BAAYENS DO schippersknecht Openbare vergaderingen De speciaalzaak voor Uw BRIL VICTOR RETSTOC vergadering fa Ver wijs-Janse, Yerseke AANGIFTE VAN LEERLINGEN "Prinses Beatrixschool" kosteloze inenting tegen pokken KORTE GOLFJES YERSEKE Koninklijke onderscheiding;. Onze dorpsgenoot, dhr. Q. C. de Dreu, landbouwersknecht bij de familie De Koeijer in de Olzendepolder, is ter ge legenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin onderscheiden met de bron zen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De onderscheiding werd uitgereikt ten huize van zijn werkgever door burgemeester Willemsen. Vanaf de ze plaats onze hartelijke gelukwensen. De postduiven. De postduivenvereniging ,,De Noord ster" organiseerde een wedvlucht van uit 's-Hertogenbosch, waaraan 402 dui ven deelnamen. Zij werden gelost om 12.45 uur en de eerste duif kwam bin nen om 13.53.05 uur met een snelheid van 1303.96 m per minuut. De prijzen werden als volgt behaald: 1, 9, 19, 21, 25, 26, 39, 43, 63, 66, 85 C. A. Elen- baas; 2, 92, 95 Ph. C. van Os; 3, 59, 61, 98 E. Th. Zoeteweij; 4, 15, 34, 53, 55, 78 M. Minnaard; 5, 89 H. J. Lacor; 6, 17, 18, 29, 30, 68, 73, 80, 87, 91, 100 E. Vermast; 7, 49, 57, 58, 69 J. J. van Oeveren; 8, 77, 101 P. van Stee; 10, 16 M. Mol; 11, 27, 84 Joh. Minnaard; 12, 40, 81 Chr. E verse; 13 Joh. Murre; 14, 83 C. Vermast; 20, 45 C. F. Hout; 22, 32, 42, 71 H. J. van Es; 23, 96 M. v. d. Dorpel; 24, 38 G. Boone; 28. 50 Th. Kos ter; 31. 88, 97 J. A. v. d. Plasse; 33, 37 M. C. Lamper; 35, 52 Joh. van Es; 36, 46, 82, 90 A. Zoeteweij; 41, 64, 74 Joh. van Stee; 44, 48, 79 I. van Boven; 47 H. Paauwe; 51 C. M. Smit; 54, 99 J. J. Zuijdweg; 56, 75, 76 H. E. Murre; 60 J. J. Philipse; 65, 70, 72, 86, 94 L. P. Kosten; 67 E. Everse; 93 M. de Koeijer. van 2548,21. Op 4 mei zal het bad huis worden gesloten. Tevens een voor stel tot verhoging van de subsidie aan ,,Het Groene Kruis". Voor de Vergade ring zal de nieuwe vrachtauto voor het gemeentehuis staan en kan daar bezich tigd worden. Geslaagd. Dezer dagen slaagden aan de Tuin bouwschool te Kapelle onze dorpsgeno ten dhrn. M. de Schipper en P. Traas. De diploma's werden uitgereikt door Ir. C. F. P. Rollen, Inspecteur van het Landbouwonderwijs. O.K.K. maakte mars. De muziekvereniging O.K.K. met de jeugddrumband maakte dinsdagavond een mars door het dorp ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Konin- ging. Bij de woning van de burgemees ter werd het volkslied gespeeld. Daarna bracht men een felicitatieserenade aan dhr. A. de Hulster, die maandagochtend de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in zilver had ont vangen. Vooral van de zijde der jeugd was hiervoor grote belangstelling. N.C.V.B. De afd. Wemeldinge der N.C.V.B. hield haar maandelijkse vergadering on der presidium van haar presidente mevr. Philipse-Aardnoudse. Als spreker was deze avond aanwezig dhr. IJ. Woudstra uit Rotterdam. Het onderwerp van zijn lezing was: ,,Wat dichters en schrijvers ons te zeggen hebben". Ernst en luim wisselden deze geanimeerde vergadering af. Enkele nieuwe leden werden weer ingeschreven. Onderscheiding. Dhr. W. R. Eelsingh, directeur van het postdistrict Middelburg, heeft j.l. maandagmorgen de eremedaille verbon den aan de Orde van Oranje Nassau in zilver opgespeld bij de kantoorhouder van het hulppostkantoor te Wemeldinge dhr. A. de Hulster. Hierbij waren aan wezig de adjunct-directeur van het post district dhr. C. S. Vis, de burgemees ter van Wemeldinge dhr. C. N. F. van Sas, de directeur van het Goese post kantoor dhr. J. P. Laar en de bureau chef van het postkantoor te Goes dhr. A P Oonoon n>ir Oo TJnlota»> ia hiino torentrans. Enkele koene muzikanten hadden zich hiertoe op de toren bege ven. Even daarna beierden de klokken hun bronzen feestgalm over ons dorp. Te 9 uur startte de Kon. Harmonie E. M.M. vanaf het dorpshuis voor een mu zikale rondgang door het dorp. Het col lege van B. en W. staande op de stoep van het gemeentehuis, waarboven de driekleur vrolijk wapperde nam, met de vertegenwoordigres der buurtverenigin gen, de nu volgende aubade ofwel volks zang in ontvangst. De burgemeester sprak hierna een woord van felicitatie aan het adres van onze jarige Koningin en besloot met een driewerf hoera deze aubade. Opmerkelijk was het dat door alle aanwezigen, schoolkinderen en ook vele ouderen, de teksten der te zingen liederen zo goed werden gezongen. Deze stonden n.l. gschilderd op hardboardpla ten op een stelling voor het gemeente huis, zodat ieder de tekst goed kon le zen. E.M.M. zorgde voor muzikale be geleiding. Hierna trok de jeugd naar het Dorpshuis waar een herhaling werd ge geven van het gehouden songfestival met muzikale begeleiding van „Jong Zeeland" uit Borssele. Een kleine trak tatie werd nog onder de schooljeugd uitgedeeld, immers hun stond nog een ongeveer twee. uur durend programma te wachten. Te 11 uur had in de „Ko renbeurs" de algemene vergadering plaats. Hierin werden o.a behandeld: het nog volgend programma voor deze dag wat enige wijzigingen zou moeten on dergaan alsmede de komende Landbouw tentoonstelling te Kruiningen op 13, 14 en 15 juni a.s. Wat kunnen wij als feest comité doen en op welke wijze? Diver se suggesties werden naar voren ge bracht doch definitief zal over het al of niet daaraan meedoen behandeld wor den op de eerstvolgende vergadering van de vertegenwoordigende buurtverenigin gen welke als feestcomité zullen ver gaderen. Om 2 uur zaten op de Markt enige honderden kinderen en ook veel ouderen in afwachting van het nu vol gende kinderprogramma. Het „Geer voorden maar daden" klonk uit vele 'Xinderkelen aangezien het Haags Kin- tercabaret even later dan was gepland arriveerde. Dat het toen al gauw tot daden kwam, bleek hoe met de meeste snoed een nonnen ka st. nn de mnzipktpnt van de aan boord gebleven matroos. De Rijkspolitie te water heeft het onder zoek in handen. Voetbal. Beide elftallen hebben zondag weder om een overwinning behaald in de thuis wedstrijden tegen Domburg I en II. Het tweede nam goed revanche, door met 31 te winnen. De ruststand was 21. Zeer zeker zullen ze de titel moeten be twisten met Kwadendamme I. Het eer ste won met 50 van Domburg I. Dat deze stand bereikt zou worden, zou de toeschouwer de eerste drie kwartier niet hebben kunnen dromen. De twee de helft ging het veel beter, getuige de eindstand. Voor het eerste valt a.s. zondag zeer zeker de beslissing wat het kampioen schap btereft. Dan moeten ze tegen de ploeg, die eveneens nog het kampioen schap zou kunnen halen. Uitvoer. Veel uitvoer was er de laatste tijd niet te melden. Drie coasters gingen hier met een lading aardappelen naar zee. Naar Zweden (Norrköping) ging de „Lea", 359 brt.; de „Martje", 399 brt., ging naar Varberg. Naar Engeland ging de coaster „Trio", 352 brt. Bazaar. De restauratiecommissie der Ned. Herv. kerk heeft nu de datum vastge steld, waarop de bazaar gehouden zal worden. Het is 23 mei (Hemelvaarts dag) en zaterdag 25 mei. De bazaar zal in het dorpshuis „Kaj Munk" worden gehouden. Concours. Het bestuur van „Scheldegalm" heeft besloten dit jaar weer aan een concours mee te doen. Dit besluit zal door de le den met instemming zijn ontvangen. Een concours is toch immers altijd één van de hoogtepunten van een muziek vereniging, waaraan veel voorbereiding wordt besteed en waarnaar altijd met spanning wordt tegemoet gezien. Het concours waar Scheldegalm aan deel neemt, is in Grave (N.-B.). Auto van de weg. Verkiezing ambtsdragers. Bij de opnieuw gehouden stemming werd gekozen in de Geref. kerk tot ouderling dhr. A. Schrier en tot diaken dhr. J. de Schipper. WAARDE Voetbal. Waarde I kreeg zaterdag de koploper Zaamslag II op bezoek en wat te voor zien was, kreeg Waarde een nederlaag te incasseren met 28. De junoren, di$ tegen de junioren van Yerseke speelden, leden ook een nederlaag en wel met 05. Waarde I trok naar de Bevelan ders en leefde daar weer in een over winningsroes. Ze wonnen met 42. N.C.V.B. De N.C.V.B. kwam in haar maande lijkse vergadering bijeen onder leiding van mevr. Mol-de Feyter. Als spreek ster was aanwezig mevr. Karelse uit Middelburg, die de aanwezigen wist te boeien met een toespraak over het on derwerp „Gij zult Mijn getuigen zijn". K APELLE-BIEZELIN GE Voetbal. De kampioenskansen zag Kapelle I zaterdagmiddag definitief in rook op gaan toen met een 81 nederlaag van uit Hoek huiswaarts moest worden ge keerd. In feite was dit niet te verwon deren, gezien het feit dat met enkele invallers vertrokken moest worden. Het tweede deed het heel wat beter. Het versloeg op eigen terrein Woifaartsdijk II met 74. De B-junioren die in eigen huis Goes te bekampen hadden, verloren eveneens. de feilloos meewerkende tel- en rekenmachine r-> cm Voor alle blijken van belangstelling bij ons 40- jarig huwelijksfeest on dervonden, betuigen wij langs deze weg onze har telijke dank. G. F. J. Bal J. Bal-Grim Yerseke. Kerkhoekstraat 63 MAANDAG 6 MEI AANVANG 8 UUR HOTEL „KORENBEURS" Gevraagd te Goes op zaterdag 4 mei 's nam. 2.00 uur in SLOT OSTENDE Spreker dhr. E. J. Harmsen uit Hoenderloo Sekr. v. d. Boerenpartij te Middelburg op zaterdag 4 mei 's nam. 2.00 uur in de BOGARDZAAL Spreker dhr. H. KOEKOEK uit Bennekom Voorzitter van de Boerenpartij lllllllll!llllilllll|[||||||||||||||||UJIUIIIIIIIIIIIIIIIinilllllllllllllllllllllllllllilllllinil|[|||ilill!lill!llllllillllllllIlllllllllllllllllllllllllir!llllllllillllilllllllHlliHlllllllllllllilllllllllfHIHIII LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL KRUININGEN - TELEFOON 01130-306 1. 2-jarige primaire opleiding voor meisjes met 6 klassen L.S. 2. 1-jarige cursus assistente in de huishouding voor meisjes met getuigschrift primaire opleiding 3. Cursussen a. ^-Jarige cursus eenvoudige keuken b. Vz-jarige cursus fijne keuken c. ll2-)cinge naaicursus d. ll2-)CLT\ge handwerkcursus Aangifte is nog mogelijk tot 1 juni a.s. Ook cursisten, die deel nemen aan één van de boven genoemde cursussen, die per 1 september 1963 beginnen, moeten zich VOOR 1 JUNI a.s. opgeven. Aangifte schriftelijk, telefonisch of tijdens het spreekuur van de direktrice Mevrouw M. J. Schurink-Koopman. Elke donderdag van 2-4 uur. iniimiiiniiiiiiiiiiiiiiiniinnHiiiiiiiiiiiHiwnHiiiiiiiaaRiiiiiiiiiiiiiiiiiuimiiPiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiuiiiiiiniiiiiiiiimiiiifliiiHBiuiniiiiiuHiiiiiiiiiiiniiiii Donderdag 9 mei a.s. 's middags 3-4 uur, rs er in het wijkgebouw aan de Bernhardstraat gelegenheid tot voor kinderen beneden de 2 jaar. 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,bij vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra De D.O.T.-driekant, de vin- gervaste ballpoint. U voelt het aan uw vingers! Boek handel van der Peyl, Krui ningen. Nieuwe gebloemde nylon- dusters, een prachtig ca deau om Moeder te verras sen. Effen nylon en no-iron popeline huishouddusters. U ziet er met zo'n schort al tijd keurig verzorgd uit. Zo gewassen, zo droog, niet strijken. Gratis spaarzegels! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Alle schadeverzekeringen. H. A. Ossewaarde, Yerseke, Marijkelaan 28, tel. (01131) 638. Drink nu Haecht bier! Voor 0,30 per fles. Bij afname van 24 flessen 1 glas -f- opener gratis. - Fa. N. P. Oele, Kerkplein 6, Yerseke. Bromfietsers en motorrij ders vatten vlug kou. Be scherm u daartegen met Rheumatex gezondheids on- derkleding. Rheumatex, Vroesenlaan 32-33, Rotter dam, Tel. 47688. Ook inlich tingen bij N. P. Oele, Kerk plein en J. Hollebrandse, Kapper, Wijngaardstraat, Yerseke. Een baby-uitzet stelt hoge eisen aan de kwaliteit, door de bijna dagelijkse wasbeur ten. Toch hoeft het niet duur te zijn, wij hebben voor u alle baby-artikelen in elke prijsklasse. Kom eens pra ten, wij zullen u graag vrij blijvend alles tonen. Ook in baby cadeau-artikelen altijd de grootste keuze. Ook hier- in steeds het nieuwste en altijd iets aparts! Gratis spaarzegels! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Te koop moderne wieg (ro tan) met bekleding. -Ten Houtenstraat 4, Yerseke. Geldkistjes vanaf 11,40, met afgeronde hoeken en cylinderslot. Ook prima voor verenigingen. - Boekhandel van der Peijl. Sportieve truitjes van Spen- cer-Hey en Setterlaine in vele modellen en prijzen bij J. Kole, Yerseke. Voor de meisjes een leuke terlenka rok, voor de jon gens een korte terlenka broek, voor beiden een ny lon sv^eater, idealer school- dracht bestaat er niet. IJ zersterk en na talloze was beurten nog als nieuw. Zo gemakkelijk in onderhoud. Nooit strijken! Grote keu ze! - Textielhandel Snoep- van Willigen. Linda Lu en Deiana bad pakken, zonnepakjes en zwembroeken volop in voor raad bij J. Kole, Tel. 372, Yerseke. Prima eetaardappelen, Meerlanders en Furore. Te vens uw adres voor 9-week- se jonge hennen. - J. Ver- lare, Yerseke, Breeweg 42. Te koop i.g.st.z. Riemersma kinderwagen, zwart met crème. - Damstraat 136, Tel. (01131) 658, Yerseke. Een Kort Golfje kost slechts een gulden Voor oud en jong hebben wij Mirlon-Mirlana nylons, sokken, ankiets, kniekous jes en baby-sokjes in een enorm assortiment. In wol, mouse-crèpe, katoen en fill de cosse, vele kwaliteiten in de nieuwste voorjaarskleu- ren. Éénmaal dit merk ge probeerd, wilt u niets an ders meer. Krimpvrij en zéér sterkAlleenverkoop Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Ook voor de boerinnen heb ben wij pluche halsnetjes, avonddoeken. In schorte- bont, doeken en beuken, ge bloemd kamgaren, enz. een ruime sortering aan voor delige prijzen! - A. C. Baay, Yerseke, B. Sinkelaan 20. Tricel japonnen. U kunt er op gaan zitten, u mag ze in de wasmachine stoppen en nog komen ze als nieuwe japonnen te voorschijn. Vastgestelde prijs 19,75. Van IJsseldijk-Snoep. Voor moeder een leuk wand lampje. Reeds vanaf 3,75. Fa. Hovestadt De Jonge. Sunbeam Electric Shaver, het beter apparaat. - W. Meyer, Kapper, Tel. 601. Schooletuis, schooltassen, driehoeken, linealen, gra denbogen, schriften, kortom alles voor de school bjj: Boekhandel van der Peyl. Wilt y eens een truitje of vest wat juist iets mooier en iets anders is, loop dan eens bij ons binnen, wij zijn gespecialiseerd op dit ge bied. - Van IJsseldijk-Snoep Voor Moeder zo'n handig klein stofzuigertje. Tornado 45,en 65,Excelsior 59,50. - Fa. Hovestadt de Jonge. In praktische cadeaus een grote sortering aan voor delige prijzen. Zie de etala ge! - A. C. Baay, B. Sinke laan 20, Yerseke. Klein-offsetwerk in onberis pelijke uitvoering levert: Klein-offsetdrukkerij J. A. Weststrate. Rouaanse Kaai 21, Middelburg, tel. (01180) 2453. Diverse bijverdiensten avondwerkaangeboden. Inl. ,,De Tipgever", Afd. 463, Postbus 21, H.I. Am bacht. Beha's en gaines brengen wij alleen van de bekendste merken. Peter Pan en Las- tina. Er zijn wel andere, maar geen betere. Alleen verkoop: Van IJsseldijk- Snoep. Wij hebben voor u een pracht partij sneldrogende theedoeken, slechts 1,98 per twee stuks. J. de Neef, Daniëlstraat, Tel. 416. We meldinge. Te koop modern vloerkleed, overgordijnen, boerinnenrok, pluche avonddoek. Te bevr. bij C. Willemsen, Wilhelmi- nastraat 54, Wemeldinge. Stem sokken zijn werkelijk de allerbeste die er zijn. Nu ook in Rilsan voorradig, de sok voor gevoelige voeten. Van IJsseldijk-Snoep. Voor Moeder nu een mixer. 29,en 39,—. Fa. Ho vestadt De Jonge. Er zyn veel soorten zelf- plakkend transparant kleef- band. Er is echter maar één Sellotape! - Boekhandel der Peyl. Wij hebben de geheel nieu- we wol van Pinquin, speci aal vervaardigd voor baby en kleuters. Wol die niet meer krimpt of vervilt en die na elke wasbeurt mooier wordt. Crylor Pinquin en Draion Pinquin voorradig in de laatste modetinten. Van IJsseldijk-Snoep. Verloren v. Wijngaardstraat n. Kerkhoekstraat een gou den mutsenspeld met parel. Gaarne terug tegen goede beloning. - Burg. Sinkelaan 23, Yerseke. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Doe het zelf met D.C.-fix zelfklevend plakplastiek. Is afwasbaar. Geschikt voor het beplakken van oude ven sterbanken, tafelbladen, kastboorden, enz. Voorradig in meer dan 80 kleuren, zo wel in 45 en 90 cm breed. Aanbevelend: Het Hobby huis, Damstraat 2, Frans Waverijn, Kees de Looff. Elbeo kousen dragen ïs voordeliger lopen. Probeer ze eens een keer en ook u zult tot onze vaste klanten gaan behoren .En denk aan de gratis kousen op de kou- senkaart. - Van IJsseldijk- Snoep. Voor merkartikelenGdro Zilmeta, Zilduro, Skultana alluminium, Tornado, B.K., Edy naar Boogerts Ge schenkenhuis. Gratis Zilver zegels. A.s. zaterdag slagroomge bak. 250 g gesorteerde bo terkoekjes 1,05. Vanille golfjes 0,49 per pakje. 6 Van Houten repen 0,89. Holleman. Bent u ook zo verrukt over het hagelwitte Koala onder goed voor heren en jon gens? Naast het bekende ribtricot hebben wij nu ook zojuist het net-ondergoed voor de zomer ontvangen. Heerlijk in het dragen! Keu rige singlets en vooral de broeken zijn overal bekend om de uitmuntende pas vorm. - Alleenverkoop Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Gratis spaarzegels. met ccn ueuiag oesiema voor een aandenken. Mevr. Weststrate mocht van het personeel der zondagsschool een prachtige bloemenmand in ontvangst nemen. Raadsvergadering. Vrijdag komt de raad der gemeente Wemeldinge in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. een voorstel tot aanvulling van de politie verordening betreffende het collecteren, een voorstel tot verhoging van de sub sidie uit de gemeentekas voor de kraam zorg, voorstel tot goedkeuring van de rekening van het badhuis over 1962. De ze rekening sluit met een nadelig saldo zich op voor het opkweken van een plantje, die in september gekeurd zul len worden. N.C.V.B. Onder leiding van haar presidente me vrouw C. Koolstra-Steketee hield de iN. C.V.B. vrijdag weer haar maandelijkse vergadering. Als spreker van deze avond trad op Ds. J. Koolstra welke op boeien de wijze voor een aandachtig gehoor het onderwerp: „Vrouwenadel in de Heilige Schrift" behandelde. Viering Koninginnedag. Reeds vroeg klonken door de prille morgen de tonen der reveille vanaf de een vreemde opvatting van de uitvoe ring van hun taak. Zondagmiddag was het schip te Hansweert aangekomen met een lading kolen van Nordstern (Duits land) naar Rieme (België), 's Middags waren ze beiden de wal opgegaan om „wat te drinken". Enkele uren later kwamen ze aan boord terug: de 26-ja rige ongehuwde B. W., afkomstig uit Duisburg en de 25-jarige Duitse ma troos M. K. Zij vertelden aan een der de Duitse matroos, die aan boord was gebleven, dat ze terug naar Duitsland wilden gaan, wat ze inderdaad deden. Later bleek, dat ze er met de scheeps- kas van 10.000 Belgische franc vandoor waren gegaan, benevens het paspoort In het vervolg mogen er geen auto's die langer zijn dan 7 meter, meer in de nieuwe gedeelten op het dorp komen. Dit is bestemd voor opleggers en aan hangwagens. Hierna sluiting der verga dering. Feest op Koninginnedag. Des morgens werd er door de school kinderen gezongen bij het gemeentehuis. Daarna werd hun een film aangeboden. In de middaguren werden volksspelen gehouden. Een demonstratie met politie honden werd door verschillenden op ho ge prijs gesteld. In de avond kon men een toneelstuk gaan zien in een der ge bouwen van de veiling. gelegen bij hotel „De Zwaan". Indien de weersomstandigheden een zomers ka rakter blijven behouden, mag verwacht worden, dat de bloei vooral wat peren en pruimen betreft, op zijn mooist zal zijn. Wedvlucht. De leden van de postduivenhouders- vereniging O.W.T.B. namen deel aan een wedvlucht vanuit Neufvilles, afstand 105 km. De uitslag hiervan is: 1 en 3 B. Ridderhof; 2 P. Glas; 4, 8 en 11 W. C. Hundersmarck; 5 C. Langenberg; 6 en 10 J.»H. C. Poleij; 7 P. I. Butler; 9 Ien 15 J. L. de Jager; 12 M. Bruijnooge; 13 A. A. van Driel-Heijstek; 14 P. M. Kuiper.

Scheldebode | 1963 | | pagina 6