Taxi s Autoverhuur elektrisch gebied OCTERNO Rinus Geluk Handen en Li pr?en ruw?piareu'ivg Predikbeurten INGEZONDEN Willem Jacobus van Oeveren Jac. Bauer REPARATIES KUNSTGEBITTEN NUTSSPAARBANK MIDDELBURG Oud Hollandse dakpannen te koop Jac. Dingemanse dinsdag 12 febr. een prima monteur Groenleer TOEKOMST Nog hardstikke nacht, er klotsen klompen op straten Als de schippers van Yese hun huizen verlaten. Vlugge stalen kotters, ronkende motoren Verlaten de kaai eer de dag is geboren. De een vaart de Bank op, de ander naar 'tWad; Ze zijn tijdig terug, ze hebben ,,'t vrachtje" gehad. De zaken die lopen, na jaren van nood, 't Is zo gemiddeld ,,een goed stukje brood". Een zeer strenge vorst, een ijswind uit 't noord-oosten Belet de kwekers hun schelpdieren te oogsten. De Bank en het Wad werden één witte Poolzee En schotsen, ja, bergen van ijs drijven stroom mee. Ze schuren en woelen, draaien geulen en gaten, De percelen, ze lijken op Yersekes straten. De oesters en mossels die nog niet zijn bevroren Liggen in modder en zand te versmoren. Nog klotsen de klompen steeds weer naar de kaai, Maar na een paar uurtjes neemt ieder zijn draai. De kotters liggen gevangen in 't ijs. Er schiet niets van over, vent, maak me niks wijs, De oesters en mossels, 't gaat al naar de maan, Zo hoor je ze mopperen, we gaan er wéér aan. 't Hoofd zit laag op de romp, de schouders naar boven, Dat is al van de kou, ook dat water in d' ogen. Weer klotsen vroeg klompen in Yersekes straten, Het ijs is verdwenen, nu langer niet praten. Hoe zwaar ook de oorlog, er rest een soldaat. Er is angst in het hart als men 't kaaigat uit gaat. De opbouw begint weer, geen tijd meer verloren, Na twee, drie, vier jaar(?) is de zaak weer herboren. Oogsten zijn verloren, dan weer koren te velde Aan den einder daar groeit een dam in de Schelde!! Winter 1962-'63 WANNES tuingrond werden verhuurd; een strook je bij de brandvijver, groot 52 m2 aan M. Koeman voor 2,50, achter het Groene Kruisgebouw aan M. Waterman en M. van Espen elk groot 183 m2 voor 10,—. Besloten werd om aan de ver eniging Het Groene Kruis de subsidie groot 500,te verhogen en wel tot het jaarlijkse nadelig saldo tot een maxi mumbedrag gelijk aan de helft van de ontvangen contributies. Aan de P.Z.E. M. werd vergunning verleend voor het leggen en onderhouden van nieuwe ka bels, o.a, in de dijk ter hoogte van de Westveerpolder. Aan mevr. wed. Van Houte-Meeuwsen werd een bejaarden woning toegewezen in de Wilhelmina- straat. Opnieuw werden benoemd de le den van de commissie woonruimtewet. Adhesie werd betuigd aan de motie Buurmalsen inhoudende algehele rijks uitkering voor personen opgenomen in verschillende inrichtingen. Aangeboden werd de begroting 1963. Deze laat de volgende cijfers zien: Gewone dienst, inkomsten en uitgaven 408.988,54 met een post onvoorzien van 10.715,55. Kapitaaldienst inkomsten 1.003.549,47, uitgaven 1.267.205,45, nadelig saldo 263.655,98. Uitvoering „Vooruit". Donderdag- en zaterdagavond hield de muziekvereniging „Vooruit" haar uitvoering. Na een welkomstwoord door de voorzitter, dhr. H. M. Dek, werden door de fanfare onder leiding van dhr. Daan Manneke een 8-tal nummers op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd, waarbij op verschillende nummers een uiteenzetting werd gegeven over de be tekenis en inhoud van de muziek. Daar na trad op het eigen toneelgezelschap met een toneelspel in drie bedrijven ge titeld „Een huwelijksreis zonder man", een zeer hoogstaand stuk, tot het laat ste moment vol spanning. Het werd op bijzonder goede wijze voor het voetlicht gebracht en de spelers(sters) oogstten dan ook een zeer dankbaar applaus. „Vooruit" kan terugzien op een zeer geslaagde en gezellige uitvoering, waar nog een goede belangstelling voor be staat. Ook de gehouden verloting was goed. Vergadering N.G.V.B. De Ned. Chr. Vrouwenbond kwam in maandelijkse vergadering bijeen onder leiding van mevr. Mol-de Feyter. Ds. G. E. Huizing, Ned. Herv. pred. alhier, srpak deze avond qver „Christelijke le venswandel", waarop zeer interessante discussie en vragen volgde. Vergadering Groene Kruis. In de dinsdagavond gehouden jaar vergadering van het Groene Kruis on der leiding van de voorzitter, dhr. M. Waterman, werd aan drie bestuursleden de Zilveren medaille van het Groene Kruis uitgereikt. De secretaris van de provinciale vereniging, dhr. A. de Lan ge, sprak met waarderende woorden over het Groene Kruiswerk in het alge meen en de bestuursleden van de afd. Waarde in het bijzonder. Vervolgens reikte hij de onderscheidingen uit aan dhr. M. Waterman, 38 jaar bestuurslid, waarvan 20 jaar voorzitter, dhr. J. J. Pieper, 26 jaar secretaris en dhr. C. Mol, 28 jaar bestuurslid. Dhr. Waterman dankte de spreker voor deze onderschei ding en hoopte dat allen het werk van de dienende liefde nog vele jaren mogen doèn. De rekening over 1962 bedroeg aan inkomsten 3.708,81, aan uitgaven 3.227,50, batig saldo van 181,31. De begroting 1963 bedraagt aan inkomsten en uitgaven 4.200,De contributie voor 1963 werd zonder enige bezwaren vastgesteld op 10,per jaar (voor dien 8,Bij acclamatie werd tot bestuurslid herkozen dhr. J. J. Pieper, tevens voor t.b.c.-bestrijding en wijk verpleging. Verder werd nog een film vertoond „Er dreigt' gevaar". De be langstelling was jammer genoeg matig. K APELLE-BIEZELIN GE De uitslagen hiervan zijn: Iz. op 'tHof J. C. van Liere 20; G. J. Lepoeter C. Sulsters 11; Chr. KorstanjeJ. de Neef 20; H. A. van de VrieJ. op 'tHof 20; J. J. GansemanL. Adri- aanse 11; A. v. d. SchraafM. de Jager 2O. Gevonden voorwerpen. Bij het groepsbureau van de rijkspoli tie te Kapelle zijn onderstaande voor werpen als gevonden aangegeven, waar over ook inlichtingen zijn te bekomen. Dit zijn: Een step, een damesportemon- naie met inhoud, een herenhorloge, een zaklantaarn, drie huissleutels, een paar schaatsen en een dop van benzinetank voor een bromfiets. Vergadering „Algemeen Belang". De landbouwvereniging „Algemeen Belang" te Biezelinge kwam onder voor zitterschap van dhr. P. Scheele-Blok in restaurant „De Caisson" te Biezelinge bijeen voor de jaarvergadering. In zijn openingswöoi'd zei dhr. Scheele, dat het afgelopen jaar voor de tuinbouw goed was; voor de veehouderij was 1962 be langrijk minder. Ook voor de afdeling die ressorteert onder de Z.L.M. was het een goed jaar. Dit bleek ook uit de ge gevens van de administrateur, dhr. Joh. Landman. Deze kon mededelen dat de omzet weer een. recordhoogte bereikte. Financieel kon het jaar met een klein batig saldo worden afgesloten. Bij de bestuursverkiezing werden dhrn. J. L. de Jager-Vlieger en Joh. Glerum herko zen. Door de directeur van de C.Z.A.V. dhr. Alink uit Wemeldinge, werden en kele mededelingen gedaan over het te Wemeldinge gevestigde bedrijf. Tenslot te hield dhr. J. M. van Weele uit Oost- in voorraad te brengen ter plaatse om de overgebleven ruimte bij te vullen. De aannemers waren dhrn. De Koeijer en Klos, de uitvoerder dhr. Frangoys van der Hart, welke zeer dankbaar waren voor deze raad, welke bij uitvoering zeer gunstig resultaat had. Zo u dus ziet, was al lang voor 1944 gebruik gemaakt van een schip voor dat doel. A. H. Wemeldinge, 5-l-'63. Mijnheer de Redacteur, In uw veelgelezen weekblad van 1. februari '63 heb ik gelezen onder het nieuws van Yerseke: Ingebruikneming Postbrug. Ik kan niet nalaten deze verslaggever van Yerseke daarvoor mijn complimen ten te doen. Waarlijk, als Yersekenaar kun je trots zijn op zo'n kerel, want ik heb het meer op zo'n Zeeuw - begrepen dan op die, die hij als Zeeuwen in zijn verslag bedoelde. Hopenlijk mag ik in 't vervolg meer van die geluiden (en dan ook van de omliggende gemeenten) in uw blad te genkomen. Met dank voor plaatsing, hoogachtend, J. C. DE JONGE Nrd. Achterweg 83, Wemeldinge Geachte redactie, Op 1 februari 1953 hebben wij één van de vele gezinnen in Kruiningen per boot opgehaald. Op 1 februari 1954 kregen wij bezoek van dhr. X„ die na een speurtocht van een jaar, ons adres heeft gevonden en als blijvende herinnering een vierkleu renpotlood aanbood. Nu 1 februari 1963 werd ons een taart bezorgd, waarop gespoten l-2-'53 kapelle een referaat over het onder- i-2-'63, zonder naam van de afzender, werp „Organische stofvoorziening in de maar na een (dank)telefoontje gaven ze toe, de taart besteld te hebben. Tien jaar dankbaarheid, daar Tien jaar oud-strijdersafdeling. De afdeling Kapelle-Biezelinge van de jJU Bond van oud-strijders en dragers van mede gekomen van 16.447,op totaal grond". Raadsvergadering. De gemeenteraad te Kapelle heeft in zijn woensdagmiddag gehouden vergade ring een voorbereidingsbesluit genomen voor de herziening van de uitbreidings plannen. Ondanks het feit, dat dit be sluit slechts een principebesluit betreft, omdat definitieve besluiten eerst later genomen moeten worden, deed burge meester H. G. van Suylekom toch en kele voor de toekomst van belang zijnde mededelingen. Als gevolg van de plan nen tot opname van rijksweg 58 in het nationale plan van autowegen, zal er van de Smokkelhoek tot aan de Evers- dijkseweg langs een strook van zeker vierhonderd meter niet meer gebouwd mogen worden. De op de toekomst ge richte uitbreidingsplannen voor dat deel, zijn dan ook voor het grootste deel ver schoven naar de Maalstede en het Vroonlandhoek Postweg te Kapelle. De opname van rijksweg 58 in het plan van autowegen zal voorts meebrengen, dat de toevoer- en afvalwegen als kruis punten Smokkelhoek en Dijkwelseweg Vierwegen te zijner tijd niet meer ge lijkvloers uit zullen monden op de rijks weg. De kruising DijkwelsewegVier wegen zal zelfs een groots karakter krijgen, omdat daar aansluiting verkre gen moet worden op de verbinding met 's-Gravenpolder en Sloeweg. De Evers- dijkseweg zal daarbij als aansluiting op de rijksweg geheel komen te vervallen. Op de toekomst en ook al reeds op het uitbreidingsplan in hoofdzaak opgeno men, is een verbindingsweg met We meldinge door Vroonland, waarbij dan de bestaande weg Vroonlandseweg aanmerkelijk verbreed zal moeten wor den. Intern is in het uitbreidingsplan zelfs rekening gehouden met uitbrei dingsmogelijkheden van de veiling aan de andere zijde van de spoorlijn. Voor Schore is een stuk uitbreidingsplan op genomen tussen Zandweg en Haaimeet. De raad besloot voorts tot herziening van pachtvergoedingen voor de destijds aangekochte grond in Dijkwel. Hierbij was in het verleden uitgegaan van een inkomenschade volgens geldende pacht normen voor tuingrond van 0,20 per ca, wat nu na bezwaar van enkele pachters is gebracht op 0,25. De des tijds berekende vergoedingen zijn hier- zijn geen woorden voor te vinden, daar kun je enkel dankbaar voor zijn. Fam. X. Van 31 januari7 februari 1963 YERSEKE. Geboren: Jan Cornelis, zv. Paulus Jan Poleij en Jacoba Meeuwse; Adriaan Philippus, zv. Cornelis Hoog- strate en Geertruida Westdorp. Gehuwd: Johan van der Have, 31 j. en Martha Alke Maters, 24 j. te Utrecht. Huw.aangifte: Petrus Johannes van Opbergen, 22 j. en Magdalena Steketee, 20 j. Huw.afk.: Maiiniis Honneré Stobbe laar, 22 j. en Janna Johanna Schot, 21 j. te Tholen. Van 31 januari6 februari 1963 KRUININGEN. Geboren: Adriaan Wil lem, zv. Adriaan Willem Verschoore de la Houssaije en Anneke Hoogstrate. Over de maand januari 1963 RILLAND-BATH. Geboren: Herman Christiaan, zv. Tjeerd de Jong en Grietje Dirksen; Johannes Cornelis, zv. Mathijs Marinus Weststrate en Jannie van Iwaarden; Anton Cornelis Leonar- dus, zv. Leonardus Petrus Wilhelmus van Caam en Johanna Fransina in de Weij; Cornelia Maria, dv. Jan Cornelis Paauwe en Janna Willemina Lous; Cor nelia, dv. Abraham Imanse en Wille mina Hennekij. Overleden: Susanna de Putter, 56 j„ echtgen. van Pieter Boudeling, wonende te Sint-Philipsland. Huw.aangiften: Pieter Leendert Lob- bezoo, 19 j. en Johanna Margaretha Ots, 19 j. Gehuwd: Pieter Walraven, 23 j. en Jacomina Pieternella Wilhelmina de Bruijne, 20 j.; Jannis Abraham Arie Riemens, 23 j. en Dina Elisabeth Pol derman, 21 j. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Y erseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reigenga. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Mintjes, Wol- f aartsdijk. v Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Zaterdag 9 februari 7 uur: Student van Beek. R.K. Kerk, Langeville 37 H.H. Missen op zondag 7.30 en 10 uur. H. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v.m. Zondagsschool en bijbelklas 1.15 u. n.m. Verlossingssamenkomst 6 uur n.m. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Boogaards uit Al phen a.d. Rijn. V.m. Jeugddienst. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. P. v. d. Til. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Vicaris de Jong, Bunnik Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Student N. van Beek, Ederveen. Hans weert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest. Rilland- Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Kand. P. v. d. Berge, Scheveningen. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Dhr. P. Glazer, Am sterdam. Krabbend ij ke Nea. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. 6 uur: Jeugddienst. Ds. A. Nauta, Mid delburg. Medew. Kerkkoor. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Woerden uit Middelburg. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Op 31 januari over leed te Grand Rapids, Michigan, na een smartelijk doch gedul dig gedragen lijden, onze geliefde broeder, zwager en oom dè heer Christiaan Dirrgenis Meijaard echtgenoot van Jenny Mieras in de ouderdom van 59 jaar JAC. MEIJAARD Wed. N. VERBOOM- MEIJAARD J. MEIJAARD J. MEIJAARD- VAN STEE C. MEIJAARD J. MEIJAARD- KOOMAN Wed. A. MEIJAARD DE ROOY J. MEIJAARD P. MEIJAARD- WISSEKERKE Neven en Nichten Yerseke, 1 febr. 1963 het mobilisatiekruis heeft vrijdagavond het 10-jarig bestaan herdacht. Ze deden dit met een feestavond die ondanks de weersomstandigheden goed werd be zocht. Voorzitter B. Spuy sprak in het bijzonder een welkomstwoord tot de be- stuursafgevaardigden van de afdeling Zeeland van de B.N.M.O. Een speciaal woord van dank richtte hij tot dhr. J. C. Staal, die vanaf de oprichting het 19.926,—. Yerseke, 31 januari 1963 Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van vraag no. 2 van de heer P. A. D.-H. in „Met raad en secretariaat heeft waargenomen. Als T V,7 J „mn^„ daad en uw antwoord in dezen in uw waardering voor het vele dat door hem w, oc -«nni i -n wo.», uuui Hein blaQ van 25 januari 1963, wil ik u gaar ne enige gegevens verstrekken inzake gebruik van schepen voor het dichten van dijkgaten. Als volgt: In maart 1906 liep de „Olzendepolder" is gedaan werd een geschenk overhan digd. Als gastgezelschap trad deze avond op de toneelgorep „Kunstvrienden" uit Goes. Opgevoerd werd het toneelspel in drie bedrijven „Je moet er niet mee T.-f te Yerseke vol water door dijkbreuk, spelen Dit komische stuk viel goed bij N herhaalde norineen het eat te öich- het. nnblipk in rie smnnk w.™- iNa nefnaame pogingen net gat te uien ten, welke telkens mislukten door het het publiek in de smaak. Voor de vlotte opvoering mocht de toneelgroep een open doekje ontvangen. Na het stuk werd er nog een dansje gemaakt onder leiding van het dansorkest „The Orphe- ans" uit Goes. Dammen. Door de leden van de damclub „Ka pelle" zijn voor het persoonlijk club kampioenschap enkele partijen gespeeld. wegstromen der aangebrachte materia len, gkf mijn vader, T. Hovestadt, beurt schipper te Yerseke, de raad om een ijzeren laadbak (welke gebruikt werd voor aanvoer van materialen) met hoog water in het gat te leggen en te beladen en bij jhet vallen van het water verder te vullen tot hij (overlangs) in het dijk- gat zonk. Verder voldoende materialen Heden overleed, zacht en kalm, na een kort stondige ziekte, onze geliefde vader, be huwd- en grootvader in de ouderdom van ruim 86 jaar L. P. J. van Oeveren M. P. van Oeveren- Willemse J. J. van Oeveren H. L. A. van Oeveren- Houtekamer J. H. Kole-Scherbichler C. J. Kole Kinderen en verdere familie Yerseke. 6 februari '63 Kerkhoekstraat 7 Begrafenis zal plaats vinden zaterdag 9 febr. om 13 uur zonder chauffeur Volkswagen en Chevrolet Garagebedrijf Tel. 413 - Kruiningen Voor de vele blijken van belangstelling en mede leven tijdens de ziekte, en na het overlijden van mijn geliefde moeder Maatje van den Boomgaard betuig ik mijn welge meende dank. Inzonder heid aan Dr. Polderman en Dr. Ampt voor de geneeskundige behande ling en Zr. Noordhoek en Zr. Koopman voor de liefderijke verpleging Jac. van den Boomgaard Yerseke, februari 1963 Kerkhoekstraat 16 Heder ging van ons heen onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder Kornelia van Weele Wed. van Jan Waverijn in de ouderdom van ruim 81 jaar J. A. Waverijn J. Waverijn-Riemens Jan Margriet Corrie Jos M. P. Cok-Waverijn C. Cok Corrie Cobie Jany Kruiningen, 6 febr. '63 Eindje de Rondte 53 De begrafenis zal plaats hebben op zaterdag 9 febr. a.s. om 13 uur op de al gemene begraafplaats te Kruiningen Sneller, beter en goedkoper! L. GRIM M Lange Ville 9 Yerseke Agentschap Kruiningen Zandweg 31 Openstelling Maandag, woensdag, vrijdag 6 8 uur. 's avonds Rente 3 °/n Beleggingsrekeningen 372 °/o Hypotheken beschikbaar WANNEER U VAN VAREN HOUDT en plaatsen als Keulen, Rüdesheim en Düsseldorf wilt bezoeken, zal onze uitgave REGINA-POST U alles vertellen over een onvergetelijke 7- daagse reis met een com fortabel modern passa giersschip. De „Regina- Post" wordt U op aan vrage gaarne toegezon den door de N.V. RIJN LAND, Molenstraat 61, Den Haag. Ook uw reis bureau heeft een exem plaar voor U Alles op Kracht, Licht, Verwarming, Radio, Stofzuigers, Wasmachines, enz. Koopt bij de man, die ook als 'tstuk is maken kan! Dr. v. Rooyenstraat 28 Telefoon 670 - Yerseke UW MAATKORSET Zitting te YERSEKE tussen 2-5 uur Cafetaria N. P. OELE Lees nu een boek! Voor een kwartje brengt u er de week in zoek. Bibliotheek dagelijks geopend van 8 18 uur. - Van der Peijl, Yer seke. En voor drukwerk VAN DER PEYL! In de werkplaats van onze afdeling Tuinbouwmachines hebben wij nog plaats voor: die bereid is zijn eventuele gebrek aan ervaring in onze branche in te halen door met enthousiasme te werken Wij kunnen hem een pret- tige werkkring bieden op goede arbeidsvoorwaarden Kapelle - Tel. (01102) 656 ADVERTEREN DOET VERKOPEN 1

Scheldebode | 1963 | | pagina 3