fliirqerli/kp m ftk"* UW FAVORIET hblok 625.- J. van Puiten gesloten Taxi's Autoverhuur Jac. Bauer actie j-ferenliof oCcmfys cLQ. straat ALS &EOPUN GAZELLE BE6PMPT GE HST WEER OF GEEN WEER, WARM OF KOUD: Hollebrandse FOTO'S Wegens vakantie gesloten Wij zijn met vakantie Beauté hoeden petten herenmodes KORTE GOLFJES de grote Seizoenopruiming stoppen voor verkeer van tegenoverge stelde richting. Door krachtig te rem men heeft hij nog geprobeerd een aan rijding te voorkomen, wat niet gelukte. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. Beide auto's werden bescha digd. Op reis. De oudere leerlingen van de openbare lagere school te Kapelle maakten hun jaarlijks schoolreisje naar België. Be zocht werden: de Diergaarde en het To rengebouw te Antwerpen; het histori sche 's-Graven Steen te Gent en een speeltuin te Brugge. In deze stad werd tenslotte een rondvaart gemaakt door de reien. Via Vlissingen werd de terug tocht ondernomen. WAAR WERD OPRECHTER TROUW De heer, die voddenkoopman van be roep was, had vijfentwintig maal in de gevangenis gezeten. En toen hij de vijf entwintigste maal de grote poort achter zich dicht hoorde gaan, besloot hij het er eens even van te nemen. Hij werd bij de uitgang verwelkomd door zijn gade, een dame, die geheel in het zwart was; zwarte haren, zwarte schoenen, zwarte japon en zwarte nagels. Zij voerde voor de politierechter de verdediging, want de voddenkoopman zelf was niet ter zit ting verschenen. Nu was het ter gelegenheid van dat jubileumfeest, dat het echtpaar teza men en in vereniging de wet had over treden. Pa was dorstig van het lange zitten, ma was dorstig van het lange wachten. Pa dronk iets, en ma dronk iets, en, zoals het spreekwoord ongeveer zegt, het ene borreltje haalde het an dere uit, en tenslotte achtte de plaatse lijke politie het gewenst om pa enige tijd ter ontnuchtering naar een plaats van rust en afzondering te brengen. De voddenkoopman was evenwel de mening toegedaan, dat hij nog nuchter genoeg was om op eigen benen te staan. Hij trachtte zich daarom voort te be wegen in een richting, tegengesteld aan die van de politieman. De gummiknup pel bracht hem na enig geharrewar weer in het rechte spoor, en reeds waande de politieman zich overwinnaar toen bleek, dat de voddenkoopman nog een geheim wapen achter de hand had. De zwarte dame snelde toe, en beroerde met haar hand nadrukkelijk het gelaat van de verbalisant, duidelijke sporen van haar nagels achterlatend. „Ik kon het niet met droge ogen aan zien, meneer de politierechter", zei ze, ,,en mijn man heeft nog wel een ver brijzelde schouder. Ze bennen hier ook niks gewend". „Ik vind het erg lief van u, maar niet bepaald verstandig", vond de rechter. De getroffen politieman bleek overi gens niet haatdragend. „Wat dunkt u, moet zo'n trouwe echt genote de petoet in?" vroeg de rechter. „Geen petoet, edelachtbare", oordeel de de politieman. Waarna Kenau vijf entwintig gulden boete opgelegd kreeg. Met haar heer gemaal liep het anders af. De plaats van rust en vrede, waar heen de politieman hem had gevoerd, scheen voor hem niet rustig genoeg te zijn. Hij begaf zich naar een nog rus tiger oord. En wat zich daar heeft af gespeeld, kan men slechts raden. Want er waren geen getuigen. Er was alleen wat moeilijk te omschrijven gedruis. Na afloop daarvan bleek het gemeentelijke .closet te zijn vernield. „Veertien dagen gevangenisstraf", eis te de officier van justitie. „Maar meneer de officier, dat kunt u toch niet menen?" dacht de zwarte da me. „U mag eigenlijk niets zeggen, want uw man had zelf moeten komen, en ver vangers kennen we hier niet", zei de rechter. „Maar ik mag m'n man toch wel ver dedigen!" sputterde ze. „Wat had u dan informeel willen aan voeren?" „Ja... eh... ziet u „Nou, zegt u 'tmaar". „Ja... eh... Zou 'tvoor mijn man ook niet met boete afkunnen?" „Met een boete? Iemand met vijfen twintig veroordelingen?" „Ja, meneer de politierechter, geef hem toch alsjeblieft geen gevangenis straf". „Neen", zei de rechter, „daar begin ik nif^ aan". „J^jnaar... ik kan mrjn man eerlijk niet missen..." „Ik dacht, dat u daar zo langzamer hand aan gewend was, na al die ver oordelingen", meende de rechter. „De gemeenschap moet het maar veer tien dagen zonder die voddenkoopman doen. En deze dame ook", vond de of ficier. „Waarom zou hij geen twee we ken weg kunnen?" „Ziet u", zei de zwarte dame, „me neer de politierechter, hij zet 's avonds altijd papillotjes in m'n haar". „Dan maar twee weken zonder krul len", besliste de rechter. „Da's misschien ook beter voor die verbrijzelde schou der". En de voddenkoopman kreeg veer tien dagen, conform de eis. WILLY H. HE IT LING (Nadruk verboden) Van 18—25 juli 1963 YERSEKE. Geboren: Frank, zv. Mari- nus Pieter van Houte en Stoffelina Cor nelia DuinkerkePieter Comelis en Wil- helmina Cornelia, z. en* dv. Jan Abraham van der Jagt en Tannetje Pietemella van der Kuijl; Jan Marinus, zv. Marinus Salm en Jacomina Pekaar; Johannes Gornelis, zv. Hubregt Paauwe en Apol- lonia Jacomina Schrijver. Overleden: Eduard Thomas de Smit, 85 j.; Cornelis van Sparren tak, 85 j., wednr. van Catharina Johanna de Groe ne. Gehuwd: Cornelis Jacobus Roose, 21 j. te Goes en Cornelia Adriana van de Plasse, 17 j. Van 18—24 juli 1963 KRUININGEN. Geboren: Jan Leendert, zv. Leendert Jan Paauwe en Pieternella Paauwe. Overleden: Frederik Adriaan Jacob Muller, 17 j. te Rotterdam. Y e r s e k e Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Prof. Dr. D. Nauta, Amsterdam. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrijdag 2 augustus, 7.30 uur: Ds. Suij- ker van Krabbendijke. R.K. Kerk, Langeville 37 H.H. Missen op zondag 7.30 en 10 uur. H. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils 10 uur: Heiligingsdienst. Zondagsschool en bijbelklas 1.15 u. n.m. 18 uur: Verlossingssamenkomst. Geleid door Majoor P. E. Hokke. Luitenante J. F. Terlouw Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J'. Th. Quack. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. Q. van de Vrie. Hans weert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman*- Geref. Kerk 11.15 en 7 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer van Wemeldinge. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. N.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 8rI 10 en 2.30 uur: Kand. Femhout Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vr\j Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Ds. Willegersbury, Gent Krabbendyke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Waarde ,fir Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk r 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 11 uur: Ds. Fidder. 5 uur: Ds. Crane. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk ,n. 10 en 2.30 uur: Stud. Plantinga. EEN KORT GOLFJE KOST SLECHTS EEN GULDEN Met de geboorte van ons zoontje en broertje CPeter CYïlarc CPfo'dip is onze liefste wens in vervulling gegaan P. BOOGERT L. BOOGERT- HOOGESTEGER Annelies Goes, 24 juli 1963 Tijdelijk kraamkliniek Zieken huis „Oostwal", Goes Vrijdag 26 juli is het 35 jaar geleden, dat onze dierbare ouders, W. L. Potter en L. M. Potter-Stevense in de echt werden verbonden. Dat ze nog lang voor ons en voor elkaar gespaard mogen blij ven. is de wens van hun dankbare kinde ren, behuwd- en kleinkinderen. Gelegenheid tot feliciteren maandag 29 juli, Kaj-Munck van 3.00 5.00 uur. Kerklaan. Hansweert. Heden overleed onze ge liefde vader, behuwd-, groot- en overgrootva der en huisgenoot, de heer CORNELIS VAN SPARRENTAK weduwn. van Catharina J. de Groene in de gezegende ouder dom van ruim 85 jaar Breda: J. A. C. Harinck- van Sparrentak M. Harinck Goes: A. J. van Sparrentak J. J. M. van Sparrentak- Oele en kleinkinderen Yerseke: S. van der Bliek Yerseke, 21 juli 1963 Steeweg 6 De begrafenis heeft plaats gehad op woens dag 24 juli Voor de vele bewijzen van hartelijkheid, vrienschap en belangstelling welke ik op m'n 60ste verjaardag mocht ontvangen van familie, Bond van bejaarden en verdere kennissen, zeg ik langs deze weg mijn hartelijke dank. Mevr. IRMA RIJK- BEGHEIJN zonder chauffeur Volkswagen en Chevrolet Garagebedrijf Tel. 413 - Kruiningen AFWEZIG P. Alle wijn. arts van 27 juli - 10 aug. Waarn. dokter J. de Bey Hansweert, Tel. 344 Boodschappen vóór 9 uur s.v.p. Het N.I.P.O. (Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie) VRAAGT ENQUETEURS en ENQUETRICES om als regel 's avonds, vaak 's maandags in hun gemeente vraaggesprekken te houden aan de hand van vragenlijsten Vergoeding op basis van ge werkte uren. Minimum leeftijd 21 jaar Vraag inl. bij het N.I.P.O., Barentszplein 7, Amsterdam Op uw brief vermelden de letter S. GEVRAAGD Leerling elektriciën Leerling auto-monteur N.V. Garage en Installatiebedr. L. P. J. v. OEVEREN Oude Torenstraat 27, Yerseke Tel. (01131) 348 ÖETROUWBAA J0Z. SLABBEK00RN Schuttershof 12 13 Y«rseke, Telefoon 639 J9K Uw Rap is altijd „op tempera tuur". Snel en gewillig laat hij zich naar het doel van Uw tocht sturen - of het nu voetballen, zwemmen, de bioscoop of de ijsbaan is Compleetprijs v.a. RAP - DOOR EN DOOR BETROUWBAAR Verkrijgbaar bij: SoT&X Service-station Noordzandstraat 12-15 Yerseke - Tel. 545 NUTSSPAARBANK MIDDELBURG Agentschap Kruiningen Zandweg 31 Openstelling Maandag, woensdag, vrijdag 6 8 uur. 's avonds Rente 3 °/0 Beleggingsrekeningen 3>/2 °/o Hypotheken beschikbaar Wegens vakantie van 5 tot 12 augustus Kapper Wijngaardstraat Yerseke VOOR ATELIER GESLOTEN FOTOHANDEL STEKETEE YERSEKE van 29 juli t m 5 aug. DROGISTERIJ A. J. Hovestadt van 29 juli tot en met 5 augustus a.s. KAPSALON Yerseke. Tel. 612 Atenttie 1 Onze Attentie 5 x zoveel Oesterzegels als normaal SLUIT op 3 aug. a.s. Doe Uw voordeel bij N.V. Garage en Installatiebedr. L. P. J. v. OEVEREN Oude Torenstraat 27, Yerseke Tel. (01131) 348 Kremerstraat 27 Bergen op Zoom Speciale aanbieding in Elias tafellakens. Nu slechts 7,50, ook in extra grote maten. Ook in wit damast. Speciale grote maten 180/120 10,50. Van IJsseldijk-Snoep. Met 10 korting: Jaeger en crêpe mousse sokken, ook in donkere kleuren. Ge- kl. meisjesdirectoirs komen met de vakantie goed van pas. Charmeuse meisjes on derjurken voor halve prijs. Zie de etalage! - A. C. Baay, B. Sinkelaan 20, Yerseke. Opruiming: Spotgoedkope coupons, halve schortjes 1,70, grote schorten 2,98, Ontbijtlakens 5,95, enz. J. de Neef, Tel. 416, We meldinge. Voor de boerinnen: A.s. week 10 korting op zij den doeken en beuken en nog 5 korting op ge bloemd kamgaren, schorte- bont en ondermutsen. - A. C. Baay, B. Sinkelaan 20, Yerseke. Gratis! Wie kan gebruiken betonnen brug 4 meter? A. J. Eckhardt, Molenpol derweg 24, Yerseke. 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,bü vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Oesterzegels gevraagd. Wie wil enige Vfellen verkopen? Brieven met gevraagde prijs onder no. 30-1, Bureau Yer- seksche Courant, Yerseke. Weer ontvangen plastic pe daalemmers voor 5,50. Mooie vuurvaste schalen met bloemdecor bij H. Gijssel, Wemeldinge. Pockets. Pockets. Voor elk wat wils. Prisma gratis op uw anjerlot met een 7 op het eind! - Boekhandel van der Peijl. Zeer speciale aanbieding in restanten witte overhemden. Van 16,90 nu 10,90; niet meer alle maten voorradig. Leuke weekenders reeds vanaf 7,90. Haast u, de vooraad is beperkt. - Van IJsseldijk-Snoep. Te koop: Sloophout, als bal ken, planken, deuren met kozijn 19 stuks, latten, 2 stel openslaande deuren met glas, ramen met en zonder kozijn, tegels, board en zachtboard, stenen, puin. Sloop Vijverstraat. P. Duin kerke, Margrietstraat 28, Tel. 650, Yerseke. Jasperse altijd voordeliger! 4 fles bier 98 ct. 3 grote fl. gazeuse 89 ct. 1 jampot pickel 49 ct. 1 l.-blik appel moes 59 ct. 1 fles slaolie 1,19. Limonadesiroop 85 ct. 8 zware blokrepen 98 ct. 2 pakjes pudding A.J.P. 34 ct. Echte choc.hagel 65 ct. 250 g. 2 pak lucifers 39 ct. Pindakaas p. pot 59 ct. 1 blok kaas 500 g 40+ wit of komijn 1,39. Hagelkorrels 39 ct. 250 g. iiiiiiiiiiiiiiiiifflinHiiHiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiHWiniiiiiiiiiniiiiinniii duurt nog voort in onze afdeling woninginrich ting. Heeft U dit najaar meubelen of woning textiel nodig? Kom dan nu. Doe uw keus uit onze grote voorraad, betaal contant, en U be spaart direct 5%. De door U gekochte meubelen worden gratis bewaard totdat U deze nodig heeft Vrijdagsavonds geopend Ingang Biezelingsestraat 2, Kapelle llllllll eh zonen woninginrichters sinds 1890 KAPELLE - BIEZELINGE Terstond gevraagd schip persknecht voor de garna lenvisserij. - J. v. d. Dorpel, Damstraat 79, Yerseke, tel. 646. Jonge hennen te koop. Jan v. d. Cingel. Dorpsstraat 9, Telef. (01192) 371, Wemel dinge. Jasperse altijd voordeliger! Magere ham 49 ct. Rook vlees 58 ct. Lever 65 ct. Le verkaas 42 ct. Palingworst 42 ct. Ontbijtspek 39 ct. Snijworst 38 ct. p. 100 g. Graskaas 500 g 1,39. Pan- Pan 30 ct. Oude witte kaas 36 ct. Rookkaas 38 ct. p. 100 g. Knakworst p. pot 89 ct. Wener worst 1,10. Grasboter p. pakje 1, Edammers 2,55. Lunch- kaasjes 1,30. Studieboeken nü bestellen! Boekhandel van der Pefjl. Schoolagenda's, schrijf-, kleur- en tekenmateriaal voorradig. - Boekhandel van der Peijl. Laatste zomercoupons in damesstoffen aan weggeef- prrjzen. Prachtige A.G.B. stoffen van Franse katoen. Vele coupons aan bijna de helf.t van de prijs. - Van IJsseldijk-Snoep. Opruiming van herensing- lets, ribbel, m. 4, 5 en 6 slechts 1,59. Damesslips in 4 maten nu 1,10. Nylon kousen in 9 en 9% slechts 98 ct. - A. C. Baay, Yerseke Wilt u een koopje in kinder jasjes? Prachtige jasjes v. slechts 9,95. Prima kwa liteiten, die normaal 19,75 en meer gekost hebben. Nog enkele Sturka jacks voor slechts 15,90. - Van IJs- seldtfk-Snoep. Copiëerinrichting Kole le vert stencilwerk dat beter verzorgd is. Noordzand- straat 11, Yerseke, tel. 590. Restanten damesblouses reeds vanaf 5,90. Japon nen in de opruiming nu van af 10,Alles van dit seizoen, dus geen overjarig goed. Van IJsseldijk-Snoep. Restanten vesten nu als spe- ciale aanbieding! Prachtige Shetland vesten 19,75. Leu ke V-hals truien alleen in licht en donkergrijs nu als speciaal koopje 20,Van IJsseldijk-Snoep. Te koop: Schuurtjes rages. Tevens woonwagen of kampeerwagen. P. Duin kerke, Margrietstraat 28, Tel. 650, Yerseke. Cellofaan aan vellen, röl- len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Jasperse altijd voordeliger! Bonbons van 65 voor 52 ct. Betke choc. 49 ct. Agar 23 ct. Mokkaboontjes 49 ct. Rumbonen 38 ct. Sinasstaaf- jes 38 ct. IJscups 45 ct. p. 100 g. Eng. drop 52 ct. Zuurtjes 49 ct. Roomzachte caramels 52 ct. 200 g. Echte Boterkoekjes 73 ct. Frou 59 ct. Wit speculaas 58 ct. p. 250 g. 1 pak speculaas 79 85 ct. Echte Gron. koek 89 ct. Het is een genot om met een werkelijk goede vulpen houder te schrijven. Kom bfj ons uw keus maken uit Mont-Blanc, Pelikan, Wa terman vulpenhouders. Boekhandel F. v. d. Peyl, Nog enkele restanten sport- wol voor 1,40 per bol. Uit stekend geschikt voor dik ke sporttruien of veStéh. Ook nog witte babywol voor slechts 98 ct. per bol. Ook hierin is de vooi^ra&d beperkt. - Van IJsseldijk- Snoep. Wij gaan door met extra koopjes in onze grote op ruiming. Deze week uitzon derlijk lage prijzen in jon gens-overhemdjes, pracht kwaliteit, nu slechts alle maten 5,90. Nylon dames- jupons alleen in wit 2,45. Zomertruitjes vanaf 5,90. Van IJsseldijk-Snoep. Voor Ulo: Schoolagenda's 1,95. Atlas 4,75, fSjOO. Woordenboekjes 1,25, 1,95. Vulpennen, ballpoints, drie hoeken, passers in alle prijs klassen. Boekhandel van der Peijl. Klein-offsetwerk in onberis pelijke uitvoering levert: Klein-offsetdrukkerfl J. A. Weststrate, Rouaanse Kaai 21, Middelburg, tel. (01180) 2453. Wij hebben nog prachtige bollen wol voor slechts 98 ct. Dit is een speciale aan bieding van de Pinquirifa- brieken, die jaarlijks terug komt. Doet daarom nu in de uitverkoop uw voordeel. Voorradig in moderne tin ten. - Van IJsseldijk-Snoep. Weer ontvangen: Vogeltjes op boomschors, nu mooier en goedkoper. Nieuwe col lectie houten figuren. - Boo- gerts Geschenkenhuis, Kcui- ningen.

Scheldebode | 1963 | | pagina 3