|BMYENS! Jeugdpuistjes YERSEKE De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELIN GE Beschermt Uw ogen ZONNEBRIL BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN Qp nieuwe voet... is dhr. I. van Weele de zaak van dhr. A. Sinke in de Noordzandstraat gaan voortzetten. Er is een en ander aan het interieur veranderd, meer opep etalages naar de eisen der tegenwoor dige tijd. Er bestond uiteraard voor de opening grote belangstelling en dhr. en mevr. Van Weele mogen dan ook zeer tevreden zijn over de eerste verkoop- week. Wij wensen dhr. en mevr. Van Weele veel succes in Yerseke toe. Vergadering Plattelandsvrouwen. Woensdagavond kwamen de Platte landsvrouwen bijeen in „De Haven", al waar mevr. Dra. Vaas een bespreking hield met als onderwerp „Ervaringen in Indonesië. Nadat mevr. De Rijke-van der Maas alle aanwezigen had welkom geheten, kreeg mevr. Vaas het woord. Allereerst vertoonde zij bamboe voor werpen (in miniatuur) zoals de vrou wen uit de kampong in de keuken ge bruiken en legde zij uit waarvoor ze ge bruikt werden. Ook aardige mandjes, waarin de vis naar de markt werd ge bracht. Op vlotte wijze en met hier en daar een anekdote er tussen gevlochten vertelde zij over het leven en de toe standen in Indonesië. Na de koffiepauze werden er dia's vertoond van de familie en de woning, waarna de dames de ge legenheid kregen om vragen te stellen, welke tot tevredenheid werden beant woord. De presidente dankte op het eind van de avond de spreekster hartelijk voor het gebodene en bood haar als blijk van waardering namens de Plattelands vrouwen een boekenbon aan. Benoeming bij het Delta-onderzoek. Drs. W. J. M. Vader uit Pijnacker, geboortig uit Krabbendijke, is benoemd tot mariën-zoöloog te Yerseke, aan de afdeling Delta-onderzoek van het Hy- drobiologisch Instituut van de Kon. Ned. Academie van Wetenschappen. De postduiven. Door de postduivenvereniging „De Noordster" werd vorige week een wèd- vlucht gehouden vanuit St. Ghislain, af stand 118 km, waaraan door 439 dui ven werd deelgenomen. Zij werden ge lost om 11.45 uur en de eerste duif kwam binnen om 13.34.26 uur met een snelheid van 1077,82 m per minuut. De prijzen werden als volgt behaald: 1, 29, 63, 75, 90, 103 Joh. van Es; 2, 8, 10, 13, 21, 32, 34, 58 E. Vermast; 3, 14, 19, 3ü, 41 45, 54, 100 J. P. van Langevelde; 4, 31, 49, 59 ,69 C. Vermast; 5, 6, 16, 20, 36, 39, 50, 73, 97, 98 C. A. Elenbaas; 7, 11, 27, 56 Joh. van Stee; 9, 37, 48, 57, 65 J. J. Zuijdweg; 12 C. R. van Os; 15, 17, 42, 47, 66, 96 H. Paauwe; 18, 35, 38, 55 Ph. C. van Os; 22, 40, 110 J. J. van Oeveren; 23, 86, 107 Joh. Minnaard; 24 J. Zoeteweij; 25, 76, 84, 94 M. Pekaar Jzn.; 26, 28, 62 M. C. Lamper; 33, 46, 70, 78, 83 A. Zoeteweij; 43, 51, 60, 81 Koeijer-v. d. Endt; 44, 104, 105, 106 E. Th. Zoeteweij; 52, 53, 61 M. de Koeijer; 64 M. Minnaard; 67, 72, 87 H. J. van Es; 68 Th. Koster; 71, 88, 93, 95, 102 H. E. Murre; 74, 89, 99 Joh. Murre; 77 M. v. d. Dorpel; 79 M. Mol; 80 J. J. Philipse; 82 I. van Boven; 85 L. P. Kosten; 91 E. Everse; 92 C. de Koeijer; 101 P. van Stee; 108 J. A. v. d. Plasse; 109 Chr. Everse. Vogelvereniging „Inter Scaldis". Uit het jaarverslag van de vereniging van vogelliefhebbers „Inter Scaldis" bljjkt dat ook het afgelopen jaar voor de vereniging succesvol was. De ver eniging bestaat thans 4 jaar en telt 51 leden. Verschillende tentoonstellingen werden georganiseerd met groot suc ces. Al het hiervoor benodigde materi aal, zoals kooien, vitrines, stellingen enz. is thans eigendom van de vereni ging. Vele eervolle prijzen werden door de leden behaald. Vogelvrienden die be langstelling hebben voor de vereniging zullen gaarne als lid worden aangeno men. De eerstvolgende vergadering wordt in september a.s. gehouden. Men kan zich voor nadere inlichtingen wen den tot bestuur en leden. De heer Ph. Bom overleden. Zaterdag j.l. overleed in het rusthuis „Vredelust" alhier dhr. Philippus Bom oq de leeftijd van 88 jaar. Dhr. Bom w|s in Yerseke, vooral bij de ouderen, een bekende persoonlijkheid. Vele jaren was hg voor de tweede wereldoorlog lid van de gemeenteraad voor de A.R.P., maakte hij deel uit van de Kerkeraad der Geref. kerk en was bestuurslid van vele verenigingen op sociaal gebied, o.a. Groene Kruisvereniging en Wijkverple ging. Het stoffelijk overschot werd dins dag ter aarde besteld op de algemene begraafplaats, waar Ds. Booij woorden van troost sprak tot de familie. Een kleinzoon van dhr. Bom dankte voor de belangstelling en het personeel van „Vredelust" voor de goede verzorgingen vriendschap die zijn grootvader daar heeft mogen ontvangen. Gevonden voorwerpen. Gevonden een kindertasje en een jon gensjas. Terug te bekomen ter gemeen tesecretarie. Instuif. De instuif van Wemeldinge organi seert op 2e pinksterdag een gezellige avond. Het programma bestaat uit mu ziek en zang en belooft een gezellig geheel te worden. De netto opbrengst is voor de aktie „Dousadj". Met het geld van deze aktie wil men een Perzisch dorp dat getroffen is door de aardbe ving weder opbouwen. Deze aktie werd op 29 april j.l. via de TV door H.K.H. Prinses Beatrix toegelicht. De jeugd wordt dan ook verwacht op deze avond. Wedvlucht. De leden van de postduivenvereniging „De Postduif" namen deel aan de vlucht vanuit- Tergnier, afstand 212 km. De uitslag was: 1 en 5 J. Feytel; 2, 8, 13 en 15 A. op 'tHof; 3, 7, 10 en 11 J. Vleugel; 4, 6, 12, 14, 16, 17, 19 en 20 M. Oudeman; 9 en 21 C. Lamper; 18 F. Timmerman; 22 P. Oudeman; 23 P. C. Vuijk. Voetbal. Wemeldinge I speelde zaterdag zijn laatste competitiewedstrijd tegen Krab bendijke I. Wemeldinge verloor deze wedstrijd met 24, waardoor zij op de laatste plaats op de ranglijst zijn ge komen, doordat Sleewijk haar wedstrijd won. Zo zal men dus volgend seizoen weer tegen andere ploegen moeten aan treden. Van de 20 gespeelde wedstrij den zijn er 3 gewonnen en 3 gelijk ge speeld en werden er 14 wedstrijden ver loren. Plattelandsvrouwen bijeen. De afdeling Kruiningen en omstreken van de Bond van Plattelandsvrouwen hield dezer dagen haar maandelijkse bij eenkomst in „Ons Dorpshuis. De presi dente, mevr. Baarens-van Aalst, heette de leden hartelijk welkom, in het bij zonder de spreker van deze avond, dhr. J. van Hinte uit St. Kruis. De presi dente wekte de leden op om 29 mei a.s. de oud-cursistendag te bezoeken die ge geven zal worden door de Stichting Huishoudelijke voorlichting ten Plattte- lande te Goes. Vanzelfsprekend kwam de a.s. Z.L.M. tentoonstelling ter spra ke en gaven een aantal leden zich op voor hulp die in deze dagen wel nodig /al zijn. Het woord was daarna aan dhr. Van Hinte, die sprak over de opgravin gen in Aardenburg, Sint Anna ter Mui den en Sint Catharina. Na een inleidend woord werd de lezing toegelicht met dia's. Zeer interessant waren al de ge gevens die spreker liet horen en zien. Aan het einde van de avond dankte mevr. Baarens dhr. Van Hinte hartelijk namens allen voor de prachtige avond. Feestcomité. Het feestcomité Kruiningen, wat "ge vormd wordt door de vijf buurtvereni gingen heeft getracht om ter gelegen heid van de Z.L.M. tentoonstelling op 14 en 15 juni a.s. te Kruiningen, een groots opgezet avondprogramma te doen verzorgen. Dat zij hierin is geslaagd, blijkt uit onderstaand bericht. Vrijdagavond 14 juni zal om ongeveer 7 uur door de plaatselije verenigingen een gevarieerd programma worden uit gevoerd, waaraan medewerking wordt verleend door o.a. de Kon. harmonie E. M.M., de zangvereniging „Crescendo", de mandolinevereniging „Excelsior" en de Chr. zangvereniging „Jubilate Deo". Hierna zal, aanvangende 8.30 uur, de tot ver in het buitenland bekende drum band „De Trommelaeren van Roesen- daele" een grote show, in gala kostuum, verzorgen op het marktplein. Deze show zal ongeveer 1% uur in beslag nemen. In „Ons Dorpshuis" zal vanaf 7 uur het „Benelux" dansorkest, versterkt met Jasper Anthonisse op hammondor gel, de dansmuziek verzorgen. Zaterdag 15 juni vanaf 's avonds 7 uur zal het uit zeven bekende radio- en T.V.artisten bestaande gezelschap J. van Brussel een cabaretprogramma ver zorgen, eveneens op het marktplein. Wij noemen enkele onderdelen van dit pro gramma: Het accordeonduo „De Fratel- li's"; de snelle sneltekenaar „Andele"; Mr. Franklin en Kareltje de sprekende pop; Olga en Berry met liedjes speciaal voor teenagers (en ouderen), het geheel 0.1.v. de conferencier Bernard Barends, artistenbegeleiding Dick de Groot. In „Ons Dorpshuis" wordt op deze avond de dansmuziek weer verzorgd door het „Benelux" dansorkest o.l.v. Prudent v. Hyfte met zang van Janny Kay, afge wisseld door het dansorkest „De Cres cendo Boys". Instuif. Zaterdagavond werd in Ons Dorps huis door leiders en medewerkenden van de instuif een sluitingsavond gehouden, welke ten doel had de ouders van de jeugd die in het afgelopen seizoen deze instuifavonden bezochten, kennis te doen maken met leiders en medewerkers. Het door de instuifbezoekers opgerichte mu-, ziekbandje „The Violets" zorgde vóór de opening voor passende muziek. Ds. Hoffman sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen, inzonderheid tot burge meester Schipper. Hij betreurde het dat zo weinig ouders aan de oproep gehoor hadden gegeven, temeer daar gezien het prachtige resultaat der druk bezochte instuifavonden hun mening had ver sterkt, dat voor dit werk ook bij de ouders belangstelling zou bestaan. Door leiders en medewerkers werd het to neelstuk „De surprise" ten tonele ge bracht, hetgeen op vlotte wijze gespeeld de lachspieren zo nu en dan eens los maakte, alhoewel de strekking van dit stuk niet als klucht kan worden be schouwd. Een verloting werd gehouden om de onkosten van deze avond te kun nen dekken. Na het beëindigen, wat met een bloemetje aan de dames speelsters geschiedde, dankte Ds. Hoffman alle leiders en medewerkers voor al hetgeen zij in het belang van de jeugd hadden gedaan. Ook de burgemeester wist zich tolk van velen in onze gemeente en sprak tot allen die op deze wijze de jeugd hadden weten te boeien woorden van dank voor het werk wat zij geheel belangeloos hadden gedaan. Zo werd dan deze instuif voor dit seizoen beslo ten. Hopen we nu maar dat in het vol gende seizoen weer vele krachten (en financiën) kunnen en zullen worden in gezet voor dit mooie werk. Wedvluchten. Met 140 duiven werd door de P.V. „De Vrijheidsduif" deelgenomen aan een wedvlucht voor oude duiven vanuit St. Ghislain. De uitslag hiervan was: 1, 13 en 19 J. Voois; 2 J. C. Stroosnjj- der; 3 en 16 W. van Velzen; 4 P. A. Kakebeeke; 5 J. van Iwaarden; 7 en 17 J. Krombeen; 8 en 33 AKole; 9 en 14 Joh. Meijer; 10, 11, 12 en 21 C. van Koeveringe; 15 J. Waverijn; 18 en 30 J. Oele Jzn.; 20, 24 en 35 M. Blok; 22, 25 en 27 M. Poleij; 23, 26 en 32 H. Poleij; 28 en 31 K. Tjarks; 29 Steenpoorte- Buijze; 34 H. Dek. Voor de vlucht vanuit Noyon waren 138 duiven in concours. Hier was de uitslag: 1 en 24 M. Poleij; 2, 10, 11 en 26 A. Boone; 3 M. Eckhardt; 4, 23, 34 en 35 J. van Iwaarden; 5 Joh. Meijer; 6, 16 en 20 M. J. Kole; 7 en 19 J. Oele Jzn.; 8 en 30 H. Poleij; 9 en 28 J. Wa verijn; 12, 22, 25 en 27 Steenpoorte- Buijze; 13 en 33 M. Blok; 14 en 15 J. Stroosnijder; 17 A. Kole; 18 en 29 P. A. Kakebeeke; 21 en 32 J. Voois; 31 J. Krombeen. Uitvoering. Vrijdagavond gaf de gymnastiekver eniging „Sportlust" weer haar jaarlijk se uitvoering in de zaal „Zeelandia". Het eerste gedeelte van de avond werd door de verschillende dames- en heren- groepen, meisjes en jongens verzorgd. Op vlotte wijze werden de nummers af gewerkt. Na de pauze volgde het optre den van een goochelaar, waarna er nog gelegenheid bestond voor het maken van een dansje. Bazaar. Vrijdag en zaterdag werd er in het dorpshuis „Kaj Munk" een bazaar ge houden ten bate van de restauratie van de Ned. Herv. kerk. Aan belangstelling heeft het deze bazaar niet ontbroken. Steeds was er een gezellige drukte. Te vens waren er vele prijzen, waarvan er vele door de dorpsbewoners zelf waren gemaakt of geschonken. Het vele voor bereidende werk is niet tevergeefs ver richt; ongeveer 3.000,kon de res tauratiecommissie na afloop in ont vangst nemen. Mooie prestatie. Een mooi resultaat behaalde het har moniegezelschap „Scheldegalm" op een concours van de Kon. Ned. Federatie van harmonie- en fanfaregezelschappen, dat werd gehouden te Grave (N.-B.). „Scheldegalm" nam alleen deel aan de concertwedstrijd en behaalde met 100 punten een le prijs in de le afdeling. Ter gelegenheid hiervan werd maandag een rondgang door het dorp gemaakt, waarvoor veel belangstelling bestond. Uitvoer aardappelen. De uitvoer van aardappelen is zeer teruggelopen. Toch werden er nog en kele coasters geladen en wel de „Cres cendo" (348 brt) naar Boston; de „La Paloma" (199 brt) naar Rochester; de Deense coaster „Betann" (299 brt) naar Stockholm en de „Tide" (399 brt) ging eveneens naar Zweden, n.l. naar Varberg drogen in met Purolpoeder.fi.6Qenfi.- Wandelsport. Donderdagwerd Rilland-Bath en om geving bewandeld door ruim zeshonderd liefhebbers van de wandelsport. De ver schillende tochten werden georganiseerd door de wandelsportvereniging „Krui ningen". De jeugd was sterk vertegen woordigd. Voor de tochten begonnen, defileerden de deelnemers voor wet houder Frangoys,, het bestuur van de wandelsportvereniging en de juryleden, waarna zij hun trajecten begonen af te leggen, n.l. 5, 10, 15 en 25 km. Het défilé werd luister bijgezet door de mu ziekvereniging „Rillandia" met haar drumband en de signaalafdeling van Achilles uit Middelburg. Het weer was niet erg mooi, maar het bleef droog. Achilles bracht 's middags in afwach ting van de prijsuitreiking in „De Ark" het centrale punt van de tochten een aantal opgewekte muzieknummers ten gehore. Vóór de prijsuitreiking werd het woord gevoerd door dhr. v. d. Pas, voorzitter van de wandelsportvereniging „Kruiningen", die de medewerkenden aan dit evenement, waarin hij ook het gemeentebestuur van Rilland-Bath be trok, dank toebracht. De voorzitter van de jury, dhr. P. Rijnen uit Tilburg, ging hierna over tot de prijsuitreiking. De ju ry, die naast dhr. Rijnen bestond uit mevr. W. Geertsen en dhr. J. van Ton geren, beiden uit Bergen op Zoom, be oordeelde de verschillende groepen als volgt. 5 km: 1. „Steeds Voorwaarts", Sou burg; 2. W.I.K., Rilland-Bath. 10 km: 1. Wandelsportver. Kruinin gen; 2. W.S.V. „Emma van Damme", Koewacht. 15 km: 1. W.S.V. „Sust", Ouden bosch; 2. W.S.V. „Vlug", Bergen op Zoom; 3. „Markiezengroep", Bergen op Zoom; 4. „Achilles", Middelburg. 25 km: 1. „Er op uit" (dames) Sprang Capelle; 2. „Er op uit" (heren) Sprang Capelle; 3. Thoolse wandelaars, Tholen. Stoffelijk overschot opgevist. Vrijdagmorgen heeft de R.P. 10 van de rijkspolitie te water op de slikken bij Bath het stoffelijk overschot opgevist van de 19-jarige M. Beekman, die sinds 25 april is vermist. Hij werd het slacht offer van de aanvaring op die datum tussen de Franse duwboot „Breton" waarop hij voer en het Duitse vracht schip „Biblos". Het stoffelijk overschot werd naar Hansweert vervoerd en la ter naar het lijkenhuisje te Kruiningen. Voetbal. Rillandia I trok zaterdag ten strijde naar Aalburg. Het was duidelijk merk baar dat het grote belang van de uit slag, de Rillandia spelers parten speel de. Er werd zenuwachtig gevoetbald en vanzelfsprekend leed de nauwkeurig heid hieronder bij de opzet der aan vallen. De rust keerde echter al spoe dig terug nadat De Boer in de 20e mi nuut een goede voorzet van Prevo in het Aalburgse doel had gewerkt (01). Vlak voor de rust werden de zenuwen van de Rillandiasupporters danig op de' proef gesteld. De thuisclub kreeg n.l. een strafschop toegewezen, maar het door Mees ingezonden schot werd prach tig door doelman Van Hoorn gekeerd. Direkt na de rust was er reden voor juichen in het Zeeuwse kamp. Na goed werk van Van Iwaarden zorgde Lam- bertus voor de afwerking (02). Ril landia beheerste pp de situatie volko men en toen Prevo na 17 minuten de voorsprong tot 03 opvoerde, was het pleit beslecht. Bij aankomst te Rilland stond de muziekvereniging „Rillandia" hen op te wachten en onder vrolijke tonen volgde een ommegang door het dorp. Rillandia I heeft zodoende de be langrijke wedstrijd waar him promotie aan vast hing, gewonnen. De Rillandse mannen hebben nog verscheidene uur tjes hun overwinning gevierd. Rillandia Hl speelde zaterdag op eigen terrein tegen Nieuwdorp. De match ein digde met 80 in het voordeel van Ril landia. Voetbal voor goed doel. Dinsdagavond werd op het sportveld een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Luchtmachtambtenaren en gemeente ambtenaren Rilland-Bath. De lucht macht won deze match met 52. De opbrengst was ten bate van de reis voor bejaarden, hetgeen de kas der be jaarden een bedrag van 32,75 op leverde. Unieke huldiging. Zaterdagmiddag had in het Herv. Jeugdgebouw alhier een unieke huldi ging plaats. Dhr. G. v. d. Griek was n.l. 60 jaar lid van het C.N.V. In verband met de hoge ouderdom van v. d. Griek, was het hoofdbestuur naar Rilland ge komen om de jubilaris te huldigen. Te midden van vele familieleden en kennis sen vond deze bijzondere huldiging plaats. Bevordering. De wachtmeester der Rijkspolitie al hier, dhr. J. Bruynooge, is bevorderd tot opperwachtmeester in deze dienst. Velen kwamen hun gelukwensen ten huize van dhr. Bruynooge overbrengen, w.o. burgemeester Jobse, opperwacht meester Krijnsen en vele politiemannen en kennissen. Postduivennieuws. De postduivenvereniging „De Lucht post" hield een wedvlucht vanuit Terg nier. waarvan de uitslag was als volgt: 1, 2 en 13 Jac. van Stel; 3 en 16 J. B. Polderman; 4, 8, 10, 14 en 15 M. Sentse; 5 H. Roeland; 6 en 7 S. J. Prevo; 9 A. van Iwaarden; 11 J. G. van Hemert; 12 C. de Meester. De damesprijs werd ge wonnen door S. J. Prevo met de 6e prijs. Bedankt als raadslid. Dhr. M. Weststrate heeft naar wij vernemen om gezondheidsredenen be dankt als raadslid. Dhr. Weststrate was lijstaanvoerder van de Vrije Lijst. Als no. 2 op deze lijst komt voor dhr. Rie- dijk, zodat deze als eerste in aanmer king komt de opengekomen zetel te be zetten. Landmijn gevonden. Tijdens werkzaamheden aan de rijks weg werd vorige week een landmijn blootgegraven. Na waarschuwing werd dit gevaarlijke stuk verwijderd door de mijnopruimingsdienst. Voetbal. Waarde I kreeg zaterdag Kloetinge III op bezoek en wist met een 50 over winning de eerste plaats in haar af deling te behouden, zodat de spanning om het kampioenschap steeds groter wordt. Zaterdag zullen ze naar 's-Heer Hendrikskinderen op bezoek gaan. Concert. De muziekvereniging „Vooruit" gaf zaterdag haar eerste zomerconcert op de tent, waarvoor tamelijk belangstel ling bestond. Zaterdag a.s. zullen „Con cordia" uit Krabbendijke en „Rillandia" uit Rilland-Bath een concert op de tent alhier verzorgen, wat traditiegetrouw jaarlijks op toerbeurt in de verschillen de gemeenten wordt gedaan, voor het concours. Waarde trad een week vroe ger op, daar haar dirigent dhr. Daan Manneke zaterdag te Vlissingen moet dirigeren. Raadsvergadering. De gemeenteraad van Kapelle heeft vrijdagavond besloten toe te treden tot het Waarborginstituut voor de Tuin bouw in Zeeland. Vooral nu er een dui delijke ontwikkeling is waar te nemen in glascultuur acht men aansluiting ge wenst. Besloten werd ook toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling der Zeeuwse muziekschool. Een verzoek hiertoe was gedaan door de plaatselijke muziekvereniging „Ons Genoegen" om dat deze met een jeugdkorps wil begin nen, waarvoor inmiddels 47 gegadigden zijn. Dit ontmoette bij raadslid J. Slab- bekoorn (S.G.P.) bezwaren. Niet alléén op princpipiële gronden, ook met de fi nanciële zijde kon hij niet akkoord gaan. Dhr. Slabbekoom zei niet te kunnen inzien, dat er een algemeen belang mee gemoeid is. Er zijn wel andere werken waar de 1200,die de gemeente er dit jaar aan ten koste moet leggen, voor gebruikt kunnen worden, zo be toogde hij. Wethouder J. Balkenende (A.R.) wees er op, dat alle onderwijs, dus bok het muziekonderwijs een per soonlijke zaak is. Het motief dat er geen algemeen belang mee gemoeid is, noemde hij dan ook onjuist. Wethouder B. de Jager (C.H.) zag het geheel in 't licht van een vrjjgtijdsbesteding waar de overheid aan mee moet helpen. Na dat de voorzitter nog had toegelicht, dat het de gemeente niet meer dan 400 gulden zal kosten, omdat de overige 800,in de gemeentekas terug zul len vloeien van 7 leerlingen die indivi dueel les ontvangen, werd het voorstel aangenomen met tegenstemming van dhr. Slabbekoom. Een tweetal verzoe ken om zekerheidsstelling van een geld lening ten /behoeve van woningbouw, werden toegewezen, alsmede een twee tal verzoeken om premie voor woning verbetering. De woningwetwoningen Schoorse Zandweg 7 en 9 werden ver huurd aan resp. H. Kole en J. D. Dorre- paal te Schore. Tot ambtenaar van de burgerlijke stand werden benoemd dhm. I. J. Haverhoek (toekomstig gemeente secretaris) en W. Kakebeeke. Een voor stel om de speelplaats van de kleuter school te Schore te betegelen en er een ommuurde zandbak te plaatsen, werd aangenomen. De kosten hiervan werden begroot op 1600,Bij de besprekmg van het uitbreidingsplan in onderdelen en hoofdzaak, zette burgemeester Van Suijlekom uiteen, dat het hier vooma- melyk gaat om de verdubbeling van de Waardekensstraat te Biezelinge en door trekking van Wilhelminastraat en Ju- lianastraat te Kapelle. Het is eenmaal niet mogelijk een plan voor vele jaren op te stellen, omdat er altijd punten zijn die wijziging behoeven en die door par tiële herzieningen gewijzigd kunnen worden. Voor de uitbreidingsplannen voor Schore zijn door de Planologiscne Dienst bezwaren tegen de bebouwings voorschriften gemaakt. B. en W. zullen echter op dit punt tot het uiterste vast houden, aldus de burgemeester. Jongensclubs voetbalden. Op het gemeentelijk sportterrein wefd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen le den van de Geref. jongensclub uit Ka- pelle-Biezelinge en de Hervormde jon gensclub „Samuel" te Kapelle. De jon gens van „Samuel" schoten er lustig op los, getuige de einduitslag. Met niet minder dan 120 bonden zij de zegekar achter zich. Voetbal. Op eigen terrein trad Kapelle 11 woensdag voor de competitie in het veld tegen Kloetinge Hl. Met de rust had Kloetinge een 02 voorsprong genomen, die na de hervatting nog met één doel punt werd vergroot. Ondanlcs deze schijnbaar veilige voorsprong wist Ka pelle nog tot een puntenverdeling (33) te komen. Wedvlucht. Door de postduivenhoudersvereniging „Oost, West, Thuis Best" werd deelge nomen aan een wedvlucht vanuit Sint Denis, afstand 306 km. De uitslag hier van is: 1, 2, 4 en 7 J. L. de Jager; 3 M. P. van Oeffelen; 5 J. C. Nijsse; 6 A. A. van Driel-Heijstek; 8 A. J. L. Lu- teijn; 9 M. W. Nijssen; 10 Jac. Schrier. 50 jaar getrouwd. Bij de familie F. K. Rijnberg-Mol was het woensdag groot feest. Het echtpaar mocht die dag herdenken dat ze vijftig jaar geleden in de echt waren verbon den. Vele vrienden en bekenden kwamen hun gelukwensen aanbieden. In de buurt had men voor deze gelegenheid de vlag gen uitgestoken. Ook het muziekgezel schap „Ons Genoegen" gaf acte de pré- sence en bracht des avonds een serena de. met een Polaroid of Rodenstock Vakkundige voorlichting en aanpassen bij Kapall* Z.-B. Tal. 01102-223 Van 2330 mei 1963 YERSEKE. Geboren: Jacoba Johanna, dv. Johannes Steketee en Maria Koster; Tim Coen, zv. Jacobus Jan van den Berg en Christina Cornelia de Jonge; Wille- mina Klazina Maria, dv. Aloijsius Ju- docus Maria Stobbelaar en Klazina Dan ker; Maatje Pieternella Johanna, dv. Pieter Steketee en Theetje Jacoba Mar- garetha Slabbekoom; Jan, zv. Dignus Jacob Kosten en Cornelia van Strien. Overleden: Philippus Bom, 88 j., We duwnaar v. Jannetje de Jonge. Huw. aangifte: Gerard Jacobus de Pree, 23 j. te Kapelle en Pieternella Di- na Schot, 23 j.; Adriaan Leendert Ma- rinus van Hoepen, 25 j. te Enkhuizen en Jannetje Salm, 28 j.; Comelis Geen- se, 23 j. te Krabbendijke en Maatje An- thonia Paulina Gebraad, 23 j. Van 2229 mei 1963 WEMELDINGE. Geboren: Jacob Adri aan, zv. Jan de Schipper en Maria Mur re. Van 23—29 mei 1963 KRUININGEN. Geboren: Erik Johan nes, zv. Johannes Vos en Johanna Wil- helmina Verschuure. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing, Waarde. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gen. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 H.H. Missen op zondag 7.30 en 10 uur. H. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils 10 uur: Heiligingsdienst. Zondagsschool en bgbelklas 1.15 u. n.m. 18 uur: Verlossingssamenkomst. Geleid door Majoor P. E. Hokke. Luitenante J. F. Terlouw.

Scheldebode | 1963 | | pagina 2