BOEKENWEEK Di ircjei cli ar 10 30 maart - 6 april I Gratis BOEKENGIDS 1 INGEZONDEN K O R T E Cl O L F J ES Boekhandel van der Peyl Collecte voor SIMAVI EEN MEISJE A. C. Mosselman fa Europa, meubelen PLAATSELIJKE AGENTEN ZOLANG DE VOORRAAD STREKT j Boekhandel VAN DER PEIJL E "5 voor halve dagen PADMOS-VERWIJS L. GRIMM - Yerseke Meisje J. Kole dental tot 87. Thans is dit al weer op gelopen tot 91. Financieel is het ook niet slecht gesteld. Dit alles bleek uit de jaarvergadering die onder voorzitter schap van mevr. Sandee-Staal werd ge houden. Afscheid werd in deze vergade ring genomen van mevr. J. Slabbekoom- Balkenende. Zeven jaar heeft ze zitting in het bestuur gehad, waarvoor haar dank werd gebracht. Haar werd een plant aangeboden De avond werd ver der gezellig doorgebracht, het eigen koor zong liederen, er werden leuke schetsjes opgevoerd en er werd een zang- en spreekspel opgevoerd onder de titel „Wij geven onszelf". V oor jaarsvergadering. De afdeling Kapelle van de Bond van Plattelandsvrouwen hield in hotel „De Zwaan" haar voorjaarsvergadering. Voor de laatste maal werd de vergade ring gepresideerd door mevr. L. Mieras- Vos. Bij de bestuursverkiezing werd in haar plaats tot bestuurslid gekozen mevr. J. Burger-Daane. Het ledental bleef op 80 stabiel. Financieel staat de afdeling er goed voor. Na de pauze werd hersengymnastiek gedaan onder leiding van mevr. Meijaard-van Doorn. Ouderavond Chr. Nat. School. De christelijk nationale school hield in het gebouw „Obadja" een goed be zochte ouderavond. De leiding was in handen van voorzitter J. Balkenende. De leerlingen van alle klassen voerden qen Paas-declamatorium op, dat bijzon der in de smaak viel. Na de pauze ver toonden dhr. en mevr. Slabbekoorn- Groenleer dia's van natuuropnamen uit Zeeland. Vooral hadden de opnamen uit eigen omgeving veel bekijks. „Draagt Elkanders Lasten". De varkenshoudersvereniging „Draagt Elkanders Lasten" te Biezelinge hield onder voorzitterschap van dhr. C. Lan sen zijn jaarvergadering. Er was het afgelopen jaar een bevredigende gang van zaken. Er moest geen uitkering ge daan worden, wegens sterfte onder de verzekerde varkens. Besloten werd de verzekeringspremie, contributie en uit keringen bij sterfte onveranderd vast te stellen. Het inleggeld voor nieuwe leden zal met 1,verhoogd worden tot 20,Het ledental ging met één tot 15 achteruit. Gesloten kon worden met een batig saldo. Bij de bestuursverkie zing werden dhrn. M. Sinke en C. Schip per herkozen. HAARBORSTEL STRAALT GEZONDHEID UIT Twee Japanse firma's hebben een haarborstel met een ingebouwde infra rode lamp op de markt gebracht. Midden in de borstel is een klein, 20 watt infra-rode lamp aangebracht, die door de doorzichtige rug haar genezen de kracht op de hoofdhuid uitoefent. Niet alleen wordt het haar hierdoor glanzender en voller, ook kunnen haar ziekten en kaalheid worden voorkomen. De borstelkant van de borstel kan worden verwijderd, en dan is de borstel geschikt voor verdere schoonheidsbe handelingen, zoals gezichtsmassage. Dit wonderprodukt zal worden ge ëxporteerd onder de naam „Stimu". EEN GELIJKENIS Een zeer rijke man had een heel mooi aquarium, waarin drie soorten vissen zwommen, die in goede gemeenschap met elkaar leefden. Twee ervan waren zeer zeldzaam. Door bijzondere omstandigheden werd het water van het aquarium verontrei nigd. De rijke heer schepte nu de ene zeld zame soort vissen uit de bak en bracht ze in een andere bak met schoon wa ter. De tweede zeldzame soort werd ook voor een deel opgeschept, en omdat er geen nieuwe bak meer voorradig was, in verschillende andere aquariums onder gebracht. De derde soort bleef in het aquarium. De rijke heer verzuimde echter het wa ter te verversen. Een groot deel van deze vissen ging dood. Jonge visjes kwamen er niet meer en die nog in le ven bleven, leden een kwijnend bestaan. Als je begrijpt, wat ik bedoel. Van 2128 maart 1963 YERSEKE. Geboren: Comelis Eliza Adriaan, zv. Boudewijn Danker en Dina Bom; Cornelis Pieter, zv. Pieter Mat- theus Lamper en Neeltje Wilhelmina Minnaard; Christiaan, zv. Abraham Everse en Bastiana Steketee; Coleta Janna, dv. Jacob Fraanje en Maria An- tonia Paulina de Leeuw. Overleden: Pieter de Koeijer, 89 j., wednr. van Klazina Mieras; Maria Ever- se, 76 j., echtgen. van Cornelis Oranje; Charlotte Brouwer, 86 j., wed. van Wou- therus Cornelis Loggers; Jacobus Da gevos, 48 j., echtgen. van Wilhelmina Katharina de Rooij. Huw.aangifte: Leendert Koole, 25 j. en Krina Cornelia Steketee, 21 j. Van 2027 maart 1963 WEMELDINGE. Geboren: André, zv. Jan Feijtel en Elizabeth Helena Schou ten. Gehuwd: Marinus Poelman, 19 j. en Maatje Maria de Jonge, 19 j. Van 2127 maart 1963 KRUININGEN. Geboren: Richardus Aloisius, zv. Petrus Alphonsus van Cam- pen en Wilhelmina Magdalena Maria Poortvliet; Pieter Andries, zv. Jacobus Bauer en Pieternella Weezepoel; Maa tje Anna, dv. Laurus Arie Evert Wis- kerke en Anthonia Pieternella Gebraad. Gehuwd: Cornelis Johannes Korstan- je, 23 j. te Goes en Cornelia Tannetje Stroosnyder, 19 j. Huwelijksaangiften: Willem Albertus Abbink, 23 j. en Aaltje de Beer, 24 j. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reyenga. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. H. Ligtenberg uit Oudemirdum. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Stud. J. Karelse. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 H.H. Missen op zondag 7.30 en 10 uur. H. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v.m. Zondagsschool en bijbelklas 1.15 u. n.m. Verlossingssamenkomst 6 uur n.m. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. 2.30 uur: Ds. J. van Woerden. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dqken. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. Voorbereiding H. Avondmaal Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Vrye Evang. Gemeente 10 uur: Ds. J. G. Niewöhner. 5 uur: Zangdienst. Ds. J. G. Niewöhner. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. V.m. Jeugddienst Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest. V.m. bed. H. Doop. Rilland-Bat li Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. Geref. Kerk 10 uur: Ds. B. Fidder, Krabbendijke. 2.30 uur: Ds. F. L. Schalkwijk, zendings- pred. te Ponta Grossa (Brazilië) Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 u.: Ds. Penninga, Rotterdam Krabbendyke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 uur: Ds. Schalkwijk te Zeist. 2.30 uur: Ds. B. Fidder. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing Geref. Gem. 9.30. 2 en 6 uur: Leesdienst. Dankbaar en blij ontvin gen wij uit Gods hand ons dochtertje Maatje Anna We noemen haar MATTY Zusje van Jaap en Keesje L. A. E. WISKERKE Heden overleed nog onverwachts in het ziekenhuis Oostwal te Goes, onze lieve en zorgzame man, vader, behuwd- en grootva der Algemene kennisgeving Heden overleed tot onze diepe droefheid, geheel onverwachts, mijn innig geliefde man en onze geliefde 7nhn Qr h nnn 7r\nti zijn anders omdat in 11 landen meer dan 300 bedrijven samenwerken, sa men produceren, samen ont- LANDELIJKE INCASSO ORGANISATIE ZOEKT Zij, die over energie en doorzettingsvermogen beschikken kunnen door de aantrekkelijke provisiere- regeling een RUIME BIJVERDIENSTE vinden Br. onder no. 44-1 bureau „De Scheldebode" Kruiningen 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,bij vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Kruiningen: Wil de inzen- Voor heerlijk slagroomge- bak, bolussen, roomboter- koekjes a.s. zaterdag naar Holleman, Hoofdstraat 16 der van feestlied motto „Rood-wit-blauw" zo spoe dig mogelijk melodie op geven Ter overname gevraagd: Eénpers. opklapbed. Aan bieden: Bierweg 33, Wemel dinge. Jasperse altijd voordeliger! 1 blik erwten fijn 98 ct. 1 colaglas pasta 57 ct. Friese Vlag pasta van 1,08 voor 98 ct. 1 blik ananas 54 ct. 1 l.-blik sperciebonen 85 ct. 1 l.-blik pee en erwt 54 ct. 1 blik cornedbeef 200 g 1,20. 1 blikje 200 g sandwich (Zwan.) van 1,08 voor 89 ct. Soepballen p. blik 49 ct. Jasperse altijd voordeliger! Paaschocola 49 ct. Rumbo nen 38 ct. IJscups 45 ct. Nogatblokjes 45 ct. Bonbons van 65 voor 52 ct. Agar- eitjes 200 g 45 ct. Eng. - drop 200 g 52 ct. Zachte ca- Varkensvlees p. blik 59 ct ramels 200 g 52 ct. Pinda- Vermicelli 250 g 25 ct 1 rotsjes 150 g 63 ct. Echte zak macaroni 25 ct. 2 blik boterkoekjes 73 ct. Zeeuwse tomatenpuree 29 ct Hagel- Rondjes 55 ct. Pindakoek- j korrels 250 g 39 ct. jes 58 ct. Wit speculaas 58 heb nog een voer of 4 ct. Frou 69 ct. p. 250 g.1 puin te veel. Wie kan het Echte Gron. koek 89 ct. j gebruiken, voor het weg- Groot pak speculaas van 79 i halen - C .de Visser, tel. en 85 ct. j 530, Yerseke. Tob niet langer! Dat moet Kinderkleding brengen wij u zien! Vol-automatische jn Zeer grote sortering van wasmachines en vaatafwas- hinnen- en buitenlandse fa- machines. - P. C. van Oos- hrieken. Steeds het mooiste ten, Tel. (01131) 347, Yer- en bej. njeuwste vindt u seke.toch bij: Van IJsseldijk- Schilder zelf! Altijd in voor- Snoep, raad: Grondverf, grondlak, plamuur, stopverf, lakverf in meer dan 60 kleuren, loodmenie, ijzermenie, goud en zilverbrons. Verder alle schildersgereedschappen zo als kwasten, plamuur- en stopmessen en verfkrab- bers. Aanbevelend: Het TIJDENS DE Gratis fotopocket Europa in een Boek bij aankoop van f 5,00 of méér aan boeken. Kaarten voor het Zeeuws Boeken BAL, 30 maart, 8 uur, Britannia, verkrijgbaar bij Voor diepvrieskip, vis, groente en croquetten naar Holleman. Hebt u geld, maar weet u hiervoor geen geschikte be legging Schuldbrieven Bouwfonds Ned. Gemeenten vormen een prima beleg- Ders. Aanoeveienu; net; c -,Ann n„m,(rant 9 ging. Stukken van 1000, F?ai?sy Waverifn I rente 41/2 P™sPectus met Frans w averijn.inschrijf bil jet verkrijgbaar Neem nu voor de schoon-bij; j A Tielkemeijer, Pr. maak een degelijk schortBemhardstraat 51, Kloetin- vanaf 3,75. Halve voor-1 Tel (quoO) 6082. schorten vanaf 1,98. Dus- ter modellen alle in de Klem-offsetwerk m onbens- nieuwste dessins. Zie de eta- pelijke uitvoering levert. lage - A. C. Baay, B. Sin- Klein-offsetdrukkerij J. A. i.l„n 90 vprseke Weststrate, Rouaanse Kaai kelaan 20, Yerseke. j Middelb tel (01180) Verloren: Wasgoed tussen Rilland en Yerseke. Gaarne ^*oa- terugbezorgd. - J. Duinker- Woningen te koop gevraagd ke, Margrietstraat 28, Yer-1 Fa. Waverijn, Kerkhoekstr. seke. I 17, Yerseke, tel. 289. Voor klompen, schoenklom pen, plastic huishoudelijke artikelen naar Holleman Meisjes- en jongens jacks van soepele poplin kwali teit, licht in gewicht, wa terafstotend, wind- en wa terdicht, tweezijdig te dra gen, m. tricotboorden 39,75. Van IJsseldijk-Snoep. Drink nu Haecht bier! Voor 0,30 per fles. Bij afname van 24 flessen 1 glas opener gratis. - Fa. N. P. Oele, Kerkplein 6, Yerseke. Histor kleurcarbolineum, glanzend en mat, in 6 ver schillende kleuren. - Schil dersbedrijf De Koeijer, Paar- denmarkt 8, Yerseke. U slaagt nergens beter en goedkoper! Zweeds hard board vanaf heden 1,50 per m2. Hardboard deurpla ten per stuk 3,80. Eter- nit boardplaten, watervast, geschikt voor het betimme ren van natte muren, voor het maken van schuurtjes, kippenhokken enz. 6,90 p. stuk. Eternit golfplaten al tijd in voorraad, 3,95 per m2. Duims gepl. en ge schaafd hout le keus 6,50 per m2. geploegd en ge schaafd hout 5,25 per m2. Verder leveren wij u aan zeer scherpe prijzen tegel board, formica hard plastic platen voor venstenbanken, spaanderplaat, zachtboard voor plajfonds, alle moge lijke soorten latjes, lijsten, plinten, ribben, ronde stok ken, bisonkit, schoorsteen platen, enz. Ook voor ijzer waren en gereedschappen slaagt u bij ons het goed koopst. Onze verfwaren zijn van prima kwaliteit, speci aal gemaakt voor het doe het zelf schilderwerk, uiterst duurzaam en goedkoop.Wilt u zelf iets bouwen of ver bouwen, vraagt dan onze raad. Wq geven u geheel vrijblijvend en kosteloos ad vies. Beleefd aanbevelend Timmer- en Hobbyhuis Damstraat 2, Tel. 481 Langeville 29, Tel. 219 Frans Waverijn Kees de Looff Voor het voorjaar een fris en fleurig behang. Vele soorten voorradig. - Schil dersbedrijf De Koeijer, Paar denmarkt 8, Yerseke. Èr zyn veel soorten zelf- plakkend transparant kleef- band. Er is echter maar één Sellotape! - Boekhandel van der Peyl. Kies uit 50 mooie kleuren! Een moeilijke keuze? Vraag om advies. Gebruik Histor om 't zelf goed te doen. Schildersbedrijf De Koeijer, Paardenmarkt 8, Yerseke. Uitverkoop! Wasechte kin- der zomerpull overt jes en jongensoverhemdjes nu uit zoeken 1,25. Super witte he ren singlets mt. 5 nu 1,35. Dameshemdjes ronde hals nu 1,60. - Nout Sinke. Histor Cars pray Spuitlak- ken voor auto's, motoren en radiatoren in de meest voor komende autokleuren. Schildersbedrijf De Koeijer, Paardenmarkt 8, Yerseke. Nu ook een Corselet van vlinderlicht materiaal, doch dat opvallend slank maakt. Het geborduurde voorpand is zo gemaakt, dat het uw figuur corrigeert. Zonder baleinen, zonder ritssluiting 29,75. In zwaardere uitvoe ring en met ritssluiting 44,75. Koop uw foundati ons in een speciaalzaak, koop bij Van IJsseldijk- Snoep. Te koop i.g.st.z. Van Delfs kinderwagen met bedje. Molenlaan 17, Yerseke. Pasman voor nieuwe schoe nen via Verburg of per zichtzending. Pannenboeren staan veel in de kou en vochtigheid. Be scherm uw lichaam. Blijf gezond met Rheumatex ge- zondheidsonderkleding. Rheumatex, Vroesenlaan 32- 33, Rotterdam, tel. 47688. Ook inlichtingen bij N. P. Oele, Kerkplein 6 en J. Hol- lebrandse, Kapper, Wijn gaardstraat, Y erseke. Vierkleuren-ballpoints, spe ciaal iets voor scholieren, 4,95. - Boekhandel van der Peyl. De D.O.T.-driekamt, de vin- gervaste ballpoint. U voelt het aan uw vingers! Boek handel van der Peyl, Krui ningen. In wasmachines hebben wij een grootse sortering. Kom vrijblijvend eens zien. - Fa. Hovestadt De Jonge. Prachtige zomermantels voor teenagers, jonge en oudere dames brengen wij in de allernieuwste voor- jaarstinten in het sportieve en geklede genre. Loop eens bij ons binnen, voor uw con fectie slaagt u altijd beter bij Van IJsseldijk-Snoep. Type-out! Een tikfout ver- dwijnt spoorloos met Type- out. - Boekhandel van der Peyl. Wit zelf!!! In één keer ha gelwit. Geco-natuurkalk p. pak 75 ct. voor ca. 8 m2. Baarens, Markt 9, Kruinin- gen. Stemm sokken zijn het al lerbeste. De mooie voor jaarscollectie is uit. Probeer ze eens een keer, en ook u behoort tot een onzer vaste klanten. U weet toch, als ze krimpen krijgt u nieuwe. Van IJsseldijk-Snoep. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Ook w\j verzorgen uw nieuwbouw, verbouwing, on derhoudswerken, reparatie- en herstelwerkzaamheden. Timmer- en Hobbyhuis Frans Waverijn, Yerseke, Damstraat 2, tel. (01131) 481, woonhuis Langeville 29, tel. 219. Voor de schoonmaak ruime sortering gordijnkant in wit en ecru en in verschillende breedtes aan voordelige prij zen. Zie de etalage! - A. C. Baay, B. Sinkelaan 20, Yer seke. Onderjurken in vele nieu we kleuren, o.a. aqua, bleu, zwart en rose hebben wij reeds vanaf 6,75. Mooie jupons in zwart en wit, als speciale prijs 5,90. - Van IJsseldijk-Snoep. Schryf- en tekenbehoeften, kantoorbenodigdheden heb ben wq in een uitgebreide sortering voorradig. Boek handel van der Peyl. Totale uitverkoop! Neveda Sirene wol nu 2,25. Sterke Neveda Sockywol nu 2,25. Sokkenwol met nylon nu 2,Ook zwart. Nog mooie bollen boucléwol nu 1, Nout Sinke, Yerseke. Wilt u een gaine die u nog slanker maakt, probeer dan eens de Ruiten 2 van Lasti- na. Wij hebben ze voorra- rig met en zonder band, in de prijs van 27,50 en 29,75. Ook als panty verkrijgbaar en in voorraad bij Van IJs seldijk-Snoep. Pakjes en japonnen hebben wij in vele prijsklassen. Het wordt nu eindelijk voorjaar, dus tijd voor vernieuwing. Bekijk onze collectie eens binnen, wij kunnen niet al les etaleren. - Van IJssel- dqk-Snoep. Te koop z.g.a.n. Beckers- haard met glasdeuren, ty pe 85, benevens elektrische geyser inh. 10 liter. Te be vragen bij: C. Willemsen, Wilhelminastraat 54, We meldinge. Maak uw huis schoon met een nieuwe stofzuiger. - Fa. Hovestadt De Jonge. EE o> 01 IQ O) o e ka O) "O O O O De plaatselijke Simavi-comité's doen een warm beroep op alle ingezetenen. De aktie moet slagen! Wanneer Simavi brieven van doktoren krijgt van de vol gende inhoud, dan moet zo'n arts toen geholpen worden. De dokter schrijft: „De acute operaties brengen je soms eén wanhoop nabij als er intussen een paar honderd mensen voor de deur staan te dringen... Ik houd uiterlijk om half tien 's avonds op, anders houd ik het niet vol ...Er blijven nog elke dag velen die niet aan de beurt komen om inge schreven te worden en als ik 's avonds naar huis ga ligt de grond bezaaid met mensen die niet meer weg kunnen... De enige troost in de situatie is, dat je het toch beter ziet worden...". Ja, laat het beter worden, mede "Soor de hulp van Simavi, door onze plaatse lijke collecte! Geeft u daarom volgende week meer dan u kunt missen, geef een offer, het is nodig! GEVRAAGD Dreef 2, Yerseke kleinkinderen Yerseke: M. E. SOETERS Yerseke, 25 maart '63 Burenpolderweg 1 De begrafenis heeft plaats gehad op woens dag 27 maart 1963 UITGESTELD tot vrijdag 6 april 10 KORTING op de ver koop van gouden artikelen 15 KORTING op horlo ges met inlevering GEVRAAGD voor hele ol halve dagen evtl. werkster Mariahoeve 3 Kruiningen Wij verzorgen de gehele stof fering en meubelering van Uw woning, ruime keus in KWALITEITS MEUBELEN Tel. 372 - Yerseke

Scheldebode | 1963 | | pagina 5