ijJAAVENS De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE Beschermt Uw ogen ZONNEBRIL K APELLE-BIEZELIN GE Gevonden voorwerpen. Gevonden een witte duif en een sjaal. Inlichtingen ter gemeentesecretarie van Wemeldinge. De postduiven. De leden van de postduivenvereniging „De Postduif" namen deel aan een wed vlucht uit Sittard, afstand 143 km. De uitslag hiervan was als volgt: 1 en 7 M. Oudeman; 2 en 5 J. Feytel; 3, 8 en 13 A .op 'tHof; 4, 9 en 14 P. C. Vuqk; 6, 10 en 11 C. Lamper; 12 en 15 F. Timmerman. Diploma-uitreiking. Aan de leerlingen die de cursus voor E.H.B.O. met goed gevolg hebben afge legd werd dezer dagen door Dr. A. W. Ampt uit Yerseke in het Internaat voor Schipperskinderen het jeugddiploma uit- gereiKt. Na het officiële gedeelte ver toonde Dr. Ampt tot groot genoegen van de jeugd de tilm „Keis naar Noorwe genDe opleiding werd gegeven door ohr. P. de Potter alhier. Woonhuis werd niet verkocht. Dinsdagmiddag werd in hotel „Smits" alhier door notaris J. C. Kram uit Ka- pelle t.v.v. dhr. A. M. Korporaal alhier het huis aan de Pr. Julianastraat no. 41 ingehouden. De hoogste inschrijver was anr. C. Dagevos voor de som van 12.010. Op het bedrag van 13.750, werd pas volle last gegeven. Niemand deed meer een bod, zodat het woonhuis onverkocht bleef. Raadsvergadering. Donderdagavond 9 mei vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester A. Schipper. Aan dhr. J. Minnaard werd op diens verzoek met ingang van 1 aug. a.s. eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de o.l. school te Hansweert, zulks i.v.m. zijn benoeming als onderwijzer aan de open bare uloschool te Kruiningen. Het voor stel tot deelneming in borgstellingen te verlenen door het waarborginstituut voor de tuinbouw, bracht de tongen van enkele raadsleden los. Dhrn. P. H. A. Polderman (V.V.D.), E. A. E. M. Suy (K.V.P.) en J. Hoogstrate (A.R.) be spraken het grote risico voor de ge meente wat hierin kan schuilen, gezien vakbekwaamheid der eventuele aanvra gers. Het is, zo zei dhr. Suy, met deze waarborg als meestal voorkomt, voor de eerste 50 stelt het borgstellingsfonds voor de landbouw zich garant, het res tant kan dan worden gedragen door di verse instantie's. Dhr. Polderman vroeg welke instantie zou beoordelen of aan vrager vakbekwaamheid bezit, daar dit een eerste eis dient te zijn welke voor een borgstelling dient te worden ge vraagd. Dhr. Hoogstrate merkte op, dat gezien de 20 jaar geleden kassen- rage o.m. te Kapelle en de resultaten hiervan in aanmerking nemende, hij niet erg enthousiast kon zijn met het ver lenen van waarborgen, daar het uitzon derlijk hoge investeringen vergt gezien de huidige bouwprijzen. Na toelichting door de voorzitter bleken alle aanwezi ge raadsleden, niettegenstaande het ri sico, hun medewerking aan het waar borgfonds te willen verlenen teneinde eventuele aanvragers te kunnen helpen. Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad de uitvoering van de tweede fase grond-, riolerings- en bestratingswerken in Hansweert op te dragen aan de Fa. F. Duynhouwer Zonen te Goes, als laagste inschrijver voor dit werk, voor het totale bedrag van 309.000,De rijksgoedkeuring nodig voor dit werk is reeds binnen, zo deelde de voorzitter mede, enkel moet nog worden gewacht op de goedkeuring door G.S. De raad verklaarde zich eveneens akkoord met het voorstel tot aankoop van een per ceel grond in het nieuwe uitbreidings plan tussen Molenmeet en Rijksweg van dhr. D. Sinke Ezn. voor een bedrag van 16.297,Aan dhr. A. van Eenenaam te Hansweert werd, als eerste aanvra ger, een premie toegekend voor het ma ken en inrichten van een douchecel. De heer Z. Jansen (K.V.P.) vroeg of dit voor alle eventuele aanvragers geldt, hetgeen door de voorzitter werd beves tigd. De hoogte van de toe te kennen premie is afhankelijk van de bouwkos ten, het maximaal aandeel in de premie wat door de gemeente wordt verstrekt bedraagt deel van 800,Aan de Vereniging tot verbetering der Volks huisvesting te Kruiningen werden in eigendom overgedragen de woningen Henry Dunantstraat 41, 43 en 45. Dhr. C. Slabbekoorn (P.v.d.A.) merkte op, dat de onderhoudstoestand van enige woningen in de Henry Dunantstraat, welke ook eigendom zijn van deze Ver eniging, te wensen overlaat. De voor zitter zegde toe hieraan aandacht te zullen besteden. Dhrn. C. Slabbekoorn en A. Lokerse (S.G.P.) werden benoemd als commissie tot nazien der gemeente rekening over 1961, welke een batig slot vertoont van 7.591,61. De rondvraag beperkte zich tot enkele opmerkingen van dhr. W. Pouwer (C.H.U.) betreffen de het plakken van verkiezingsaffiche's op openbare gebouwen, doch sprak er z'n voldoening over uit dat deze, na waarschuwing, door de daders zelf ver wijderd werden. Dhr. Z. Jansen vroeg nog naar de vorderingen inzake de zwemgelegenheid te Hansweert. De voorzitter gaf hierop nadere toelichting. Ontspanningsavond. Door de mandolinevereniging „Excel sior" alhier wordt aan de afdeling van de Algemene Bond voor Bejaarden op dinsdag 21 mei a.s. een ontspannings avond aangeboden. Gezien de opzet hier van, waarbij ook de besturen en leden der zus ter af delingen van Hansweert en Yerseke zijn genodigd, kan dit een mooie avond worden. Rundveekeuring. Vrijdag 10 mei werden op de hofstede van dhr. J. Waverijn aan de Zandweg de jaarlijkse rundveekeuringen gehou den. Aangevoerd werden 15 fokdieren. De uitslag der keuringen in de ver schillende rubrieken was als volgt: Eerste kalfskoeien: Coba, Joucke van de Zanddijk, Minkes Janna 268 en Min- kes Janna 267, alle van dhr. H. C. Po- ley, verwierven resp. een la, lb, 2a en een 3e prijs. Grietje 24 van dhr. J. Wa verijn verwierf een 2b prijs. Tweede kalfskoeien: Gretha 2 van de Zanddijk, eig. H. C. Poley, een le prijs. Derde kalfskoeien: la prijs J. Wa verijn met Margriet; lb prijs H. C. Po ley met Ella van de Zanddijk. Vierde kalfskoeien: J. Waverijn met Corrie een le prijs. Oudere koeien: Bontje, Eva en Ber tha, alle van dhr. J. Waverijn, resp. een le, 2a en 2b prijs. De prijzen van kalfvaarzen gingen alle naar dhr. Joh. Poley te Hansweert. Mina verwierf een le, Dora een 2e en Eva een 3e prijs. Tentoonstelling. Wegens de centrale ligging van Krui ningen in het grote landbouwgebied van Oostelijk Zuid-Beveland houdt, niette genstaande 10 jaar geleden dit dorp nog door zeewater werd overspoeld, de Z.L. M. op 13, 14 en 15 juni a.s. hier een van de grootste land- en tuinbouwten toonstellingen na de 2e wereldoorlog. De 120-jarige Z.L.M. welke nog steeds „jong" blijkt te zijn, toont in het grote gebouwencomplex van de Fa. C. Meyer aan de Stationsweg en op ruime om liggende terreinen, het allermodernste werktuigen- en machinepark waarover de land- en tuinbouwer van heden kan beschikken. Een keur van de Zeeuwse paarden- en rundveestapel naast scha pen, geiten en varkens zullen de belang stelling vragen, terwijl een grote de monstratie van in Nederland gefokte paardenrassen en een concours-hippique de aandacht van ongetwijfeld duizenden bezoekers zal boeien. Een greep uit het rijk beladen programma toont u: Op vrijdag 14 juni: Demonstratie van een 12-tal Nederlandse paardenrassen; het optreden van de befaamde Mariniers kapel o.l.v. de Kapitein H. C. van Lijn schoten en keuringen met demonstraties van paarden, rundvee, schapen, geiten en varkens. Zaterdag 15 juni: Concours- hippique; Kaatswedstrijden door spelers der le klasse van de Kon. Ned. Kaats- bond uit Friesland; Boogschutterswed strijd en concerten door de regionale muziekkorpsen. Naar we vernemen ligt het in de bedoeling van het feestcomité Kruiningen, de avonduren, dus direkt na de sluiting der tentoonstelling, op vrij dag 14 en zaterdag 15 juni te trachten een attractief programma, wat gedeel telijk op de Markt en gedeeltelijk in „Ons Dorpshuis" zal kunnen worden uit gevoerd, te organiseren. Tevens zal ge tracht worden in „Ons Dorpshuis" o.l.v. een gerenomeerde band dansmuziek te geven. Nadere mededelingen dienaan gaande zullen nog worden bekend ge maakt. Voetbal. De laatste competitiewedstrijden van dit seizoen werden zondag j.l. gespeeld door Kruiningen I en III. Kruiningen I, wat tegen Domburg I uitkwam, wist deze wedstrijd te winnen met 32, zo dat nog goed in de middenmoot kon worden geëindigd. Het 3e elftal verloor deze laatste wedstrijd tegen Domburg II met 31. Zaterdag a.s. om 4 uur zal een com binatie van Kruiningse spelers spelen tegen een bedrijf self tal van de Firma C. Meijer N.V. De recette komt ten goede van „Sport Steunt Zonneveld". Altijd gaaf huidje POEDER - ZALF-OLIE «ZEEP Bescherming Bevolking. Dinsdag was Kruiningen operatieter rein der Bevelandse B.B. Een 50-tal „slachtoffers" van door mitrailleurvuur getroffen militairen en burgers werden, na onderzoek door de medische staf der B.B., artsen H. J. Entink uit Kloetin- ge, W. J. Klein Wassink uit Colijnsplaat en tandarts A. van Herk uit Goes met het tot 36 man aangevulde noodwacht- plichtige mobiele geneeskundige team der Zuid- en Noordbevelandse B.B. en een 6 man sterke E.H.B.O.-ploeg uit Goes met nog een 6-tal dames tellende groep der dienst sociale verzorging, de slachtoffers voorzover het burgers wa ren per ambulance naar de beide zie kenhuizen te Goes vervoerd, terwijl de militaire slachtoffers werden vervoerd naar hospitalen in Bergen op Zoom, al dus de samenwerking testend van leger en B.B. De algemene leiding van deze geslaagde B.B.-oefening lag bij dhr. H. B. Pilaar uit Goes met assistentie van dhr. H. de Moet eveneens uit Goes. De Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot, als mede kringvoorzitter der B.B. burge meester H. G. van Suylekom uit Kapel le en burgemeester A. Schipper toonden hun belangstelling voor deze oefening. Wandelsport. Op Hemelvaartsdag zal, naast de Kon. Harmonie E.M.M., het jeugddrumband- en pijperkorps „Jong en Blij" uit Breda o.l.v. dhr. Jac. van Nieuwenhuyze me dewerking verlenen aan de door de Z. W.B. te organiseren wandeltochten. Zo zullen ze om 12.30 uur de wandelaars uitgeleide doen, om 3 uur zal een mu zikaal programma op de Markt worden uitgevoerd, terwijl om 8 uur een show wordt gegeven waarna met een taptoe dit wandelfestijn wordt besloten. De prijzen voor de wandelaars zullen vanaf vrijdag te zien zijn in de etalage van de firma v. d. Peyl. Buiten deze prijzen ontvangt elke wandelaar die z'n tocht volbrengt een fraai uitgevoerde medaille met de afbeelding van het op de Markt staande rampmonument i.v.m. de her denking dat 10 jaar geleden ons dorp werd getroffen door de watersnood ramp. De voorinschrijvingen verlopen vlot, zodat een goede deelname wordt verwacht. Wedvluchten. Door de P.V. „De Vrijheidsuif" werd met 98 duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Neufvilles, afstand 103 km. De uitslag hiervan was: 1, 2, 12, 18 en 20 J. Waverijn; 3, 13, 17 en 23 J. Voois; 4 en 16 H. Dek; 5 C. C. van Paasschen; 6 en 21 J. van Iwaarden; 7 M. J. Kole; 8 J. Krombeen; 9 J. Oele Jzn.; 10 en 14 H. Poley; 11, 19 en 22 Schrier-Neve; 15 P. Kakebeeke; 24 J. C. Stroosnijder; 25 C. van Koeveringe. Tevens werd met 126 duiven deelge nomen aan de vlucht vanuit Creil, af stand 265 km. Hier kwamen de prijzen als volgt uit de klok: 1, 10, 16, 22 en 27 J. Voois; 2, 20 en 24 Steenpoorte- Buijze; 3, 6 en 14 K. Tjarks; 4 M. Po ley; 5 en 29 J. C. Stroosnijder; 7, 9 en 26 J. Krombeen; 8 en 17 H. Dek; 11 Schrier-Neve; 12 J. van Iwaarden; 13 Joh. Meijer; 15 en 28 J. J. Oele; 18 en 31 J. Oele Jzn.; 19 en 32 M. J. Kole; 21 A. Kole; 23 H. Poley; 25 G. de Bruine; 30 C. van Koeveringe. Instuif. Van de instuifcommissie vernamen wij dat. er vergevorderde plannen bestaan om het instuifseizoen 1962-'63 te beslui ten met een toneelavond. De leiding zal op zaterdag 25 mei a.s. het toneelstuk in drie bedrijven „De Surprise" opvoe ren. Naar men ons inlichtte is deze avond speciaal bestemd om ouders en belangstellenden in de gelegenheid te stellen eens een kijkje te nemen bij het nog jonge zaterdagavond-jeugdvermaak. Gezien de vele en goede voorbereidin gen belooft deze avond inderdaad een waardig slot van het seizoen te wor den. Kamerverkiezingen. Voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer zijn alhier woensdag j.l. de volgende stemmen uitgebracht: 1. K.V.P. 485 2. Partij van de Arbeid 864 3. V.V.D. 313 4. Anti-Revolutionaire Partij 238 5. Christelijk Historische Unie 434 6. Comm. Partij Nederland 20 7. Staatk. Geref. Partij 349 8. Pacifistisch Soc. Partij 18 9. Liberale Staatspartij 6 10. Chr. Nationale Volks Partij 1 12. Partij Economisch Appèl 12 13. Nieuw-Democratische Partij 5 14. Geref. Politiek Verbond 5 15. Veilig Verkeer/100.000 won. 1 16. Bóeren-Partij 48 2799 Blanco en ongeldig 51 Totaal uitgebracht 2850 Scheepvaartbeweging. In de maand april passeerden er door het kanaal door Zuid-Beveland 7.472 schepen van 4.016.294 ton. Hiervan wa ren 5.109 schepen van 2.889.157 ton ge laden en 2.363 schepen van 1.127.137 ton waren ledig. De geladen schepen beston den uit 4.672 motorschepen van 2.317.432 ton, 408 sleepschepen van 557.601 ton en 29 coasters van 14.124 ton. De ledige schepen bestonden uit 1.607 motorsche pen van 88.457 ton, 177 sleepschepen van 200.873 ton en 37 coasters van 16,259 ton. Verder passeerden er 533 motorsleepboten, welke een gezamenlij ke tonnage hadden van 9.298 ton. Tot de rijnvaart behoorden 955 geladen mo torschepen van 571.435 ton, 186 geladen sleepschepen van 274.623 ton; tevens 122 ledige motorschepen van 119.950 ton en 19 ledige sleepschepen van 27.025 ton alle van België. Eveneens tot de rijn vaart behorend passeerden er naar Bel gië 771 geladen motorschepen van 530.600 ton, 98 geladen sleepschepen van 145.175 ton; tevens 39 ledige motorsche pen van 20.942 ton en 1 ledig sleepschip van 1.243 ton. In nationaliteiten waren de schepen verdeeld in 4.370 Nederland se, 295 Duitse, 321 Franse, 262 Zwit serse, 5 Oostenrijkse, 1 Engels en 2 Spaanse. Er passeerden deze maand 982 schepen meer dan in de maand maart. 'Per dag passeerden er gemiddeld 249 schepen (verleden maand 209). Ter ver gelijking zij nog vermeld, dat er ver leden jaar in de maand april 6.605 sche pen passeerden. Uitvoer. Wederom werden er aardappelen uit gevoerd. Naar Stockholm gingen de coasters „Ali" (388 brt) en de Duitse coaster „Augusta" (328 brt). Naar Ko ping ging de „Alcor-W" (188 brt), ter wijl naar Norrkoping de „Donata" (200 brt) ging. Geladen voor Boston gingen de „Tarzan" (315 brt) en de „Lurney" (315 brt); naar Londen de „Helen" (199 brt) en naar Sheemess ging de „Gazel le" (197 brt). Tenslotte ging de „Equa tor" (493 brt) naar de Spaanse stad Gyon. Plaatsing banken. Een leuk initiatief van het gemeente bestuur kunnen wandelende dorpsgeno ten gewaar worden; op verscheidene plaatsen op de sluis en op de „punt" worden er momenteel banken gezet, waarop wandelaars, of ze vermoeid zijn of niet, rustig kunnen „vertoeven". Jammer, dat het gemeentebestuur ook niet voor een grote dosis zon zal kunnen zorgen. Voetbal. Zonder te spelen is het eerste elftal van de v.v. Hansweertse Boys zondag kampioen geworden. Dit hadden ze te danken aan een misstap van concurrent „Renesse". Renesse staat nu één plint achter op de Boys. De oranjehemden moeten echter nog twee wedstrijden spe len. Zondag moeten ze tegen „Brouwers haven", dat op de onderste plaats staat met één wedstrijd gewonnen. Daar ge noemde vereniging met „Zierikzee H" een verwoede strijd voert, om van de onderste plaats af te komen, kan er flinke tegenstand verwacht worden. Het tweede van de Boys heeft het in Kwa- dendamme niet tot een overwinning we ten te brengen. De eindstand werd 2-2, zodat ze nog geen kampioen zijn. Dit kunnen ze zondag worden, als ze van „Zeeland Sport III" winnen. Schelde—-Rynverbinding. Na vele jaren van voorbereidende werkzaamheden en besprekingen is het dan zover. Het verdrag tussen Neder land en België, over de nieuwe Schel deRijnverbinding is maandag in Den Haag getekend. Vele Belgen en vooral in Antwerpen zullen het verdrag toe juichen. Met minder gejuich zal het nieuws te Hansweert zijn ontvangen. Vele inwoners zullen met terughoudend heid over de nieuwe verbinding denken. Wat zal de toekomst van ons dorp zijn? Het is moeilijk, zo niet onmogelijk hier nu al een antwoord op te geven. En kele gissingen kunnen we wel weerge ven: Per jaar passeren er zo'n 80.000 schepen het kanaal door Zuid-Beveland. Ongeveer de helft hiervan gaat richting Antwerpen, de andere helft gaat naar Terneuzen, Sluiskil of verder naar Gent. Zal nu over 10 of nog meer jaar de niéuwe verbinding met Antwerpen tot stand komen, dan zullen waarschijnlijk vele schepen die anders Hansweert pas seren, van de nieuwe verbinding gebruik maken, met alle gevolgen van dien. Met recht schrijven we hier waarschijn- 1 ij k. De ervaring leert n.l., dat de bin nenschepen in Antwerpen zelf nogal achtergesteld worden op de zeeschepen, dikwijls tot grote ergernis van de schip pers. De haven van Antwerpen kan men in twee groepen splitsen; n.l. de dokken (laad- en losplaatsen) en de hangars (laad- en losplaatsen, maar dan aan de Schelde). Aangezien het nieuwe kanaal te Antwerpen in de dokken uitmondt en dus de schepen, die „buiten" (op de Schelde) moeten zijn, dus voor de derde keer door sluizen moeten, kan die z.g. vaartijdverkorting van 5 uur wel eens tegenvallen (de wijze van schutten te Antwerpen kennend). Een oplossing zou dus kunnen zijn, via Wemeldinge-Hans- weert te varen, zodat ze ineens naar de hangars kunnen varen, zonder in Ant werpen te moeten schutten.We schreven al: gissingen. Dit kan echter voorko men. Gebeurt dit, dan zal niet de ge hele vaart naar Antwerpen voor Hans weert „verloren" zijn. Een tweede winst punt voor Hansweert kan het volgende zijn: Aan het kanaal van Terneuzen naar Gent zijn grote werken aan de, gang, welke een verbreding en verdie ping van dit kanaal, naar de snel uit breidende Belgische stad Gent, ten doel heeft. Nu komen er nog weinig zee schepen (in 1960 kwamen er 2.079 en in 1961 deden 1.970 schepen Gent aan). Maar over enkele jaren zullen er vele en grote zeeschepen Gent kunnen aan doen. Met het gevolg dus, dat de bin nenscheepvaart op deze stad van en naar Nederlandse havensteden en voor al de rijnvaart, sterk zal toenemen. Hier dus in de toekomst een intensiever scheepvaartverkeer door het kanaal door Zuid-Beveland. Ook is het mogelijk door de aanleg van meer laadplaatsen en het dieper maken van het kanaal, de in- en uitvoer via Hansweert te vergroten. De ze drie „winstpunten" kunnen zeer veel goed maken. Maar of ze alles goed kun nen maken is nog de grote vraag, die vele Hansweertse inwoners bezig houdt. Opbrengst collecte. De opbrengst van de collecte voor de kinderbescherming bedroeg 126,84. Geslaagd. Aan de lagere landbouwschool te Kruiningen werd het diploma behaald door Marcus van Damme, René van Lie- re en Machiel Kole. Verkeersongeval. Op de Rijksweg aan de Kreekrakdam gebeurde woensdag een verkeersongeluk waarbij mej. G., kermisexploitante te Bergen op Zoom, ernstig aan het hoofd werd gewond. Zij zat in een auto, be stuurd door mevr. S. uit Bergen op Zoom. Mevr. S. brak een sleutelbeen, haar driejarig kind liep een hoofdwond op. Het ongeluk gebeurde toen een auto in de file wou gaan rijden. Mevr. S. moest hierdoor afremmen, met het ge volg dat haar wagen begon te slingeren en zij de macht over het stuur verloor. De wagen kwam in de sloot terecht. Door het open dak konden toegesnelde automobilisten de inzittenden bevrijden. Dokter Noome uit Krabbendijke, die de eerste hulp verleende, liet de gewonden overbrengen naar het Burger gasthuis te Bergen op Zoom. Wedvlucht. De postduivenclub „De Luchtpost" hield zaterdag een wedvlucht uit Sit tard. De uitslag was: 1 en 17 H. Roe land; 2, 12, 13, 14 en 15 C. Coremans; 3 en 4 S. J. Prevo; 5 J. Almekinders; 6, 8, 16, 18 en 19 M. Sentse; 7 A. van Iwaarden; 9 Jac. van Stel; 10 C. de Bruine; 11 J. G. van Hemert. De da- mesprijs werd gewonnen door S. J. Pre vo met de derde prijs. Voetbal. De voetbalclub Rillandia II speelde zaterdag op eigen veld tegen de Beren. Rillandia won met 51. Kerknieuws. Beroepen bij de Geref. Kerk alhier kandidaat G. Maneschijn te Amsterdam. Zestig jaar getrouwd. Dinsdag vierde het echtpaar A. Paau- we-van Hoepen in het Herv. Jeugdge- bouw hun 60-jarig huwelijk, waarvoor grote belangstelling was van de burge rij. Een groot aantal familieleden, ken nissen en buurtbewoners kwamen hun gelukwensen aanbieden. Beide oudjes genieten nog een goede gezondheid. Kamerverkiezingen. Bij de woensdag gehouden stemming ter verkiezing van leden voor de Twee- dq, Kamer werden de volgende stemmen uitgebracht. 1. K.V.P. 237; 2. P.v.d.A. 422; 3. V.V.D. 181; 4. A.R.P 122; 5. C.H.U. 353; 6. C.P.N. 2; 7. S.G.P. 193; 8. P.S.P. 12; 9. L.S.P. 9; 10 C.N.V.P. 1; 12. P.E.A. 8; 13. N.D.P. 14. G. P.V. 2; 15. Veilig Verkeer 2; 16. Boe- ren-Partij 30. Geldig 1574 stemmen, on geldig 29, totaal uitgebracht 1603. Raadsvergadering. Tijdens een korte raadsvergadering werd door de raadsleden benoemd tot directrice van het bejaardentehuis mej. D. Bimmel te Zwijndrecht. Verder wer den aanbesteed een 10-tal woningwet woningen aan aannemersberdijf P. Sof- fers voor een bedrag van 163.000, Deze woningen zullen geplaatst worden in bouwplan „west". Aan de chr. kleu terschool zal een bedrag van 1050, worden besteed voor het aanbrengen van een aanrecht met toebehoren. Ten slotte werd besloten om een rekening courant overeenkomst aan te gaan met de Coöp. Boerenleenbank, groot 10.000 gulden. Geslaagd. Voor adjunct-commies slaagde te Arnhem dhr. J. Zuidweg. Deze is werk zaam aan de inspectie der belastingen te Goes. Sakor-coïlecte. De Sakor-collecte welke zaterdag j.l. werd georganiseerd door de jongensclub „Emanuël" bracht 74,83 op. Voetbal. Zaterdag trad Waarde I in het veld te Borssele om een belangrijke wedstrijd te spelen tegen een club die op eigen veld nog geen nederlaag leed, maar nu tegen Waarde door de knieën ging. Waarde werd gesteund door vele sup porters die hun club vergezelden. Bors sele, dat spoedig de leiding nam, kreeg vlug een tegenpunt, 11, tevens rust stand. Na de rust tegenwind voor Waar de. Borssele wist de stand te brengen op 21, doch opnieuw maakte Waarde gelijk. Zo verging het ook het derde doelpunt. Waarde wist in de laatste mi nuten de stand op 43 te brengen en daarmee de winst mee huiswaarts te ne men en zich wat steviger aan de kop te plaatsen. met een Polaroid of Rodenstock Vakkundige voorlichting en aanpassen bij KapalU Z.-B. Tal. 01 102-223 Voetbal. Op eigen veld wist Kapelle I het za terdagmiddag niet te bolwerken tegen De Meeuwen I. Het verloor met 25. Voor de rust, toen Kapelle superieur was en in feite enkele punten voor had moeten staan, keek het tegen een 01 achterstand op. Na de thee kwam Meeu wen sterker opzetten en het waren vooral enkele missers in de achterhoe de die de ploeg uit Zoutelande wist te benutten. De B-junioren, die een voor wedstrijd tegen Wemeldinge B I speel den, moesten eveneens het onderspit delven. Wielersuccessen. Twee wielersuccessen behaalde de Ka- pelse amateurwielrenner Dies Kosten het afgelopen weekend. Zaterdag bracht hij de ronde van Steenbergen over een afstand van 100 km op zijn naam. Hij reed de veertig ronden in 2.30 uur. Zon dag ging Kosten van start voor een amateurwegwedstrijd over 105 km in Kieldrecht. Daar wist hij een derde plaats te veroveren. Wedvlucht. Door de postduivenhoudersvereniging „Oost West, Thuis Best" te Kapelle werd deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Noyon, afstand 223 km. De uit slag hiervan is: 1 en 9 A. A. van Driel- Heijstek; 2 en 5 W. C. Hundersmarck; 3 M. Otte; 4 M. P. van Oef fel en; 6 J. L. de Jager; 7 A. Arrebout; 8 B. Rid derhof; 10 M. Bruinooge. Hengelwedstrijd. In de Oosterschelde bij Yerseke hield de hengelsportvereniging „De Kapelse Kanaalvissers" zaterdagmiddag weer een bekerwedstrijd. Het was de derde in een serie van zeven, waaraan door 58 leden werd deelgenomen. In totaal werden er 9095 punten bij elkaar gevist. De uitslag is: 1. Ko Burger Jzn.; 2. A. van Liere Jzn.; 3. G. J. Lepoeter Jzn.; 4. mevr. Lepoeter-van Paassen; 5. J. Zuidweg; 6. A. Blok; 7. J. van de Vel de; 8. A. Klap; 9. Abr. Hoogesteger; 10. A. van Boven; 11. P. Gans'eman; 12. J. Bentschap-Knook13. J. Ganseman; 14. G. Heerspink; 15. C. Visscher. Na deze wedstrijd is de bekerstand: Juni oren: 1. Ko Burger Jzn., 700 pnt.; 2. G. J. Lepoeter, 490 pnt.; 3. A. Hooge steger Azn., 390 pnt. Senioren: 1. J. Zuidweg, 640 pnt.; 2. A. van Liere Jr., 515 pnt.; 3. P. Ganseman, 485 pnt.; 4. mevr. Lepoeter-van Paassen, 455 pnt.; 5. A. Blok, 375 pnt. Jeugdkorps. Voor het op te richten jeugdkorps als onderafdeling van de muziekvereni ging „Ons Genoegen" te Kapelle bestaat grote belangstelling. Ruim veertig jon gens en meisjes hebben zich hiervoor al opgegeven. Deze week is een begin ge maakt met het lesgeven.

Scheldebode | 1963 | | pagina 2