Everse, Yerseke, voor Radio en Televisie op 22, 23 en 24 november, ixi zaal No let en „De Haven" INGEZONDEN Burjerli/te Stanö ,WE WICO' „INTER SCALDIS" K O R T E GOLFJES Bestelauto Predikbeurten 49728 58947 18736 42744 67905 J. C. Verschure percelen grond J. DE NEEF Bezoekt de I.Y.A. Gezinsshow 9 <00 beschikking over een eigen schilder krijgt. De plaatselijke particuliere schil ders zijn dermate overbelast met werk, dat het regelmatig onderhoud van de 190 woningwetwoningen momenteel in het gedrang komt. Op dit punt is er zelfs al achterstand van betekenis. In de commissie tot onderzoek van de ge meentebegroting werden gekozen dhrn. J. de Jager, A. de Neef en L. de Koeyer. De commissie van onderzoek voor de begroting van de burgerlijke instelling van maatschappelijke zorg zal bestaan uit dhrn. F. van Hoorn, A. de Schipper en J. Slabbekoorn. Op advies van B. en W. besloot de raad met tegenstemming van dhr. J. Slabbekoorn (S.G.P.) om als lid toe te treden tot de Nederlands-Bel gische vereniging „Zeeland" op een contributie van 25,per jaar. Het onderzoek van de geloofsbrief van het nieuw benoemde raadslid dhr. Chr. Rijn, die in de vakature wegens overlijden dhr. C. Goud voor de vrije lijst Schore op zal volgen, had geen bedenkingen. Naar aanleiding van enkele informatie ve vragen over de bezoldigingsregeling van gemeentepersoneel, deelde burge meester H. G. van Suylekom mede, dat op de oproep voor bode-concierge al meer dan honderdtien sollicitaties zijn ontvangen. De raad besloot voorts om 5 cent per inwoner beschikbaar te stel len als eenmalige bijdrage voor de Zeeuwse Stichting voor Revalidatie. De heren J. A. Brouwer en L. van Wel werden wederom herkozen als bestuurs leden van de burgerlijke instelling voor maatschappelijke zorg. Raadslid L. de Koeyer (C.H.) vroeg te willen overwe gen of er in het bestuur voor de toe komst geen plaats gemaakt moet wor den voor vrouwen. Aan dhr. Joz. de Ja ger zal een premie voor woningverbe tering toegekend worden voor het pand Kerkplein 31. Van deze premie zal de gemeente 44,44 en het rijk 88,89 voor zijn rekening nemen. Twee leeggekomen woningwetwoningen zullen verhuurd worden aan personeel van de N.V. Oostrom's Conservenfabriek te Biezelin- ge. Door de burgemeester werd nog medegedeeld dat de stopgezette werken aan de Oudedijk te Biezelinge weer voortgezet kunnen worden, omdat in middels de definitieve goedkeuring is afgekomen. Bij de rondvraag vroeg dhr. A. de Schipper om inlichtingen betref fende een mogelijkheid tot demping van het stuk sloot tussen de woning van Dr. E. F. Faqee-Schaeffer en dhr. Z. de Groene in de Biezelingsestraat. Met de nieuwe riolering zal de sloot geen dienst meer als afvoerkanaal doen en wanneer onderling een regeling te vinden is tot demping, zal de gemeente niet ongene gen-zijn-hieraan mee te werken, aldus de voorzitter. Raadslid A. N. Lampei' (P.v.d.A.) vroeg wanneer er met de werken aan de Oudedijk te Biezelinge herbegonnen zal worden en of er ook nog eens aandacht geschonken kan wor den aan het afvoerwater van de Lika- conservenfabriek. Wat het laatste be treft deelde de burgemeester mede, dat men de stank van het fabriekswater bij de verdere uitvoering van riolerings werken hoopt weg te werken en wat de werken aan de Oudedijk betreft, zei hij dat hier volgende week al een aanvang mee gemaakt wordt. OOK YERSEKE KRIJGT EEN „INSTUIF" Er is in onze gemeente een ontstel lend gebrek aan gelegenheden waar de jeugd zich op aangename wijze kan amuseren. Speciaal is dit het geval op de zaterdagavonden. De Herv. Jeugdraad is zich hiervan reeds lang bewust maar was tot voor kort niet in staat hierin verandering te brengen. Nu echter „De Haven" een localiteit is geworden welke zich voor alle doeleinden leent, is hiermee voor ons tevens de mogelijkheid geschapen om iets voor de jeugd van Yerseke te gaan doen. Deze mogelijkheid gaan we nu dan ook benutten. Zaterdag 17 no vember wordt de eerste „Instuif" ge houden voor jongens en meisjes van 12 tot 16 jaar. Om half acht gaan de deu ren open, terwijl om 10 uur weer ge sloten wordt. In die 2% uur zal ieder zich op aangename wijze kunnen bezig houden. Er zijn een groot aantal spelen, zowel tafelbiljarts, voetbalspelen, tafel tennis, als dam- en schaakspelen e.d. Ook zal er een leestafel aanwezig zijn. Voorlopig gaan we om de 14 dagen draaien. Dus 14 november, 1 december, enz. Om de kosten van de spelen enigs zins te dekken is de- entreeprijs op 25 cent-per avond gesteld. Dat is natuur lijk lang niet voldoende om alle kosten, als vuur en licht, te dekken, maar we meenden dat de entreeprijs voor niemand een bezwaar mocht zijn. We hopen graag, dat we met dit werk in een grote behoefte zullen voorzien. Iedereen in de leeftijd van 12 tot 16 jaar is van harte welkom. Van de ouders mogen we misschien verwachten, dat ze hun dochter of zoon op deze gelegenheid attenderen. En wij nu maar hopen op een aantal gezellige avonden voor de jeugd. Namens de Herv. Jeugraad: JOH. VAN ES Van 815 november 1962 YERSEKE. Overleden: Anthonie van Kruiningen, 79 j., wednr. van Maatje Griep. Gehuwd: Cornelis Roelse, 22 j. te Vlis- singen en Adriana Maatje Philipse, 18 j.; Abraham Baaij, 22 j. en Johanna Moerdijk, 21 j. te 's-Heer Arendskerke. Van 714 november 1962 WEMELDINGE. Geboren: Klazina Cor nelia, dv. Lauris Marinus Zuijdwegt en Catolina Helena Schouwenaar. Gehuwd: Johan André Stomp, 22 j. te Yerseke en Jacomina Hendrika Bolle, 22 j. Van 814 november 1962. KRUININGEN. Geboren: Cornelis Ma rinus, zv. Marinus Johannes de Koster en Johanna Adriana Jansen. Gehuwd: Jan Gerard Versluis, 39 j. en Johanna Boone, 41 j. Overleden: Arnoldus Stahlie, 60 j.; Sara Caharina Dekker, 56 j., echtgen. van Arend Rothuizen te Middelburg. Huwelijksaangiften: Adriaan Dirk Deegens, 20 j. te Middelburg en Corne lia Laurina Verbeek, 20 j. v Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. A. van Leeuwen, Axel. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen, Utrecht. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 H.H. Missen op zondag 7.30 en 10 uur. H. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v.m. Zondagsschool en bijbelklas 1.15 u. n.m. Verlossingssamenkomst 6 uur n.m. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. >41 jt Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. Geref. Kerk 10 uur: Leesdienst. 2.30 uur: Ds. Kats. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. W. Veldkamp. Hans weert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. V.m. en n.m. bed. H. Avondm. Geref. Kerk 10 en 2.30 u.: Ds. H. Moolhuizen, Leiden Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Ds. v. d. Bij, Rotterdam Krabbend ij ke Nea. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Bouwknecht te Den Haag-Moerwijk. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. G. den Boer, Beesd. Geref. Gem. 9.30. 2 en 6 uur: Leesdienst. K a p e 11 e Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 uur: Leesdienst. 2.30 u.: Ds. A. W. Drechsler, Vlissingen. Op 21 nov. a.s. hoopt onze lieve opa, dhr. L. Walrave - zijn 85e verjaardag te vieren. Dat hij nog vele jaren bij ons mag blijven is de wens van zijn kleinkinderen Leo Nelly en Verloofde Wemeldinge nov. '62 Gelegenheid tot feliciteren op Dorpsstraat 43 tot 's avonds 5 uur en van 's avonds 8 uur in Café Scheepvaart (van Veen) Hierbij zeg ik, ook na mens mijn ouders, hartelijk dank aan allen, die blijk gaven van hun belang stelling bij mijn thuis komst uit Nieuw Guinea, inzonderheid Buurt de Meulemeesterstraat voor hun verrassend welkom C. PEKAAR Meulemeesterstr. 15 - Yerseke Aan allen hartelijk dank voor de belangstelling, betoon^ bij mijn thuis komst uit Nieuw Guinea JAN ADR1AANSE Wemeldinge, nov. 1962 WINNENDE NUMMERS Waardebonnen afhalen bl) Volgende week vijf nieuwe nummers. Let dus op KOOPT BIJ .WEWICO' Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank, ook namens onze kinde ren, klein- en achter kleinkinderen, voor de vele blijken van belang stelling ontvangen bij on ze 55-jarige echtvereni ging J. VERBEKE J. VERBEKE-DANSEN Yerseke, november 1962 Mosselstraat 10 Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank, ook namens kinderen en kleinkinderen, voor de vele blijken van belang stelling ontvangen bij on ze 50-jarige echtvereni ging A. P. DE MUNCK J. DE MUNCK- VERSCHUURE Yerseke, november 1962 Oesterstraat 4 Hartelijk dank voor de belangstelling getoond bij m'n terugkeer uit Nieuw- Guinea D. P. RIEDIJK Damstraat 54, Yerseke VOGELVERENIGING De prijzen van de loterij zijn gevallen op de volgende nummers 2087, 2120, 2138, 2166, 2202, 2205, 2436, 2477, 2481, 2662, 3035, 3213, 3440, 3457, 3532, 3648, 3701, 3702, 3954 Prijzen moeten voor 1 januari 1963 worden afgehaald bij W. VAN HAVER Oude Torenstraat 17 Yerseke Adverteert in dit bled 11 16 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,bU vooruitbetaling Inzenden: ulteriyk U-t woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Wegens overcompleet een goede eikenhouten tafel, mt. 100 x 75. - Breeweg 42, Yerseke. Deze week 1 zware plastic afwasbak voor 98 cent. 1 gr. plastic beslagkom voor 1,95, in kleuren. Gr. sort, plantenschalen reeds vanaf 55 cent. - Beleefd aanbev. H. Gijssel, Wemeldinge. Maillots van Stemm. Een merkartikel wat goed is. Als u een maillot nodig hebt dan een maillot van Stemm. Van IJsseldijk-Snoep Komt zondag a.s. naar de samenkomsten geleid door Lt. Kolonel Gladpootjes in de zaal van het Leger des Heils te Yerseke. Aanvang 10 en 18 uur. Klein-offsetwerk in onberis pelijke uitvoering levert: Klein-offsetdrukkerjj J. A. Weststrate, Rouaanse Kaai 21, Middelburg, tel. (01180) 2453. H^t gemeentebestuur van Yerseke roept gegadigden op, voor het huren, ge durende een jaar, van in de Burenpolder, groot 1,5 ha. (momenteel in huur bij W. Jobse). Prijsopgaven kunnen op 23 november 1962 wor den ingediend. Op de enveloppe ver melden „huur grond" TE KOOP 2 C.V. Telefoon 416 Daniëlstraat - Wemeldinge Een Sint-Nicolaascadeau waar uw kind erg blij mee is, is een trainingspak. Wij hebben ze reeds vanaf maat 2 voorradig. Ook witte sportbroeken en gympakjes Van IJseldijk-Snoep. Wollen damessjaals in lang en vierkant v.a. 2,95. War me herensjaals in veel soor ten v.a. 4,25. Leuke wollen kindersjaals v.a. 75 ct. Dik ke sportwol van Neveda om sjaals te breien 2,25 en 2,95. Nout Sinke, Yerseke. Als u wat warms breit voor de winter, doe het dan met Van Wijk spoeltjeswol, de beste die er is! Dikke en dunne wol, effen en geme- leerd, wij hebben ze in alle kwaliteiten en kleuren. Gra tis breipatronen en spaar- zegels! Textielhandel Snoep- van Willigen. Grote keuze in de nieuwste soorten Romika pantoffels. Shoe-Flex meisjes- en jon gensschoenen. Berkelmans heren- en jongensschoenen met onverwoestbare zolen. I. Hage, Yerseke. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Flasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Voor de rouw, mooie wollen jumpers m., 11,Zijden en wollen sjaals v.a. 2, Sterke diep zwarte crêpe mousse kousen, 3,25. Wollen hoofddoeken 3,60. Favorita rouwschorten 5,35. - Nout Sinke. Zoekt u iets in pannen Skultuna, B.K., D.R.U., Edy zowel in sets als ook los verkrijgbaar bij J. J. van Boven, tel. 295, Kruiningen. Denkt u aan onze Sint-Ni- colaasaktie Elke 25e ko per krijgt een waardebon van 2,50. Elke 100e koper krijgt een waardebon van 5,Alle kinderen mogen grabbelen in de ton vol leuke cadeaus. Koop en dog uw voordeel bij Reijerse, Wemeldinge. Voor de boerinnen nog steeds pracht pluche avond doeken in nieuw patroon en zwart pluche netten vanaf 84,enz. Pluche hals netjes in zwart en gekl. Nieuwe stoffen doeken en beuken vanaf 6,95, 7,95, 10,80, enz. Zie de etalage! A. C. Baay, B. Sinkelaan 15, Yerseke. Wilt u moeder verrassen met een degelijk cadeau Koop dan eens een mooi wollen sawaco hemdje. Voorradig met wollen kant en ook met de bekende ho ge rug. Een cadeau waar u succes mee zult hebben. Van IJsseldijk-Snoep. Voor een rotanstandaard voor uw vogelkooi met bloempotten uw adres: J. Tramper, tel. (01131) 560, Yersëke. Wilt u eens een aparte on derjurk of jupon, bekijk dan onze collectie eens. U weet wij hebben steeds de groot ste sortering, ook op dit gebied. - Van IJsseldijk- Snoep. Schrijf- en tekenbehoeften, kantoorbenodigdheden heb ben wij in een uitgebreide sortering voorradig. Boek handel van der Peyl. Ook in baby-artikelen bren gen wij steeds nieuwe din gen. Zoekt u een leuk ca deautje Ook hierin vindt u bij ons steeds het nieuw ste en altijd iets aparts! En denkt u vooral bij het aan schaffen van een babyuitzet aan onze speciale condities Wij geven u vrijblijvend al le inlichtingen. - Textielhan del Snoep-van Willigen. Voor St.-Nicolaas ontvin gen wij een grote sortering zeer moderne huishoudelijke en luxe artikelen. - Boo- gerts Geschenkenhuis, Krui ningen. Voor het stofferen van uw meubelen naar Corns, de Schipper, Dorpsstraat 98, Tel. 374, Wemeldinge.. Voor de zondag een fijn diepvries braadkuiken voor 2,59. „De Spar", Yerseke. Bent u aan een nieuwe vo gelkooi toe? Wij hebben verschillende soorten en prijzen. - J. Tramper, Yer seke, tel. (01131) 560. Tijdens de Sint-Nicolaaswe- ken op alle hengelspoi^tart. 10,.G. korting. - J. .Tramper, Yerseke, tel. (01131) 560 Kampeertenten modellen '62 wegens gebrek aan maga zijnruimte „nu" met 20 korting. Uitsluitend merk- tenten. Sporthuis „Antoine" Roosendaal. Telef. (01650) 4318, 3516,i 5842. Zoekt u.... bijverdienste avondwerk? Ook u helpen wij hieraan! Inl. Afd. 11, Postbus 21, Hendrik Ido Ambacht. Jeugdpuistjes verdwijnen met Pascalin. Het nieuwe middel tegen pukkels, acné, meeëters, enz. - Drog. Fa. O. Koster. Beeldige nieuwe pyama's voor dames en heren, voor jongens en meisjes. Pracht kwaliteit en pasvorm, in ve le nieuwe modellen en kleu ren. U voelt zich in een nieuwe pyama héél behage- lijk met dit koude weer. Gratis spaarzegels! - Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Te koop z.g.a.n. 1-pers. op klapbaar ledikant met spi raal. - Ten Houtenstraat 4, Yerseke. Iets nieuws is een geschenk in pitriet of draad. Zie eta lage bij J. J. van Boven, Tel. 295, Kruiningen. Heden vrijdag en zaterdag zijn er mooie theedoeken voor slechts 98 cent. Na tuurlijk weer bij Jo de Neef, Tel. 416, Wemeldinge. Hebt u de laddervrije ny lons al geprobeerd? Sterk in prijs verlaagd. Nu in naadloos 2,75. Prachtige 'donkere tinten. Van IJssel- dijk-Shoep. Een mooi stuk speelgoed voor groot of kléin virfdt u bij J. J. van Boven, Krui ningen. Stemm sokken zijn juist iets [mooier, en juist iets beter dan andere. Krimpen ze, krijgt u nieuwe. Efn vindt u dit geen goed cadeau voor ,vader en zoon Alleenyer- koop Van IJsseldijk-Snoep. De D.O.T.-driekant, de vin- gervaste ballpoint. U .yoelt het aan uw vingers! Boek handel van der Peyl, Krui ningen. 3 Voor de baby: Woll. en glansgaren truitjes, pakjes, jurkjes, overgooiers en jas jes. Flanell. trappelzakken met en zonden jasje. Losse jasjes en woll. sokjes. Ook wit woll, sp.kousjes. - A. C. Baay, B. Sinkelaan 15, Yer seke. d Vierkleuren-ballpoints, spe ciaal iets voor scholieren, 4,95. - Boekhandel van der Peyl. Leuke schortjes en slabbe tjes voor de baby. Slab met bijpassende slip in pluche tricot. Zeer praktisch en origineel. Ook voor uw ba- bygoed naar Van IJsseldijk- Snoep. U moet eens komen kijken naar onze moderne haard kachels. Zonder enige ver plichting geven wij inlich tingen. - P. C. van Oosten, Smederij en Constructie bedrijf, Tel. 347, Yerseke. Nieuwe zending korte kleu terjasjes'. In verschillende mooie ruiten. Geheel met warme teddy gevoerd, ook de capuchon. Geschikt voor jongens en meisjes. Jasjes, die een stootje verdragen kunnen Vanwege de pracht Kwaliteit. Gratis spaarze- gels. - Textielhandel Snoep- van Willigen. Naar Holleman voor: Cho coladeletters, figuren, taai taai en pepernoten. Droste bonbons en chocolade. Ta bak, siggren en sigaretten. Elbeo kousen dragen is voordeliger lopen! Nu ook voorradig in de nieuwe kleur havana. Naadloos vanaf 3,90. - Van IJssel dijk-Snoep. Schooletuis, schooltassen, driehoeken, linealen, gra denbogen, schriften, kortom alles voor de school b(j: Boekhandel van der Peyl, Zuiver wollen dekens en zachte flanellen lakens! Een heerlijk warme wintercom- binatie! U vindt ze bij ons te kust en te keur, in alle maten en in elke prijsklas se. Gratis spaarzegels! Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Zoekt u een mooie bloem bak Roodsteen, eternit, plastic. Crocuspotjes. Gla zen en schalen. Ruime sor tering. - J. Tramper, Yerse ke, tel. (01131) 560.

Scheldebode | 1962 | | pagina 3