VANGEND#LOOS ROTTERDAM VAN GEND LOOS h blak Ruimte-reiskostuum van katoen. BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN Tim Coen Voor chauffeurs die een baan zoeken met zelfstandigheid. Graag werk waarin U zich vrij man kunt voelen? U hebt het als CHAUFFEUR-BE STELLER bij Van Gend Loos. Het werk zal U liggen. U maakt de wagen rij klaar. U alleen bent de geziene contactman in Uw klantenrayon. Behalve dat, doet U aandachtswerk. U bent de gehele dag zelf standig man. De loonschaal is de laatste tijd behoorlijk opgevoerd en wanneer Uw werk dag langer wordt, dan verdient U meteen extra. Dat Van Gend Loos een mo dern bedrijf is, merkt U aan de bijzonder goede pensioen regeling, de prima sociale voor zieningen en bovendien aan voordelen als deze: KORTE GOLFJES en zonen Wie in de buurt van de werkplaatsen van Cape Canaveral mag komen, ziet er dikwijls op ruimtepakken lijkende kleding bollend te drogen hangen in de wind. Ze hangen er zo zwaar en zo breed, dat men een ogenblik veronder stelt dat men er de eigenaar van heeft mee gewassen. Bij nader inzien zijn het geen ruimtepakken, maar zeer aparte overalls voor de mannen die belast zijn met het vullen van de grote raketten met brandstof. Dat is een gevaarlijk goedje, waaraan men zich lelijk kan be zeren als men niet speciaal is be schermd. Daarom dragen de „pompbe dienden van het heelal" zeer breed ge sneden overalls van een uitmuntende katoenen stof, die voorzien is van een laagje butyl. Het geheel is zo uitge voerd, dat de kleding geregeld kan worden gewassen, wat nodig is om te voorkomen dat de brandstof op de duur toch door de stof heendringt. Zo dient katoen weer speciale doeleinden. Dat ÈëÊmm doet hij trouwens ook nog in ander op zicht, want de pakken der ruimtereizi gers, zoals we die van Amerikaans grondgebied hebben zien vertrekken of nog zullen zien vertrekken zijn ook van katoen gemaakt. Achter de decors van gigantische raketten, glanzende ruimte schepen en veel vermogende kunstma nen, worden studies verricht die minder spectaculair zijn dan het afschieten van een maanreiziger, maar veel noodzake lijker. Bekend is, dat men zich al jaren het hoofd breekt over het vraagstuk van de beste, stevigste, veiligste en gemak kelijkste kleding voor de astronaut, wiens leven even afhankelijk is van het pak dat hem wordt aangemeten, als van de supertechniek waarmee zijn ge hele reis wordt omringd. Uit proefnemingen is reeds bij herha ling gebleken dat de ruimtevaarder niet in zijn bewegingen belemmerd mag wor den, ook al heeft hij alles zo dicht mo gelijk bij de hand. Het is ook zonne klaar geworden dat de astronaut niet buiten zeer bijzonder ondergoed kan en dat het voor hem van psychologisch be lang is het volle profijt te hebben van zijn spierfunkties. Onderzoekingen in de laboratoria leid den de geleerden naar een vezel die de mensheid al meer dan 5.000 jaren dient en nu weer voorbestemd is om de mens te beschermen tegen de gevaren van heelal-vluchten. Anders gezegd: in de laboratoria is men tot de conclusie ge komen, dat nu juist een speciaal gewe ven stof van katoen voldoet aan de vele en hoge eisen der ruimtevaart. Het hierbij afgebeelde ruimtevaarders kostuum is ontworpen uit een zeer bij zondere katoenstof, welke éénzijdig met een rubberluaag is bekleed. De naden zijn gedicht met een zuiver zijden draad. Dit katoenen reiskostuum voldoet nu eindelijk aan de volgende eisen: gemak kelijk zittend en nergens hinderlijk voor de bewegingen van de drager, ongeacht of het kostuum al dan niet onder druk staat; het bewaart de lichaamstempera tuur en ventileert goed; het belemmert in geen enkele omstandigheid de adem haling, ook niet die van de huid. Ten slotte laat de stof een „snit" toe, die redelijk nauw sluit en de drager niet te plomp maakt. Ondanks de ventilerende eigenschap van het speciale doek, is het kostuum gas-dicht. Het is een betere vervanger van de vroegere „dubbele" pakken. Voor het onder dit ruimte-reiskostuum te dragen ondergoed is groot-mazige katoen (visnet-constructie) voorgeschre ven, omdat van de poolexpedities al be kend was, dat deze kwaliteit het beste de lichaamswarmte vasthoudt. Dit laat ste is eigenlijk een ontdekking van Scandinavische vissers, die bij zeer ruw weer hun visnetten om zich heen sloe gen en zich daarbij wel bevonden. Door de vernieuwing van de reeds in de praktijk beproefde uitmonstering der ruimtevaarders, zijn ze veel. lichter ge kleed, wat weer allerlei persoonlijke en technische voordelen heeft. Een heel menselijk voordeel is, bijvoorbeeld, dat de huid nog maar zelden gaat jeuken, hetgeen de rust van de ruimtevaarder aanmerkelijk bevordert. Van 16—23 mei 1963 YERSEKE. Geboren: Willem, zv. Wil lem de Bruijne en Adriana Schipper; Karina Maria, dv. Jan Nolet en Maria Adriana Rijk; Helena Adriana, dv. Leendert Barend Steketee en Theuntje Maria de Back. Huw.aangifte: Anthonie Wilhelm de Bruin, 29 j. te Naaldwijk en Cornelia Wisse, 26 j.; Leendert Adriaan Lous, 31 j. te Oudelande en Jannetje de Rooij, 24 j. Huw.afk.: Pieter Dingenis Duinkerke, 20 j. en Anna Cornelia Dagevos, 18 j. te Wemeldinge. Van 15—22 mei 1963 WEMELDINGE. Huwelijksaangifte: Pieter Dingenis Duinkerke, 20 j. te Yerseke en Anna Cornelia Dagevos, 18 j.; Jacobus de Zeeuw, 22 j. en Jacoba Hamelink, 18 j.; Leendert Jacob Phi- lipse, 27 j. en Neeltje Adriana de Best, 22 j. Van 16—22 mei 1963 KRUININGEN. Geboren: Robert Wal ter, zv. Jacob Legemate en Anna Sophia Vroegop; Johannes Evert, zv. Jan Evert Wiskerke en Adriana Gjjzel; Helena Sa ra Johanna, dv. Hub recht Frangois Houtman en Jacoba Saartje Sonke; Adriana Leuntje, dv. Joris Izak Koole en Jannetje Pieternella Verheijke. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 u.: Ds. W. Jansen, Goes, Jeugddienst 2.30 uur: Ds. G. Blok. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur; Ds. C. W. Keur, Sche- veningen. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 u.: Stud. J. Karelse, Utrecht. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Vrjje Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gen. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 H.H. Missen op zondag 7.30 en 10 uur. H. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils 10 uur: Heiligingsdienst. Zondagsschool en bijbelklas 1.15 u. n.m. 18 uur: Verlossingssamenkomst. Geleid door Majoor P. E. Hokke. Luitenante J. F. Terlouw. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Vrjje Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner^^ Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. J. van Woerden, Middelb^g 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30. 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. A. de Jonge, Goes, jeugd dienst. 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. C. Metselaar, Goes. 2.30 uur: Ds. W. I. Doude van Troost wijk uit Doorwerth. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. F. Haring, Goes. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van DQken. Ellen heeft een broertje gekregen Ko en Ina v. d. Berg-de Jonge Yerseke, 24 mei 1963 Lepelstraat 2 Voor de vele gelukwensen en blijken van belangstelling bij onze 50-jarige echtvereniging ondervonden, betuigen wij onze hartelijke dank M. Boone C. A. Boone-Duinkerke Kruiningen, De Schotte 16 Langs deze weg betui gen wij onze hartelijke dank bij de enorme be langstelling, ondervonden bij ons 25 jarig huwe lijksfeest Familie J. B. M. MEIJER Yerseke, Van Klinkenbergstraat 5 Voor de vele blijken van belangstelling, tijdens mijn ziekte en thuiskomst, be tuig ik bij deze mede na mens mijn vrouw onze hartelijke dank L. K. de Leeuw-Keyzer Yerseke, mei 1963 Leden, spelers en supporters der v.v. „Kruiningen" zeggen de heer G. DE NOOD hartelijk dank voor al hetgeen hij in het belang van onze vereniging heeft gedaan gedurende het af gelopen seizoen Voor baby-uitzetten kunt u bij ons terecht, van het eenvoudige tot het meest luxueuze. Daarom slaagt ieder hiervoor steeds tot volle tevredenheid, omdat wij wel graag adviseren maar niets opdringen en aan uzelf de keuze laten welke hoeveelheid en prijs u wilt besteden. Ook hierbij gratis spaarzegels! - Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Rubber naamstempels, num mer- en prgsstempels, emaille- en plastic naam- en deurplaten levert U Boekhandel van der Peyl, Het Ts goed werken bij Van Gend Loos. Een behoorlijk verhoogd loon - uniek waarderingsstelsel - gegarandeerd extra loon zodra Uw werktijd uitloopt - gratis speciale opleiding voor dit werk - vrije bedrijfs kleding - vrije zaterdag - elk jaar een aantal binnenlandse treinreizen (ook voor Uw vrouw) tegen half geld - waar nodig reiskostenvergoeding - vergoeding van pension kosten. Bent U boven de 21 en in het bezit van rijbewijs B/E win dan zonder enige verplichting meer informatie in. U kunt hiervoor alle werkdagen terecht bij de kantoren van VAN GEND LOOS te GOES. HULST. MIDDELBURG en VLISSINGEN. INTERNATIONALE EXPEDITEURS De D.O.T.-driekant, de virt- gervaste ballpoint. U voelt het aan uw vingers! Boek handel van der Peyl, Krui ningen. Suriname Zending EJ3.G. biedt zes Surinaamse glazen aan k f 1,per stuk. - W. Bogaards, Schotte 23, Yer seke, tel. no. 620. In bier, limonade, wijn en zoutjes zijn wij ruim gesor teerd. Als reklame 500 g biscuit 69 ct. 1 pak closet k 4 rol 38 ct. - Holleman. Geldkistjes vanaf 11,40, met afgeronde hoeken en cylinderslot. Ook prima voor verenigingen. - Boekhandel van der Pegl. Goed nieuws voor verzame laars van speldjes. Tijdelijk bij 1 tb. Brylcrème k 1,85 een speldje gratis. - Drog. Harthoorn. Kamperen. Wij verhuren 2-, 4- en 6-persoons tenten, luchtbedden, slaapzakken, vergassers. - Fa. J. Zoete- weij, Tel. 390, Yerseke. 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,by vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Alle' breiwerk wordt steeds nog voor u verzorgd. Te vens uiterst voordelig kin- der zomertruitjes voor de leeftijd van 3 tot 7 jaar uit voorraad leverbaar. - Mevr. Walhout, Noordzandstr. 7, tel. 676, Yerseke. Klein-offsetwerk in onberis pelijke uitvoering levert: Klein-offsetdrukkerij J. A. Weststrate, Rouaanse Kaai 21, Middelburg, tel. (01180) 2453. Mirlon-Mirlana! Een begrip voor betere nylons, sokken, ankiets en babysokjes. In talloze kwaliteiten en kleu ren brengen wij hierin steeds iets nieuws. De kwaliteit is onovertroffen, vandaar ons groot succes met deze ar tikelen. Alleenverkoop: Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Gratis spaarzegels. Te koop: Houten schuurtje met golfplaten (uitneem- baar) 350 x 260 en enige konijnenhokken. - Te bevr.: West Kanaalweg 63, We meldinge. Te koop: Diverse konijnen hokken, 1 5-delig, 1 10-de- lig, 2 1-delig 3 grote konij nen, 5 jonge konijnen. - F. Buijze, Nrd. Achterweg 1, Wemeldinge. Gaat u zich met Pinksteren verloven? Kom dan vrijblij vend eens kijken naar onze grote collectie Gero-Zilmeta en Zildura cassettes. Vele modellen steeds in voorraad. Boogert's Geschenkenhuis, Tel. 482, Kruiningen. Dames! Voor u: Prachtige gekleurde no-iron blouse's slechts 6,95. Heren! Voor u: Pracht net-ondergoed (zeer modern) slechts 1,85 p. stuk. J. de Neef, Tel. 416, Wemeldinge. Type-out! Een tikfout ver dwijnt spoorloos met Type- out. - Boekhandel van der Peyl. Wanneer u uw levensmid delen, drogisterij-artikelen of parfumeriën koopt, kijkt u dan ook even naar onze fraaie collectie geschilder de bierglazen. Afbeeldingen van voetballers, paarden sport enz. enz. zijn erop ge schilderd en ze zijn afge werkt met een goudkleurige rand. Werkelijk iets speci aals! Drogisterij Parfume rie Levensmiddelenbedrijf H. J. van Liere-Baveco, Voorhoute, Kruiningen. Ezet slaapzakken vanaf 34,50—53,50. Keuze uit 12 dessins. Semperit luchtbed den vanaf 22,9059,75. Tien verschillende uitvoerin gen. Mosalite onbreekbare plastic kop en schotels, be kers, borden. Pannensets, koffersets, enz. - Fa. J. Zoeteweij, Tel. 390, Yerseke. HUIS YERSEKE Notaris J. C. Kram te Kapelle is voornemens op woensdag 5 juni 1963 des n.m. 2 uur in Hotel Nolet t.v.v. Dhr A. de Dreu publiek te verkopen het huis met schuurtje a.d. Spruitstraat 8 groot 2 a 28 ca. De voorkamer is met me degebruik van keuken en zolder verhuurd aan mevr. Glas-de Wee voor 3.40 per week, overigens beh. toest. B. W. op gebruik na betaling. Te bezichtigen zaterdag 25 mei en 1 juni, telkens van 2-4 uur. Kies de mooiste meubelen voor Uw geld n.l. Europa meubelen Topmeubelen, niet alleen uit Nederland, maar uit geheel West Europa zijn nu voor U bereikbaar De Europameubelen die wij U tonen zijn anders en opvallend laag ge prijsd. Breng daarom eens een be zoek aan onze mooie toonzalen, en U zult werkelijk versteld staan van het resultaat van INTERNATIONALE samenwerking op meubelgebied. Vrijdagsavonds geopend Ingang Biezelingsestraat 2, Kapelle llllllll WONINGINRICHTERS SINDS 1890 KAPELLE - BIEZELINGE Prima 9-weekse jonge hen nen. Hy Line en andere ras sen. - J. Verlare, Breeweg 42, Yerseke, Tel. 201. Onze collectie meisjesjurk jes is werkelijk uniek, kom eens kijken naar de schatti ge modellen. Maar maakt u liever zelf iets? Wij hebben hiervoor mooie stofjes, in stipjes, streepjes en brode rie. Pracht kwaliteiten! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Gratis spaarzegels! Tuinmeubelen. Grote sorte ring tuinstoelen v.af 15,50 ƒ52,—. Veldbedden 32,90, 33,50, 36,25, 42,50 in 7 kleu ren. Tuinbanken 2- en 3- zits op bestelling leverbaar. Fa. J. Zoetewefl, Tel. 390. De nieuwste badpakken voor dames, tieners en kin deren vindt u bij ons in een grote sortering. In helan- ca, mouse-crèpe, nylon en katoen. Geheel nieuwe mo dellen en kleuren. Komt u eens kijken? - Textielhandel Snoep-van Willigen. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Voorradig vele soorten handwerkstoffen, o.a. Les- singstof, marmerstof, linnen en Smyrna, soedan en stra- miengaas. Ook prachtige crème stof p. meter voor ontbijtlakens. - Gez. Hart hoorn. Speciale aanbieding! Een goede moltondeken is het behoud van uw bed! Deze week extra goedkoop! On derleggers voor wieg of le- dikantje slechts 0,75. Mol tondekens in 1- en 2-per- soons slechts 3,80, 4,40, 5,85, 6,75. Alles zolang de voorraad strekt en ook hierop gratis spaarzegel^! - Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Een Kort Golfje kost slechts een gulden

Scheldebode | 1963 | | pagina 3