(BA/WENS VERKWIK- YERSEKE De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDLNGE KRUININGEN HANSWEERT de natuurzuivere RILLAND-BATH KRABBENDIJKE Jaren beproefd en hoog geroemd Mijnhardt's Zenuwtabletten WAARDE Bobsledewedstrijden. Door enkele leden der plaatselijke sup portersclub werden zaterdag j.l. bob sledewedstrijden gehouden op de Var kensdijk Polen. Voor deze wedstrijden was grote belangstelling van de jeugd beneden de 14 jaar. In totaal hadden 81 deelnemers zich hiervoor aangemeld. Het was een spannende wedstrijd, daar de totale afstand die de slede met be stuurder aflegde nauwkeurig werd op gemeten en genoteerd door de wedstrijd jury. De uitslag was als volgt: 1. Japie van Stee, 61.20 m; 2. Jan Minnaard, 60.70 m.; 3. Ren Griep, 60 m; 4. Dies Sinke, 59.70 m; 5. Louw Pekaar, 59.50 m; 6. Huub Lacor, 59 m; 7. Annie Pe kaar, 58.50 m; 8. Freddie Snoep, 58 m; 9. Kees de Koeijer, 58 m; 10. Jaap de Leeuw, 57.20 m; 11. Marius Dijkwel, 57 m; 12. M. Duinkerke, 57 m; 13. P. Zoe- tewey, 55.50 m; 14. J. Hoogstrate, 50.50 m; 15. W. Hoogstrate, 49 m. A.s. zater dagmiddag 2 uur zal deze sledewedstrijd bij een geschikte sneeuwbaan weer ge houden worden. Gevonden voorwerpen. Gevonden sleutels, een bougiesleutel, een fietstas, een fietspompje en wanten. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Loslopende honden. Van de zijde der politie wordt er op gewezen, dat honden nog niet los mo gen lopen, ook al zijn zij ingeënt tegen hondsdolheid. Wil men een bekeuiing voorkomen, dan zal men dus goed moe ten opletten, dat de hond in een on bewaakt ogenblik niet ontsnapt. Collecte. De alhier gehouden collecte voor het fonds „Draagt Elkanders Lasten" heeft het bedrag opgebracht van. 232,82. Uitvoering O.K.K. Dezer dagen gaf de muziekvereniging O.K.K. haar jaarlijkse uitvoering in het jeugdgebouw. Wegens de grote belang stelling werden 3 avonden gegeven. On der leiding van haar directeur, dhr. D. Manneke, werden een 6-tal muzieknum mers op verdienstelijke wijze ten gehore gebracht. Veel waardering van het aan wezige publiek oogstte dhr. Manneke met zijn uitlegging van de z.g. „zware stukken". Dame zij de welwillende me dewerking van vele plaatselijke midden standers en enkele fruitkwekers werd de in de pauze's gehouden verloting een succes. De toneelvereniging „IJ.D.I." voerde het toneelstuk „Als stad en land elkaar ontmoeten" van A. J. Zoetmul der op. Uit de spontane reactie's uit de zaal bleek, dat het voor het voetlicht gebrachte stuk erg gewaardeerd Werd. O.K.K. kan terugzien op alleszins ge slaagde uitvoeringen. Evangelisatiedienst. Zondagavond werd in de Vrij Evang. Gemeente een bijzondere evangelisatie- dienst gehouden, waarin voorging Ds. J. G. Niewöhner. Medewerking werd ver leend door het Youth for Christ-team. De meditatie werd gehouden door J. Zijlstra, zang door het duet Kleingeld. De zangleiding berustte bij Herman Kloppenburg. Het orgel werd bespeeld door Frans v. d. Heyden. V oor jaars vergadering. De afd. Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen hield dezer dagen haar algemene voorjaarsvergadering on der leiding van haar presidente mej. J. D. Dekker. Mevr. Lindenbergh-Tollenaar bracht verslag uit van de najaarsver gadering te Goes. Als afgevaardigde naar de provinciale voorjaarsvergade ring te Middelburg op 23 april a.s. werd benoemd mevr. Van Gorp-Pieterse. En als afgevaardigde naar de algemene voorjaarsvergadering in Utrecht op 9 mei a.s. mej. J. D. Dekker. Men besloot een zomerreis naar de Holl. Knopenfa- briek in Spakenburg te maken. Verder werd het komende zomerprogramma be sproken. Bij de bestuursverkiezing werd mej. M. Borns bij akklamatie herkozen. In de vakature ontstaan door het af treden van mej. Dekker werd gekozen mevr. Eckhardt-Dominicus. Mej. Dek ker nam met hartelijke woorden af scheid als presidente. Mevr. Visser- Blommaard dankte de scheidende pre sidente namens allen voor het vele werk wat zij voor de afdeling heeft gedaan en bood haar een kleine attentie aan. Na de pauze werd door mej. v. d. Lee- den uit Goes de film „Prinses Beatrix naar Amerika" vertoond. Jaarvergadering Groene Kruis. Donderdagavond hield de Groene Kruisvereniging in het Wijkgebouw haar algemene jaarvergadering. Door het bij zondere karakter was deze vergadering goed bezocht, daar hij gecombineerd was met de eindles van de moedercursus die in de afgelopen winterperiode door Zr. Dirksen gehouden was. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter, dhr. J. Burger, die na het welkom bij zondere aandacht besteedde aan de over leden secretaris der vereniging, dhr. M. Florusse, en prees de ijver en grote werklust die de overledene in het be lang der vereniging heeft getoond. De secretaris, dhr. P. van Hekke, gaf ver volgens een verslag van de vorige ver gadering, alsmede een jaarverslag over 1962, waaruit bleek dat door Zr. Borns 2700 bezoeken zijn afgelegd en door 35 dames de moedercursus was gevolgd, hetgeen een groot succes bleek te zijn. Hierna gaf de penningmeester, dhr. A. P. Schouwenaar, een verslag over het afgelopen jaar, allereerst over het bad huis. Dit bleek niet zo rooskleurig te zijn. Er werden n.l. in 1962 slechts 4482 baden genomen; een grote achteruit gang, daar aan inkomsten 1365,98 ge ïnd werd, terwijl men aan uitgaven een bedrag van 3909,19 had. Een nadelig saldo dus van 2543,21, hetgeen be tekent dat er op ieder bad 80 cent te kort is. Er is dan ook besloten ongeveer april het badhuis te sluiten om verdere verliezen te voorkomen. De uitgaven van het Groene Kruis bedroegen over het jaar 1962 16.193,25, terwijl aan inkomsten een bedrag binnenkwam van 15.833,39, zodat men voor 1962 een nadelig saldo zag van 359,86; het sal do van 1961 bedroeg 377,82, zodat men thans met een kassaldo werkt van 17,96, waarbij gesteld dat men nog kan putten uit reservefondsen van ge bouwen met een bedrag van 616,71, zodat het saldo bedraagt 634,67. De begroting voor het jaar 1963 werd aan geboden met een post uitgaven van to taal 17.184,18 en aan inkomsten tot een bedrag van 16.775,08, zodat deze sloot met een nadelig saldo van 409,10. Dhr. C. M. Dagevos bracht verslag uit van de kascontrolecommissie. Spreker bracht dank aan de penningmeester voor het beheer en keurige verzorging der boeken. Bij het bestuursvoorstel tot ver hoging der contributie over te gaan, kwam geen tegenvoorstel, zodat deze zonder meer werd aanvaard en gebracht werd van 8,50 tot 10,en voor al leenstaanden van 4,75 tot 5,Bij de bestuursverkiezing was aftredend de voorzitter, dhr. J. Burger. Deze werd bij akklamatie herkozen. In de vakature M. Florusse werd dhr. C. W. Bras ge kozen. Als lid van de kontrolecommis- sie was aftredend dhr. W. Nieuwdorp; hiervoor werd benoemd dhr. A. Tissing. Hierna bracht mevr. Hoogkamer dank aan Zr. Dirksen, die de moedercursus had gegeven en bood haar namens de cursisten een enveloppe met inhoud aan. Mevr. Bom bood namens de cursisten bloemen aan, aan Zr. Dirksen en Zr. Borns. Zr.. Dirksen gaf daarna haar laatste les aan alle aanwezigen, daar deze betrekking had op de aanwezige vergadering. Op fraaie wijze hield zij een bespreking over het onderwerp „On gelukken met de kleuter". Hierbij bleek dat vele ongelukken in de woningen ge beuren en vermeden kunnen worden als de ouders zelf het goede voorbeeld ge ven. Haar onderwerp werd verduidelijkt door een film getiteld „Er dreigt ge vaar". Zr. Dirksen reikte aan één der cursisten een aandenken uit, n.l. aan mevr. Schouwenaar, daar zij de cursiste was die ondanks de barre winter geen avond had gemist, terwijl zij het verste af woonde. Daarna sloot de voorzitter de vergadering. Vergadering Plattelandsvrouwen. Dinsdag 26 februari kwam de Bond van Plattelandsvrouwen afd. Kruinin- gen en omstreken bijeen om haar voor jaarsvergadering te houden. De presi dente, mevr. Baarens-van Aalst, sprak een hartelijk welkomstwoord. De cursus „Gratie en charme", die 21 februari j.l. beginnen zou, is uitgesteld tot 7 maart a.s. Voorts werd medegedeeld dat de Z.L.M.-tentoonstelling op 13, 14 en 15 juni a.s. te Kruiningen gehouden zal worden in de gebouwen van de firma C. Meijer N.V. De Plattelandsvrouwen staan op Z.L.M.-tentoonstellingen ook met een stand, dus er zal voor de Oost- Zuidbevelandse afdelingen in de toe komst werk genoeg aan de winkel zijn. In maart wordt er een gezellige avond gegeven, geheel verzorgd door eigen krachten. Een kort verslag werd door mevr. Mooij-van Zeben gegeven, die met mevr. Zoetewey-Schouwenaar de kas ge controleerd had. Het verslag van de Na jaarsvergadering gehouden op 17 okt. '62 te Goes, werd door mevr. Polderman- Boogaard uitgebracht. Het jaarverslag 1962 werd door mevr. Drever voorgele zen. Hierna volgde de bestuursverkie zing. Beide aftredende bestuursleden, te weten mevr. In 'tAnker-van Iwaarden uit Schore en mevr. Griep-Weststrate uit Waarde werden herkozen. De spreek ster van deze middag, mej. A. v. d. Leeden, de provinciale secretaresse, ver telde iets over de tentoonstelling in Scarborough (Engeland), waar de Plat telandsvrouwen in juni 1962 aan mee gewerkt hadden en naderhand kregen we daar een film over te zien. Eveneens het Z.L.M.-joumaal 1962. De presidente dankte mej. v. d. Leeden hartelijk voor de prettige middag die zij bezorgd had, namens alle opgekomen leden. Geslaagd en gefeliciteerd. Geslaagd te Breda voor costumière mej. Ina Boone alhier. Floralia. Vrijdagavond hield de Floraliavereni- ging haar jaarvergadering in „Ons Dorpshuis". In z'n openingswoord sprak de voorzitter, dhr. B. Leys er z'n vol doening over uit dat zovelen koude en minder goede pad hadden getrotseerd om toch op deze jaarvergadering aan wezig te zijn, in het bijzonder de heren welke meestal verstek laten gaan. Uit het financieel overzicht bleek dat een batig saldo aanwezig was, hetgeen toe te schrijven is aan de in het afgelopen jaar gehouden goed geslaagde bloemen- tenoonstelling, hetgeen nog eens extra werd belicht door de secretaris, welke in z'n jaarverslag de verschillende ac tiviteiten belichtte. Zo werd naast de gehouden tentoonstelling een cursus in bloemschikken gehouden en in de kerst week werden bloembakjes gemaakt, planten en bollen werden al of niet gra tis beschikbaar gesteld. De gehouden ledenwerfaktie had 19 nieuwe leden op geleverd. zodat de vereniging nu een ledental heeft van ruim 60. Tijdens de pauze werden de in het najaar uitge reikte hyacinthenbollen gekeurd. Niet tegenstaande de strenge winter hadden verschillende leden hun bollen reeds in bloei. De eerste prijs werd toegekend aan dhr. M. Pieterse, mevr. J. Sinke- Geldof verwierf de 2e prijs en mevr. Boneschanscher een 3e prijs. Na de pau ze werden nog een drietal films ver toond, welke door de aanwezigen bij zonder op prijs werden gesteld. Opgevangen. By de politie alhier zijn inlichtingen te bekomen betreffende een door hen opgevangen bruin gevlekte witte hond; deze is opgevangen in de omgeving van het station. Kettingbotsing. Vrijdagmorgen 10.15 uur had op het kruispunt RijkswegZanddijk, ten gevolge van een plaatselijk zeer zware mist met een zicht van nog geen 50 m, een gecompliceerde aanrijding plaats tussen een vrachtauto van de fa. Wed. L. alhier, bestuurd door L. de K. uit Kapelle, komende uit de richting Hans- weert en de uit de richting Bergen op Zoom komende vierwielige vrachtauto bestuurd door N. de L. uit St.-Anna- land. Een zware materiële schade was het gevolg van de niet voorrang verle nende L. de K. Een achter deze ravage uit de richting Bergen op Zoom nade rende truc met oplegger bestuurd door C. van A. uit Zoelen moest, om niet op de wrakken in te rijden, zo krachtig remmen dat de daarachter volgende luxe auto's resp. bestuurd door M. M. uit Roosendaal en C. v. d. L. uit 's-Gra- venhage eveneens op elkaar botsten, wat ook weer veel schade aan deze auto's toebracht. De ravage was zo groot dat de daarachter weer komende auto's wel ke eveneens met elkaar in aanraking kwamen wijselijk zijn doorgereden om niet al te veel oponthoud te hebben. Gelukkig deden zich bij al deze botsin gen geen persoonlijke ongelukken voor. Wel gaf het de politie handen vol werk, eerstens om de weg vrij te maken, twee- dens met het op maken van processen verbaal. Aardappelen geëxporteerd. Verleden week hebben enige grote kustvaarders weer sinds lange tijd aard appelen geladen met bestemming Span je. Het waren achtereenvolgens de „Eli sabeth Roorda" (499 brt) naar Sevilla; „Dicky" (499 brt) naar Gyon; „Antil- la" (499 brt) naar Pasajes en de „Vau- gard" (499 brt) naar Bilbao. Geslaagd. Dhr. K. H. van de Berge slaagde een dezer dagen voor het vak- en bedrijfs- diploma, voor typografie jonggezel. Voor dit examen waren vier jaar van studie voorafgegaan. Drukte na ramp. De aanvaring tussen de „Miraflores" en de „Abadesa" heeft ook verschillende mensen te Hansweert maandagavond bezig gehouden. Op het eerste alarm sein voeren het bergingsvaartuig „Inkt vis" en het douanevaartuig „Alk" naar het Nauw van Bath. Om zes uur kwam de Nederlandse coaster „Vanda" naar hier met aan boord de Belgische loods van de „Miraflores". Deze had ruim een uur in het ijskoude water gelegen, voor dat hij door de sleepboot „En Avant 10" uit Terneuzen werd opgevist. Ook bracht de „Vanda" het lijk mee van de 51- jarige gehuwde Italiaanse zeeman Fran cesco Bachioni. Zwaar gewond, onder de stookolie, werd hij aan boord van de „Vandal gebracht. Ondanks de zorg nog aan hem besteed, stierf hij aan boord van de coaster. De loods werd door een ambulance naar het ziekenhuis St. Joanna te Goes gebracht. Om half negen 's avonds liep de Belgische sleep boot „Liège" binnen, met aan boord 18 Britse zeelui en 1 Chinees. Deze waren afkomstig van de „Abadesa". De kapi tein van deze zeeboot had dit lager per soneel, wat overtollig was, voor alle ze kerheid van boord gestuurd. Met veel zorg en toewijding werden deze zeelie den in het dorpshuis „Kaj Munck" ont vangen. Daar konden ze weer wat op verhaal komen en de inwendige mens versterken. Ook werden van ieder de gegevens opgenomen. Circa half twaalf gingen de zeelieden per bus naar Vlis- singen, waar ze in een hotel werden on dergebracht. Diep onder de indruk zijn de van de scheepsramp, kwamen ook de tweede machinist en de tweede stuur man van de uitgebrande „Miraflores" nog in „Kaj Munck" aan. Deze hadden even tevoren het lijk geïdentificeerd van hun bemanningslid. Motorschade. Dinsdagmiddag liep hier de Duitse coaster „Ellen-M" binnen. Genoemd schap was ledig en kwam van Antwer pen met bestemming Frankrijk. Het was 's morgens vroeg uit de stad vertrok ken en had onderweg moeilijkheden ge kregen met het koelwatersysteem. Het gelukte de bemanning de moeilijkheden binnen een uur te klaren, waarna de reis weer werd vervolgd. Camavalviering. Hoewel Hansweert begin deze week niet (zoals b.v. in Brabant) „op z'n kop stond", is er wel zoals elk jaar een bescheiden camavalviering geweest. Het begon zaterdagavond reeds met een car navalsavond in de zaal „Zeelandia". Dat de jongeren ook niet achter wilden blij ven, bleek zondagmiddag. Ongeveer 100 jongens en meisjes hadden een voor hen ongewone kledij aangetrokken, tot groot vermaak van henzelf en van de aan wezige ouders. Ten slotte organiseerde „Scheldegalm" dinsdagavond weer een grote carnavalsavond in de zaal „Zee landia", waarvoor veel belangstelling bestond. S cheep vaartnieuws Gingen er verleden week ook nog kleinere schepen door het kanaal, nu kunnen er alleen nog maar grote sche pen, met een sterke motor, doorheen varen. Ook de coasters, die hier komen laden, hebben veel last van het vele ijs. Bijna allemaal moesten ze sleepboot hulp hebben, om naar de laadplaats te komen en omgekeerd, wanneer ze gela den waren weer van de laadplaats van daan te komen. Ongelukkige val. De 82-jarige mevr. M.-V. uit de Bu- tijnstraat kwam zaterdag bij het over steken van de straat zoaanig te vallen, dat zij op medisch advies naar het zie kenhuis te Goes vervoerd werd voor verdere behandeling. Goede slag geslagen. De rijkspolitie alhier heeft in samen werking met de verkeerspolitie een goe de slag geslagen. Twee beruchte stro pers weraen aangehouden, die uit de Frederica- en Zimmermanpolder terug keerden met in de auto een complete stroperslading, bestaande uit vangnet ten, een lichtoak en een verrekijker, be nevens verschillende hazen en zeven le vende patrijzen. De stropers, J. M. L. en H. C. W., kwamen uit Valkenswaard. Auto met lading werden in beslag ge nomen en tegen hen proces-verbaal op gemaakt. Scheepsbotsing. Maandagmiddag omstreeks vier uur had op de Westerschelde onder Rilland- Bath een tragisch ongeluk plaats, dat enkele mensen het levens kostte. De Pa- nameese tanker „Mira Flores" (20.776 ton) werd midscheeps geramd door de Engelse tanker „Abadesa" (13.350 ton). Hei Panameese schip, met een Italiaan se bemanning aan boord, brandde vrij wel onmiddellijk als een fakkel. Huizen hoge vlammen spoten meer dan honderd meter de lucht in, terwijl enorme zwar te rookwolken tot in Vlissingen zichtbaar de plaats van de ramp markeerden. De bijna 40 koppen tellen de bemanning trachtte tevergeefs de reddingsboten te strijken. Na enkele mislukte pogingen sprongen de opvaren den overboord in het ijskoude water van de Westerschelde. Het bergingsvaartuig „Arie", dat in de buurt lag, trok er op af en wist 29 drenkelingen aan boord te nemen. De „Mira Flores" was op weg van de Perzische Golf naar Antwerpen met een lading ruwe olie. In het Nauw van Bath werd het schip door de ster ke stroming uit zijn koers geslagen en liep dwars over het vaarwater. Op dat moment naderde de Engelse tanker „Abadesa", komende uit Antwerpen, die zich midscheeps vele meters diep in de „Mira Flores" boorde, die direct in brand vloog. Binnen een kwartier was de Panamees in een loeiende helse vuur zee veranderd. Ook het Engelse schip liep zware averij op. De boeg werd ge heel opengereten, terwijl er evens brand ontstond. De bemanning slaagde er in, met behulp van bluskanonnen, het vuur tot het voorschip te beperken. Soms leek het er op dat de Engelsen het vuur hadden bedwongen, maar even later laaiden de vlammen weer op. In de loop van de avond werden ze ook gedwongen het schip te verlaten en stapten over op de qmringende ter hulp gesnelde sleepboten. Honderden inwoners van Rilland-Bath sloegen vanaf de zeedijk de spectaculaire brand gade. Op een ge geven moment leek het alsof de gehele rivier in brand stond, toen duizenden liters olie uit het "schip stroomden. Gro te olievelden bedekten het water, waar de wervelwind overheen spoelde. Dichte rookwolken onttrokken zo nu en dan het brandende schip aan het gezicht. De op varenden van de „Mira Flores" werden zonder iets te kunnen redden bij Bath aan wal gebracht. In Rilland was in tussen een grootscheepse reddingsaktie op touw gezet, waarbij veel hulp werd verleend door de vliegbasis Woensdrecht en de legerplaats Ossendrecht, die met hun volledige rollende medische uitrus ting naar de plaats van de ramp wer den gedirigeerd. Nadat de inwoners van Bath de geredden zoveel mogelijk van droge kleren en schoeisel hadden voor zien, werden ze naar het dorpshuis te Rilland vervoerd waar de gewonden meest brandwonden de eerste hulp werd geboden door de doktoren Kamps, Allewijn en Noome. In het dorpshuis wa ren de dames van het plaatselijke Rode Kruis in aktie gekomen. Toen de ge redden werden binnengebracht, werd di- rekt koffie, cognac, belegde broodjes en soep uitgedeeld. Inmiddels was ook de Commissaris der Konigin, Jhr. Mr. de Casembrood, gearriveerd in het dorps huis, die tevoren vanaf de dijk bij Ril land de brand had gadegeslagen. Bur gemeester J. C. W. Jobse was eveneens aanwezig. Direct na het bekend wor den van de ramp, snelden van alle kan ten sleepboten en andere schepen toe om hulp te verlenen. De vaarroute van en naar Antwerpen was gestremd. In de nacht werd de „Mira Flores" uit de vaarroute naar een zandbank gesleept, opdat het scheepvaartverkeer weer kon plaats hebben. De geredden hebben in Rilland overnacht en werden 's morgens naar Antwerpen vervoerd. Totaal wor den 8 personen vermist en één is over leden aan boord van de Nederlandse kustvaarder „\^anda". Partikulieren contra gemeente. De onteigening van enkele percelen moestuin in de Noordweg heeft al veel stof doen opwaaien. De eigenaren dhrn. J. Kakebeeke, J. de Jonge, L. Jacobusse en J. Bakker hebben het zover laten ko men, dat deze onteigeningsprocedure vorige week in Middelburg voor de rechtbank diende. De pleiter voor deze zaak, Mr. Terwoerd uit Middelburg, nam geen blad voor de mond, maar trachtte de gemeente Krabbendijke in een niet al te gunstig daglicht te stel len door zijn felle aanvallen. De ge meente, die door onteigening in het be zit van deze tuintjes gekomen was, is te vroeg met een dragline daarin gaan graven. Grote schade is er toen ont staan aan de gewassen, terwijl dit niet nodig was geweest, aldus Mr. Terwoerd. Dit is niet anders dan een wraakneming op bovengenoemde personen, omdat de ze hun grond niet op basis van vrijwil ligheid hadden verkocht. Met nog meer dere krachtige woorden werd het be stuur der gemeente over deze houding gehekeld door Mr. Terwoerd. Ondanks üeze krachtige uitdrukkingen werd het bestuur der gemeente Krabbendijke niet uit het lood geslagen. Dit bleek uit een verklaring van burgemeester L. Cnos- sen. Stuk voor stuk zijn de aanklachten aanvechtbaar, aldus de burgemeester. In een verklaring die hij uitsprak tegen over de pers, weerlegde hij al de be zwaren die Mr. Terwoerd ter rechtbank aanvoerde. De gehele gemeente leeft nu mee tot welke conclusie de rechtbank zal komen. De uitspraak is bepaald over 14 dagen. Jaarvergadering N.C.A.B. De Ned. Chr. Agrarishce Bedrijfsbond hield haar jaarvergadering in de zaal der Geref. kerk. De avond, die een bij uitstek gezellig karakter droeg, werd gevuld met spel en voordracht. Als spre ker voor deze avond was uit Moerdijk overgekomen dhr. Van Wensen,"die een oproep voor allen had als hoofdbestuur der. Vergadering Herv. School. De Herv. school hield haar ouder avond in het recreatiecentrum. Naast de volwassenen die onder leiding van dhr. H. M. de Looff bijeengekomen waren, werd er door de oudste leerlingen ge zongen en een schetsje opgevoerd. Het hoofd der school, dhr. De Pagter, ver toonde enkele films. Raadsvergadering. Op 20 februari vergaderde de ge meenteraad van Krabbendijke. In deze vergadering werd besloten om een be drag van 1560,ter beschikking te stellen voor de vrijwillige brandweer voor de aanschaf van 200 meter nylon brandweerslang. Er werd nu reeds me dedeling gedaan dat aan het alarme ringssysteem binnenkort bijzondere aan dacht zal worden besteed. Voorschotten van vergoeding werden verleend aan de volgende scholen: Herv. school 3246,-; School met de Bijbel 3335,School Julianastraat 8119,Ulo-school 6751,Een totaal bedrag van 21.453,42. Voorlopige vaststelling van de gemeenterekening 1961 als volgt: De posten voor de gewone dienst bedra gen: ontvangsten 929.926,98, uitgaven 950.237,86, nadelig saldo 20.310,88. Vaststelling kapitaaldienst: ontvangsten 2.898.029,64, uitgaven 2.763.274,19, batig saldo 134.755,45. Verder werd nog een perceeltje grond aangekocht van dhr. J. Zweedijk in de Noordweg, groot 160 m2, voor een bedrag van 1000,Hierna sluiting der vergade ring. Jaarvergadering zondagsschool. De Herv. zondagsschool hield haar jaarvergadering in de consistorie der Herv. kerk onder leiding van de voor zitter, dhr. J. Koster. Bij het huishoude lijk gedeelte werden de verslagen van secretaris en penningmeester naar vo ren gebracht. Bij de bestuursverkiezing werd dhr. M. Sonke als bestuurslid her kozen. Als spreker voor deze avond was uitgenodigd Ds. Hoffman te Kruiningen, die een causerie hield over het opvoe den van kinderen. Bejaardenmiddag. Door de Herv. Vrouwenvereniging werd dinsdag een bejaardenmiddag ver zorgd. Burgemeester A. Lokker opende deze middag, waarna Ds. G. E. Huizing een inleidend woord sprak. Door enkele leden van de Vrouwenvereniging wer den schetsjes opgevoerd. Na de pauze, waarin verversingen werden aangebo den, werd door de leerlingen van de O.L. school opgevoerd „De Pannekoek" en „Kabouter Prikkebaard ea de boze tovenaar", wat zeer goed in de smaak viel. Aan het einde van deze middag kregen allen nog een fruitbakje. Dhr. A. Wondergem bracht de Vrouwenvereni ging dank en allen die er aan mede werkten deze middag te doen slagen. Ouderavond kleuterschool. Dezer dagen werd de ouderavond ge houden van de kleuterschool. De voor zitter der oudercommissie, dhr. Joh. Po- ley, kon in zijn openingswoord een groot aantal ouders welkom heten. De kleu terschool geniet nog steeds een toene mende belangstelling wat het leerlingen aantal betreft. Daarom richtte spr. zich speciaal tot de aanwezige afgevaardig den van het gemeentebestuur, burge meester Lokker en wethouder Goud, met de wens dat het college alles in het werk zal stellen om de plannen van de op handen zijnde bouw van een nieuwe en ruimere school te bespoedigen. Na verslag van secretaris en penningmees ter werden 2 nieuwe leden van de ouder commissie gekozen, n.l. mevr. Koeman- Won dergem en P. Tolhoek. De voorzit ter sprak woorden van dank tot de scheidende leden, mevr. Braam-van Bo ven en dhr. J. Braam, de laatste heeft de school vele jaren als secretaris ge diend. De leidster, mej. A. A. M. Alle wijn, liet met behulp van film en band recorder het werk en spel zien en ho ren van de kleuters op school. Na de pauze hield dhr. Borrie, brigadier van de politie te Goes, een causerie over het onderwerp „Veilig Verkeer", toegelicht met dia's. Spr. toonde in zijn betoog met

Scheldebode | 1963 | | pagina 2