h blok een chauffeur li slaapt Azaidylc Vast tapijt BABYFINE van der Peyl KAPELLE-BIEZELINGE BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN L. Pieterse en A. Pieterse-Dagevos WEMELDINGE Dankbetuiging; Warmte helpt DR0G. FA. 0. KOSTER GEVRAAGD Nei Kamermeisje HOTEL „DE UITKIJK" en zonen P. J. BAUER - KRUININGEN DROGISTERIJ FA. O. KOSTER HOVESTADT DE JONGE vele voorbeelden aan, dat in vele geval len de ongelukken door kinderen ver oorzaakt, nog al eens te wijten zijn aan fouten door de ouders begaan en wordt het nog al eens vlug aan een automo bilist toegeschreven. Spr. drong er bfl de ouders op aan zelf een goed voor beeld te geven. Deze boeiende causerie werd met veel aandacht gevolgd en was voor velen leerzaam. De voorzitter dankte de brigadier en bood hem een boekenbon aan. Ook de leidster, mej. Al- lewijn werd dank gebracht voor de wijze waarop ze met de kinderen optrekt, waarmee hij deze zeer geslaagde avond sloot. Raadsvergadering. De gemeenteraad heeft in zijn vrijdag gehouden vergadering besloten om de subsidie voor het centrum van kraam zorg te Goes en de Prov. bond „Het Zeeuwse Wit-Gele-Kruis" te verhogen van 25 tot 75 cent per interne verzor gingsdag. Door de stichtingen was ge vraagd om een verhoging tot 2,per dag. Burgemeester H. G. van Suijlekom lichtte toe dat B. en W. het niet rede lijk hadden gevonden om zoveel te vra gen. Zij hadden het bovendien fout ge vonden om zoals nu gebeurt, te gaan leunen tegen de overheid. Raadslid A. de Neef (P.v.d.A.) zei de subsidie op 1,per dag gesteld te willen zien. Zijn fraktiegenoot A. N. Lamper even als raadslid L. de Koeyer (C.H.) vonden 75 cent wel wat aan de lage kant. Het voorstel werd in stemming gebracht, waarbij het voorstel van B. en W. met 6 tegen 4 stemmen werd aangenomen. Behalve de hiervoor genoemde personen stemde ook raadslid J. M. Zuidweg (C. H.) tegen. Een stemming moest ook ge houden worden voor de vaststelling van een subsidie voor de nationale campag ne „Opgeruimd staat netjes". B. en W. hadden voorgesteld hiervoor 50,uit te trekken. Raadslid J. M. Zuidweg merkte op perplex te hebben gestaan, dat er altijd weer mensen zijn die iets uit weten te vinden waar de overheid voor op moet draaien. „We hebben voor dit soort werk toch onze gemeentewerk mensen", zo stelde hij. Raadslid A. de Schipper (vrije lijst) zei de campagne wel wat te vinden voor grote steden. Voor het platteland zag hij hierin niet zo veel. Burgemeester Van Suijlekom verdedigde zijn standpunt door te zeg gen, dat de werkgroep van deze stich ting hiermede een nuttig werk beoogt. Ook de vereniging van Ned. Gemeenten staat achter het streven van de cam pagne, die landelijk wordt gevoerd. Na dat ook andere raadsleden hun visie over de subsidieaanvraag hadden ge geven werd het voorstel in stemming gebracht. Met 6 tegen 4 stemmen werd het voorstel om 50,te geven ver worpen. Het tussenvoorstel van raadslid A. de Schipper om te volstaan met 10 gulden werd zonder stemming aangeno men, waarbij dhrn. A. N. Lamper en A. de Neef (P.v.d.A.) en J. Slabbekoom (S.G.P.) geacht wensten te worden te gen te hebben gestemd. Door de burge meester werd nog medegedeeld, dat goedkeuring is verkregen op het raads besluit tot de bouw van 10 woningwet woningen. Het in de raad van 27 novem ber genomen besluit om de presentie gelden voor raads- en commissieverga deringen te verhogen tot 15,kreeg wat de kleine commissievergaderingen betreft niet de instemming van G.S. Dit college adviseerde deze te halveren. Wat betreft de plannen tot sanering van de Blaaspoort, deelde de voorzitter mede, dat het hiervoor mogelijk is een subsi die bij het rijk aan te vragen. Dit zal gedaan worden. Ouderavond kleuterschool. Onder voorzitterschap van dhr. P. Sulsters hield de kleuterschool te Bieze- linge haar jaarlijkse ouderavond. Uit de jaarverslagen van secretaris en penning- meesteresse, resp. dhr. P. van de Vrie en mevr. A. de Kunder-Konig, getuig den van een goed verenigingsjaar. De aftredende bestuursleden dhrn. B. Son- ke en J. Sinke werden herkozen. Na de pauze hield dhr. Joh. Borrie uit Goes een causerie over het onderwerp „Veilig ver keer voor uw kleuter". Dhr. Bórrie zet te een en ander aan de hand van dia's uiteen. Auto's botsten. Op de hoek DreefWeststraat kwa men deze week twee auto's met elkaar in botsing. Vanuit de Dreef kwam dhr. P. T. v. B. uit Goes aangereden. Toen hij links de Weststraat in wilde rijden botste hij op de uit richting Goes ko mende personenauto, bestuurd door B. C. H. uit Yerseke. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Beide voertuigen werden beschadigd. Benoeming van diaken. Dhr. A. Dekker is bij de Ned. Herv. Kerk te Biezelinge benoemd tot diaken en heeft deze benoeming aangenomen. Vergadering „Ons Genoegen". Onder voorzitterschap van dhr. P. de Puit hield de muziekvereniging „Ons Genoegen" in hotel „De Zwaan" zijn al gemene vergadering. Uit het jaarver slag van de penningmeester, dhr. Joz. Remijnse, was te horen dat de vereni ging dank zij een goede bazaar en een hogere subsidie van de gemeente, in een beter financieel vaarwater kwam te liggen. Het jaarverslag van secretaris J. P. de Wijze maakte melding van een ledenstijging met 2 tot 22. Bij de be stuursverkiezing werden dhrn. P. de Puit en J. P. de Wijze herkozen. In de vakature wegens bedanken van dhr. Joh. Schipper werd tot bestuurslid ge kozen dhr. J. M. Wisse. Namens de kas controlecommissie bracht dhr. M. Braam verslag uit. Tot nieuwe leden van deze commissie werden gekozen dhrn. G. Kosten en A. Zandee. Een woord van dank richtte voorzitter P. de Puit tot het scheidende bestuurslid dhr. Schipper. Ruim 50 jaar is deze lid van „Ons Ge noegen" geweest. In de beginjaren gaf hij zijn krachten aan het korps als wer kend lid, later als bestuurslid, waarvan de laatste jaren als vice-voorzitter. De vergadering benoemde hem voor zijn vele verdiensten tot erelid. Besloten werd dit jaar weer deel te nemen aan het bondsmuziekconcours. Verder zal er op 30 maart een onderling solistencon cours gehouden worden. Als jurylid zal men hiervoor dhr. Den Toonder uit Kloe- tinge vragen. Besloten werd ook om dit jaar met „Excelsior" uit 's-Heer Arends- kerke een reisje te maken, eventueel ge koppeld met concoursdeelname of der gelijke. In principe werd voorts beslo ten een jeugdkorps op te richten. Het initiatief hiervoor was uitgegaan van beschermheer Ir. D. J. v. d. Have. Een en ander zal door het bestuur nader bekeken worden. „Vios" boekte hogere omzet. De landbouwvereniging „Vios" te Ka- pelle heeft het afgelopen jaar een aan merkelijk hogere omzet geboekt. Deze bedroeg 98.640,87 ofwel 4.306,79 meer dan in 1961. Aan kunstmeststoffen werd 478 ton verhandeld; 59 ton meer dan vorig jaar. Kalkmeststoffen werden er 12 ton meer verkocht op een totaal van 32 ton. Alleen aan compost 89 ton werd aanmerkelijk minder ver kocht. In 1961 bedroeg de omzet daar in nog 282 ton. Het ledental ging met 4 omhoog tot 193 leden. Deze cijfers waren te horen uit het jaarverslag van secretaris C. Lepoeter Gzn. De omzet- rekening sloot met een batig saldo van 30,54. De rekening van de penning meester, dhr. W. D. Rouw, sloot met een nadelig saldo van 22,95. Tot leden van de kascontrolecommissie werden benoemd dhrn. G. Kosten en Th. Oele. tot reservelid werd dhr. M. Hoogesteger benoemd. Gecombineerde bijeenkomst. De Hervormde Mannenvereniging te Kapelle hield in het gebouw „Obadja" een gecombineerde bijeenkomst met de Mannenvereniging uit Krabbendijke. De leiding was in handen van de voorzitter van de Kapelse afdeling, dhr. I. J. de Groote. Dhr. Kosten uit Krabbendijke verzorgde de bijbelbespreking. Het twee de gedeelte werd verzorgd door dhr. M. Allewijn uit Goes. Deze besprak het boek „Het geschenk van de Führer". Slippartij met botsing. Een slippartij met botsing had deze week plaats op de hoek bij de hofstede van dhr. Rottier in de Klinkert te Bie zelinge. In de richting van het dorp kwam dhr. L. C. R. uit Kapelle aangere den, die moest remmen voor de uit te genovergestelde richting naderende be stelauto, bestuurd door J. v. d. G. uit Biezelinge. Door het remmen ging de personenauto van R. tengevolge van de gladheid slippen en botste tegen de be stelauto op. Beide auto's werden licht beschadigd. NADERE REGELING OP KOMST VOOR DE ENTING VAN JONGE HONDEN TEGEN HONDSDOLHEID Evenals het geval is geweest bij de thans beëindigde entcampagne zal de minister van landbouw en visserij de gelegenheid openen jonge honden te la ten enten voor 2,per dier. Binnenkort zal de regeling ter zake worden bekend gemaakt. In verband hiermede heeft blijkens een publikatie in de Staatscourant van 14 februari 1963 de Hondsdolheidsbe schikking II een aanpassing met be trekking tot de categorie jonge honden ondergaan. Het verbod, zich met een niet-ingeënte hond op straat te bege ven, zal n.l. voortaan niet meer gelden voor honden die jonger zijn dan 6 maa- den. Dit betekent, dat jonge honden uiterlijk vóór de vijfde levensmaand moeten worden ingeënt, omdat de pe riode voor het verkrijgen van voldoen de onvatbaarheid op 30 dagen is te stellen. Zoals bekend mag worden ver ondersteld, komen jonge honden op dier geneeskundige gronden vóór hun derde levensmaand voor deze inenting niet in aanmerking. Jonge honden moeten dus voortaan op een leeftijd tussen de drie en vijf maanden worden ingeënt, wil de eigenaar niet het risico lopen, dat zij bij het bereiken van de zesde levens maand nog niet de volle immunisatie- periode achter de rug hebben, en zolang dus van de straat moeten worden ge houden. Mede met het oog hierop is in het belang van de categorie jonge hon den, tijdens en kort voor de entcam pagne geboren, de leeftijdsgrens waar op een jonge hond zich nog oningeënt (maar wel aangelijnd) op straat mag bevinden, van drie op zes maanden ge bracht. Per gelijke ministeriële wijzigingsbe schikking zijn verder alle in het buiten land afgegeven certificaten van inenting tegen hondsdolheid bij invoer van een hond in ons land aan het Nederlandse Rijkscertificaat gelijkgesteld. (Tot dus ver was deze regeling beperkt tot bui tenlandse certificaten van de niet-Ne- derlandse hondenbezitter.) Ten aanzien van de toekomstige in enting van katten wordt het standpunt nog nader bepaald. Van 2128 februari 1963 YERSEKE. Geboren: Johanna Pieter- nella, dv. Pieter Goeree en Johanna Jan netje Bakker; Willem, zv. Frangois Hoogstrate en Maria Janna Cornelisse. Overleden: Sara Jacoba Sinke, 82 j. Gehuwd: Petrus Johannes van Opber gen, 22 j. en Magdalena Steketee, 20 j. Van 2027 februari 1963 WEMELDINGE. Geboren: Berend Riko, zv. Cornelis Johannes van Veldhuizen en Elziena Anje ter Brugge. Gehuwd: Marius Christiaan van Ber- kel, 31 j. en Maria Jannetje van Nim- wegen, 25 j. Van 21—27 februari 1963 KRUININGEN. Overleden: Geertruid Maria Everaert, 68 j., echtgen. v. Adri- aan van 'tWestende; Adriaan van 't Westende, 70 j. Huwelijksaangiften: Dirk de Jong, 28 j. en Celestina Magrieta Clarijs, 22 j. Cornelis Johannes Korstanje, 23 j. te Goes en Cornelia Tannetje Stroosnijder, 19 j. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing- Geref. Gem. 9.30. 2 en 6 uur: Leesdienst. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Retjenga. N.m. bed. H. Doop Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. W. Hage, Klaas waal. 9.30 u. H. Av.; 2 u. H. Doop. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. N.m. viering H.A. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 H.H. Missen op zondag 7.30 en 10 uur. H. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v.m. Zondagsschool en bijbelklas 1.15 u. n.m. Verlossingssamenkomst 6 uur n.m. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Kruiningen Ned. Herv. Kerk in het Dorsphuis 10 en 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. N.m. bed. H.yDoop. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest. V.m. bed. H. Doop. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Kand. J. Hilderman uit Amsterdam. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Dhr. Dekers, Bilthoven. Krabbend ij ke Nea. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. N.m. bed. H. Doop Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Mintjes, leger- predikant. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. A. Sieders. 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest, Hansweert. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. ADVERTENTIES Heden verblijdde de Here ons met de ge boorte van een doch tertje Johanna Maatje (Marianne) H. MOL M. MOL-KOSTER Emmeloord, 22 febr. 1963 Hoefbladstraat 3 Op 3 maart a.s. hopen D.V. onze geliefde ouders hun 25 jarige echtver eniging te herdenken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen. Adrie en Diny Ina Daan Wemeldinge, febr. '63 Bonzijweg 21 Voor de grote belang stelling, die ik heb onder vonden op mijn 80-ste verjaardag, zeg ik, ook namens de kinderen en kleinkinderen, hartelijk dank A. KRIJGER Heden nam de Heere, na een geduldig ge dragen lijden in Zijne Heerlijkheid op, mijn innig geliefde pleeg moeder, onze beminde tante,nichten vriendin Sara Jacoba Sinke Jd. in de ouderdom van ruim 82 jaar. De barmhartigheden des Heeren waren groot over haar. Sterke de Heere ons in dit zwaar verlies. Namens de gehele familie M. W. KOPPE Yerseke, 26 febr. '63 Kaaistraat 8 De begrafenis zal plaats vinden D.V. vrijdag 1 maart om 1 uur op de al gemene begraafplaats te Yerseke. De Bond van Bejaarden dankt allen die hebben meegewerkt aan de ge slaagde jaarvergadering. Hartelijk dank. Het bestuur Indien U Uw aangifte biljet voor de Inkomsten belasting bij U aan huis wilt laten invullen door een ervaren boekhouder. Schrijf dan per omgaande onder no. 9 1 aan het bur. Yerseksche Courant. Spoedig daarna zal een afspraak ge maakt worden. Al mijn klanten dank ik langs deze weg voor hun klandizie en het in mij gestelde vertrouwen gedurende de tijd dat ik hen heb mogen bedienen. J. VAN ANROOY Yerseke, februari 1963 De genezende warmte van PHILIPS INFRAPHIL helpt bij o.a. Spierreumatiek Verkoudheid Ischias Spit Winterhanden -voeten Het Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie (NIPO) vraagt: Enquêteurs en Enquêtrices om: in eigen vrije tijd, als re gel 's avonds, vaak des maandags, ook wel op andere avonden, en op zaterdagochtend, in hun eigen gemeente, vraaggesprekken te hou den in gezinnen over aankoopgewoonten, kos ten van levensonderhoud, sociale problemen, rekla- me, produkten, etc. Het is zelfstandig, verant woordelijk, afwisselend werk voor hen die belangstelling hebben voor de levenswijze, de opvattingen en de pro blemen van mensen uit alle lagen van de bevolking en die goed met mensen kun nen omgaan. Honorering op basis van het aantal gewerkte uren. Af rekening per maand. Onder omstandigheden belasting vrij inkomen voor gehuwde vrouwen onder de nieuwe bepalingen van de inkom stenbelasting. Meldt u aan als u ten minste 23 jaar bent per brief bij de N.I.P.O., Ba- rentszplein 7, Amsterdam. Schrijf op de envelop en bo ven aan brief: RA tegen april Kruiningen - Tel. (01130) 418 Wij brengen 't tapijt van deze tijd een aankoop waar U trots op kunt zijn Wij geven U graag goede raad bij Uw aankoop van vast tapijt en leggen het keurig in uw kamers U zult er VELE JAREN plezier van hebben Vele soorten hebben we voorradig o.a. HEUGAFELT, TRETFORD, JABO enz. Kom eens kijken, hoeveel vast ta pijt voor Uw vloer kan doen bij iiiiiin WONINGINRICHTERS SINDS 1890 KAPELLE - BIEZELINGE Gevraagd voor binnen en buitenland Telefoon (01130) 501 NU VOOR BABY'S HUIDJE De nieuwe complete huidverzorging voor Uw kindje. afwasbaar kastpapier 5 m f 1.95 Fablon plakplastiek 46 cm f 2.85 p.m. Boekhandel onder de nieuwe Philips Electrische deken. Nu de gehele nacht vertrouwde warmte. (Maat 150 x 120) Fanfare vereniging; O.K.K. Jongens en meisjes, die opgeleid willen worden voor het bespelen van een Muziekinstrument, kunnen zich aan melden bij de voorzitter, de heer J. BURGER Pr. Bernhardstraat 6. Leeftijd vanaf 9 jaar. Instrumenten worden gratis beschikbaar gesteld.

Scheldebode | 1963 | | pagina 3