zo h blok Setterlaine Quaak BLIJVEN UW BOEKEN MOOI! Bode-kolenbezorger boeklon VAN DER PEYL Aardgas zal grote gevolgen hebben op het gebied van centrale verwarming Predikbeurten Nu breien KORTE GOLFJES Nu al de nieuwste truitjes en vesten voor het nieuwe seizoen in voorraad. PAM benzine Super benzine Gemengde benzine Joz.Slabbekoorn P. Steketee Studieboeken, naslagwerken en andere veel gebruikte boeken beschermt U nu voorgoed met BOEKLON, de door zichtige, zelfklevende plastic. Gemakklelijk aan te brengen, scheurvast en afwasbaor. Verkrijgbaar bij de kantoorboekhandel in rolletjes van 100 x 24 cm. f 1.45 en 100 x 32 cm. I 1.95. Ook leverbaar in andere lengten en breedten. soekelo zelfklevende plastic beschermt blijvend! BOEKHANDEL armen is met succes te bestrijden met behulp van de watertjes, die daarvoor in de handel zijn. Ze bevatten allu- miniumchloride, een stof die de huid plaatselijk min of meer „looit", zodat het zweten wordt tegengegaan. Niet altijd echter is zo'n preparaat on schadelijk! Het geeft bij sommigen een te sterke prikkeling en veroorzaakt eczeem. Dikwijls is dat eigen schuld: uit overmatige angst sterk te zullen transpireren wordt vaak veel te veel van zo'n middel gebruikt. Dv. H. W. SCALOGNE. mensen is het reeds voldoende om angstig aan dit lastige verschijnsel te denken, of hun handen worden al klam! Het wil dikwijls wel enigszins helpen de handen te poederen met een meng sel van talk en talnnoform. Hinderlijk transpireren onder de De leverantie van aardgas aan parti culieren zal waarschijnlijk ook ver strekkende gevolgen hebben op het gebied van de centrale verwarming. Een Nederlandse fabriek heeft een wikkeld, welke, naar geclaimd wordt, vele voordelen zal bieden boven de huidige in gebruik zijnde installaties, doordat als brandstof aardgas gebruikt kan worden. De nieuwe centrale ver warmingsketels zijn inmiddels goed gekeurd door het Gasinstituut. De belangrijkste voordelen van het nieuwe systeem zijn de lagere aanschaf kosten tegenover gelijkwaardige be staande warmwater c.v.'s; de zeer beperkte afmetingen, waardoor plaat sing van de ketel ook in kleinere ver trekken (keukens etc.) mogelijk is; de constante voeding van de installatie, waardoor tanks en kolenbergplaatsen kunnen vervallein; de snelle montage van de ketels, wat eveneens kostenbe sparend werkt; het jrelatief lage brands tofverbruik, waardoor het stoken van een volwaardige centrale verwar ming aanzienlijk goedkoper wordt en het geringe aantal voorzieningen dat aan huizen en flats noodzakelijk is voor dq mojntjage Van dq ketels. Deze vrij revolutionaire aardgas ge stookte centrale verwarming betekent dat veel meer kleinere huizen en flats met c.v. uitgerust kunnen worden, omdat de lage aanschaf- en brandstof kosten dit lonend maken. Hoewel de prijs van het aardgas nog niet vast staat, is het nu reeds duidelijk, dat de grootverbruiker (waartoe dan ook de bewoners van kleine huizen en flats gerekend moeten worden) aan brand stofkosten voor hun centrale verwar ming minder \zullen behoeven te be steden dan op het ogenblik het geval is voor bijv. de verwarming van een flinke kamer. Ook voor de z.g. „blok- verwarming" opent de aardgas gestook te installatie grotere perspectieven. Er zullen tevens gunstige gevolgen zijn aanzien van de bouw van huizen en flats. De aardgas gestookte individuele centrale verwarming maakt n.l. een „echte" schoorsteen overbodig. Men verwacht dat deze nieuwe ont wikkelingen belangrijk zullen bijdragen tot dé „popularisering" van de centrale verwarming en dat de aanschaf hiervan t.z.t. in hetzelfde vlak zal komen te liggen als nu die van bijv. ijskasten* televisie toestellen en kleine automo bielen. Ook iop de z.g. volkswoning bouw zal het nieuwe systeem t.z.t. waarschijnlijk zijn invloed doen gelden. Gehuwd: Jan Albertus van de Plasse 28 j. en Marianne Jozina Daane, 18 j. Van 15 22 augustus 1963 KRUININGEN. Geboren: Annette Marieke Desirée, d.v. R. A. de Putter en M. C. A. de Bruijn. EEN KORT GOLFJE KOST SLECHTS EEN GULDEN! Van 15 22 augustus 1963 YERSEKE. Geboren: Maria Jacomina, d.v. Franciscus van Hijfte en Adriana Agatha Stobbelaar; Abraham Jacobus, z.v. Marinus de Koeijer en Geertruida Luteijn; Johannes Marinus, z. v. Dingenis Zoeteweij en Maria Jannetje de Bel. Overleden: Jan Zuidweg, 84 j., echtg. van Jozina Everse. Y er s eke Ned. Herv. Kerk 10 uur: dhr. M. Allewijn, Goes. 2.30 uur: Ds. P. Kloosterman, Rotterdam. Geref. Kerk 9.30 en 2.30: Ds. J. van Oostrum, gep. legerpredkant te Meem. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. W. Veldkamp. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrijdag 23 aug. 7.30 uur Ds. Suyker van Krabbendijke. Na afloop van deze dienst vergade ring van manslidmaten onder leiding van Ds. Suyker voor het beroepen van een predikant in de vacature wijlen Ds. P. Honkoop. Door de kerkeraad wordt als tweetal gesteld: Ds. P. Blok te Dirksland en Ds. J. van Haaren te Rijssen. R.K. Kerk, Langeville 37 H.H. Missen op zondag 7.30 en 10 uur. H. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils 10 uur: Heiligingsdienst. Zondagsschool en bijbelklas 1.15 u. n.m. 18 uur: Verlossingssamenkomst. Geleid door Envoöy Bruijis. YVemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. W. Slik. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Student van de Noort uit BarneveJd Kruiningen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur:: Ds. C. J. Tissink van Bodegraven. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hans weert Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Krabbendijke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur Kand. J. v. d .Bank. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Kand. J. Geel, Amsterdam. Geref. Gem. 9.30 uur: Ds. Vogelaar, Zoetermeer. 2.00 uur: Leeesdienst. 6.00 uur: Ds. Vogelaar. 30 augustus 7.30 Student Mouw, Rqssen. Vrij Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Ds. Servaas St. Nikolaas (B.) Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. J. van Woerden, Middelburg. 2.30 uur: Ds. P. Blok uit Ellewoutsdijk. Geref. Kerk 10 en 5 uur: Candidaat N. A. Schuman uit Amsterdam. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. J. van Dijken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Heden overleed, zacht en kalm, na een lang durige ziekte, onze lieve onvergetelijke en zorgzame man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader JAN ZUIDWEG in de ouderdom van ruim 84 jaar. Yerseke: J. ZUIDWEG-EVERSE Hansweert: M. POLDERMAN ZUID WEG J. POLDERMAN Yerseke: J. VAN STEE- ZUIDWEG J. VAN STEE C. SINKE-ZUIDWEG P. SINKE Goes J. GOEREE- ZUIDWEG J. GOEREE Wemeldinge: T. DAGEVOS- ZUID WEG J. DAGEVOS Yerseke: J. H. ZUIDWEG J. G. ZUIDWEG Klein- en achterkleinkinderen Yerseke, 19 aug. 1963 Havenstraat 6 De begrafenis heeft plaats gehad donderdag 22 aug Voor de vele blijken van belangstelling tijdens de ziekte en na het overlij den van onze geliefde man, vader, behuwd, groot- en overgrootvader Julier Hollebrandse betuigen wij onze harte lijke dank. Inzonderheid aan Dr. Polderman en Dr. Ampt voor de ge neeskundige behandeling en Zr. Noordhoek voor de liefderijke verpleging Uit aller naam: J. A. Hollebrandse-Timmer Yerseke, augustus 1963 Damstraat 124 Voor de vele blijken van belangstelling en mede leven, bij het nog onver wachts overlijden van onze geliefde vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder Dina Elenbaas geb. Dijkwel betuigen wij onze wel gemeende dank Inzonderheid aan Dr. Polderman en Dr. Ampt voor de genees kundige behandeling Uit aller naam M. ELENBAAS Yerseke, aug. 1963 Noordzandstraat 39 TE KOOP 200 roeden grond zeer geschikt voor champignonteelt Gelegen rond de kom der gemeente Brieven onder no. 137/34 van dit blad. voor de winter nu volop keus in Hollandia- Parley en Icolon wol Kom de prachtige kleuren eens bekij ken. Verschillende patronen voorradig J. KOLE Yerseke, Telef. 372 Zo mooi kan ook uw slaapkamer zijn Voornaam en rustig van sfeer, een kamer waarin U prettig kunt slapen en volmaakt verkwikt kunt ontwaken Ook de metalen slaapkamers die wij leveren, zijn luxues gemoffeld, sterk, sierlijk en modern en gemakkelijk in onderhoud Vrydagsavonds geopend llllliil en zonen WONINGINRICHTERS SINDS 1890 KAPELLE - BIEZELINGE Ingang Biezelingsestraat 2, Kapelle In verband met het 40-jarig jubileum van mej. H. Baveco bestaat er ge'egenheid tot feliciteren in hotel „De Korenbeurs" te Kruiningen op dinsdag 27 aug. van 5-6 uur. DE OUDERCOMMISSIE xxïoocooo&t&a >000000000 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,bij vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Ripolin snelverf, prima dek kend, mooie vloeiing, groot uitstrijkvermogen. Verkrijg baar in vele moderne tinten bij Schildersbedrijf Fa. M. Was Zn., Tel. 330, Kaai- straat 22, Yerseke. Onderjurken en jupons brengen wij in grote ver scheidenheid. Prachtige kwaliteiten in diverse prijs klassen. Van IJsseldijk-Snoep. Te koop korte leren jas, niet van nieuw te onder scheiden. 50,.beneden de nieuwprijs. De Hulster, Wemeldinge, 01192-210. Bybels in oude en nieuwe vertaling, kerkboeken voor alle gezindten levert U: Boekhandel van der Peyl. Als uw dochtertje weer naar school gaat, is een terlenka rorkje met een leuk truitje of bloesje het liefste wat ze draagt. En voor u het gemakke lijkst. In een wip gewassen en nooit strijken! Ook hier in grote keuze en gratis spaarzegels! Textielhandel Snoep-van Willigen. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststra te, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Copiëerinrichting Kole le vert stencilwerk dat beter verzorgd is. Noordzand straat 11, Yerseke, tel. 590. Wilt u een goede B.H. of gaine. Laat u dan door ons voorlichten, wij brengen alleen het allerbeste op dit gebied. Pas eens een keer geheel vrijblijvend en doe een keuze uit onze vele modellen. Van Usseldijk-Snoep. Te koop gebruikte schrijf machine, merk Olivetti, voor 75.Ds. D. de Jonge, Kaaistr. 18, Yerseke Schooletuis, schooltassen, driehoeken, linealen, gra denbogen, schriften, kortom alles voor de school bij: Boekhandel van der Peyl. Klein-offsetwerk in onberis pelijke uitvoering levert: Klein-offsetdrukkerij J. A. Weststrate, Rouaanse Kaai 21, Middelburg, tel. (01180) 2453. En voor drukwerk VAN DER PEYL! Elbeo-kousen munten uit in pasvorm, kleuren en lange levensduur. Prachtige najaarskleuren in nougat en havanna. Van Usseldijk-Snoep. Te koop een prima kolen haard Bekkers, type 65, met glasdeuren en vul- trechter. A. Meijaard,, W. Kanaalweg 75, Wemeldinge Voor scholieren! Twee- kleurenballpoint 1.50. Boekh. van der Pefll, Yerseke. Ontvangen regenkleding met gladde bovenkant, dus vlug weer droog. Nog en kele jongensjasjes en broe ken met 10 korting. H. Gijssel, Wemeldinge, Telef. 376. Katje, dol op Felix, zoekt goed tehuis. Gemeente secretaris J. Blok, Krui ningen. Dames! De nieuwe col lectie wintertassen is thuis gekomen. Ook jonge- meisjes- en kindertasjes, portemonnaies en porte feuilles. Boogert's Ge schenkenhuis, Kruiningen. Komt U eens kijken bij te Kruiningen en Rilland Schuttershof 12-13 Yerseke - Telefoon 639 Coöp. Brandstoffenvereniging, D.E.S. Yerseke Voor terstond gevraagd Hoog loon, plus provisie Aanmelden: Marijkelaan 28, Telef. (01131) 638 Wol van Pinquin. Prachtige gloednieuwe kleuren en kwaliteiten ontvingen wij in de nieuwe najaarswol Zeer aparte tinten, speciaal geschikt voor sportvestjen en truien. Van Usseldijk-Snoep. Te koop bromfiets Superia- Sachs, km.-stand 25.000. in prima staat, koopje. De Hulster, Wemeldinge, 01192-210 De D.O.T.-driekant, de vin- gervaste ballpoint U voelt het aan, uw vingers! Boek handel van der Peyl Wij ontvingen reeds nu een zending prachtige camel kinderjasjes, met capiton voering en mouton teddy in de capuchon. Prachtige zuiver wollen stof, vlot model en heel voordelig in prijs. Toch gratis spaarzegelsTex tielhandel Snoep-v. Willigen Bij aankoop van een laken, of twee slopen of andere Treffer-artikelen een mooi Treffer speldje cadeau. Van Nimwegen-Heijboer, Wemeldinge. Vakantie van 26 aug. t/m 7 sept. Melkhandel De collega's nemen de wijk met de bel waar. Ook een baby-uitzet kopen is een zaak van vertrou wen. Wij willen u graag vrijblijvend adviseren. Bij ons is de keuze in alle baby-artikelen heel groot, daardoor koopt u prettiger en gemakkelijker. Komt u eens kijken Op alles gratis spaarzegelsTex tielhandel Snoep-v. Willigen WENST U een speciale plaats voor uw advertentie? Geef deze dan vroegtijdig aan ons op! Als u toch een nieuw cor set moet aanschaffen kiest u toch ook zo'n prettig passend Ronda corset? De speciale baleinen kunnen niet steken of knellen. Daar om zult u ook nooit meer een ander willen, als u het één keer hebt geprobeerd. In vele modeHen en prijs klassen. Alleen verkrijgbaar bij Textielhandel Snoep- van Willigen. Gratis spaar zegels. Buitenmuurverven voor doorslaande muren, in han dige plastic emmertjes ver krijgbaar bij Fa. M. Was Zn., Tel. 330, Kaaistraat 22. Jasperse altijd voordeliger. Echte choc. 49 ct., Sinas- staafjes 38 ct., Bonbons van 65 voor 52 ct. Nogat blokjes 45 ct., Mokkaboon tjes 49 ct., Agar 23 ct, IJscups 45 ct. wit of bruin. Zuurtjes 250 gr. 49 ct., 1 zak Sterke 59 ct., Echte boterkoekjes 73 ct.„ Frou 69 ,ct., Eikoekjes 65 ct. Pindakoekjes 58 ct., 1 pak Speculaas 85 ct., Echte Gron. koek 89 ct. Automatische 4-kleuren- ballpoint 8.50. Boekh. van der Peijl. Jonge hennen te koop. Jan v. d. Cingel, Dorpsstraat 9, Telef. (01192) 371, Wemel dinge. Te koop z.g.a.n. wandel wagen en f ietsstoeltje. J. Minnaard, Gr. v. Zoelen- straat 20, Yerseke. Wie wil een papegaai kopen? Te bevr. J. Adri- aanse Sr., v. Randwijck- straat 17, Yerseke. Alle schade- en kapitaal- verzekeringen. H. A. Osse- waarde. Marijkelaan 28, Yerseke, Tel. (01130) 638. Jumbo-speldjes 15 ct, gratis bij ieder Jumbo- spel. Boekh. van der Peijl, Yerseke. Reclame: deze week een diepvries braadkuiken voor 2.95 bij De Spar, Lepel straat, Yerseke. De mooiste en beste brei- wol is en blijft van Wjjk Spoel tjeswol. Wij hebben hierin vele nieuwe kwali teiten en kleuren. Met van Wijk spoel tjeswol wordt uw breiwerk nooit een teleurstelling, maar altijd een succes! Ook hierbij gratis spaarzegels! Tex tielhandel Snoep-v. Willigen Jasperse altijd voordeliger. 1 pot knakworst 8 stuks van 89 nu 81, 1 fles lim. siroop van 152 nu 125, 1 blik koffiemelk van 69 nu 58, 1 1. blik Ananas 135, 1 1. blik perziken 135, 1 bus kaneel 50 gr. 46 ct., 2 pak A.J.P.-pudding 34 ct., 4 fl. bier licht of don ker 98 ct., 3 fles gazeuse 95 ct, 2 pak lucifers 39 ct., 1 potje oploskoffie 130, 250 gr. vermicelli 25 ct Stem sokken zjjn beslist beter. Probeer ze eens, krimpen ze krijgt u nieuwe Eenmaal geprobeerd, altijd vaste klant. En denk aan de gratis sokken op de kousenkaart. Van Usseldijk-Snoep.

Scheldebode | 1963 | | pagina 3