oo BAAYENS TERLENKA YERSEKE De speciaalzaak voor Üw BRIL RILL AND-BATH „MODEMEESTER" Herenkostuums vanaf f 98,50 KRABBENDIJKE Rectificatie. In ons berichtje over de Plattelands vrouwen is een foutje geslopen. De dia's werden niet door dhr. Hoogesteger, maar door dhr. Hoogerheide, verzekerings agent te Goes, belangeloos vertoond. Onze excuses voor de naamsverandering. V.Z.O.S. zonder voorzitter. Met ingang van april a.s. heeft dhr. Ossewaarde zijn funktie als voorzitter van onze plaatselijke gymnastiekvereni-* ging V.Z.O.S. gemeend te moeten be ëindigen. De voorzittersfunktie in de Zeeuws-Brabantse Turnkring zal hij echter blijven bekleden. Wie opvolger wordt is nog niet bekend. Voetbalnieuws. Yerseke I had zaterdag een beste dag; zij wisten de moeilijke uitwedstrijd naar Koewacht in winst om te zetten, 13. Omdat hun concurrenten Aarden burg en Cornboy gelijk speelden, wisten zij de kop weer te heroveren. Yerseke II bracht het er minder goed af, met 10 werd van Kruiningen II verloren. Het leek af en toe meer op rugby dan op voetbal. Voor dit weekeinde een volledig pro gramma. Het zijn echter alle uitwed strijden. Zaterdag: WolfaartsdijkYer seke III, Wemeldinge AYerseke A en Rillandia BYerseke B. Zondag: Zee land Sport IV—Yerseke II en Aarden burgYerseke I. Deze laatste wedstrijd is voor beide verenigingen van groot belang voor de bezetting van de boven ste plaats. We twijfelen er niet aan dat het in Aardenburg zondag niet zal spannen. Oudermiddag Herv. Kleuterschool „De Schelpjes". Daartoe uitgenodigd via een originele convocatie, in de vorm van een kleurige paddestoel, kwamen donderdagmiddag ruim 150 dames naar de oudermiddag. ouders van de schoolgaande kinderen werd bezocht, bood gelegenheid om het tentoongestelde werk te bezichtigen, waar dan ook een goed gebruik van ge maakt werd. Als spreekster was aan wezig mevr. T. Duine-Mensen, die het onderwerp behandelde „Sexuele Hervor ming", waarvoor een goede aandacht bestond. Aanvaring. Zaterdag is in de havenmond het Bel gische motorschip „Maria" in aanvaring gekomen met de tanker „Alcedo". De Aleco verliet de haven toen het motor schip Maria de haven binnenkwam. Tus sen beide schepen werden wel de ge bruikelijke seinen gewisseld, maar een aanvaring was toen piet meer te voor komen. Het anker van de Aleco sneed een gat van ongeveer 6 meter in het middenschip van de Maria. Korte tijd later was het schip reeds gezonken. De schipper van de Maria, dhr. G. Stroo- band, sloeg bij een poging om de sloep te strijken overboord en werd later met zijn 56-jarige vrouw door de opvarenden van het douanevaartuig „De Alk" ge red. Het gezonken schip was geladen met ijzer. Dit zal eerst door duikers worden opgehaald, alvorens het ber gingsbedrijf De Graaf Mulder uit Rot terdam het schip zal kunnen lichten. Tot zolang zal de Maria een hinderpaal voor de scheepvaart in de haven be tekenen. Voetbal. Zaterdag is het geen mooi begin ge weest na de winterperiode voor de elf tallen van Wemeldinge. Het eerste eil- tal, dat met 4 invallers tegen een van de zwaarste tegenstanders in deze com petitie moest spelen, n.l. Aalburg I, moest met grote verliescijfers naar huis terugkeren, 100, welke uitslag voor zichzelf spreekt. Het tweede elftal bracht het thuis evenmin tot winst te gen Terneuzen III; zij moesten het on derspit delven met 15, hetgeen wel een juist beeld van de wedstrijd te zien geeft. Omdat men in de voorhoede van Terneuzen ook nog te lang wachtte met doelschieten, bleef een grotere score uit. Wemeldinge kwam heel zelden met een gevaarlijke aanval voor het doel van Terneuzen. Het ene doelpunt moest nog gemaakt worden uit een strafschop, die door Kooman onhoudbaar werd benut. Zaterdag speelt het eerste elftal thuis tegen Sprang I. Een te zware opgaaf voor Wemeldinge. Sprang staat 2e op de ranglijst. Gevonden en verloren. gaan. Een gezellig bal onder muzikale leiding van de Crescendo-Boys besloot deze zeer geslaagde feestvergadering. De B I junioren speelden zaterdag te gen de B I junioren van Hansweertse Boys en verloren met 40. De A I ju nioren kwamen uit tegen Krabbendijke A I en verolren eveneens, met 31. Het le elftal trok zondag naar Zierikzee II en dwong deze een 31 overwinning af. Het 2e elftal behaalde een 10 over winning op Yerseke II. De B I junioren spelen a.s. zaterdag thuis tegen Krabbendijke B I. Het eer ste elftal speelt zondag weer eens thuis en wel tegen Patrijzen I, het 2e elftal komt thuis eveneens in het veld tegen Vlissingen V en het derde trekt naar Luctor III. Uitvoering „Excelsior". Naar wij vernemen is de mandoline vereniging „Excelsior" zich momenteel aan het voorbereiden op haar jaarlijkse uitvoering, welke op 6 april a.s. in Ons Dorpshuis zal worden gehouden. Dat het ditmaal iets bijzonders gaat wor den menen wij te mogen afleiden uit het programma, dat naast een optreden door het orkest, niets minder vermeldt dan een muzikaal blijspel getiteld ,,i->e Wilgenhof". Het is bekend, dat weinig amateurgezelschapen zich aan een der gelijke opgave durven wagen. Dat bo vendien de tekst van dit spel werd ge schreven door dhr. B. Leys, zodat deze uitvoering thans bijna geheel eigen werk is, vestigt o.a. nog eens te meer de aan dacht op de aktiviteit van dhr. Leys en zijn medewerkers, waardoor wij in het verleden reeds menigmaal aangenaam werden verrast. Bijzonderheden omtrent kaartverkoop e.d. vindt u in de adver tentie, elders in dit nummer. Jaarvergadering N.C.V.B. Onder leiding van de presidente me vrouw C. Koolstra-Steketee kwam de N.C.V.B. op 21 maart in jaarvergade ring bijeen. Na schriftlezing en medita tie volgden de jaarverslagen, die ge tuigden van een goed jaar wat leden en financiën betreft. Het stukje „Ze is hele maal uit" viel zeer goed in de smaak. Dhr. De Ridder toonde zijn dia's over Spanje en vertelde op boeiende wijze over het contact met de Protestanten in dat land. De vice-presidente, mevrouw Quaak-Butijn, sloot deze mooie en ge zellige avond met dankgebed. Bonte avond. De afd .Kruiningen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield woensdag baar bonte avond voor leden en huis- Binnenvaartuig aan de grond. Op de Westerschelde bij Rilland-Bath is een binnenvaartuig van 200 ton vast gelopen. Zaterdagnacht is het schip ge broken, maar de schade zou niet zo erg zijn, dat het schip als verloren moet worden beschouwd. Jaarvergadering kolenvereniging. Dinsdagavond werd in het dorpshuis „Luctor et Emergo" de jaarvergade ring gehouden van de coöp. kolenvereni ging „De Vrijheid" u.a. onder voorzit terschap van dhr. J. A. Boot. De op komst der leden was zeer gering. De aftredende bestuursleden dhrn. J. Bolier en A. Goeree werden herkozen. De om zet bedoreg 206.000 kg. Het batig saldo bedroeg 1456,93. burgemeester benoemd zal worden en hij de ambtswoning moet verlaten. Be sloten werd een perceel bessenstruiken in het uitbreidingsplan publiek te ver huren, alsmede een perceel boomgaard. Vergadering N.C.V.B. De afdeling Waarde van de N.C.V.B. kwam in maandelijkse vergadering bij een onder leiding van mevr. Mol-de Feyter. Ds. Mooij uit Schore vertelde, verduidelijkt met dia's, over een reis naar Israel. Een ongewenste lifter. Toen de schilder B. zich vorige week per auto naar zijn werk begaf, beleefde hij wel een zeldzaam geval. Het was op de weg naar Rilland-Bath. Een haas zat langs de weg, nam van schrik een sprong dwars door de voorruit tot ach- Alleen verkoop Kreraerstraat 11 - Bergen op Zoom Verkiezing ambtsdragers. Bij de gehoudenstemming voor de va- katures voor ouderling en diaken zijn in de Geref. kerk gekozen dhrn. J. Phi- lipse en C. Hoekman. Dit respectieve lijk in de plaats van dhrn. F. de Schip per en M. Swarts. Jubileum gemeentewerkman. 45 jaar geleden werd dhr. J. Vermeu- le benoemd tot gemeentewerkman. Dit feit is op 20 maart herdacht. In de middaguren werd door burgemeester Cnossen persoonlijk namens de gemeen te een bloemstuk aangeboden. Dhr. Ver- meule doet nog dagelijks zijn werkzaam heden als stratenmaker. Hij is 63 jaar en hoopt, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, er nog enkele jaren aan toe te voegen. Gouden medaille voor organist. Niet alleen dat dhr. J. Allaard zater dag zijn 75e verjaardag vierde is deze dag tot een onvergetelijke geworden, maar mede door het feit dat hij tevens ter in de auto. De bestuurder stopte van schrik, opi dan toch de haas maar„'|is schadevergoeding voor de stukken mee te nemen. Maar helaas, het dier koos het hazenpad en waagde de sprong door de geheel verniélde voorruit om de vrij heid te herkrijgen. Geheel versuft suk kelde hij de landerijen in, onder het oog van enkele arbeiders die aan het werk waren. Wellicht hadden zij de buit. Jaarfeest Meisjes vereniging. De meisjesclub „Martha" hield haar jaarfeest in het Hervormd Centrum. Het openingswoord werd gesproken door mej. A. M. Allewijn. Nadat enkele schetsjes waren opgevoerd volgde de hoofdschotel van deze avond, de opvoe ring van het toneelstuk „Verbroken Banden", in 6 taferelen. Dit vrij dra matische stuk werd door eigen spelers en speelsters zeer goed vertolkt en alle lof voor het spel is op zijn plaats. Het was een zeer geslaagde avond en een gevulde zaal. Succes voor „Vooruit". Drie leden van „Vooruit" namen za- L3 ...miwii; -n., XIUOICU, W Cl U gClMlZitJIl 1X111 A. Zandee. terwijl dhr. P. v. d. Vliet als plv. lid werd gekozen. De artikelen 5 en 6 van het huishoudelijk reglement werden gewijzigd. De vergadering werd door 61 leden bezocht. Ouderavond. Dezer dagen werd door de o.l. school alhier de jaarlijkse ouderavond gehou den. Deze ouderavond, die door vele ter, dhr. Chr. van Paasschen, kwam de toneelclub uit Waarde voor het voet licht en bracht het toneelstuk in dne bedrijven „Huwelijksreis zonder man", hetgeen door spelers en speelsters zeer goed werd vertolkt en door de vele aan wezigen met een hartelijk applaus werd beloond. De verloting welke in de pau ze gehouden werd verliep vlot en deed menigeen met een prjjsje naar huis «uu uv/ij/oguiuuv cli HUCgCI nu van „Scheldegalm", dhr. W. van Boven. Op een solisten-concoufs, onlangs in Mid delburg gehouden, wist deze kornettist met 78 van 'de 80 te behalen punten, kapioen van Zeeland te worden. Dat de Rotterdamse musicus en jurylid, dhr. Wever, deze prijs met lof toekende, valt dus wel te begrijpen. Van de harmonie „Scheldegalm" de den er geen solisten mee. ue gemeente nog woningwetwoningen zijn toegewezen, werd besloten deze te bouwen aan de nieuw aan te leggen straat. Als architect werd aangewezen dhr. C. J. Klap. Vaistgesteld werd de exploitatieberekening van de verkoop prijs van bouwgrond in het uitbreidings plan en gesteld op 13,50 per m2. Op verzoek van burgemeester Lokker werd hem een bejaardenwoning tijdelijk toe gewezen indien binnenkort een nieuwe Meulpolder (secretaris), C. Zuidweg (penningmeester), H. M. de Kunder (commissaris) en M. Gijzel en Joh. van Liere (adviserende leden). Het ligt in de bedoeling op 30 april een kinderfeest te organiseren, waarvoor een huis-aan- huis inzameling gehouden zal worden. Gezonde groei bij de N.C.V.B. De N.C.V.B. laat een gezonde groei zien. Het afgelopen jaar steeg het le-

Scheldebode | 1963 | | pagina 6