Iraayens De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH WAARDE K APELLE-BIEZELIN GE 0ns verenigingsleven Raad komt bijeen. Vrijdagavond om 8 uur komt in het gemeentehuis de raad in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel tot benoeming van vijf leden der commissie van advies ingevol ge de Woonruimtewet; voorstel tot wijziging van de verordening op de des tructie, geldende voor de gemeente Wemeldinge, Yerseke, Kruiningen, Waarde, Krabbendijke en Rilland-Bath. Voorstel tot verpachting van een stuk weiland. Voorstel tot het aangaan van een geldlening ter finansiering van diverse kapitaalsuitgaven bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten, groot 170.000..Voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting voor 1963 en aanbieding van de begroting voor 1964. Verkoping. Donderdagmiddag werd in het Hotel Smits publiek verkocht door de notaris W. P. de Nooijer te Heinkenszand, het woonhuis en winkelhuis met smederij aan de Dorpsstraat alhier, bewoond door dhr. Reijerse. Hoogste inschrijver was de heer L. C. Hubregtse te 's-Gra- venpolder voor de som van 8555, Koper werd de inschrijver voor 9600. Inmiddels is het pand verkocht aan dhr. P. J. J. Dekker alhier. Verkoping. Woensdag werd door notaris J. C. Kram te Kapelle in het Ned. Herv. Jeugdgebouw voor de erven M. Hooge- steger-Poelman na rechterlijk bevel} verkocht het waonhuis aan het Kort- straatje no. 4. Hoogste inschrijver was de heer C. Hoogesteger voor de som van 3600.Koper werd de inschrijver vöor de zelfde som; en de werkplaats met erf aan de Kerkweg no. 8. Hier was de hoogste inschrijver de heer J. Hoogesteger voor de som van 2525. Koper werd de Fa. F. J. Meijaard Zn. voor de som van 7925.Vervolgens d# houten directiekeet op het erf aan de~ Kerkweg. Koper werd dhr. Th. J. Viser voor de som van 360. Benoeming. Per 1 oktober zijn aan de Prinses Beatrixschool voor Schiperskinderen alhier benoemd Mevr. Hoogkamer en de heer F. J. Meijaard Cz. AJctie. Het bestuur van de afd. Wemeldinge Van het Ned. Bijbelgenootschap besloot hét Jubileum (150 jarig bestaan) krachtig te steunen en gaat, gewapend mét folders en brieven, nieuwe leden winnen, opdat de vele taken van het NtB.G. des te beter kunnen worden uitgevoerd. Vergadering. De afdeling Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen hield dezer da gen haar najaarsvergadering}, onder leading van mevr. Visser-BlommaaJrd,. Mevr. van Gorp-Pieterse bracht verslag uit van de Prov. Voorjaarsvergadering têT Middelburg en mej. J. D. Dekker van de voorjaarsvergadering te Utrecht. Naar de najaarsvergadering in Goes ward mevr. Speelziek-van Stee aange wezen. Voorts werd het winterprogram- ariia besproken, waarna Dr. Eckhardt dia's vertoonde. Verkoping v&n goederen. Vrijdag en zaterdag werd een ver koping gehouden aan de Dorpsstraat door de deurwaarder M. Loeve uit Goes t.v.v. Mr. J. G. v. d. Burgt, cu rator in het faillissement van dhr. C. Reijerse. Vrijdag werd de winkelinven taris verkocht, waarbij goede prijzen werden geboden voor de winkelvoor raden. Zaterdag werd de smederij inventaris verkocht. Op beide dagen was de publieke belangstelling groot. Zaterdag kwam het zelfs nog tot hand gemeen met de politie, die een niet- wiüende persoon moest verwijderen. Voetbal. Zaterdag speelde Wemeldinge 1 een wedstrijd tegen Kats, welke eindigde met een overwinning van Kats, n.l. 12. Al direct trokken beide ploegen met alle krachten tegen elkaar op, en zo het .leek met weinig krachttverschil Aan beide ploegen ontbrak de afwer king van de aanvallen, die vrij regel matig keurig werden opgebouwd: ver naast en van enkele meters voor het doel over was geen zeldzaamheid. Het was Karelse die Wemeldinge in de 26e minuut een voorzet van de Jonge be nutte. In de 36e minuut sloeg Kats terug, welke gelijke stand tevens rust stand werd. Minnaard werd in de eerste heift vervangen door de Bourgraaf. In de 36e minuut scoorde Kats voor de tweede maal, waarmede het einde kwam. Gevonden voorwerpen. Een sleutel, een portemonnaie met intoöud. Heropening drogisterij. -Donderdagmiddag is de drogisterij van; mej. A. J. Hovestadt aan de Hoofdstraat alhier, na een grondige algehele verbouwing, heropend. Na tijdelijk in een andqr pand onderge»- bracht te zijn geweest, kon nu de ge heel gemoderniseerde, en aan de eisen des tijd aangpaste zaak worden betrok- kerrr Door het bijtrekken van een woonkamer is nu een ruime winkel ont staan waardoor de genees- en verband middelen, toiletbenodigdheden enz. overzichtelijk zijn geëtaleerd. Rifime etalages noden de voorbijgangers tot kopen. De fa. J. A. Poley Zn., het schildersbedrijf fa P. Penne Zonen, de fa. Hovestadt de Jonge en het win- kelbetimmeringsbedrijf Th. Slabbekoom uit Goes hebben gezamenlijk deze mooie winkel gemaakt tot een aanwinst van onze gemeente. Naast de vele felicitaties a.o. ook in de vorm van bloemstukken welke werden ontvangen^ voegen we gaarne onze welgemeende felicitatie. Aanrijding. Dinsdagmorgen ongveer 7 uur is bij Luchtenburg ter hoogte van de krui sing Oostdijk-Waarde een aanrijding voorgekomen tussen enkele personen auto's. Een met grond geladen vracht auto, welke stond voorgesorteerd, be lette vanwege de heersende mist enkele bestuurders van personenwagens ge bruik te maken van de uitvoegstrook, aangezien het zicht ter plaatse slecht was. Een Belgische personenauto bot ste op een andere auto, waardoor aan zienlijke schade ontstond. Muziek. Vrijdagavond gaf in ,,Ons Dorphuis" op initiatief van de Kon. Harm. E.M.M. het jeugdkorps „Jong Euterpe" uit Heinkenszand een concert, met het doel te trachten de Kruiningse jeugd warm te maken voor het beoefenen van mu ziek. Naar we vernemen hebben 30 Kruiningse jongeren zich gemeld een studie te willen volgen. Hopen we nu maar dat er serieus zal worden gewerkt zodat we eerlang goede jonge muzi kanten aan ons korps kunnen toege voegd zien. Zaterdagavond gaf de Kon. Harm. E. M. M. in samenwerking met Con cordia uit Krabbendijke een laatste zomeravondconcert op de Markt. Na dat Concordia enkele nummers ten ge hore had gebracht kwam E. M. M. op de tent met een 4-tal nummers. Het 2e nummer, de Symphonie in C van Gossec werd subliem uitgevoerd en oogstte een warm aplaus. Hierna werd door beide verenigingen samen de uit 12 delen bestaande taptoe verzorgd, die hoewel niet vooraf samen was geoefend goed tot z'n recht kwam. De belang stelling van de zijde van het publiek was goed. De muziekliefhebbers hebben i.v.m. het afsluiten van het marktterrein beter dan ooit van deze muziek kunnen genieten. Raadsvergadering. Donderdagavond vergaderde de vol tallige gemeenteraad"1 onder voorzitter schap van burgemeester A. Schipper. De voorstellen tot vaststelling tgdelijke ziektekostenregeling peersoneel ge meente Kruiningen; wijziging van de verordening op de destructie en het in eigendom overdragen van een complex van 10 woningwetwoningen aan de Julianastraat aan de woningbouwver eniging gingen vlot onder de hamer door, alleen dhr P. H. A. Polderman (v.v.d.) wenste enige precisering inzake de redactie van enkele onderdelen van de Verordening op de destructief De raad ging accoord met het voorstel tot verkoop van hetl groepsbureau delr Rijkspolitie annex 2 dienstwoningen voor een bedrag van 61.044,aan de Staat. Het aangebouwde arbeidsbureau, zo zei de voorzitter, wordt niet mede verkocht, aangezien het Ministerie van Justitie hiervoor geen interesse had en ook het Ministerie van Sociale Zaken dit gebouw niet wilde, daar het ar- beidsburean gedoemd is binnenkort te verdwijnen. De voorzitter zei, dat met geringe kosten dit gebouw is om te bouwen in een woning, die b.v. voor een bejaard o£ kinderloos echtpaar zeer zeker geschikt zou zijn. Dhr. E. A. E. M. Suy (k.v.p.) vroeg aangaande de eventuele bestemming van dit gebouw wat de huurkosten zouden worden in geval er een woning van zou worden gemaakt, aangezien b.v. een bejaarden echtpaar dat van A.O.W. leven moet, niet bij machte is een hoge huur te betalen. De voorzitter zegde hierover nog geen gegevens te kunnen verstrek ken, doch t.z.t. met voorstellen te zullen komen. Het voorstel om krach tens art. 72 der l.o. wet aan de r.k.- school te Hansweert in principe mede werking te verlenen een bedrag van 3800.<t*r beschikking te stellfen voor aanschaf van nieuwe leermidde len ontmoette geen bezwaar en werd zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Aan de bijz. l.o.-scholen werd 10.68 per leerling toegezegd als voor schot op een extra vergoeding over de jaren 1958 t/m 1962. De raad be sloot medewerking te verlenen tot het verkrijgen van een premie inzake het maken van douchecellen aan een drie tal aanvragers tot een door de gemeente te betalen bedrag van ruim 254. Mej. H. Burger en de heren M. J. Ie Clercq, P. A. Westdijk, A. Kievit en P. Bauer werden herkozen als com missieleden van advies inzake de woon ruimtewet voor het jaar 1964. De heer P. H. A. Polderman werd met 6 stern- lid van de commissie van toezicht op het sportterrein. De heer E. A. E. M. Suy werd met 9 stemmen tegen 2 blanco herkozen als lid van het bestuur van de stichting „Ons Dorpshuis". De heer P. H. A. Polderman deelde ter loops nog mede, dat het op 24 sept. a.s. 10 jaar geleden zal zijn, dat van de staat Tasmanië de toezegging >werd ontvangen tot een bedrag van 45.000 voor de bouw van een Dorpshuis. De raad besloot tot een door B. en W. aan de agenda toegevoegd voorstel, inzake het sluiten van een geldlening tot 400.00Q,— tegen 4% rente* te sluiten bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten. Dit bedrag blijkt nodig te zijn voor uitbreiding van de riolering te Hansweert (2e fase) en ter conso lidering van enkele kort verband leningen. Tevens werd besloten de win kelsluiting te Ha(nsweert van 1826 oktober a.s. té stellen op 23 uur, zulks i.\*.m. -<le |e houden winkelweek. De heer' J Griep (v.v.d.) vroeg hoe de gemeente heeft gereageerd op de wa teroverlast in de Korte Geer te Hans weert gedurende de stortbuien in au- gustds j.l. De voorzitter antwoordde dat het Technisch Adviesbureau dat is belast met de uitvoering der rio leringswerken in pansweert, deze zaak met voortvarendheid heeft onderzocht en hierover rapport aan de gemeente heeft uitgebracht, hetgeen staande de vergadering werd voorgelezen. De heer C. Slabbekoom (p.v.d.a.) vroeg of het mischien wenselijk was dat de woning bouwvereniging een eigen onderhouds dienst voor de woningwetwoningen zou kunnen inrichten, aangezien het moei lijk blijkt te zijn voor het onderhouds werk aannemers te interesseren. Benoeming. Onze dorpsgenoot dhr. Jac. L. van Koeveringe is benoemd tot administra tief ambtenaar B 1 (plaatsvervangend bureauchef) bij de Rijkswaterstaat in de dienstkring Alkmaar. Voetbal. Alleen het eerste elftal van de v.v. „Hansweertse Boys" kwam zondag tussen de krijtlijnen in de uitwedstrijd tegen Zierikzee 2". Deze wedstrijd zal de spelers nog lang in het geheugen liggen .Verleden week werd de eerste competitiewedstrijd- met 8-0 gewonnen. De tegenstander van zondag zou ook wel even ingemaakt worden. We hebben het resultaat gezien. De gehele wed strijd werd er een lusteloos partijtje gespeedld met kansen die niet benut werden en met een verdediging, die helemaal geen vat op het spel had. De ruststand was 20 in het voordeel van de gastheren. De eindstand werd 52. Een overwinning, welke de juiste ploeg toekwam. Korfbal. Na lange tijd speelde de korfbalver eniging „Zeelandia" weer een compe titiewedstrijd en wel tegen „Olympia 1." De punten werden hier broederlijk gedeeld. Hengelwedstrijd. De nog jonge, maar zeer actieve Hansweertse hengelsportvereniging „De Pilk" hield zaterdag j.l. een grote zeehengelwedstrijd. De meeste mede werking kregen de organisatoren wel van het weer: een uitgezocht dagje. Reeds vroeg was het een drukte van belang in de Schoolstraat, waar de deelnemers zich in café Brandenburg moesten laten inschrijven. Reeds vroeg werd met de wedstrijd begonnen en wel, gezien het internationale karakter van deze wedstrijd met een origineel start sein: het hijsen van de Nederladse drie kleur. Het was een hele drukte aan de zeedijk: van het „Schoorse sluisje" tot bij de Biezelingse Ham hadden de deelnemers een plaatsjie gezocht* Na drie uur vissen om 14.uur werd de driekleur gestreken, het sein dat de wedstrijd geëindigd was. Over het al gemeen was de vangst klein. De ge vangen vis werd aan de bewoners van „Maria-oord" aangleboden. In de zaal „Zeelandia" vond na de wedstrijd de prijsuitreiking plaats. Een complete zeehengeluitrusting werd ge wonnen door dhr. J. Harm uit Hoek. De verdere uitslag was: 2 mej. J. Hul, Terneuzen (eerste dame), 3 A. Paulsen, Roermond; 4 A. van Liere, Kapelle; 5 C. Meijer, Terneuzen; 6 J. de Putter, Hoek; 7 P. Geene, Terneuzen; 8 P. Op den Brauw, Goes; 9 K. Donze, Sluiskil; 10 O. Moermond, Middelburg. De eerste buitenlander was K. de Buck uit België. De verenigingsprijs voor de vereniging met de meeste inschrijvers werd ge wonnen door de hengelvereniging uit Terneuzen met 54 inschrijvers. Na deze zeer geslaagde en perfect georganiseerde wedstrijd vond er een receptie plaats, waarbij B. en W., het bestuur van „De Pilk" en nog enkele genodigden aanwezig waren. Feestavond. Na de officieele gebeurtenissen ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van „Maria-oord", werd er ook nog een feestavond gehouden, welke echter een intiem en besloten karakter had. Deze avond werd bijgewoond door de zusters, pensiongasten en genodigden. Er wer den dia's vertoond van de feestelijk heden en over het leven te Hansweert. Het hoeft geen betoog, dat na de „ru moerige" feestelijkheden, er deze avond op een gezellige en rustige wijze her inneringen werden opgehaald. Vergadering. In zaal Thalia" kwam de plaatse lijke afdeling van de K.V.P. voor een vergadering bijeen. Nadat de voorzitter dhr. E. A. E. M. Suy de vergadering had geopend, werden enkele heden daagse belangrijke politieke gebeurte nissen besproken. Het belangrijke punt was de stemming van 2 vrouwelijke bestuursleden. Gekozen werden de dames Asselman-van Hove en Borg- Knuit. Na de openbare vergadering bleef het bestuur nog bijeen, om te stemmen over enkele bestuursfuncties. Verkoping. Door nqtaris Steenpoorte t(e Krui ningen werd verleden week in het Hotel „De Koophandel" in het openbaar ver kocht: huis, schuren en erf, eigendom van dhr. Krijger aan de Dorpsstraat. De hoogste inschrijver was dhr. J. Goe- demondt te Goes. Koper werd dhr. P. Hoekman voor het bedrag van 17.600,— Auto in de sloot. Woensdagmiddag reed een grote vrachtwagen met oplegger ter hoogte van de Boomdgk in de sloot, doordat een voor hem rijdende vrachtauto met zand links af moest slaan. De oplegger combinatie moest remmen maar sloeg „door zijn remmen" zodat hij niet kon stoppen. Na de zandauto te hebben ge raakt, kwam het geval in de diepe sloot terecht. De wagen was eingendom van dhr. Mol te 's-Gra ven polder, en was geladen met uien. Een en ander veroor zaakte stagnatie in het verkeer op dp rijksweg. Voetbal. Rillandia I speelde zaterdag te Sprang tegen ,g. S. C. De uitslag was 6—2 in het vobrdeel van Sprang. Toc^h was het krachtverschil niet zo groot als uit de cijfers zou kunnen worden afge leid, maar de Rillandia voorwaartsen treuzelden veelal te lang en misten de afwerking, al dient gezegd, dat de hechte S.S.C defensie lastjig te pas seren bleek. Na 5 minuten kregen de bezoekers hun eerste teleurstelling, toen van Iwaarden de bal in eigen doel koptë. Na 20 minuten zorgde van Zeist voor 20 en twee minuten later maak te v. d. Schans er 30 van. Nog voor de rust zorgde v. d. Broek voor 40, waarna Rillandia de stand op 41 bracht. 'Na 3 minuten in dei tweede helft bracht Lagrouw de stand op 5-1. In de 34e minuut bracht v. d. Schans de stand op 61, waarna in de 35e mi nuut Kuiper de eindstand op 62 wist te brengen. Rillandia II speelde tegen Seroos- kerke en deze match eindigde in gelijk spel11. Rillandia III won met 52 van S.V.D. II. Een goede oplossing! Mevr. Boonman-Serrarens behaalde de tweede prijs in de prijsvraag: „Wie wordt kampioen van de Nationale Trekpaardententoonstelling in Den Bosch, waarvoor haar een Haflinger hengstveulen werd toegewezen. Badminton. De badmintonvereniging Rillandia- Smashers heeft zaterdag en zondag te Rilland-Bath een badminton-toumooi gehouden voor Zeeuwse C-klas. Dhr. Groenendijk behaalde het heren enkel spel en samen met dhr. Mast het heren- dubbel. In totaal werden er 43 partijen gespeeld, en er namen aan dit propa- gandatournooi vijf verenigingen deel: Avanti, Middelburg; Jong Ambon uit Vljssingen, Griffioen uit Wotphaarts- dijk en Rillandia Smashers uit Rilland- Bath. Wethouder D. Midavaine reikte na afloop de prijzen uit. De wedstrijden werden gespeeld in de gemeentelijke gymnastiekzaal en in het dorpshuis. Serenade. De muziekvereniging „Rillandia" bracht zaterdagavond een serenade bij dhr. Damman te Bath, die erelid der vereniging ,is. Concert. De muziekvereniging „Vooruit" heeft zaterdag het zomerseizoen besloten met een goed geslaagd concert onder lei ding van dhr. Daan Mannek. Er was van de zijde van het pubiek een goede belangstelling, De vereniging gaat zich nu voorbereiden op het zaalcon cours en winterconcert. Voetbal. Waarde 1 speelde zaterdag zijn eerste competitie 'in de hogere afdeling, 2e klasse A, tegen R. C. S. 4. Een goede winst was hun eerste succes. Met een verlies van 51 kon Souburg huis waarts keren. Waarde 2 in 3 C kreeg de kous wel op de kop van Hoek 2: zij keerden met een nederlaag van 80 huiswaarts. De B-junioren deden het tegen Ril land nog niet zo slecht, een kleine ne derlaag met 45. Voetbal. Kapelle I zaterdagmiddag kreeg te spelen tegen A.Z.V.V. II, wist Kapelle niet in winst om te zetten. Met een 32 nederlaag moest de ploeg de thuisreis aanvangen. Met de rust had Kapelle een 20 achterstand. Het tweede elftal deed het heel wat beter. Dit kwam op eigen veld uit tegen Tern. Boys III. Ofschoon beide ploegen aan elkaar gewaagd waren, was de thuis club wat schotvaardiger. Het won even als ook de week daarvoor met 51. De B.-junioren die eveneens op eigen veld de strijd aanbonden met hun leef tijdgenoten uit Lewedorp, brachten het ojoik to| wins^i Hier was de uitslag 3—1. Wedvluchten. De leden van de postduivenhouders- vereniging „Oost, West, Thuis Best" te Kapelle, namen aan drie wedvluchten deel. De uitslagen hiervan zijn: Cha- teauroux, jonge duiven: 1 en 2 P. Glas, 3 Jac. Schrier en 4 A. J. L. Lu- teijn. St.Ghislain, afstand 189 km. 1 en 4 Van Driel-Heijstek, 2 P. Glas, 3 en 7 J. H. C. Poleij, 5 Jac. Schrier en 6 A. J. L. Luteijn. Bloemententoonstelling. Op Vrijdag 27 en Zaterdag 28 sep tember zal de vereniging „Floraüa" te Kapelle weer een bloemententoon stelling houden. Het zal de vijfentwin tigste tentoonstelling worden die deze vereniging organiseert. In verband hiermede zal ze dit jaar een groots karakter krijgen. De vereniging is nu al verzekerd van grote deelname uit de particuliere sector. Daarnaast zullen er weer inzendingen zijn van de school kinderen, die evenals de groep dahlia- en chysantenkwekers hun beste beentje voor zullen zetten voor het veroveren van de wisselbeker. De tentoonstelling zal ook dit jaar weer gehouden kworden in de veilingsgebouwen. Naast de flora zal ook de jfauna aanwezig zijn. De vogelhoudersvereniging „Zang en kleur" uit Kapelle heeft toegezegd de tentoon stelling wa| meer fleur en kleuir te geven door ook voor enkele inzendingen vogels te zullen zorg dragen. Raadsvergadering. De gemeenteraad van Kapelle heeft maandagavond besloten allje begratfe- niarechten, met uitzondering van die welke worden geheven voor het in- en overschrijven van eigen graven en het luiden der torenklok, te verhogen. De laatste jaren is er steeds met een aan zienlijk tekort op de exploitatie van de drie begraafplaatsen gewerkt. De raad voteerde voorts een crediet van 26594.voor aansluiting van de in de gemeente aanwezige onrendabele percelen op het electriciteitsnet. De raad ging ook accoord om met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten een (vaste geldlening aftn te gaan van 345.000,ter financiering van de dit jaar te Biezelinge en Ka pelle gekochte bouwgrond, alsmede voor uitvoering van rioleringswerken. Het in het leven roepen van een nieuwe regeling op de begrafenisrechten achtten B. en W. niet alleen nood zakelijk om de tekorten op de exploi tatie te kunnen dekken, ze dienen volgens dit college ook herzien te worden >nu er binnenkort leen nieuw gedeelte van de algemene begraaf plaats te Kapelle in gebruik zal worden genomen, waardoor een geheel ander exploitatiebeeld zal ontstaan. „Het is een aanzienlijke verhoging, aldus bur gemeester Van Suijleköm, die er nog aan toevoegde, dat er dan nog vol doende overblijft wat met gedekt is. Volgens hem waren de tarieven in het verleden te laag geweest en liggen ook na de verhoging beneden het peil van andere gemeenten. Het ligt ook in de bedoeling met de uitbreiding van de begraafplaats te Kapelle (dorp) een aula te plaatsen. Raadslid A. de Neef (p.v.d.a.) vroeg de begrafenisuren van elf tot twee uur te wijzigen in twaalf tot drie uur. Aangezien dit ook de instemming had van andere raadsleden werd dit aan genomen. Raadslid L. de Koeijer vond de lasten voor bepaalde mensen te hoog. Dit raadslid gaf dan ook te kennen tegen de verhoging te hebben gestemd. Met vijfentwintig personen is thans overeenstemming bereikt om hun on rendabele percelen aan te sluiten op het electriciteitsnet. Slechts twee ge gadigden konden niet accoord gaan met de voorwaarden, die de P.Z.E.MJ-^hier aan stelt. Op voorstel van de burge meester werd aan het besluit de res trictie verbonden, dat alles binnen een tijdslimiet van vijf jaar zijn beslag moet hebben gekregen. De plannen van het bestuur van de op de hoek Dijkwelseweg-Biezelingse- weg een nieuwe tuinbouwschool te bouwen, ontmoetten bezwaren bij raads lid J. de Jager (a.r.) Deze zei destijds gewaarschuwd te hebben bij de bouw van de eerste school aan de Van der Biltlaan, dat ze teveel in de bebouwde kom zou staan. Hij vond dit ook nu met de nieuwe plannen weer het geval en hij vroeg zich af, of het wat verder op in Dijkwel naast de bestaande proeftuin geen betere plaats zou zijn. Ook raadslid F. van Hoorn (v.v.d.) achtte deze plaats geschikter. Dit ge sprek vond plaats bij de behandeling van het voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit tot wijziging van het uitbreidingsplan in onderdelen. Dit is wenselijk, omdat het bestuur van de Z.L.M. het oog heeft laten vallen op dit stuk grond, wat volgens de be staande bouwvoorschriften is bestemd voor de bouw van woningen met be drijven. Raadslid J. de Jager vond dit stuk grond bovendien voor bedrijfs woningen zeer geschikt. Zonder hoofdelijke stemming werd tot het voorbereidingsbesluit besloten. Een punt dat aan de agenda werd toegevoegd was het aangaan van een vaste geldlening met de "N.V. Bank van Nederlandse Gemeenten. Voorziening bouwterrein in verband met de aankoop van een perceel grond van de C.V. „Bruëlis" en dhr. J. L. de Jager, als- zullen een uitgaaf vergen van 554.000 mede rioleringswerken te Biezelinge, Na aftrek van opbrengst van grond- verkoop tot een bedrag van 80.000. en het restant aan batige saldi van de gewone dienst van vorige jaren van 130.000,resteert er een kapitaal behoefte van 345.000,wat met een kortlopende lening van tien jaar bij deze instelling verkregen kan worden tegen een rentevoet van 43/i6 pari. De aflossing zal geschieden in vijf ge lijke jaarlijkse termijnen van 69.000, aanvangende op 16 oktober 1969. Aan gezien hierin -een zeer gunstige fi nanciering werd gezien, werd tot het tot het aangaan van deze lening be sloten. Staande voor een nieuw winterseizoen met al zijn activiteiten op het gebied van verenigingen, ontspanning en hob by's, lijkt het ons goed eens even een blik op de situatie daarvan te werpen. De Nederlander is over het algemeen een verzot verenigingsman en tegen woordig doen de vrouwen daar al niet veel voor onder. Talloos zijn de lief hebberijen waaraan men zich in vrije uren overgeeft, maar nog veel taifrijker zijn de clubs en verenigingen waarin •men daaraan gestalte geeft. Want zo ergens de splijtzwam welig tiert, dan is het wel op verenigings- gebied. De verenigingen en clubs waarin een zelfde liefhebberij wordt beoefend zijn in ons land niet alleen verdeeld vol gens geloof, maar bovendien ook nog vaak volgens stand en daarenboven nog eens omdat iemands haan beslist ko ning moest kraaien en men de soepel heid miste om geschillen vriendschappe lijk bij te leggen. Dan scheidt men zich af en sticht een nieuwe club of vereni ging. Met de snelle groei van de bevolking van Nederland is ook het aantal ver enigingen sterk gestegen, vooral in de grotere gemeenten. Het heeft o.a. tot gevolg gehad, dat er in de meeste plaat sen ook een groot tekort bestaat aan zaalruimte om al die clubs hun weke lijkse vergaderingen, repetities, lezingen e.d. te doen houden. Was dit het enige bezwaar dat een gevolg is van de enor me verdeeldheid, dan viel het vereni gingsleven nog wel mee, want in dit opzicht is men nogal vindingrijk en door de nood gedwongen wel bereid tot een zekere soepelheid. Een ander en zwaarder wegend be zwaar van de veelhéid is, dat de kwa liteit van het gebodenq er uiteraard on der lijdt. Dit geldt dan voornamelijk ten opzichte van de verenigingen, die zich met enige vorm van .kunstuiting bezig houden, zoals muziek, zang en toneel, maar ook in de sport is dit een kwalijk gevolg. r j ,ö(l

Scheldebode | 1963 | | pagina 2