BAAYENS Nederlandsche Middenstands Spaarbank WENST U DO j-jerenhof Ve 4bQMjt)Mik umui iedereen tkuU tsoefó PHILIPS AUTOMATISCHE WASMACHINE EVERSE - YERSEKE Openbare bekendmaking Sdcujehy. 'Poelman DRIE GULDEN ONTVANGT U hoeden petten herenmodes heerlijk stukje vlees, vleeswaren of kip, kippoulet en croquetten. Onze bekende Nasi-Goreng f 1.25 per 500 gram YERSEKE Qp nieuwe voet... is dhr. I. van Weele de zaak van dhr. A. Sinke in de Noordzandstraat gaan voortzetten. Er is een en ander aan het interieur veranderd, meer open etalages naar de eisen der tegenwoor dige tijd. Er bestond uiteraard voor de opening grote belangstelling en dhr. en mevr. Van Weele mogen dan ook zeer tevreden zijn over de eerste verkoop- week. Wij wensen dhr. en mevr. Van Weele veel succes in Yerseke toe. Vergadering Plattelandsvrouwen. Woensdagavond kwamen de Platte landsvrouwen bijeen in „De Haven", al waar mevr. Dra. Vaas een bespreking hield met als onderwerp „Ervaringen in Indonesië. Nadat mevr. De Rijke-van der Maas alle aanwezigen had welkom geheten, kreeg mevr. Vaas het woord. Allereerst vertoonde zij bamboe voor werpen (in miniatuur) zoals de vrou wen uit de kampong in de keuken ge bruiken en legde zij uit waarvoor ze ge bruikt werden. Ook aardige mandjes, waarin de vis naar de markt werd ge bracht. Op vlotte wijze en met hier en daar een anekdote er tussen gevlochten vertelde zij over het leven en de toe standen in Indonesië. Na de koffiepauze werden er dia's vertoond van de familie en de woning, waarna de dames de ge legenheid kregen om vragen te stellen, welke tot tevredenheid werden beant woord. De presidente dankte op het eind van de avond de spreekster hartelijk voor het gebodene en bood haar als blijk van waardering namens de Plattelands vrouwen een boekenbon aan. TWEEDE BLAD 31 MEI 1963 Heden is nog onver wachts in vast vertrou- trouwen op God van ons heengegaan, onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, broe der en oom PHI LIPPUS BOM wedn. van J. de Jonge in de gezegende ouder dom van 88 jaar Y*6rs6k6 Wed. J. BOM-DE ROOIJ Heemstede C. L. DE VRIES-BOM G. DE VRIES Goes: L. C. VERBURG-BOM J. VERBURG Grand Rapids U.S.A.: A. BOM S. P. C. BOM-EVERSE Grand Rapids U.S.A.: D. BOELEMA Yerseke: Mej. A. BOM Klein- en achterklein kinderen Yerseke, 25 mei 1963 Damstraat 68 De begrafenis heeft plaats gehad dinsdag 28 mei Bij ons vertrek naar Goes groeten wij alle vrienden en bekenden Tevens zeggen wij hier mede alle lidmaatschappen en donaties op. Fam. C. P. CARELS Goes, mei 1963 Bergweg 89 Kremerstraat 27 Bergen op Zoom ving weder opbouwen. Deze aktie werd op 29 april j.l. via de TV door H.K.H. Prinses Beatrix toegelicht. De jeugd wordt dan ook verwacht op deze avond. Wedvlucht. De leden van de postduivenvereniging „De Postduif" namen deel aan de vlucht vanuit Tergnier, afstand 212 km. De uitslag was: 1 en 5 J. Feytel; 2, 8, 13 en 15 A. op 'tHof; 3, 7, 10 en 11 J. Vleugel; 4, 6, 12, 14, 16, 17, 19 en 20 M. Oudeman; 9 en 21 C. Lamper; 18 F. Timmerman; 22 P. Oudeman; 23 P. C. Vurjk. Voetbal. Wemeldinge I speelde zaterdag zrjn laatste competitiewedstrijd tegen Krab- bendijke I. Wemeldinge verloor deze wedstrijd met 24, waardoor zij op de laatste plaats op de ranglijst zijn ge komen, doordat Sleewijk haar wedstrijd won. Zo zal men dus volgend seizoen weer tegen andere ploegen moeten aan treden. Van de 20 gespeelde wedstrij den zijn er 3 gewonnen en 3 gelijk ge speeld en werden er 14 wedstrijden ver loren. KRUININGEN Plattelandsvrouwen bijeen. De afdeling Kruiningen en omstreken van de Bond van Plattelandsvrouwen hield dezer dagen haar maandelijkse bij eenkomst in „Ons Dorpshuis. De presi dente, mevr. Baarens-van Aalst, heette de leden hartelijk welkom, in het bij zonder de spreker van deze avond, dhr. J. van Hinte uit St. Kruis. De presi dente wekte de leden op om 29 mei a.s. de oud-cursistendag te bezoeken die ge geven zal worden door de Stichting Huishoudelijke voorlichting ten Plattte- lande te Goes. Vanzelfsprekend kwam de a.s. Z.L.M. tentoonstelling ter spra ke en gaven een aantal leden zich op voor hulp die in deze dagen wel nodig /al zijn. Het woord was daarna aan dhr. Van Hinte, die sprak over de opgravin gen in Aardenburg, Sint Anna ter Mui den en Sint Catharina. Na een inleidend woord werd de lezing toegelicht met rlin's 7.e>r*r i-ntavoQsnnt- «raron al rl/a o-p- Agsntsehap: WEMELDINGE agent W. Hamelink adres Dorpsstraat 47 gaopand maandag, woansdag an vrijdag van 19.00-20.30 uur zatardag van 15.00-1 7.00 uur Agantschap: YERSEKE agent S. Harthoorn adras Stranga 2 gaopand dinsdag en vrijdag van 19.00-21.00 uur zaterdag van 13.00-15.00 uur Agantschap: KRABBENDIJKE agant J. Nieuwenhulza adres Wastweg 1 4 geopend maandag t/m vrijdag van 19.00-20.00 uur der; 3 en 16 W. van Velzen; 4 P. A. Kakebeeke; 5 J. van Iwaarden; 7 en 17 J. Krombeen; 8 en 33 A. Kole; 9 en 14 Joh. Meijer; 10, 11, 12 en 21 C. van Koeveringe; 15 J. Waverijn; 18 en 30 J. Oele Jzn.; 20, 24 en 35 M. Blok; 22, 25 en 27 M. Poleij; 23, 26 en 32 H. Poleij; 28 en 31 K. Tjarks; 29 Steenpoorte- Buijze; 34 H. Dek. Voor de vlucht vanuit Noyon waren 138 duiven in concours. Hier was de uitslag: 1 en 24 M. Poleij; 2, 10, 11 en 26 A. Boone; 3 M. Eckhardt; 4, 23, 34 en 35 J. van Iwaarden; 5 Joh. Meijer; 6, 16 en 20 M. J. Kole; 7 en 19 J. Oele Jzn.; 8 en 30 H. Poleij; 9 en 28 J. Wa verijn; 12, 22, 25 en 27 Steenpoorte- Buijze; 13 en 33 M. Blok; 14 en 15 J. Stroosnyder; 17 A. Kole; 18 en 29 P. A. Kakebeeke; 21 en 32 J. Voois; 31 J. Krombeen. HANSWEERT Uitvoering. Vrijdagavond gaf de gymnastiekver eniging „Sportlust" weer haar jaarlijk se uitvoering in de zaal „Zeelandia". Het eerste gedeelte van de avond werd door de verschillende dames- en heren- groepen, meisjes en jongens verzorgd. Op vlotte wijze werden de nummers af gewerkt. Na de pauze volgde het optre den van een goochelaar, waarna er nog gelegenheid bestond voor het maken van een dansje. Bazaar. Vrijdag en zaterdag werd er in het dorpshuis „Kaj Munk" een bazaar ge houden ten bate van de restauratie van de Ned. Herv. kerk. Aan belangstelling heeft het deze bazaar niet ontbroken. Steeds was er een gezellige drukte. Te vens waren er vele prijzen, waarvan er vele door de dorpsbewoners zelf waren gemaakt of geschonken. Het vele voor bereidende werk is niet tevergeefs ver richt; ongeveer 3.000,kon de res tauratiecommissie na afloop in ont vangst nemen. Mooie prestatie. Een mooi resultaat behaalde het har Agentschap KRUININGEN agent J. Klap adras Hoofdstraat 32 gaopand maandag van 19.00-21.00 uur an volgans afspraak Agantschap: WAARDE agant Jb. Kola adras Hoofdstraat 20 gaopand maandag t/m vrijdag van 19.30-21.00 uur Agantschap: HANSWEERT agent Y. Kuipers adras Langa Gaar 3 gaopand dagelijks, ook 'savonds van de Rillandiasupporters danig op de' proef gesteld. De thuisclub kreeg n.l. een strafschop toegewezen, maar het door Mees ingezonden schot werd prach tig door doelman Van Hoorn gekeerd. Direkt na de rust was er reden voor juichen in het Zeeuwse kamp. Na goed werk van Van Iwaarden zorgde Lam- bertus voor de afwerking (02). Ril- landia beheerste iju de situatie volko men en toen Prevo na 17 minuten de voorsprong tot 03 opvoerde, was het pleit beslecht. By aankomst te Rilland stond de muziekvereniging „Rillandia" hen op te wachten en onder vrolijke tonen volgde een ommegang door het dorp. Rillandia I heeft zodoende de be langrijke wedstrijd waar hun promotie aan vast hing, gewonnen. De Rillandse mannen hebben nog verscheidene uur tjes hun overwinning gevierd. Rillandia Hl speelde zaterdag op eigen terrein tegen Nieuwdorp. De match ein digde met 80 in het voordeel van Ril landia. Voetbal voor goed doel. Dinsdagavond werd op het sportveld een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Luchtmachtambtenaren en gemeente ambtenaren Rilland-Bath. De lucht macht won deze match met 52. De opbrengst was ten bate van de reis voor bejaarden, hetgeen de kas der be jaarden een bedrag van 32,75 op leverde. Unieke huldiging. Zaterdagmiddag had in het Herv. Jeugdgebouw alhier een unieke huldi ging plaats. Dhr. G. v. d. Griek was n.l. 60 jaar lid van het C.N.V. In verband met de hoge ouderdom van v. d. Griek, was het hoofdbestuur naar Rilland ge komen om de jubilaris te huldigen. Te midden van vele familieleden en kennis sen vond deze bijzondere huldiging plaats. Bevordering. De wachtmeester der Rijkspolitie al hier, dhr. J. Bruynooge, is bevorderd tot opperwachtmeester in deze dienst. Velen kwamen hun gelukwensen ten ken om zekerheidsstelling van een geld lening ten behoeve van woningbouw, werden toegewezen, alsmede een twee tal verzoeken om premie voor woning verbetering. De woningwetwoningen Schoorse Zandweg 7 en 9 werden ver huurd aan resp. H. Kole en J. D. Dorre- paal te Schore. Tot ambtenaar van de burgerlijke stand werden benoemd dhm. I. J. Haverhoek (toekomstig gemeente secretaris) en W. Kakebeeke. Een voor stel om de speelplaats van de kleuter school te Schore te betegelen en er een ommuurde zandbak te plaatsen, werd aangenomen. De kosten hiervan werden begroot op 1600,Bij de bespreking van het uitbreidingsplan in onderdelen en hoofdzaak, zette burgemeester Van Suijlekom uiteen, dat het hier voorna melijk gaat om de verdubbeling van de Waardekensstraat te Biezelinge en door trekking van Wilhelminastraat en Ju- lianastraat te Kapelle. Het is eenmaal niet mogelijk een plan voor vele jaren op te stellen, omdat er altijd punten zrjn die wijziging behoeven en die door par tiële herzieningen gewijzigd kunnen worden. Voor de uitbreidingsplannen voor Schore zijn door de Planologiscne Dienst bezwaren tegen de bebouwings voorschriften gemaakt. B. en W. zullen echter op dit punt tot het uiterste vast houden, aldus de burgemeester. Jongensclubs voetbalden. Op het gemeentelijk sportterrein wefd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen le den van de Geref. jongensclub uit Ka- pelle-Biezelinge en de Hervormde jon gensclub „Samuel" te Kapelle. De jon gens van „Samuel" schoten er lustig op los, getuige de einduitslag. Met niet minder dan 120 bonden zij de zegekar achter zich. Voetbal. Op eigen terrein trad Kapelle 11 woensdag voor de competitie in het veld tegen Kloetinge Hl. Met de rust had Kloetinge een 02 voorsprong genomen, die na de hervatting nog met één doel punt werd vergroot. Ondanks deze schijnbaar veilige voorsprong wist Ka pelle nog tot een puntenverdeling (33) ƒ3 in de vorm van een gratis eerste inleg wanneer u een spaarrekening opent bij de RENTE bij dit agentschap 3 Vi TEGOED DAGELIJKS OPVRAAGBAAR STIPTE GEHEIMHOUDING VOLLEDIG GEGARANDEERD door de Nederlandsche Middenstandsbank N.V. 455 vestigingen in Neerland ZOJUIST ONTVANGEN de nieuwe Wij demonstreren deze gaarne bij U aan huis* INSTALLATIE-BEDRIJF GEMEENTE RILLAND-BATH Het hoofd van het gemeentebestuur van Rilland- Bath maakt bekend, dat vanaf heden gedurende vier weken, ter secretarie dier gemeente, ter inzage ligt een ontwerp-uitbreidingsplan in onderdelen voor de kom Bath Gedurende genoemde termijn kunnen belangheb benden bij de gemeenteraad bezwaren tegen dit plan indienen. Rilland-Bath, 29 mei 1963 Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, J. C. W. JOBSE met de a.s. feestdagen een Telefoon 438 - Yerseke belangstelling en het personeel van „Vredelust" voor de goede verzorgingen vriendschap die zijn grootvader daar heeft mogen ontvangen. Gevonden voorwerpen. Gevonden een kindertasje en een jon gensjas. Terug te bekomen ter gemeen tesecretarie. WEMELDINGE Instuif. De instuif van Wemeldinge organi seert op 2e pinksterdag een gezellige avond. Het programma bestaat uit mu ziek en zang en belooft een gezellig geheel te worden. De netto opbrengst is voor de aktie „Dousadj". Met het geld van deze aktie wil men een Perzisch dorp dat getroffen is door de aardbe- geschiedde, dankte Ds. Hoffman alle leiders en medewerkers voor al hetgeen zij in het belang van de jeugd hadden gedaan. Ook de burgemeester wist zich tolk van velen in onze gemeente en sprak tot allen die op deze wijze de jeugd hadden weten te boeien woorden van dank voor het werk wat zij geheel belangeloos hadden gedaan. Zo werd dan deze instuif voor dit seizoen beslo ten. Hopen we nu maar dat in het vol gende seizoen weer vele krachten (en financiën) kunnen en zullen worden in gezet voor dit mooie werk. Wedvluchten. Met 140 duiven werd door de P.V. „De Vrijheidsduif" deelgenomen aan een wedvlucht voor oude duiven vanuit St. Ghislain. De uitslag hiervan was: 1, 13 en 19 J. Voois; 2 J. C. Stroosnjj- 25 april is vermist. Hij werd het slacht offer van de aanvaring op die datum tussen de Franse duwboot „Breton" waarop hij voer en het Duitse vracht schip „Biblos". Het stoffelijk overschot werd naar Hansweert vervoerd en la ter naar het lijkenhuisje te Kruiningen. Voetbal. Rillandia I trok zaterdag ten strijde naar Aalburg. Het was duidelijk merk baar dat het grote belang van de uit slag, de Rillandia spelers parten speel de. Er werd zenuwachtig gevoetbald en vanzelfsprekend leed de nauwkeurig heid hieronder bij de opzet der aan vallen. De rust keerde echter al spoe dig terug nadat De Boer in de 20e mi nuut een goede voorzet van Prevo in het Aalburgse doel had gewerkt (01). Vlak voor de rust werden de zenuwen gemoeiu is. ü,r zijn wei anaere werKen waar de 1200,die de gemeente er dit jaar aan ten koste moet leggen, voor gebruikt kunnen worden, zo be toogde hij. Wethouder J. Balkenende (A.R.) wees er op, dat alle onderwijs, dus Ook het muziekonderwijs een per soonlijke zaak is. Het motief dat er geen algemeen belang mee gemoeid is, noemde hij dan ook onjuist. Wethouder B. de Jager (C.H.) zag het geheel in 't licht van een vrijetijdsbesteding waar de overheid aan mee moet helpen. Na dat de voorzitter nog had toegelicht, dat het de gemeente niet meer dan 400 gulden zal kosten, omdat de overige 800,in de gemeentekas terug zul len vloeien van 7 leerlingen die indivi dueel les ontvangen, werd het voorstel aangenomen met tegenstemming van dhr. Slabbekoorn. Een tweetal verzoe- iteu. nei v. 10 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing, Waarde. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Vrjje Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gen. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 H.H. Missen op zondag 7.30 en 10 uur. H. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils 10 uur: Heiligingsdienst. Zondagsschool en bybelklas 1.15 u. n.m. 18 uur: Verlossingssamenkomst. Geleid door Majoor P. E. Hokke. Luitenante J. F. Terlouw.

Scheldebode | 1963 | | pagina 6