Opruiming WIE REKENT KOOPT BIJ h blak BOEKHANDEL VAN DER PEUL leerling-verpleegsters FA. D. PIETERSE Propaganda-feestavond elektrisch gebied Rinus Geluk bezorger(ster) I.V.A.-bericht BIBLIOTHEEK Restaurant voor vrouwen Co rsetterie HET HAVENZIEKENHUIS T/M ZATERDAG A.S. BAL NA J. KOLE - YERSEKE OPRUIMING Firma A. Hollestelle Zn. KORTE GO E F J ES A. C. van der Rest Fa. van Willegen- van Strien Zn. OOSTERKADE 10, ROTTERDAM kan nog enkele plaatsen in de opleiding voor het diploma A. ziekenverpleging, die maart en sept. '63 begint Deze opleiding geschiedt in kleine groepen. Voor de werkzaamheden wordt de 8-urige werkdag strikt aangehouden. Tijdens de opleiding ontvangt men salaris volgens rijksregeling, vrije kost, inwoning in gezellig nieuw gebouwd zustershuis, verpleging etc. Ruime tegemoetkoming in dienstkleding en reisgeld. In het Havenziekenhuis, dat veel connecties heeft met de scheepvaart maatschappijen, worden zowel in de klasse als op de mannen- en vrouwenzalen patiënten uit alle delen van de wereld verpleegd. Hier door wordt tijdens de opleiding een zeer gevarieerde ervaring opgedaan. De adjunct-directrice geeft gaarne alle gewenste inlichtingen aan meisjes van 18 tot 30 jaar, bij voorkeur met opleiding M.U.L.O. of 3-jarige H.B.S., die belangstelling hebben voor de verpleging. Haar spreekuur is dagelijks van 11.30 tot 12 uur, behalve op donderdag en zaterdag. De laatste Maillots met 20 °/0 korting Op alle breigoederen 25 °/0 korting Flanellen Lakens 175x230 Nu f 5,— Restanten Jongens-overhemden V2 prijs Helanca Pantalons Nu f 24,75 Handschoenen, Sjaals 25 °/0 korting op alle anderegoederen I0°/Okorting Hazet bedden 10 °/0 korting MET .KLAVEREN VIJF" N.V.V. Bestuurdersbond afd. Yerseke op 8 febr. 1963 in zaal N.olet, Lepelstr. Aanvang 19.30. Zaal open 19.00 uur Entree leden i 1,25, niet leden f 1,75 Kaarten verkrijgbaar bij: H. J. Windhood - Burenpolderweg 17 M. Kopmels - Spruitstraat 31 TEXTIEL EN WONINGINRICHTING ADVERTEREN DOET VERKOPEN Alles op Kracht, Licht, Verwarming, Radio, Stofzuigers, Wasmachines, enz. Koopt bfl de man, die ook als 't stuk is maken kan! GEVRAAGD: voor tijdschriften BOEKHANDEL v. d. PEUL - YERSEKE Te koop aangeboden: ENIGE WOLLEN SMYRNA VLOERKLEDEN door groothandel in model kamers gebruikt. Grote maten f 150,- per stuk. Niet van nieuw te onder scheiden. Eventueel thuis te bezichtigen. Brieven onder no. 36-1 bureau van dit blad HUIS YERSEKE Notaris J. C. Kram te Kapelle is voornemens om op donderdag 7 febr. 1963 des namiddags 2 uur in hotel Nolet aan de Lepelstraat te Yerseke, krachtens artikel 1223 B. W.,publiek te verkopen: HET WOONHUIS aan de Van Rand- wijckstraat 14, groot 2 a 55 ca Nadere inlichtingen ten kantore van genoemde notaris door de overweldigende belang stelling voor onze deken- aktie zullen we deze a.s. zaterdag zeker moeten beëindigen Nog slechts enkele dekens zijn er beschikbaar Gezien het succes van deze aktie hopen we over enige tijd een even goede atraktie te brengen Doet uw voordeel, SPAART OESTERZEGELS TOT ZATERDAG 2 FEBRUARI duurt onze en geven wij nog 10% op de artikelen buiten de opruiming TELEFOON 594 - YERSEKE Lees ook eens Uit onze kunt U dagelijks boeken lezen voor f 0,25 p. week kinderen tot 12 jaar f 0,15 YERSEKE 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor f io,b\j vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagmiddag 12 nor Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra W. G. v. d. Hulst: Voor on ze kleintjes, pracht boek jes, 1,Boekhandel van der Peijl. Te koop: Eikenhouten cy- linderbureau en damesrij wiel, beide in prima staat. Te bevragen: Snelle Markt 10, Kruiningen. Zaterdag is de laatste dag van onze grote balansoprui ming. Profiteer nog van de talloze koopjes en hoge kor tingen. Textielhandel Snoep- van WilligÉi- wab- Klein-offseMverk iri onberis- pelijke u%-oering levert: Klein-offsétHrukkertj J. A. Weststrate, Rouaanse Kaal 21, Middelburg, tel. (01180) 2453. Drink nu Haecht bier! Voor 0,30 per fles. Bij afname van 24 flessen 1 glas opener gratis. - Fa. N. P. Oele, Kerkplein 6, Yerseke. Abonnementen op diverse tijdschriften, o.a. Televizier, Libelle, Panorama, De Spie gel enz. kunt u bij ons op geven. - Boekhandel van der Peyl. Opruiming! Alle wollen da messjaals en hoofddoeken uitzoeken voor 2,25. Mooie wevenit jumpers m. nu 4,25. Leuke wollen dames jumpers mouw nu 9,90. Sterke warme crêpe mousse kousen nu 2,70. Nout Sinke. Wij ontvingen een zeer gro te zending exclusieve baby- kleding. Stuk voor stuk ju weeltjes, wat betreft kleu ren, kwaliteit en model. Als cadeautje buitengewoon ge schikt en gewaardeerd! Héél apart in elke prijsklasse. - Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Arendsoog-serie 3,90 per deel. Alle delen weer voor radig. - Boekhandel van der Peijl. A.s. zaterdag is onze laat ste opruimingsdag weer. Profiteer dus nu nog van de voordelige aanbiedingen en kortingen. - J. de Neef, tel. 416, Wemeldinge. Te koop in goede staat zijn de elektrische wasmachine en wringer. - B. M. Bauer, Beatrixstraat 7, Kruiningen Ivanhoe! Ivamhoeü Pracht jongensboeken voor slechts 1,50. - Boekhandel van der Peijl. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Bouwplaten voor schepen, zeeslepers, tankers, coasters vanaf 0,50 tot de groot ste passagiersschepen van 1,70, zoals de „France" en de „Bremen". Plak er ook eens een met Klevon, de beste lijm voor bouwplaten, 0,48 per tube. - Boekhan del van der Peijl, Yerseke. Staat ter dekking: Witte Vlaamse reus. Gekeurd, let ter Z.G. - J. Boone, Grint weg 56, Yerseke. Type-out! Een tikfout ver dwijnt spoorloos met Type- out. - Boekhandel van der Peyl. Kampeertenten. Vraag fol der 1963 en februari-voor- delen. Sporthuis „Antoine", Roosendaal Telef. (01650) 4318, 3516, 5842 Ook wij verzorgen uw nieuwbouw, verbouwing, on derhoudswerken, reparatie- en herstelwerkzaamheden. Timmer- en Hobbyhuis Frans Waverijn, Yerseke, Damstraat 2, tel. (01131) 481, woonhuis Langeville 29, tel. 219. Wij geven op verschillende Gero Zilmeta artikelen 20 korting. Ook enkele cas settes. Zie etalages. - Boo- gerts Geschenkenhuis. Goed nieuws voor onze vas te Quick Shop klanten! Als u twee stuks brengt, wordt het derde geheel gratis ge reinigd! En als u de unieke afwerking nog niet kent, probeert u het dan eens tij dens deze reclamecampagne en ook u zult verrast zijn over 't buitengewoon fraaie resultaat! Depot voor Yer seke: Textielhandel Snoep- van Willigen. Rubber naamstempels, num mer- en prijsstempels, emaille- en plastic naam- en deurplaten levert U Boekhandel van der Peyl. Zoekt u.bijverdienste avondwerk? Ook u helpen wij hieraan! Inl. Afd. 163, Postbus 21, Hendrik Ido Ambacht. Broeiramen met glas con tant voor 10,Japanlak bruin 3,per kilo. J. M. Elenbaas, Noordzandstraat 39, Yerseke. Tijdens de langdurige vorst periode zijn zuiver wollen dekens en warme flanellen lakens onontbeerlijk gewor den. Wij hebben deze nog voor u aan héél voordelige prijzenOok warme pyama's voor klein en groot, losse pyamajasjes voor dames en heren. Mooie ochtendjas sen voor dames en heren, voor jongens en meisjes, enz. enz. - Textielhandel Snoep-van Willigen. Er zijn veel soorten zelf- plakkend transparant kleef- band. Er is echter maar één Sellotape! - Boekhandel van der Peyl. Opruiming! 1-pers. flanellen lakens nu 4,en 2-pers. nu 5,40. Warme trainingsbroe ken nu 2,25, alle maten. Leuke kindersjaals nu 50 ct. Sterke kinderkousjes nu 60 ct. - Nout Sinke, Yerseke. Te koop z.g.a.n. Hoogtezon. Irenestraat 9, Yerseke. Opruiming wollen heren sjaals van 9,en 10, nu uitzoeken voor 3,50. Sterke fantasiebroeken nu 7,50. Prima Simson jassen en broeken nu 10,Sterke mansoveralls nu 11,75. Ame rikaanse overalls (sloven) nu 9,25, alle maten. - Nout Sinke, Yerseke. Voor Elastieken spataderkousen Steunkousen zonder elastiek Buikbanden Herniagordels Breukbanden Steunzolen enz. aan juiste maten naar de bekende Geneesmiddelen-Bandagezaak met de grote afdeling Parfumerieën Lid OrthobandaNed. Ver. van Vakkundigen Lange Kerkstraat, Goes ook voor hoorapparaten- hoogtezonnen, massage, apparaten en dieetvoedin gen voor vermagering Het blijft helaas nog koud! Wij hebben nieuwe zendin gen ontvangen in warme grijze meisjesmaillots, ook nog voorradig in blauw en groen. Wollen babymaillots en gemoltoneerde box broekjes, ook met voetjes. Goedkope - trainingbroeken voor kleuters. Noorse en andere warme sokken voor elke leeftijd. Profiteer nu nog van de korting die u krijgt. Textielhandel Snoep- van Willigen. De D.O.T.-driekant, de vin- gervaste ballpoint. U voelt het aan uw vingers! Boek handel van der Peyl, Krui ningen. Prachtige en moderne ka chels en haardkachels. Wij brengen u vrijblijvend naar de schitterende toonzalen met een enorme sortering. P. C. v. Oosten, tel. (01131) 347, Wijngaardstraat, Yer seke. Te koop: TV prachtig beeld, 43 cm, z.g.a.n., 250,- Tel. (070) 725793. Doe het zelf! Bouw zelf uw kippen- en duivenhokken. Wij hebben hiervoor in voorraad: Speciale eternit board platen 250 x 120, slechts 7,50 p. stuk. Aan bevelend: Het Hobbyhuis, Damstraat 2, Frans Wave rijn. Deze week nog vele extra koopjes. - Van Nimwegen- Heyboer. Te koop: Jonge Duitse her dershond, 9 weken oud. Br. onder no. 5-2, Bur. Yersek- sche Courant, Yerseke. Breng; behagelijkheid in Uw huis Modern, vlot en voornaam zijn de kenmerken van onze meubelen. Een schat van meubelen, woningtextiel en bedden wachten op Uw komst. De inrichting van Uw woning is in goede handen bij en zonen WONINGINRICHTERS SINDS 1890 KAPELLE - BIEZELINGE door B. J. TEN WESEPE 38) „Dan ga ik maar. En bedankt voor de thee, hoor. Zeg... en veel succes! Ik kom vast een avondje!" De commissaris stond op, toen Frida binnentrad en stak zijn hand uit. „Big, dat u gekomen bent. IJ ziet er anders uit, dan ik me voorgesteld had". Frida drukte zwijgend zijn hand en ging zitten op de aangewezen stoel. „Een sigaret?" „Graag". Nadat hij haar vuur gegeven had, be gon de commissaris: „Dat is gisteravond een beetje in de soep gelopen, om maar eens een restaurantterm te gebruiken". Hij lachte even. „Het is van het begin af verkeerd aangepakt. Mijn mensen hebben de ernst van de situatie onder schat, ik zal dat niet ontkennen. Maar dat zal vandaag niet meer gebeuren. We zijn op alles voorbereid. Momenteel wordt er in de Langestraat al gepa trouilleerd. Al mijn manschappen zijn geconsigneerd. Op het eerste alarm rukt alles uit. De brandweer staat klaar met een waterkanon. De hondenbrigade gaat straat patrouilleren op het nieuwe Ver keersplein en de Oude Markt. De dwars straten zullen zo nodig afgezet worden. Er komt straks een agent voor de deur ingang van uw restaurant. Het publiek zal ongehinderd naar binnen en naar buiten kunnen gaan. Maar we zullen het publiek niet meer toestaan stil te blij ven staan voor uw zaak. Dit is mis schien een maatregel voor twee of drie dagen. Het is een nieuwtje en het zal volgende week wel luwen. Ik hoop, dat u tevreden bent over de maatregelen, die ik genomen heb". Frida boog even. „Ik kan niet anders zeggen, dan dat ik zeer tevreden ben". „Goed. U hebt gehoord, wat wij voor u doen zullen. Daar staat tegenover, dat wij ook uw medewerking moeten hebben. Geen inspecteurs meer uitschel den en geen van mijn mannelijke agen ten meer honds te woord staan". „Uw boodschapper commandeerde mij, dat ik om tien uur bij u moest zijn. Dit is een bevel, voegde hij er nog aan toe. Meneer de commissaris, in mijn eigen huis laat ik me niet commanderen, niet door een agent en niet door een inspec teur". „Goed, goed, inspecteur Jansma is een Fries en u weet: Friezen zijn een tik keltje eigenaardig. Misschien is hij niet geheel correct opgetreden gisteravond en „Hij is binnengekomen in ons restau rant", viel Frida de man hardnekkig in de rede, „en ons restaurant is niet toe gankelijk voor mannen. Ik heb hem driemaal gesommeerd ons huis te ver laten, maar daaraan heeft hij geen ge volg gegeven. Ik zal een aanklacht te gen hem indienen wegens huisvrede breuk". De commissaris lachte geamuseerd. „Is het nodig om te zeggen, dat u geen schijn van kans hebt?" Frida kneep één oog dicht. „Vóór ik met mijn vriendinnen dit restaurant begon, was ik juridisch stu dente. Ik was in mijn vierde jaar, dus ik heb wel enige kaas gegeten van de Nederlandse wetgeving. De politie mag alleen een huis betreden, als ze daar voor een bevel heeft van de officier van justitie. Een bevel tot huiszoeking of een opsporingsbevel. Uw inspecteur had geen van beiden, althans hij heeft het niet getoond. Dus was hrj in overtre ding". „Er is nog een derde mogelijkheid, jongedame. Maar zoekt u dat zelf maar uit". „Ten tweede", vervolgde Frida on verstoorbaar, „heeft uw inspecteur, zon der overleg te plegen met één van ons, het publiek gecommandeerd de zaal te verlaten. Onder dreigement dat, als het niet vlug genoeg naar zijn zin geschied de, hij zijn mannen zou gelasten geweld te gebruiken. Hoe denkt u daarover?" „U zult wel een beetje overdrijven, vermoed ik?" „Ik drijf helemaal niet overik bedoel: ik overdrijf helemaal niet. Mijn vriendinnen kunnen het getuigen. Ik constateer, dat hij om vijf voor elf de ontruiming van de zaak gelastte, dat is één uur en vijf minuten voor de officiële sluitingstijd. Er waren in onze zaak geen wanordelijkheden. Integendeel. Uw inspecteur pleegde zodoende een on rechtmatige daad. Ook hierover zal ik een aanklacht indienen via een vrouwe lijke advokaat. U kunt van ons alle medewerking krijgen, die u wenst, en als dat het belang van onze zaak niet schaadt, maar ik laat zeer beslist geen man meer toe in onze zaak. Geen agent, geen inspecteur en het spijt me voor u zelfs geen commissaris". De man glimlachte vriendelijk. „Maakt u zich over mij maar geen zorgen. Wat die aanklachten betreft.... wel, dat is het goede recht van iedere ordentelijke burger en burgeres in onze stad. Ik voorspel u echter als oude rot in het vak, dat de officier uw aanklach ten zal seponeren. Die uitdrukking kent u natuurlijk. En wat onze inspecteur Jansma betreft, hij is bereid zijn aan klacht wegens belediging van een amb tenaar in funktie te laten vallen, als u uw excuses aanbiedt". Frida keek hem stom verwonderd aan. „Wel nu nog mooieru draait de zaak precies om. Hij kan ongestraft mijn restaurant op stelten zetten en het publiek de stuipen op het lijf jagen en ik zal mijn excuses tegen zo iemand moeten aanbieden? 'k Denk er niet aan". De commissaris keek op een vel pa pier, dat hij voor zich had. „Nou, wat u gezegd hebt, was niet bepaald veel fraais: stuk geraamte in uniform... hij kan er ook niets aan doen, dat hij wat mager is... knoert zoals u... wat is dat, een knoert? Ik heb er m'n woordenboek over nageslagen, maar ik kan het niet vinden... blijf met je zweet- vingers van m'n buffet af... kun je niet op je eigen stelten staan... niet bepaald woorden, die in een nette damesmond passen, of vindt u van wel?" (Wordt vervolgd) Voor een goed figuur en aangename pasvorm Moderne verlichting Elektrische apparaten Grammofoonplaten U vindt dit alles in ruime sortering bij Kerkplein 67 - Kapelle Philips en Blaupunkt Radio en T.V.

Scheldebode | 1963 | | pagina 4