h blok Rentoc J. KOLE Gesloten BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN Julier Hollebrandse Cornelia Hamelink W. J. Adriaanse Pieternella Rijnhout ATTENTIE Boekhandel van der Peijl K OR T F GOLFJES Onze opruiming gaat voort t/nx zaterdag f 4,95 J. de Neef witte overhemden 14 95 Voor al uw textiel en woningtextiel eerst kijken bij Uw droom ccn gezellig ingerichte woning kunnen wij vervullen en zonen dartelde. De huiseigenaar sputterde zo veel hij kon, maar Tarzan duwde hem verder. Tot hij het poortje uit was. Daar bleef hij staan, koel op de druk gesticu lerende huisbaas neerziend. Deze klau terde op zijn fiets en reed weg. Maar enkele meters verder draaide hij het bruin gepruikte hoofd om en riep: „Jul lie zijn schurken, allemaal zijn jullie schurken", en speciaal tot Tarzan: „En jij bent een mislukte Tarzan". Op dat moment liet Pimmie zijn eer ste kreten over de binnenplaats klinken. Zodat Tarzan zijn knuisten niet uit de zakken haalde voor de huisheer. Maar laatstgenoemde kreeg een bon van vijf tien gulden. „En dat voor zo'n kapitalist", mop perden de bewoners van „het binnen hof je". WILLY H. HEITLING (Nadruk verboden) }g9*g EEN VLOEK, DIE RUST OP DE ZEGEN VAN DE WELVAART Een koperen ketel is tegenwoordig al leen nog een gewild artikel bij een open haard of bij een antiek interieur. Het ding wordt nog zelden gebruikt, terwijl onze grootmoeders er de hele dag mee rond liepen. Zo'n ketel ging een men senleeftijd mee en wanneer er eens een lek- in kwam, dan liet men dat door de koperslager dichten. Die tijd is voorbij. De koperen ketel is in onbruik geraakt. De koperslager doet nu iets anders en de reparatie van huishoudelijke artike len is een even antieke en kostbare be zigheid geworden als het verzamelen van die oude ketels. Is reparatie de moeite wel waard Wij leven in een gerationaliseerde wereld. Dit wordt dpor velen vergeten, die uit vermeende zuinigheid met aller lei defect geraakte spulletjes, van thee potten tot oude fietsen en van emmers tot wrakke stoelen, van zaak tot zaak slepen om ze gerepareerd te krijgen en daar niet in slagen. Inderdaad uit ver meende zuinigheid, want het herstellen van al die oude maar wel degelijke dingen kost evenveel of meer dan de aankoop van een nieuw gebruiksartikel uit de massa-collectie. Dit is de eeuw van het massa-arti kel, waarvan de kenmerken zijn dat het in grote aantallen gemaakt wordt, met een betrekkelijk korte levensduur, van materiaal dat de tand des tijds niet kan doorstaan. Na slijtage is reparatie niet de bedoeling, maar vervanging. Deze gedachte vindt ingang bij de voort brenging van een steeds groter aantal artikelen, die ook steeds hoger in aan schaffingsprijs zijn. Onze aangeleerde zuinigheid vindt het vaak verspilling dat een groot ge bruiksartikel als een bromfiets, een wasmachine of een stofzuiger geen men senleeftijd meegaat, maar dit is een denkfout. Wanneer deze artikelen op grote duurzaamheid zouden worden ge fabriceerd, zouden de fabricagekosten ook veel hoger moeten zijn. De vervan ging van beperkt duurzame artikelen heeft de plaats ingenomen van het her stel van z.g. onverslijtbare produkten. Vervanging is goedkoper. Die oude degelijke; voorwerpen werden dikwijls met de hand gemaakt en kon den ook door dezelfde handen worden gerepareerd. Het moderne massaprodukt wordt voortgebracht door de machine, die wel kan fabriceren, maar niet repa reren. Het door de machine voortge brachte materiaal kan niet dan met veel moeite door handkracht worden gerepa reerd. Denken wij daarbij aan de enorm gestegen kosten van de arbeid, dan wordt het duidelijk dat steeds meer ar tikelen beter kunnen worden vervangen dan hersteld. Zeer duurzame gebruiksartikelen, zp- als auto's en huizen, zijn de moeite van het herstellen nóg altijd waard. Het is zeer betreurenswaardig dat zich op dit terrein in onze tijd ook allerlei moeilijk heden voordoen. Nu het een hausse is in de aankoop van auto's wordt de re paratie door vele garagehouders meer gezien als een vorm van onvermijdelijke service dan als winstbron. Menige auto die te goeder trouw in grondige revisie wordt gegeven, komt nochtans als onbetrouwbaar vervoer middel op de weg terug. De schuld ligt zowel aan de kant van de autobezitter als aan de zijde van de garage. De eer ste kan of wil niet begrijpen dat de ar beidskracht van de monteurs ook duur is geworden en gaat afdingen op de prijs van de reparatie-werkzaamheden. De laatste wil dikwijls meer verdienen dan toelaatbaar is en maakt zich der halve van reparatie-werk af door het half te doen of bewust-onvoldoende. Ge brek aan tijd en de schaarste aan ar beidskracht zijn andere factoren die het reparatiewerk ongunstig beïnvloeden. Door dezelfde oorzaak wordt aan vak kennis en vakmanschap onvoldoende aandacht besteed. Gebrek aan vaklui. Doen zich de aangestipte euvelen voor bij auto's, in de bouwwereld is de toe stand nog veel treuriger. Ons kostbare nationale huizenbezit moet nu juist meer dan ooit goed worden onderhou den. In vele gevallen komt daarvan niet veel terecht. De huurders maken de eigenaren een verwijt van onvoldoende onderhoud. Daar ligt de oorzaak meer dan eens. Nog meer gevallen van achterstand in onderhoud worden opgelost als wg letten op het magere huurbedrag dat de eigenaren in handen krijgen tegenover de enorm gestegen kosten van reparatie werkzaamheden. De derde oorzaak van de achterstand in onderhoud vinden wij in de totale afwezigheid van werkkrach ten hiervoor en niemand spreekt dan nog over geschoolde arbeidskrachten. Het aantal klachten van mensen, die géén binnenwerkzaamheden klaar kun nen krijgen, neemt dagelijks toe. Steeds meer eigenaren of huurders moeten een loodgieter soebatten om kranen of go ten te repareren of vernieuwen. Het uit voeren van onderhouds-schilderwerk te gen redelijke prijs wordt een dagelijks moeilijker opgaaf. De voornaamste oorzaak daarvan is vanzelfsprekend het tekort aan arbeids krachten. De vakmensen kunnen het werk kiezen dat ze het meest ligt. Wie zal zich dan bezighouden met het op knappen van oude rommel als er nieuw bouw te kust en te keur is te krijgen? Bovendien eist de steeds meer geratio naliseerde nieuwbouw minder vakman schap en geeft zij bovendien nog hogere lonen. Vele opdrachtgevers van repara tie-werkzaamheden willen weten waar ze met kosten aan toe zijn en vragen prijsopgaaf. Vallen de werkzaamheden tegen, dan moet er natuurlijk meer wor den betaald en dan ontstaan er de grootste moeilijkheden bij de uitvoering van de betaling. Ook kwestie van organisatie. De kriedietwaardigheid van de op drachtgevers is een onderwerp temeer waar de aannemers zich over beraden. Waarom zou een loodgieter of schilder zich pijnigen over de vraag of een klei ne huiseigenaar wel betaalt of een deel van de prijs afpingelt terwijl een grote opdrachtgever niet zeurt en goed is voor zijn geld? Het zijn deze vragen, die een rol spe len bij de steeds ineer traag verlopen de reparatiewerkzaamheden. Zij worden nog geaccentueerd door het gebrek aan organisatie bij het uitvoeren van onder houdswerk. Hierdoor gaan vele uren ver loren, worden de opdrachtgevers onte vreden en wordt een bedrijf onrendabel. Elders blijkt het dat goed georganiseer de onderhoudsbedrijven een goed boter ham verdienen. Wij pleiten voor de vorming van meer gespecialiseerde onderhoudsbedrijven in verschillende ambachtelijke sectoren. Zij zullen, bevolkt door vakmensen, een uitstekende funktie vervullen in onze hedendaagse maatschappij. Voor het overige is de stagnatie in het onderhoud een vloek die samengaat met de zegen van volledige werkgelegenheid. Bij een geringe ruimte in arbeidskrachten zal zij verdwijnen. Maar daar kunnen wij in de bouwwereld nog lang op wachten. (Nadruk verboden) Drs. HERMES Van 25 juli1 augustus 1963 YERSEKE. Geboren: Yvonne, dv. Hen- drikus Tjarks en Adriana Magdalena Bal; Paul, zv. Jacobus Comelis Bier steker en Jacoba Mieras. Overleden: Julier Hollebrandse, 81 j., echtg. van Johanna Adriana Timmer. Huw.aangifteJan Albertus van de Plasse, 27 j. en Marianne Josina Daane, 18 j. Huw. afk.: Martinus Jacob Ruisaard, 23 j. en Stoffelina Maria Johanna Mol, 26 j. te Borssele. Van 25—31 juli 1963 WEMELDINGE. Geboren: Gerhard, zv. Cornelis Adriaan Bos en Maria Dom misse; Christina Dirkje, dv. Marinus Christiaan van Berkel en Maria Jan netje van Nimwegen; Gerard Jacob, zv. Elias Hamelink en Wilhelmina Lamper. Overleden: Marinus de Witte, 65 j., echtgen. van Dina Pierens. Van 25—31 juli 1963 KRUININGEN. Geboren: Adriaan, zv. Jan Janse en Met je Smit; Johanna Leuntje, dv. Jacob van Saane en Wil helmina Maria Commelin; Jitske Lijs- bert, dv. Arjen Runia en Lijsbert van der Veen. Y e r s e k e Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Baks van Ca- pelle a.d. IJssel. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. P. M. Veldhuizen van Westbroek. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. Timmerman van Amsterdam. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrijdag 2 augustus, 7.30 uur: Ds. Suij- ker van Krabbendijke. Woensdag 7 aug. 7.30 uur: Ds. Blok van Dirksland. R.K. Kerk, Langeville 37 H.H. Missen op zondag 7.30 en 10 uur. H. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils 10 uur: Heiligingsdienst. Zondagsschool en bijbelklas 1.15 u. n.m. 18 uur: Verlossingssamenkomst. Geleid door Majoor P. E. Hokke. Luitenante J. F. Terlouw Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Ruissen. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. P. v. d. Vliet. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. J. Mortier. Geref. Kerk 10.45 en 2.30 uur: Ds. P. Joosse van Barendrecht. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert n Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Kwast, Vlissingen Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Gomiher, Oost- kapelle. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Ds. Enter Sr., Enschedé. Krabbend ij ke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. L. H. W. Theunissen, em. pred. uit Middelburg. 2.30 uur: Ds. J. van Woerden. Geref. Kerk 10 en 5 uur: Ds. A. F. Goedendorp uit Nieuwdorp. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Heden behaagde het de Heere, na een ge duldig gedragen lijden, zacht en kalm, van onze zijde weg te nemen, onze innig geliefde man, vader, behuwd-, groot- en overgroot vader, broeder en oom, de heer in de gezegende ouderdom van 81 jaar en 9 maanden. J. A. HOLLEBRANDSE-TIMMER P. J. HOLLEBRANDSE C. H. J. HOLLEBRANDSE-SCHEELE J. P. HOLLEBRANDSE N. HOLLEBRANDSE-VAN BOVEN J. C. HOLLEBRANDSE M. M. HOLLEBRANDSE-VALK M. J. VLAMING-HOLLEBRANDSE R. VLAMING J. M. HOLLEBRANDSE Klein- en achterkleinkinderen Yerseke, 30 juli 1963 Damstraat 124 De begrafenis zal plaatsvinden D.V. vrijdag 2 augustus a.s. om 1 uur In vrede is ontslapen na een geduldig gedragen lijden mijn lieve vrouw, onze zuster en tante Echtgenote van Frederik Gerritsen In de ouderdom van 75 jaar Uit aller naam F. Gerritsen Eist, (Gld.) 31 juli '63 St. Maartenstraat 10 De begrafenis zal plaats vinden op de algemene be graafplaats te Eist (Gld.) zaterdag 3 aug. '63 te 12.30 uur X) Vertrek vanaf het Ned. Herv. Jeugdgebouw om 12.00 uur WEGENS VAKANTIE TOT 17 AUGUSTUS SMEDERIJ Wemeldinge Te koop i.p.st.z. brommer (DKW) - Molenwater 14, Kapelle. Copiëerinrichting Kole le vert stencilwerk dat beter verzorgd is. Noordzand straat 11, Yerseke, tel. 590. Voor de vele blijken van belangstelling en mede leven bij het nog onver wachts overlijden van mijn innig geliefde vrouw en onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante (geb. Sinke) betuigen wij onze welge meende dank. Uit. ajler naam: P. RIJNHOUT Yerseke, Augustus 1963 Damstraat 140 fff WIELERCLUB ff Organiseert bij voldoende deelname een busreis naar de Wereldkampioenschap pen voor profs te Ronse (België) op zondag 11 aug. a.s. Reiskosten plm. f 6.50 per persoon. Vertrek 8.00 uur. Denk om paspoort of toeristenkaart. Zich op te geven uiterlijk tot 7 aug. bij H. C. DEK M. v. d. PAREL E. WESTVEER Te koop wegens verande ring een in pr. st. z. motor CZ 150 cc, zo goed als nieu we banden en een nieuwe reserveband, buddyseat en valbeugels. Koopje! Emma- straat 4, Wemeldinge. Te koop: Guitaar. Te bevr. na 6 uu?; - Van Tienhoven- straat 11, Yerseke. Wilt U er tijdens de vakanties der melkhande laren op letten dat alle zaterdagen met de bel gevent wordt. U bent dus wel zo vriendelijk, 's zaterdags naar de wagen te komen Ieder heeft dan .op tijd haar melk. Met vriendelijke danlc, DE MELKSLIJTERS VAN YERSEKE Dezer dagen verschijnt ELIZA'S VAARWEL AAN ELIA Verslag van de begrafenis van Ds. P. HONKOOP met alle daarbij gehouden toespraken. Aan dit verslag werden nog toegevoegd 1. Een predikatie van Ds. P. Honkoop over Rom. 8 23a DE EERSTELINGEN DES GEESTES 2 De predikatie van Ds. A. F. Honkoop, te Yerseke uitgesproken op zondag 30 juni na de begrafenis, over Openb. 7 13-15 DE SCHARE DIE NIEMAND TELLEN KAN In het boekje is een recente foto opgeno men, gedrukt op kunstdrukpapier. De prijs bedraagt f 1,75 franco. Gaarne spoedig Uw bestelling wachtend, SSdoocx 5000000000 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,bij vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. De zome ro pruim in g duurt nog voort en er zijn nog tal loze ',koopjes! Bekijkt ge regeld onze etalage's, er is zeker voor u ook iets bij. Als altijd prima kwaliteiten voor weinig geld! - Textiel handel Snoep-van Willigen. Alle schade- en kapitaal- verzekeringen. - H. A. Os- sewaarde, Marijkelaan 28, Yerseke, tel. (01131) 638 Nog enkele laatste koopjes 4 washandjes voor f 1.- restanten baby dolls O Zie voor verdere aan biedingen de etalages komt U ook even binneft kijken. asbt Telefoon 416 Wemeldinge ckrjfëanten stekpl. in kluit. Nog 17 prachtsoorten 15 cf. bij J. Hannewijk, Wemel dinge, Dorpsstr. 70a. Te koop: 1 Union met auto matische Sachs motor. Is 1% jaar oud. Van 510, voor 160,Met garantie. Schouwenaar, tel. (01192) 394, Wemeldinge. DEZE WEEK in Havo fast 11.60 in nylon trico 11.95 gestreepte overhemden Telefoon 372 Yerseke Verzorg uw haar na het zwemmen; was het met La- noline shaippoo. - Kapper Meyer, Tel. 601, Yerseke. Klein-offsetwerk in onberis pelijke uitvoering levert: Klein-offsetdrukkerfl J. A. Weststrate, Rouaanse Kaal 21, Middelburg, tel. (01180) 2453. Zomeropruiming! Kinder- confectie, te veel om op te noemen, nu héél goedkoop! Uitsluitend betere kwali teiten en leuke vlotte mo dellen! Profiteert er nu van! Grote keuze! - Textielhan del Snoep-van Willigen. Schrijf- en tekenbehoeften. kantoorbenodigdheden heb ben wij in een uitgebreide sortering voorradig. Boek handel van der Peyl. Te koop: 1 Berini M 21 met voor- en achtervering. 7600 km gelopen, 266,Met garantie. - Schouwenaar, tei. (01192) 390, Wemel dinge. Uw vakantiekiekjes in een foto-album uit onze collec tie. Grote en kleine albums iitt eenvoudige en luxe uit voering. - Boekhandel van disr Peyl. Gebruikte brommers: 1 DK W Sport 3v 225,—; 1 Be rini M 36 3v 135,—; 1 Union Roulette 110,1 Sparta F P 50 85,—; 1 NSU 2v 95,—; 1 Berini M 21 85,—; 1 Solex met nieuwe ruilmotor Oto 95,-; 1 Solex 35,1 Solex 20,1 Cyrus Sachs 2v 35,enz. enz. G. Schou wenaar, Rijwiel- en Brom- fietshandel, tel. (01192) 394, Wemeldinge. Zoute vis, los uit 'tvat, dat is echte lekkere vis. Per 500 gram 1,45. Hiervoor moet u zijn bij Luteyn, Wemel dinge. WENST U een speciale plaats voor uw advertentie? Geef deze dan vroegtijdig aan ons op! Te koop: Prachtige Batavus Super Sport, heeft 3200 km gelopen, van 747,voor 447,Met garantie. Schouwenaar, Wemeldinge, tel. (01192) 394. Te koop: 1 Sparta Sport, prachtige en goede brom fiets, 425,Met garan tie. - Schouwenaar, tel. (01192) 390, Wemeldinge. Jonge hennen te koop. Jan v. d. Cingel, Dorpsstraat 9, Wemeldinge, tel. (01192)371 Voor warme zomerdagen! Zonnepetten, ideaal voor vissers 1,05. Moderne ma rinemutsen 2,25. Strand- hoeden, baby flaphoedjes, enz. enz. En ook een nieu we zending badmutsen en douchemutsen. - Textielhan del Snoep-van Willigen. Bescherm uw huid tegen de zon. Gebruik daarom crème Solaire van Helene Curtis. Kapper Meyer, Yerseke. Het !s een genot om met een werkelijk goede vulpen houder te schrijven. Kom bjj ons uw keus maken uit Mont-Blanc, Pelikan, Wa terman vulpenhouders. Boekhandel F. v. d. Peyl, Zomeropruiming! Koopt nu nog huishoudgoederen en ondergoed, het is in uw eigen voordeel, want nu kunt u nog profiteren Van de hoge kortingen. - Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Zomeropruiming! Alle nog voorradige dames- en kin derbadpakken, bikini's, he ren- en jongenszwembroe ken, prachtige badjasjes, sportbroeken, enz. worden nu spotgoedkoop opgeruimd. Nu kunt u er nog veel ple zier van hebben! - Textiel handel Snoep-van Willigen. Te koop wegens sterfgeval wasmachine. - Margrietstr. 28, Yerseke. Verloren één gummilaars, tussen de Wil gen weg en Kruiningen. Gaarne terug bezorgen bij: F. v. d. Berge, Wilgenweg 9, Kruiningen. Last van vermoeide of trans pirerende voeten? Neem dan foot-fresh, uw voeten blijven dan heel de zomer fris en fit voor 5,90: Drog. Harthoorn. In meubelen, gordijnen, vloerbedekking, bedden enz. hebben wij "n zorgvuldig gekozen voorraad Wij geven U gaarne vakkundig advies en on^e prijzen zijn zeer billijk Vrijdagsavonds geopend Ingang Biezelingsestraat 2, Kapelle llllllll WONINGINRICHTERS SINDS 1890 KAPELLE - BIEZELINGE Neem voor het bestrijden van motten en andere in secten: Flit, Omyl, Noury- 9id of Roxa Sect. Voor in sectebeten of zonnebrand: Azaroncrème. Drog. Hart- Jioorn. Te koop: Gasstel en was machine (merk Hoover) i.z. g.st. - Noord. Achterweg 49, Wemeldinge. Te koop schuurtjes, gara ges. - P. Duinkerke, Mar grietstraat 28, Yerseke, tel. 650. Door bijzondere omstandig heden 1 Solex Oto laatste model te koop, 125,be neden de nieuwprijs. Met garantie. - Schouwettaar, Dorpsplein 6, Wemeldinge, tel. (01192) 394.

Scheldebode | 1963 | | pagina 3