h blok Postduiven- tentoonstelling KWALITEITSMEUBELEN Restaurant voor vrouwen EDEL-HAARDOLIE fW E WIC O' J. C. Verschure FA.. HOVESTADT DE JONGE Geef een boek BOEKHANDEL VAN DER PEUL Groenleer - Kapelle Parfumerie H J. van Liere-Baveco Een prima monteur Voor Uw hadrd -Sjé- kristalzuiver J. DEN TOONDER K O R T E GOLFJES en zonen TWEEDE BLAD 30 NOVEMBER 1962 Op vrijdag 7 dec. a.s. hopen onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders H. van Brummelen en D. B. van Brummelen- Kuus hun 40-jarige echt vereniging te herden ken Dat ze nog vele jaren voor ons gespaard mogen blijven is de wens van hun dank bare kinderen, be huwd- en kleinkinde ren en verloofde Gelegenheid tot felicite- teren van 1517 uur in Ned. Herv. Jeugdgebouw Wemeldinge, dec. '62 Heden nam de Here tot Zich, ons innig ge liefd zoontje, broertje en kleinzoontje Theo oud "ruim 4 jaar M. VAN DE VELDE D. P. VAN DE VELDE- VAN POELJE MI LI APIET, HARRIE, SJANIE, ANJA Rotterdam, 20 nov.'62 Ovidiusstraat 40 De teraardebestelling heeft inmiddels plaats gevonden op de Zuider begraafplaats te Rotter dam Overweldigd door de grote belangstelling bij mijn thuiskomst uit Nieuw-Guinea wil ik langs deze weg, ook na mens mijn familie, allen die deze dag tot een on vergetelijke maakten, heel hartelijk danken. In het bijzonder de Buurtvere niging „Ons Genoegen" en de Muziekvereniging „E M.M." INGE LIGTHART SCHENK Kruiningen, nov. 1962 Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank ook namens kinderen en kleinkinderen voor de vele blijken van belang stelling ontvangen bij onze 40-jarige echtvereni ging A. Bal W. Bal-jerimiasse Wemeldinge, nov. 1962 Zuid. Achterweg 33 WINNENDE NUMMERS 61759 31755 35754 103175 43219 Waardebonnen afhalen bi] Nu begint de laatste week Doet Uw uiterste best voor de klap op de vuurpijl heeft een keur van geschenken §n voor U gereed staan Ij Komt vrijblijvend eens kijken RADIO - T.V. - ELECTRA IS BEZOEKT DE van P.V. DE NOORDSTER in bovenzaal Oesterbeurs op zaterdag 1 december a.s. Geopend vanaf 4 uur. Rad van avontuur I I BS BIJ ONS VINDT U RUIME KEUZE Strijkijzer, lichtgewicht, regelbaar Mixers, pracht uitvoering Straalkachels vanaf Stofzuigers in verschillende merken Wasmachines vanaf 198,- Centrifuges vanaf Haardrogers vanaf Telefoon (01102) 656 Uw cadeaus zullen succes oogsten als ze een verfijnde smaak ademen Dergelijke cadeaus vindt u bij ons in een groot sortiment Laat u b.v. uw gedachten eens gaan over Parfum Hau de cologne Toiletzeep Toiletpoeder Lotion Scheercréme Hand- haar- en huidcréme Enz. enz. Anhter u staan onze service en ervaring, ze garanderen kwaliteit. Van vrijdag t/m woensdag a.s. voor elke koper EEN VERRASSING Voorboute 16 - Teleft jon 565 - Kruiningen Als u wilt slagen voor Sint-Nicolaas- geschenken, zie dan onze etalage 19,75 39,- 12,50 vanaf 55,- 340,- 655,- 155,- 19,75 Radio-Elektra H AGE Wemeldinge Telefoon (01192) 273 Wilhelminastraat 31 In dewerkplaati van onze afdeling tuinbouwmachinei hebben wij nog plaati voor die bereid is zijn eventuele gebrek aan ervaring in onze branche in te halen door met enthousiasme te werken. We kunnen hem een prettige werkkring bieden op goede arbeidsvoorwaarden. ADVERTEREN DOET VERKOPEN 1 Wilt u een mooie mohair sjaal of een zuiver zijden dames- of herensjaal ge ven? Loop dan eens bij ons binnen, onze sortering is geweldig groot. - Van IJs- seldijk-Snoep. Voor de Sint-Nicoalas zijn wij prima gesorteerd in doosjes dames- en heren zakdoeken Tip-Top en Swan. Verpakte Jorzolino tafellakens, haddoeken, enz. enz. Zilverzegels. - J. de Jonge Zoon, Textielhan del, Tel. 372, Kruiningen. Nieuwe meisjes- en jon genstruien met Noorse mo tieven. Franse import. Fij ne kwaliteit en pasvorm. Ook dit zijn héél praktische St.-Nicolaascadeaus. - Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. - Winkelweekbonnen gratis. Abonnementen op diverse tijdschriften, o.a. Televizier, Libelle, Panorama, De Spie gel enz. kunt u by ons op geven. - Boekhandel van der Peyl. Voor iedere beurs is er wat te vinden in Boogerts Ge schenkenhuis. Vissen op steen, leuke schemerlamp jes, houten figuren, toilet artikelen, enz. en. en gra tis Zilverzegels. Een prachtige pyama of nachtjapon in flanel cloqué of satin feutre is een ca deau waar u eer mee, inlegt. Kijk eens bij ons binnen, wij kunnen niet alles etaleren. Er is keus genoeg in alle artikelen. - Van IJsseldijk- Snoep. Drink nu Haecht bier! Voor 0,30 per fles. Bij afname van 24 flessen 1 glas opener gratis. - Fa. N. P. Oele, Kerkplein 6, Yerseke. Direkt uit de tankwagen Precies de juist» hoeveelheid Telefoon (01131) 664 YERSEKE TE KOOP bij inschrijving HET WOONHUIS Damstraat 86 direct te aanvaarden Bezichtiging in overleg met de heer C. v. Krui ningen, Stokvisstraat 8, Yerseke Briefjes inleveren aan het genoemde adres 16 regels 1,volgende regels 20 eent, 11 voor f 10,b(j vooruitbetaling Inzenden: olteriyk tot woensdagmiddag 12 nor Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Bijzonder mooie cocktail- en bretelschortjes in heel aparte modellen en kleuren. Een leuk en praktisch Sint- Nicolaascadeau. - Textiel handel Snoep-van Willigen. Winkelweekbonnen gratis. Fijne Enkalon nylons met en zonder naad 1,95. War me crêpe mousse kousen 2,97. Fijne Stretch kousen m. en zonder naad 3,95. Sterke crêpe mousse ankiets Tima 1,98. Warme wollen Tima herensokken 2,50. Nout Sinke, Yerseke. Een das met bijpassende po chette reeds vanaf 4,95. Zwitserse zakdoeken per stuk 2,75 en 2,95. Mooie zakdoeken in luxe doos ver pakt van 3,25 en 3,75, in moderne kleuren. - Van iJsseldijk-Snoep. Kampeertenten modellen '62 wegens gebrek aan maga zijnruimte „nu" met 20 korting. Uitsluitend merk- tenten. Sporthuis „Ajitoine" Roosendaal. Telef. (01650) 4318, 3516, 5842. WENST V een speciale plaats voor uw advertentie? Geef deze dan vroegtijdig aan ons op! Een mooi overhemd is een geschenk waar mannen trots op zijn. Wij hebben mooie weekenders reeds van 13,90 af. Nu ook de be kende Teb-X-Cel van Tren- co vooradig in wit, 14,90. Van IJsseldrjk-Snoep. Naar Holleman voor: Ban ketstaven, Boterstaven, Bo terkoekjes, Slagroomgebak, Bolussen, Appelgebak. Diep vriesgroente, vis en kip. Iets voor oma's. Geef uw kinderen en kleinkinderen een pyama als St.-Nicolaas- geschenk. Wrj hebben hierin volop keuze in alle prijzen en modellen. - Textielhandel Snoep-van Willigen. Winkel weekbonnen gratis. Wij bieden u een ruime keus in huishoudelijke artikelen en gereedschappen. Bij ons slaagt u zeker voor uw St.- Nicolaasinkopen. Bovendien gaan we door met de Ring- zegelaktie. - Reijerse, We meldinge, Tel. 372. Een mooi vest is een blij vend geschenk. Wij hebber, leuke Shetland vesten met en zonder kraag reeds van af 19,95 voorradig. - Van IJ sseldy k-Snoep Bijbels in oude en nieuwe vertaling, kerkboeken voor alle gezindten levert U: Boekhandel van der Peyl. Geef een cadeau van blij vende waarde! Geef iets uit onze grote Gero collectie. Cassettes, taartvorkjes, kin dercouverts, enz. enz. Boo gerts Geschenkenhuis, Krui ningen. Kachels! Moderne haardka chels! In verschillende kleu ren en modellen! Komt zien! - P. C. van Oosten, Smederij en Constructiebe drijf, Tel. 347, Yerseke. Klein-offsetwerk in onberis pelijke uitvoering levert: Klein-offsetdrukkery J. A. Weststrate, Rouaanse Kaai 21, Middelburg, tel. (01180) 2453. Voor St.-Nicolaas: Bloem potten, bakken, spuitjes, prikkers, hangers en gieter- tjes. - C. van Kruiningen, Stokvisstraat 8, Yerseke. Wollen kragen nu ook in de kleuren marine, rood en flessengroen voorradig. Ook in zwart-wit leuke modellen Van IJsseldijk-Snoep. Prima wollen blauwe en grijze herentruien met dub bele kol 21,50. Mooie wollen herensjaals v.a. 4,25. Keper flan. herenpyama's 7,50. Warme kindermaillots v.a. 4,—. Sterke wollen donker blauwe trainingsbroeken v.a. 2,73. - Nout Sinke. Met Montini meer speel- plezier! Het volkomen nieu we Montini systeem zorgt voor blijvende klemming, ook na intensief gebruik. Montini bouwstenen geven een ideaal bouwsysteem voor jong en oud. Dozen vanaf 3,25. Aanvuldozen 75 cent. - P. Huysse, Yer seke. Gebruikte TV universeel in goede staat. 43 cm beeld. Rinus Geluk, Wemeldinge, Tel. (01192) 333. Zoekt u.... bqverdienste avondwerk Ook u helpen wij hieraan! Inl. Afd. 11, Postbus 21, Hendrik Ido Ambacht. Schooletois, schooltassen, driehoeken, linealen, gra denbogen, schriften, kortom alles voor de school by: Boekhandel van der Peyl, Mooie verpakte baddoek m. washandje v.a. 2,05. Pracht keukendoek m. 2 panlappen 2,40. Grote mooie theedoek v.a. 95 ct. Vele mooie soor ten baddoeken 1,35 tot 3,95. Stevige washandjes v. 20 tot 50 ct. - Nout Sinke. Oude polshorloges kunt u zeer voordelig inruilen. - M. Wesdorp, Gr. van Zoelen- straat 12, Yerseke. Geef praktische cadeaus! Leuke verpakte baddoeken, Cinderella lakens en slopen, Reumanella lakens. Grote keuze ontblijtlakens „Swan" en „Obelisk". Zakdoeken, ook in wit. Damesschorten vele modellen. Dames-, he ren- en kinderpyama's. Da mes nachthemden en onder jurken. „Tima" onderkle- ding. Alle soorten sokken en herenbretels enz. - A. C. Baay, Yerseke. Te koop: TV, prachtig beeld 43 cm z.g.a.n. 250,—. Tel. (070) 725793. Een mooie collectie post zegels voor verzamelaars. Mapjes in een grote sor tering en diverse prqzen. - Boekhandel van der Peyl. Net nog op tijd thuis ge komen voor Sinterklaas: Nieuwe moderne hangers, snoeren kralen, manchet knopen, voor oud en jong. Boogerts Geschenkenhuis, Tel. 482, Kruiningen. - En gratis Zilverzegels. Dit jaar is onz ecollectie zakdoeken mooier en groter dan ooit. Voor dames, heren en kinderen altyd een wel kom geschenk. Vanaf 1,- per 3 stuks in mooi doosje verpakt. Gratis winkelweek- bonnen. - Textielhandel Snoep-van Willigen. Voor Sint-Nicolaas! Extra aanbieding Dubarry nylons. 2 paar verpakking. Normale prijs 3,50, nu 2 paar voor 2,95. Zilverzegels. - J. de Jonge Zn„ Tel. 372, Tex tielhandel, Kruiningen. Geef met Sint-Nicolaas een amarylisbol in 6 verschil lende kleuren. - C. van Kruiningen, Stokvisstraat 8 Yerseke. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Het is een genot om met een werkelijk goede vulpen houder te schryven. Kom by ons uw keus maken uit Mont-Blanc, Pelikan, Wa terman vulpenhouders. Boekhandel F. v. d. Peyl, Kruiningen, Tel. 381. Een V-hals trui of een vest met of zonder mouw hebben wq in vele prysklassen en modellen. Een echt St.-Ni colaas cadeau. - Van IJssel- dijk-Snoep. Zeer leuke kinderzakdoekjes 22 en 28 ct. Mooie dames zakdoekjes 30 en 35 ct. Flin ke herenzakdoeken 35 en 45 ct. Fqne witte pochet te's 90 en 110 ct. Grote ro de zakdoeken 84 en 98 ct. Nout Sinke, Yerseke. Voor de boerinnen een gro te keuze in schortebont, on dermutsen, stoffen doeken en beuken, pluche avond doeken en pluche netten in de nieuwste patronen en halsnetjes, alles aan voor delige prijzen. - A. C. Baay, B. Sinkelaan 15, Yerseke. Denkt u aan onze Sint-Ni- colaasaktie? Elke 25e ko per krijgt een waardebon van 2,50. Elke 100e koper krggt een waardebon van 5,Alle kinderen mogen grabbelen in de ton vol leuke cadeaus. Koop en doe uw voordeel by Reijerse, Wemeldinge. Denkt U over iets nieuws voor uw woning? Juweeltjes van meubels, gemaakt van prachtig hout vlotte modellen die sfeer in uw huis brengen U kunt ze bij ons zien Bovendien heeft U een unieke keus in woningtextiel Bij ons is de inrichting van uw woning in goede handen liililli WONINGINRICHTERS SINDS 1890 KAPELLE - BIEZELINOE door B. J. TEN WESEPE 31) „Ach, dat is allemaal van later zorg", meende Frida. „Misschien kunnen we het op bepaalde dagen wel met z'n twee- en af tot een uur of acht. Wie zal het zeggen? Laten we voorlopig alle vier 's avonds beschikbaar biyven om even tuele grote toeloop te kunnen ontvan gen. Want snelle bediening is ook veel waard. De mensen hebben er een hekel aan, als ze lang moeten wachten". „O", meende Ans, „ik vind het best, hoor". „En, kinders..." Frida hief waarschu wend een vinger omhoog. „Denk aan onze afspraak: Verboden voor mannen. Op de deur zal met duidelijke letters ge schilderd worden: „Geen toegang voor mannen". Trouwens, de lichtreclame zal voor zichzelf spreken. Maar ook voor ons zal gelden: mannen tahoe. Dat be loven we toch alle vier, nietwaar?" Fri da stak een hand uit en even later leg den de andere drie, zij het ook even aarzelend, hun handen in de hare. „Wy geven ons niet meer af met mannen, maar stellen onze vakkennis en be kwaamheid, onze service, kortom: onze zaak uitsluitend ten dienste van de vrouwen. Afgesproken?" De handen grepen in elkaar. „Afgesproken". „Nou lui", lachte Josien, „daar drin ken we een glaasje op. We hebben het nu toch tegen inkoopsprijs!" De volgende dag werd de lichtrecla me aangebracht en brandde 's middags proef. De meisjes gingen naar de over kant op het trottoir staan en hekeken kritisch de zachte blauwe kleuren van de in elkaar vloeiende letters: „Restau rant voor Vrouwen". „Dat laat aan duideiykheid niets te wensen over", meende Ans „Morgen weet de hele stad het", fluis terde Greet grinnikend. „Zal er wel over geroddeld worden". Josien haalde haar schouders op. „Zal me een zorg zijn. Ik heb liever, dat ze van me kletsen, als van me eten". „Nou", vond Ans, „ik heb liever dat ze eten en betalen". Binnen vierentwintig uur wist de stad van de plannen van de vier jonge vrou wen. Er was een flinke advertentie ge plaatst in de dagbladen, waarin duide lijk werd vermeld, dat het „restaurant voor vrouwen" uit de aard der zaak niet toegankeiyk was voor mannen. En dat het ernst was met deze maatrege len, bleek al de dag vóór de opening, toen een verslaggever zich meldde en graag een kykje wilde nemen in het gereorganiseerde restaurant. „Voor m'n krant", voegde hy er ter verduidelijking aan toe. Ans bleef in de deuropening staan en keek de man koeltjes aan. „Zijn er by u geen vrouwelyke ver slaggevers?" vroeg ze op afgemeten toon. „Zeker", haastte de man te vertellen, „wel twee". „Stuur er dan maar één van. Kunt u niet lezen, wat hier op de deur staat?" Hij lachte schaterend. „Maar dat geldt toch zeker niet voor de pers?" „Dat geldt voor iedere man, meneer. Goeden morgen". En voor de verbouwereerde journalist nog wat had kunnen zeggen, was de deur alweer voor z'n neus gesloten. 's Middags kwam er een vrouwelyke journalist en ze kreeg volop de gelegen heid om het verjongde bedryf van onder tot boven te bekyken. Ans bood haar wat te drinken aan en toen ze even in het ruime restaurant zaten: vroeg de verslaggeefster: „Wat hebt u ermee voor, dit restaurant te verbieden voor mannen?" Frida kneep een oog dicht. „Daar hadden wij vieren stuk voor stuk een goede reden voor, juffrouw. U houdt ons ten goede, dat wy die voor ons houden". De ander lachte. „Dan heb ik wel zo een vermoeden". „U moogt denken, wat u wilt". De volgende morgen stond er een zuur stukje in het plaatselijk ochtendblad, maar Frida haalde er haar schouders over op, toen ze het gelezen had. „Het is kosteloze reclame", zei ze, toen Ans er nijdig over werd. „Het maakt de mensen nieuwsgierig en dat moeten we hebben. Hoe meer nieuws gierige vrouwen, hoe liever dat me is". Om zeven uur was de opening bepaald en om kwart voor zeven schoven de meisjes de grote overgordynen open, werd de lichtreclame ontstoken en alle lampen in het restaurant gingen bran den. Op ieder tafeltje pronkte een vaas je met bloemen. Alles glom als een spiegel en de meisjes hadden gezorgd voor een keurig zwart uniform met een coquet wit schortje erover. Een wit kapje over de haren completeerde het geheel. Binnen enkele tellen verdrongen de mensen zich voor de brede ramen en keken naar binnen. Gevieren stonden ze by het buffet en wisten zich met hun houding geen raad. Zoveel belangstel ling en dan nog vóór de opening, had den ze niet verwacht. Maar Frida lach te. „Dat is natuuriyk het nieuwtje. Zo, kinders, nu is de dag der wrake aan gebroken. Van vandaag af is iedereen hier welkom, behalve mannen. Die tel len voor ons niet meer mee. Voor zover we ze nodig hebben, waren ze een nood zakelijk kwaad. Nu kunnen we het bui ten hen stellen. De eerste de beste man, die het vanavond waagt hier bin nen te komen, wordt er door mij per- soonlyk uitgesmeten". Ans schoot in een lach. „Frida als uitsmyter!" Greet keek naar buiten. „Zeg, moet je eens kyken, wat een volk!" „Ach, die vergapen zich natuuriyk aan al die bloemstukken, die we gekre gen hebben", meende Josien. „Ja, maar... kqk eens, niet alleen de stoep... de hele rijweg staat vol. Zie jy nog auto's ryden?" (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1962 | | pagina 5