YERSEKE oom. IBAAYENS De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE KAPELLE-BIEZELINGE SCHQRE BALLONFESTIJN op voormalige Helihaven Yersekse „mosselaar" in Brussel gehuldigd. Voor de tweeduizendste keer heeft Cornelis Sinke (58) uit Yerseke met zgn kotter een lading mosselen in Brus sel afgeleverd. Sinke, nog een van de weinige Zeeuwse mosselaars, die hun produkten nog steeds over water bij on ze Zuiderburen binnenbrengen, was het middelpunt van de belangstelling in Brussel. In het kantoor van de Stede lijke Haveninrichting in Brussel werd hij opgewacht door een groot gezelschap autoriteiten, w.o. de gouverneur van de provincie Brabant, schepenen en raads leden van de stad, senatoren en ver schillende andere vooraanstaande Brus selaars. Ook Yersekes burgemeester was aanwezig. Dit feit werd met de jo vialiteit van de Zuiderburen gepast in het kader van de Breugheliaanse fees ten die jaarlijks in Brussel worden ge houden. Ieder jaar zijn er dan op de Grote Markt van Brussel allerhande eve nementen te beleven. Deze keer zal daarbij de mossel in het licht van de feestschijnwerper staan. Gevonden voorwerpen. Gevonden een padvindersriem, een zakmesje, een stuk van een bankbiljet. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Collecte. De collecte voor het Koningin Wil- helminafonds heeft alhier het mooie be drag van 667,19 opgebracht, met dank aan gevers en geefsters en de collec- trices. Diamanten bruiloft. Dinsdag 10 september vierde het echt paar N. Paauwe-van Stel hun diaman ten huwelijksfeest temidden van familie leden, vrienden en bekenden. Beiden ge nieten nog een goede gezondheid; zij zijn resp. 81 en 80 jaar oud. Op de receptie die plaats vond in het Vrij Evang. zon dagss choolgeboruw werd het echtpaar door burgemeester C. N. F. van Sas namens het gemeentebestuur gefelici teerd. Het heeft beiden aan belangstel ling deze dag niet ontbroken. Voetbal. Het eerste elftal van de v.v. Wemel- dinge trok zaterdag naar Kapelle voor de eerste competitiewedstrijd, die met een gelijke stand, 22, eindigde, zodat het eerste puntje in de wacht werd ge sleept. Enkele spelers van het eerste elftal zijn wegens vertrek uit de ge meente vervangen, zodat .een beetje in spelen op elkaar nog een spelverbete- ring kan geven. Het tweede elftal speel de thuis tegen Arnemuiden II, wat een te zware opgave was. Het bleek al spoedig bij het begin van de wedstrijd, dat het spel van Arnemuiden beter en technischer was. Toch was het Wemel- dinge die het eerste doelpunt maakte: Cardon trof op fraaie wijze het doel. De ruststand was 12 en de eindstand was 14. Aanrijding. Zaterdagavond 7 uur is op het kruispunt RijkswegBurgem. Elenbaas- straat dhr. W. M. F. bij het oversteken van de Rijksweg aangereden door een uft Goes komende auto bestuurd door dhr. V. uit 's-Hertogenbosch, met het gevolg dat dhr. F. over het wegdek ge vingerd werd, terwijl de auto van de jpeg af geraakte en deerlijk gehavend Bioest worden weggesleept. Dhr. V., be stuurder van de auto, liep hierbij even als dhr. F. een hersenschudding op, ter- Wijl de inzittende mevr. De P. P. met een gebroken neusbeen naar het zieken huis vervoerd moest worden. Begin van brand. Woensdagavond 11 uur ontdekte dhr. J. L. uit Kruiningen een begin van brand in één der loodsen van de aard- appel- en uienhandel J. Wiskerke aan de Stationsweg. De oorzaak hiervan was dat een Prior kachel, welke voor war me lucht moet zorgen nodig voor het drogen van uien, oververhit was ge worden en daardoor in brand was ge taakt. De gealarmeerde brandweer, welke spoedig ter plaatse was, behoef de geen dienst meer te verrichten, aan gezien dhr. L. de toevoerkranen welke de kachels van olie voorzien had dicht gedraaid, stroom was afgesloten en de brandende kachels (een tweede kachel had ook reeds vlam gevat) naar buiten waren gebracht. Wedvlucht. Aan de vlucht vanuit St. Quentin namen van de P.V. ,,De V-rijheidsduif" alhier 70 duiven deel. De uitslag was: 1 en 8 G. de Bruine; 2 en 14 W. van Velzen; 3 J. Krombeen; 4 N. Stroosnrj- der; 5, 6, 9 en 11 J. Voois; 7 J. Stroo- snijder; 10 Schrier-Neve; 12 H. van Koeveringe; 13 en 17 C. van Koeverin- ge; 15 en 16 Jac. Stroosnijder; 18 J. Waverijn. Harmonie „E.M.M." Bij gunstig weer zal zaterdag a.s. in samenwerking met de fanfare „Concor dia" uit Krabbendijke een concert wor den gegeven op de tent, gevolgd door een taptoe. De taptoe wordt door beide korpsen gezamenlijk uitgevoerd. Aan vang 7.30 uur. Opbrengst collecte. De collecte ten bate van de kanker bestrijding heeft in de gemeente Krui ningen 715,opgebracht. Kruiningen bracht 501,34 op, Hansweert 186,71 en Oostdijk 26,95. Jubileum. Met een H. Mis en een feestelijke re ceptie in de recreatiezaal van het „Ma- ria-Oord" werd zondag het feit her dacht, dat 25 jaar geleden zusters van de congregatie „Dochters van Onze Lie ve Vrouw van het Heilig Hart" uit Til burg, hun menslievend werk te Hans- weert begonnen. Voor dit voor ons dorp zeldzaam jubileum, bestond de gehele dag een zeer grote belangstelling. In 1938 namen zij met 9 zusters hun in trek in een paviljoen, dat „Maria-Oord" werd genoemd. Men begon er met on derwijs aan schipperskinderen, welks aantal het eerste jaar twee bedroeg, maar dat korte tijd later snel aangroei de. Uit geldgebrek werd in hetzelfde jaar een naaischool geopend, waar ve len uit Hansweert en omstreken ge bruik van maakten. Omdat er de laatste jaren op de scholen steeds meer aan dacht aan naaien wordt besteed, ver minderde de belangstelling voor deze cursus, totdat in 1960 werd besloten, deze cursus te beëindigen. In de schuur van de uitspanning werd tevens een kleuterschool ondergebracht, welke nu nog op. dezelfde plaats, maar dan in een modern gebouw, voortgezet wordt. Het onderwijs aan schipperskinderen heeft ook met de jaren een grote vlucht ge nomen. Werd er begonnen met het on derwijzen van 2 leerlingen, spoedig stuurden vele varende ouders hun kin deren naar „Maria-Oord". Met de ramp kwam hieraan echter een einde. De school werd toen verwoest en geschrok ken door de ramp en door de lange duur van 't herstel zonden vele schippers hun kinderen elders naar school. Naast dit alles hielden de zusters zich ook reeds van het begin af bezig met de bejaar denzorg. Waren de eerste jaren er slechts enkele bejaarden, de eigenlijke bejaardenzorg werd eerst in 1955 be gonnen. Het tehuis dat in de loop der jaren telkenmale is uitgebreid, kan nu 55 bejaarden huisvesten. Dit aantal blijkt, gezien de lange „wachtlijst", ech ter nog te weinig te zijn. Veel rust heb ben de zusters de eerste jaren niet ge had. In 1939 al begonnen de eerste moeilijkheden, met de mobilisatie. Op „Maria-Oord" werden 100 militairen in gekwartierd. Kleuter- en naaischool wer den in een cafézaal en in de pastorie ondergebracht. In 1940 evacueerden de zusters met de nog aanwezige kinde ren naar 's-Heerenhoek. Vier jaar later moesten ze voor enige tijd naar Scho- re. Uit dit alles blijkt, onder welke moeilijke en soms primitieve omstandig heden de zusters vaak hun heilzaam werk hebben verricht. Dat de gehele Hansweertse bevolking dat waardeert, bleek zondag uit de grote belangstelling voor dit jubileum. De eerste spreker van de feestelijke bijeenkomst, die werd bijgewoond door B. en W. van de ge meente Kruiningen, moeder-provinciaal en nog vele genodigden, was Deken Holtkamp, die evenals Pastoor Mabe- soone op het grote belang van ^aria- Oord" wees. Met gelden door de paro chie ingezameld bood laatste spreker de zusters een prachtig verplaatsbaar al taar en een tuinhuisje aan, waarvoor 1000,door de Hansweertenaren was bijeengebracht. Burgemeester Schipper sprak eveneens woorden van dank voor het vele werk dat de zusters hebben gedaan en nog doen in het belang van de gehele gemeente. Dhr. Schipper sprak nog een persoonlijk woord tot de vorige moeder-overste van „Maria-Oord", moe der Alice. Ds. Brons geest hoopte dat de zusters nog lange tijd hun werk mo gen voortzetten en zei dat niet alleen de katholieken, maar ook de andersden kenden veel waardering voor het werk hebben. Als blijk daarvan deelde hij mee, dat de andersdenkenden voor ge noemde geschenken ruim 850,had den bijeengebracht. Na de toespraken werd er gelegenheid gegeven de moeder provinciaal, moeder-oversten en de zus ters te felioiteren met deze mijpaal. 's Middags gaf ook de harmonie „Schel- degalm" acte de presence. Met een se renade, waarvoor veel belangstelling be stond, eindigde het officiële gedeelte van deze jubileumviering. Voor de gehele Hansweertse bevolking is het te hopen, dat de zusters van „Maria-Oord" nog lang hun heilzaam werk mogen ver richten. Voetbal. De eerste competitiewedstrijden zijn voor de v.v. „Hansweertse Boys" lang niet slecht geëindigd. Zowel het eerste als het tweede zetten hun wedstrijd in winst om. Het tweede trad aan tegen Cortgene I. Vooral de eerste helft had den de gastheren een constant over wicht, hetgeen ook bleek uit de rust stand (41). Na de thee ging de strijd voor <je Boys niet zo gemakkelijk meer en de zege kwam zelfs nog even in ge vaar. De gasten scoorden n.l. nog twee doelpunten, zodat de einduitslag 43 werd. Het eerste trad in het veld te gen Dreischor I. Vanaf het begin tot het einde hadden de Boys een behoorlijk overwicht, dat reeds spoedig tot enkele doelpunten leidde. De ruststand was 40. Na de rust werd deze stand ge leidelik opgevoerd, door een aardig en snel spelend Boys-team. Volgens de scheidsrechter bedroeg de uitslag 80, maar velen menen, dat dit 70 is. In ieder geval werd de verdediging en in laatste instantie keeper Aartsen geen enkele maal gepasseerd. Het eerste elftal gaat a.s. zondag op bezoek bij Zierikzee II, terwgl het twee de vrij is. Jacht omhoog gevaren. Eén dezer dagen voer het Belgische motorjacht „Caravelle" van dhr. Claes- sens uit Hove op de oosthavendam om hoog. Berger Bruinshoofd was er met de „Hansweert" vlug bij, maar moest tot hoog water wachten, om het kapitale jacht vlot te trekken, wat hem ook in derdaad gelukte. Scheepvaartbeweging. In de maand augustus j.l. passeerden er door het kanaal door Zuid-Beveland 8.373 schepen van 4.468.440 ton. Hier van waren 5.505 schepen van 3.077.298 ton geladen en 2.868 schepen van 1.391.642 ton waren ledig. De geladen schepen bestonden uit 5.140 motorsche pen van 2.581.471 ton, 358 sleepschepen van 493.952 ton en 7 coasters van 1.876 ton. De ledige schepen bestonden uit 2.121 motorschepen van 1.142.99 ton, 189 sleepschepen van 240.041 ton en 25 coasters van 8.294 ton. Verder passeer den er 533 sleepboten, welke een ge zamenlijke tonnage hadden van 8.308 ton. Tot de rijnvaart behoorden 1.053 geladen motorschepen van 641.130 ton, 128 geladen sleepschepen van 180.916 ton, tevens 185 ledige motorschepen van 37.859 ton en 33 ledige sleepschepen van 45.398 ton, alle van België. Eveneens tot de rijnvaart behoorden 794 geladen motorschepen van 560.679 ton, 113 ge laden sleepschepen van 174.031 ton, alle naar België. In nationaliteiten waren de schepen verdeeld als volgt: 5.075 Nederlandse, 2.250 Belgische, 374 Duit se, 320 Franse, 322 Zwitserse, 11 Oos tenrijkse en 21 Poolse. Werd de maand juli met 8.256 schepen als een „recordmaand" genoemd, deze maand passeerden er nog 117 schepen meer. Per dag bedroeg dit aantal 270 (ver leden maand 266). Aanrijding. Vrijdagmiddag had op de Rijksweg een aanrijding plaats tussen twee auto's. Dhr. P. W. uit Bath, die op de Rijks weg met zijn auto reed en die richting aangaf om af te slaan werd aangereden door een andere auto, die waarschijnlijk de richtingwijzer niet had opgemerkt. Met materiële schade liep het af. Succes op ploegwedstrijd. Zaterdag werd in de Wilhelminapol- der een ploegwedstrijd gehouden. Kees de Jager uit Rilland-Bath werd eerste in de afdeling rondgaande ploegen en ontving een „zilveren ploeg", waardoor hij Zeeuws kampioen werd met 249 punten. Voetbal. Zaterdag speelde Rillandia I op eigen veld tegen Arnemuiden. Na een kwar tier was de stand voor Rillandia 10. De Rillanders beleefden niet lang plezier van hun voorsprong. Na 20 minuten kopte Meulmeester op fraaie wijze de gelijkmaker in de touwen (11). Na de rust bleek Arnemuiden over meer uit houdingsvermogen te beschikken dan de thuisclub. Poortvliet maakte er later 21 van en ten slotte wist hij de stand op 31 te brengen, waarmee het einde kwam. Raadsvergadering. Woensdag 4 september kwam de raad in openbare zitting bijeen. De hoofd schotel voor deze avond was wel de be groting 1964. Bij de algemene beschou wingen merkte dhr. Van Harn op, dat het hem verheugde dat de begroting reeds zo vroeg klaar was. Teleurstellend was voor hem dat uit de begroting blijkt dat de rioleringswerkzaamheden nog niet klaar zijn. Dhr. Riedijk (Vrije lijst) merkte hierna op dat zijn belangen groep een rechtsgeldige is, dit in ver band met opmerkingen in de vorige raadsvergadering. Eveneens meende hij dat politiek en Kerk niet samen hoeven te gaan bij een gemeenteraadslid. Dit ontlokte dhr. Busch (S.G.P.) de woor den dat Riedijk wel van ons, maar niet met ons is. Deze meent verder dat Kerk en politiek wel samen dienen te gaan. Een belangengroep was eigenlijk op ons dorp niet nodig. Verder is hij verheugd dat in de begroting is opgeno men de realisering dorpskern, brand weergarage en speelplaats voor de jeugd. Verder feliciteerde hij het ge meentebestuur en het stichtingsbestuur met het tot stand komen van het be jaardentehuis. Dhr. Marcusse (P.v.d.A.) las in de begroting een goed en dege lijk beleid. Maar B. en W. zijn afhanke lijk van verschillende instanties om hun vleugels wijd uit te kunnen slaan, maar zij werken tot volle tevredenheid om een maximum resultaat. De burgemees ter antwoordde op al deze vragen dat de begroting wel reëel is opgesteld, maar dat door diverse treffingen de post onvoorzien in werkelijkheid maar 2600,— is inplaats van 11.000,Als antwoord op de opmerking van raads lid Marcusse dat B. en W. gebonden zijn aan verschillende instanties merkte de burgemeester op dat de woningbouw er in onze gemeente weliswaar voortgang vindt, maar dat de woningnood in onze gemeente er niet minder door wordt. Integendeel, steeds meer aanvragen en minder woningen beschikbaar. Bij de behandeling van de begroting rezen maar enkele vragen op bij de raads leden, zoals reddingsmiddelen op de ha ven voor zwemmers, vergoeding aan scholen e.d. De gewone dienst sluit, met een post onvoorzien van 11.000,met een bedrag van 986.440,14. Verder werd besloten om de oude school met de bijbel om te toveren in een brand weerkazerne met instructie- en les lokaal. Alle raadsleden stemden voor met uitzondering van dhr. Riedijk; deze vond het bedrag van 50.000,te hoog en zag het liever op een andere ma nier besteed, b.v. door verbouwing van de huidige brandweergarage. De burge meester antwoordde dat nu tevens de oude brandweergarage vrijkomt voor op slagplaats gemeentemateriaal en verder dat er een leslokaal beschikbaar komt voor diverse cursussen. Zaterdagvoetbal. Voor de eerste maal in het competitie seizoen bracht Krabbendijke I een be zoek aan Smerdiek en verloor met 42. Het tweede elftal kreeg Nieuwland op bezoek, maar kon het op eigen terrein geen baas. Uitslag 49. De junioren B wonnen te Kapelle met 42. Kinderfeesten. Zaterdagmiddag werden er onder uit stekende weersgesteldheid kinderspe len gehouden, die de Oranjevereniging jaarlijks voor de jeugd op het program ma zet. De diverse spelen werden door ouderen en jeugd met aandacht gevolgd en aangemoedigd. Vooral de snelsten onder hen, die met een prijs huiswaarts keerden, vonden deze middag zeer ge slaagd. Allen kregen een traktatie aan geboden door de Oranjevereniging. Voetbal. De eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen kreeg Kapelle zaterdag middag te spelen tegen Wemeldinge I. In een aantrekkelijke wedstrijd kwamen beide ploegen tot een 22 puntenverde ling. Met de rust was het Wemeldinge dat met 12 leidde. Zaterdag aan staande gaat Kapelle op bezoek naar A.Z.V.V. II. Dit was ook de club waar Kapelle II zaterdagmiddag op bezoek ging, weliswaar tegen het derde elftal. Kapelle kon met een 15 overwinning de terugreis aanvaarden. De A-junioren kregen op eigen veld Krabbendijke A I op bezoek. De ontmoeting leverde voor hen een 24 nederlaag op. Korfbal. Elto II dat zaterdag tegen Tjoba IV op eigen veld in aktie kwam bond met 63 de zegekar achter zich. Elto I deed hiervoor niet onder, want ook dit twaalftal kwam met goede voornemens van huis. Dat ondervonden de Togone- zen, die maar liefst met een 104 ne derlaag naar Goes werden terugge stuurd. Hengelwedstrijd. De hengelsportvereniging „De Kapel- se Kanaalvissers" hield zaterdag in de Oosterschelde tussen Wemeldinge en Yerseke haar voorlaatste bekerwedstrijd van dit seizoen. Er werd door 64 leden aan deelgenomen. Samen visten zij 9150 punten bij elkaar. De uitslag is: 1. J. P. Lepoeter, 525 pnt.; 2. C. Burger Jr., 455 pnt.; 3. P. J. Lepoeter, 430 pnt.; 4. A. van Boven, 425 pnt.; 5. C. Hooge- steger, 395 pnt.; 6. C. Zuidweg, 325 pnt.; 7. C. Burger Sr., 300 pnt.; 8. Jac. Walrave, 280 pnt.; 9. J. van Liere Jzn., 280 pnt.; 10. mevr. Lepoeter-van Paas- sen, 275 pnt. Met nog één wedstrijd voor de boeg, die begin oktober gehouden zal worden in de Westerschelde, is de stand van het clubkampioenschap: Senioren: 1. A. v. Boven, 1015 pnt.; 2. mevr. Lepoeter- van Paassen, 920 pnt.; 3. C. Burger, 915 pnt.; 4. A. van Liere Jzn., 905 pnt.; 5. J. P. Lepoeter, 890 pnt. Junioren: 1. G. J. Lepoeter, 840 pnt.; 2. G. Burger, 765 pnt.; 3. Ko Burger, 750 pnt. Muziekuitvoering. In een gezamenlijk optreden hebben het muziekkorps „Ons Genoegen", het mannenkoor „Zang en Vriendschap" en het Plattelandsvrouwenkoor zaterdag avond in de muziektent aan de Van der Biltlaan een concert gegeven. Het pro gramma droeg een gevarieerd en po pulair karakter. Bijzonder in de smaak viel bijv. het ten gehore brengen van selectie-melodieën uit de bekende ope rette „lm Weissen Rössl" door „Ons Genoegen" en mannenkoor. Er was gro te belangstelling voor dit laatste op treden van dit seizoen. Aanrijdingen. Op de driesprong VierwegenDijk- welDijkwelseweg kwam vorige week dhr. W. G. S. uit Doetinchem in botsing met de personenauto van R. R. de T. uit Hulst. Dhr. S., die eveneens in een personenauto reed, kwam vanaf de Dijkwelseweg. Hij nam de bocht echter teveel naar links, met het gevolg dat hij een botsing met de uit tegenover gestelde richting naderende auto niet meer kon voorkomen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Bei de auto's werden flink beschadigd. Geen persoonlijke ongelukken, maar ook materiële schade ontstond er bij een aanrijding tussen twee personen auto's op de kruising Nieuwe Kerkstraat Nieuwe Achterweg te Biezelinge. Mevr. A. K.-de K. uit Biezelinge kwam van de Nieuwe Achterweg gereden en wilde de Nieuwe Kerkstraat indraaien, waar op dat moment A. M. de J. uit Bieze linge kwam aangereden. Wat ernstiger was het echter gesteld met een aanrijding op de Postweg te Kapelle, waar ter hoogte van dhr. Wa verijn de 13-jarige G. S. uit Yerseke op haar fiéts in botsing kwam met de uit de richting Yerseke komende personen auto, bestuurd door J. J. W. uit Goes. Mej. S., die in clubverband van school op weg was naar huis, week bij het pas seren van een tractor te veel uit naar links, met het vermelde gevolg. Dr. E. F. Fagee-Schaeffer verleende de eerste hulp. Na haar verbonden te hebben liet hij het meisje voor verdere behandeling overbrengen naar het ziekenhuis St. Jo anna te Goes. De auto werd licht, de fiets zwaar beschadigd. Zestig jaar „Jehova Nizzi". De C.J.V. „Jehova Nizzi" te Bieze linge vierde zaterdag haar 60-jarig be staan. Zij deed dat met een feestavond in de consistorie der Ned. Herv. kerk. Naast eigen leden gaven vele oud-leden met hun dames daarvoor acte de pré- sence. Talrijke hoogtepunten uit de zes tig jaren van het bestaan werden naar voren gehaald, hetwelk op originele wij ze plaats vond met vertoning van dia's en op de band opgenomen vraaggesprek ken. Des middags hield het bestuur een receptie, waar vele afgevaardigden van zusterverenigingen en kerkelijke instan ties, alsmede oud-leden hun felicitaties kwamen aanbieden. Zondagmorgen werd tenslotte in de Ned. Herv. kerk een her denkingsdienst gehouden, waarin voor ging de oud-Biezelingse predikant Ds. J. P. van Steenbergen. Als tekst had Ds. van Steenbergen Exodus 17 5 ge kozen met als onderwerp „De Heer is mijn banier". Gemeenteraad. De gemeenteraad van Kapelle zal maandag 16 september in openbare ver gadering bijeenkomen. De vergadering, die om acht uur des avonds begint, heeft ó.m. op de agenda staan: bespre king voorziening met betrekking tot de afgraving van de Oude Dijk te Bieze- Hnge, een voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor aansluiting van onrendabele percelen op het elek triciteitsnet en een voorstel tot vast stelling van een besluit inzake de voor bereiding van een herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen. De ge hele agenda omvat zestien punten. Bloemententoonstelling. In het verenigingsgebouw alhier werd zaterdagavond de jaarlijkse bloemen tentoonstelling gehouden. De organisatie hiervan was weer in handen van de Hervormde Jeugdwerkcommissie. On danks de slechte zomer en de daarmee gepaard gaande slechte opkweek van bloemen en planten, waren er toch kwa litatief goede inzendingen, zodat de ju ry bestaande uit dhrn. J. Kosten, B. Spuij en P. Oele, allen te Kapelle, geen gemakkelijke taak had om de prijswin naars aan te wijzen. Het geheel had men een fleurige opschik gegeven, zo dat ook deze tentoonstelling weer een geslaagd karakter had. Vooral 's avonds was er een goede belangstelling. De uitslagen zijn: Groep I, schoolplanten: le pr. met Fuchsia, Ger. de Vrieze; 2e pr. met Fuchsia, Marc. Marteijn; le pr. met rode Begonia, Miep Lepoeter; 2e pr. met rode Begonia, Rinus Vos; le pr. met Coleus, Maatje Tholenaar; 2e pr. met Coleus, Hans Karelse; le pr. met roze Begonia, Adrie Dorrepaal; 2e pr. met roze Begonia, Willy Karelse. Groep II, wedstrijddahlia's: le pr. met beker P. D. Joosse; le pr. rood, mevr. De Vrieze-van Liere; le pr. geel, P. D. Joosse. Groep III, drijf schalen: le pr. mevr. De Vrieze-van Liere; 2e pr. mevr. Lin- denbergh-Nieuwenhuize. Groep IV, droogboeketten: Eervolle vermelding mevr. De Vlieger-de Jager. Groep V, bloemenmanden: le pr., 2e pr. en eervolle vermelding P. D. Joosse. Groep VI, diverse snijbloemen: le pr. mevr. De Vrieze-van Liere; 2e pr. mevr. De Vlieger-de Jager; 3e pr. mevr. De Vrieze-van Liere. Groep VII, snijbloemen (dahlia's)le en 2e pr. mevr. De Vrieze-van Liere; 3e, 4e en 5e pr. P. D. Joosse. Groep VIII, opgemaakte bakjes: le pr. P. D. Joosse; 2e pr. mevr. De Vrieze- van Liere; 3e pr. en eervolle vermelding P. D. Joosse. BOESMAN STIJGT OP TEMIDDEN VAN DUIZENDEN BALLONNETJES Koog a/d Zaan, 9 september. Op het terrein van de voormalige helihaven tussen Vlissingen en Middelburg zal op 14 september om drie uur 's middags de bekende Nederlandse ballonvaarder Boes man met zijn ballon met onbekende be stemming vertrekken. Hij zal dit maal niet alleen in zijn mand de hoger, doch eenzame sferen opzoeken, want zijn gast is de bekende conferencier Cees de Lange, die aan boord van het gevaarte zal zijn, wanneer de kabels worden los gegooid. Aan dit evenement, dat door de Honig- fabrieken is georganiseerd, zal boven dien een spectaculaire ballonwedstrijd voor de jeugd zijn verbonden. Voor zover bekend, is dit de eerste maal sinds vijfentwintig jaar, dat in dè omgeving van de Zeeuwse hoofdstad een dergelijk ballonfestijn zal plaatsvinden. 180 jaar na Montgolfier Sinds Montgolfier op 13 september 1783, vrijdag precies 180 jaar geleden, met een met warme lucht gevulde bal lon in Parijs opsteeg, is er heel wat op dit gebied veranderd. Dat in een tijd van reusachtige straalverkeersvliegtui- gen en adembenemende ruimtevaart prestaties, de mens nog steeds belang stelling voor deze eenvoudige vorm van luchtvaart weet op te brengen, kan ver heugend worden genoemd en hoewel de met waterstofgas gevulde ballon van ballonvaarder Boesman een moderne versie van die van Montgolfier is, brengt juist deze „oervorm" van luchtvaart grote aantallen mensen op de been. Dat de ballonvaart niet dood is, doch zich als een klein, maar levend stukje luchtvaart heeft weten te handhaven, zal men kunnen ervaren, wanneer aan staande zaterdag het gevaarte zich van Zeeuwse grond zal losmaken. Van 612 september 1963 YERSEKE. Geboren: Adriana Cathari- na, dv. Adriaan Andries Verschuure en Adriana Catharina Koeman. Huw.aangifte: Willem Jan Lamper 24 j. te Wemeldinge en Tannetje Jo hanna Danker, 19 j.; Pieter Nieuwen- huize, 28 j. en Jannetje Maria Butijn, 22 j. Van 511 september 1963 WEMELDINGE. Geboren: Diana, dv. Danker Koeman en Jacoba Neeltje Ver- brugge. Huwelijksaangifte: Lodewijk Willem Bretveld 24 j. en Jacomina Jannetje Veerhoek, 28 j.; Jan Pieter Roozen- daal, 23 j. te Goes en Anna Maria Bentschap Knook, 18 j.; Jacobus Jo hannes de Bourgraaf, 25 j. en Geertrui- da Jacoba van den Bos, 24 j.; Willem Jan Lamper, 24 j. en Tannetje Johanna Danker, 19 j. te Yerseke. Gehuwd: Marus Willem van Nieuw- kerk, 24 j. te Kruiningen en Anthonetta Mieras, 18 j.Johan Willem Tillema, 23 j. te Alkmaar en Tannetje Maria de Groene, 24 j. Van 5—11 september 1963 KRUININGEN. Geboren: Pieter Arie, zv. Pieter Willem van Duin en Apolonia Jobina Franje.

Scheldebode | 1963 | | pagina 2