Wordt LID van de Gem. Zangver. „Excelsior" h blok fiuvqerlijke -Stonb. JAARVERGADERING PARTIJ VAN DE ARBEID Predikbeurten Scheepswerf VAN OS Yerseke Groene Kruisvereniging „ZIEKENZORG" KORTE GOLFJES Wij vervullen XJw harte-wens met onze mooie meubelen en zonen Ali Khan en de Shah van Perzië. Ook 's werelds beroemdste filmpaard, Trig ger, met eigenaar filmster Roy Rogers en de meervoudige wereldkampioen Hai- ros II, bevonden zich onder deze dui zend. Het Amerikaanse ruiterteam vloog zelfs herhaalde malen met de K.L.M. Ongeveer 90 van deze paarden werd over de Atlantische Oceaan gevlogen. Veterinaire deskundigen vlogen mee. Vanaf het begin van haar bestaan, nu bijna 44 jaar geleden, heeft de K.L.M. zich met bijzondere zorg op het vervoer van dieren toegelegd. Vooral na de tweede wereldoorlog, toen dierentrans porten aan de orde van de dag waren. Zij wist zich hierbij van de hulp en raad te verzekeren van de Veterinaire Faculteit van de Rijksuniversiteit te Utrecht. Niet alleen kwam een hand leiding voor dierenvervoer, met mede werking van deze wetenschappelijke af deling, ten behoeve van de K.L.M. die renverzorgers tot stand, ook reisden verschillende malen wetenschappelijke medewerkers van deze Universiteit met dierentransporten mede, om de vervoers- condities en de reacties van de diverse diersoorten te bestuderen. Zo maakte, toen in oktober 1962 de K.L.M. een charteropdracht kreeg voor het vervoer van 40 renpaarden van Londen naar Caracas, een van deze drie vluchten, Dr. G .P. A. Frijlink van de Veterinaire Faculteit van de Rijksuni versiteit te Utrecht, mee. Ook ditmaal was. het de K.L.M. er om te doen, te weten te komen, hoe de paarden zich onderweg gedroegen en of er aan de vervoerscondities nóg wat te verbeteren zou zijn. De ervaring van Dr. Frijlink was, dat de paarden zich tijdens de vlucht, dank zij het monotone geluid der motoren, heel rustig hielden. Start en landing maakten hen doorgaans wat nerveus, maar niet in die mate, dat extra voor zorgsmaatregelen nodig bleken. Van be lang hierbij is wel, dat zowel start als landing maar vooral de landing zo geleidelijk mogelijk worden uitgevoerd. Cursus paardenverzorging. Nu het paardentransport door de lucht een steeds grotere omvang krijgt nog zeer onlangs vervoerde de K.L. M. 45 IJslandse ponies van Reykjavik naar Zürich heeft de K.L.M. het nut tig geoordeeld haar acht dierenverzor gers een speciaal op paardenvervoer in gestelde cursus te geven. Deze cursus, die vijf weken duurt, is wederom in overleg met de Rijksuniversiteit te Utrecht georganiseerd. De eerste week van de opleiding brengt de dierensteward door in de heelkundige kliniek van Professor Nu- mans in Utrecht. Hier krijgt hij instruc ties in het verzorgen van kleine bles sures en het onderkennen van ziekte verschijnselen. Ook wordt hier het toe dienen van injecties onderwezen, welke uitsluitend plaats vinden in opdracht van dierenartsen. Omdat de K.L.M. ook geregeld stieren en koeien vervoert, brengt hij de twee de week door in het stieren-K.I.-station te Bunnik bij Utrecht. Tijdens deze pe riode wordt hem geleerd met stieren om te gaan en vooral het gebruik van „vak gereedschap", zoals hoornijzers, geleide- stokken enz., bijgebracht. De derde week brengt hem in de Utrechtse Veestallen N.V., een trans portonderneming, waar vooral het ge leiden, van paarden, het halsteren, het laden en lossen wordt beoefend. Ook wordt hier het gebruik van een praam onderwezen. De vierde week maakt de dierenste ward kennis met het draf -en renpaard op het Utrechtse drafcentrum Mere- veld. Hier leert hij onderscheid te ma ken tussen dravers, ren- en springpaar den en de beste wijze, waarop deze die ren behandeld moeten worden. Het zelf verzorgen van paarden, waarbij het ros kammen, voeden, wassen, enz., wordt tevens onderwezen. Ook maakt hij ken nis met het op- en aftuigen van paar- ren, het rijden vanaf de sulky en het beslaan van paarden. De opleiding wordt besloten met een week in de Amsterdamse Manége, waar nogmaals geleerd wordt met de rij- en springpaarden om te gaan. Ook worden hem de typische reakties van het paard bijgebracht, zoals die b.v. optreden bij het lopen van licht naar donker, het voorkomen van moeilijkheden bij ge mengd paardenvervoer en van paarden uit verschillende stallen. Over het algemeen is men in paar- denkringen van mening, dat luchttrans port het aangewezen middel van ver voer is om de kostbare paarden snel en veilig op hun bestemming te krijgen, zonder dat aan de conditie der dieren enig nadeel wordt berokkend. Bij een transport als dat van het Amerikaanse ruiterteam, bedraagt de totale waarde van de 12 paarden, die alle hoog in het bloed staan, gauw een bedrag van rond 2 miljoen gulden. Het is dan ook begrij pelijk, dat bij een dergelijk kostbaar ver voer een dierenarts als deskundige mee reist, bijgestaan door een aantal dieren- stewards, die een grondige opleiding achter de rug hebben. Van 11—18 april 1963 YERSEKE. Geboren: Adriana Johanna Dirkje, dv. Marinus Abraham de Munck en Dirkje Magdalena Jacoba de Koeijer; Jan Cornelis, zv. Dingenis van Stee en Janna Biersteker. Huw.afk.Danker Koeman, 21 j. en Jacoba Neeltje Verbrugge, 17 j. te We- meldinge. Van 11—17 april 1963 WEMELDINGE. Overleden: Jacobus Nijssen, 51 j. Van 1117 april 1963 KRUININGEN. Gehuwd: Willem Alber- tus Abbink, 23 j. en Aaltje de Beer, 24 j. Overleden: Johannes Franciscus Ogier, 85 j., echtgenoot van Engelina Regeling. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Bed. en dankz. H. Avondmaal Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 H.H. Missen op zondag 7..30 en 10 uur. H. Lof om 2.30 uur, Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v.m. Zondagsschool en bijbelklas 1.15 u. n.m. Verlossingssamenkomst 6 uur n.m. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. H. M. Strating, Goes. Jeugddienst. 2.30 uur: Ds. J. G. Kooren, Nisse. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Ilansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Student J. C. Wést- strate uit Borssele. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Kand. J. Bosman, Am sterdam. Voorber. H. Avondmaal. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Ds. v. d. Molen, Cadzand 7 uur: Ds. D. de Jonge, Yerseke. Bevestiging lidmaten. Krabbend ij ke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30. 2 en 6 uur: Leesdienst. K a p e 11 e Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. A. Sieders. 2.30 uur: Ds. D. J. Baars uit 's-Heer Arendskerke. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Op 23 april a.s. hopen onze geliefde ouders, en grootouders G. F. J. BAL en J. BAL-GRIM hun 40-jargie echtver eniging te herdenken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen Yerseke. april 1963 Kerkhoekstraat 63 Heden overleed tot onze diepe droefheid na een kortstondig,^geduldig gedra gen lijden onze lieve en zorgzame man, vader-, be huwd- en grootvader GERARD WISSE op de leeftijd van 63 jaar Wemeldinge F. Wisse-Wabeke Wemeldinge J. Wisse N. Wisse-Lok Stavenisse A. Jonkheer-Wisse A. Jonkheer Wemeldinge E. Wisse C. Wisse-Matthijsse Yerseke K. de Koeijer-Wisse J. de Koeijer Bergen op Zoom M. Staal-Wisse J. P, Staal En kleinkinderen Wemeldinge, 17 april 1963 Chezeeweg 20 De begrafenis zal plaats vinden op maandag 22 april om 13.30 uur op de alge mene begraafplaats te We meldinge. Vertrek sterfhuis om 13.00 uur Voor de hartelijke blijken van medeleven, ons betoond tijdens de ziekte, en na het overlij den van onze innig ge liefde man, vader, behuwd en grootvader Bartel Dekker betuigen wij onze harte lijke dank. In het bijzon der Dir. van Daal en het verpl. personeel van het ziekenhuis „Oostwal" (paviljoen II) voor de liefderijke verpleging P. DEKKER-VAN BOVEN kinderen en kleinkinderen Yerseke, april 1963 Paardenmarkt 6 Pakjes en japonnen hebben wij in vele modellen en ook in vele prijsklassen. Loop eens bij ons binnen, wij to nen u gaarne de nieuwe col lectie. Voor uw confectie slaagt u toch altijd beter bij Van IJsseldijk-Snoep. Levert U boten vervaardigd van HOUT, STAAL ALUMINIUM, RUBBER POLYESTER AFD. YERSEKE Openbare vergadering op DONDERDAG 25 APRIL a.s. n.m. half acht in zaal Nolet te Yerseke Sprekers Drs. Th. J. Westerhout, lid v. d. Tweede Kamer M. J. van Poelje, lid ged. staten van Zeeland C. Hoek, districtsbestuurder v.h. N.V.V. Onderwerp De verkiezingen en Zeeland Gelegenheid tot het stellen van vragen. Toegang vrij Kiezers voor de Partij van de Arbeid die op 15 mei niet zelf aan de stemming kunnen deelnemen, kunnen zich voor een volmacht wenden tot het secretariaat van de PvdA, Yerseke, Bernhardstraat 16 Vóór 1 mei a.s. TE YERSEKE De leden van bovengenoemde vereni ging worden hiermede uitgenodigd tot bijwoning van de welke gehouden zal worden op dinsdag 23 april a.s. n.m. 8 uur in het vereni gingsgebouw „De Haven" aan de Dreef HET BESTUUR 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,bij vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Steen, cement en hulpmate rialen voor herstelwerk zaamheden kunnen wij voor delig leveren. - Fa. Wave rijn, Kerkhoekstraat 17, tel. 289, Yerseke. Van Nelle koffie 2 pak van 2,96 voor 2,66. Goud va cuum v. Nelle van 1,80 v. 1,55. Niemeyer koffie 1,48 met gratis klederdrachtle peltjes. Alleen bij Holleman. Op de streep nauwkeurig kaassnijdbn. Bij het juiste gewicht gesneden, gratis voor het meenemen. Onze aanbiedingen gelden alleen voor a.s. zaterdag. Alweer bij Holleman. Een nylon sweater is het hele jaar door een ideale dracht voor uw kinderen. Maar vooral in het voor jaar als u eindelijk de trui en }mnt opbergen! Wij ont vingen hierin nieuwe zen dingen in vele kleuren en alle maten. Deze sweaters blijven er nieuw uitzien, ook na talloze wasbeurten. Gra tis spaarzegels! - Textiel handel Snoep-van Willigen. Voor jongens en meisjes prachtige regenjassen in popeline en merije, de won- derstof, heel gemakkelijk te wassen en blijvend water dicht. Leuke vlotte model len in vele kleuren. Ook hierin grote keuze! Gratis spaarzegels- Textielhan del Snoep-van Willigen. U slaagt nergens beter en goedkoper! Zweeds hard board 1,50 per m2. Hard board deurplaten per stuk 3,80. Eternit boardplaten, watervast, geschikt voor het betimmeren van natte mu ren, voor het maken van schuurtjes, kippenhokken, enz. 6,90 per stuk. Beleefd aanbevelend: Timmer- en Hobbyhuis Damstraat 2, tel. 481 Langeville 29, tel. 219 Frans Waverijn Kees de Looff W ilt u een truitje of vest wat juist iets mooier en aparter is, koop dan eens Spes kwaliteit. Bekend om z'n fijne kleuren en model len. - Van IJsseldijk-Snoep. Leuke moderne voorjaars mantels zowel voor de jeug dige alsook voor de grotere maten. Bij aankoop van een mantel een leuke sjaal gra tis. - Van IJsseldijk-Snoep. Weet u dat we speciaal zijn ingesteld op het verhuren van glaswerk en servies goed voor alle gelegenhe den? Billijke prijzen! Boo- gerts Geschenkenhuis, Tel. 482, Kruiningen. Luxaflex of ballastore no dig? Ook dat kunnen wij le veren. Alle onderdelen te vens voorradig, zoals luxa flex- en ballastorekoord, koordhouders, enz. - Beleefd aanbevelendHet Hobby huis, Damstraat 2, Frans Waverijn. Knapt uw oude schoorsteen op met onze schoorsteen platen. Deze in voorraad in vele kleuren en modellen. Beleefd aanbevelend: Timmer- en Hobbyhuis Damstraat 2, tel. 481 Langeville 29, tel. 219 Frans Waverijn Kees de Looff Vakantiebonnen Bouwbe drijf verzilvering voor Pa sen en volgende vrije dagen op zaterdag 20 april van 4 tot 5 uur. - A. P. Sandee, Bernhardstr.;. 20, Yerseke. Het is nu de geschikte tijd om een mooie regenjas aan te schaffen. Wij brengen ook hierin juist iets mooier en juist iets beter. - Van IJsseldijk-Snoep. Draag mirlon-mirlana ny lons. Langere levensduur door de prachtige kwalitei ten en ideale pasvorm. Naadloos en met naad van af 1,95. Probeert u ze ook eens AlleenverkoopTex tielhandel Snoep-van Willi gen. Gratis spaarzegels! Fruittelers, draag toch Rheumatex gezondheidson- derkleding. Wees zuinig op uw lichaam. - Rhe.umatex, Vroesenlaan 32-33, R'dam, Tel. 47688. Ook inlichtingen bij N. P. Oele, Kerkplein en J. Hollebrandse, Kapper, Wijngaardstraat, Yerseke 1 fles exota 1 ct. bij 1 fles tongroc 1,95. Gebruik 1 deel tongroc op 5 delen warm water. Alcoholvrij. - Alleen bij Holleman. Scliryf- en tekenbehoeften, kantoorbenodigdheden heb ben wij in een uitgebreide sortering voorradig. Boek handel van der Peyl. Klein-offsetvverk in onberis pelijke uitvoering levert: Klein-offsetdrukkerij J. A. Weststrate, Rouaanse Kaai 21, Middelburg, tel. (01180) 2453. U slaagt bij ons ook voor uw baby-uitzet tot volle te vredenheid, omdat wij in alles grote keuze hebben, van het allereenvoudigste tot het meest luxueuze. U kunt desgewenst even af spreken om alles eens rus tig te bekijken. Wij geven u graag zonder verplichting alle inlichtingen. - Textiel handel Snoep-van Willigen. Uw winterkleding is dit seizoen wel héél intensief gedragen! Berg alles niet zomaar op, maar laat het door Quick Shop reinigen, dan hangt u alles weer als nieuw in de kast! Ook u zult versteld staan over het prachtige resultaat. Depót voor Yerseke: Textielhandel Snoep-van Willigen. We hebben weer ontvangen de allernieuwste damestas sen. Grote sortering. - P. Huysse, Yerseke. Wij ontvingen een partij be hang; wat wij gaan verko pen vanaf 78 cent per rol. Wist u dat wij alle behang elektrisch af randen Aan bevelend: Schildersbedrijf Fa. M. Was Zn., Kaai- straat 22, Yerseke. Het allernieuwste op het ge bied van gaines en beha's zijn de nieuwe Lycra ma terialen. Zij zijn bestand te gen transpiratiezuur en blij ven dus hun pasvorm tot het laatste toe behouden. Ook in korselets vanaf 29,75 tot 44,50. Voor uw founda tion naar de zaak met de grootste sortering. - Van IJsseldijk-Snoep. U slaagt nergens betér en goedkoper! Eternit golfpla ten altijd in voorraad, 3,95 per m2. Duims gepl. en ge schaafd hout le keus 6,50 per m2. geploegd en ge- scf^iafd hout 5,25 per m2. Beleefd aanbevelend: Timmer- en Hobbyhuis Damstraat 2, Tel. 481 Langeville 29, Tel. 219 Frans Waverrjn Kees de Looff Te koop, wegens overcom pleet, moderne teak lamp, nieuwprijs 69,50, voor 34,95, bij J. Kole, M. J. Goemanstraat 4, Yerseke. Uitverkoop! Al onze nylons met of zonder naad nu uit zoeken voor slechts 1,50. Wollen herensokken nu 1,75 en 2,25. Wollen jaeger kous jes nu 1,10. Nog enkele zwembroekjes 50 ct. en voor heren 1,00. - Nout Sinke. Alle verzekeringen. - H. A. Ossewaarde, Yerseke, Ma- rijkelaan 28, tel. (01131) 638 Ook wij verzorgen uw nieuwbouw, verbouwing, on derhoudswerken, reparatie- en herstelwerkzaamheden. Timmer- en Hobbyhuis Frans Waverijn, Yerseke, Damstraat 2, tel. (01131) 481, woonhuis Langeville 29, tel. 219. Ga kijken zonder enige ver plichting: Vol-automatische wasmachines en vaatafwas- machines. - P. C. van Oos ten, Tel. 347, Yerseke. Is het glas van uw kachel vuil Met Bronco pasta is het in een minimum van tijd zo helder als kristal. Prijs per tube 1,45. - P. Huijs- se, Yerseke. Te koop gevraagd: 1-per- soons- of stapelledikanten. Damstraat 14, Yerseke. Zwart lak meisjesschoenen, dè grote mode! Met aan gegoten rubberhakje en wreefband 28/31 15,90, 32/ 36 17,90. - Schoenhandel Pedicure G. E. Meeuse, Kerkplein 10, tel. 565. Elbeo kousen zijn het voor deligste in het dragen. Pro beer ze eens een keer, be proef de kwaliteit-en zie de nieuwe kleuren Noisette, Palisander en Havana, yan IJsseldijk-Snoep. Drink nu Haecht bier! Voor 0,30 per fles. Bij afname van 24 flessen 1 glas -f- opener gratis. - Fa. N. P. Oele, Kerkplein 6, Yerseke. Draion wol van Pinquin. Ideaal voor kleintjes waar van het goed veel gewassen moet worden. Probeer zelf eens en ook u zult verrukt zijn van deze nieuwe Pin quin wol. - Van IJsseldijk- Snoep. Super Colgate tandpasta met Gardol tijdelijk van 1,95 v. 1,65, 1,40 v. 1,20 en van 90 voor 80 ct. Drog. Gez. Harthoorn. Wit zeifü! In één keer ha gelwit. Geco-natuurkalk p. pak 75 ct. voor ca. 8 m2. Daarens, Markt 9, Kruinin gen. Vierkleuren-ballpoints, spe ciaal iets voor scholieren, 4,95. - Boekhandel van van der Peyl. Hang- en legkasten geheel blank werk. 172x140x60 2/3 leg 139,- 172x140x60 1/3 leg 136,- 172x120x60 half hang 119,- 172x120x60 legkast 129,- 172x100x52 half hang 110,- 172x100x52 legkast 115,- 172x 60x60 hangkast 79,- 172x 60x60 legkast 82,- Kinderkasten 145x82x52 half leg 85, 145x82x52 legkast 87, Aanbevelend Timmer- en Hobbyhuis Damstraat 2, tel. 481 Langeville 29, tel. 219 Frans Waverijn Kees de Looff Een geheel nieuw samengestelde 1 collectie vindt U nu bij ons uit 11 landen in 178 plaatsen in Europa, n.l. de EUROPA MEUBELEN U heeft verder keus uit de mooiste woningtextiel passend bij al deze meubelen mimi WONINGINRICHTERS SINDS 1890 KAPELLE - BIEZELINGE UitverkoopDames, wij hebben nog enkele stuks baby-artikelen. Deze gaan er nu voor spotprijzen uit. Ook de laatste zijden da messjaals, nu uitzoeken v. 2,50. - Nout Sinke, Yerseke Dahlia's, bolbegonia's, ane monen, ranonkels, tuinfre- zia's en zuidewindlelies. C. van Kruiningen, Yerse ke, tel. 217. En voor uw schilder-, be hang- of glaswerk groot of klein, moet u bij D. Was in de Kaaistraat 22 zijn. Tel. 330. Ook voor buiten Yer seke. Stemm sokken hebben wij in prachtige nieuwe voor- jaarskleuren, o.a. flessen- groen, bordeau, marine, zwart en vele gedessineerde tinten. Nu ook ip ajour ver krijgbaar. Alleenverkoop bij Van IJsseldijk-Snoep. Zweedse muilen mèt voet- bed en poro-zool 17,90. - Schoenhandel Pedicure G. E. Meéuse, Kerkplein 10, tel. 565,, Yerseke. Zomerrokken in dunne wol len Shetland en gladde kam- garens. Klassieke modellen in moderne tinten. Van IJsseldijk-Snoep. Wij leveren u tegen zeer scherpe prijzen tegelboard, tegeleternitboard, water vast, zeer geschikt voor douchecellen, keukens, we's enz. Voor vensterbanken, tafels en schrijftafels hou den wij altijd in voorraad hard plastiek platen in vele kleuren, ook formica. Beleefd aanbevelend: Timmer- en Hobbyhuis Damstraat 2, tel. 481 Langeville 29, tel. 219 Frans Waverijn Kees de Looff Diverse bijverdiensten (avondwerk) aangeboden. Inl. ,,De Tipgever", Afd. 463, Postbus 21, H.I. Am bacht. Pedicuren? Kom tijdig. In gegroeide nagels, voetwrat ten enz. Ook elastieken kousen kunnen wij leveren. - Schoenhandel Pedicure G. E. Meeuse, Kerkplein 10, tel. 565, Yerseke. Bent u oververmoeid, last van zenuwen of gebrek aan eetlust, neem dan Pure Le- cithine of Levens Elixer. Ook onmisbaar bij geestelij ke, inspanning. - Drog. (pez. Harthoorn.

Scheldebode | 1963 | | pagina 3