fiuirgerlWfc van der Peyl Uw drukker! J. K0LE Werkster P. RUISSEN Gevraagd VAN DER PEIJL - KRUININGEN oCcl^s cLq. st.yia.odt PREDIKBEURTEN Metselaar Timmerman Opperman Fa. J. C. Waverijn Gevraagd Rusthuis „Avondrust" Lange Ville Yerseke chef monteur 2e monteur leerling monteur electricien leerling electricien een vlotte jongen VAN 0EVEREN juffR. v. huishouöinq lu e d. e xrv e r g; a d. e r i n g ADVERTEREN DOET VERKOPEN 1 t wordt lente De nieuwe vitrage is binnen FA. O KOSTER (Jw suede jas is weer nieuw WERKSTER zaamheden aan het kerkgebouw van de Hervormde gemeente in Kapelle. In op dracht van de Kerkvoogdij heeft vrij dagmiddag namelijk architect Ir. L. van der Kloot Meyburg uit Scheveningen deze restauratiewerkzaamheden aanbe steed. Daarbij bleek dat de Fa. D. M. Geuze en Zn. te Middelburg de laagste inschrijver was van dit werk dat in re gie zal worden uitgevoerd en waarvoor slechts moest worden ingeschreven voor een winstpercentage op de uitgevoerde werkzaamheden. De totale kosten van de kerkrestauratie worden geschat op ongeveer 270.000,Ze omvatten in de eerste plaats het herstel van muren en ramen van koren en een kapel, ter wijl er ook een uitbreiding van de kerk ruimte zal plaats vinden door het bij trekken van de koren bij het kerkschip. Verwacht wordt dat de werkzaamheden ongeveer twee jaar in beslag zullen ne men. Jaarvergadering veiling Kapelle. De ontwikkeling in de glascultuur, die vooral in de omgeving van Kapelle de laatste jaren sterk naar voren komt, wordt door het bestuur van de veilings vereniging ,,Kapelle-Biezelinge en Om geving" nauwlettend gevolgd. Dit deel de voorzitter P. J. J. Dekker uit We- meldinge mede tijdens de donderdag middag gehouden algemene vergadering. Vooral voor de glasaardbeienteelt is er grote belangstelling. Uit een onderzoek is gebleken dat er thans 29 kassen en wagenhuizen zijn gebouwd, terwijl nog 2 Warenhuizen in aanbouw zijn. Tenein de deze cultuur te helpen bevorderen en verbeteren, zei dhr. Dekker dat in de meivergadering voorstellen gedaan zul len worden tot steunverlening van de plannen van het proefstation voor de fruitteelt om in Kapelle te komen tot de bouw van een demonstratiewaren huis. Deze kas zal moeten dienen om de beoefenaars van de glascultuur prakti sche voorlichting te geven. Tijdens deze vergadering werd besloten om gezien de gunstige financiële resultaten, een half procent van de bruto geveilde be dragen over het boekjaar 1962-'63 bij te schrijven op de ledenrekening. Hier mede zal een bedrag gemoeid zijn van ruim 50.000,—. Het veilingbestuur acht het voor een betere prijsvorming nodig, aldus dhr. Dekker, dat de glas- cultuur in deze omgeving krachtig ge stimuleerd wordt. Ook het Waarborg- instituut voor de Tuinbouw zal aan deze uitbouw mee kunnen werken. Stil stond dhr. Dekker ook bij de verdere maat regelen die er zijn getroffen tot het vrijmaken van de fruitexport in E.E.G.- verband. Bestuursvoorstellen tot statu tenwijziging lokten een stemming uit over de opname dat personen die de leeftijd van 70 jaar hebben bereikt niet meer tot bestuurslid gekomen of her kozen kunnen worden. "Dhr. Aug. Slab- bekoorn te Kapelle wilde de leeftijds grens zelfs verkort hebben tot 65 jaar. Het bestuursvoorstel werd tenslotte met 45 tegen 5 stemmen aangenomen. De laatste statutenwijziging hield in een bepaling, waarin geregeld wordt, dat een lid met een omzet van meer dan 2000,per jaar berekend naar het afgelopen boekjaar voortaan twee stemmen uit zal kunnen brengen. Leden met een omzet van minder dan 2000, zullen één stem uit kunnen brengen. Tot nog toe had ieder lid recht op één stem. Ook dit voorstel werd aangenomen met aantekening van tegenstemming van dhr. Aug. Slabbekoom te Kapelle. Bij de bestuursverkiezing werden dhrn. D. de Jonge, Kapelle, B. Leijs, Kruiningen en H. Zuidweg, Biezelinge, herkozen. Besloten werd ook om een vijftal per soneelsleden in het pensioenfonds op te nemen. Stijgende belangstelling voor glascultuur De glascultuur in het rayon van de veilingsvereniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving" heeft het afgelopen jaar een forse uitbreiding ondergaan. Ver deeld over 29 kassen en warenhuizen beslaat deze momenteel een totale op pervlakte van 22000 vierkante meter. Momenteel zijn er nog twee kassen in aanbouw en nog zouden er meer ge bouwd worden als er grond beschikbaar zou zijn. Tijdens de vrijdagmiddag in de kantine van de veiling gehouden jaar vergadering van de studieclub van glas tuinders als onderdeel van de Zeeuwse Groentetelersvereniging, zei voorzitter A. J. Berman uit Kapelle, dat er een gezonde groei valt te constateren en dat de resultaten het afgelopen jaar over het geheel bevredigend zijn geweest. De ervaring zal de telers moeten leren, de oppervlakte zoveel mogelijk te benutten, aldus dhr. Berman. Besloten werd om het plantmateriaal voor de aardbeien teelt weer gezamenlijk aan te kopen. Om wat meer kennis op te doen zal er ook weer een excursie gemaakt worden naar Zaltbommel en omgeving. Uit het jaarverslag van secretaris J. Hengsdijk uit Biezelinge bleek, dat het ledental vah de studieclub met 29 steeg tot 44. De prijs van de glasaardbeien was het afgelopen jaar goed. Ze bedroeg 1,30 per doosje. Gemiddeld werd 1,6 kg per raam geoogst, wat bij velen iets tegen viel. Het jaarverslag van penningmees ter J. Beenakker sloot met een batig slot van 56,66. HET ZAAD VIEL OP DE ROTSEN De fietsenmaker bleek een droevig man, die de wereld met omfloerst oog beziet alsof het altijd herfst is. Zijn snorpunten, oren, schouders en armen hingen mistroostig naar beneden. Het enige omhoogstrevende aan deze figuur waren zijn schoenpunten. Dit alles gold echter alleen de buitenkant, want in zijn binnenste was hij een heel ander mens, sinds hij de Waarheid had gevonden. En dat was in dit geval niet het blad dat onder die naam verschijnt. Hij liet de politierechter zien hoe bleek zijn beide wangen waren. „En die avond was de linkse rood", verklaarde hij terneergeslagen, „hier, meneer de agent kan dat getuigen". De verdachte was van heel andere makelij. Hij sprong in zijn bankje heen en weer als sommige keepers, wanneer er een vijandelijke aanval onderweg is, in hun doelen staan te trippelen. „Geloof hem maar niet, edelachtbare", riep hij. „D'r is er geen woord van waar". „Uw woord zij waarheid", sprak de fietsenmaker plechtig, „en daar houd ik me aan". Het begin van dit drama ligt in de afgelopen winter, toen de huppelende verdachte een fiets op afbetaling kocht. Vier weken lang betaalde hij trouw zijn termijnen. De Vijfde zaterdag echter ver toonde htj zich niet in de omgeving van de fietsenmakerswoning. Deze zag daar niets kwaads in, want het gebeurde wel meer dat klanten hun geld een paar dagen later kwamen bren gen. Maar de fietsenmaker besteedde zijn zaterdagmiddagen aan een grootse taak. Dan bouwde hij namelijk aan een nieuwe wereld. Hij legde Engelse sleu tel en solution terzijde en trad voor vrienden en bekenden als profeet, om al len de Waarheid te verkondigen die hij had gevonden. Nu geviel het dat er aan de kwik zilveren verdachte nog wel iets te ver beteren zou zijn, want zijn strafblad vermeldde vijftien vonnissen en boven dien was hij die zaterdag met opzet uitgebleven. Hij was niet van plan voor lopig nog iets aan de fietsenmaker te betalen. De fietsenmaker trok in zijn zondagse pak aan de bel van de ver dachte. Diens vrouw opende het raampje in de voordeur en kefte: „Me man is-t- er-niet-in". De fietsenmaker had gezien dat de man in hemdsmouwen de krant zat te lezen. „Vrouw", sprak hij, „ik kom tot u als een gezondene. Hebt u wel eens gedacht aan de komende tijden?" De vrouw dacht aan reeksen afbeta lingskwitanties en riep vlug haar man. Die deed de deur open, en nu meende de fietsenmaker het pleit te hebben ge wonnen. „Broederbegon hij. „Wat, loeder! riep de man. „Mot je me vrouw nog uitschelden ook?" En hij kwam naar voren als een, die niet mis wil slaan. De fietsenmaker hief bezwerend de handen op. „Eén heeft alle schulden betaald", verklaarde hij. Maar de toehoorder meende dat hij het over de fiets had en gaf hem een watjekou, gelijk dat in vaktermen ge noemd wordt. „Ik had hem de andere wang toe moeten steken", zei de fietsenmaker nu deemoedig, maar het is goed dat hij dat niet heeft gedaan. Want twee rode wan gen zijn niets bijzonders, maar over één rode wang valt een rechtbankverslag te schrijven. En de verdachte kreeg er ze ven dagen voor, ondanks zijn ontken nen. „Jammer", zuchtte de getuige, „het zaad is op een rotsige bodem gevallen". WILLY H. HEITLING (Nadruk verboden) Van 28 februari6 maart 1963 KRUININGEN. Geboren: Rudi, zv. Iman Jacob Bustraan en Jacoba Antonia Ma rina de Visser; Dirk Augustinus Mi chael, zv. Piet Hein Hitipeuw en Ma ria Isam. Overleden: Francesco Bacchioni, 55 j., wonende te Italië. Over de maand februari 1963 RILLAND-BATH. GeborenJohannes, zv. Cornelis Butijn en Jannetje van der- Wekken; Pieternella Cornelia, dv. Jan Marinus Eliza van den Aarssen en Lena Maatje van Sluijs; Louisa, dv. Cornelis Meijer en Johanna Marina Geense; Ma rina Cornelia, dv. Catharina Jasperina van de Sande, wed. van Marinus Cor nelis Walrave; Marinus Henk, zv. Leen- dert den Boer en Cornelia Wilhelmina Visser; Franciscus Jacobus, zv. Melchior Frans van der Avert en Johanna Cor nelia Vermaat; Jannetje Johanna, dv. Jacobus Cornelis Vroegindeweij en Jan na Jordaan. Huw.aangifte: Jacob Cornelis Blok, 23 j. te 's-Gravenhage en Blazina Maatje de Koster, 20 j. Gehuwd: Pieter Leendert Lobbezoo, 19 j. en Johanna Margaretha Ots, 19 j. Overleden: Maria Butijn, 73 j., echt- gen. van Levinus van Baaien; Marga retha Walraven, 97 j., wed. van Nicolaas Lambregtse. Van 17 maart 1963 YERSEKE. Overleden: Jan Gunst, 77 j., wednr. van Cornelia van de Parel; En gel Marinus Willemsen, 73 j. Van 28 februari—5 maart 1963 WEMELDINGE. Huwelijksaangifte: Marinus Poelman, 19 j. te Yerseke en Maatje Maria de Jonge, 19 j. Overleden: Pieter Crucq, 92 j., we duwnaar van Maria Joose; Johannis Ka- relse, 77 j., weduwnaar v. Jacoba Hun- dersmarck. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. Woensdag 13 maart (Biddag) 10 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing, Waarde. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Woensdag 13 maart (Biddag) 10 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 13 maart (Biddag) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Woensdag 13 maart (Biddag) 10 uur: Ds. D. de Jonge. 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Woensdag 13 maart (Biddag) 10, 1.45 en 5.45 uur: Student van Beek. R.K. Kerk, Langeville 37 H.H. Missen op zondag 7.30 en 10 uur. H. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v.m. Zondagsschool en bijbelklas 1.15 u. n.m. Verlossingssamenkomst 6 uur n.m. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Mintjes, Wblfaarts dijk. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 13 maart (Biddag) 9.30 uur: Leesdfènst. 2 en 6 uur: Ds/£ G. Schipaanboord uit Apeldoorn. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. Woensdag 13 maart (Biddag) 10 uur: Ds. B. Zoodsma. 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga, Yerseke Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Woensdag 13 maart (Biddag) 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Woensdag 13 maart (Biddag) 10 en 2 uur: Dhr. Karens, Zoetermeer. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. H. C. Leep. Woensdag 13 maart (Biddag) 10 uur: Ds. J. G. Niewöhner. 2.30 uur: Ds. J. Karelse, Goes. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. de Jonge, Goes. V.m. Jeugddienst. Woensdag 13 maart (Biddag) 10 en 7.30 uur: Ds. G. Blok. 's Avonds met medewerking Zangkoor. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. W. Keur, Sche veningen. Woensdag 13 maart (Biddag) 10 en 2.30 uur: Ds. J. Visscher, Zwyn- drecht. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 13 maart (Biddag) 10 en 4 uur: Ds. Elshout, Scheveningen. Vry Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner, Wemeldinge. Woensdag 13 maart (Biddag) 10 en 2.30 uur: Ds. Verboom, Dordrecht Krabbendyke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Woensdag 13 maart (Biddag) 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. Craane, Baarland. Woensdag 13 maart (Biddag) 9.30 uur: Ds. B. Fidder. 2.30 uur: Ds. J. Koolstra, Kruiningen. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Woensdag 13 maart (Biddag) 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing- Geref. Gem. 9.30. 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. Holwerda uit Nieuwdorp (Jeugddienst). 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Woensdag 13 maart (Biddag) 10 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma, Wemeldinge. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Woensdag 13 maart (Biddag) 10 uur: Ds. J. van der Leek. 2.30 uur: Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 13 maart (Biddag) 9.30 en 2 uur: Dhr. Verhoef. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Woensdag 13 maart (Biddag) 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Vijf dagen na mijn pleegmoeder, nam de Heere op in Zijne Heerlijkheid, onze be minde Engel Marinus Willemsen in de ouderdom van ruim 73 jaar 18 jaar mochten wij hem als onze huisge noot verzorgen Van aardse duisternis is hij overgegaan in Gods Eeuwig Licht Uit aller naam, M. W. KOPPE Yerseke, 3 maart 1963 Kaaistraat 8 De begrafenis heeft plaats gehad woensdag 6 maart op de algemene begraafplaats te Yerseke Heden ging van ons heen, onze geliefde broeder, zwager en oom Engel Marinus Willemsen in de leeftijd van 73 jaar. Dat hij nu van de aardse duisternis mag zijn overgegaan naar Gods eeuwige licht, troost ons Uit aller naam, P. N. t>. d. IAGT- W1LLEMSEN L. A. v. d. JAGT en kinderen Yerseke, 3 maart '63 Spruitslraat 22 Een Kort Golfje kost slechts een gulden Hiermede betuig ik mijn hartelijken dank voor de belangstelling, ondervon den op 22 febr. ter ge legenheid van mijn 90 ste verjaardag Wed. A. Sinke-Ruissaard Wemeldinge, maart '63 Voor de vele bewijzen van belangstelling en medeleven tijdens de ziek te van onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader PIETER DUINKERKE betuigen wij onze wel gemeende dank. In zon derheid Dr. A. W. Ampt en Dr. M. C. Polderman voor de geneeskundige behandeling en Zr. Noordhoek en Zr. Koopman voor de liefde rijke verpleging Uit aller naam J. DUINKERKE-v. d. ENDT Yerseke, maart 1963 Damstraat 44 Gevraagd Telefoon 289/Yerseke Wij kunnen plaatsen in ons garage bedrijf woning komt hiervoor op korte termijn beschikbaar ongeschoolden kunnen in bedrijf opgeleid worden In ons Electrisch Install, bedrijf is plaats voor en Voor de avonden en za terdagen zoeken wij voor benzinepomp en bij komende werkzaamheden Geheim houding van sollicita tie verzekerd Yerseke, telefoon (01131) 348 JONGENS EN MEISJES DENK AAN DE IN STUIF op zaterdag 9 maart in „Ons Dorpshuis" te Kruiningen Aanvang 11 t/m 13 jaar 7 uur 14 jaar en ouder 9 uur In gazin R.K., omgeving Breda Prot. Geloof, oudere leeftijd geen bezwaar, weekends of vrije dagen nader te regelen. Brieven onder letter A., of adres te bevragen bureau Yerseksche Courant Het bestuur van de afdeling Zuid-Beveland- Oost van het Nederiandsche Roode Kruis maakt bekend dat een ledenvergadering gehouden wordt op woensdag 20 maart a.s. 's avonds 8 uur in Hotel .Korenbeurs" te Kruiningen Papieren caisses (cakevormen Papieren servetten Papieren druppelvangers Papieren melitta filterzakjes BOEKHANDEL ENORME KEUZE IN TERLENKA (en ook in katoen) op 90 - 1 10 - 150 en 220 breed VALLEN IN 55 verschillende soorten van f 1,55 tot f 1 0,95 per meter OOK VOOR VITRAGE NAAR TEXTIEL EN WONINGINRICHTING Yerseke - Telefoon 372 Alles kan met de HEEMMASTER elektrische boormachine Boren, slijpen, schuren, polijsten, zagen, houtdraaien de Heemmaster draait er zijn hand niet voor om Vraag vrijblijvend eens een uitgrbreide folder als ze door ons gereinigd is De prijs is slechts f 9, Wemeldinge Telefoon 356 Plakboeken v.a. 1,50. Pa- tronenboeken met en zon der spiraal. - Boekhandel van der Pejjl. Gevraagd: voor halve dag in de week. Mevr. NOORDHOEK, Eindje de Rondte 36 Tel. 578, Kruiningen

Scheldebode | 1963 | | pagina 3