BAAYENS K^v"?Dampo DO VOORSPOEDIG YERSEKE WEMELDINGE De speciaalzaak voor Uw BRIL KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELIN GE Moeder worden SapefccteAxe BABYSET Riolering Burg. Sinkelaan. Deze week is men begonnen met de aanleg van een nieuwe riolering in de Burg. Sinkelaan. Tegelijkertijd zal men trachten deze vrij smalle laan iets te verbreden door gebruik te maken van de bereidheid van die bewoners, die een stukje van hun voortuin beschikbaar stellen voor dit doel. Wanneer dit werk eenmaal zal zijn voltooid, zal ook dit een grote verbetering blijken te zijn. Klaprooscollecte. De vorige week in onze gemeente ge- houden Klaprooscollecte heeft bruto op gebracht 183,98. Een mooi bedrag, waarvoor gevers en geefsters van har te worden bedankt en in het bijzonder de collectanten. Gemeenteraad. Voor de op vrijdag 16 november a.s. te houden vergadering van de gemeente raad blijkt meer dan gewone belang stelling te bestaan bij het publiek. Op de agenda staan n.l, twee punten die in het bijzonder -de aandacht hebben ge trokken en wel de verkoop van de oude Damse school met onderwijzerswoning aan dhr. M. van Poelje te Driebergen voor 50.000,Dhr. Van Poelje wil hier een service-station voor auto's ves tigen en o.a. het oude schoolplein in richten als tankstation. Verder zullen ook kleine reparaties aan auto's moge lijk zijn. Ook krijgt dhr. Van Poelje als de verkoop doorgaat als eerste de kans straks aan een eventuele jachthaven of andere recreatiepunten zich te vestigen voor de verkoop van brandstof en an dere produkten. Door de verkoop van de school, die momenteel in gebruik is als gemeentelijk verenigingsgebouw, ko men heel wat verenigingen in moeilijk heden. Men heeft hiervoor gedacht aan het oude gymnastieklokaal in de Vier- straat, van welk lokaal dan gebruik kan worden gemaakt door de muziekvereni ging „Mozart", de zangvereniging „Ex celsior", „Tovido", de damclub en even tueel nog andere gegadigden. De socië teit voor de bejaarden kan tot 1966 in de school aan de Damstraat blijven, om dat dhr. Van Poelje alleen de andere helft nodig heeft. Ook stellen B. en W. voor in het gedeelte Vierstraat vanaf het Kerkplein tot aan de Mosselstraat van 18 tot 24 uur een verbod in te stel len om rijwielen en bromfietsen op de trottoirs en de rijweg te plaatsen, dit in verband met vele klachten over de jeugd die hier deze vervoermiddelen in een groot aantal neerzet. Verder wil men een verbod instellen om niet rij klare voertuigen langer dan drie dagen op de openbare weg te laten staan, zulks ter voorkoming van opslag van auto wrakken op de openbare weg. Aantal baden badhuis. In de maand oktober werden in het badhuis aan de Bemhardstraat in to taal 941 baden genomen en wel 644 door volwassenen en 297 door kinderen. anastr. 23; A. J. Nieuwenhuize v. Dam- str. 102 n. Grintweg 24; A. J. Huissen en gez. v. Molenlaan 7 n. Zanddwars- str. 6; A. v. d. Dorpel v. Scheldestr. 14 n. Schippersstr. 21; K. P. Hollestelle v. Van Tienhovenstr. 12 n. Oude Boogaert 13; M. Minnaard en gez. van Mosselstr. 16 n. Dr. v. Rooyenstr. 15; P. M. van Stee en gez. v. Damstr. 112 n. Dam 7; C. Westveer en gez. v. Schuttershof 25 n. Zweedijkseweg 1; M. J. van Steve- ninck v. Oudetorenstr. 6 n. Damstr. 68; M. J. en C. M. van Steveninck v. Oude torenstr. 6 n. Stenge 17; J. Gunst v. Van Randwyckstr. 34 n. Damstr. 68; R. M. Stoel v. Noordzandstr. 41 n. Marijke- laan 64a; N. Hoebeke v. Marijkelaan 64a n. Polen 17; J. C. Zoeteweij v. Dam str. 53 n. Van Tienhovenstr. 11; P. M. Lamper v. Kerkhoekstr. 12 n. Van Randwyckstr. 3. Terug uit Nieuvv-Guinea. Dezer dagen was het feest in de Pr. Beatrixstraat. Na een verblijf als mili tair in Nieuw-Guinea keerde W. Tissing terug in zijn ouderlijke woning, die voor deze gelegenheid in feesttooi was ge stoken. Ook de buurt had de vlag ter verwelkoming uitgestoken. Tractor reed van dijk af. Zaterdagmiddag reed op de oprit W. KanaalwegNieuwendijk een tractor van dhr. V., bestuurd dopr dhr J. W. uit Wemeldinge. De tractor naderde slinge rend de oprit, waar op hetzelfde mo ment een luxe auto kwam aanrijden, die direkt stil was blijven staan aan de rechterzijde van de weg. Slingerend kwam de tractor op hem af, waarbij vlak voor de auto de tractor een wen ding nam naar de dijk, en kantelend met de aanhangwagen achter zich aan de voet van de dijk op het wegdek terecht kwam. De bestuurder wist zich van onder de trekker te bevrijden, waarna weldra bleek dat hij geluk bij een on geluk had gehad. Dr. Eckhardt verleen de de eerste hulp en liet de patient overbrengen naar het ziekenhuis, waar hij werd opgenomen met een ernstige handblessure. De materiële schade was vrij aanzienlijk. Een bijzondere omstan digheid was, dat de trekker slechts en kele dagen het eigendom was van dhr.V. Voetbal. Zaterdag j.l. trok Wemeldinge naar S.C.C. en kreeg daar de kous op de kop. Met niet minder dan 60 moest men de terugreis aanvaarden. Het tweede elftal verloor eveneens en wel van Krabben- dijke met 62. De junioren brachten het er op Krabbendijke beter af en won nen met 41. Zaterdag a.s. speelt het eerste elftal weer thuis en wel tegen Smerdiek. Mis schien dat daar weer een puntje inzit. B. en W.-vergaderingen. Na het verslag van vorige week over de gehouden raadsvergadering, waar het bleek dat B. en W. niet tot overeen stemming konden komen over het ver gaderuur van B. en W., kunnen wij hier op nader terug komen. Naar het schijnt zijn de moeilijkheden opgelost, althans de vergaderingen zijn intussen weer her vat en wel op dinsdagmiddag 4 uur en iedere week. Nu maar afwachten, welk antwoord de Kroon zal geven op het protest. Voor een eerste prijs is een medaille beschikbaar gesteld, terwijl voor de mooiste doffer en duivin nog een extra ereprijs beschikbaar is. Deze tentoon stelling zal voor het publiek nog aan trekkelijker worden gemaakt, door de aanwezigheid van het rad van avontuur, waar mooie prijzen zullen zijn te win nen. Een schiettent voor de mensen met een goed oog en vaste hand geeft ge legenheid voor de liefhebbers te trach ten de roos te raken. Een Amerikaanse verloting zal het geheel nog complete ren en tijdens deze tentoonstelling zul len tevens de prijswinnaars der gehou den verloting worden bekend gemaakt. Een bezoek aan de tentoonstelling zal zeer zeker de moeite lonen, daar niet alleen prachtige duiven zullen zijn te bewonderen, doch bovendien nog de kans bestaat een prijsje weg te halen. Vergadering Plattelandsvrouwen. Dinsdagmiddag 13 november kwam de Bond van Plattelandsvrouwen afd. Krui- ningen en omstr. bijeen in „Ons Dorps huis". Spreekster van deze middag was mevr. R. Waldinga-Veldkamp te Zierik- zee. Deze hield een lezing, toegelicht met dia's, getiteld „Voor en na de muur in Berlijn". eenmaal tekort om zoiets groots als nu getoond aan hem en zijn familie door de gehele burgerij en ver daarbuiten, persoonlijk te danken. Wel deelde hij ons mede dat hij met zijn gezin hoopte nog vele jaren, indien mogelijk, dezelfde ser vice te mogen en kunnen bieden. Tot in de kleine uurtjes bleef men nog gezelli bijeen met vele vrienden en zakenrel ties. ij Opbrengst collecte. De alhier gehouden Klaprooscollecte heeft opgebracht 265,77. Gevers(sters) en collectanten hartelijk dank. m Korfbal. Het is „Zeelandia" zaterdag niet ge lukt een puntje te behalen uit de thuis wedstrijd tegen „Luctor". De bezoekers wonnen deze wedstrijd op het nippertje met 54. Voetbal. Nadat beide elftallen twee weken niet gespeeld hebben, komen ze zondag weer tussen de lijnen. De eerste elftal van Hansweertse Boys speelt thuis tegen concurrent Noormannen I, welke de 3e plaats bezet. Het belooft dus een span nende wedstrijd te worden. Het tweede speelt eveneens thuis en wel tegen de reserves van „Noormannen". .ÜtjAiSW 93 Vogeltentoonstelling. De vorige week Vrijdag en zaterdag in „De Haven" gehouden vogeltentoon stelling, georganiseerd door de vereni ging van vogelliefhebbers „Inter-Scal- dis", is een groot succes geworden. Niet minder dan 250 vogels waren ingezon den, waaronder vele kanaries, parkieten en tropische vogels. De keurmeesters, dhm. A. van Liempt uit Breda en E. van Geel uit Roosendaal voor kanaries en dhr. A. Hoeimans uit Eindhoven voor tropische vogels hadden geen gemakke lijke taak. Een groot aantal eerste prij zen kon worden toegekend. Ter opluiste ring had dhr. W. de Leeuw een stand met diverse vogels opgesteld, welke zeer de aandacht trok Van de vele be zoekers. Diverse attracties verhoogden nog de stemming op deze goed geslaag de tentoonstelling. Loop der bevolking over oktober. Ingekomen personen: J. A. Zuijdweg en gezin v. Rotterdam n. Kaaistr. 8; R. Zonderman v. Am/sterdam n. Nieuwe- kerkstr. 13; J. W. Christiaanse en gez. v. Dordrecht n. Stenge 1; W. J. Dal- maijer v. RQ,tterdam n. Vijverstr. 8; M. v. d. Dorpel-Kuzee v. Krabbendijke n. Schippersstr. 21; M. C. Harthoorn v. Culemborg n. Marijkelaan 9; M. F. Hart hoorn v. Kruiningen n. Oude Boogaert 13; P. Janse en gez. v. Kruiningen n. Dr. van Rooyenstr, 5; W. M. Zoeteweij- Moelker v. Wemeldinge n. v. Tienhoven str. 11; M. A. Kole v. Goes n. Ten Hou- tenstr. 24; N. W, Lamper-Minnaard v. Kapelle n. Van Rahdwyckstr. 3. Vertrokken personen: P. Spangier n. 's-Gravenhage, Aert v. d. Goesstr. 23; J. Jonkheer en gez. n. Dordrecht, Pa- tersweg 221; W. H, Hinz n. Zwitser land; Ph. Schipper en gez. n. Dordrecht, Bleijenhoek 16; A. P. Hoogesteger en gez. n. St. Laurens, Singelweg 6; N. A. de Munck en gez. n. België; Joh. Ver- schuure n. Rotterdam, Joubertstr. 13a; Ant. Dekker en gez. n. Wemeldinge, Wilhelminastr. 30; A. M. Burgs en gez. n. Goes, Westwal-43; A. A. v. d. Koppel- Ossé&aarde n. Enschede», Meeuwenstr. 92; W. Remijnse n. Goes, Oostwal 31; J. P. Steketee n. Arnemuiden, Molenweg 23; W. A. Maas-Duijnkerke n. Goes, Valckeslotlaan 85. Verhuizingen binnen de gemeente: W. de Kunder v. Ten Houtenstr. 23 n. Van Randwyckstr. 29; G. Tissink en gez. v. Stenge 1 n. Oude Boogaert 24; M. Tim merman en gez. v. Van Randwyckstr. 3 n. Van Tienhovenstr. 13; E. v. d. Ber^e v. Zweedijkseweg 1 n. Paardenmarkt 15; J. J. Paauwe en gez. v. Paardenmarkt 15 n. P. v. Meerdervoortstr. 16; P. J. de Leeuw en gez. v. Grintweg 24 n. Juli- Botsing met dodelijke afloop. Zaterdagmiddag 4.30 uur had op de Rijksweg alhier ter hoogte van de krui sing GrindwegVlietweg in de flauwe bocht een botsing plaats tussen 2 per sonenauto's, wat aan twee personen het leven kostte en waarbij twee personen zware verwondingen opliepen. De uit de richting Bergen op Zoom komende auto, bestuurd door de 56-jarige Ir. Rothuizen uit Middelburg met als inzittenden me vrouw Rothuizen, 56 jaar, hun dochter de 20-jarige C. R. en een vriend van de familie Rothuizen, een zekere L. de J. eveneens uit Middelburg, kwam op tot nu toe onverklaarbare oorzaak op de linkerweghelft terecht, waardoor de van een begrafenis in Kloetinge terugkeren de 35-jarige bestuurder van een andere auto, dhr. De Jager uit Zwijndrecht, met naast zich diens 29-jarige vrouw mevr. De J.-M., moeder dan 3 kinderen, niet meer de op hem toesnellende auto van R. kon ontwijken, met het gevolg dat beide met een hevige klap op elkaar botsten. De auto van R. boorde zich hierbij in, de flank van de auto van De J., waardoor mevr. De J. uit de auto werd geslingerd en zeer zwaar werd ge wond. Ook De J. bleek zwaar gewond te zijn. Mevr. R., welke met veiligheids gordel reed, bleek na te zijn bevrijd zo zwaar jgëivond' té zijn, dat zij kort daar op overleed. R. liep een shock op, mej. R. een bekken- en kaakfraktuur, terwijl de vriend De J. ongedeerd doch hevig ontdaan bleek te zijn. Na de door Dr. Nieuwenhuijse uit Kruiningen en Dr. Donker uit Krabbendijke verleende eer ste hulp werden de gewonden vervoerd naar het ziekenhuis St. Joanna te-Goes, waar nog dezelfde avond mevr. De J. is overleden. Mej. R. en dhr. De J. ver blijven momenteel nog in het ziekenhuis. Dhr. R. kon na behandeld te zijn naar huis keren. De beide auto's werden zwaar beschadigd en moesten docfr een kraanwagen worden weggesleept. Postduivententoons telling. A.s. zaterdag zal in „Ons Dorpshuis" een tentoonstelling worden gehouden, welke is georganiseerd door de postdui- venhoudersvereniging „De Vrijheidsduif" en voor het publiek toegankelijk zal zijn vahaf des middags 4 uur. Naar men ons meedeelde heeft hier voor de jaarlijks weerkerende tentoonstellingen nimmer een zo grote inschrijving plaats gehad. Niet minder dah 480, duiven zijn reeds ingeschreven resp. uit Kruiningen, Krab bendijke, Rilland, Waarde, Yerseke, Ka pelle, Wemeldinge, Middelburg en Sou burg. De uit drie heren gevormde jury heeft tot taak de vogels, welke in 8 klassen zijn ondergebracht, te keuren op vliégcapaciteit en algemene indruk. In elke klasse is per 5 duiven een prjjs? „Apollo" jubileert. Het was in september 1937 dat door de Gem. Zangvereniging „Crescendo" onder leiding van haar toenmalige di recteur dhr. M. J. van den Berge een uitvoering werd gegeven van de beken de en meeslepende wals van Strauss „Aan de schone blauwe Donau". Hierbij was muzikale begeleiding vereist en een zevental violisten en een pianist werden bereid gevonden hieraan hun medewer king te verlenen. Het samen musiceren beviel de muzikanten zo goed, dat zij besloten gezamenlijk te blijven musice ren, wat resulteerde in de oprichting van de orkestvereniging „Apollo". Deze naam werd gekozen omdat voorheen ook een strijkorkest onder deze naam hier bestaan had. De eerste jaren werd gerepeteerd onder leiding van dhr. Van den Berge, vanaf 1941 onder leiding van dhr. Adr. B. Holster. Het orkest bestaat uit 17 vaste leden, bij concerten uitge breid tot 25. De vereniging bestaat de zer dagen dus 25 jaar. Zij hoopt dit feit te herdenken door het geven van een jubileumconcert op vrijdag 23 novem ber a.s., waarbij o.a. met medewerking van „Crescendo" weer de wals „Aan de schone blauwe Donau" zal worden uit gevoerd, die de aanleiding was tot de oprichting van het orkest. Gevonden voorwerpen. Als gevonden voorwerpen zijn op het politiebureau aangegeven een allumini- umkleurig dekkleed en een beige stof jas. Inlichtingen hierover op het politie bureau, Burg. Vogelaarstraat 11. Voetbal. De zaterdag gespeelde wedstrijd van de B I junioren tegen de B I junioren uit Yerseke eindigde in een 40 neder laag voor de onzen. Ook de Kruiningse pupillen moesten de meerderheid van de Yersekse pupillen erkennen; deze wonnen met 60. Zaterdag speelt het A I juniorenteam tegen de A I junioren van Kapelle. Het le elftal van Kruiningen gaat op be zoek bij Robur I. Het 2e en 3e elftal spelen resp. tegen Kwadendamme I en II. Herdenking jubilea. Dat de herdenking van drie jubilea der familie Van Paasschen een zo over- weldige belangstelling zou hebben, heb ben zij nimmer kunnen vermoeden. Reeds vanaf des morgens reden auto's met familie en kennissen af en aan, welke hen kwamen feliciteren met het feit dat: de bodedienst op Goes nu reeds 100 jaar door de familie Van Paasschen wordt onderhouden; Jaap Bo de het feit herdacht dat hij zelf nu reeds 45 jaar hieraan zijn krachten geeft en dat hij dinsdag 60 jaar is geworden. Was de receptie welke om 3 uur aan ving in het bevlagde Dorpshuis reeds zeer druk bezocht, o.a door dhr. Van Melle uit Goes als representant van de Goese middenstand, dhr. Rooze als ver tegenwoordiger der bode-organisatie, ve le collega's, besturen der diverse ver enigingen, zakenrelaties en zelfs de Rijksverkeersinspectie, de receptie wel ke volgde op de koffietafel voor familie en genodigden welke werd geleid door Ds. Hoffman, overtrof in aantal bezoe kers nog verre die van de eerste re ceptie. Hier merktpn wij o.a. op: het volledig college van B. en W., de secre taris der gemeente Kruiningen, de fir ma's Meijer, Maas, vertegenwoordigers der veilingvereniging Kapelle en Goes, dhr Louisse uit Goes als oud-Kruininger en als vertegenwoordiger der gemeente politie uit Goes en vele anaereii." Bur gemeester Schipper rjchtt'è als hoofd der gemeente, namens alle ingezetenen, zich met een zeer hartelijk woord tot de familie Van Paasschen, daarbij beklem tonend de grote service welke door de familie Van Paasschen wordt geboden aan de gehele bevolking van Kruinin gen en sprak dè wens uit dat nóg zeer vele jaren van deze service zal mogen worden genoten.^ In totaal kwamen 175 personen deze beide recepties be zoeken. De Kon. Harmonie E.M.M. bracht te 9 uur een muzikale serenade op het toneel onder leiding van haar dirigent dhr. Adr. B. Holster. De voor zitter complimenteerde de familie met deze jubilea. Het voorste gedeelte van het toneel ypas herschapen in een ware bloemen- eii cadeautuin. 65 bloemstuk ken alsmede een 40-tal zeer waardevolle cadeaus stonden opgesteld. Vele felici taties per brief of telegram werden door Tante Pos bezorgd. Dhr. Vuik, een col lega van de oudste zoon, die de algeme ne leiding had en als ceremoniemeester teveriè de diverse sprekers en genodig den c&nkte, deed dit namens de gehele familie. Woorden schieten Jaap Bode mi Bedankt voor beroep. Kand. F. B. Fennema te Marrum (F.) heeft bedankt voor het beroep naar de Geref. kerk alhier. Bisamrat gevangen. De jachtopziener M. Eversdijk heeft dezer dagen in zijn fuik in het viswater in de Zimmermanpolder een bisamrat gevangen. In korte tijd heeft de jacht opziener reeds zes van deze exemplaren in zijn fuik gevangen. Voetbal. Rillandia I speelde zaterdag te Krab bendijke tegen det eerste elftal van die naam. Krabbendijke won met 41. Ril landia II trok naar Heinkenszand en verloor daar met 42. Bekend dorpsgenoot overleden. Onze dorpsgenoot dhr. M. Walraven is vorige week woensdag te Utrecht, waar hij voor zijn werk moest zijn, plot seling-overleden. De overledene bereikte de leeftijd van 29 jaar. Hij laat een vrouw en een kind achter. Het mede leven met de echtgenote en de familie was zeer groot. Dhr. Walraven was in leven administrateur van de Prov. Ver eniging „Het Groene Kruis" te Goes, penningmeester van de Ned. Herv. kleu terschool en notabel van de Ned. Herv. Kerk alhier. Zaterdagmiddag is het stoffelijk overschot op de algemene be graafplaats ter aarde besteld. De kist werd gedragen door de notabelen der Ned-, Herv. Kerk. Een groot aantal bloemstukken en kransen waren aan wezig, o.a. van Het Groene Kruis, Kerk voogdij Ned. Herv. Kerk, Ned. Herv. kleuterschool en voorts een groot aan tal van familie en kennissen. Aan de groeve werd o.a. gesproken door burge meester H. P. Everwijn uit Zuidzande, voorzitter van de prov. ver. Het Groene Kruis, dhr. J. A. Boot, pres.-kerkvoogd sprak namens kerkvoogden en notabe len der Ned. Herv. Kerk en het bestuur van de Ned. Herv. kleuterschool. Spre kers roemden de overledene als een ijve rig en accuraat ambtenaar. Verder werd het woord gevoerd door Ds. G. Blok, Ned. Herv. predikant, die zijn toespraak eindigde met het „Onze Vader". Mevr. Walraven-v. d. Sande dankte aan de ge opende groeve voor het hartelijk mede leven en de laatste eer aan haar echt genoot bewezen. Een groot aantal be langstellenden was op de begraafplaats1 aanwezig, o.a burgemeester J. C. W. Jobse, voorzitter van de plaatselijke vereniging Het Groene Kruis, benevens verscheidene bestuursleden van Het Groene Kruis en kleuterschool. Raad komt bijeen. In de raadsvergadering die gehouden zal worden op vrijdag 16 november zal o.m. een voorstel van B. en W. behan deld worden tot aanschaffing van een manschappen-tr'ekkerwagen voor de vrijwillige brandweer, hetgeen een uit gaaf zal vorderen van 20.000,Ver der komt een voorstel aan de orde om 6000,beschikbaar te stellen voor uitbreiding straatverlichting met 10 lichtmasten. De bedoeling is om er één te plaatsen in de Irenestraat, één in de Veste, vier op de Hoofdweg bij het ge meentehuis en dorpshuis en vier in de Bathpolder. Verder komt aan de orde de huurverhoging ,yan diverse woningen. Kerkeraden in verzet. De vier protestantse kerken alhier zijn in verzet gekomen tegen het prin cipebesluit van de gemeenteraad van Rilland-Bath om het gemeentelijk sport terrein ter beschikking te stellen van de Katholieke Arbeiders Jeugd, voor sportbeoefening op zondag. De gezamen lijke kerkeraden van de Geref. Gemeen te, de Geref. Kerk, de Herv. Gemeente en de Vrij Evangelische Gemeente heb ben in een adres aan de gemeenteraad aangedrongen op herroeping van dit be sluit. De raad heeft het besluit genomen in zijn vergadering van 1 oktober j.l. Er werd in deze vergadering aan her innerd, dat tien jaar geleden de raad het besluit nam, dat het gemeentelijk sportterrein qp zondag niet zou mogen worden gebruikt. De kerkeraden beto gen, dat hierdoor de gefroelens van het merendeel van hun gemeenteleden wor den gekwetst. Tenslotte wordt opge merkt, dat zij het besluit van de raad betreuren. Bij de raad wordt er ten sterkste op aangedrongen het besluit te willen herroepen. met 1 0 voor. Deze vreugde duurde kort, want na een minuut of wat kwam de gelijkmaker, 11. Deze stand werd behouden tot de rust. Na de thee had Krabbendijke meer geluk. Van' Oosten maakte 21 en zelfs 31 en tot slot bracht onze benjamin in het elftal, Jo Poortvliet, de stand op 41. De wed strijd werd sportief gespeeld en dat hoopt het bestuur der v.v. Krabbendijke nog dikwijls te kunnen zeggen. Laat de sport sport blijven. Alle lof, Rillandse en Krabbendijkse voetballers! „Houwen zo!" Het tweede elftal trok naar We meldinge en mocht daar zijn leiderspo sitie versterken, hoewel zij nog zeker niet mogen en kunnen juichen. De B- junioren speelden thuis een voorwed strijd tegen Wemeldinge B-junioYen en verloren met 41. Het programma voor a.s. zaterdag luidt als volgt: Het eerste elftal moet uit naar Sleeuwijk, het derde elftal ont vangt thuis Wolfaartsdijk en de A- junioren spelen een voorwedstrijd tegen Hansweertse Boys. Voetbal. Zaterdagmiddag kwam alleen Waar de I in het veld, tegen Nieuwdorp II, en van een spannende wedstrijd kon men hier niet spreken. Maar liefst 12 maal moest de Nieuwdorpse keeper de bal uit het net vissen. Waarde kon zijn doel schoon houdep, zodat hej: einde kwam met een 120 overwinning voor Waar de. Zaterdag trekt Waarde I naar Kloe tinge III, Waarde II naar Axel, terwijl de junioren een thuiswedstrijd hebben. „Vooruit" naar concours. De muziekvereniging „Vooruit" zal zaterdag 24 november deel nemen aan het zaalconcours, uitgeschreven door de Zeeuwse Bond van Harmonie- en Fan faregezelschappen, dat wordt gehouden in de concert- en gehoorzaal te Middel burg. Er zullen twee verplichte num mers ter beoordeling worden gespeeld. Voetbal. Zaterdagmiddag moest Kapelle I op eigen terrein de winst afstaan aan Wol faartsdijk I, dat met een 13 stand de wedstrijd, die een niet onaantrekkelijk verloop had, afsloot. De winnende doel punten kwamen voor Wolfaartsdijk in de laatste tien minuten door enkele snelle uitvallen. Met de rust was een 11 gelijke stand bereikt. Het tweede, dat te gast was bij A.K.F. te Goes, deel de de punten broederlijk (11). Korfbal. Het tweede twaalftal van Elto heeft zaterdagmiddag j.l. op eigen veld met scherp geschoten. Met niet minder dan 90 versloeg het Volharding. De aspi ranten, die tegen Tjoba binnen de lijnen kwamen, boekten dezelfde score, zij het in het voordeel van Tjoba. Diamant en goud. Een diamanten huwelijksfeest beleef de het echtpaar A. Ganseman-Noussen dinsdag en een gouden huwelijksfeest werd herdacht door het echtpaar J. v. d. Vrie-van Koeveringe. Ter gelegenheid van deze feestelijkheden hadden de buurtbewoners de vlag uitgestoken. Aan het diamanten paar bracht het muziek korps „Ons Genoegen" een serenade. Hengelkampioenschappen. De hengelsportvereniging „De Kapel- se Kanaalvissers" heeft tijdens de vrij dagavond gehouden algemene vergade ring de uitslagen bekendgemaakt van de deze zomer gehouden kampioen schapswedstrijden. Hiervoor werden ze ven wedstrijden gehouden. Bij de seni oren werd C. van Liere kampioen; bij de junioren ging de eerste prijs naar G. J. Lepoeter. De verdere uitslagen zijn: Senioren; 2. J. P. Lepoeter; 3. J. Lepoeter Sr.; 4. J. Bentschap-Knook; 5. C. Visscher; P. J. Lepoeter; 7. C. Burger; 8. M. P. Versluis; 9. G. Heers pink; 10. J. Ganseman. Junioren: 2. Bram Hoogesteger; 3. G. J. Burger; 4. Freek Bolle; 5. Ab Overbeeke. In totaal werden over deze wedstrijden 55240 pun ten gevist. De prijs voor de grootste bot ging naar W. van de Vrede, die voor de grootste paling naar C. Burger. Hoe het onze elftallen verging. Het eerste elftal kreeg Rillandia op bezoek, dat is reeds lange jaren een derby. Rillandia had vroeg geluk en stond na 10 minuten spelen reeds De kennis hierloe rL I J 1)1 en juisle Baby- bii'l A J tl m I verzorging in een "II Raadsvergadering. De gemeentebegroting 1963 is weder om sluitend verkregen. Er is zelfs een post van 42.728,54 als onvoorziene uit gaven in opgenomen. Ais inkomsten en uitgaven geeft ze een eindbedrag aan van 1.408.876,84. De kapitaaldienst sluit met een nadelig saldo van 368.379,78 op een totaalbedrag; aan in komsten en uitgaven van 4.800.422,76. Ook de begroting van de burgerlijke in stelling voor maatschappelijke zorg werd aangeboden. Deze is sluitend gemaakt met een gemeentelijke bijdrage van 30.000,In de toelichting op de be groting wordt opgemerkt, dat -met de mogelijkheid rekening is gehouden dat aan kapitaalswerken kunnen worden uitgevoerd: le. De slotfase van de ver nieuwing van de openbare verlichting, aangezien het niet mogelijk is gebleken met het aanvankelijk geraamde bedrag de gehele gemeente van een moderne straatverlichting te voorzien; 2e. Ver breding en herstrating van de Stati onsstraat vanaf de Van der Biltlaan tot de Biezelingsestraat en bestrating van hèt rijwielpad langs het gedeelte vanaf de veiling tot de Dijkwelsestraat; 3e. Uitbreiding van de bijzondere lagere school te Kapelle; 4e. Voortzetting van de uitvoering van het -rioleringsplan. Wat het woningbedrijf betreft, waarvan de begroting eveneens werd aangebo den, wordt opgemerkt, dat het noodza kelijk wordt, dat de gemeente spoedig de

Scheldebode | 1962 | | pagina 2