oo BAAYENS WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT Dames- en meisjesmaniels Heren- en jongensjassen en coats RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE £[STR.106-fiOES De speciaalzaak voor Uw BRIL Raadsvergadering. Maandagavond vergaderde de raad der gemeente. In deze vergadering zijn zeer weinig agendapunten behandeld, dit omdat de tijd het niet meer toeliet. Als kleuterleidster werd benoemd mej. C. C. J. Goeree uit Noordwijkerhout, met in gang van 1 jaunari 1963. Met ingang van dezelfde datum is aan mej. H. A. Rouw eervol ontslag verleend als kleu terleidster. Het voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van een rioolbelasing in de gemeente werd tot een volgende ver gadering aangehouden. Het was in deze vergadering dat de moeilijkheden tus sen B. en W. ter sprake kwamen in de raad. Een punt waar vele harde woor den over zijn gevallen en waar uitein delijk na 3 uur debateren niets uit voort is gekomen, daar men nog in de nete lige positie is gebonden. De moeilijk heden zijn begonnen om tot een ver gaderuur van B. en W. te komen. De beide wethouders waren voor het ver gaderen in de avonduren, terwijl de bur gemeester voor een middagvergadering was. Hierover is een meningsverschil ontstaan, dat het college in een impas se heeft gemanoeuvreerd. Dhr. J. A. de Schipper (A.R.) stelde reeds aan het begin der vergadering enkele vragen aan B. en W., n.l. hoe staan de zaken nu betreffen het college. De moeilijkhe den hebben wij uit de pers en publieke mond horen vertellen. Spoedig was het alle raadsleden duidelijk wat er precies aan de hand was toen de burgemeester een toespraak hield en zich bijzonder concentreerde op de beide wethouders. Hij schetste de gehele gang van zaken rond de affaire, waarbij hij vaak scher pe aanvallen deed op wethouder Schou- wenaar. De burgemeester deelde de raad mede dat reeds drie vergaderingen niet door de wethouders waren bezocht, n.l. op 3, 23 en 29 oktober. Dit wegblijven is onwettig, want in afwachting van een beslissing van de Kroon, waar het door de burgemeester is ingediend, blijft het besluit dertig dagen buiten uitvoe ring. Hier wordt, aldus de burgemees ter, met de gemeentelijke belangen op een schandalige wijze gesold. Verder verklaarde de spreker in zijn betoog, dat dhr. Schouwenaar niet in het alge meen belang handelt, maar meer het eigen belang voorgaat. Na deze mede delingen kregen beide wethouders als mede de raadsleden het woord, waarvan dan ook een dankbaar gebruik werd gemaakt. Wethouder Veerhoek was stomverbaasd geweest toen de burge meester voorstelde om 's middags te vergaderen. Wethouder Schouwenaar ging dieper op de genoemde punten in, dit ook wel omdat hij vooral was aan gevallen. De opmerking van de burge meester over dictatuur en chantage noemde dhr. Schouwenaar insinuaties. Het is burgemeester, de bekende mis leiding, de halve waarheden van dhr. Van Sas. Volgens wethouder Schouwe naar alsmede wethouder Veerhoek werd gesteld, dat een compromis voorgesteld was door Ged. Staten. Hier is aldus de burgemeester geen sprake van, dit zelfs driemaal herhalend!!! Alle raadsleden betreurden het dat aan dit gebeuren door de pers bekendheid was gegeven. Dit is alsdus de burgemeester niet door hem gebeurd. Maar ook niet van mij, aldus dhr. Schouwenaar, die dit met het persbericht verduidelijkte, door en kele facetten daaruit voor te lezen. In het betoog van dhr. Schouwenaar ver stomde alles door een opschudding die veroorzaakt werd door de boven de ta fel hangende lamp, welke een sluiting maakte en zodoende de halve raadzaal in het schemerduister zette. Ieder raads 1 lid gaf na dit intermezzo zijn mening over deze geschiedenis en allen betreur den het dat zoiets nu al in het begin van de zittingsperiode plaats vindt. Na vele vragen te hebben gesteld aan de voorzitter en wethouders, eindigde het gesprek van de raadsleden, waarop de burgemeester nu een antwoord ging ge ven dat 45 minuten duurde, maar ook na dit gesprek bleek een oplossing niet te zijn gevonden, waarop dhr. P. J. J. Dekker (V.V.D.) een motie indiende, waarbij werd gesteld met een schone lei te beginnen en in onderling overleg het aanvangsuur der S. en W.-vergade- ringen te regelen. Deze motie werd met 5 tegen 2 stemmen verworpen. Dit was de laatste poging die nog te doen was en door de mislukking bleek het drie- urige debat geen resultaat te hebben opgeleverd. De aan het begin der ver gadering gestelde vragen door dhr. Schouwenaar werden beantwoord door de voorzitter, n.l. waarom en door wie is politie-aanwezigheid gevraagd. Dit is aldus de voorzitter, omdat voor deze vergadering een grote publieke belang stelling werd verwacht. De volgende vraag van dhr. Schouwenaar was waar om een microfoon voor de bandrecorder op de raadstafel stond zonder dat de raadsleden daarvan in kennis waren ge steld. Dit is met tegenzin van de voor zitter gebeurd, maar op verzoek van de secretaris, dit om notulering te ver gemakkelijken. Het is nu echter duide lijk dat de kwestie van de vaststelling van het aanvangsuur der vergaderingen, de B. en W.-verhoudingen grondig zijn verstoord en dit is een diep treurige geschiedenis en hopelijk zal in het al gemeen belang deze geschiedenis opge lost worden op een redelijke wijze, zo dat Wemeldinge weer op geregelde tij den zijn college zal zien vergaderen en de rust kan weerkeren. Rijkspostspaarbank. Op het Rijkspostkantoor te Wemel dinge werd in de maand oktober aan spaargelden gestort tot een bedrag van 19.502,19 en terugbetaald tot een be drag van 24.513,73. Er werden drie nieuwe boekjes uitgereikt. Coöp. Boerenleenbank. Bij de Coöp. Boerenleenbank alhier werd in de maand oktober aan spaar gelden gestort tot een bedrag van 238.357,06 en terugbetaald 83.413,42, een spaarsaldo over oktober dus van 154.943,65. Het saldo aan het eind der maand bedroeg 4.069.930,58. In dezelfde periode werden 24 nieuwe boekjes uitgereikt. Tentoonstelling. De afd. Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen toonde strobloemen in het gymnastieklokaal. In de drie da gen dat de tentoonstelling geopend was kwam een groot aantal belangstellenden de tentoonstelling bezichtigen, n.l. 1200. Er was in het gymnastieklokaal een unieke en bijzonder aantrekkelijke ex positie ingericht. Tal van fraaie werk stukken waren opgesteld. Ook aan de verkoopstand was er grote belangstel ling, zodat aan het slot van de ten toonstelling alles was verkocht. Door deze tentoonstelling heeft de afdeling Wemeldinge van zich laten horen tot ver buiten Zeeland toe, omdat de be zoekers ook uit andere provincies wa ren gekomen om dit uniek gebeuren te bewonderen, n.l. „Rapsodie in kleuren". Voetbal. Zaterdag spèelde Wemeldinge I thuis tegen Wijk I. In deze wedstrijd, die on danks de gladheid van het veld in een hoog tempo werd gespeeld, bleek al spoedig dat Wemeldinge het tegen deze ploeg zou kunnen halen, als alles op al les gezet zou worden. Dit is dan ook gebeurd, alle spelers hebben met een groot elan deze wedstrijd gespeeld. Het was in de 16e minuut toen Houtekamer scoorde voor Wemeldinge. De Jonge verhoogde de voorsprong in de 36e mi nuut en tekende 20 aan, in de 42e minuut schoot v. d. Ley voor Wijk raak. Met de stand 21 werd gerust. Na de rust kwam een zwaar aanvallend Wijk in het veld. Het was juist in deze periode dat doelman Gijssel op fantasti sche wijze zijn doel schoon hield. In de 15e minuut was het weer De Jonge die de Wijk-doelman het nakijken gaf. In de 35e minuut maakte v. d. Ley nog een tegenpunt, maar dit kon de winst niet meer in de weg staan, want We meldinge ontnam alle schietkansen aan Wijk. A.s. zaterdag speelt Wemeldinge II thuis tegen Krabbendijke. Het eerste elftal trekt naar S.S.C. Gemeenteavond. Dezer dagen werd in 't Jeugdgebouw door de Herv. Gemeente een gemeente avond gehouden. In deze vergadering, die onder leiding van de plaatselijke predikant Ds. Zoodsma stond, werd de zesjaarlijkse stemming gehouden voor het verkiezen van de kerkeraadsleden. De uitslag van de stemming was, dat de Gemeente zelf de kandidaten zal stel len en stemmen. Verder deden de pre dikant en de president-kerkvoogd me dedelingen aan de Gemeente over de huishoudelijke zaken, waarover enige tijd werd gediscuseerd. Tevens deelde de president-kerkvoogd mede, dat de vrijwillige bijdragen tot nu toe 8000, hebben opgebracht. Na de pauze hield. Ds. Zoodsma een causerie over het on derwerp „De Oecumene". Terug uit Nieuw-Guinea. De heer J. C. Adriaansen alhier werd door een vlaggende buürt ontvangen bij zijn terugkeer uit Nieuw-Guinea, waar hij 16 maanden als militair is geweest. Eeuwfeest. 4 Onze Kruiningse bodedienst op Goes viert a.s. woensdag 13 november haar 100-jarig bestaan. Immers op 13 no vember 1862 gaf de uit Sluis afkomsti ge Jaap van Paasschen de brui aan het smidsvak waarin hij tot dan toe werk zaam was geweest, trok de klompen aan en ging met een kruiwagen op stap (na eerst te hebben geïnformeerd bij enkele burgers of eventueel boodschap pen nodig waren) via Schore, Biezelin- ge, Kapelle, Kloetinge naar Goes en opende hiermede de thans 100 jaar be staande bodedienst. Dat deze eerste reis het, voor die tijd, veel belovende bedrag van 10 cent opleverde wegens het meebrengen van een kistje (klan ten?) sigaren voor wijlen notaris Prins, ontmoedigde hem geenszins. Elke vol gende week trok hij er weer op uit, het 25 km lange traject onder z'n klompen vertredend, 50 km visa versa. Dat er perspectief in zat bleek wel toen hij ongeveer twee jaar later een hondenkar aanschafte en nu rijdend het traject aflegde. Zes jaar lang reed hij met de hond (en) bespannen kar naar Goes om de diverse boodschappen te doen welke de burgerij hem opgaf. Weldra was hij dan ook een graag geziene gast in de Goese middenstandsbedrijven. Allerhan de zaken werden door hem opgehaald, weggebracht en vervoerd. Tot 1870 flo reerde de zaak dusdanig, dat een steen ezeltje kon worden aangeschaft, hier mee bewijzende dat vooruitgang en aan passingsvermogen ook bij hem van in vloed waren. Elf jaar werd hiermede de bodedienst onderhouden tot zoon Kees van Paaschen (nu Kees Bode) de paar- dentractie invoerde door het aanschaf fen van een hit, wat weer sneller bleek te gaan en waardoor weer meer kon worden vervoerd. Jaap Bode, de zoon van Kees Bode, moest als 15-jarige knaap de teugels in handen nemen toen vader kwam te overlijden. Nog elf jaar, tot 1928, reed hij eveneens met paard en walgen naar Goes. Belasting betalen, medicijnen ophalen, kasten, bedden etc. meebrengen, waren zo de zaken die door hem werden vervoerd. In de wagen stond dan ook meestal een kist waarin de kleine boodschapjes werden gebor gen, terwijl de grotere stukken in volg orde van aflevering werden opgetast. Op 21-jarige leeftijd trad Jaap in het huwelijk met Kee, welke het werken wel gewoon was, ze was op een 'hof steed je opgevoed, en moest ook hier de handen uit de mouwen steken. De paarden ver zorgen als ze thuis kwamen vanuit Goes met het door haar reeds gesneden hooi en bieten alsmede de door haar schoongemaakte stallen en als het no dig was ook nog helpen bij het ophalen van goederen, hebben haar gemaakt tot deelgenoot in de bloei van deze zaak. Dat het echter niet altijd voor de wind ging blijkt uit het feit dat meermalen een paard kreupel was of zelfs aan ko liek doodging, hetgeen veelal een zoda nige tegenslag bleek te zijn, dat ten koste van vele inspanningen de zaak draaiend kon blijven. Toen in 1928 Jaap Bode overging tot het aanschaffen van een Chevrolet vrachtauto was de ge dachte: „Nu zijn we er uit". Niets is echter minder waar. Niet alleen Jaap Bode ging over op autovervoer; ook de grossiers schaften zich auto's aan om hun klanten zelf te kunnen bedienen, hiermede een nekslag toedienende aan de bodediensten. Tijdens de tweede we reldoorlog moest nogmaals worden te ruggegrepen op het paard. Banden wa ren haast niet te krijgen, zodat het gebeurde dat 2 oude banden over elkaar met daarin een oude binnenband (met veel lappen) uitkomst moest brengen. Het was dan ook niet zeldzaam dat 7 keer op één enkele reis moest worden „gelapt". Ondertussen deden ook kin deren hun intrede in hun gezin, waar van Chris en Jaap thans medewerken in het nu tot drie auto's uitgebreide be drijf, waaraan nu ook expeditie is ver bonden, aldus de traditie voortzettend. Zo zal dan woensdag 14 november in het teken staan van dit moeizaam op gebouwde en tot bloei gebrachte bedrijf, wat door taaie volharding, de Van Paas- schens eigen, een zodanige vorm heeft aangenomen, dat reeds weer wordt ge dacht aan uitbreiding van het gebou wencomplex. Het ziet er naar uit dat deze dag, met haar drie hoogtijden: Jaap Bode wordt 60 jaar, is 45 jaar bode en viert het 100-jarig bestaan der zaak, voor het gezin Van Paasschen niet ongemerkt zal voorbij gaan. De gehele bevolking van Kruiningen is nauw ver bonden met deze zaak en dus met deze familie. Wij wensen hen dan ook een nog zeer lange voortzetting van hun bedrijf toe en spreken de wens uit dat Jaap Bode en Kee nog lange tijd mo gen klaar staan voor de burgerij van Kruiningen. Voetbal. Zaterdag speelden de junioren A I tegen de A I junioren van Hansweertse Boys. Het werd een 30 nederlaag voor de onzen. Het eerste elftal, wat naar 's-Heerenhoek trok om er de Patrijzen I te bekampen, kwam er eveneens be kaaid af en moest, overigens volgens de verwachting, de puntjes in 's-Heeren hoek laten. De uitslag 53 liet dan ook geen twijfel over. Kruiningen II, dat uitkwam tegen Patrijzen II, deed het beter; een 32 overwinning was de buit waarmee ze uit 's-Heerenhoek huis waarts keerden. Zaterdag spelen de junioren A I een wedstrijd tegen Rillandia A I junioren, de B I junioren komen thuis uit tegen Yerseke B I junioren en de pupillen zullen het eveneens thuis opnemen te gen de Yerseke pupillen. Scheepvaartbeweging. In de maand oktober 1962 passeerden er door het kanaal door Zuid-Beveland in totaal 7.232 schepen, welke een to taal inhoud hadden van 3.779.794 ton. Hiervan waren er 4.905 schepen van 2.564.597 ton geladen en 2.Ï18 schepen van 1.233.197 ton waren ledig. De ge laden schepen bestonden uit 4.641 mo torschepen van 2.243.317 ton, 248 sleep- schepen van 316.129 ton en 16 coasters van 5.151 ton. De ledige schepen be stonden uit: 1.757 motorschepen van 1.013.504 ton, 178 sleepschepen van 200.712 ton en 24 coasters van 8.795 ton. Verder passeerden er nog 559 mo tor- stoomsleepboten, welke een geza menlijke tonnage hadden van 10.816 ton. Tot de rijnvaart behoorden 824 geladen motorschepen van 511.717 ton en 113 geladen sleepschepen van 156.970 ton en 88 ledige motorschepen van 71.804 ton en 1 ledig sleepschip van 661 ton, alle naar België. Tevens 633 geladen mo torschepen van 398.273 ton en 27 gela den sleepschepen van 37.911 ton en 36 ledige sleepschepen van 21.116 ton alle naar België. In nationaliteiten waren de schepen verdeeld in 4.428 Nederland se, 2.057 Belgische, 301 Duitse, 249 Franse, 269 Zwitserse, 10 Luxemburgse, 5 Oostenrijkse, 3 Poolse en 1 Russisch. In de maand oktober passeerden er 104 schepen meer dan in de maand septem ber van dit jaar. 40-jarig bestaan. Vrijdagavond herdacht- de Hervormde Vrouwenvereniging „Draagt Elkanders Lasten" het 40-jarig bestaan. De fees telijke bijeenkomst vond plaats in de consistorie. De presidente, mevr. Brons geest, opende de avond en verwelkomde de leden en 2 deputaties van afgevaar digden uit Kruiningen en Schore. De avond werd door de leden zelf verzorgd met toneelstukjes, zang e.d., dat er me de toe bijdroeg dat de stemming opper best was. Een verloting van voorwerpen door de leden zelf bijeengebracht, bracht 75,op. Ook de restauratiecommissie deelde in de feestvreugde, want secre taris Pouwer mocht een bedrag van 400,in ontvangst nemen. De dames kunnen op een echt geslaagd jubileum feest terugzien. Op sluisdeur gevaren. Zaterdagmiddag is het Belgische mo torschip „Albano" van 1310 ton groot op een der vloeddeuren van de midden- sluis gevaren. Het schip was met een lading mangaanerts van Antwerpen op weg naar Schwelgern. Bij het binnen varen van de sluis liet de kapitein de motor en 't schip een verkeerde manoeu vre maken, met genoemd gevolg. Na een flinke borgstelling kon het schip zijn reis vervolgen. De sluisdeur moest worden verwijderd, zodat de sluis ge ruime tijd buiten werking zal zijn. Restauratie Ned. Herv. kerk. Was de streefdatum eerst eind de cember om de 10.000, —te overschrij den, deze week kon men met vreugde bekend maken, dat dit bedrag 1 no vember al bij elkaar is gebracht. Dit is hoofdzakelijk te danken aan enkele grote giften (waarbij ook van buiten 'n GEHEEL NIEUWE COLLECTIE SPAAR ANIMO ZEGELS KREMERSTRAAT 11 - BERGEN OP ZOOM Collecte. De vorige week gehouden N.O.V.I.B.- collecte ten bate van de anti-honger-ac- tie 1962 heeft in de gemeente Kruinin gen een bedrag van 1.046,90 opgele verd. Een woord van dank aan collectanten en zij die gaven, is hier zeker op zijn plaats. N.C.V.B. Woensdag hield de ring oostelijk Zuid- Beveland van Herv. Vrouwengroepen, haar jaarlijkse ringmiddag in „Ons Dorpshuis". Zij stond voor de laatste maal onder leiding van haar presiden te mevr. Blok-Wondergem. Nadat op de gebruikelijke wijze geopend was, hield de president een korte meditatie met als hoof gedachte het onderwerp „Die nen". Na een kort welkomstwoord tot de aanwezigen werd het woord gegeven aan mej. Haselen, officier bij de Rijks politie te Dordrecht, die sprak over „De taak van de kinderpolitie". Daarin be lichtte zij het doel en ontstaan van haar werk en stelde zij verschillende erva ringen uit haar loopbaan als voorbeeld. De vragen aangaande dit onderwerp werden door haar tot volle tevredenheid beantwoord. Het tweede gedeelte van deze middag werd verzorgd door de af deling Kapelle, die op zeer verdienste lijke wijze het toneelstukje „De Klom penbarones" en een zendingsstukje „De Familiealbum" opvoerde. Tijdens dit samenzijn werden? J'enkele hartelijke woordeja van dank gericht tot de schei dende presidente, welke vergezeld wer den van een bloemstuk en geschenk. De nieuwe presidente, mevr. Meyaard uit Wèmeldinge, wferd door de vergade ring hartelijk welkom geheten. Met een woord van dank aan alle medewerken den werd deze ringmiddag door de nieu we presidente gesloten. Coöp. Boerenleenbank. Bij de spaarbank van de Coöp. Boe renleenbank werd in de maand oktober ingelegd 363.297,64 terugbetaald 262.948,66 meer ingelegd 100.348,98 Het saldo aan het eind van de maand bedroeg 9.839.058,54. Er werden 24 nieuwe boekjes uitgegeven. Hansweert) en aan het onvermoeibare werk van velen. Zo werden er bij het hengelconcours warme worstjes ver kocht. Van de Hervormde Vrouwenver eniging werd 400,ontvangen. De „eierkoeken-aktie" bracht tot nu toe 300,op en nog steeds kan deze lekkernij bij de pastorie of bij mevr. Griep besteld worden. Binnenkort wordt er weer met een nieuwe aktie gestart, n.l. een „lucifersaktie". Er zal gepro beerd worden om 10.000 pakken te ver kopen in Hansweert, maar ook in de omliggende dorpen. De prijs bedraagt j 0,50 per pak. Voor verzamelaars is het interessant te weten, dat er drie verschillende merken, met kiekjes van Hansweert, in een pak zitten. i Waterschade. Zaterdagmorgen werd het Belgische motorschip „Silani" door de sluismees- I ter afgeroepen, dat hij de middensluis in kon varen. Het starten van de motor wilde echter niet al te best vlotten en toen kapitein Cant eens op verkenning ging, kwam hij tot de ontdekking, dat zijn machinekamer vol water stond. Het snel gealarmeerde bergingsvaartuig „Inktvis" uit Hansweert wist de ma chinekamer weer leeg te pompen. De „Silani", welke met 500 ton ijzer op weg was van Monsin naar Rijswijk, had toch enkele dagen vertraging, daar het zou te water de machine behoorlijk had aan getast, zodat er nog een monteur aan te pas moest komen. Korfbal. Het eerste twaalftal van de korfbal vereniging „Zeelandia" behaalde zater dag nog een aardig succesje. Ze kwa men n.l. in het veld tegen „Elto" I uit Kapelle en wisten hun tegenstanders een gelijk spel af te dwingen. Dit puntje heeft Zeelandia echter hard nodig, daar ze nog steeds hekkensluiter is. Machineschade. Zondagmiddag kreeg het Belgische motorschip „Rijn-Schelde 5" op de Wes- terschelde, ter hoogte van Hansweert, machineschade. De assistentie werd in geroepen van het bergingsvaartuig „Inktvis", welke het ledige schip, dat op weg was van Antwerpen naar Duits land, de haven binnensleepte. Voetbal. Alleen de jeugd van Hansweertse Boys moest dit weekend spelen. Zater dag kwamen n.l. de A- en B-junioren in wedstrijden uit. De eersten wonnen met 30 van de junioren uit Kruinin gen. De B-junioren deden het niet min der: zij wonnen met 42 van de B- junioren van Yerseke. Opbrengst collecte. De in deze gemeente gehouden Zeeuw se Collecte heeft een bedrag opgebracht van 565,41. i T Voetbal. Zaterdag speelde Rillandia I op eigen veld tegen Smerdiek I. Na 10 minuten rolde de bal in het Rillandse doel. Mid- voor Zwagemakers verscheen alleen voor de Rillandse keeper en zijn schot verdween onhoudbaar in de rechter be nedenhoek (01). De bezoekers hadden niet lang plezier van hun voorsprong, want reeds 5 minuten later werkte linksbuiten De Boer de bal in het Smer- diekse doel (11). Een strafschop aan Smerdiek toegekend leverde geen resul taat op. Hoewel er verder flink werd aangepakt, werden er geen doelpunten meer gemaakt, zodat het einde kwam met een gelijk spel, 11. Rillandia II speelde tegen de Beren. Ook deze match eindigde in gelijk spel, 22. Rillandia III klopte Kloetinge III met 150. De Rillandse junjoren A I speelde, tegep de Kruiningse junioren A I en wonnen met 90. De junioren B I van Rilland speelden tegen de junioren B I van Krabbendijke en wonnen met 70. Vergadering N.C.A.B. De afd. Krabbendijke van de Ned. Chr. Agrarische Bond (voorheen Ned. Chr. Landarbeidersbondvergaderde voor de eerste maal in dit seizoen. Dhr. Den Hollander uit Goes sprak over de nieuwe c.a.o. 1963. Hierbij kwam naar voren dat er in de landbouw en waar schijnlijk ook in de tuinbouw voor de werknemers een achterstand bestaat in loon en arbeidstijd ten opzichte van an dere bedrijfstakken. Spreker hoopt dan ook dat deze achterstand spoedig in gehaald zal worden. Of in het nieuwe c.a.o.-jaar de algehele vrije zaterdag in gevoerd zal worden, is nog niet met zekerheid te zeggen. Dhr. Den Hollan der sloot deze vergadering. Blijde thuiskomst. Voor de familie Koster was het dins dag een bijzonder blijde dag. Hun zoon, geruime tijd als soldaat in Nieuw-Gui nea gezeten hebbend, keerde op deze dag terug. Vanuit Rotterdam werd hij afgehaald. De vele familie en vrienden toonden in de avonduren hun blijdschap door soldaat Koster geluk te gaan wen sen met zijn behouden thuiskomst. Voetbal. Het tweede elftal ontving Hoek. De thuisclub had na 5 minuten een voor sprong; Kriekaard maakte handig ge bruik van een fout in de verdediging, 10. Daarna golfde het spel over en weer, maar voor rust kwam er geen wij ziging meer in de stand. Na de thee was Krabbendijke wel het meest in de aanval, maar het was duidelijk te zien dat 4 van de gewone spelers afwezig waren. Ook Hoek maakte een paar doel- rijpe kansen om zeep. In de 35e minuut gelukte het Van Iwaarden om het 2e doelpunt te scoren, dat' ook de eind stand werd, 20 in het voordeel van Krabbendijke. Het derde elftal ging naar Nieuwdorp. Na een sportieve wedstrijd mochten zij winnen met 31. Zaterdag a.s. is er een derby, Krab bendijke IRillandia I. Het tweede elf tal gaat naar Wemeldinge II en de ju nioren B spelen thuis. Behouden thuiskomst. De dienstplichtige soldaat C. Bouter- se is na een verblijf van zes maanden in Nieuw-Guinea maandag weer in goede welstand in zijn familiekring weergekeerd. Hij maakte de thuisreis met de „Seven Seas". Oranjevereniging jubileert. Vrijdagavond werd in zaal Koeman een gezellige avond aangeboden aan de leden door het bestuur van de Oranje vereniging, ter gelegenheid van haar 25- jarig bestaan. De voorzitter, dhr. C. J. Klap, kon vele aanwezigen welkom he ten en memoreerde de gebeurtenissen van de 'afgelópen 25 jaar. De vereni ging heeft zich bij diverse feestelijk heden van haar goede zijde laten zien, waaruit blijkt dat haar bestaan zeer ge rechtvaardigd is en onmisbaar in het dorpsleven. Vele gelukwensen werden uitgesproken. Allereerst door waarne mend burgemeester A. Lokker namens het gemeentebestuur. Namens de zus terverenigingen van Rilland-Bath en Krabbendijke spraken dhrn. Boot en Markusse, die een enveloppe met in houd aanboden. Dhr. H. M. Dek sprak namens de muziekvereniging „Vooruit" en bood eveneens een enveloppe aan. Namens personeel en leerlingen sprak het hoofd der school dhr. C. van Leeu wen. De voorzitter dahkte alle sprekers voor hun waarderende woorden. Verder op deze avond trad op de mandoline vereniging „Excelsior" uit Kruiningen met een gevarieerd programma, be staande uit muziek, zang en schetsjes, waarmee zij er een goede stemming in wisten te brengen. De avond werd be sloten met een gezellig samenzijn. Voetbal. Waarde I speelde zaterdag j.l. ,tegen 's-H. Hendrikskinderen een competitie wedstrijd. Van het begin af trad Waar de goed op en wist deze wedstrijd om te zetten in een 53 overwinning. De B-junioren traden tegen de Rillandse junioren in het veld, maar wat te ver wachten was, ze leden een nederlaag te gen de koplopertjes, met I®1.

Scheldebode | 1962 | | pagina 2