BAAYENS OO lekker en gezond Bfonchï letten TERLENKA YERSEKE De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE RILL AND-BATH KRUININGEN HANSWEERT „MODEMEESTER" Herenkostuums vanaf f 98,50 KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE Rectificatie. In ons berichtje over de Plattelands vrouwen is een foutje geslopen. De dia's werden niet door dhr. Hoogesteger, maar door dhr. Hoogerheide, verzekerings agent te Goes, belangeloos vertoond. Onze excuses voor de naamsverandering. V.Z.O.S. zonder voorzitter. Met ingang van april a.s. heeft dhr. Ossewaarde zijn funktie als voorzitter van onze plaatselijke gymnastiekvereni-* ging V.Z.O.S. gemeend te moeten be ëindigen. De voorzittersfunktie in de Zeeuws-Brabantse Turnkring zal hij echter blijven bekleden. Wie opvolger wordt is nog niet bekend. V oetbalnieuws. Yerseke I had zaterdag een beste dag; zij wisten de moeilijke uitwedstrijd naar Koewacht in winst om te zetten, 13. Omdat hun concurrenten Aarden burg en Cornboy gelijk speelden, wisten zij de kop weer te heroveren. Yerseke II bracht' het er minder goed af, met 10 werd van Kruiningen II verloren. Het leek af en toe meer op rugby dan op voetbal. Voor dit weekeinde een volledig pro-' gramma. Het zrjn echter alle uitwed strijden. Zaterdag: Wolf aartsdijkYer seke III, Wemeldinge AYerseke A en Rillandia BYerseke B. Zondag: Zee land Sport IVYerseke II en Aarden burgYerseke I. Deze laatste wedstrijd is voor beide verenigingen van groot belang voor de bezetting van de boven ste plaats. We twijfelen er niet aan dat het in Aardenburg zondag niet zal spannen. Oudermiddag Herv. Kleuterschool „De Schelpjes". .Daartoe uitgenodigd via een originele convocatie, in de vorm van een kleurige paddestoel, kwamen donderdagmiddag ruim 150 dames naar de oudermiddag. De kleuters genoten zichtbaar van deze grote belangstelling. Na een welkomst woord van voorzitter Poelman werd het fleurige programma vlot afgewerkt. Het kabouterfeest van de kleintjes liet dui delijk zien, hoeveel voorbereiding er aan voorafgegaan was. Veel plezier beleef de men ook aan de nikkertjes van klas se 2. Klasse 3 bracht met veel zwier het gekostumeerde schaatsenrijden; zelfs de ijstent ontbrak niet. 'tWas een koste lijke middag, waarvan groot en klein zeef genoten heeft. Uitvoering „Kunstvrienden". Vorige week vrijdag gaf de toneel vereniging „Kunstvrienden" een uitvoe ring in zaal Nolet. De voorzitter, dhr. B. J. Korstanje, opende deze avond met een hartelijk welkom toe te roepen aan de vele genodigden, waaronder verte genwoordigers van het gemeentebestuur, de rijkspolitie, de A.M.Z. en een aantal oud-leden van Kunstvrienden. Aangezien de vereniging in 1962 haar 25-jarig be staan vierde, gaf dhr. Korstanje vervol gens een kort overzicht van het wel en wee in deze periode. Hij vertelde hoe men in 1937 tot de oprichting van een toneelvereniging kwam, hoe moeilijk het ook toen was om in de crisisjaren volle zalen te trekken. Thans is dit ook weer het geval, nu televisie en radio de men sen aan hun stoel binden. Hij bracht dank aan aHen die in deze 25 jaar Kunstvrienden hadden geholpen en met wie men op prettige wijze had mo gen samenwerken. Het doel van Kunst vrienden is altijd geweest het publiek ontspanning te brengen, vandaar dat men het ook veelal heeft gezocht in blij spelen en kluchten. Dit was ook nu het geval. De oude garde van Kunstvrien den, aangevuld met enkele nieuwe ge zichten, bracht de klucht in vier be drijven ,.De geleende Vrouw" voor het voetlicht. Hartelijk is er gelachen om de vele dwaze situaties, die door de to nelisten vakkundig werden uitgebuit. Wij willen geen namen noemen, omdat o.i. allen hun rol voortreffelijk vertolk ten. Een avond waarvan de aanwezigen volop hebben genoten. Jammer was het daarom voor Kunstvrienden dat de zaal niet geheel was bezet. Zij die wegbleven hebben een plezierige avond gemist. Met een gezellig bal werd deze geslaagde avond besloten. 11 1 ouders van de schoolgaande kinderen werd bezocht, bood gelegenheid om het tentoongestelde werk te bezichtigen, waar dan ook een goed gebruik van ge maakt werd. Als spreekster was aan wezig mevr. T. Duine-Mensen, die het onderwerp behandelde „Sexuele Hervor ming", waarvoor een goede aandacht bestond. Aanvaring. Zaterdag is in de havenmond het Bel gische motorschip „Maria" in aanvaring gekomen met de tanker „Alcedo". De Aleco verliet de haven toen het motor schip Maria de haven binnenkwam. Tus sen beide schepen werden wel de ge bruikelijke seinen gewisseld, maar een aanvaring was toen niet meer te voor komen. Het anker van de Aleco sneed een gat van ongeveer 6 meter in het middenschip van de Maria. Korte tijd later was het schip reeds gezonken. De schipper van de Maria, dhr. G. Stroo- band, sloeg bij een poging om de sloep te strijken overboord en werd later met zijn 56-jarige vrouw door de opvarenden van het douanevaartuig „De Alk" ge red. Het gezonken schip was geladen met ijzer. Dit zal eerst door duikers worden opgehaald, alvorens het ber gingsbedrijf De Graaf Mulder uit Rot terdam het schip zal kunnen lichten. Tot zolang zal de Maria een hinderpaal voor de scheepvaart in de haven be tekenen. Voetbal. Zaterdag is het geen mooi begin ge weest na de winterperiode voor de elf tallen van Wemeldinge. Het eerste elf tal, dat met 4 invallers tegen een van de zwaarste tegenstanders in deze com petitie moest spelen, n.l. Aalburg I, moest met grote verliescijfers naar huis terugkeren, 100, welke uitslag voor zichzelf spreekt. Het tweede elftal bracht het thuis evenmin tot winst te gen Terneuzen III; zij moesten het on derspit delven met 15, hetgeen wel een juist beeld van de wedstrijd te zien geeft. Omdat men in de voorhoede van Terneuzen ook nog te lang wachtte met doelschieten, bleef een grotere score uit. Wemeldinge kwam heel zelden met een gevaarlijke aanval voor het doel van Terneuzen. Het ene doelpunt moest nog gemaakt worden uit een strafschop, die door Kooman onhoudbaar werd benut. Zaterdag speelt het eerste elftal thuis tegen Sprang I. Een te zware opgaaf voor Wemeldinge. Sprang staat 2e op de ranglijst. Gevonden en verloren. Gevonden een paar wanten. Verloren een portemonnaie met inhoud. Inlich tingen ter gemeentesecretarie. gaan. Een gezellig bal onder muzikale leiding van de Crescendo-Boys besloot deze zeer geslaagde feestvergadering. De B I junioren speelden zaterdag te gen de B I junioren van Hansweertse Boys en verloren met 4—0. De A I ju nioren kwamen uit tegen Krabbendijke A I en verolren eveneens, met 31. Het le elftal trok zondag naar Zierikzee II en dwong deze een 31 overwinning af. Het 2e elftal behaalde een 10 over winning op Yerseke II. De B I junioren spelen a.s. zaterdag thuis tegen Krabbendijke B I. Het eer ste elftal speelt zondag weer eens thuis en wel tegen Patrijzen I, het 2e elftal komt thuis eveneens in het veld tegen Vlissingen V en het derde trekt naar Luetor III. Uitvoering „Excelsior". Naar wij vernemen is de mandoline vereniging „Excelsior" zich momenteel aan het voorbereiden op haar jaarlijkse uitvoering, welke op 6 april a.s. in Ons Dorpshuis zal worden gehouden. Dat het ditmaal iets bijzonders gaat wor den menen wij te mogen afleiden uit het programma, 'dat naast een optreden] door het orkest, niets minder vermeldt dan een muzikaal blijspel getiteld „L>e Wilgenhof". Het is bekend, dat weinig amateurgezelschapen zich aan een der gelijke opgave durven wagen. Dat bo vendien de tekst van dit spel werd ge schreven door dhr. B. Leys, zodat deze uitvoering thans bijna geheel eigen werk is, vestigt o.a. nog eens te meer de aan dacht op de aktiviteit van dhr. Leys en zijn medewerkers, waardoor wij in het verleden reeds menigmaal aangenaam werden verrast. Bijzonderheden omtrent kaartverkoop e.d. vindt u in de adver tentie, elders in dit nummer. Jaarvergadering N.C.V.B. Onder leiding van de presidente me vrouw C. Koolstra-Steketee kwam de N.C.V.B. op 21 maart in jaarvergade ring bijeen. Na schriftlezing en medita tie volgden de jaarverslagen, die ge tuigden van een goed jaar wat leden en financiën betreft. Het stukje „Ze is hele maal uit" viel zeer goed in de smaak. Dhr. De Ridder toonde zijn dia's over Spanje en vertelde op boeiende wijze over het contact met de Protestanten in dat land. De vice-presidente, mevrouw Quaak-Butijn, sloot deze mooie en ge zellige avond met dankgebed. Bonte avond. De afd .Kruiningen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield woensdag haar bonte avond voor leden en huis genoten. Na een kort welkomst- en ope ningswoord van de presidente, mevr. Baarens-van Aalst, volgden in een non- Binnenvaartuig aan de grond. Op de Westerschelde bij Rilland-Bath is een binnenvaartuig van 200 ton vast gelopen. Zaterdagnacht is het schip ge broken, maar de schade zou niet zo erg zijn, dat het schip als verloren moet worden beschouwd. Jaarvergadering kolenvereniging. Dinsdagavond werd in het dorpshuis „Luctor et Emergo" de jaarvergade ring gehouden van de coöp. kolenvereni ging „De Vrijheid" u.a. onder voorzit terschap van dhr. J. A. Boot. De op komst der leden was zeer gering. De aftredende bestuursleden dhrn. J. Bolier en A. Goeree werden herkozen. De om zet bedoreg 206.000 kg. Het batig saldo bedroeg 1456,93. burgemeester benoemd zal worden en hij de ambtswoning moet verlaten. Be sloten werd een perceel bessenstruiken in het uitbreidingsplan publiek te ver huren, alsmede een perceel boomgaard. Vergadering N.C.V.B. De afdeling Waarde van de N.C.V.B. kwam in maandelijkse vergadering bij een onder leiding van mevr. Mol-de Feyter. Ds. Mooij uit Schore vertelde, verduidelijkt met dia's, over een reis naar Israel. Een ongewenste lifter. Toen de schilder B. zich vorige week per auto naar zijn werk begaf, beleefde hij wel een zeldzaam geval. Het was op de weg naar Rilland-Bath. Een haas zat langs de weg, nam van schrik een sprong dwars door de voorruit tot ach- Algemene vergadering. Dezer dagen werd in^et Herv. Jeugd- gebouw de algemene vergadering ge houden van de Coöp. Boerenleenbank al hier. De voorzitter, dhr. M. C. Linden- bergh, gaf een overzicht van het afge lopen jaar, waarbij opgemerkt werd dat het- totaal aan ingelegde spaargelden van de aangesloten banken bij de Coöp. Centrale Raiffeisenbank te Utrecht gro ter was dan enig jaar tevoren. De re kening en balans over het jaar 1962, sluitende met resp. 12.114.338,69 en 4.933.890,28 werden door de kassier, dhr. J. Hamelink, nader toegelicht. Bij zondere aandacht werd gevraagd voor de nieuwe vormen van kredietverlening. Bij de bestuursverkiezing was de voor zitter i.v.m. de leeftijdsgrens niet her kiesbaar. In het bestuur werd gekozen dhr. A. Kosten. In de raad van toezicht, vakature A. Kosten, werd gekozen dhr. A. Zandee, terwijl dhr. P. v. d. Vliet als plv. lid werd gekozen. De artikelen 5 en 6 van het huishoudelijk reglement werden gewijzigd. De vergadering werd door 61 leden bezocht. Ouderavond. Dezer dagen werd door de o.l. schooi alhier de jaarlijkse ouderavond gehou den. Deze ouderavond, die door vele Geslaagd. Proficiat! Aan de Hogere Landbouw Huishoud school Nieuw Rollecate te Deventer slaagde mej. Annie Kole (Reeweg 10) voor het examen landbouwhuishoud- lerares (akte N 19). Gymnastiek. Zaterdagavond hield de gymnastiek vereniging K.W.V. alhier voor een volle zaal in „Ons Dorpshuis" een demon stratie, welke bedoeld was de ouders der gymnasten een beeld te geven van de vorderingen die door de leden (meis jes en dames) waren gemaakt. Een rijk gevarieerd programma werd vlot afge werkt. De allerkleinsten (vanaf 6 jaar) openden het programma met een z.g. vrije les, nadat door de voorzitter dhr. M. Pieterse een kort openingswoord ge sproken was. Daarna kwamen spring- kast, brug, vrije oefeningen, ëvenwichts- balk, rytmische oefeningen en zelfs de brug met ongelijke leggers, welke door de meisjes en^of dames druk werden beoefehd. Vooral de brug met ongelijke leggers waaraan een 5-tal dames hun kunnen toonden, oogstte veel applaus. Zeer goed was dan ook het werk wat daaraan werd verricht met prachtige gedurfde afsprongen. De leidster der jeugdgroepen van 6 t/m 15 jaar, mej. A. Cremer, bondsgediplomeerd léidster, mocht na afloop een prachtige plant in ontvangst nemen, aangeboden door de kleinste der deelneemsters, terwijl sport leraar dhr. M. M. A. J. Speelman een plant kreeg aangeboden door een iets grotere deelneemster namens het be stuur en leden van de vereniging. Het geheel werd besloten door alle leden (behalve de seniores) met het zingen van het Bondslied. Naar ons werd mee gedeeld is de mogelijkheid reeds her haalde malen onder het oog gezien ook een afdeling heren op te richten, doch dit stuit op zeer zware financiële moei lijkheden. Het aantrekken van een sport leraar welke eventueel deze heren zou moeten trainen is ten eerste moeilijk te krijgen en tweedens erg duur. Al met al was het een mooie avond, waarvan de vele aanwezigen volop hebben genoten. Van de voetbalvereniging. Vrijdagavond hield de voetbalvereni ging „Kruiningen" haar jaarlijkse feest vergadering in hotel Korenbeurs. Direkt na het openingswoord door de voorzit ter, dhr. Chr. van Paasschen, kwam de toneelclub uit Waarde voor het voet licht en bracht het toneelstuk in dne bedrijven „Huwelijksreis zonder man", hetgeen door spelers en speelsters zeer goed werd vertolkt en door de vele aan wezigen met een hartelijk applaus werd beloond. De verloting welke m de pau ze gehouden werd verliep vlot en deed menigeen met een prijsje naar huis stop tempo een. aantal sketches, afge wisseld met oen quiz, en onderbroken door een paar- pauzes, waarin een con sumptie werd- aangeboden. De talrijke aanwezigen werden de helé avond ge zellig bezig gehouden met een program ma dat geheel door de eigen leden was -verzorgd en samengesteld. Het was een mooie avond, waar de plattelandsvrou wen met voldoening op terug mogen zien. Alleen verkoop Kremerstraat 11 - Bergen op Zoom taen Voetbal. Na lange tijd werd er weer gevoet bald. Beide seniorenelftallen van de v.v. „Hansweertse Boys" kwamen binnen de lijnen en wisten levens te winnen. Het eerste speelde tegen „Robur" I uit Goes en wist deze wedstrijd te winnen met 32. Eveneens -was dit het geval met het tweede, dat tegen „Robur" II speel de. Deze wedstrijd werd met 51 ge wonnen. Zondag a.s. staat er een spannende wedstrijd voor beide elftallen op het programma, n.l. de uitwedstrijd tegen „Domburg" I en II. Korfbal. Dat het de laatste tijd niet erg wil vlotten met het eerste twaalftal van de korfbalvereniging „Zeelandia", was al bekend. Jammer, dat ze nu hun „draai" nog altijd niet gevonden hebbeii. Zater dag werd de reis maar Kapelle tever geefs gemaakt. Ze verloren daar van „Elto" I met T—2. Uitvoer aardappelen. Nog steeds wordt de uitvoer met kustvaarders van aardappelen onvermin derd voortgezet. Zo gingen de volgende coasters weer beladen naar hun bestem ming. De Sparta" (399 brt) naar Clo- chester; de „Diana-V" (297) brt naar Gravesend; de „Alcor-W" (188 brt) naar Sheerness; de „Hondsbosch" (217 brt) naar Portmouth; de volgende gingen naar Boston: „Tagri" (274 brt), „Jan- ny" (248 brt), „Geestdijk" (318 brt) en „Gruno" (399 brt). Naar Londen gingen de volgende schepen: „Teunika" (199 brt), „Venus" (290 brt), „Mado 2" (300 brt) en de „Helen" (199 brt). De Deen se coaster „Lauta" (481 brt) ging even eens met een lading aardappelen naar de Spaanse stad Valencia. Goede prestatie. Een prachtig succes behaalde onze oud-dorpsgenoot en vroeger lid van „Scheldegalm", dhr. W. van Boven. Op een solisten-concoufs, onlangs in Mid delburg gehouden, wist deze kornettist met 78 van de 80 te behalen punten, kapioen van Zeeland te worden. Dat de Rotterdamse musicus en jurylid, dhr. Wever, deze prijs met lof toekende, valt dus wel te begrijpen. Van de harmonie „Scheldegalm" de den er geen solisten mee. Verkiezing ambtsdragers. Bij de gehoudenstemming voor de va- katures voor ouderling en diaken zijn in de Geref. kerk gekozen dhrh. J. Phi- lipse en C. Hoekman. Dit respectieve lijk in de plaats van dhrn. F. de Schip per en M. Swarts. Jubileum gemeentewerkman. 45 jaar geleden werd dhr. J. Vermeu- le benoemd tot gemeentewerkman. Dit feit is op 20 maart herdacht. In de middaguren werd door burgemeester Cnossen persoonlijk namens de gemeen te een bloemstuk aangeboden. Dhr. Ver- meule doet nog dagelijks zijn werkzaam heden als stratenmaker. Hij is 63 jaar en hoopt, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, er nog enkele jaren aan toe te voegen. Gouden medaille voor organist. Niet alleen dat dhr. J. Allaard zater dag zijn 75e verjaardag vierde is deze dag tot een onvergetelijke geworden, maar mede door het feit dat hij tevens 60 jaar organist is van de Geref. kerk is het een dubbele feestdag geworden. Familie en vrienden werden bijeengeroe pen in de consistorie der Geref. kerk, waar ook burgemeester Cnossen aan wezig was, die meedeelde dat dhr. Al laard om zijn toegewijde trouw als or ganist niet alleen in Krabbendijke be kend was, maar ook in Middelburg en Den Haag. Vandaar dat burgemeester Cnossen dan ook de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau op de borst kon spelden. Namens de Kerk spraken Ds. B. Fidder en C. Kriekaard (commissie v. beheer) waar derende woorden. Jaarvergadering Z.L.M. De afdeling Krabbendijke van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij hield haar jaarvergadering in cafetaria „De Ijsbeer". Het woord werd gevoerd door Ds. Strating te Goes met als onder werp „Problemen bij de jeugd op het platteland". In de pauze werd een ge zamenlijke maaltijd gehouden. Daarna vertoonde men de film „Van tuin tot tafel". Jaarvergadering Groene Kruis. Een korte en weinig bezochte ver gadering hield het Groene Kruis in haar wijkgebouw. De voorzitter, dhr. Don, opende de vergadering. Uit de jaarver-! slagen bleek dat er een batig asldo was. De vereniging bestaat 55 jaar. De bode dhr. Fontein verrichtte zijn werkzaam heden 30 jaar. De vereniging is steeds groeiende, zij telt nu 904 leden. Het badhuis werd het afgelopen jaar 8144 keer gebruikt, wat minder is dan vorig jaar. Bij de gehouden stemming werd in de plaats van dhr. S. de Kok, die zich niet herkiesbaar stelde, gekozen dhr. W. van Strien. Dhr. De Kok was 24 jaar bestuurslid. Tot lid van de con trolecommissie werd benoemd dhr. J. Boogaard. Hoestdrank in tabletvorm.95ct Raadsvergadering. De raad kwam donderdagavond in openbare vergadering bijeen. Afwezig dhrn. C. Goud en M. Waterman. De be groting 1963 werd behandeld en zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Voor de Z.L.M.-tentoonsteliing te Kruiningen werd een bedrag van' 20,"toegezegd. Tegen waren dhrn. K. van Houte en M. van Fraassen. Het plan ter verbetering van de Hoofdstraat kwam ter sprake aan de hand van een tekening van G.S. De rijbreedte zal worden 5 y2 meter, terwijl aan weerszijden een tegelpad van iy2 meter komt van dubbeldikke tegels. Daar bij een reeds eerder gemaakt plan een trottoir was bijgerekend, komt dit geheel voor rekening van de gemeente, wat 80.000,vergt plus het onteige nen van tuingrond van bewoners en vernieuwen afscheiding. Het plan nu door G.S. voorgelegd, werd door de raad toegejuicht. In de Julianastraat werden een 2-tal perceeltjes bouwgrond ver huurd, aan A. Sonke voor 100,en" aan Gebr. Waterman voor 35,Daar de gemeente nog 4 woningwetwoningen zijn toegewezen, werd besloten deze te bouwen aan de nieuw aan te leggen straat. Als architect, werd aangewezen dhr. C. J. Klap. Vastgesteld werd de exploitatieberekening van de verkoop prijs van bouwgrond in het uitbreidings plan en gesteld op 13,50 per m2. Op verzoek van burgemeester Lokker werd hem een bejaardenwoning tijdelijk toe gewezen indien binnenkort een nieuwe ter in de auto. De bestuurder stopte van -schrik, oiyi dan toeh de haas maar ./als schadevergoeding voor de stukken mee te nemen. Maar helaas, het dier koos het hazenpad en waagde de sprong door de geheel vernielde voorruit om de vrij heid te herkrijgen. Geheel versuft suk kelde hij de landerijen in, onder het oog van enkele arbeiders die aan het werk waren. Wellicht hadden zij de buit. Jaarfeest Meisjesvereniging. De meisjesclub „Martha" hield haar jaarfeest in het Hervormd Centrum. Het openingswoord werd gesproken door mej. A. M. Allewijm Nadat enkele schetsjes waren opgevoerd volgde de hoofdschotel van deze avond, de opvoe ring van het toneelstuk „Verbroken Banden", in 6 taferelen. Dit vrij dra matische stuk werd door eigen spelers en speelsters zeer goed vertolkt en alle lof voor het spel is op zijn plaats. Het was een zeer geslaagde avond en een gevulde zaal. Succes voor „Vooruit". Drie leden van „Vooruit" namen za terdag deel aan het solistenconcours van de Zeeuwse Bond met als resultaat: Afd. uitmuntendheid, M. Schrier op bu gel een eerste prijs met 67. punten; A. Wondergem op trombone een eerste prijs met 64 punten. Eerste afdeling, L. Koe man op es-bas een eerste prijs met 66 punten. Goed zo, heren, proficiat! Voetbal. Na drie maanden voetballoos te zijn geweest is zaterdag voor „Kapelle" de bal weer aan het rollen gebracht. Het eerste elftal kreeg het zwaar te verdu ren in een uitwedstrijd tegen koploper Meeuwen, maar wist zich middels een 33 gelijk spel staande te houden. Het tweede elftal dat op eigen veld de strijd bijl opnam tegen Nieuwdorp II, streek de winst (52) naar zich toe en klas seerde zich daardoor in de middenmoot. De beide juniorenteams moesten met verlies genoegen nemen. Het A-elftal verloor met 62 van Rillandia en de B- junioren moesten met 30 de eer aaft en op Kloetinge laten. Korfbal. Ook de korfbal ging het afgelopen weekend van start. Het eerste twaalf tal bond op eigen veld de strijd aan teV gen Zeelandia uit Hansweert. Elto won met niet minder dan 73. Het tweede twaalftal, dat een voorwedstrijd speel de tegen V.Z.O.D., won eveneens met 52. De beide aspirantenteams moes ten evenals bij de voetbalploeg met ver lies genoegen nemen. Elto A dat tegen Togo speelde was gezien de 40 uit slag niet opgewassen tegen de Goese ploeg. Ook de B's konden het tegen Olympia (Wilhelminadorp) niet bolwer ken (3—0). Ouderavond O.L.S. De opènblrp lagere school hield on- derTèTamg yan cfiif. C. L. Duininck eeè goed bezochte ouderavond. Afscheid werd genomen van mevr. Blok-Meijer en dhr. J. M. Huissoon. Laatstgenoemde heeft 14 jaar als lid en voorzitter zitting gehad in de oudercommissie. Mevr. Blok- Meijer mocht een bloemetje ontvangen; dhr. Huissoon werd een versnellingsnaaf voor een nieuwe fiets aangeboden. Tot nieuwe leden van de oudercommissie werden benoemd mevr. Van Overloop- Fraanje en dhr. A. E. van Reek. De kinderen van de vijfde en zesde klas brachten een rijk gevarieerd program ma van muziek, zang en toneel. Het hoofd der school, dhr. C. L. Duininck, besprak enkele onderwijszaken en leid de een door hem zelf ontworpen quiz over vakken van het lager onderwijs. Heroprichting Oranjevereniging. De Oranjevereniging te Biezelinge is heropgericht. Vorig jaar werd ze we gens gebrek aan animo ontbonden. Er is een bestuur gevormd waarin zitting hebben dhrn. J. Sinke (voorzitter)J. Meulpolder (secretaris), C. Zuidweg (penningmeester), H. M. de Kunder (commissaris) en M. Gijzel en Joh. van Liere (adviserende leden). Het ligt in de bedoeling op 30 april een kinderfeest te organiseren, waarvoor een huis-aan- huis inzameling gehouden zal worden. Gezonde groei bij de N.C.V.B. De N.C.V.B. laat een gezonde groei zien. Het afgelopen jaar steeg het le-

Scheldebode | 1963 | | pagina 4