oo BAAYENSI YERSEKE De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH Sint-Nicolaas bij de Plattelandsvrouwen. Dinsdag kwamen de Plattelandsvrou wen bijeen in „De Haven" om de jaar lijkse Sinterklaasavond te houden. De presidente stelde dhr. Burger uit Wil- helminadorp voor, die enkele zelf ge maakte Zeeuwse schetsen voordroeg. Na een warm applaus werd gepauzeerd en koffie gedronken. Na de pauze kwam de Sint met zijn goede gaven en werden er spelletjes en een quiz gedaan. De presidente sprak vervolgens enkele woorden over „Het dorp" en wekte de dames op een sleuteltje te kopen, waar aan door allen spontaan werd voldaan. Vervolgens dankte zij dhr. Burger voor het gebodene en bood hem een boeken- bon aan. Aktie „Open het dorp". In het kader van de aktie „Open het dorp" zal op zaterdag 1 december een aktie worden gevoerd op Wemeldinge. Deze aktie staat onder leiding van mej. I. Sonke, Wilhelminastraat 2 en zal be staan uit het ophalen van ledige flessen om te gelde te worden gemaakt. Bur gers van Wemeldinge, zet voor zaterdag uw ledige flessen gereed, ze worden bij u aan huis opgehaald. Steun de ophaal- sters en -halers en doe mee aan de ak tie, zodat ook Wemeldinge z'n steentje bij zal dragen voor dit mooie en unieke doel. De initiatiefneemster vertrouwt op uw volle medewerking. Hulp in andere vorm is eveneens van harte welkom. Terug met de „Waterman". Maandag kwamen onze dorpsgenoten dhrn. P. Sonke en P. Bentschap Knook in hun ouderlijke woning terug na hun militair verblijf in Nieuw-Guinea. Door de buurtgenoten werden ze met uitge stoken vlag verwelkomd. Raadsvergadering. Vrijdagavond vergaderde de raad der gemeente onder voorzitterschap van burgemeester C. N. F. van Sas. Naar aanleiding van de notulen van de vo rige vergadering, die niet zonder moei lijkheden was verlopen, stelde het raads lid dhr. M. Zuidweg (P.v.d.A.) enkele vragen over het compromis-voorstel van G.S. Hierop ontstond al direkt een felle discussie. De burgemeester maakte de raad duidelijk dat het een kwestie van woordenspel, van nuance-verschil is ge weest. Ik heb, aldus de burgemeester, nooit ontkend dat er een compromis voorstel was, ik ben echter van mening dat dit voorstel niet van het college, maar van een lid van het college uit ging. Hierop volgde een bliksemreactie van wethouder Schouwenaar, die ver klaarde indertijd opgebeld te zijn door een ambtenaar der griffie, die hem een compromisvoorstel van G.S. voorlegde. U hebt, aldus dhr. Schouwenaar, ge tracht dit te ontkennen, burgemeester. Niet waar, aldus de burgemeester, die kracht hierbij zette door de hamer op de tafel te slaan, ik heb niets ontkend. Dhr. Schouwenaar vervolgde: U bent, burgemeester, weer op de bekende wijze met de waarheid omgesprongen. Dhr. Schouwenaar, die met de bewijscouran- ten ter tafel verscheen, maakte duide lijk dat er overal in vermeld staat, zelfs uit de bron van G.S., dat er een com promis was voorgesteld. Is, zo vroeg dhr. Schouwenaar, het bericht in de pers reden om een compromisvoorstel niet te aanvaarden? Als dit zo is, dan is het toch wel hopeloos gesteld. De burge meester betoogde verder of er nu spra ke is van een G.S. ja of nee, het is nu een kwestie van nuanceverschil. Bij de mededelingen legde de burgemeester een korte verklaring af dat door de minis ter van Binnenlandse Zaken was beslist dat er geen vernietiging van het besluit van B. en W. zal plaats vinden. Dit be tekent dat het meerderheidsbesluit ge stand is gehouden. Dhr. Schouwenaar wilde graag horen of de burgemeester al eerder bericht had ontvangen. Een wonderlijke vraag, aldus de burgemees ter. Nee, ik weet dit pas van donder dag. Waarmee dhr. Schouwenaar tevre den was op het antwoord op zijn vraag. Toch vreemd, aldus de wethouder, dat ik het eerst in de pers las en daarna persoonlijk bericht ontving. Hiermede was een einde aan de kwestie B. en W. gekomen, die al vele uren in beslag had genomen op verschillende vergaderin gen. Hierna kwam de 20 punten tellen de agenda aan de beurt, die op vlotte wijze kon worden afgewerkt. Aan de Zeeuwse Stichting voor Revalidatie werd een eenmalige subsidie gegeven van 5 cent per inwoner. Een opheffing voor onbewoonbaarverklaring vond plaats van de percelen aan de Nieuwendijk no. 10 en 16 omdat de woningen haar karak ter hebben verloren en nu tot garage zijn ingericht. Van de N.V. Bouwfonds Ned. Gemeenten werden 5 aandelen ge nomen van ieder 250,Besloten werd om een straatlantaarn te plaatsen bij het rioolgemaal aan de Hoogeweg be gin Ruisweg. De kosten hiervan bedra gen 365,Een voorstel om met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten een overeenkomst aan te gaan voor het jaar 1963 dat het krediet in rekening courant 50.000,zal bedragen behou dens een tussen beide partijen, voor zoveel nodig na bekomen goedkeuring overeen te komen. Goedgekeurd werd een wijziging begroting B.A. 1961. Aan de school voor chr. onderwijs aan schip perskinderen werd voor het jaar 1963 aan exploitatievergoeding een bedrag van 70 cent per leerling gegeven. Ver der een toekenning ineens aan het ge- meentepersoneel analoog aan de rege ling voor personeel van het rijk. De uit kering bedraagt 2.2 van de bezoldi ging. De begroting van het badhuis voor 1963 werd goedgekeurd met een tekort van 2.588,80. Hierover zal met het be stuur van het Groene Kruis nog een be spreking worden gevoerd. De kolentoe- slag voor het jaar 1962-'63 werd als volgt vastgesteld: aan spaargelden en andere bezittingen, met uitzondering van een door henzelf bewoonde eigen woning, niet meer dan 1500,(oud 1000,te bezitten; als hoofd van een gezin een inkomen genieten van minder dan 2700,per jaar (oud 2100,—) of als alleenwonende van minder dan 1900,per jaar (oud 1500,De kolentoeslag bedraagt dan 65,(oud 52,In deze ver gadering werd de begroting 1963 aan geboden. In de commissie van vooronder zoek namen zitting dhrn. P. J. J. Dek ker, C. de Kraker en M. Zuidweg. De uitgewerkte plannen om te komen tot een gemeenschappelijke reinigingsdienst met de gemeenten Krabbendijke, Krui- ningen, Waarde en Yerseke werden aan vaard; dit zal betekenen dat het huis vuil in de naaste toekomst tweemaal per week zal worden opgehaald met de rol trommelwagen, waarover deze ge meenten dan gezamenlijk de beschikking hebben. Men zal dan een uniforme em mer toegewezen krijgen. Eenmaal in de veertien dagen zal - men dan het grove vuil alsmede tuinafval kunnen meege ven. De reinigingsrechten zullen dan verhoogd moeten worden van 7 tot 10 gulden. Deze nieuwe methode zal voor de gehele gemeente een zeer grote ver betering zijn, daar de nu geldende op haaldienst toch niet meer past in deze tijd. De burgemeester deelde mede dat er goede hoop bestaat dat binnen niet al te lange tijd (genoemd werd 1963-'64) een nieuw gymnastieklokaal zal kunnen worden gebouwd, wat voor de gemeen te Wemeldinge toch een enorme ver betering zou gaan betekenen. Verder dat de wachthuisjes voor buspassagiers zijn gearriveerd en zo spoedig mogelijk geplaatst zullen worden a.v.: Juliana- straat (slagerij Hout), Dorpsplein (te genover de Coöp. Boerenleenbank), Dorpsstraat (bij perceel bouwgrond van dhr. G. Wisse aan de zuidzijde van de Dorpsstraat). Zoals het zich laat aan zien, zal de speelweide begin 1963 in gebruik kunnen worden gesteld. Aan de tentoonstellingscommissie van de Z.L.M. tentoonstelling, die in Kruiningen zal worden gehouden, werd een bijdrage ge schonken van 2 cent per inwoner. Postduivententoonstelling. Zaterdag hield de Wemeldingse post- duivenhoudersvereniging „De Deltavlie gers" haar jaarlijkse tentoonstelling. Een groot aantal duiven was in het Herv. Jeugdgebouw bijeengebracht. Verder waren aan de tentoonstelling enige at- trakties verbonden, zoals loterij en het bekende rad van avontuur. De Delta vliegers kunnen op een geslaagde ten toonstelling terugzien. Keurmeester was dhr. P. A. de Zeeuw. De uitslag van de keuring was als volgt Mooiste doffer A. Vermast uit Yer seke; mooiste duivin A. Schuurbiers uit Bergen op Zoom. Klasse I, oude odffers: 1. C. Vermast, Yerseke; 2. W. van Stel, Wemeldinge; 3. A. Luteyn, Kapelle. Klasse II, oude duivinnen: 1. A. Schuurbiers, Bergen op Zoom; 2. A. Snoek, Kattendijke; 3. Gebr. van Stel, Wemeldinge. Klasse III, jarige doffers: 1. Gebr. v. Stel, Wemeldinge; 2. M. J. Nelisse, Kat tendijke; 3. Gebr. van Stel, Wemeldinge. Klasse IV, jarige duivinnen: 1. A. Schuurbiers, Bergen op Zoom; 2. M. Pieterse, Wemeldinge; 3. W. van Stel, Wemeldinge. Klasse V, jonge doffers: 1. Gebr. van Stel, Wemeldinge; 2. C. Vermast, Yer seke; 3. Jac. Ridderhof, Wemeldinge. Klasse VI: jonge duivinnen: 1. P. Die- leman, Wolf aartsdijk; 2. J. Philipse, Yer seke; 3. M. Pieterse, Wemeldinge. Vergadering N.C.V.B. De afd. Wemeldinge der N.C.V.B. vier de dezer dagen haar 15-jarig bestaan; dit gebeurde in het Herv. Jeugdgebouw. Deze feestelijke vergadering stond on der leiding van de presidente, mevr. Philipse-Aarnoudse. Het programma be stond uit koorzang onder leiding van mej. v. d. Berghe. Verder werden op gevoerd de toneelstukjes „Episoden uit het leven der Christenvrouw" en „Uit de oude doos". Bezoek Sint-Nicolaas. Woensdag 5 december zal Sint-Nico laas een bezoek aan de Wemeldingse scholen brengen. Een officiële aankomst zal dit jaar geen plaats vinden, daar op een dag midden in de week dit te veel moeilijkheden met zich meebrengt. Zo zal de Sint onopgemerkt de gemeente bereiken en zijn bezoeken als voorgaan de jaren afwerken. Open het dorp. Door het personeel van de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging alhier wer den spontaan de jaarlijkse kerstpakket ten afgestaan aan de aktie „Open het dorp". De Coöp. Aan- en Verkoopver eniging heeft het hiervoor uitgetrokken bedrag verdubbeld, zodat als opbrengst 1250,kon worden overgemaakt. Mooi succes. Op het zaterdag gehouden zaalcon cours te Middelburg van de Bond van Harmonie- en Fanfareverenigingen in Zeeland behaalde O.K.K. in de afdeling uitmuntendheid een eerste prijs. Onder leiding van haar directeur dhr. D. Man neke te Yerseke werd als verplicht werk uitgevoerd de Suite in Bes van H. Pur- celleA. den Arend. Zij behaalden met dit werk 115 punten, Als vrij nummer werd „Princeville" van G. Boedijn ten gehore gebracht, waarmee 122 punten werden behaald. Het totaal aantal pun ten bedroeg dus 237. De jury bestond uit dhrn. G. Boedijn te Hoorn en Piet van Mever te Rotterdam. Bijeenkomst Plattelandsvrouwen. De afd. Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen hield dezer dagen haar vergadering in het gehouw van de Vr\j Evang. zondagsschool onder leiding van de vice-presidente mevr. H. M. Vis- ser-Blomaard. De presidente was wegens ziekte afwezig. Als spreekster was aan wezig Zr. E. van Nimspeet uit Rotter dam met het onderwerp „Curagao", toe gelicht met kleurendia's. Mevr. Visser- Blomaard was dan ook de tolk van de vergadering toen zij mej. Van Nimspeet met een attentie dank bracht voor haar leerzame causerie. Jubileum. Vrijdagavond herdacht de orkestver eniging Apollo" onder de eminente lei ding van haar dirigent dhr. Adr. B. Holster haar 25-jarig jubileum en deed dit op wel zeer passende wijze, n.l. door het uitvoeren van een concert. Vele oud leden gaven van hun liefde voor deze vereniging blijk, deels door persoonlijke aanwezigheid, deels door middel van bloemen en/of geschrift. De voorzitter, dhr. J. M. C. van der Peyl, opende dit concert met een welkom aan de aan wezigen en een kort overzicht over het ontstaan van deze vereniging. Zo ver telde hij o.a. dat op 7 september, nu ruim 25 jaar geleden, de zangvereniging „Crescendo" een concert wilde verzor gen en hierbij de eeuwige wals van Joh. Straus zou opvoeren, echter zonder be geleiding was dit onuitvoerbaar. De toenmalige dirigent van „Crescendo", dhr. M. J. van den Berge, wist enkele violisten en een pianist bij elkaar te brengen, welke de studie voor begelei ding van deze wals op zich wilden ne men. Men sloeg zodoende met 7 perso nen aan 't repeteren, waarna men be sloot door te gaan, niet vermoedende dat deze orkestvereniging, welke „Apol lo" werd gedoopt, naar een reeds vroe gere op ons dorp genoemde orkestver eniging, een zo lang leven zou zijn be schoren. Deze eerste uitvoering werd met het uitvoeren van „Aan de schone blauwe Donau" een groot succes. De voorzitter deelde mede dat deze zelfde wals in het programma van hedenavond was opgenomen, eveneens met medewer king van de zangvereniging „Crescen do" en onder leiding van haar oud-diri gent (nu voorzitter). Als openingsstuk werd de Londense symphonie no. 104 van Jos. Haydn op schitterende wijze gespeeld. Tot nu toe had dit orkes' slechts enkele parafrasen uit sympho- nieën gespeeld, .nu echter de gehele symphonie. De soliste van deze avond, mej. A. Wijnands, sopraan uit Goes, welke, aldus de voorzitter, gerekend kan worden als deel van het orkest, met dhr. P. Huysse uit Yerseke welke de baritonsolo's zong en „Crescendo" brach ten hierna „Oh ihr Madchen zur liebe geboren" van W. A. Mozart uit „Don Giovanni". Zuiver klonken sopraan en bariton in dit stuk, terwijl het koor en orkest schiterend begeleidden. De „En tr'acte muziek no. 2" uit Rosamunde sprak meer tot de muziekminnenden, aangezien de prachtige melodie welke in dit stuk is verwerkt tot de bezoekers sprak. Het orkest, versterkt met enkele instrumenten, sleepte de zaal mee in dit wel zeer fijne stuk. Ook het hierna vol gende stuk Ouverture uit „Le Calif e de Bagdad" bracht de handen van de vele aanwezigen op elkaar. Na dit voor de pauze opgevoerd deel werd het woord gevoerd door burgemeester Schipper, welke, met het voltallig college van B. en W. alsmede de gemeentesecretaris aanwezig was, die de vereniging com plimenteerde met dit heugelijke feit en sprak de wens uit dat dit orkest nog lang in onze gemeente mag blijven be staan. Ook stoffelijke blijken van waar dering werden hierbij aangeboden. Zo deelde de burgemeester mede dat het college van B. en W. had besloten een voorstel aan de gemeenteraad voor te leggen de tot nu toe genoten subsidie te verdubbelen, terwijl als extra jubi leumgeschenk een bedrag van 150, beschikbaar werd gesteld om hiervoor een nieuw instrument aan .te kopen. De voorzitter dankte de burgemeester voor de hartelijke woorden namens de gehele gemeente tot hen gericht en bracht dank voor het „cadeau". Oud-notaris Van Dijke sprak een kort woord tot de ju bilerende vereniging en overhandigde de voorzitter van Apollo" een enveloppe met 250,zulks namens vele muziek liefhebbers in onze gemeente. Als oud dirigent en voorzitter der zangvereni ging „Crescendo" stelde dhr. M. J. van den Berge een bedrag van 20,be schikbaar voor het aanschaffen van een muziekstuk naar keuze. Fors klonken de tonen der orkestvereniging bij het nu volgend deel van het programma, met als openingsnummer de mars „Per aspera ad astra" van E. Urbach. Prach tig klonk de bariton in „Kom Zigany" tegen de achtergrond van het orkest. Het volgend nummer, „Aan de schone blauwe Donau" welke met het „Cres- cendo"-koor tot een schitterende uitvoe ring kwam, bracht na afloop een lang durig applaus. Helder klonken de tonen der zangers en zangeressen, terwijl de muziek van het orkest sprankelde alsof men werkelijk het kabbelen der blauwe Donau hoorde en de helderheid van het water er doorheen kon zien. Mej. Wij nands zong met begeleiding van het ge- gehele orkest „Meine lippen sie küssen so heisz" van Fr. Léhar op een zo voor beeldige wijze, dat een langdurig ap plaus haar ten deel viel. De „Annen polka", een menuet van Joh. Strauss deed een in het orkest meespelende fa got wel zeer bijzonder tot z'n recht ko men. Deze basfluit met z'n prachtige volle bastoon beheerste enkele delen van dit stuk zodanig, dat de muziek liefhebbers er hun adem bij inhielden. Tot slot werd met sopraan, bariton, koor en orkest het „Wer uns getraut" uit „Der Zigeunerbaron" van Joh. Straus uitgevoerd, waarna enkel met het koor de „Einzugsmars", eveneens uit „Der Zigeunerbaron", tot een machtig slot akkoord werd verwerkt. Hoe dit bij de aanwezigen in de smaak viel bleek over duidelijk. Dit was geen applaus, het werd een staande ovatie aan het gehele orkest met haar dirigent en het koor, zodat als werd er om gevraagd, nog maals dit sluitstuk werd gespeeld. Mej. Wijnands alsmede mevr. Holster werden bloemen aangeboden. Samenvattend kan men zeggen: het was een prachtavond. Veel is er door de muziekliefhebbers genoten. De aanwezige oud-leden spra ken unaniem hun bewondering hierover uit. Proficiat, Apollo", en nog zeer veel van zulk muziekgenot in onze ge meente. Open het dorp. De lucifersdoosaktie die maandag avond t.b.v. „Open het dorp" via radio en televisie werd gehouden, heeft bij winkeliers en postkantoor 1.628,64 op gebracht. Voetbal. In verband met de gesteldheid van de terreinen zijn verleden week alle wed strijden afgelast. Zaterdag spelen de ju- noren A I een wedstrijd tegen de A I junioren van Hansweertse Boys. Zondag gaat Kruiningen I op bezoek bij de kop lopers Renesse I. Het tweede elftal moet het opnemen tegen Middelburg IV. Het derde gaat naar Vlissingen om daar Zeeland Sport V te ontmoeten. Thuiskomst. Maandag is Inge Schenk met de „Wa terman", als behorende tot de laatste groep militairen welke Nieuw-Guinea verlieten, te Rotterdam gearriveerd. Z'n ouders en zuster waren ter verwelko ming aanwezig. Bij z'n terugkeer aan de Zandweg in de ouderlijke woning, hadden zeer veel buurtgenoten als be groeting de vlag uitgestoken, 's Avonds bracht de Kon; Harmonie E.M.M. met de drumband een serenade. Vele bloe men, fruit en cadeaus waren door fami lie en kennissen mede als een welkom gezondeh. Dat één en ander door hem en z'n ouders op hoge prijs werd ge steld, werd ons door hen verzekerd. Inge gaat nu met klein verlof in afwachting van groot verlof en zal binnenkort zijn studie weer aanvangen. V erkeerseursus. De politie deelt ons mede, dat i.v.m. familie-omstandigheden de verkeers- cursus welke was gepland in november- december, tot nadere aankondiging is uitgesteld. Middenstandsavond. Op uitnodiging van de Kon. Ned. Middenstandsbond afd. Kruiningen kwa men maandag een aantal middenstan ders bijeen in hotel Korenbeurs, ter bij woning van een middenstandsavond. Bij afwezigheid van de voorzitter der afd. werden de bezoekers verwelkomd door dhr. J. M. C. van der Peyl, die met een kort woord de sprekers inleidde, t.w. dhrn. W. D. van Dijk uit Hilversum en Mr. D. Kluiver, adviseur bij de K.N. M.B. Dhr. Van Dijk sprak over verschil lende aspecten van het bedrijfsleven ten opzichte van het verzekeringswezen, recht en risico rondom bedrijf en gezin. Mr. Kluiver had tot onderwerp belas tingverlaging voor de gehuwde midden standsvrouw en akties van het groot winkelbedrijf en beklemtoonde de nood zaak voor iedere middenstander om zich in een sterke landelijke vereniging te organiseren. Ter afwisseling werden enige interessante films vertoond, o.a. Het zilveren huwelijksfeest van Konin gin Juliana en Prins Bernhard. Het ligt in de bedoeling de bestaande afdeling van de K.N.M.B. tot nieuwe aktiviteit te wekken en daartoe zal in februari a.s. een grote bijeenkomst worden be legd, waar belangrijke en actuele onder werpen aan de orde zullen worden ge steld. Gevonden en verloren voorwerpen. Bij de Rijkspolitie te Hansweert zijn in het tijdvak 1 januari t/m 30 septem ber 1962 de navolgende goederen als gevonden voorwerpen aangegeven, waar van tot op heden de rechtmatige eige naar niet bekend is: 1 paar handschoe nen; 1 paar bruine glacé handschoenen; 1 zwart-groene lederen handschoen; 1 paar nieuwe zwarte kinderschoenen; 1 grijze suède dameshandschoen; 1 snoer kralen; 1 blauw gebreide kinderhand schoen; 1 zwarte regenbroek; 1 gouden ring; 1 paar lederen handschoenen; 1 paar gebreide kinderhandschoenen; 1 (kinder)ring met rode steen; 1 gouden gladde ring; 1 scheepsluik; 1 kinder- portemonnaie met 1,inhoud; 1 geel nylon sjaaltje; 1 stropdas; 1 donker groene sjaal; 1 zwarte bal; 1 zonnebril; 1 gladde ring; 1 rood plastic kinder- portemonanie met inhoud 1,40; 1 paar nieuwe dijlaarzen „Hevea"; 1 nieu we plastic oliejas; 1 bruine portemon- naie; 1 blauw kinder jack; 1 snelbinder; 1 bril; 1 groene wollen das; 1 lederen hondenriem; 1 groene werkjas; 1 ko nijn; 1 deksel van een melkbus; 1 rol kartonpapier; 1 wieldop van een Volks wagenauto; 2 Lipssleuteltjes. Sedert 1 januari 1962 werden de na volgende goederen als verloren aan gegeven: 1 bruine wollen handschoen; 1 groene handschoen; 1 ballpoint zonder dop; 1 portemonnaie met ritssluiting; 1 grijs wollen kinderhandschoentje; 1 zwart lederen herenhandschoen; 1 bruin kinderschoentje; 1 blauw kinderkoffer tje; 1 bruine damesportemonnaie met inhoud 10,1 huissleutel; 1 brui ne herenportemonnaie inh. ong. 30, 1 bruine lederen herenportemonnaie inh. enkele guldens en wat klein geld; 1 rechter gummilaars; 1 kinderhalsket tinkje; 1 doublé armband; 1 wieldop van aanhangwagen; 1 rood-wit gekleurd badpak; 1 badhanddoek; 1 bruin lederen herenportemonnaie met ritssluiting en inh. ong. 35, Over al deze gevonden en als ver loren opgegeven goederen zijn inlichtin gen te verkrijgen bij de Rijkspolitië te Hansweert, Boomdijk 29, tel. (01130) 575. Schip omhoog. Door het slechte zicht is maandag middag het Belgische motorschip „Stel la" bij de Westketel omhoog gevaren Het schip, dat met een lading kolen van Gent op weg was naar Givet, werd in de loop van de nacht door de sleepboten „Willem" en „Holland" van de rederij Muller uit Terneuzen vlotgesleept. De „Stella" werd naar Hansweert gesleept. Na onderzoek door een duiker ingesteld bleek dat het schip op enkele plaatsen geplooid was. Schip ramde sluis. Dinsdagmiddag heeft het gloednieuwe Nederlandse motorschip „Scheldekade", eigendom van de firma W. de Beyer te Arnhem, de kop van de sluismuur in de kleine sluis geramd. Het schip kwam juist van een werf te Boom (België) en was ledig onderweg naar Rotterdam. De steven van het schip, alsmede de sluisdeur en de kop van de sluismuur liepen schade op. Na borgstelling kon het schip zijn reis vervolgen. Lectuurkastje Rode Kruis. Vanaf deze week hangt er in het wachthuisje van de bushalte een lectuur- bakje. Inwoners, die niet goed weg we ten met (nog in redelijke staat zijnde) weekbladen, kinderlectuur en boeken, kunnen deze in het bakje deponeren. Ook op deze manier dienen zij een goed doel, want ook voor zieken is verveling een grote vijand. Op de lagere scholen zal er binnen kort een inzameling plaats vinden van klein speelgoed ten bate van het Jeugd Rode Kruis. Na de laatste rampen in enkele landen is dit rampendepót n.l. ver uitgeput. Matroos vermist. In de nacht van dinsdag op woens dag is een opvarende van de Oost-Duitse coaster „Markab" vermist. Het schip is maandagmiddag hier aangekomen en laadt een partij uien voor de thuishaven van het schip, n.l. Rostock (Oost-Duits- land). De mogelijkheid bestaat dat deze opvarende verdronken is, maar ook is het niet uitgesloten, dat hij om politieke redenen niet naar Oost-Duitsland terug wil. Propaganda-filmavond. Dinsdagavond hield de gymnastiek vereniging „Sportlust" een propaganda filmavond in zaal Thalia voor leden en donateurs. Als film werd vertoond de Olympische Spelen 1960 te Rome. Voor zitter dhr. Boon merkte o.a. nog op, dat de vereniging een groot gebrek aan he ren heeft. Postduivententoonstelling. Zaterdag hield de postduivenhouders- vereniging „De Luchtpost" haar jaar lijkse tentoonstelling in het gebouw „De Ark". Een groot aantal duiven was hier bijeengebracht. Verder waren er nog enige attracties aan verbonden, hetgeen de belangstelling ook wel stimuleerde. De uitslag van de keuring was al§ volgt. Generaal kampioen: M. Sentse. Mooiste doffer: M. Sentse. Mooiste duivin: C. Coremans. Hokkampioen Vitesse: 1. S. J. Prevo; 2. M. Sentse; 3. Jac. van Stel. Kam pioenduif: S. J. Prevo. Midfond: 1. M. Sentse; 2. Jac. van Stel; 3. C. Coremans; 3a. A. v. Over- maire. Kampioenduif: M. Sentse. Fond: 1. M. Sentse; 2. Jac. van Stel; 3. A. van Overmaire. Kampioenduif: Jac. van Stel. Klasse I, oude doffers: 1. M. Sentse; 2. F. Borremans; 3. J. van Langevelde; 4. C. Coremans; 5. S. J. Prevo. Klasse II, oude duivinnen: 1. Jac. van Stel; 2. F. Borremans; 3 en 4. K. Staal; 5. M. Harthoorn. Klasse III, jarige doffers: 1. L. Haast; 2. A. Geerts; 3. C. Coremans; 4. F. D. Hillebrand; 5. F. Borremans. Klasse IV, jarige duivinnen: 1. C. Co-' remans; 2. Jac. van Stel; 3. F. Borre mans; 4. M. Sentse; 5. C. van Paas- schen. Klasse V, jonge doffers: 1. A. van Dalen; 2. F. Hillebrand; 3. M. Sentse; 4 en 5. C. Coremans. Klasse VI, jonge duivinnen: 1. A. van Dalen; 2. C. de Meester; 3. C. de Brui ne; 4. C. Coremans; 5. A. van Dalen. Zangavond. Woensdagavond werd in het kerkge bouw der Geref. Gemeente een zang avond gehouden, onder leiding van dhr. J. Slinger alhier. Er werd deelgenomen door „Vooruitgang zij ons streven" uit 's-Gravenpolder en „Sursum Corda" uit Middelburg. Na het afzonderlijk optre den werd daarna door beide koren sa men een achttal liederen ten gehore gebracht. Schepen aan de grond gelopen. Vrijdagmorgen is het ruim 7000 ton metende Engelse schip „Fabaristan" by Bath aan de grond gelopen. Alle sleep boothulp werd geweigerd. Tegen de mid dag is het schip op eigen kracht vlot gekomen. Maandagmiddag omstreeks half vier is het Belgische motorschip „Stella" tij dens dichte mist bij Bath aan de grond gelopen. Het schip, dat ruim 600 ton meet, was op weg van Gent naar Ant werpen met een lading cokes, 's Avonds was het schip reeds geplooid en dreigde te breken. Des nachts is het vlot ge komen en naar Hansweert gebracht, waar een onderzoek zal plaats hebben. Auto's botsten. Op de Hoofdweg in de kom van het dorp had dezer dagen een botsing plaats tussen een personenauto en een bestel wagen. Beide wagens bekwamen lichte schade. De botsing ontstond, nadat de bestuurder van de luxe auto, dhr. E. D. alhier, met zijn wagen die daar gepar keerd stond, de weg op wilde draaien. Op hetzelfde moment naderde de groen tehandelaar J. de K. uit Krabbendijke, die een botsing niet meer kon voorko men. Ouderavond School met de Bijbel. Dezer dagen hield de School met de Bijbel haar jaarlijkse ouderavond on der leiding van het hoofd der school dhr. L. J. Hoiting. In zijn inleiding wees hij o.a. op de groei van de school. Daarna behandelde hij het onderwerp „De Mam moetwet". De voorzitter, dhr. H. Ver- schuure, sloot de avond, die druk be zocht was.

Scheldebode | 1962 | | pagina 2