lirhorst YERSEKE oo BAAYENS WEMELDINGE KRUININGEN RILLAND-BATH HANSWEERT KRABBENDIJKE WAARDE Het meest succesvolle horloge Stowa Hermetic Ernstig ongeluk. Bij werkzaamheden aan het stations gebouw te Krabbendijke hadden een tweetal schilders, dhm. D. en R. uit Yérseke, het ongeluk van een zes meter hdjge stelling op straat te vallen. Met ernstige verwondingen zijn beiden over gebracht naar het ziekenhuis te Goes. School Damstraat wordt verbouwd. Deze week is men begonnen met het verbouwen van de oude Damse schoof tot garage. Het repetitielokaal van de muziekvereniging Mozart is reeds ont ruimd en deze vereniging is nu tijdelijk ondergebracht in het^oude gymnastiek lokaal van de school aan de Vierstraat. Ook de andere verenigingen zullen wel dra moeten verhuizen. Korfbal. De eerste wedstrijd, die de Volhar- dingpupillen speelden tegen Blauw-Wit B, is in een 22 gelijk spel geëindigd. Het door de jongste garde van Volhar ding vertoonde spel was verrassend goed en men nam zelfs een 20 voorsprong. Het meer geroutineerde Blauw-Wit wist de voorsprong echter teniet te doen, zodat met 22 het einde kwam. Het spel, dat Volharding II daarna tegen V.Z.O.D. vertoonde, wat verhou dingsgewijs van minder gehalte. V.Z.O.D. is echter bijzonder zwak, vandaar dat Volharding toch een 20 voorsprong wist te nemen. De tweede aanval van Volharding was daarna machteloos en V.Z.O.D. maakte daardoor gelijk. De derde en eerste Volhardingaanval scoor den achtereenvolgens 42 en 62, waarna beide ploegen nog eenmaal de korf wisten te vinden, zodat de eind stand 73 in het voordeel van Volhar ding was. A.s. zaterdag komen er twee pupil- lenploegen in het veld, beide tegen Olympia uit Wilhelminadorp en daar ter plaatse. Een van deze ontmoetingen is vriendschappelijk en van de uitsla gen valt niets te voorspellen. Volharding I en H gaan op bezoek bij Blauw-Wit te Kloetinge. Volharding I komt met ze ker vier invallers in het veld, zodat ook Volharding II gehavend uit moet ko men. Het meest waarschijnlijke is dan ook, dat beide ploegen een nederlaag tegemoet gaan. Waarschuwing Het vandalisme van de jeugd neemt weer toe. Leegstaande huizen en gebou wen worden flink onderhanden geno men. Ook het lopen over de lage muur tjes langs de tuintjes is een geliefd sp|l; als ze er zo nu en dan afvallen of'afgestoten worden in de tuintjes is voor hen geen bezwaar. Ouders, waar schuw uw kinderen, want ten slotte bent u er verantwoordelijk voor. De Politie. Opbrengst collecte. De plaatselijke collecte voor het Rheu- mafonds heeft 409,07 opgebracht. Alle gelers en geefsters die dit sympathieke doel gesteund hebben, zeggen wij har telijk dank. GAonden voorwerpen. Op het politiebureau aangegeven ge vonden voorwerpen: Een bloedkoralen armbandje, een huissleutel, een rood sjaaltje, een dolkmes zonder schede, twee portemonnaies met inhoud, een hopdenpenning, twee kinderportemon- naïës met inhoud, een padvindersriem en een kinderzonnebril. De speciaalzaak voor Uw BRIL Verandering van In de winkel van slagerij Poelman is een ingrijpende verandering en vernieu wing aangebracht: een diepvriesinstal latie, kijk-wijs vitrine (elektrisch ver licht) en een marchandrie. Alles modem uitgevoerd en overzichtelijk. Dus wat je noemt: af. Daar is het: Noordzandstraat 29, Yerseke. Collecte. De collecte voor de stichting „Geza menlijke Militaire Fondsen" heeft alhier opgebracht een bedrag van 109,11. Coöp. Boerenleenbank. Bij de Coöp. Boerenleenbank alhier werd in de maand april aan spaargelden gestort tot een bedrag van 204.124,96 en terugbetaald tot een bedrag van 168.362,91. Het saldo aan het eind der maand bedroeg 4.276.201,04. Er wer den in diezelfde perióde 7 nieuwe boek jes uitgereikt. Raadsvergadering. In de vrijdagavond gehouden raads vergadering deed burgemeester C. N. F. van Sas diverse mededelingen betref fende vragen van raadsleden uit de vori ge vergadering. Op een vraag van dhr. J. A. de Schipper betreffende huisnum mers met letters deelde de voorzitter mede, dat dit voorlopig zo zal blijven, daar dit een te grote moeilijkheid zou opleveren voor de inwoners zelf in ver band met adreswijziging etc. In ant woord aan dhr. M. Züidweg aangaande de verlichting in de Julianastraat: de' P.Z.E.M. heeft een advies verstrekt om 3 palen te verplaatsen. Dhm. Zuidweg en Schipper zagen ook hierin geen de finitieve oplossing, dit zou kunnen ge beuren door enkele bomen te rooien. De voorzitter deelde mede dat de bomen allereerst besnoeid zullen worden, en daiflzal de zaak opnieuw door B. en W. wör^en bekeken. Voor een premie voor doucheruimte's waren 25 aanvragen in gekomen. Deze zullen, aldus de burge meester, wel niét alle ingewilligd kun nen worden. De rioleringswerkzaamhe den in de Wilhelminastraat, W. Kanaal- weg alsmede de Oranjeboomstraat zijn gegund aan de Fa. Booie en Besuren uit Goes voor een bedrag binnen de raming van 105.000,Een voorstel tot aan vulling van de algemene politieverorde ning der gemeente met bepaling betref fende het punt van collecteren was een punt van langdurige discussie. Dhr. P. J. J. Dekker voelde niets voor een aan vulling als de raad niet volledig inge licht is. Hoe B. en W. de wijze van col lecteren betracht en vaststelt dient, al dus dhr. Dekker, de raad dan toch te weten. Dhr. Dekker bepleitte een col lecte waarbij zakjes worden rondge bracht en in een verzegelde bus worden opgehaald. Doch dit wordt, aldus de voorzitter, door de wet toegemeten aan B. en W., de raad kan dan enkel zijn wens naar voren brengen. Ook dhrn. Dagevos en Schipper waren het niet eens, daar men toch ook nog een zeker recht van organisatie verlangde. Dit al les zinspeelde wel op een collecte door het Rode Kruis georganiseerd, waarbij de burgemeester meedeelde dat ook van het hoofdbestuur deze wijze van collec teren zoals op Wemeldinge gebeurd is, niet volledige instemming heeft. Verder iedere organisatie kan toch in beroep gaan als hij denkt niet recht te zijn be handeld. Dhr. J. Veerhoek zag ook een bezwaar dat men met de zakjescollecte nooit een zo goede controle kon krijgen dan met een bus- of lijstcollecte, waar ook het advies achter stond. De aan vulling werd hierna vastgesteld. De raadsleden zullen te zijner tijd een be richt van het collecteplan krijgen, hóe en welke gehouden zullen worden. De rekening 1962 van het badhuis werd goedgekeurd met een tekort van 2548,21. Op 4 mei zal dan het bad huis voor het publiek gesloten worden. In overleg met het bestuur van het Groene Kruis zal dan een bestemming voor het gebouw gezocht worden. Aan de afd. Wemeldinge van het Groene Kruis werd een verhoging van de sub sidie toegekend van 400,het totaal van de subsidie is nu 2400,De koude-uitkering aan gemeentepersoneel werd vastgesteld op 50,totaal; dit voor hen die in de buitenlucht hun werk verricht hebben. Dhr. P. J. J. Dekker juichte het voorstel en besluit toe be treffende een overeenkomst aan te gaan met de stichting waarborg instituut voor de tuinbouw in Zeeland om aan krachten die de nodige vakkennis be zitten, maar zelf niet financieel draag krachtig zijn een eigen bedrijf op te bouwen, onder aannemelijke voorwaar den. Gunstige resultaten werden gemeld uit andere provincies. Dhr. C. de Kra ker maakte B. en W. er op attent dat in de Wilhelminastraat het water lange tijd blijft staan daar de putten zijn op gevroren. Hieraan zal aandacht besteed worden. Voorts betreurde hij het dat ook op zondag de ijsbaan die op de speelweide was aangelegd was geopend, zodat daar tot last van de bewoners' des zondags muziek was gemaakt. Men zal, aldus de burgemeester, hiermede rekening houden. Dhr. Zuidweg maakte B. en W. er op attent dat het mis schien wel mogeljjk zou zijn met de af gevoerde grond uit de riolering van de Wilhelminastraat de sloot op de Nrd. Achterweg te dempen. Dit zou een gro te besparing kunnen betekenen voor de gemeente. Verder werden door Gedepu teerde Staten goedgekeurd de besluiten van B. en W. tot verkoop van bouw grond aan de Spoorlaan aan dhrn. J. C. de Jonge, Joh. Florusse en B. Hol laar en aan de Pr. Beatrixweg aan de heren C. P. Louwerse en A. W. Deur waarder. Gevonden voorwerpen. Gevonden een knoop van een mantel en een paar rubberlaarzen. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Geslaagd. Aan de academie voor Soc. Weten schappen en Maatschappelijk Werk te Rotterdam slaagde voor het diploma „Jeugdleidster" mej. P. J. Paauwe, thans werkzaam te Nieuw-Helvoet. Op reis. De chr. Vrouwenverenigingen uit We meldinge maakten dezer dagen een reis en wel naar de Keukenhof. Volop heeft men daar genoten van de grote bloe menpracht. Voetbal. Wemeldinge I speelde zaterdag tegen S.S.C. De uitslag van 07 laat geen twijfel bestaan, dat S.C.C. het beste van het spel had. De bezoekers waren een klasse beter. Hierdoor kwam het ook dat het een eenzijdige wedstrijd werd. Niets lukte bij Wemeldinge S.C.C. be nutte de kansen beter en schoot van verre afstand. In de 25e minuut kwam de eerste treffer door Van Zeist, 2 mi nuten later was het 02 door v. d. Schans. Na de rust duurde het weer tot in de 23e minut eer een doelpunt viel, maar toen was het ook gebeurd, want in de 23e, 25e en 27e minuut scoorden de bezoekers. De scoore werd zelfs tot 07 opgevoerd. Wemeldinge kon niet tot doelpunten komen. De postduiven. De leden van de postduivenvereniging „De Postduif" namen deel aan de wed vlucht vanuit 's-Hertogenbosch, over een afstand van 91 km. De uitslag was als volgt: 1, 7, 12 J. Feytel; 2, 4, 5, 11, 13, 15 M. Oudeman; 3, 8 A. op 'tHof; 6 P. C. Vuyk; 9, 14 P. Oudeman; 10 C. Lam fer; 16 J. Vleugel. Herinneringskruis. Donderdagavond werd door het col lege van burgemeester en wethouders en een vertegenwoordiger van het Mi nisterie van Defensie, luitenant Tyde- man, in het gemeentehuis het herinne ringskruis voor oud-militairen die in Nieuw-Guinea hadden gediend tijdens de laatste fase dat dit gebiedsdeel nog onder Nederlands bestuur stond, uit gereikt aan 2 van onze gemeentenaren: dhm. I. Ligthatt-Schenk en G. J. J. Goetheer, resp. te Kruiniftgen en Hans- weert, welke hiertoe met hun naaste familie aanwezig waren. Na de uitrei king bleef het gezelschap nog enige tijd gezellig bijeen en werden oude herinne ringen opgehaald. Dodenherdenking. Zaterdag had op de algemene be graafplaats alhier de herdenking plaats van hen die door direkte oorlogshande lingen tijdens de laatste wereldoorlog het leven lieten. De graven van 2 En gelse en 1 Nederlandse militair alsook een 9-tal graven van Kruiningse bur gers werden door burgemeester Schip per als symbool van de duizenden die in de oorlog zijn gevallen, met een boe ket bloemen geëerd. Dit gebeurde direkt na de 2 minuten stilte welke door de 25 belangstellenden was in acht ge nomen. De belangstelling voor deze han deling blijkt, althans uiterlijk, steeds minder te worden, hetgeen zeer moet worden betreurd, aangezien velen van hen voor onze vrijheid zijn gevallen. Rentoc. Maandagavond werd in hotel „Koren beurs" een algemene ledenvergadering van „Rentoc" gehouden, teneinde te ko men tot een, althans voorlopig, besluit of met kermis 1963 weer een koers zou worden georganiseerd. Gezien de nog niet definitief zijnde onderhandelingen hierover werd het voorstel van het be stuur om dit jaar weer een koers voor professionals te houden aangenomen, en zal een voorlopig programma worden opgesteld in afwachting van nadere door N.W.U. en U.C.I. te nemen beslissingen. Zodra bericht van deze instanties zal zijn ontvangen, komt de vereniging weer bijeen om een definitief programma op te stellen. Gezien het feit dat de ver eniging dit jaar haar 30-jarig béstaan viert is het te hopen, dat de plannen zullen slagen om een goede, zoals Ren toc gewoon is, organisatie op te bou wen. Wedvlucht. Uitslag van de wedvlucht van „De Luchtpost" alhier vanaf Den Bosch: 1 en 3 A. v. d. Klooster; 2, 4, 7 en 21 C. Coremans; 5 J. B. Polderman; 6, 11, 12, 17 en 22 M. Sentse; 8 C. de Meester; 9 en 10 S. J. Prevo; 13 Jac. van Stel; 14 en 20 H. Roeland; 15 A. van Iwaar- den; 16 en 19 E. v. d. Griek; 17 en 24 P. Hill ebrand; 23 C. de Bruine. Eervol ontslag. Aan dhr. J. E. Vogelaar is bij Kon. Besluit eervol ontslag verleend als dijk graaf van het waterschap „Völckerpol- der". Voetbal. Rillandia I speelde zaterdag op eigen veld tegen Krabbendijke I. Na 35 mi nuten wist Van Iwaarden alleen de Krabbendijkse doelman te verrassen. Enkele minuten voor de rust slaagde De Boer er in, na een doelworsteling, nummer twee in de touwen te werken (20). Na de rust werden er geen doelpunten meer gemaakt. Zo eindigde de match in het voordeel van Rillandia met 20. Haar promotiekans is zo doende onverzwakt behouden. Rillandia II trok naar Kloetinge en won daar met 10. Rillandia III speelde op eigen veld tegen Borssele en behaalde een ge lijk spel, 33. Een jubileum. Vorige week herdacht de technisch ambtenaar le klas van het waterschap „De brede watering van Zuid-Beveland" dhr. J. Koppejan alhier het feit dat hij 25 jaar geleden in dienst trad van het waterschap. Met ingang van 1 mei 1938 „MODE MEESTER" Heren kostuums o.a. in TERLENKA en KAMGAREN ALLEENVERKOOP Kremerstraat 1 1 BERGEN OP ZOOM De postduiven. Door de P.V. „De Vrijheidsduif" al hier werd met 183 duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Noyon, af stand 220 km. De uitslag hiervan is: 1 K. Tjarks; 2, 8, 11, 16 en 39 Steen- poorte-Buijze; 3, 9 en 46 J. J. Oele; 4, 10 en 40 M. B. Blok; 5 P. A. Kakebee- ke; 6 en 45 M. Stroosnijder; 7, 12, 17 en 19 H. Poley; 13 Joh. Meijer; 14, 34 en 35 J. Oele Jzn.; 15 en 25 H. Dek; 18 en 30 J. Krombeen; 20 en 27* A. Boone; 21 A. Kole; 22 en 31 J. Voois; 23, 26 en 37 J. Stroosnijder; 24, 32, 33 en 43 J. Waverijn; 28 M. Poley; 29 en 44 M. J. Kole; 36 C. C. van Paasschen; 38 en 42 C. van Koeveringe; 41 Jac. Kosten. Coöp. Boerenleenbank. Bij de spaarbank van de Coöp. Boe renleenbank „Kruiningen" werd in de maand april ingelegd £446.090,04 uitbetaald ƒ279.201,26 meer ingelegd 166.888,78 Het saldo per ultimo april bedroeg 10.430.653,90. Er werden in dezelfde periode 14 nieuwe boekjes uitgereikt. Voetbal. Na een goede start in de eerste helft van de competitie laten de Kruiningers steek op steek vallen. Het eerste elftal verloor met 41 van Noormannen I. Kruiningen III verloor eveneens, van Noormannen II, met 43. Het 2e elf tal had vrij, daar Kortgene niet was opgekomen. Zaterdag spelen de A I junioren tegen Wemeldinge A I, terwijl Rillandia B I het moet opnemen tegen Kruiningen B I. De pupillen I en II komen zaterdag tegen elkaar in het veld. Kruiningen I krijgt Domburg I op bezoek, gelijktijdig speelt het 3e elftal tegen Domburg II. Feestelijkheden. Hoewel door omstandigheden wat laat, willen we nog wat schrijven over de feestelijkheden ter ere van de ver jaardag van de Koningin, die Hans- weert weer achter de rug heeft. Het be stuur van „Scheldegalm" (niet het Oranjecomité) had het lofwaardig initi- tief genomen om 's morgens een rond gang te maken, zodat ze op Hansweert toch nog bemerkten, dat er „iets aan de hand was". Dit waren dus de fees telijkheden, die Hansweert twee uur be zig hielden. Zouden de jongelui, die des avonds door de straten liepen te zingen van „Geen woorden maar daden", al leen maar aan Feyenoord gedacht heb ben? Uitvoer. Nog steeds gaat de uitvoer van aard appelen onverminderd voort. De volgen de kustvaarders werden te Hansweert geladen: „Venus'? (291 brt) en „Gré" (199 brt) beide naar Londen; „Hunter" (197 brt) naar Gravesend; „Gazelle" (198 brt) naar Sheerness; de „Skage- rak" (295 brt), „Ahor W" (188 brt), „Tasmania" (249 brt) en „Maria-W" (196 brt) gingen naar Colchester. Voetbal. Steeds komen beide elftallen van de v.v. „Hansweertse Boys" dichter bij de titel. Het eerste wees „Renesse" I de finitief terug. Het tweede wist een ste vige eerste plaats te bezetten, doordat concurrent „Kwadendamme" verloor. Het eerste wist een kostbare zege te behalen op Renesse I. Het werd een 1-0 overwinning. De Boys moeten nu nog twee punten behalen uit twee wedstrij den om zich kampioen te mogen noe men. Deze zondag is het eerste vrij. Het tweede zal a.s. zondag moeten bewijzen dat ze de titel waardig zijn. Dan staat n.l. de uitwedstrijd tegen Kwadendamme II op het programma. werd dhr. Koppejan benoemd bij de pol der Walcheren, waar hij in de loop der jaren opklom tot adj. opzichter, om de ze funktie op 1 oktober 1953 te verwis selen met die van waterbouwkundig ambtenaar van de Reigerbergse polder. Na de polderconcentratie trad hij in dienst van het waterschap „De brede watering van Zuid-Beveland", waar hij thans nog werkzaam is als technisch ambtenaar le klas. Namens het water schap overhandigde dijkgraaf P. J. J. Dekker de jubilaris in aanwezigheid van de gezworenen van het XVIe en XVe district en de hoofden van dienst de gebruikelijke enveloppe. Voorts schet ste hij de verdiensten van de jubilaris. Mevr. Koppejan werd een bloemstuk aangeboden. Jaarvergadering Het Groene Kruis. In de jaarvergadering van het Groe ne Kruis, die gepresideerd werd door de voorzitter, burgemeester Jobse, her innerde deze dat het voor de vereniging een bijzonder jaar is geweest. Vooral met de wisseling van de wijkzuster, dat is een teleurstelling geworden. Maar gelukkig is er nu kans dat in de loop van het jaar een nieuwe wijkzuster zich aan de vereniging zal verbinden. Ook bracht hij in herinnering het verlies van één der bestuursleden, n.l. dhr. J. van Damme, die 35 jaar lang als zo danig zijn krachten aan de vereniging heeft gegeven. Een ogenblik stilte werd in acht genomen, evenals voor dhr. M. Walraven, die ook een prima kracht voor het Groene Kruis is geweest. Na voorlezing der notulen, werd door de secretaris het jaarverslag gelezen, waar uit o.a. bleek dat het ledental van 683 vermeerderd was tot 709. De penning meester deed het financieel verslag, waarna de commissie van kascontrole verslag gaf van haar bevinding. Deze heeft boeken en bescheiden in goed ver zorgde toestand aangetroffen en dank te de penningmeester voor het vele werk en de prima en correcte verzorging. Als resultaat over het boekjaar bleek dat de totale inkomsten 14.723,70 bedroe gen, de uitgaven 16.719,47, waardoor een nadelig slot van 1.995,77 ontstond. Door de afgevaardigde ter algemene provinciale Zeeuwse vergadering te Temeuzen, werd het verslag gelezen. Daarna vaststelling rekening 1962 en begroting 1963. Toen volgde het punt verkiezing voor de periodiek aftreden de bestuursleden, t.w. dhrn. J. C. W. Jobse, J. J. Goeree, C. A. Weele en A. J. Schuit. Dhr. Goeree stelde zich niet meer herkiesbaar. In zijn plaats werd gekozen dhr. L. van Driel. De drie an dere aftredenden werden herkozen. De voorzitter sprak dhr. Goeree toe. Hij dankte hem voor het vele werk dat hij in het belang der vereniging gedurende 49 jaren, waarvan verscheidene jaren als penningmeester, heeft mogen ver richten. Als blijk van dankbare erken ning werd hij tot erelid benoemd en na mens de vereniging zou hem een blij vend aandenken worden geschonken. Hierna werden 2 fraaie en instructieve films vertoond door de Kon. Ned. Red dingsmaatschappij. Vele mensenlevens zijn al gered door hun opoffering en moedig gedrag. Daarna kwam een film van de IJslandse Reddingsmaatschappij. Ook hier bleek wat een opoffering aan hun medemensen wordt gebracht dooi^ hun onbegrijpelijke moed en volhariling en dat nog wel geheel vrijwillig. Beide films waren bijzonder spannend. Wel jammer dat niet meer leden der vereni ging deze vergadering hebben bijge woond. doelverdediger kon dan ook niet alles redden. Eindstand 20 voor Rillandia. Het tweede elftal weet waarschijnlijk te goed dat zij reeds kampioen is. Zater dag was het spelpeil tegen Hoek II min der goed. De uitslag was 20. Dit is de eerste nederlaag in dit seizoen. Ongeval. Toen enkele schilders, dhrn. J. Rid derhof en M. Dijkwel, doende waren op een vrij hoge stelling het stationsgebouw op te schilderen, bleek deze stelling hiertegen niet bestand. Deze kapte om ver, met het gevolg dat beide mannen op de straat vielen en met ernstige ver wondingen naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. De rijkspolitie stelde een onderzoek in. Emmabloemcollecte. De gehouden Emmabloemcollecte heeft alhier 152,11 opgebracht. Feest bij installatie burgemeester. Woensdag 1 mei was voor Waarde een bijzondere dag en zeer zeker voor het gezin J. D. de Kam, die de ambts keten als burgemeester werd omgehan gen. Van 's morgens reeds was de re gen spelbreker en moesten bestuursle den van de Oranjevereniging spoedig wijzigingen in het programma voor de jeugd aanbrengen, die ook nog de ver jaardag van onze vorstin zou vieren. Te half negen maakte „Vooruit" toch nog een korte rondgang met de kinderen en werden spelen gehouden in de garage van Jac. Schrier. Daar de regen gesta dig aanhield, verzamelden vele vereni gingen 's middags eveneens in de gara ge van Schrier, in afwachting van de nieuwe burgemeester en zijn gevolg. Het dagelijks bestuur ontving de burgemees ter aan de grens der gemeente te Ga- wege, waar hij werd toegesproken en werden aan mevr. De Kam door het 11-jarig dochtertje van dhr. Nagelkerke bloemen aangeboden. Met vrolijke mars muziek werd de burgemeester vervol gens verwelkomd in de garage Schrier, waar de voorzitter, dhr. J. C. Klap, een toespraak hield en de leerlingen van de verschillende scholen liederen zongen en bloemen aanboden. Er werden afge vaardigden van diverse verenigingen voorgesteld en bloemen en cadeaus aan geboden en werden ruim 500 gekleurde ballonnetjes opgelaten. Met muziek voorop ging het na dit officiëel gebeu ren naar het Hervormd Centrum, waar de volledige raad en genodigden plaats namen voor de installatie. De loco burgemeester dhr. J. F. Goud richtte zich aldus tot de 'burgemeester: Wij zijn verblijd met een burgemeester die afkomstig is uit Zeeland. De problemen van een dorpsgemeente zullen u zeker bekend zijn. Hij voegde er aan toe dat na de ramp veel is herbouwd en ver nieuwd en dat er nog veel wensen over zijn die de aandacht zullen vragen. Hij noemde o.a. de woningbouw, nieuwe kleuterschool, dorpshuis en vernieuwing Hoofdstraat en wees ook op een kleine industrievestiging. Nadat hij burgemees ter De Kam alle steun had toegezegd, hing hij hem de ambtsketen om en overhandigde hem de voorzittershamer. Burgemeester De Kam die het woord nam verklaarde in een zeer vlotte toe spraak zich wel gemakkelijk te zullen aanpassen als een geboren Zeeuw. Land bouw en fruitteelt en vooral de bloem bollenteelt, de pijlers van de welvaart in Waarde, zullen mijn intense belangstel ling hebben. Met nadruk verklaarde hij de belangen van de kleinere groepen op één lijn te zullen plaatsen met de gro tere groepen. Mijn uitgangspunt is het algemeen belang te dienen. Met de wens voor een plezierige samenwerking met alle instanties, aanvaard ik mijn ambt. Een groot aantal sprekers kreeg na het aanbieden van verversingen het woord om burgemeester De Kam en zijn echt genote de beste wensen toe te spreken met zijn nieuwe toekomst. Zo sprak dhr. J. Geleedst, oud-inwoner van Waar de en oud-burgemeester van diverse Zuidhollandse gemeenten en thans nog secretaris van de commissie Zuid-West Nederland. Hij merkte op dat het juist vandaag, 1 mei, 50 jaar is dat hij Waar de verliet. Burgemeester J. W. Weg- stapel van Haastrecht, Stolwijk en Vlist, vroeger van Maasdam, Mr. M. G. M. van Maaswijk Kooy van Maasdam, oud burgemeester A. Lokker van Waarde, burgemeester A. Schipper van Kruinin gen namens de buurtgemeenten, burge meester A. A. Schuit te Kortgene na mens de vereniging van burgemeesters en secretarissen op Zuid- en Noord-Be veland en dhr. J. J. Straub namens het gemeentepersoneel. Daarna was het woord aan vertegenwoordigers van ver enigingen en instellingen van de ge meente Waarde, die zich aan de nieuwe 100% Waterdicht en condensvrij geheel edel-staal kast, schokvrij Moderne platte modellen Zie de grote keuze bij <ap.ll. Z.-B. T«l. 01102-223 V oetbaluits lagen. Zaterdag speelde het eerste elftal een wedstrijd tegen hun buurman Rillandia. Hierin moesten zij hun meerdere er kennen. Niet alleen op de ranglijst, maar ook in de gespeelde wedstrijd. De burgemeester presenteerden, o.a. A. Wa terman namens Burgerlijk Armbestuur, P. W. Jobse namens bijzondere school, C. van Leeuwen namens o.l. school, Ds. G. E. Huizing, Herv. predikant, C. Mol namens de- landbouwver. H.E., M. Wa terman namens Het Groene Kruis, mevr. Mol-de Feyter namens de N.C.V.B., wet houder J. Roosendaal van Maasdam, ad judant M. 't Jong namens de politie, mevr. C. J. van Willigen-Everse en dhr. Westeren namens de familie en dhr. C. Goud als ouderling der Geref. Gem. Des

Scheldebode | 1963 | | pagina 4