FABLON h blok 1811, r elektrisch gebied Rinus Geluk Boekhandel VAN DER PEIJL MAX FACTOR'S j Luxe Kofferschrijfmachine Predikbeurten Het is er weer ons heerlijke IJS Bakkerij Klaasse zijn de prettigste pannen in gebruik i UITVOERING 1 1 FA. VAN DER PEIJL - YERSEKE I KORTE GOLFJES en zonen is zelfs deze winter 's nachts niet bin nen geweest. Wij menen, dat dit dier toch wel economische betekenis heeft en wij durven het gerust naast (en ten dele zelfs tegenover) de trekker te plaatsen. Er zijn ook enkele kinderrij- clubs, die fjordenpaarden gebruiken. Het is daar zeer geschikt voor, omdat het behalve levendig ook mak en gewillig is. Onze pony's. Zoals bekend is er sinds 10 jaar een grote opbloei gekomen in de pony fok kerij. Het zijn vooral de volgende vier soorten, die opgang maken: Shetland Pony's, Welsh Pony's, New Forest Po ny's en IJslandse Pony's. Voor deze die ren bestaan ook kleine stamboeken. Deze miniatuurpaardjes hebben maar een geringe, praktische betekenis voor de landbouw. Het is waar, dat de die ren kleine vrachten kunnen trekken en dat hun uithoudingsvermogen en zelfs hun prestatievermogen relatief zeer hoog zijn. De kwestie is alleen maar, dat op de gewone landbouwbedrijven te wei nig kleine vrachtjes voorkomen om daar enige dieren voor aan te houden ook al eisen deze niet veel verzorging. Zonder iemand tekort te willen doen zouden wij dus willen stellen, dat deze dieren vooral nuttig zijn bij de uitven tende middenstand (een pony voor de wagen trekt toch altijd weer de aan dacht), maar vooral als rijdier voor kinderen. De dressuur is vrij eenvoudig bij deze dieren en wanneer men nu maar zo verstandig is hun prestaties niet te vergelijken met die van „echte" paar den, dan kan men tevreden zijn. Het fokken van pony's is voor sommige landbouwers een bron van inkomsten en de dieren stellen bijzonder weinig eisen. Voor de revalidatie. Bijzonder prettig is ook, dat deze die ren zeer geschikt zijn voor de revalida tie van gehandicapte kinderen. Dat heeft men kunnen zien tijdens een K.R.O.- televisieprogramma op 21 februari j.l. (in het Brandpunt). De vreugde die een gehandicapt kind beleeft wanneer het ervaart dat het zelf echt „paardrijden" kan, is een goed ding. Ook is het goed te bemerken, dat het dier in onze sa menleving toch nog een zinvolle plaats kan innemen, al geschiedt dat dan in een andere vorm dan vroeger. Wij komen met deze dingen in een geheel andere sfeer dan wanneer wij spreken over de „echte" paardenorgani- saties, zoals de Kon. Ver. „Het Neder landse Trekpaard", het Noordnederland se Warmbloed Paardenstamboek, de Ver. tot Bevordering van de Landbouw- tuigpaardenfokkerij i;n Nederland, de Ver. „Het Friese Tuigpaard", de Ara bierenclub, de vereniging „Het Boven- landse Paard" of het Hackney Stam boek. Betreffende de echte gebruiks- paarden kan men stellen, dat het diep tepunt waarschijnlijk nog niet bereikt is. Dit hangt samen met de sanering. Naarmate de bedrijven kleiner in aan tal, doch groter in omvang en opper vlakte worden, dreigt het paard in de verdrukking te komen. Toch menen wij, dat op een gegeven ogenblik een evenwicht zal worden be reikt. Nog steeds zijn er bedrijven, waar men voordeliger paarden zou kunnen houden dan tractoren gebruiken. Die zullen nog wel zeer- *d.iige tijd blijven bestaan. Het hangt er nu maar van af, of de paardenmensen er in slagen aan te tonen, dat paarden houden niet al tijd nadelig is. Gelukt dit en kan men deze mening ingang doen vinden, dan is de toekomst van het landbouwpaard niet hopeloos. De kleine paarden profiteren thans sterk van de waardering die de mo derne mens heeft voor de levende na tuur. Een verschijnsel dat hierbij aan sluit is de fokkerij van Aalstrepen of Witrikken op rundergebied. Ook deze dieren thans beschermd. Zoals bekend neemt men thans alge meen aan, dat onze koeien afstammen van de oeros, Bos primigenius. Dit wil de rund bezat, zoals zovele wilde zoog dieren, een aalstreepaftekening. In ge domesticeerde vorm vindt men die te rug bij de Aalstrepen of Witrikken. Dit zijn dus runderen met een witte streep over de rug. De dieren zijn zeer deko- ratief en bijzonder geschikt om als parkrund te worden gehouden. Zoals bekend zijn de Lakenvelders in ons land door allerlei oorzaken vrijwel ter ziele gegaan. Tien jaar geleden wa ren er in ons land nog nauwelijks 50 Aalstrepen over. Er is echter een klein stamboek voor opgericht en thans vindt men deze zeldzame dieren reeds op 75 boerderijen en bedraagt hun aantal ruim 600 stuks. In gebruikseigenschappen (melk, vet, eiwit, vleesvorming) wijken ze niet af van de zwartbonten, maar hun kleuren en aftekeningen zijn wel bijzonder. Van dit kleine stamboek verscheen zojuist het eerste^ jaarverslag. Wij le zen er uit, dat men in ons land met man en macht getracht heeft deze die ren uit te roeien en dat de fokkers nog steeds grote moeilijkheden hebben, met name bij de produktiecontrole. Ofschoon het bij deze zeldzame dieren niet gaat om economische betekenis (daarvoor is hun aantal uiteraard te gering) is het toch verheugend, dat men in onze tijd belangstelling heeft voor datgene wat de levende natuur voortbrengt. Een boerderij kan natuurlijk geen natuur historisch museum zijn, maar het in stand houden van dieren die ook nog een prima gebruikswaarde blijken te be zitten is wel het minimum van wat men vragen mag. Wij achten het verheu gend, dat in onze tijd voor deze vraag stukken begrip blijkt te bestaan. (Nadruk verboden) Van 713 maart 1963 WEMELDINGE. Gehuwd: Jacobus Cor nells Pekaar, 21 j. te Yerseke en Janny Maatje Burger, 20 j. Van 713 maart 1963 YERSEKE. Geboren: Janetje Leijntje, dv. Leendert Schipper en Wilhelmina den Herder. Huw.aangifte: Jan Willem Lepoeter, 23 j. te Kapelle en Dina van den Dor pel, 23 j. Huw.afk.: Marinus Poelman, 19 j. en Maatje Maria de Jonge, 19 j. te We- meldinge. Gehuwd: Jan Matheus van de Plasse, 25 j. en Maria Janna Eckhardt, 22 j. Van 713 maart 1963 KRUININGEN. Gehuwd: Dirk de Jong, 28 j. en Celestina Magrieta Clarijs, 22 j. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 H.H. Missen op zondag 7.30 en 10 uur. H. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v.m. Zondagsschool en bijbelklas 1.15 u. n.m. Verlossingssamenkomst 6 uur n.m. Krabbend ij ke Nea. Herv. Kerk 10 uur: Gezamenlijke kerkdienst Her vormd en Gereformeerd. 6 uur: Ds. Rothfusz, Vlissingen. Jeugd dienst. Geref. Kerk 2.30 uur: Ds. B. Fidder. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hans weert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest. Rilland-Bat h Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. J. J. Stoutjesdijk, Breda. 2.30 uur: Ds. A. Th. Rothfusz, Vlissin gen. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. C. Veenstra van Scheveningen. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Ds. Servaas, Gent. Waarde Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. G. E. Huizing. Kinderdienst. 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Bed. H. Doop. Geref. Gem. 9.30. 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Voor de vele bewijzen van deelneming, die wij mochten ontvangen na het plotseling overlijden van onze lieve vader- behuwd en grootvader Johannis Karelse betuigen wij onze op rechte dank. Namens de familie J. J. KARELSE J. KARELSE-MINNAARD Wemeldinge, maart 1963 Julianastraat 25 Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank voor de belangstelling die ik op 22 februari ter gelegen heid van mijn 90 ste verjaardag mocht onder vinden. Wed. A. Sonke-Ruisaard Wemeldinge, maart '63 Alles op Kracht, Licht, Verwarming, Radio, Stofzuigers, Wasmachines, enz. Koopt b(j de man, die ook als 'tstuk is maken kan! Elke dag verkrijgbaar bij: YERSEKE Geldkistjes vanaf 11,40, met afgeronde hoeken en cylinderslot. Ook prima voor verenigingen. - Boekhandel van der Peijl. De leden der Chr. Wijkverpleging te Yerseke, worden hierbij uitgenodigd ter JAARVERGADERING op a.s. woensdag 20 maart, 's avonds half acht in het Verenigingsgebouw „de Haven" Opening, notulen, bestuursverkiezing enz. Het Bestuur, PLAKPLASTIC Nu ook doorzichtig voor glas decoratie S Skix.ltu.xia. pannen geen aanbranden meer geen pannenschuren meer schoon in een wip behoudenhun matzilveren glans voor qas en elektra Fa. O. Koster Toneelvereniging „Kunstvrienden" Yerseke op vrijdag 22 maart '63 in zaal Nolet te Yerseke Aanvang 20 uur, zaal open 19.30 uur Entree f 1,50 per persoon „De Geleende Vrouw" van A. M. Copini NA AFLOOP BAL Kaartverkoop op woensdag 20 maart van 7.30 tot 8.30 uur n.m. aan de zaal Een goed verzorgde make-up door wereld vermaarde kosmetische arti kelen, zoals crèmes, enz. Alleen verkoop Kapsalon BeautéTeief. 612 - Y erseke 1 1 1 1 I I vanaf f 218,- met 1 jaar garantie I TE KOOP Slietla.xid.se poxixxie vos - bont - 11 maanden oud - prijs f 275,- E. DEKKING A Bathpolder Cl, Rilland 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,bij vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Dames, wij hebben een rui me keuze in steun- en ge makschoenen. In de betere merken. Zie etalage's. I. Hage, Yerseke. In Shoe-flex kinderschoenen met onverslij tbare zolen hebben wij een ruime keu ze. Zie etalage's. - I. Hage, Yerseke. Te koopKinderwagen 35,—. - Bekhof 12, Yer seke. Hebt u last van spit of rug klachten? Draag dan Rheu- matex gezondheidsonderkle- ding. - Rheumatex, Vroe- senlaan 32-33, Rotterdam, telefoon 47688. Ook inlich tingen bij N. P. Oele, Kerk plein 6 en J. Hollebrandse, Kapper, Wijngaardstraat, Yerseke. Broeiruiten per stuk en per kist. Kwasten reeds vanaf 75 ct. per stuk. Aanbeve lend Schildersbedrijf Fa. M. Was Zn., Kaaistraat 22, Tel. 330, Yerseke. Plakboeken v.a. 1,50. Pa- tronenboeken met en zon der spiraal. - Boekhandel van der Peijl. Waterverf voor plafonds en muren in plastic emmertjes van 4 kg 4,50. - Schilders bedrijf Fa. M. Was Zn., Kaaistraat 22, Yerseke. Bijverdienste. Grote Levens- verzekerings Mij. vraagt wegens uitbreiding agent te Kruiningen en Yerseke. Brieven onder no. 42-2, Bu reau „De Scheldebode" te Kruiningen. Wij ontvingen mooie nieu we dusters in effen en ge bloemd. Nieuwe fantastie- schorten in de grotere ma ten aan héél voordelige prij zen. Leuke cocktailschortjes vanaf 1,89. Gratis spaar- zegels! Textielhandel Snoep- van Willigen. Ook in huishoudgoederen slaagt u bij ons prettiger en voordeliger. Wij ontvin gen zojuist prachtige lakens en slopen met gekleurde garnering. Iets heel aparts en niet duur. Gratis spaar- zegels! Textielhandel Snoep- van Willigen. Hebt u geld, maar weet u hiervoor geen geschikte be legging Schuldbrieven Bouwfonds Ned. Gemeenten vormen een prima beleg ging. Stukken van 1000, rente 4% Prospectus met inschrijf bil jet verkrijgbaar bij: J. A. Tielkemeijer, Pr. Bemhardstraat 51, Kloetin- ge, Tel. (01100) 6082. Weer zijn er nieuwe kinder jasjes binnen. Onze collec tie is héél uitgebreid, ook voor baby's en kleuters! Ex clusieve modellen met een perfecte pasvorm. Koop tij dig om teleurstelling te voorkomen als er maten uitverkocht zijn. Gratis spaarzegels! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Te koop: Koelstra kinder wagen, half Engels model, kleur blauw-grijs, z.g.a.n., mooi. Tevens Miele wasma chine type 65 met wringer. Rijksweg 39, Kruiningen. Voor de gymnastiek! Trai ningspakken, witte badstof sweaters, turnpakjes, fijn wit, katoen voor jurkjes witte directoirs met elastiek in de pijpjes, witte en blau we mousse-crèpe slips, wit te tricot blouses voor de jongens, korte witte broe ken, alles aan voordelige prijzen met gratis spaarze gels. - Textielhandel Snoep- van Willigen. Woningen te koop gevraagd Fa. Waverijn, Kerkhoekstr. 17, Yerseke, tel. 289. Drink nu Haecht bier! Voor 0,30 per fles. Bij afname van 24 flessen 1 glas opener gratis. - Fa. N. P. Oele, Kerkplein 6, Yerseke. Gevraagd voor Den Haag zelfstandige hulp in de huis houding. V.g.g.v. Meer hulp. Hoog loon. Om de twee maanden betaald en lang weekend naar huis. Brieven no. 42-1, Bur. „De Schelde bode", Kruiningen. Er zijn veel soorten zelf- plakkend transparant kleef- band. Er is echter maar één Sellotape! - Boekhandel van der Peyl. Broeiramen met glas con tant voor 10,Japanlak bruin 3,per kilo. J. M. Elenbaas, Noordzandstraat 39, Yerseke. In beliangselpapier zijn wij ruim gesorteerd. Ook nog enkele restanten tegen op- ruimingsprijzen. - Schilders bedrijf Fa. M. Was Zn., Kaaistraat 22, Yerseke. Totale uitverkoop! Linnen Lux lakens 1-pers. nu 6,20. Prachtig gebord. nu 6,90. Sterke graslinnen lakens 1- pers. nu 4,40. Flinke gras linnen slopen 1,45; gebord. nu 1,90. Pracht kanten bed spreien nu 7,75. - Nout Sin- ke, Yerseke. Er zijn veel middelen tegen roos, maar Andrélon dennen shampoo helpt! - Drog. Fa. 0. Koster. Uitverkoop! Hygia plastic broekjes, luiers en luiertas- sen nu 75 ct. Witte glans garen babysokjes nu 60 ct. Gebord. ledikant garn. nu 4,25. Wollen jaeger baby kousjes 1,30. Dotje Dons baby hemdjes 60 ct. Mooie glansgaren babytruitjes nu 2,Nout Sinke. Vierkleuren-ballpoints, spe ciaal iets voor scholieren, 4,95. - Boekhandel van der Peyl. Ook w(j verzorgen uw nieuwbouw, verbouwing, on derhoudswerken, reparatie- en herstelwerkzaamheden. Timmer- en Hobby huis Frans Waverijn, Yerseke, Damstraat 2, tel. (01131) 481, woonhuis Langeville 29, tel. 219. Ripolin lakken, de meest gevraagde lakverf, mooie kleuren, dekt prima. Hoge glans. Schildersbedrijf Was, Kaaistraat 22, Yerseke. Naar Hage voor al uw schoenreparaties, 's Morgens gebracht, 's avonds gereed! Schoenen door ons hersteld, ontvangt u als nieuw terug! 1. Hage, Yerseke. Kachels - Haardkachels - Kachels - Haardkachels - Kachels - Haardkachels - Solied, modern, grote keuze. P. C. van Oosten, tel. 347, Yerseke. Wit zelf!!! In één keer ha gelwit. Geco-natuurkalk p. pak 75 ct. voor ca. 8 m2. Baarens, Markt 9, Kruinin- gen. Te koop: Uitneembare schuurtjes, garages, 8 stuks kozijnen met ramen, balken, deuren, stenen, oud-Holl. dakpannen k 3 cent. - P. Duinkerke, Margrietstraat 28, tel. 650, Yerseke. Doe het zelf! Voor alle mo gelijke soorten spijkers, spij kertjes, bouten, houtschroe- ven slaagt u bij ons het bes te. Wij hebben hierin een grote sortering. - Aanbeve lend: Het Hobbyhuis, Dam straat 2, Frans Waverijn. Ontvangen: Damesschorten zowel in kleine, gewone en dustermodellen in nieuwe dessins. Ook in rouwdessin aan voordelige prijzen. A. C. Baay, B. Sinkelaan 20, Yer seke. Puin voor het weghalen op de Dam. P. Duinkerke, Margrietstraat 28, tel. 650, Yerseke. Uitverkoop! Kindersokjes in jaeger, crêpe mousse en wit glansgaren nu 1,Crêpe mousse herenanklets nu 1,10 Moderne crêpe mousse jon- gensanklets 1,75. Wollen he rensokken nu 1,50 en 1,75. Nout Sinke, Yerseke. En voor drukwerk VAN DER PEYL! Geef Uw kamer een „vriendelijke" vloer. Een vloer die warm aan voelt en zacht loopt Die de kamer „ruimer" maakt en Uw meubelen zo goed doet uitkomen. Een kamer met vast tapijt I Vele soorten hebben we voorradig o.a. heugafelt, jabo enz. Kom eens kijken, hoeveel vast tapijt voor Uw vloer kan doen bij, llllllll WONINGINRICHTERS SINDS 1890 KAPELLE - BIEZELINGE Type-out! Een tikfout ver dwijnt spoorloos met Type- out. - Boekhandel van der Peyl. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Voor de schoonmaak heb ben wij een grote keuze gordijnkant in verschillende breedtes in wit en ecru. Overhanddoeken. Jorzaline bad-, thee- en keukendoeken ên ontbijtlakens, ook ver pakt. Kat. gebloemde kleed jes voor keuken of slaap kamer aan voordelige prij zen. Zie de etalage. - A. C. Baay, B. Sinkelaan 20, Yer seke. De D.O.T.-driekant, de vin- gervaste ballpoint. U voelt het aan uw vingers! Boek handel van der Peyl, Krui ningen. Klein-offsetwerk in onberis pelijke uitvoering levert: Klein-offsetdrukkerij J. A. Weststrate, Rouaanse Kaai 21, Middelburg, tel. (01180) 2453. Te koop: Zo goed als nieu we kinderwagen, „hoog mo del", uitneembaar rotan- wieg. - Te bevragen bij C. Willemsen, Wilhelminastr. 54, Wemeldinge. Verzorgde handen zijn mooie handen. Juist nu, tijdens de schoonmaak, hebben uw handen verzorging nodig. Hamol handcrème voorkomt en geneest ruwe handen. - Drog. Fa. O. Koster. Draag Mirlana nylons, even goed en even mooi als alle Mirlana artikelen. Wij heb ben ook al vele nieuwe soor ten kindersokken binnen. Alles zeer sterk en gega randeerd krimpvrij. Gratis spaarzegelsAlleenverkoop Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. U slaagt zeker bij Popline Terlenka Garbardine Nylon KREMERSTR. 11 - BERGEN OP ZOOM

Scheldebode | 1963 | | pagina 3