lërhorst oo BAAYENS HEREN- EN JONGENS KOSTUUMS ^IfLLtOtN YERSEKE WEMELDINGE MODIEUZE REGENKLEDING KRUININGEN RILLAND-BATH Iedere Rodenstockbril Een bril van topklasse Een creatie vol gratie Kwaliteitsbrillen WAARDE De speciaalzaak voor Uw BRIL Chr. Uloschool. Geslaagd voor diploma A met mid denstandsdiploma de dames P. Janse uit Kruiningen en J. J. C. de Koeyer alhier. Voor diploma B dhm. M. L. Daane, J. A. Kosten, J. A. Meyaard en A. L. M. Verschuure alhier. Voor diploma A met wisk. de dames M. J. Pronk, L. Koeman en S. A. de Koeyer en dhrn. P. H. A. van Cingel en H. J. Hollemans alhier. Afgewezen 2 kandidaten. Gevonden voorwerpen. Gevonden een rubber lieslaars en een benzinedop van auto. Terug te beko men ter gemeentesecretarie. Aantal baden badhuis. In de maand juni werden in het bad huis aan de Bernhardstraat in totaal 705 baden genomen en wel 573 door volwassen en 132 door kinderen. Collecte voor de A.V.O. Zaterdag 6 juli a.s. hoopt men ook in onze gemeente de jaarlijkse collecte voor de vereniging A.V.O. te houden. U kent toch het werk dat de A.V.O. doet? Zorg voor minder-validen, hulp aan hen die weer in staat moeten wor den gesteld hun eigen brood te verdie nen. Bent u gezond en kunt u elke dag zoqider hulp van anderen uw werk doen Wees dan dankbaar en denk even aan uw medemensen die met een handicap door het leven moeten. De A.V.O. helpt hun die handicap zo klein mogelijk te maken of als het enigszins kan geheel op te heffen. Inderdaad, een mooi en dankbaar werk. Geeft u daarom iets ex tra's in de bus. Dan kan de A.V.O. haar werk doen. Zwemwedstrijden. Zaterdag 6 juli a.s. zullen de Zeever kenners van de Yersekse padvinders in de Damse Kaai zwemwedstrijden organi seren en wel voor de volgende leeftijds groepen: 1112 jaar 50 m; i213 jaar 50 m en 14, 15 en 16 jaar 100 m. De wedstrijden beginnen om half vier n.m. en er zijn aardige prijzen te winnen. Deelname is voor iedereen vrij. Koeijer; 2, 4, 21 Joh. van Es; 3, 5 M. C. Lamper; 6, 20 A. Zoeteweij; 7 C. A. Elenbaas; 8, 10 Th. Koster; 9 C. Ver mast; 11, 14, 19 J. J. Zuijdweg; 12, 17, 22 C. de Koeijer; 13, 15 E. Vermast; 16 M. Pekaar Jzn.; 18 Jac. van de Plasse; 23 Koeijer-van der Endt; 24 G. Boone. Verder werd nog een vlucht gehou den vanuit Noyon, afstand 226 km, waaraan 111 duiven deelnamen. Zij wer den gelost om 10.15 uur en de eerste duif kwam binnen om 12.33.41 uur met een snelheid van 1631.92 m per minuut. Hier was de uitslag: 1, 7, 8, 11, 27 L. P. Kosten; 2, 16 M. C. Lamper; 3 J. J. van Oeveren; 4, 22 M. Minnaard; 5 Ph. C. van Os; 6, 18 C. A. Elenbaas; 9, 25 Joh .Minnaard; 10, 23 H. Paauwe; 12, 13 E. Th. Zoeteweij; 14 J. J. Zuijd weg; 15, 19, 20 M. Mol; 17 C. F. Hout; 21 H. E. Murre; 24 C. Vermast; 26, 28 M. v. d. Dorpel. Schoolreisjes. Vorige week maakten de leerlingen van de hoogste klassen van de openba re lagere Prinses Beatrixschool een driedaagse schoolreis naar Renesse. On danks het minder goede weer konden zij zich best vermaken en hebben volop genoten van hun vakantie. De leerlingen der Hervormde school trokken voor een dag naar de Veluwe, waar zij konden genieten van bos en heide. Rijkspostspaarbank. Bij de rijkspostspaarbank kantoor We- meldinge werd in de maand juni aan spaargelden gestort tot een bedrag van 19.498,99 en terugbetaald tot een be drag van 21.658,68. Er werden in deze maand twee nieuwe boekjes uitgereikt. Benoeming. Tot commies ter secretarie in Midden- Schouwen is benoemd met indiensttre ding van een nader te bepalen datum dhr. J. Landman, thans werkzaam als commies ter secretarie alhier. Schoolreis. De hoogste klassen van de openbare lagere school alhier maakten vrijdag hun jaarlijks schoolreisje. Ditmaal trok men richting Amsterdam, waar diverse be zienswaardigheden werden bezocht. Een bezoek aan Schiphol nam natuurlijk een voorname plaats in. N.C.V.B. De afdeling Wemeldinge van de N.C. kerk bezichtigd. In het toeristenplaatsje Sluis gepauzeerd en verder naar Cad- laatste vergadering in dit seizoen. Als spreker was deze avond aanwezig Ds. B. Zoodsma, die voor een aandachtig ge- U SLAAGT BIJ Kremerstraat 1 1 BERGEN OP ZOOM Receptie Rotterdamse Bank. Ter gelegenheid van het 100-jarig be staan van de Rotterdamse Bank werd maandag in hotel Nolet een druk be zochte receptie gehouden. Naast het ge meentebestuur kwamen vele zakenrela ties hun gelukwensen aanbieden met dit jubileum. De Rotterdamse Bank, die al vele jaren in Yerseke een correspon dentschap heeft, neemt vooral in de oester- en mosselhandel een centrale plaats in. Auto van de dijk. Woensdag gleed een geladen vracht wagen ter hoogte van de Kaaistraat van de Havendijk maar had het geluk boven aan de helling te blijven hangen. Een tweetal vrachtwagens probeerden hun ongelukkige collega vanuit zijn be narde positie weg te slepen, doch dit mocht niet gelukken. Een kraanwagen bracht uitkomst en wist de vrachtwa gen weer op de weg te krijgen. Voor de zoveelste keer is weer gebleken dat de weg over de dijk voor het tegenwoor dige verkeer te smal is, maar een op lossing is niet gemakkelijk omdat aan de andere zijde van de dijk veel gebou wen staan, zodat wegverbreding op grote bezwaren en kosten zal stuiten. Overlast van water. Tengevolge van een zware regenbui met onweer konden de riolen het water dinsdagmiddag niet meer verwerken, zodat op vele plaatsen de straten en erven van bewoners onder water kwa men te staan. Zoals gewoonlijk was het in de Oesterstraat weer het ergste. Hier liep het water een woonhuis en verschil lende pakhuizen binnen, waardoor heel wat schade werd aangericht. De postduiven. De postduivenvereniging ,,De Noord ster'' organiseerde een aantal wedvluch ten.!1 Vanuit St. Vincent, afstand 962 km, werden 69 duiven gelost. De eerste duifkwam binnen met een snelheid van 789,40 m per minuut. De prijzen werden behaald door: 1 M. Pekaar Jzn.; 2. M. v. d. Dorpel; 3 J. J. Philipse; 4 Joh. Min naard; 5 J. A. v. d. Plasse; 6 Joh. van Es. Van St. Denis, afstand 310 km, wer den om 5.30 uur 162 duiven gelost. De eerste duif kwam binnen om 9.32.18 uur met een snelheid van 1279.59 m per mindut. Hier waren de prijzen: 1, 6, 7, 37, 38, 40 M. Minnaard; 2, 41 Joh. van Stee; 21 H. J. van Es; 4, 36, 39 M. Mol; 5, 13, 29 J. J. van Oeveren; 8, 27 E. Everse: 9 M. C. Lamper; 10 J. J. Zuijd weg? 11, 12, 15, 25 L. P. Kosten; 14 H. E. Murre; 16, 35 M. de Koeijer; 17 H. J. Lacor; 18, 30 Ph. C. van Os; 19 C. Vermast; 20 Joh. van Es; 22, 24 H. Paauwe; 23, 31 Joh. Minnaard; 26, 28 M. Pekaar Jzn.; 32, 33 E. Vermast; 34 C. F. Hout. Aan het concours uit Chateauroux, af stand 549 km namen 93 duiven deel. Zij werden gelost om 5.45 uur en de eerste duif kwam binnen om 11.23.10 uur met een snelheid van 1622.60 m per minuut. Hier waren de prijzen: 1 M. de hoor een lezing hield over „De Kerk en de Pinkstergemeente". Slot avondvierdaagse. Van de 103 wandelaars waarmee de Wemeldingse avondvierdaagse van start ging, hebben er 96 de opgave (elke dag een tocht van 10 kilometer) volbracht. Na afloop van de laatste tocht reikte burgemeester C. N. F. van Sas de zes groepsprijzen uit; aan de twee groepen van de openbare lagere school, de twee groepen van de christelijke school en de twee groepen van de school voor schipperskinderen. De burgemeester vroeg alle deelnemers mee te willen werken aan de oprichting van een wan delsportvereniging. Concert O.K.K. Zaterdagavond om 8 uur zal O.K.K. haar eerste zomeravondconcert geven op de muziektent aan de Prinses Bea- trixweg. Het programma vermeldt de volgende uit te voeren stukken: Right Out, mars van Kappert; Golden Day van Eric Ball; Cordojamars, finale van Cesar Franck; Fairest of The Fair, mars; Suite in Bes van H. Parcell; Prin- ceville van G. Boedijn; Sons of The Braves, mars. Scholieren op stap. De hoogste klassen van de school v. Chr. Volksonderwijs maakten dinsdag hun jaarlgkse schoolreis met bus en trein naar Antwerpen, waar o.m. de dierentuin en de Boerentoren werden bezichtigd. Door de stad werd een rond rit gemaakt met Belgische bussen. Van af Roosendaal werd met een speciale schooltrein gereisd, terwijl het traject RoosendaalKapelle per diensttrein ge maakt werd. Moe maar voldaan kwa men zij te Wemeldinge terug. De hoogste klas van de kleuterschool trok er dinsdag eveneens op uit. Zij brachten een bezoek aan Roosendaal, waar de speeltuin 't hoogtepunt vormde. Openbare uloschool. Geslaagd voor het diploma* Mulo-A, tevens middenstandsdiploma: Frans Nieuwenhuyzen, Sarien Penne en Mine- ke Wondergem, allen te Kruiningen en Ina de Ritter, Riet Schippers en Nauval van der Spil, allen te Hansweert. (act[eve kooldragees) bij maag-en i n ge wcndsklachten. fi.25 Voor diploma Mulo-A: Rita van Wee- Ie te Waarde en Klazien de Koeijer te Yerseke. Plattelandsvrouwen gingen dagje uit. Onder het motto „Ken uw eigen Zeeuwse land" hebben 26 juni j.l. een vijftigtal leden hun jaarlijks reisje ge maakt .Eerst werd een bezoek gebracht aan een sokkenfabrik te Hulst, die in volle werking was en zeer de moeite waard was te bezichtigen. Via het jari ge Axel naar Sluiskil en Temeuzen, waar vanaf de watertoren een prachtig panorama te zien was. Door de Braak man langs mooie wegen naar Sint- Kruis, waar dhr. Van Hinte het gezel schap vertelde over de oudheidkunde in Aardenburg. Ook werd de Sint-Baafs- V.B. hield onder leiding van haar pre sidente mevr. Philipse-Aarnoudse haar zand, waar in een hotel boven op de duinen talrijke dames zich te goed de den aan wafels. Via BreskensVlissin- gen huiswaarts en kwamen de leden met een prettige herinnering aan wat ze die dag gezien en gehoord hadden weer op de plaats van hun bestemming. Rijkspostspaarbank. In de maand juni werd aan het kan toor der P.T.T. alhier aan spaargelden ingelegd 15.985,30, terwijl werd terug betaald 17.094,31. Coöp. Boerenleenbank. Bij de spaarbank van de Coöp. Boe renleenbank werd in de maand juni ingelegd 239.381,31 terugbetaald 189.822,36 meer ingelegd 49.558,95 Het saldo per ultimo juni bedroeg 10.595.470,45. Er werden in dezelfde periode 8 nieuwe boekjes uitgegeven. Afloop collecte. De in de afgelopen week gehouden collecte ten behoeve van de AVO(Ar beid voor onvolwaardigen) heeft in de gemeente Kruiningen het bedrag van 224,84 te zien gegeven. Alle gevers, geefsters en medewerkers hartelijk dank Wielerkoers. Toen zaterdag om 2 uur een fikse regenbui neerplensde op de voor de start gereed staande aspirantrenners, werd wijselijk even gewacht totdat het meeste geweld van de regen over was en even 2 uur was het dan zover dat het startsein gegeven kon worden van af de controlewagen en begaven deze jeugdige renners zich op weg om de 26 km 13 rondjes onder de dunne wieltjes weg te draaien. In de 4e ronde liep J. van Overveld uit Zegge van het peleton weg en steeds z'n voorsprong vergrotende, welke zelfs tot 1 minuut uitgroeide, won hij onbedreigd. De ove rigen waren resp.: 2. M. van Groesen, Made; 3. M. van Venrooy, Heesch; 4. L. Bogers, Ossendrecht; 5. M. Heesbeen, Ongelukkige val. Dhr. J. C. B. kwam dinsdag, terwijl hij een achterwaartse beweging maakte, zodanig te vallen, dat hij een zijner ar men brak. Wedvluchten. De duivenclub „De Luchtpost" hield een wedvlucht vanaf Chateauroux. De uitslag was: 1 A. van Iwaarden; 2 en 3 Jac. van Stel; 4 M. Sentse. De uitslag vanaf Noyon was: 1 Jac. van Stel; 2 M. Sentse; 3 A. van Iwaar den; 4 en 6 S. J. Prevo; 5 J. G. van Hemert. De damesprijs werd gewonnen door Jac. van Stel met de le prijs. Fancy-fair. De fancy-fair, die gehouden werd op 22 en 29 juni, werd geopend door burge meester J. C. W. Jobse. Beide dagen was er een groot bezoek. Op 29 juni werd deze bazaar luister bijgezet met het bezoek van de muziekvereniging „Rillandia". Kerknieuws. Tweetal voor de Geref. Gemeente: J. Karens te Zoetermeer en A. W. Verhoef te Capelle a.d. IJssel. Kand. P. v. d. Berge te 's-Gravenhage heeft bedankt voor het beroep naar de Geref. Kerk alhier. Schoolreisje. De leerlingen der openbare lagere school maakten donderdag met 2 bus sen hun jaarlijkse reis. Ditmaal ging het naar de Efteling, waar de kinderen veel hebben genoten. Vergadering gemeenteraad. Op donderdag 27 juni j.l. kwam de gemeenteraad van Rilland-Bath des avonds om half acht in vergadering bij een. Afwezig met kennisgeving was dhr. J. Walraven. Het belangrijkste punt op de agenda vormde wel het voorstel van B. en W. om te komen tot een defini tieve oplossing van een reeds jaren lang slepend probleem, t.w. de toestand van de weg van Rilland naar Bath. Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad om voor de verbetering van genoemde weg een krediet beschikbaar te stellen van 276.500,In de kosten zal door de provincie 65 of 179.725,wor den bijgedragen. Besloten wordt vervol gens om over te gaan tot demping van de sloot, gelegen langs de Valckenisse- weg (noordzijde) vóór de woningen van „Klein Grondbezit", alsmede tot het leg gen ter plaatse van een riolering. In de kosten zal door het waterschap „De Brede Watering van Zuid-Bevel and" bij gedragen worden, terwijl door de be treffende bewoners arbeidskracht ter beschikking zal worden gesteld. Naar aanleiding van een toegezonden jaar verslag van de Stichting „Borgstellings fonds voor de Zeeuwse Eilanden" te Middelburg, uit welk verslag blijkt, dat de werkzaamheden van genoemde stich ting zich in niet onbelangrijke mate te vens uitstrekken tot deze gemeente, be sluit de Raad om tot het Borgstellings- O.A. IN TERLENKA EN TREVIRA U SLAAGT BIJ Kremerstraat 11 Bergen op Zoom KAPELLE (Z.-B TELEFOON (01102) 223 Loon op Zand; 6. L. van Meer, Lepel straat; 7. D. Faas, Terneuzen; 8. W. Stroosnijder, Kruiningen; 9. J. de Smet, Hansweert; 10. C. Swenne, Kruiningen; 11. (op 1 ronde) C. W. v. d. Berge, St. Maartensdijk. Direkt daarop kwamen de nieuwelin gen aan start. Een veld van ruim 40 renners heeift onder ontzettend barre weersomstandigheden aan deze ronde deelgenomen. In totaal moest het par cours 35 maal worden afgelegd, wat neerkomt op 70 km. Na enkele onbedui dende uitlooppogingfen, welke reeds in de kiem werden gesmoord, sprong na 30 km W. Prinsen uit Hank samen met A. van Herp uit Tilburg weg en \psten steeds elkander aflossend een aardige voorsprong op te bouwen. Dit duurde echter maar kort. Van Herp moest los sen en liet zich terugzakken in het pe leton. Prinsen vocht echter verdeT en hoe het peleton zich inspande, Prinsen liet zich niet inlopen, totdat de regen een handje hielp. Een waar regengordijn belette Prinsen nog verder uit te lopen en door de natte „zit" werd hij zelfs ge dwongen ook de beschutting van het pe leton weer op te zoeken om daar verder een ondergeschikte rol te spelen. De Zeeuw L. C. de Smit uit Hoofdplaat bleek nog de meeste kracht te kunnen opbrengen en ging als eerste over de streep, hiermede de bloemen verdienen de alsmede de eerste prijs. R. Brouwels uit St .Willebrord werd 2e. 3. F. Gruij- ters, Stiphout; 4. H. Huisveld, Maas sluis; 5. H. van Koeveringe, Schore; 6. D. Schukking, Zutphen; 7. A. van Herp, Tilburg; 8. R. Koene, Achthuizen; 9. A. Kornelis, Biervliet; 10. H. C. M. Matthij- sen, Wouw; 11. W. Prinsen, Hank; 12. C. Tragter, Vorden; 13. H. van Ooster- wijk, Goirle; 14. G. Moonen, Ulvenhout. Dat de belangstelling niet groot was, is mede te wijten aan het barre weer en het feit dat op deze dag de ronde van Midden-Zeeland ook werd verreden. Ren toe, let op uw saeck! Een volgend jaar beter. Hopenlijk krijgen we dan weer een prof koers. Wedvluchten. Door de P.V. „De Vrijheidsduif" al hier werd met 21 duiven deelgenomen aan de wedvlucht vanuit St. Vincent, afstand 960 km. De uitslag hiervan is: 1 Joh. Meijer; 2 J. Waverijn; 3 J. Oele Jz.4 Steenpoorte-Buijze; 5 J. Voois. Voor de vlucht van Creil waren 90 duiven in concouts. Hier was de uit slag: 1 H. C. Polèij; 2, 3, 4 en 8 M. J. Kole; 5 J. Voois; 6 en 7 Steenpoorte- Buijze; 9 en 10 J. van Iwaarden; 11 J. Oele Jzn.; 12 H. van Koeveringe; 13 Schrier-Neve; 14 en 15 J. Krombeen; 16 A. Kole; 17 C. van Koeveringe; 18 M. Blojk. fonds toe te treden. Aan het comité „60 jaar „De Ruyterschool" te Vlissingen wordt een bijdrage van 25,toege kend in de kosten van een geschenk, aan te bieden aan genoemde jubileren de zeevaartschool. Akkoord wordt ge gaan met de door Ged. Staten voorge stelde verhoging van de wethouders salarissen. Het voorstel van B. en W. om in verband hiermede Ged. Staten te verzoeken de presentiegelden voor de raadsleden te brengen op 15,per vergadering, wordt aangenomen. De ont ruimingstermijn van de destijds onbe woonbaar verklaarde woning Stations straat A 88 wordt verlengd met een jaar, omdat het tot dusver niet moge lijk bleek om voor de bewoner passen de woonruimte te vinden. Een krediet van 2550,wordt beschikbaar gesteld voor de aanschaffing van enig materi aal voor de gemeentelijke plantsoen arbeiders. Teneinde het mogelijk te ma ken, dat de brandweergarage geheel als zodanig kan worden ingericht en ge bruikt, wordt voor de stalling van de gemeentelijke vrachtauto, die in ge noemde garage was ondergebracht, een garage gehuurd van dhr. M. Bolier. In verband met de komende reorganisatie van de reinigingsdienst, waardoor het straks mogelijk is om tweemaal1' per week huisvuil op te halen, wordt een nieuwe verordening op de heffing van reinigingsrechten vastgesteld. Volgens deze verordening, die op 1 januari 1964 in werking zal treden, zal een recht ge heven worden van 9,voor het ledi gen van één emmer, van 14,voor het ledigen van twee emmers, terwijl voor elke emmer boven het aantal van twee 2,50 verschuldigd is. De emmers zullen kosteloos ter beschikking wor den gesteld. In verband hiermede wordt de algemene politieverordening gewij zigd in deze zin, dat het gebruik van van gemeentewege verstrekte emmers verplichtend is voorgeschreven en waar bij tevens voorschriften zijn gegeven om trent de plaatsing van de emmer aan de openbare weg. Van het bestuur van de Vereniging tot het verstrekken van on derwijs op ger^. grondslag te Rilland- Bath wordt het schoolgebouw aan de Julianastraat gehuurd, teneinde in af wachting van de bouw van een nieuw gebouw, aan genoemde school huisves ting te kunnen bieden. Tot onderwijzer es aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs wordt tenslotte met al gemene stemmen benoemd mejuffrouw J. E. Blanksma te Koudekerke. den. Door burgemeester J. de Kam werden in aanwezigheid van wacht meester Vreeke van de rijkspolitie de diploma's uitgereikt. Hij feliciteerde de jongens en meisjes vooral met het re sultaat dat alle 18 slaagden, waarvan 9 met lof. Met lof slaagden Lina Bom, Jan de Vos, Henk Kloet, Ad van Leeu wen, Jan Bom, Adrie Dek, Joh. de Leeuw, Arie Braam en Annie Koeman. De overige geslaagden zijn: Rina en Ina Verbrugge, Henk Kamerling, Joop Na- gelkerke, Nellie Waterman, Ko Houte kamer, Ina Blok, Tanny de Leeuw en Ina Dijl. N.C.V.B. De afdeling Waarde van de N.C.V.B. hield haar maandelijkse vergadering on der leiding van mevr. Mol-de Feyter. Als spreker trad deze avond op dhr. J. J. de Ridder uit Axel met het onder werp „De hemelen vertellen Gods eer", wat inhield het beeld van zon, maan, sterren en planeten. Het was een zeer interessante causerie. V erkeerse xamen. Vorige week werden op de openbare lagere school verkeersexamens gehou TIEN GULDEN REGELS VOOR VOETGANGERS Ruim 70 van de ongevallen, die blijkens gegevens uit een twintigtal ge meenten op zebrapaden gebeuren, worden veroorzaakt door de schuld van de voetgangers zelf. Dit heeft de hoofd inspecteur van politie J. Kuipers uit Amsterdam bekend gemaakt op de on langs door de A.N.W.B. georganiseerde 8e Politie Verkeersleergang. Ruim de helft van de hierbij betrokken voetgan gers waren kinderen, ongeveer een kwart ervan waren ouden van dagen. Daarom wijdt het Verbond voor Vei lig Verkeer het tweede deel van zijn kernthema-actie „uw p 1 a at s op de weg" speciaal aan de voetganger. En ook de automobilist, de motor- of scoo terrijder is op z'n tijd voetganger! Tien gulden regels heeft het Verbond voor Veilig Verkeer voor de voetganger opgesteld. Hier zijn ze: 1. Het voetpad, het trottoir, de stoep is nog steeds het domein van de voetganger. Maak er dus zoveel mo gelijk gebruik van, en vermijd het onnodig betreden van de rijweg. 2. Als u moet oversteken, maak dan zo mogelijk gebruik van het zebra pad. Goed uitkijken naar alle kan ten, en als u merkt dat het verkeer voor u stopt, steek dan zonder aar zelen zo vlug mogelijk over, even tueel in groepjes 3. Is er geen zebrapad in de buurt, steek dan altijd haaks over. Ook dan weer geldt: uitkijken naar alle kanten, en blijven uitkijken! 4. Moet u bij een kruispunt overste ken? Dan nooit diagonaal, maar al tijd haaks, dus eerst de ene straat, en dan de andere. Denk dan vooral aan het verkeer, dat om de hoek kan komen èn om het afbuigende verkeer 5. Als het verkeer bij het kruispunt wordt geregeld met lichten of door een agent, wacht dan tot het ver keer dat in dezelfde richting gaat als u het teken krijgt om op te rij den. Ga altijd met de stroom mee, maar let op voor afbuigend ver keer. Zijn er speciale voetgangers lichten, wacht dan totdat ze op groen staan en steek dan over; springen ze als u halverwege bent, op rood, ga dan niet terug maar loop stevig door. 6. Als er geen zebra is,- maar wel een vluchtheuvel, steek dan over in twee etappes; u kunt dan ook twee maal zoveel uitkijken. 7. Als u wilt oversteken bij een stil staande bus of auto, houdt dan een afstand van zo mogelijk vijf meter tussen u en dat voertuig; u kunt dan gemakkelijk „om het hoekje" kijken. Houd het aan uw rech terhand, zodat u het gevaarlijk ste verkeer van links, dus van de „vrije" kant, ziet naderen. In de praktijk betekent dat: aan de ach terzijde van het voertuig overste ken. 8. Buiten de bebouwde kom moet u, als er geen fiets- of voetpad is, al tijd uiterst links van de weg lopen. U heeft geeri ogen in uw rug, en als u links loopt ziet u het verkeer van voren naderen. Probeer voor ge woonte te houden ook binnen de be bouwde kom, als er geen stoep is, links te lopen! 9. Is er geen voetpad, maar wel een fietspad? Loop ddar dan, de fiet sers tegemoet! 10. Ga uit beleefdheid bij bushaltes niet zo staan, dat een ander niet kan passeren. Wees, behalve voorzichtig, óók hoffelijk in het (voetgangers) verkeer!

Scheldebode | 1963 | | pagina 2