Bronchiletten elektrisch gebied Taxi's Autoverhuur INGEZONDEN Rinus Geluk 5 December elektrische geschenkendag Op Uw aankopen Jac. Bauer WAARDE KAPELLE-BIEZELIN GE SCHORE BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN Van der Peijl REPARATIES KUNSTGEBITTEN Wat Uw geschenk ook is, Uw adres is A. J. L E CLERQ Waar JUMBO meespeelt is het gezellig JUMBO kwaliteitsspelen Van der Peijl I.V.A. wedstrijd formu lieren plus oesterzegels v. Oeveren - Yerseke zonder chauffeur Volkswagen en Chevrolet A. J. Hovestadt TE KOOP A. F. Waverijn BENT TJ Drogisterij H. J. van Liere-Baveco Raadsvergadering. In de maandagavond gehouden raads vergadering was afwezig dhr. M. van Fraassen. Op voorstel van dhr. M. van Houte werd besloten het presentiegeld van deze avond beschikbaar te stellen voor de aktie „Open het dorp", waaraan ook de burgemeester, wnd. secretaris en de pers meewerkten. Verschillende sub sidieverzoeken werden behandeld. Die van de Stichting Dienst Volksgezond heid werd verhoogd van 3 op 6 cent per inwoner. Op verzoek van de Stich ting Revalidatie Zeeland werd een een malige subsidie toegekend van 5 cent per inwoner. Aan de commissie kinder- hygiëne werd een verhoging toegekend van 0,25 op 1,terwijl het Leger des Heils 5,— werd toegekend. Een subsidietoekenning aan de bibliotheek „Nut en Stichting" alhier werd voor dit jaar afgewezen. Vastgesteld werd de nieuwe gemeenschappelijke regeling voor de reinigingsdienst, waaraan nu ook Wemeldinge en Rilland-Bath mee werken. Aan dhr. L. van Houte werd een perceel grond verkocht aan de Ju- lianastraat voor de bouw van 3 wonin gen. Goedkeuring werd verleend aan de gewijzigde begroting gemeentewerken dienstjaar 1963. Eveneens werd goed keuring verleend aan het voorstel van B. en W. om een perceel boomgaard aan te kopen van dhr. P. Bom voor een be drag van 249.90, zijnde 17 m2. Aan de vereniging voor het verstrekken van onderwijs op Geref. grondslag werd een definitieve vergoeding vastgesteld over het dienstjaar 1961. Naar aanleiding van een schrijven van de minister van Bin nenlandse Zaken werd aan het hiervoor in aanmerking komende gemeenteperso- neel een uitkering ineens verstrekt van 26,4 van de uitkeringsbasis, even eens in verband met de huurverhoging. Voor de gemeentesecretaris, ontvanger en ambtenaar van de burgerlijke stand een huurcompensatie van iy2 Daar voor de bouw van een nieuw te stich ten kleuterschool reeds spoedig in 1963 de goedkeuring wordt verwacht, werd aan het stichtingsbestuur in pricipe toegezegd medewerking te verlenen. De voorzitter deelde de raad nog mede, dat verwacht mag worden dat in december het plan tot verbetering en verbreden van de Hoofdstraat aan de raad voor gelegd zal kunnen worden, volgens me dedeling van bevoegde instanties. Jaarfeest. Woensdagavond kwamen de leden van de N.C.V.B. bijeen voor het houden van hun tweede jaarvergadering, die onder leiding stond van de presidente, mevr. Mol-de Feyter, die een welkomstwoord sprak. De avond werd gezellig doorge bracht met declamatie, spel en toneel. Namens de afdeling Krabbendijke en Oostdijk sprak mej. P. van Hekken uit Krabbendijke haar gelukwensen uit. Mevr. Mallekote-de Klerck dankte voor de uitnodiging van beide verenigingen. Gezellige avond. Voor de leden en belangstellenden van de voetbalvereniging alhier trad „Het Gezellentoneel" uit Bergen op Zoom op, dat een zeer boeiend spel voor het voet licht bracht, getiteld „Het geheim tus sen jou en mij", wat uitstekend werd vertolkt en waarmee zij dan ook een groot succes oogstten. De voorzitter, dhr. Mar. van Houte, bracht spelers dank voor hun spel en publiek voor de betoonde belangstelling. Succes voor „Vooruit". De muziekvereniging „Vooruit" nam zaterdag deel aan het zaalconcours te Middelburg. Uitgevoerd werden „Golden Ceet" en „Kermesse" in 4 delen. Hoewel 2 nummers voor een kleine vereniging zwaar is (beide werden beoordeeld) op een zaalconcours, behaalden zij toch een zeer goede prijs met 219 punten. Diri gent was dhr. D. Manneke. Een goede prestatie! Verkiezing notabelen. Bij de gehouden stemming in de Ned. Herv. Kerk alhier werden herkozen tot notabelen dhrn. Math, van Houte en Adr. Klap Mz. Lezing voor N.C.V.B. „Wij en de spanningen van deze tijd" was het onderwerp waarover Dr. H. W. ter Haar uit Biezelinge een lezing hield op een bijeenkomst van de afdeling Ka- pelle-Biezelinge van de N.C.V.B. De lei ding van de samenkomst was in handen van mevr. Sandee-Staal. Deze hield eerst een korte meditatie over Marcus 13. Voorts werden er enkele mededelingen gedaan over de op 20 december te hou den kerstbijeenkomst en de aktie „Open het dorp". De secretaresse bracht ver slag uit van de gewestelijke vergade ring. Jonge Kerk besprak Softeiion-drama. De Jonge Kerk te Kapelle heeft vrij dagavond in een goed bezochte bijeen komst het Softenon-drama besproken. Allereerst hield Dr. H. W. ter Haar hierover een lezing, waarna er in groe pen over werd gediscussieerd. De lei ding van de vergadering was in handen van Ds. E. P. J. Jebbink. Bij de afdoe ning van enkele huishoudelijke zaken werden mevr. v. d. Maas-Remijnse en Hans Jebbink tot afgevaardigden voor de Hervormde Jeugdraad aangewezen. De bijeenkomst werd besloten met een dagsluiting door dhr. J. Hoogstrate Jr. Derde lustrum Geref. Mannenvereniging „Paulus". De Geref. Mannenvereniging „Paulus" te Kapelle hield in de consistorie der kerk haar vijftiende jaarvergadering on der voorzitterschap van dhr. J. A. van Neuren. Uit het jaarverslag van dhr. A. C. Clement bleek dat de vereniging 18 leden telt, terwijl uit het jaarverslag van penningmeester J. Markusse te ho ren was, dat het jaar met een batig slot kon worden afgesloten. „Naar de Bondsdag" was de titel van een op rijm gesteld verslag van een bezoek aan de bondsdag, hetwelk door dhr. L. Flipse werd uitgebracht. Het verdere deel van de avond werd gevuld door dhr. N. Baljé uit Nieuwdorp. Deze hield een causerie over „Naar het Heilige Land" aan aanleiding van een deze zomer ge maakte reis naar Israel. Hartelijk welkom. Wederom keerde na een langdurig verblijf in Nieuw-Guinea een militair uit Kapelle in het ouderlijk huis terug. Het was ditmaal dhr. N. C. Zegers, waarvoor des avonds het muziekgezel schap „Ons Genoegen" uitrukte om de feestvreugde bij de familie luister bij te zetten. Dat een en ander weer grote be langstelling trok, spreekt voor zich. Winnaars polio-winkelweek. Voor de derde maal werden door de middenstandsvereniging „Handelsbelan gen" te Kapelle-Biezelinge prijzen ge trokken in de georganiseerde polio winkelweken. Winnaars werden: L. Dek ker, B. Oele, H. W. Bierens, F. Bolle, allen te Kapelle; R. Viergever, M. Sin- ke, W. F. Veerhoek, allen te Biezelin ge; J. Kaaisteker Jr. te Wilhelminadorp en H. van Sabben, Wolfaartsdijk. Nog eenmaal zal er een trekking plaatsvin den, voordat de aktie sluit. Deze zal plaats vinden op maandag 10 december. Dan zullen er nogmaals negentien prij zen worden uitgesloot, waaronder enkele elektrische wasmachine's. Uitvoering „Tremola". In het verenigingsgebouw gaf de Schoorse mandolinevereniging „Tremo la" haar Jaarlijkse uitvoering onder pre sidium van dhr. A. Leijs, die de aan wezigen welkom heette en meedeelde, dat de vereniging momenteel groeiende en bloeiende was, 23 leden telde en 5 leerlingen. Onder leiding van de dirigent dhr. L. Zoetewey werden een vijftal muzieknummers gespeeld. Vervolgens werd een toneelspel in drie bedrijven „De stap terug" van Bert Peets opge voerd. Alle spelers kweten zich heel goed van hun vaak moeilijk te spelen rollen, wat dan ook te merken was aan het daverend applaus dat hun ten deel viel. Afgelopen zomer is er een bazaar gehouden ten bate van de madolinever- eniging „Tremola". In de pauze over handigde dhr. P. Joosse, secretaris van het bazaarcomité, een spaarbankboekje met de totale opbrengst groot 1034,16 aan de voorzitter dhr. Leijs, die met groot genoegen dit prachtige bedrag in casseerde en zijn dank uitsprak aan al len die meegewerkt hadden om de ba zaar te laten slagen. Het ligt in de be doeling om 15 december a.s. hetzelfde programma op te voeren te Oudelande en in januari 1963 te Goes. oCcmqs d& stk&at DE UITHEEMSE MAAGDENROOF Op een frisse najaarsavond zaten en kele jeugdige leden van het vrouwelijk geslacht in een plaatselijk café. Zij dron ken vitaminerijke drankjes en lonkten tussen de slokjes door naar de manlijke cafébezoekers. Het was niet druk die avond, want het was wel wat frisjes en dit noodde nu niet bepaald tot uithuizigheid. De aanwezige knapen kon men indelen in twee groepen; namelijk degenen die uit het dorp afkomstig waren en degenen die van elders kwamen. Beide groepen lonkten even hard terug. Dit was de jongedames blijkbaar zeer welgevallig. Haar gevoel van eigenwaar de werd er door gestreeld, zij voelden zich de favorieten van de avond en... ze gooiden er nog een schopje bovenop. De dorpelingen stonden op, naderden de feeën en nodigden ze uit voor een fiets tochtje door de schone dreven rondom de kom der gemeente. Dit was de da mes echter niet naar de zin. Met hui vering dachten zij aan het kille weer. Neen, de fiets was niet het vervoer middel voor een romantisch tochtje. De dorpelingen dropen af. Na enige tijd stonden de niet-dorpe- lingen op en nodigden de meisjes uit voor een comfortabeler tochtje in een uitgestrekte omgeving. De dames stem den toe, want de onbekenden waren per auto gekomen. Even later verdwenen de dames, de kragen opgeslagen, naar de afgesproken plaats buiten het dorp. Nog wat later volgde een grommend vehikel met de uitheemse bezoekers en in het benzine- dampspoor zwoegden per fiets de af gewezen dorpelingen naar de plaats der ontmoeting. Zij hadden besloten zich te verweren tegen deze maagdenroof. Nauwelijks hadden de bezoekers op de plaats van het rendez-vous gestopt, of de geprikkelde dorpelingen snorden hij gend door de bocht. De concurrentie smeet de fiets op de grond en op het moment dat de niets vermoedende auto bestuurder uitstapte om de dames uit te nodigen plaats te nemen, plantte een potige dorpeling zijn vuist in 's mans oog. Nu zwaaiden alle autoportieren open en de „uutlanders" puilden naar buiten om de dames hun boks- en worstelcapa- citeiten te demonstreren. Aanvankelijk sloeg men zich 'n beetje warm in deze kille najaarstemperatuur, maar al spoedig kwam er na enkele raakgeplaatste klappen meer animo on der de deelnemers en het ontaardde in een regelrechte veldslag, die grootse vormen ging aannemen, toen enkele la te passanten, overigens zonder te we ten wat er aan de hand was, maar mee gingen slaan. Hier werd duidelijk ge demonstreerd wat lichaamsbeweging vermag om de kilte uit 's mensen bot ten te verdrijven. Onder de aanmoedi gende kreten der lonkende dames pluk haarde men onverdroten voort, totdat een ijlings op het rumoer toegeschoten rijkspolitieman zijn donderende stem verhief en het boekje trok. Plotseling was er een doodse stilte en het tableau vivant werd slechts verstoord door een ternauwernood bedwongen hijgen der deelnemers. De namen en adressen wer den opgelepeld en correct genoteerd. Het hoe en waarom van de veldslag werd uit de doeken gedaan en zo ver schenen enkele aanvallende dorpelingen tenslotte voor de rechter. Zij bleken aanhangers van een soort Monroe-leer: „Het dorp voor de dorpe lingen!" De rechter kon dat niet waar deren en de officier evenmin. Er vielen fikse boetes. Zo keerden de jongens terug uit de gerechtszaal. Als martelaren voor een twijfelachtige zaak. En voor een ver loren zaak. Want voor het gebouw stond een auto. En daar stapten de uitheem se minnaars in, samen met de lonkende meisjes uit het dorp. Alle moeite was vergeefs geweest! RUDOLF PASSANT (Nadruk verboden) MUZIEK IS TROEF Namens de penningmeester der Anti- Hongeraktie, dhr. Th. M. Scholten, mocht de organisator der show „Muziek is Troef", dhr. P. Hoebeke, het volgen de dankbrief je ontvangen. Gaarne willen wij u onze hartelijke dank betuigen voor de gift, die u hebt geschonken ten behoeve van de Anti- Hongeraktie. Mede dank zij uw steun kan de Ne derlandse bijdrage aan deze wereldom spannende aktie de mogelijkheid openen voor miljoenen medemensen, om honger en ondervoeding uit te bannen. Het grote aantal bijdragen dat wij ontvangen dwingt ons op deze uniforme wijze de onvangst van uw gave te be vestigen. Wij vertrouwen, dat.u hiervoor begrip zult hebben. U nogmaals dankende, met de meeste hoogachting, Dr. TH. M. SCHOLTEN penningm. Anti-Hongeraktie Hoestdrank in tabletvorm.95ct Van 2228 november 1962 YERSEKE. Geboren: René Frangois Marguérite, zv. Guido Remij Marie Ram- meloo en Paulina Apolonia Aloijsia Theenaart. Huw.aangifte: Jan Hoogesteger, 28 j. te Borssele en Maatje Salm, 31 j.; Hu- brecht Oostdijk, 31 j. en Abramina Lin- I denberg, 19 j. Huw.afk.: Hubrecht Pieter van Noor den, 24 j. en Elizabeth Polderman, 23 j. te Sint-Annaland. Van 2228 november 1962 KRUININGEN. Geboren: Arie Corne lls, zv. Cornells Regnhout en Willij An- thonia van Dienst. Overleden: Jakob Meijaard, 80 j., echtgen. van Diena Fierloos. Gehuwd: Marinus Boone, 24 j. en Cornelia Visscher, 21 j.; Leendert Wil lem de Witte, 25 j. te Kloetinge en Etienne Eugenie Maria de Poorter, 21 j. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. N.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 H.H. Missen op zondag 7.30 en 10 uur. H. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v.m. Zondagsschool en bijbelklas 1.15 u. n.m. Verlossingssamenkomst 6 uur n.m. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hans weert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Kand. J. D. Ubels, Am sterdam. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Student J. H. Karelse, Utrecht. Krabbend ij ke Nea. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B.. Fidder. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30. 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. N.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 10 en 2.30 u.: Dr. C. Gilhuis, Den Haag. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. W. A. Vrijlandt, Borssele. 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Luxe postpapier 4-Kleuren ballpoints Dames- en heren vulpennen Papierbakjes Telefoonklappers Kantoorartikelen Kantoorboekhandel VAN DER PE1JL SUCCES AGENDA'S KANTOORAGENDA'S DAG- WEEK- EN MAANDKALENDERS Kantoorboekhandel Sneller, beter en goedkoperi L. GRIMM Lange Ville 9 Yerseke Alles op Kracht, Licht, Verwarming, Radio, Stofzuigers, Wasmachines, ens. rïu X rsüfSuO OIJRBtrï 91 Koopt b(j de man, die ook als 'tstuk is maken kan! Wafelijzer, strijkijzer, broodrooster, stofzuiger Electrische gasaansteker, infraphil, mixer (Kralorik, Philips, Tornado), koffiemolen, dom pelaar, wasmachine, centrifuge, electrische klok radio, televisie enz. enz. GEDIPL. TELEVISIEMONTEUR HANSWEERT - TELEFOON (01130) 423 KANTOORBOEKHANDEL Behalve op artikelen waarop het door iabrikanten of wet telijk verboden is Handschoenen, Shawls, Zakdoeken Co. "O. H "3 Nylons Dusters Onderjurken ^oïIzrneeMaalt td:$bca k behae/i op ïpom. Garagebedrijf Tel. 413 - Kruiningen Voor haar kiest Sint een fijne fles parfum, lotion eau de cologne of zeep leuk verpakt Voor hem een after shave lotion, luxe pot haarcréme of praktische toilettas Volop keus bij DROGISTERIJ NUTSSPAARBANK MIDDELBURG Agentschap Kruiningen Zandweg 31 Openstelling Maandag, woensdag, vrijdag 6 8 uur. 's avonds Rente 3 °/0 Beleggingsrekeningen 3V2 °/O Hypotheken beschikbaar Nog enkele houten en stenen Bungalows te Walcheren Woonhuis te Driewegen Woonhuis te Hans weert Hoekpand te Colijnsplaat (iets voor Belg) Te bouwen stenen Bungalow te 's Heer Arendskerke Tevens te koop gevraagd t Bouwgrond en woningen Damstraat 6 Yerseke GRIEPERIG, VERKOUDEN, LUSTELOOS HANGERIG, SLAPELOOS OF HEBT U LAST VAN HOOFDPIJN, KEELPIJN MAAGPIJN, SPIERPIJN enz. Stelt U zich dan eens in verbinding met Uw drogist; hij heeft een groot sortiment genees middelen in voorraad en verleent U de beste service I Voorhoute 16 - Telefoon 565 Kruiningen

Scheldebode | 1962 | | pagina 3