oo BAAYENS 'iilllBCCN WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT V erlovingsringen in ieder gewenste breedte en diverse modellen RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN ÜjTR.106- GOES -TEjj De speciaalzaak voor Uw BRIL Dankdagcollecte. De dankdagcollecte in de Vrij Evang. Gemeente alhier heeft 855,63 opge bracht. Instuif. Voor de instuif op Wemeldinge be staat grote belangstelling van de jon geren; op twee plaatsen komt men re gelmatig bijeen. De Sint-Nicolaasavond werd in verband met het overlijden van Prinses Wilhelmina afgelast. Nu zal er zaterdag a.s. om 8 uur een film draaien in het Jeugdgebouw aan de Dorpsstraat getiteld „Verloren Grenzen". Uitslag Wewico. Zaterdag werd door de winkeliersver eniging de grote prijs (een TV-toestel) aan de winnaar overhandigd. Winnaar was dhr. A. C. Koopman. De aktie was over 6 weken verdeeld, waarbij iedere week waardebonnen beschikbaar waren gesteld met als klap op de vuurpijl het uitreiken van de TV. Verkoping. Dinsdag werd in het Jeugdgebouw al hier ten verzoeke van dhr. D. Zuydwegt publiek verkocht het woonhuis aan de Bierweg no. 2, door notaris J. C. Kram te Kapelle. De hoogste inschrijver was dhr. J. Kloet voor de som van 3500, koper werd dhr. A. v. d. Burght alhier voor de som van 5900, Bijzondere dienst. Zaterdagavond 7 uur wordt er door de Geref. Gemeente een extra dienst ge houden, waarin zal voorgaan Ds. Ver- gunst uit Rotterdam. Geslaagd. Dezer dagen slaagde voor het prak tisch examen koordirigent onze dorps genoot dhr. I. Ruissen. Hij legde het theoretisch gedeelte twee jaar geleden met goed gevolg af. Proficiat'. Raadsvergadering. Vrijdagavond komt de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Behandeling van de begroting voor 1963; benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbe stuur in verband met periodieke aftre ding van het lid J. Burger. De aan beveling luidt: J. Burger en Jacobus Hoogesteger Mz.; voorstel tot ver lenging van de besluiten tot verhuring van alle woningwetwoningen; voorstel tot aankoop en ruiling van diverse per ceeltjes grond, alsmede de aankoop van de grond van dhr. J. Dominicus, be stemd voor de oprichting van een zui veringsinstallatie voor rioolwater. Sinterklaas bij de Plattelandsvrouwen. Sinterklaas en Zwarte Piet kwamen op bezoek bij de afd. Kruiningen en om streken bij de Bond van Plattelands vrouwen in „Ons Dorpshuis". Nadat ieder lid een cadeautje van Sint-Nico- laas had gekregen, bleef hij met zijn knechtje bij de verkiezing van „De Plattelandsvrouw" van 't jaar. Dat werd 1. mevr. Steenpoorte-Keller; 2. mevr. Meijaard-v. d. Vrede; 3. mevr. Blok- Wondergem. Er werden ook enkele spel letjes gedaan onder leiding van mevr. Mooy-van Zeben en mevr. Drever-van Hekke. De presidente, mevr. Baarens van Aalst, dankte de goedheiligman voor zijn komst en wenste allen wel thuis. Raadsvergadering. Donderdagavond kwam de voltallige raad in vergadering bijeen onder voor zitterschap van burgemeester A. Schip per. Nadat enige ogenblikken stilte in acht waren genomen i.v.m. het overlij den van H.K.H. Prinses Wilhelmina, kwam aan de orde het voorstel tot goedkeuring van de begroting van de dienst gemeentewerken op Oost Zuid- Beveland voor 1963. Deze werd thans zonder op- of aanmerkingen, na een vo rige maal te zijn verworpen, aanvaard. Het voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke reinigingsdienst, hetgeen in feite neerkomt op het toe treden der gemeenten Rilland-Bath en Wemeldinge, waardoor het rollend ma terieel zal moeten worden uitgebreid met een tweede vuilnisauto, ontmoette bij dhr. E. A. E. M. Suij (K.V.P.) nogal bezwaren; gezien de grote uitgaven wel ke dit vergt zou hij liever een tweede emmer beschikbaar stellen en dan 1 maal per week ophalen, zonder toetre ding van Rilland-Bath en Wemeldinge. De voorz. stelt dat gezien de service die het publiek wordt geboden door 2 maal per week op te halen, alsmede bij even tueel uitvallen der roltrommel en bij feestdagen, dit nu kan worden onder vangen en dus de dienst meer armslag biedt bij een grotere service. Ook zal de nieuwe vuilnisauto vermoedelijk een an dere uitvoering krijgen, waardoor het mogelijk zal zijn met deze auto ook het grof vuil op te halen. Dhr. J. Griep (V. V.D.) was de gedachte toegedaan dat het eigen vervoer hierdoor in het ge drang zou komen. Nadat de voorz. een en ander nogmaals had toegelicht bleek dat dhrn. P. H. A. Polderman en J. Griep (V.V.D.) en E. A. E. M. Suij en Z. Jansen (K.V.P.) tegen dit voorstel waren, zodat de uitslag 4 tegen 7 werd en het voorstel dus werd aangenomen. De vaststelling van de gemeentebegro ting voor het dienstjaar 1963 leverde bij de hoofdstuksgewijze behandeling een ruime stof op. Bij de vooraf gehou den algemene beschouwingen betreffen de deze begroting toonden dhrn. Griep en Suy zich allesbehalve bevredigd aan gaande de uitslag der wethoudersverkie zing. Dhr. Griep stelde dat de huidige samenstelling niet beantwoordt aan de politieke groeperingen in onze gemeente nu de P.v.d.A. met de C.H.U.-S.G.P. groepering de beide wethouderszetels bezetten. Ook dhr. Suij kan niet anders dan de huidige samenstelling zien als zijnde niet in overeenstemming met de overwegend politieke gedachte in de ge meente. Dhr. Griep legde de nadruk op de post onvoorziene uitgaven en zei dat na aftrek der 2e fase riolerings- en be- stratingswerken te Hansweert hiervan niet veel meer over zal zijn. Hij noemt in dit verband de slechte toestand van de Hansw. straatweg en het wegdek van de Zanddijk. De haven-outillage is te klein voor afvoer van landbouwpro- dukten en een insteekhaven is voor de ze afvoer nog steeds niet verwezenlijkt. Evenzo legde hij de nadruk op het bou wen van grotere woningen met garage ruimte. Dhr. Suij noemde het wenselijk, nu de huren van diverse gebouwen en zalen verhoogd worden, de subsidies aan de daarvan gebruik makende verenigin gen te verhogen. Hij vindt dat het ver- zorgingspeil van Hansweert achter ligt op dat van Kruiningen, dat de woning toewijzing aan de gemeente Kruiningen, welke 2 der bevolking van Zeeland heeft, hierop niet is aangepast en dat in de begroting enkele posten op dezelf de hoogte zijn geraamd als vorig jaar, welke z.i. zeker zouden moeten worden verhoogd. Dhr. C. Slabbekoom (P.v.d. A.) opperde de gedachte dat het mis schien beter zou zijn ineens een woning- bouwtoewijzing te ontvangen voor 5 jaar van b.v. 50 woningen, dan per jaar 10 woningen en stelt dat de gewone burgers de dupe worden i.v.m. de wo ningtoewijzing t.o.v. ambtenaren en se- mi-ambtenaren, welke woningen moeten betrekken van de toewijzing. Hij is con tra de opvattingen van dhr. Suij inzake zijn uiteenzetting over de wethouders verkiezing en noemt dit muggenzifterij. De voorz. antwoordde op de gestelde op merkingen en zei dat het hier de plaats niets is om persoonlijke discussies te houden, zulks naar aanleiding van de opmerkingen der vorige sprekers; dat de 2e fase voor riolerings- en bestra- tingswerken te Hansweert in een ver gevorderd stadium verkeren en zeer bin nenkort zal kunnen worden aanbesteed; noemt de post gemeentewerken als zijn de aan de veilige kant; dat i.v.m. de havenoutillage en insteekhaven nog niet veel vooruitgang was geboekt; dat het voor wat betreft de woningwetwoning- bouw alijd beter is b.v. 5 jaar 10 wo ningen dan 1 jaar 50 woningen voor de duur van 5 jaar, daar het gebeurt, dat er nog wel eens iets uit de extra ver- deelpot komt; dat voor wat het ver- zorgingspeil te Hansweert zou achter staan met Kruiningen, rekening moet worden gehouden met het feit dat Krui ningen tijdens de ramp zwaar was be schadigd en dank zij diverse instanties met een minimum aan kosten kon wor den herbouwd; dat Hansweert de laat ste jaren ook wel een goed deel heeft gekregen van de aanpassing aan het verzorgingspeil gezien de diverse objec ten welke waren gebouwd en/of verbe terd, doch als er enigszins kans is dit peil nog te verhogen, het zeker zal wor den aangepakt. Dat reeds veel is gedaan om de Hansw. straatweg te verbeteren en dat nog steeds getracht wordt de Zanddijk op het tertiair wegenplan te doen opnemen, waardoor eventuele ver breding en verbetering van het wegdek voor de gemeente voordeliger zou uit komen. Bij de behandeling van de post onderhoud zwem- en badgelegenheden vroeg dhr. Z. Jansen of een betegeling van het badhuis te Kruiningen nog wel verantwoord zou zijn i.v.m. het afnemen der baden. Betreffende werkclassificatie personeel gemeentewerken merkte dhr. Suij op dat gezien het vele- en vaak onder moeilijke omstandigheden werk der bakkenladers zeker niet mag wor den onderschat. Dhr. Griep vroeg of het niet mogelijk is een uitkering ineens te geven inplaats van een prestatiebeloning. Dhr. Jansen informeerde naar de belo ning der schoolschoonmaaksters. De voorz. antwoordde op al deze vragen en opmerkingen zodanig, dat de vragen stellers ten volle bevredigd waren en deelde mede dat de officiële ingebruik neming van de nieuwe uloschool zal plaats hebben op 4 januari a.s. en dhr. Frantsen is verzocht als inspekteur van het lager onderwijs de officiële opening te verrichten. Dhr. J. Hoogstrate (A. R.) brak een lans voor de Chr. zang vereniging „Jubilate Deo" en vroeg de subsidie voor deze vereniging te willen verhogen. Dhr. Jansen vroeg naar de mogelijkheid het werk der instuif te sti muleren door een toekenning van een subsidie ter hoogte van de zaalhuur. Dhr. Suij tenslotte vroeg naar de even tuele aanleg van één of twee tennisba nen. De voorz. zei dat dit de volle aan dacht heeft, doch dat hij momenteel niet over een terrein hiervoor kan beschik ken. Zodra zich echter de gelegenheid voordoet, zal de gemeente zeker niet achterblijven de aanleg hiervan te sti muleren,. Dhr. A. Lokerse (S.G.P.) wenste aantekening te hebben tegenge stemd voor wat betreft de posten ver zekering, sport en vermaak, dhrn. P. H. A. Polderman, E. A. E. M. Suij, J. Griep en Z. Jansen wensen aantekening tegengestemd te hebben inzake de post reinigingsdienst. De gemeentebegroting werd aldus aanvaard. De begroting van de Instelling voor Maatschappelijke Zorg werd overeenkomstig het voorstel aanvaard. De voorz. deelde nog mede, dat de Fa. F. Duijnhouwer Zonen te Goes op verzoek van B. en W. prijs had opgegeven voor het bouwrijp maken van het uitbreidingsplan Hansweert-west en stelde de raad voor dit werk onder hands aan te besteden aan deze firma voor de som van 84.224,Dit voor stel werd, na enkele vragen omtrent uitvoering, door döj raad goedgekeurd. Aangezien het hoogstwaarschijnlijk de laatste vergadering van het college zal zijn in 1962, dankte; de voorz. de leden hartelijk en wenste allen prettige kerst dagen en een goede-jaarwisseling. Jeugd Rode Kruis. Tussen Sint-Nicolaas en Kerstmis zal voor het Jeugd Rode Kruis Van de schoolkinderen een stukje speelgoed ge vraagd worden. In deze decembermaand krijgt ieder kind zóveel, dat het voor een minder bedeeld leeftijdgenootje vast wel iets wil missen. De bedoeling is een klein stukje speelgoed, dat er nog als nieuw uitziet: een potloodje, vlakgom- metje, zakdoekje, gezelschapsspelletje. Geen grote stukken liefst; dit i.v.m. verzending per luchtpost. Deze aktie wordt hartelijk in uw belangstelling aanbevolen! Jaarvergadering o.l. school. De oudercommissie van de openbare lagere school alhier hield haar jaarver gadering onder voorzitterschap van dhr. J. W. Hasman in hotel „Korenbeurs". Mej. A. W. Bos uit Middelburg hield een interessante causerie over „Pro Ju- ven tute in de kinderbescherming", waar een geanimeerde discussie op volgde. Bij de bestuursverkiezing werden, in de plaats van de aftredende en zich niet herkiesbaar stellende leden mevr. A. F. van Laer en dhr. J. W. Hasman, geko zen dhrn. C. de Jonge en M. J. de Jong. Tot slot vertoonde dhr. A. Brugge, hoofd der school, een aantal kleuren dia's, o.a. van de feestelijke ouderavond in het voorjaar 1962 gehouden, van de dit jaar gehouden schoolreisjes en van de Sint-Nicolaasviering. Geslaagd. Mej. H. Pie terse alhier ontving be richt dat zij voor het examen „Perso neelszaken" dat op 28 november in het Instituut Laurillard te Den Haag is af genomen, is geslaagd. Gefeliciteerd, Hennie! Instuif. Sint-Nicolaas is al weer enige tijd terug in Spanje, wat speciaal voor de Kruiningse instuifcommissie en nog meer voor de jeugd een grote tegenvaller is. Immers hoe moest het nu met de voor bereide Sint-Nicolaasinstuif Na rijp beraad en veel aandringen heeft de goedheiligman echter besloten voor de Kruiningse jeugd een uitzondering te willen maken en op zaterdag 15 decem ber voor een dagje terug te komen uit Spanje om de instuif te bezoeken. Spe ciaal voor deze gelegenheid is een pro gramma samengesteld dat volledig is aangepast aan dit heugelijke feit. We willen dan ook niet nalaten de jeugd vooral deze instuif aan te bevelen. Jaarvergadering Mannenvereniging. Dinsdagavond kwam de Geref. Man nenvereniging in jaarvergadering bijeen. Tevens werd het 40-jarig bestaan der vereniging herdacht. Na de jaarversla gen van secretaris en penningmeester, werd door dhr. T. Verhagen als oudste lid en oprichter der vereniging een overzicht gegeven van het wel en wee der vereniging vanaf de oprichting tot heden. Daarna behandelde Ds. W. Kats uit Goes het onderwerp: „De plaats der vrouw vroeger en nu". Op dit onderwerp volgde een gezellige en leerzame dis cussie. Felicitaties werden uitgesproken door afgevaardigden van de Mannen- verenigingen uit Krabbendijke en Yer- seke, alsmede door de voorzitter der Zeeuwse afdeling, dhr. De Klerk uit Vlissingen. De vergadering, die goed be zocht was, stond onder leiding van dhr. J. Jille. Wandeltochten „Open het dorp". Indien de weersomstandigheden mee willen werken, zullen deze tochten in Zeeland toch een succes worden, on danks het reeds zo laat in het seizoen is. Dinsdagavond waren er op de 7 in schrijf plaatsen 700 deelnemers inge schreven, hetgeen bleek uit de telefoni sche opgaven welke dhr. J. van de Pa rel ontving. Dat Kruiningen met nu reeds 98 ingeschreven deelnemers, w.o. 2 groepen der o.l. school en een groep van de landbouwhuishoudschool, geen slecht figuur zal slaan, daar verwacht wordt dat zaterdagmiddag om 2 uur nog vele individuele deelnemers zich zul len melden, staat reeds vast. Een fraaie medaille waarin verwerkt de sleutel als symbool „Open het dorp', is de beloning voor deze tochten. Scheepvaartbeweging. In de maand november passeerden door het kanaal van Zuid-Beveland in totaal 6.846 schepen, welke een totaal inhoud hadden van 3.523.277 ton. Hier van waren 4.694 schepen van 2.463.023 ton geladen en 2.152 schepen van 1.060.254 ton waren ledig. De geladen schepen bestonden uit 4.427 motorsche pen van 2.115.755 ton, 247 sleepschepen van 339.420 ton en 20 coasters van 7.848 ton. De ledige schepen bestonden uit: 1.591 motorschepen van 902.578 ton, 120 sleepschepen van 143.039 top, }7 coasters met een totaal inhoud van 6.887 ton. Verder passeerden er 424 motor- en stoomsleepboten, welke een gezamenlijke tonnage hadden van 7.750 ton. Tot de rijnvaart behoorden 657 ge laden motorschepen van 402.744 ton en 95 geladen sleepschepen van 132.461 ton; tevens 104 ledige motorschepen van 97.827 tod en 2 ledige sleepschepen van 2.754 ton alle van België. Eveneens tot de rijnvaart behoorden 583 geladen mo torschepen van 372.653 ton en 49 gela den sleepschepen van 65.440 ton. Tevens 23 ledige .motorschepen van 13.063 ton alle naar Belgiq. In nationaliteiten wa ren de schepen verdeeld in 4.234 Neder landse, 1.891 Belgische, 273 Duitse, 209 Franse, 226 Zwitserse, 5 Luxemburgse, 5 Oostenrijkse, 1 Engels en 2 Oost- Duitse. In de maand november passeer den er 477 schepen minder dan in de maand oktober van dit jaar. Deze ach teruitgang vindt zijn oorzaak wél in de mist, welke enkele dagen de scheepvaart stil legde. Per dag passeerden gemiddeld ruim 228 schepen deze maand het ka naal door Zuid-Beveland. u Oyerboord gevallen. Zondagmorgen had een matroos van het Duitse motorschip „Rhenus 104" het ongeluk overboord te vallen. Bp het afmeren voor de kleine sluis verloor deze het evenwicht, zodat hij in het kou de'water tuimelde. Edh loods van het schip kon de matroos weer aan boord halen. Het schip was ledig onderweg van Antwerpen naar Rotterdam. Motorschade. Het Nederlandse motorschip „Piegus" kreeg op de Westerschelde, even voor Hansweert, moeilijkheden met de motor. Het bergingsvaartuig „Inktvis" voer uit en bracht het schip de haven binnen. De „Piegus" was met 228 ton ijzer ge laden en was van Clabecq op weg naar Willemstad. Kapell* Z.-B. Tel. 01102-223 Ook aan huis te ontbieden Ongelukkige val. Vrijdagmiddag omstreeks 4 uur is de motordrijvenr H. v. L. uit Maassluis, be manningslid van het bergingsvaartuig „Buffel", dat momenteel betrokken is bij de berging van het Turkse schip „Aydn" in het Nauw van Bath, door onverklaarbare oorzaak van een trap gevallen en in de zes meter lager lig gende machinekamer terecht gekomen. Daarbij raakte hij bewusteloos en liep een hersenschudding op. Dr. Kamps uit Rilland verleende de eerste hulp en liet het slachtoffer naar het Alg. Burger Gasthuis te Bergen op Zoom vervoeren. Het transport van boord naar de wal kostte nog al enige moeite. In een roei boot gesleept door een motorsloep ging het naar de slikken bij Bath. De tocht door de slikken naar de wal geschiedde op een ladder gedragen door zijn colle ga's. Vandaar ging het per ambulance naar Bergen op Zoom. Jaarvergadering N.C.A.B. Vrijdagavond werd in het dorpshuis „Luctor et Emergo" de jaarvergadering gehouden van de Ned. Chr. Agr. Be- drijfsbond afd. Rilland-Bath. De opening geschiedde door de hoofdbestuurder dhr. M. D. den Hollander uit Goes. Een mu- ziekclub uit 's-Gravenpolder zorgde voor het muzikale gedeelte, getiteld „Ritme en Romantiek", dat aandachtig werd be luisterd. Vanwege het gemeentebestuur waren aanwezig wethouder Frangoys en de gemeentesecretaris dhr. B. G. Mun- nik. Ongeval met brommer. Donderdagmiddag, bij het naar huis keren uit de kleuterschool, liep een zoontje van dhr. Q. Pieper bij het over steken van de straat tegen een juist passerende brommer. De berijder, dhr. J. Blok, kon overeind blijven met zijn brommer, maar het kind kwam met een klap op het wegdek terecht. Hevig bloe dend bleef het kind liggen. Nadat dok tershulp was ingeroepen, bleek het noodzakelijk dat het werk opgenomen in het ziekenhuis te Goes. Vergadering N.C.A.B. Maandagavond vergaderde de Ned. Chr. Agr. Bedrijfsbond in het vergader lokaal der Geref. kerk. Na de gebruike lijke opening door de voorzitter met ge bed en schriftlezing kreeg de afgevaar digde van de Bond het woord. Deze sprak over het onderwerp „Is mijn ver ontschuldiging gerechtvaardigd?" Hier na werden nog diverse zaken besproken, o.a. de loonpolitiek in de landbouw, de nieuwe c.a.o. en al wat er mee samen hangt. Sint-Nicolaasfeeest. Woensdagmiddag werden de leerlin gen van de kleuterschool en de openbare lagere school weer verrast door de goe de Sint. Eerst werden de kleuters be zocht die vrolijk de goede man mét zijn zwarte knecht toezongen. Velen kregen dan ook goede woorden te horen en wer den rijkelijk getracteerd en met een mooi cadeau bedacht. Daarna werden de grotere leerlingen van de o.l. school be zocht. De hoofdonderwijzer dhr. C. van Leeuwen verwelkomde de goedheiligman met zijn knecht. Ook hier klonken vro lijke liederen en werden versnaperingen en cadeautjes uitgedeeld. Er werdén ook ernstige berispingen gegeven aan ver schillende leerlingen. Ook van de zijde van de ouders bestond weer grote be langstelling voor dit mooie kinderfeest. bestuur heeft reeds vele stappen onder nomen om in de vakature te voorzien. Dekens voor Algerije. Op verzoek van de oecumenische hulpverleningsraad hebben de leden van de N.V.C.B. en de Herv. Vrouwengroep in Kapelle zich bereid verklaard een de- keninzamelingsaktie te houden voor de vluchtelingen in de kampen in Algerije. In de afgelopen- en de komende week zal dit plaats vinden. Serie botsingen. Tijdens een dikke mist, waarbij het zicht niet groter was dan 1015 meter, hebben er vorige week woensdag op de rijksweg bij Kapelle vele botsingen voor gedaan. In 1 uur tijds werden er 's mor gens niet minder dan 14 auto's meer of minder beschadigd. In de loop van de dag kwamen er nog drie botsingen bij met zes beschadigde auto's. Persoonlijke ongelukken deden zich over het alge meen niet voor. Slechts wat snij- en schaafwonden werden soms opgelopen. Verschillende auto's moesten wegge sleept worden. Het verkeer ondervond bijzonder grote stagnatie. Herdenkingsdienst. In de Herv. kerk te Kapelle is een herdenkingsdienst gehouden ter gelegen heid van het overlijden van Prinses Wil helmina. De dienst werd geopend door Ds. Jebbink. Daarna gaf de Geref. pre dikant Ds. van der Leek een historisch overzicht en de Herv. predikant van Biezelinge, Ds. Sieders, hield de predi katie. De dienst werd gesloten door de Chr. Geref. predikant Ds. van Dijken. Bode-concierge. Tot bode-concierge van de gemeente Kapelle is met ingang van 1 februari a.s. benoemd dhr. P. van Zweden te Middelburg, thans concierge aan de chr. H.B.S. aldaar. Kleutergymnaistiek. De gymnastiekvereniging „Olympia" heeft het initiatief genomen tot het op richten van een kleutergroep. Jongens en meisjes van 7 tot 9 jaar kunnen hiervan deel uitmaken. Begin januari zal met de repetities worden begonnen. Mevr. Schrier-Schrier heeft de leiding. Met brommer gevallen. Mevr. van Hoepen uit Biezelinge kwam vorige week bij het station in Kapelle tengevolge van de gladde weg met haar brommer zodanig te vallen, dat zij met een ernstig verwonde schou der en een hersenschudding naar het ziekenhuis in Goes gebracht moest wor den. Zang en Vriendschap. Dhr. J. Kousemaker te Goes, sedert vele jaren direkteur van het mannen koor „Zang en Vriendschap" te Kapelle heeft voor deze funktie bedankt. Het Van 513 december 1962 YERSEKE. Geboren: Johanna Cathari- na Marina, dv. Adriaan Paul Maarten Verhaart en Maatje Klazina Was. Huw.aangifteJohannes Hendrik Meij- aard, 26 j. te Wemeldinge en Carolina Geertruida Everse, 19 j. Huw.afk.: Cornelis Sinke, 33 j. en Janna Margaretha Adriana Verhaagen, 22 j. te Kruiningen. Gehuwd: Jan Marinus Verton, 22 j. te Westerschouwen en Maria Antonia Kole, 21 j. Van 612 december 1962 KRUININGEN. Geboren: Theodoor, zv. Krijn Ruissen en Hendrika Simonse; Cathalina Adriana, dv. Laurus Boone en Maatje Boogaard; Jan Cornelis Ja cobus, zv. Pieter Joossen en Jacomina van de Vrede. Gehuwd: Adriaan Dirk Deegens, 20 j. te Middelburg en Cornelia Laurina Verbeek, 20 j. Huwelijksaangiften: Cornelis Sinke, 33 j. te Yerseke en Janna Margaretha Adriana Verhaagen, 22 j. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. 2.30 uur: Ds. A. J. Mooij, Schore. Geref. Kerk 10 uur: Ds. J. E. Booij. 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 H.H. Missen op zondag 7.30 en 10 uur. H. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v.m. Zondagsschool en bijbelklas 1.15 u.' n.m. Verlossingssamenkomst 6 uur n.m. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. V.m. Jeugddienst. Medew. Kinderkoor Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. V.m. Jeugddienst. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Q. Huijser te Zon- nemaire. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Zaterdag 15 dec. 7 uur: Student D. Hakkenberg uit Veenendaal. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. Nauta, Middelburg. 2.30 uur: Ds. C. Metselaar, Goes. Geref. Kerk 10 en 2.30 u.: Ds. H. Moolhuizen, Leiden Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 u.: Ds. Penninga, Rotterdam Krabbendyke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30. 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. 2.30 uur: Ds. J. van Woerden. Geref. Kerk 10 uur: Ds. J. van der Leek. 2.30 uur: Ds. J. E. Booy, Yerseke. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. Sieders. N.m. bed. H. Doop. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Van Dijken.

Scheldebode | 1962 | | pagina 2