelklas 1.15 u. n.m. 18 uur: Verlossingssamenkomst. Geleid door Envoy Hoek. Wemeldin ge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. J. Bronsgeest, Hansweert. 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Visser, Apeldoorn. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. Stam, Fijnaart. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink, Kapelle. 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest. Rilland-Bath Ned. Her/. Kerk 10 uur: Ds. H. R. J. Reijenga, Yerseke. 2.30 uur: Ds. G. Blok. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. O. Donner uit Scheveningen. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Ds. Willegenberg uit Hillebroek (B.). 0y Krabbendyke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. V.m. jeugddienst; n.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. o 2 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. B. Zoodsma, Wemeldinge. 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk u 10 en 2.30 uur: Ds. M. de Regt uit Nieuwendijk. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. G. Blok, Rilland-Bath. 2.30 uur: Ds. A. Sieders. s Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. J. van Djjken* Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst Waarde Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Joh. Poort, leger- predikant te Tilburg. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Zaterdag 28 sept. a.s. ho pen onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders W. BAL en A. BAL VAN OEVEREN hun 40-jarige echtvereni ging te herdenken Dat ze voor elkaar en voor ons nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun dank bare kinderen en klein kinderen Wemeldinge, sept. 1963 Zuid. Achterweg 17g TE KOOP 0.74.26 h.a. gelegen Molenpolder te Yerseke. Te bevragen J. SCHOT Dalemseweg 1 THOLEN VERKOPING VAN AFBRAAK van het woonhuis van de heer Loggers aan de Gas fabriek te Yerseke Er zal verkocht worden de gehele afbraak van genoemd huis op zaterdag 5 oktober van voormiddags 10 uur tot namiddags 3 uur. Het wordt uit de hand ver kocht om contant geld. Er zijn honderden mooie ge schaafde en geploegde plan ken en veel balken, ribben, latten, 40 deuren met en zonder kozijn, veel ramen. Alles is zo goed als nieuw. Er zijn 2000 blauwe kruis- pannen en 2000 platte pan nen, Sterrenberg model, brandhout, enz. J. A. JEROENSE en C. VISSER Ned. Middenstands Spaarbank GEVRAAGD TE GOES 's morgens voor de huishouding 's middags voor de winkel Brieven onder no 39—1 Bureau Yerseksche Courant. zelfs hele mooie, voor ieder type ^n voor ieder gelaat. Op de goede keus komt het echter aan Laat U daarin raden door de verant woorde opticien. GEENSE Voor Uw betere bril. Telefoon 489, Kapelle Aan huis te ontbieden. Fondsleverancier. 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,by vooruitbetaling Inzenden: uiterltyk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Wilt u uw figuur verbete ren? Probeer dan eens de Ruiten 2 gaine of panty. Eenmaal Lastina, altijd Las- tina. - Van IJsseldijk-Snoep. Er zijn veel soorten zelf- plakkend transparant kleef- band. Er is echter maar één Sellotape! - Boekhandel der Peyl. De winter nadert! Koop nu een nieuwe convector, haard of kachel. We nemen u gaarne mee naar toonzalen met enorme sorteringen. P. Huijsse, Yerseke. Stenge 2 Yerseke vrijdag 27 september wegens huwelijk GEVRAAGD om mosselen te ver voeren naar België en Frankrijk Transportbedrijf Telefoon (01131) 337 Yerseke Hage's Snel Servicebedrijf voor luxe schoenreparatie. Op verdoek bïhnen één dag gereed! - L Hage, Yerseke. Te koop een bankstel. - J. Kotster, Zanddijk 12, Yerse ke, tel. 212. Narcissen, gele trompet, kortkr. wit met rood en dubb. witte tros. Tulpen in 12 srt. late en 9 srt. vroe ge, alles 85 ct. p. 10. Mad. Lefèbre 1,25 per 10. Glas hyacinten in wit, rose en bl. 35 ct. per st. Crocus geel en blauw 30 ct. Sneeuwkl. 35 ct. Iris wit en geel 40 ct. Boshyacintjes gem. 60 ct. Alles per 10. J. Hanne- wijk, Wemeldinge, Dorps straat 70a. Eet nu kip! Voor 2,95 800 gram. Bij „De Spar", Lepel straat, Yerseke. Uw hond gaat weer ver haren. Nu flink borstelen en kammen. In deze artikelen ruim gesorteerd. - J. Tram per, Wijngaardstr. 1, Yer seke. Nog nooit hadden wij zo'n mooie en uitgebreide collec tie pyama's voor dames, he ren en kinderen in keper en cloqué flanel en ook in het luxueuse satin feutre. Vlot te modellen, in de nieuwste dessins en kleuren, ook in dames nachtjaponnen. Tri cot Koala pyama's voor klein en groot, zeer sterk en erg prettig in het dra gen. Ook in nachtkleding brengen wij steeds het nieuwste en altijd iets aparts Gratis spaarzegels- Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Maakt u zelf altijd pyama's of nachtjaponnen? Kom dan eens kijken naar onze prach tige collectie keperflanel. Wij hebben alles wat u zoekt in moderne strepen met bijpassende effen tin ten. Nieuwe bloemdessins v. damespyama's en nacht japonnen. Fleurig poppetjes flanel voor kinderpyama's en trappelzakken. Ook hier bij gratis spaarzegels! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Jasperse altijd voordeliger! Echte choc. 49 ct. Mokka boontjes 49 ct. Betke choc. 52 ct. Sinasstaafjes 38 ct. Rumbonen 38 ct. Bonbons 52 ct. Agar 23 ct. IJscups wit en bruin 45 ct. Witte flikken 35 ct. p. 100 g. Ech te boterkoekjes 75 ct. Ei en kokoskoekjes 65 ct. Frou 75 ct. Zeeuwse rondjes 59 ct. p. 250 g. Groot pak spe culaas 79 ct. 1 fles lim.si- roop (Siebrand) van 1,52 voor 1,25. Ruim gesorteerd in moder ne dameshoeden, mutsen, enz. - Van Nimwegen-Hey- boer, Wemeldinge. Helpt u ons van het fruit af, wat we gekregen heb ben voor de zendingscöllec- te? Maandagavond vanaf 7 uur in Het Leger des Heils. Weet u dat we een ruime sortering knopen voor man tels, japonnen, blouses, bla zers en leren knopen in de nieuwste kleuren en versch. grootte hebben? - A. C. Baay, Yerseke. Voor uw bollen glazen, pot jes en bakjes. Straks een weelde van bloemen in uw huis. - J. Tramper, Wyn- gaardstraat 1, Yerseke. In jongensschoenen hebben wij een grote sortering. Zo wel met veter als instap model. Met gegarandeerd onverslijtbaar onderwerk. Geen reparatie! met ,,Ber- kelmans" jongensschoenen. I. Hage, Yerseke. Prachtige herentruien en vesten in onze alom beken de kwaliteiten. Ook hierin slaagt u beslist beter bij Van IJsseldijk-Snoep. Buitenmuurverven voor doorslaande muren, in han dige plastic emmertjes ver krijgbaar bij Fa. M. Was Zn., Tel. 330, Kaaistraat 22. Suède jassen in lang en in de nieuwste tinten, in de nieuwste modellen, naar maat. - J. Kole, Yerseke, tel. 372. Te koop een klein model kolenhaard, in goede staat, kleur zwart. - Pr. Beatrix- weg 57, Wemeldinge. Te koop nieuwe knielaarzen, 8,50 per paar. - P. Duin- kerke, Margrietstraat 28, tel. 650, Yerseke. Leger-oliebollen kunt u be stellen of halen woensdag en donderdag op het Schut tershof 15. Jan Jaarsma haard te koop. Grote capaciteit. Met nieuw binnenwerk. Spotkoopje. P. Huijsse, Yerseke. Stemm kousen en sokken in hele dikke kwaliteiten. Voorradig in 3 lengtes, kort-j- halflang en lang. U weet, als ze (krimpen krijgt u nieuwe. En denk aan de gratis 'sokken op de kousen- kaart. - Van IJsseldijk- Snoep. In dames steun- en gemak schoenen hebben wij een zeldzaam mooie sortering. Zie etalage's. I. Hage, Yerseke. Jasperse altijd voordeliger! Lonneker werkkleding, man chester broeken, Simson broeken, werkoverhemden, werktruien. Grote sortering wol en sokkenwol. Pracht pyama's. Ook flanel p. me ter. Wij ontvingen weer een heel mooie zending onderjurken in vele kleuren en modellen. Ronde hals, nylon, in mo derne modetinten. Van IJs seldijk-Snoep. Copiëerinrichting Kole le vert stencilwerk dat beter verzorgd is. Noordzand straat 11, Yerseke, tel. 590. Vooral in najaar en winter is een ochtendjas een heer lijk bezit. Voor dames heb ben wij een pracht collectie dusters in gewatteerd ny lon en satin feutre. Voor heren en jongens warme molton ochtendjassen in donkere ruiten en streepjes. Voor meisjes leuke, fleurige molton dusters en zelfs voor baby schattige jasjes en peignoirtjes in molton en badstof. Ook als cadeautje heel geschikt! Gratis spaar zegels! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Jasperse altijd voordeliger in lies-, knie- en kaplaar zen, kleuterlaarsjes, klom pen en klompsokken, ijzer- sterke werksokken. Voor de boerinnen hebben ie weer pluche halsnetjes, avonddoeken en zwart plu che netten en woll. kam- garen doeken en beuken. - A. C. Baay, B. Sinkelaan 20, Yerseke. Deze week ontvingen wij nieuwe terlenka meisjes- overgooiers, pakjes, jurkjes. Snoezige baby- en kleuter jurkjes en pakjes, beeldige brassières met broekje voor de baby in popeline, batist en terlenka. Ook hierin steeds het nieuwste en al tijd iets aparts. - Textiel handel Snoep-van Willigen. Gratis spaarzegels. Wij hebben voor uw kinde ren niet alleen prachtige manteltjes en jasjes, maar pok bijpassende lange broe ken of maillots. Ook het al lernieuwste in handgebor- duurde Noorse mutsen, in vele kleuren en modellen, voor kleuters en grotere meisjes. Voor jongens leu ke petjes. Gratis spaarze gels! - Textielhandel Snoep- van Willigen. Gladiolenplukkers gevraagd. P. Nijsse, Spruitstraat 11, Yerseke. Prachtige Pinquinwol in vele moderne tinten en kwa liteiten. Laat u niet ver leiden voor andere merken, maar koop Pinquin, dan koopt u kwaliteit. Gratis patronen. - Van IJsseldijk- Snoep. De bloembollen zijn weer gearriveerd. Ruime keuze. J. Tramper, Wijngaardstr. 1, Yerseke. De nieuwst© tienerschoenen met vetert je aan de zijkant in bruin en zwart. Ook hebben wij een grote sorte ring dames- en meisjes ve terschoenen reeds in de spe ciale prijs van 12,95. I. Hage, Yerseke. IWIHIHHIIIlHIHIlllllllllllll!lillll!IIIIIlllllllllll!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIU!IUUllUIIIIIUllll!IIUlUllllUlltUIUIIIUIiliillliillU Heeft U plannen voor vernieuwing Ga kijken bij de expert in gezellig heid. Zo tonen wij U vele zit- en eethoeken van vele EUROPESE FABRIKANTEN. Elk model kunnen wij U leveren, in elke prijsklasse volop keus. Tevens heeft U de keus uit de ;x mooiste woningtextiel en vloerbe dekking passend bij alle meubelen. Vrydagsavonds geopend Ingang Biezelingsestraat 2, Kapelle illlllll WONINGINRICHTERS Slfos 1890 KAPELLE - BIEZELINGE Tafel te koop. - Meulemees- terstraat 1, Yerseke. Nieuw© bliank© stokvs bij „De Spar", Lepelstraat,Yer seke. Stalen geldkisten met afge ronde hoeken en cylinder- slot v.a. 11,40. - Kantoor boekhandel W. Hamelink, Wemeldinge. Klein-offsetwerk in onberis pelijke uitvoering levert: Klein-offsetdrukkerjj J. A. Weststrate, Rouaanse Kaai 21, Middelburg, tel. (01180) 2453. Nylons! Nylons met en zon der naad in de bekende merken „3 Sterren" en „Du et" vanaf 1,75. Ook van beide merken de mous- en laddervrije nylon. - J. de Neef, tel. 416, Wemeldinge. Over Hongkong vertelt En voy Hoek zondag in de Le- gerzaal met gekleurde dia's om half vier en om 6 uur. T© koop: In prima staat, D.K.W. motor 250 cc 1957. Grintweg 2, Kruiningen. 180 kleurenillustraties en 1000 fraaie foto's vindt u in de 18 delen tellende Sesam Kunstgeschiedenis. Per deel bij intekening 2,50. Boek handel van der Peijl. Voor pantoffels naar Hage. De zaak met de grootste keuze. Meer dan vijftig ver schillende soorten. Ook fan tastisch mooie damesmuil tjes! - I. Hage, Yerseke. Jaspers© altijd voordeliger! 1 pot oploskoffie 1,30. 1 kg Siamrijst nu 79 ct. 1 blok kaas 500 g 1,43. 1 L- blik nasi 1,39. 3 fles ga- zeuse 95 ct. 4 fles bier 98 ct. 2 pak koffie 1,75. 1 1.- blik appelmoes 59 ct. 1 blik je varkensvlees 200 g 54 ct. 2 pak lucifers 39 ct. Echte choc.hagel 65 ct. Hagelkor rels 39 ct. Vlokken 49 ct. p. 250 g. Sportieve kinderjasjes in verschillende maten, leuke sportjacks. Van Nimwegen- Heyboer, Wemeldinge. Elbeo kousen dragen is voordeliger lopen. Probeer ze eens een keer, u bent be slist een blijvende klant-. - Van IJsseldijk-Snoep. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Wij hebben plastic voor af dekking in voorraad van 0,15 en 0,25 per m2. Aanbevelend: Maalderij de Blaey. Te koop een lichte kinder wagen, merk Riemersma. - L. Zuydweg,Pr. Beatrix- weg 39, Wemeldinge. T© koop 7 deuren en 3 kas ten. - P. Duinkerke, Mar grietstraat 28, tel. 560, Yer seke. Ripolin snelverf, prima dek kend, mooie vloeiing, groot uitstrijkvermogen. Verkrijg baar in vele moderne tinten bij Schildersbedrijf Fa. M. Was Zn., Tel. 330, Kaai straat 22, Yerseke. Teken nu in op de Sesam Kunstgeschiedenis, 18 delen 2,50. Deel'l en II reeds verschenen. Ter inzage by Boekhandel van der Peijl. Schrijf- en tekenbehoeften, kantoorbenodigdheden heb ben wjj in een uitgebreide sortering voorradig. Boek handel van der Peyl. Van ANITA ontvingen wij dit zeer elegante „Cleopatra" model in lak en in zwart, groen, blauw en rood leder 9 met 3 cm. onverslijtbaar hakje 19.90 Schoenhandel en pedigure Kerkplein 10, Yerseke, Tel. 565 gevraagd te Kruiningen, enkel voor warm etejn. A. BLOK Irenestraat 14 Kruiningen MO iJSS Nederland kiest Vèor om de veiligheid de betrouwbaarheid de eenvoud van bediening de kwaliteit de prijs de onderhoudskosten en de unieke service Reeds meer dan een 2 miljoen solexen op de weg I Solex-Service-Station J. van Putten Yerseke, Tel. 545' Noordzandstraat 12-4 5 Gevraagd een knecht of aankomende. - Maalderij de Blaey.

Scheldebode | 1963 | | pagina 3