n... voor drukwerk VADER EN ZOON Restaurant voor vrouwen J. van Putten BURGERLIJKE STAND Mantels en pakjes brengen Mij in elke gewenste prijsklasse VAN IJSSELDIJK-SNOEP RILLAND-BATH PREDIKBEURTEN Fa. van Willegen- van Strien Zn. Eindies tuinbouwschool. Vrijdagmiddag hebben 23 leerlingen van de lagere tuinbouwschool te Kapelle het einddiploma in ontvangst mogen nemen. Dit gebeurde tijdens een daar toe in hotel „De Zwaan" gehouden slotbijeenkomst. De geslaagden zijn: W. Damman, Schore; F. van Dijke, Colijns- plaat; A. Jacobs, Kloetinge; J. Janse, WilhelminadorpA. Kloosterman, Ka pelle; I. Moerland, Stavenisse; C. Nous- se, Kloetinge; M. Neels, Krabbendijke; W. Nieuwenhuijse, Krabbendijke; L. Poortvliet, Biezelinge; J. Rijk, Ovezan- de; C. Sinke, Biezelinge; M. de Schip per, Wemeldinge; J. de Schipper, 's-H. Hendrikskinderen; H. Slabbekoorn, Yerseke; J. Traas, Schore; P. Traas, Wemeldinge; J. Verhulst, Biezelinge; J. Vroonland, Hoedekenskerke; L. Vroon land, Oudelande; D. de Waard, Bieze linge; C. Wisse, Biezelinge; C. Wisse, Schore. De drie beste leerlingen, dhrn. C. Nousse uit Kloetinge, J. de Schip per uit 's-Heer Hendrikskinderen en J. Traas uit Schore ontvingen een boek. Er werden door verschillende personen toespraken gehouden. Onderwijsbenoeming. Het ingang van 1 oktober is tot on derwijzer aan de christelijk nationale school te Kapelle benoemd dhr. A. Dam ming uit Dedemsvaart. Korfbal. Het eerste twaalftal van Elto, dat zaterdag op bezoek ging naar Luctor te Terenuzen, wist met een 62 overwin ning de Westerschelde terug over te steken. Hiermede is Elto I op een totaal gekomen van 16 punten uit veertien wedstrijden. Voorwaar in deze compe titie geen slecht resultaat. BERUCHTSTE MISDADIGER DE JACHT OP AMERIKA'S Op zaterdagochtend 10 november 1962 vertoonde Walterswood Road, een straat in een rustige woonwijk in Baltimore, het beeld van gemoedelijke levendigheid. Mannen maaiden het grasveldje in hun tuin, vrouwen zeemden de ramen, kin deren speelden op straat. Tegenover nummer 1620 waren twee mannen bezig hun auto te wassen. Het liep tegen twaalven toen \iit num mer 1620 een man en een vrouw naar buiten kwamen. De reeds grijzende man, een goede vijftiger, droeg een baby op de arm. De vrouw was een knappe rood harige van even 20 jaar. Zij slenterden naar hun auto. De man opende een portier, legde de baby op de voorbank. Toen gebeurde het. De mannen die bezig waren hun auto te wassen, ren den de straat over, grepen de man beet en drukten hem tegen de auto. Zij haal den uit een van zijn zakken een revol ver en deden hem de handboeien aan. Daarna maakten zij zich snel meester van de vrouw, die het juist op een lo pen wilde zetten. Zo werden, aldus verhaalt het maart nummer van Het Beste uit Reader's Di gest, „Eenoog" Bobby Wilcoxson, die de meest gezochte misdadiger van Ameri ka sinds Dillinger wordt genoemd, en zijn vriendinnetje Jacqueline Rose ge arresteerd door mannen van de Ame rikaanse federale recherche. Die arres tatie bekroont een jacht op de mis dadiger, die bijna een jaar had geduurd. Wilcoxson had verscheidene roofover vallen op banken gepleegd, en bij een daarvan, in Brooklyn, de niets vermoe dende bewaker neergeknald. Een van zijn medeplichtigen werd vrij spoedig gearresteerd, maar Eenoog Bobby, zijn vriendinnetje en zijn medeplichtige Al- bert Nassbaum leken verdwenen. In juli 1962 publiceerde The Reader's Digest op verzoek van de Amerikaanse federale recherche het verhaal over „de meest gezochte misdadiger .sinds de da gen van Dillinger", en loofde een be loning van 10.000 dollar uit voor „de gene (n) die informatie verstrekte (n) welke zou leiden tot de arrestatie van Bobby Wilcoxson". Die beloning is thans uitgekeerd aan de schoonmoeder van Nussbaum, die met haar knappe, 25- jarige dochter Alicia was getrouwd. Ali cia woonde met haar 19 maanden oude dochtertje bij haar ouders in Buffalo in, terwijl haar man onherkenbaar ver momd als „opgejaagd wild" door Ame rika zwierf en zich schuilhield. In no vember kwam Nussbaum heimelijk naar Buffalo en nam telefonisch contact op met zijn vrouw. Doch haar moeder her kende zijn stem en waarschuwde de fe derale recherche. Na een wilde jacht werd Nussbaum gearresteerd en met moeite voorkwam de politie zijn zelf moordpoging. En hoewel Nussbaum zweeg als hét graf en voorgaf niet te weten waar zijn „baas" Eenoog Bobby Wilcoxson vertoefde, bracht hij toch de politie ongewild op het spoor van deze geduchte misdadiger. De arrestatie moest echetr zorgvuldig beraamd wor den en met de grootste omzichtigheid worden uitgevoerd, want Wilcoxson be schikte over handgranaten, bommen en machinegeweren en die zou hij ge bruiken als hij de lucht kreeg van een hinderlaag. Na de geslaagde arrestatie vond men, zo vertelt Het Beste, in het kofferruim van zijn auto een exemplaar van The Reader's Digest, opengeslagen bij het artikel over hemzelf. Het artikel dat een eind maakte aan zijn status als „Amerika's misdadiger no. 1". LICHT DER HOPE OF VERSCHRIKKING? Een nieuw soort lichtstraal, de „la ser", opent mogelijkheden die doen den ken aan science-fiction. Het gaat hier, verhaalt het maartnummer van Het Beste uit Reader's Digest, om een uit vinding die tot de verbazingwekkendste prestaties van onze tijd behoort. De „laser" is een nieuw soort elek trisch zoeklicht, dat een priem van „ge ordend" licht uitstraalt. Zou men een normaal zoeklicht op de maan richten, dan zou de belichte schijf een middellijn hebben van 40.000 kilometer. De laser bundel belichtte echter slechts een vlek je van drie kilometer middellijn. De laserstraal werkt als een „mes": men heeft er gaatjes mee gestanst in metaal en zelfs in diamant. Men denkt dan ook aan reusachtige lasermachines die scherp gerichte „dolken" van ener gie uitstoten en daarmede op duizenden kilometers afstand metalen kunnen doen smelten. Militaire experts voor spellen dat de „lichtkogels" van de laser een wijze van oorlogvoeren zullen in luiden die tot dusver slechts in science fiction voorkwam. Hun verwoestende kracht zal onvoorstelbaar groot zijn. Maar de laser zal ook zegenrijk werk kunnen doen: hij opent nieuwe moge lijkheden in de geneeskunde, biedt on gekende perspectieven voor radio-, te lefoon en televisiecommunicatie over zeer grote afstanden, en zelfs voor on ze gewone huiskamerverlichting. Want, zo meent Het Beste, de laser kan lei den tot een elektrische „lamp" die be staat uit een korreltje metaal en niet groter is dan een potloodpunt. Zij zal nagenoeg onverwoestbaar zijn, niet kun nen doorbranden en tien keer zo zuinig zijn als de thans bestaande gloeilampen. Van 25 april2 mei 1963 YERSEKE. Huw.aangifte-: David Wil lem Lankester, 25 j. te Kloetinge en Pieternella Dtfkwel, 22 j. Huw.afk.: Jan Comelis Staal, 24 j. en Helena Klazina van der Linden, 23 j. te Wijk bij Duurstede. Van 24—30 april 1963 WEMELDINGE. Gehuwd: Danker Koe man, 21 j. en Jacoba Neeltje Verbrug- ge, 17 j. Van 24 april1 mei 1963 KRUININGEN. Overleden: Emelie Phi- lomena van Poecke, 73 j., echtgenote v. Honoré Alexander. Huwelijksaangiften: Cornelis Smits, 23 j. te Dordrecht en Huberta Stephanie Kessels, 22 j.; Adriaan Theodoor Voge laar, 27 j. te Zoelen en Anna Maatje Maria Kole, 22 j. Over de maand april 1963 RILLAND-BATH. Geboren: Wilhelmina Marinette, dv. Marinus Murre en Wil helmina Leuntje Wisse; Jacoba Cornelia, dv. Jan Cornelis van den Durpel en Ca- tharina Martina Hollestelle; Maria Ju- doca Antoinetta, dv. Ludovicus Antonie Damen en Antoinetta Jacoba Cornelia Johanna Goudriaan. Huw.aangifte: Bram Pieter Bierens, 26 j. te Dinteloord en Prinsenland en Jenny Meulenberg, 28 j.; Antonius in de Weij, 23 j. en Marina Gerarda Ver- heijke, 25 j.; Pieter Brandes, 20 j. te Vlissingen en Catharina Maria Elisa beth Jacoba Polderman, 20 j. Gehuwd: Johannes Maria Hendrik van de Laak, 24 j. en Elisabeth Rosalie Bek, 22 j. Overleden: Hendrik Johannes Joseph Vader, 51 j., echtgenoot van Christina Wilhelmina Hirsch; Matthijs Weststra- te, 83 j., wednr. van Maria Buijs. zullen tevreden zijn met een kostuum van STEUTEL Tover Uw woning om in een paradijs Wat U ook wilt aanschaffen, nieuwe gordijnen, een bed, een gezellige TWEEDE BLAD 3 MEI 1963 Raadsvergadering. De raad dezer gemeente kwam ter be handeling van een vrij korte agenda bij een op donderdag 25 april j.l. Met de voorstellen van B. en W. betreffende de traditionele onderwijsvergoedingen aan de bijzondere scholen, kon de raad zich verenigen. Het destijds genomen besluit tot het verlenen van medewerking aan het bestuur van de Geref. Gemeente school tot het stichten van een school gebouw, werd gewijzigd met dien ver stande, dat de medewerking niet zal be staan uit het beschikbaar stellen van het bestaande gebouw, maar uit het stichten van een geheel nieuw school gebouw. Aan het bestuur van de School met de Bijbel werd voorts medewerking verleend bij de voorgenomen uitbreiding van de school met twee lokalen en bij het treffen in verband hiermede van eventueel andere nodige voorzieningen. Tot lid van de Commissie tot wering van Schoolverzuim werd benoemd dhr. A. Wiegersma, hoofd van de Geref. Ge meenteschool. Met het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een nieuwe vakantieregeling voor de winkeliers kon de raad zich verenigen. Besloten werd tevens om de verplichte dinsdagmiddag sluiting geen doorgang te doen vinden in die gevallen, waarin de dinsdag on middellijk wordt gevolgd door een chris telijke feestdag of een bid- of dankdag. Terzake van een door een inwoner der gemeente aan te gane hypothecaire geld lening wordt de betaling van renten en aflossing gegarandeerd. Aan de onder wijzeres der openbare lagere school, me vrouw M. Greeuw-Moens, werd op haar verzoek, eervol ontslag uit haar funktie verleend. Besloten werd voorts tot op heffing van de gemeenschappelijke re geling brandweervoorziening, gesloten met de gemeenten Kruiningen, Yerseke, Krabbendijke en Waarde. Een verzoek van de plaatselijke Oranjevereniging om een subsidie uit de gemeentekas voor de viering van Koninginnedag, leverde enige stof tot discussie op. Algemeen was de raad van gevoelen, dat de ak- tiviteiten van genoemde vereniging wel zeer gering zijn, wat de ontspanning der kinderen betreft. Het geld wordt prak tisch alleen besteed aan evenementen voor volwassenen. Om de kinderen niet te duperen wordt, zij het met enige schroom, besloten om voor de viering van Koninginnedag een subsidie te ver lenen van 200,De twee gemeente lijke schilders, die per 1 april 1962 in tijdelijke dienst waren aangesteld, kre gen van de raad per 1 april 1963 een vaste aanstelling. Het gemeenteperso- neel, dat er voor in aanmerking komt, krijgt de koudetoeslag over de afgelopen winter. De vereniging voor lager onder wijs op Geref. grondslag kan rekenen op een voorschot van 1100,- voor vak onderwijs over 1963. De vakantiesluiting voor de winkeliers geldt in de toekomst ook voor d.e slagers. Bij de rondvraag informeerde dhr. J. Walraven (P.v.d. A.) of B. en W. van plan zijn te rea- door B. J. TEN WESEPE 49) Ik drink niet meer en ik ben nu eigenlijk pas voor 100 zakenman geworden. En als ik een enkele keer nog wel eens een bevlieging krijg, dan denk ik alleen maar aan u. Uw voorbeeld voor ogen van plichts betrachting en correctheid geeft mij dan weer de kracht om door te werken. Hoe mijn gevoelens voor u zijn, is u bekend. Daarover ga ik niet meer uit weiden. Ik heb geduld leren oefenen en ik heb nog altijd hoop. Als ik niets van u hoor, dan kunt u over een jaar weer het jaarverslag verwachten met een briefje van mij. Er is voor mij maar één vrouw. Anderen interesse ren me niet meer. Van uw restaurant voor vrouwen heb ik gelezen. Weet u nog, dat ik eens tegen u zei, dat u veel meer in uw mars had? Dat u eigenlijk teveel capaciteiten had voor privé-secreta- resse? Welnu, u hebt zelf het bewijs van mijn stelling geleverd. Ik weet van mijn moeder, dat uw restaurant een keurige gelegenheid is. Ze is er al een paar maal geweest en is vol lof over de consumtpies en de bedie ning. Ze heeft u gezien u hebt haar een paar maal geholpen en ze prijst u in alle toonaarden. Uw uit vinding: restaurant voor vrouwen vind ik uniek, alhoewel ik wel kan begrijpen, wat althans voor u de be weegredenen voor deze naam zijn ge weest. Ik ben er mede schuldig aan. Maar desondanks wens ik u van har te goede zaken, doch dat is eigenlijk overbodig, want ik neem aan, dat u wel het financiële deel in handen zult hebben en dan is het in de beste han den, die men maar bedenken kan. U zult mij misschien wel brutaal vinden, maar dit is het enige middel dat me nog rest, om u te bereiken. Mocht u mij eens willen spreken het zou te mooi zijn om waar te zijn ik lunch iedere middag zo tussen half één en half twee in „Corona", u wel bekend. Mag ik u ten slotte opnieuw ver geren op een ingezonden stuk in een der Zeeuwse dagbladen van de architect van het dorpshuis, waarin werd verklaard, dat B. en W. verantwoordelijk waren voor de hogere kosten van het dorps huis. Burgemeester Jobse zei, dat B. en W. van mening blijven dat het college hieraan niet debet is en dit de architect in een schrijven zullen duidelijk maken. Voetbal. Rilland I trok zaterdag naar Smer- diek. Vóór de rust werden aan beide kanten de kansen om zeep gebracht. Ruststand 00. Na de rust wist Lam- bertus voor Rillandia twee maal te sco ren. Eén minuut voor het einde maakte Smerdiek nog een tegenpunt, zodat Ril landia de buit mee naar huis nam, 21. Schoolvoetbal. Op 30 april werden voetbalwedstrij den gehouden tussen de verschillende scholen. De r.-k. school werd in de fi nale kampioen met 61. No. 2 werd de openbare school en no. 3 werd School met de Bijbel. Viering Koninginnedag. Op Koninginendag maakte 's morgens de drumband een muzikale wandeling door het dorp. 's Avonds was er een mu zikale omgang door de muziekvereni ging „Rillandia" met haar drumband. De jeugd en ook de ouderen konden zich vermaken met enkele kermisattracties vóór het gemeentehuis. In het dorpshuis werd 's avonds een oranjebal gehouden, waarvoor een flinke belangstelling was. ADVERTEERT IN DIT BLAD Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. V.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gen. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 H.H. Missen op zondag 7.30 en 10 uur. H. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v.m. Zondagsschool en bijbelklas 1.15 u. n.m. Verlossingssamenkomst 6 uur n.m. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Donderdag 9 mei, 7.30 uur: Dr. Steen blok. Ilansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30. 2 en 6 uur: Leesdienst. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. V.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Hi lland- Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. V.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Kand. J. A. C. Rüth- mann, Amsterdam. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Dhr. van Kreunen, Gent Krabbend ij ke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Streefkerk, Veere. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dgken. zekeren van mijn oprechte hoogach ting voor u? Met vriendelijke groeten, uw Jan Grotendorst". Ans herlas de brief nog eens en sprong toen van de divan. Ze dacht even na en rommelde toen in haar kast. Uit een oude tas haalde ze een brief en las die ook nog eens. Dat was zijn schrijven van een jaar geleden. Ja, daarin stond, dat hij over een jaar weer zou schrijven. Ze liep langzaam naar haar divan terug en stak een sigaret op. „Zo'n idioot", mompelde ze. „Kan een man werkelijk zo hardnekkig verliefd zijn, dat hij vasthoudt als een terrier?" Ze ging weer languit liggen en dacht na over de laatste maanden, dat ze bg hem werkte. Au fond was hg een aar dige vent. Altijd opgewekt, onuitputte lijk in grappen en moppen. En aan de andere kant een uitstekende zakenman. Enfin, in het jaarverslag vonden ze dat wel bevestigd. Dat papa Grotendorst ermee gestopt was, heel begrijpelgk. Zoonlief had nieuwe, frisse ideeën en wat vader Grotendorst in al die jaren niet gelukt was de grote concurrent in Mannheim uitschakelen dat lukte de zoon reeds na een paar jaar. Maar wat zag hg eigenlijk in haar, dat h$j zo verliefd was? Af en toe kan ik me nau- welgks bedwingen, had hij wel eens ge zegd. Dan zag ze zijn gezicht en brand de er iets in zijn ogen, waarvoor ze al tijd heimelijk bang was. Daarentegen kon hij ook vaak ontzettend hoffelijk zijn. Als er klanten waren, sprak hfl altijd over „mijn zeer gewaardeerde se cretaresse" of „mijn rechterhand". Of: „Ik kan best een dag of veertien naar het buitenland gaan en haar de leiding in handen geven; ze weet er nagenoeg evenveel van als ik". Ja, ze wist toen veel van het uitge breide expeditiebedrijf. En ze hield van dat werk. Bij haar arbeid als secretares se vergeleken, was dat bedienen feitelgk maar een stom baantje: Twee koffie slagroom en wenst u er soms nog iets bij? Kent u onze moccapunten? Ze zijn werkelijk overheerlijk. Een ogenblikje, dames, ik kom bij u.Dat is twee likeur geweest en twee gebakjes, dat is één negentig inclusief. Dank u zeer, dames... Eigenlijk was dit maar een rotbaan- tje. Als secretaresse voelde ze zich op haar gemak en deed ze werk, wat haar lag. Maar de hele dag op en neer hob belen van het buffet naar de tafeltjes en terug met dienbladen vol consump ties... ze was eigenlgk een kellnerin ge worden. Had ze daarvoor al die diplo ma's gehaald? Ze zuchtte en kneep haar sigaret uit. Kom, ze zou zich maar eens verkleden en dan de stad in. Ze stond op en trok haar jurk over het hoofd. Wat zou ze aantrekken vandaag? Ze moest maar eens wat nieuws gaan kopen. Er was de laatste maanden niet veel van ge komen. 't Middags liep ze langs Corona en keek heimelijk naar binnen. Maar het was half drie en baas Jan zat natuur lijk alweer lang en breed op zgn kan toor. Dat gezellige kantoor... ja, leuk was het er eigenlgk wel. De escapades van haar baas buiten beschouwing la tend, hadden ze toch wel prettig samen gewerkt. Ze liep die middag een magazijn bin nen en paste verschillende jurken. Maar ze was niet in de juiste stemming en ging weer weg zonder wat gekocht te hebben. Om half vgf was ze weer terug in het restaurant. Maar een uurtje wer ken aan de boekhouding, dat verzette tenminste haar gedachten. HOOFDSTUK XXII Waarin ook Ans haar overeenkomst vergeet Een week later had Ans haar vrije dag. Ze sliep die morgen lekker lang uit, liet zich prinsheerlijk bedienen door Greet en ging om tien uur naar de bad kamer. (Wordt vervolgd) XIV reiden en -tu yciu^Mjcvi.,. SOLEX SERVICE STATION Yerseke, Tel. 545, Noordzandstr. 12-15 FIETSEN FANTASTISCHE FIETSEN Kerkplein 67 - Kapelle Philips on Blaupunkt Radio en T.V. KORTEMEESTRAAT 30, BERGEN OP ZOOM S een internationale collectie regenman tels in elke prijsklasse FALCON - DELMOD - VALMELINE Kijkt U ook eens naar onze uitgebreide sortering blouses, truitjes en rokken.

Scheldebode | 1963 | | pagina 5