BAAYENSI Spit,Spierpijn i •y-iYi flupgerli/ke fh Stang l; YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE K APELLE-BIEZELIN GE Film voor de jeugd. In zaal Nolet werd door de bestuur- dersbond van het N.V.V. een filmmiddag gegeven voor de jeugd. De vele aan wezige kinderen hebben volop genoten van de prachtige kleurenfilms „De Ro de Ballon" en „De Goüden Antiloop". Bezoek Sint-Nieolaas. 9; Naar we vernemen heeft het dames comité dat ieder jaar weer het bezoek van Sint-Nicolaas aan Yerseke organi seert, bericht ontvangen dat ook dit jaar de goede man weer een bezoek aan onze gemeente zal brengen en wel op zaterdag 1 december. Het ligt weer in de bedoeling onze zieke dorpsgenoten en bejaarden een attentie te geven, ter wijl natuurlijk ook de jeugd niet zal worden vergeten. Teneinde Sint-Nico laas wat tegemoet te komen in de kos ten, zal in de komende week het da mescomité weer een beroep doen op een aantal inwoners iets bij te dragen voor dit doel. Ongetwijfeld zal ook dit wel slagen. Yerseke zou dit feest immers niet gaarne willen missen. Succes voor „De Haven". De vorige week gehouden bazaar voor het Herv. verenigingsgebouw „De Haven" is althans wat het bezoek be treft een groot succes geworden. Voor al zaterdag was het erg druk en vlo gen de kaartjes voor het bekende rad van avontuur de deur uit. De organi satoren kunnen op een goed geslaagde aktie terugzien. Gouden huwelijksfeest echtpaar Kole. Ter gelegenheid van hun gouden hu welijksfeest hield het echtpaar B. Kole- Logmans woensdag een druk bezochte receptie in cafetaria Oele. Een groot aantal bloemstukken en cadeaus werd aangeboden, terwijl dhr. Hoogesteger namens de bejaarden van Yerseke en de bezoekers van de sociëteit voor be jaarden een enveloppe met inhoud aan bood. Dhr. Kole, die zeer aktief is voor de bejaarden in Yerseke en met name voor de soos, bracht mede namens zijn vrouw dank voor de belangstelling en de aangeboden cadeaus en hoopte dat het hem gegeven mocht zijn nog vele jaren voor de bejaarden werkzaam te mogen zijn. De speciaalzaak voor Uw BRIL Muziek in „Vredelust". De gitaarclub van het Leger des Heils gaf onder leiding van majoor Hopper een muziekavond in het tehuis voor bejaarden „Vredelust". Een groot aan tal liederen werd op keurige wijze uit gevoerd, waarvan er een aantal door de inwoners spontaan werden meegezon gen. Namens de bejaarden bracht dhr. Bouwman, hoofd van het tehuis, dank aan de club voor deze geste en hoopte dat men meer op deze wijze iets voor de inwoners van „Vredelust" zou willen doen. Hondsdolheid. In de gehele provincie Zeeland, dus ook in onze gemeente, zijn thans maat regelen i.v.m. de hondsdolheid getroffen. Honden moeten zodanig worden opge sloten of aan een ketting of lijn van voldoende sterkte worden gehouden, dat zij niet in de onmiddellijke nabijheid van andere honden kunnen komen. Aan gezien ook katten ernstig gevaar voor verspreiding van c.q. besmetting met hondsdolheid kunnen opleveren, wordt de bevolking dringend aangeraden deze dieren zoveel mogelijk binnen te houden. Voetbalnieuws. Met het kleinst mogelijke verschil heeft Yerseke I de uitwedstrijd tegen Luctor in winst omgezet. Het was Th. de Wee die voor de enige treffer zorg de, 10. Yerseke II verloor onverdiend vp.n koploper Zeeland Sport IV, 21. Yerseke III kwam door uitstekende doelpunten van Bom en Nolet in de laatste minuten naast Bruse Boys, 22. Ook de B-junioren hadden de laatste minuut van de wedstrijd nodig om ge lijk te maken tegen Wemeldinge, 1—1. Zondag a.s. ontvangt Yerseke I Steen. Het tweede moet naar Kwadendamme. Yerseke III heeft een uitwedstrijd naar S.V.D. De junioren hebben ook uitwed strijden. A moet naar Krabbendijke en B naar Hansweertse Boys. Gevonden voorwerpen. Gevonden een autosleutel. Inlichtin gen ter gemeentesecretarie. Opening winkel en werkplaats. Vrijdagmiddag werd het moderne winkel- en werkplaatspand van dhr. G. Schouwenaar officiël geopend. Voor de opening kwamen een aantal genodigden in het gebouw van de Vrij Evang. zon dagsschool bijeen, waar dhr. Schouwe naar hen welkom heette. Ondanks de minder gunstige weersgesteldheid heer ste èr toen reeds een feestelijke stem ming. Allereerst trok men naar het nieuwe pand aan he Dorpsplein, waar de winkel officieel werd geopend door burgemeester C. N. F. van Sas. Alle genodigden bezichtigden daarna het ge bouw. De winkel, die in zeer moderne stijl is gebouwd, gaf een fraaie aanblik door de vele prachtige bloemstukken, die van zakenrelaties waren gezonden en op een fraaie wijze gedrappeerd tus sen blinkende fietsen en brommers. Ach ter de winkel bevindt zich het kantoor met magazijn. Vandaar gaat men naar de werkplaats, die een ruime aanblik geeft. Bijzonder voor Wemeldinge is de smeerbox met hef brug, welke voor We meldinge geheel nieuw is, daar men voorheen altijd op een andere plaats was aangewezen voor het doorsmeren van de auto's. Op de bovenverdieping bevindt zich het woonhuis, welk geheel een trotse aanblik geeft op het Dorps plein, dat nu de vormen van een prach tig geheel gaat aannemen. Allereerst werd het woord gevoerd door burge meester C. N. F. van Sas. Eveneens voerden het woord de districts-manager van de Esso en de architect dhr. C. Klap van Waarde. Een zoon van dhr. Schouwenaar sprak als laatste een woord tot de aanwezigen. Dhr. Schouwenaar, die voorheen op het eind van het dorp zijn winkel en werkplaats had, begon deze in 1928 en in deze jaren is de zaak dank zjj het brommertijdperk zo gegroeid, dat uit breiding noodzakelijk was. Een feestdag was het ook voor de schoolkinderen, die deze dag door dhr. Schouwenaar bijzonder werden verrast. Dit was te zien aan de kinderen toen zij de school verlieten en met glunde rende gezichten hun traktaties zorgvul dig naar huis droegen. Vooral het te genwoordige speldje ontbrak niet. Vanaf deze plaats wensen wij dhr. en mevr. Schouwenaar alsmede hun zoon van harte geluk. Wemeldinge ISleewijk I 22. Het eerste kwartier ging het spel gelijkmatig op en neer. Het was Wemel dinge dat in de 19e minuut door een mooie combinatie-van-De-Jonge en Hou tekamer, door De Bourgraaf onhoudbaar werd ingeschoten. Dit was tevens de ruststand. Minnaar moest wegens een beenblessure het veld verlaten. Na de rust kwam de stand weer gelijk door De Vos. In de 40e minuut was het weer De Bourgraaf die met een schuiver We meldinge de leiding gaf. Hierna zette Sleewijk een zwaar offensief in, dat in de allerlaatste minuut werd beloond met een doelpunt. Zo werd deze fors ge speelde wedstrijd een puntenverdeling, hetwelk wel het beste beeld van de wedstrijd weergeeft. Wemeldinge II ging met grote cijfers ten onder tegen Ter- neuzen, 60. De B-junioren speelden tegen Yerseke gelijk, stand 11. A.s. zaterdag speelt het eerste elftal thuis tegen S..S.C. I. Filmavond. Dqor de plaatselijk melkhandelaren werd dezer dagen in het Ned. Herv. Jeugdgebouw in samenwerking met een margarinefabriek een filmavond gege ven voor hun klanten. Eerst verscheen de film „In deftig gezelschap", waarna dé kleurenfilm van het bedrijf werd ver toond, alsmede natuuropnamen van Ne derland, waar naar aanleiding hiervan de hersengymnastiekvragen kwamen. Na de pauze werd als hoofdfilm ver toond „Pünktchen und Anton". Na schooltijd werd voor de jeugd een film vertoond. Bevestiging ambtsdragers. Zondagmorgen werden in de Ned. Herv. Gemeente alhier bevestigd als ouderling dhrn. P. v. d. Vliet en J. Ha melink. Vergadering N.C.V.B. De afdeling Wemeldinge van de N.C. V.B. hield haar maandelijkse bijeenkomst onder leiding van haar presidente mevr. Philipse-Aarnoudse. Op deze vergade ring sprak mej. K. Hage uit Rotterdam over het onderwerp „Het diakonale jaar", met als motto „Met elkaar voor elkaar". Tot slot vertoonde zij prachtige dia's in kleuren, die betrekking hadden op dit diakonale werk. Proefvaart „Gerda José". Op 29 oktober werd tussen Rotter dam en Dordrecht de proefvaart ge houden met het motortankschip „Gerda José". De tewaterlating had een maand tevoren plaatsgevonden, waarbij het schip werd gedoopt door mej. Truus Dagevos uit Wemeldinge. Het schip dat gebouwd is bij Boele's Scheepswerven N.V. te Bolnes, meet 998 ton en is be stemd voor de Zeeuwse Tankvaart Re derij C.V. te Wemeldinge. De vrolijk ge- pavoiseerde „Gerda José" met haar ABC diesel"van 525 PK werd door ver schillende andere binnenschepen begroet en bewoog zich met flinke snelheid voort op de drukbevaren scheepvaartroute, met kapitein Alb. Smaal aan het roer. Ter hoogte van Alblasserdam werd het schip met het gebruikelijke vlagvertoon door de direkteur van de werf, dhr. Boele, aan de nieuwe Zeeuwse rederij overgedragen. Verkeersmoeilijkheden. Zondagavond 21 oktober had te 10.15 uur op de Achterstraat nabij het tijde lijk opgerichte' friteskraam van Bauer, de chauffeur C. R. uit Kruiningen door het achteruit rijden met een vrachtauto het ongeluk de op de rijbaan gepar keerd staande bromfiets van J. P. B. uit Kruiningen aan te rijden, welke aanzienlijke schade opliep. Donderdag 25 oktober te 8.15 uur botste op de hoek RijkswegBurgem. Elenbaasstraat de auto bestuurd door J. v. D. uit Empel op een tractor met aanhangwagen van v. H. en bestuurd door K. K. uit Kruiningen. De auto werd zwaar beschadigd. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Zaterdag 27 oktober te 11.15 uur ont stond door het niet vporrang verlenen van G. V. uit Kruiningen, komende met een auto uit de richting station, op het kruispunt RijkswegStationsweg een aanrijding met de voor hem van rechts komende auto van de fa. Moleyn Co. en bestuurd door H. C. M. J. uit Breda. De bestuurder J. en een naast hem zit tende persoon liepen hierbij verwondin gen op. Na door Dr. Allewijn verbonden te zijn, konden zij naar huis worden vervoerd. Beide auto's liepen zware schade opv In verband met herstelwerkzaamhe den op de hoek RijkswegBurgem. Elenbaasstraat had woensdag 31 okt. een enigszins gecompliceerde botsing plaats tussen 2 auto's. Toen de motor rijder J. H., komende uit richting Goes, meende een vrachtauto geladen met zand te zien naderen, remde hij af met het gevolg dat een achter hem rijdende auto bestuurd door A. C. uit Middelburg eveneens moest afremmen. De daar achter naderende auto bestuurd door D. B. uit Goes zag deze manoeuvre te laat, met het gevolg dat hij op de auto van A. C. inreed. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor, terwijl slechts lichte schade ontstond. Dat het verkeer steeds weer de volle aandacht vraagt van de politie en hen zodoende handen vol werk bezorgt, mo ge blijken uit het feit dat zovele aan rijdingen plaats hebben, waarvan pro ces-verbaal moet worden opgemaakt en de schuldvraag moet worden onderzocht. Voetbal. De zaterdag gespeelde wedstrijd door het 9 spelers tellende junioren A I team uit Kruiningen tegen de junioren A I uit Rilland, werd door de Kpuinin- gers met 1 goal per; persoon verloren, n.l. 90. De B I junioren speelden te gen de B I junioren van Hansweertse Boys en verloren met 62. De derby tussen Kruiningen I en Hansweertse Boys I liep uit op een sterk geflatteer de 40. nederlaag voor Kruiningen I. De Kruiningse keeper liet zich van de kook brengen door de aanmoedigings- „muziek" van de Boys-aanhang en blun derde enige keren. Bovendien werd een aan Kruiningen toegekende strafschop grandioos gemist. Kruiningen II be haalde een 2—2 gelijk spel tegen 's-H. Arendskerke en wist daardoor althans nog een puntje in de wacht te slepen. Kruiningen III speelde tegen Zeeland Sport V en moest de punten aan de be zoekers van de Scheldestad afstaan. De eindstand was hier 12. Zaterdag spelen de A I junioren te gen de A I junioren van Hansweertse Boys. Zondag moet Kruiningen I naar Patrijzen I en Kruiningen II naar Pa trijzen II. Instuif. De instuifcommissie berichtte ons dat tijdens de instuif van 20 oktober meer dan 130 jongens en meisjes de gezellig heid van „Ons Dorpshuis" hebben ge zocht. Het lag in de bedoeling van de commissie om éénmaal per drie weken een instuifavond te organiseren, maar gezien de grote opkomst en het enthou siasme van de jeugdige bezoekers is besloten om, afhankelijk van de resul taten, eenmaal per twee weken een der gelijke avond te houden. Aldus is er a.s. zaterdag 3 november weer instuif. Hopelijk zullen weer vele jongens en meisjes de drempel van Ons Dorpshuis overschrijden op deze avond. Aanrijding. Woensdagvond 7 uur had op de hoek MarktHoofdstraat een aanrijding plaats, waarbij een bus van de A.M.Z. bestuurd door E. v. d. K. uit Kruinin gen, komende uit de Hoofdstraat en een luxe auto bestuurd door H. S. uit Waar de, komende uit de Burgemeester Elen baasstraat betrokken waren. Beide voer tuigen werden zwaar beschadigd. Per soonlijke ongelukkep kwamen niet voor. Over de eventuele.'schuldvraag kon de politie geen officiële gegevens verstrek ken, doch gezien het feit dat de bus van de A.M.Z. de inrij van de Hoofd straat door gedeeltelijk op de linker weghelft te rijden, verkleinde, ontstaat het vermoeden dat deze verantwoorde lijk moet worden geacht deze aanrijding te hebben veroorzaakt. Verder deelde de politie ons mede, dat door de nieuwsgierigheid van het opdringende publiek een onderzoek zeer bemoeilijk wordt, daar, zoals ook nu weer bleek, de autosporen bijna geheel waren uitgewist door het her en der lopen over deze sporen. Wanneer even tueel een aanrijding plaats heeft is het voor spoedige hulpverlening en onder zoek een geboden eis, dat het publiek zich op afstand houdt en niet over mar- keerstrepen heen loopt. en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met Voetbal. Zondag kwamen er twee elftallen van de v.v. „Hansweertse Boys" tussen de krijtlijnen. Eerst de pupillen, die tegen 'de jeugd van „Kruiningen" moesten spelen. Deze wedstrijd werd door de on zen verloren met 2—1. Het eerste kwam eveneens in het veld tegen Kruiningen. A£ en toe leek het' of ér een interland-! wedstrijd gespeeld werd: scheepstoeters, bellen en spandoeken ontbraken n.l. niet De Boys startten met de wind in de rug, maar de eerste aanvallen waren voor Kruiningen. Na een kwartier spe len werden de Boys-aanvallen echter ge vaarlijker en het! duurde daarna niet lang of de Boys namen een 2—-0 voor sprong door doelpunten van Henny Eycke en Jan de Poorter. Na de rust waren de Boys wéér veel in het of fensief, met snelle en gevaarlijke aan vallen. In deze periode maakten Eycke en De Poorter er 4-M) van, nadat Krui ningen een penalty op keeper Jós Aart- sen zag stranden. De Boys staan nu aan de kop met zeven gespeelde en ge wonnen wedstrijden, met Renesse op de tweede plaats, met' êen achterstand van drie punten. A.s. zondag spelen zowel het eerste als het tweede thuis, resp. tegen Dom burg I en II. Hengelconcours. De Hansweertse hengelsportvereni- £ing „De Pilk" organiseerde zaterdag een internationaal zeehengelconcours in de Westerschelde. Dit concours is een groot succes geworden. Ongeveer 500 hengelaars waren er komen opdagen en vele kilometers lang zaten de vissers langs de dijk. Om 1 uur gaf het ber gingsvaartuig „Inktvis" vanaf de Wes terschelde het startsein. De vangst was lang niet onaardig, want ruim 75 kilo bovenmaatse vis werd er uit het water „gehengeld". Na afloop werd de vis verdeeld onder de rusthuizen „Maria- oora" alhier en „Avondlicht" te Krui ningen. In het verenigingsgebouw „Kaj Munk" was er na afloop van de wed strijd een receptie, waarbij velen de ge legenheid aangrepen het bestuur van „De Pilk" te feliciteren met het grote succes van deze wedstrijd. De prijsuit reiking vond plaats in de zaal „Zee- landia". De volledige zeehengeluitrus- ting werd uitgereikt aan dhr. L. Hame link uit Terneuzen, die 1925 punten be haalde. De verder uitslag luidde: 2. J. Veldhuis, Bergen op Zoom, 1760 pnt.; 3. C. J. v. d. Broeck, Terneuzen, 1460 pnt.; 4, A. Riemens, Terneuzen, 1425 pnt.; 5. M. Wisse, Terneuzen, 1340 pnt.; 6. C. Visser, Knokke, 1275 pnt.; 7. S. v. d. Jagt, Scherpenisse, 1225 pnt.; 8. J. de Ridder, Vlissingen, 1220 pnt.; 9. P. v .d. Berge, Sluiskil, 1195 pnt.; 10. A. V. v. d. Werff, Scherpenisse, 1130 pnt. Wedstrijdleider was dhr. Bergman, welke werd geassisteerd door 50 per sonen. Na afloop van de prijsuitreiking kregen de vissers gelegenheid met een dansje hun bloedsomloop weer wat op peil te krijgen. Biljartcompetitie. In het kader van de plaatselijke bil jartcompetitie vond dit weekeinde de wedstrijd „Havenzicht"-„Thalia" plaats. De biljartvereniging „Havenzicht" wist het best met de ivoren ballen om te gaan, getttige de- 363r—351 overwinning. Succes voor de „Moonlight Stars". De Hansweertse band „Moonlight Stars", bestaande uit 5 Hansweertse jongelui, behaalde dit weekend een aar dig resultaat. Zaterdag vond in Goes een festival plaats, waarbij verschillen de Brabantse en Belgische bands en solisten vertegenwoordigd waren. Zo wel genoemde band als de gitarist No- val v. d. Spil, die twee liedjes zong, eindigden bij de eerste drie, zodat ze werden uitgenodigd de volgende dag in Ossendrecht op te treden. Zowel de band als Noval v. d. Spil eindigden daar op de derde plaats, wat gezien de vele deelnemers een lang niet onverdienste lijk resultaat is. Binnenkort zullen ze aan een solistenconcours in Woensdrecht deelnemen. Voetbal. Zaterdag speelde Rillandia I te Sprang tegen het le elftal. De Rillanders sche nen de toonaangevende ploeg te zijn en de scoringskansen waren in veel ruimer mate aanwezig dan bij de thuisclub. De Rillanders liepen echter steeds vast op de verdediging der gastheren, zodat de rust met blanke stand inging. Na de rust gaf Rillandia aanvankelijk weer de toon aan. Echter na 15 minuten kwam een keihard schot in de Rillandse tou wen. Deze tegenslag deprimeerde de Rillanders waarschijnlijk, want na 25 minuten volgde een tweede bal in het Rillandse net. Vervolgens wist Sprang nog enige keren te scoren, zodat het einde kwam met 60 in 't voordeel van Sprang. Rillandia II speelde op eigen terrein tegen Heinkenszand. De bezoe kers wonnen met 41. Rillandia III speelde tegen A.K.F. Deze match ein digde met gelijk spel, n.l. 22. Orgelbespeling. De organist W. Hulsman uit Amers foort gaf woensdagavond een concert op het orgel in de Ned. Herv. kerk. Het chr, gem. koor uit Rilland-Bath onder leiding van mevr. Schipper uit Goes, gaf aan deze avond haar medewerking. Dit orgelconcert had een bijzonder tintje, omdat men, zoals de president-kerk voogd, dhr. J. A. Boot zei, zijn dank baarheid wilde tonen voor het feit, dat het Rampenfonds het orgel drie jaar geleden geschonken had. Ter gelegen heid hiervan waren o.m. aanwezig bur gemeester J. C. W. Jobse van Rilland- Bath, de bouwer van het orgel, dhr. Van Leeuwen uit Leiderdorp, dhr. J. Mol uit Vlissingen, wnd. voorzitter van de orgelcommissie van de Ned. Herv. Kerk en dhr. S. C. de Waard uit Den Haag, secretaris van deze commissie. Na het concert gingen alle genodigden naar het dorpshuis „Luctor et Emer- go", waar de president-kerkvoogd, dhr. J. A.Boot en dhr. Mol uit Vlissingen 'het woord voerden. Aanstelling bij P.T.T. Met ingang van 1 november is dhr. T. Walraven te Bath in vaste dienst aangesteld als postbesteller bij de P.T.T. en als kantoorhouder te Bath. Tot op heden was hij hulpbesteller en kantoor houder te Bath. Onderwijsbenoeming. Dhr: A. Wiegersma, onderwijzer met hoofdakte aan de chr. school te Oost- dijk, is benoemd als hoofd der school van de GerefGemeente te Rilland- Bath, zulks met ingang van 1 febru ari 1963. Serenade aan directeur. Dinsdagavond bracht het muziekge zelschap Rillandia met haar drumband een serenade bij dhr. J. J. Rijnberg, die zijn 50ste geboortedag vierde. Dhr. Rijn berg is sinds vele jaren directeur van dit gezelschap en heeft reeds veel voor de vereniging gedaan. Er was dan ook een grote belangstelling. Jaarvergadering Vrouwenbond. De N.C.V.B. afd. Krabbendijke vierde onder leiding van de presidente mej. Van Hekken haar derde lustrum inzaai Joosten. Na de gebruikelijke opening en welkomstwoord werden de diverse jaar verslagen voorgelezen, waaruit bleek dat het ledental nog is gestegen. Mo menteel zijn er 112 leden. Maar ook bleek dat deze 112 leden bij eventueel potverteren maar over 9,kunnen be schikken, zijnde de gehele kas. In de plaats van de aftredende bestuursleden, mevr. Mallekote en mevr. Boogaard, werden gekozen mej. Geldof en mevr. Verpoorten. Als bezoekdames werden dit jaar gekozen mevr. Mallekote en mevr. Hoogerheide. Aan de scheidende bestuursleden en bezoekdames werd een theelepel met bondsembleem aangebo den. Verder werd de avond gevuld met zang en een toneelstuk getiteld „Het antwoord", hetgeen goed vertolkt werd. Sint-Nicolaasveiling. De jaarlijks terugkerende Sint-Nico laasveiling van K.E.O. wordt dit jaar gehouden op 29 november. Daags daar voor, 28 november (Dankdag) is er voor het publiek gelegenheid om het fruit te bezichtigen vanaf 1 uur. Vergadering Herv. Mannenvereniging. Onder leiding van de vice-voorzitter dhr. J. Koster vergaderde deze vereni ging dinsdag. Dhr. H. Kok hield een bijbelinleiding en na de pauze vertelde dhr. De Ridder uit Kruiningen aan de hand van dia's over zijn N.C.R.V.-reis naar Spanje. Wat deden onze elftallen? Het eerste ontving v.v. Sprang. Het was een wedstrijd waarin Krabbendijke beneden zijn gewone spelpeil heeft ge voetbald, waardoor ze verloren met 51 en op de ranglijst een plaats zakten. Het tweede ging naar de v.v. Beren te Baarland. In een onsportieve wedstrijd (te zacht uitgedrukt) moest dit elftal met een gelijk spel genoegen nemen, 11, maar behield de leidersplaats in haar afdeling. Het derde elftal ging naar 's-Heer Hendrikskinderen en moest na een sportieve wedstrijd de punten daar laten. Zij verloren met 53. De A-junioren hadden een blijde dag en wonnen met 70 van Kapelle A-juni oren. DeB-junioren reisden naar Ril landia en deden het omgekeerd; ze ver loren met 70. A.s. zaterdag zal het 2e elftal thuis spelen tegen Hoek, het 3e elftal gaat naar Nieuwdorp en de A-junioren zul len huis tegen Yerseke A-junioren spe len. Collecte. Een huis-aan-huis collecte ten behoe ve van (de Novib (anti-honger-aktie) bracht hier het mooie bedrag op van 626,73. Zeer zeker een waar succes. Voetbal. Waarde II kwam zaterdag alleen in het veld, tegen Beren II. De ruststand was 20 voor Waarde, de eindstand 5—0. Prijswinnaars Polio-winkelweken. Vorige week had de eerste trekking plaats van de door de middenstandsver eniging „Handelsbelangen" georgani seerde Polio-winkelweken. De prijswin naars zijn: M. op 't Hof, P. Eversdijk- Boone, A. Hoogesteger, C. D. Landman, A. Meulpolder, L. Ruissen, A. A. Schip per, allen te Kapelle en J. P. Repkes (2 x) te Goes. De volgende trekking zal plaats vinden op 7 nov. aanstaande. Voetbal. Een wat teleurstellend resultaat be haalde het eerste efltal zaterdagmiddag door op eigen terrein een 44 gelijk spel te behalen tegen S.V.D. Met rust was de stand 22. Met nog een kwar tier te spelen keek Kapelle zelfs tegen een 24 achterstand op, die resp. door doelpunten van v. d. Vrede en Kouse maker in de 25e en 30e minuut werd in gehaald. Het tweede deed het in Wol- faartsdijk beter. Het won met l-t-3. De juniorenploegen moeiten allebei een ne derlaag incasseren. De A-ploeg, die op bezoek ging naar Krabbendijke, verloor met niet minder dan 70. De B-ploeg ging met 52 in Lewedorp ten onder tegen Lewedorpse Boys B I. Korfbal. Elto I heeft zaterdag de verre reis naar Souburg niet voor niets moeten maken voor een ontmoeting tegen Zuid westers. Met een 13 overwinning kon Elto huiswaarts keren. Het tweede twaalftal, dat op eigen veld de strijd aan moest binden tegen Blauw-Wit II, wist daarentegen niet tot winst te ko men. De Kloetingenaren toonden zich beduidend sterker en haalden middels een 47 uitslag de volle buit naar zich toe. Hervormde Mannenvereniging opende vergaderseizoen. De hervormde mannenvereniging te Kapelle begon vorige week haar ver gaderseizoen met een bijeenkomst in het gebouw „Obadja", waarvoor een goede opkomst bestond. De voorzitter, de heer I. J. de Groote, hield een bij belbespreking, waarna Ds. E. P. J. Jeb- bink een causerie hield over het onder werp „Kerk en vereniging". Van 25 oktober1 november 1962 YERSEKE. Geboren: Jan, zv. Hendrik Christiaanse en Johanna Dagevos; Cor nelia Alida, dv. Teunis Jacobus Voge laar en Tannetje Christina van der Jagt Huw.aangifte: Lambrecht Nieuwen- huize, 23 j. en Cornelia Kaatje Moeli- ker, 21 j. te Goes; Jan Marinus Verton, 22 j. te Westerschouwen en Maria An- tonia Kole, 21 j. Huw.afk.: Johan André Stomp, 22 j. en Jacomina Hendrika Bolle, 22 j. te Wemeldinge. Gehuwd: Abraham Martinus Maas, 27 j. te Kortgene en Wilhelmina Adriana Duijnkerke, 18 j. Van 24—31 oktober 1962 WEMELDINGE. Gehuwd: Joseph Cor- nelis Zoeteweij, 25 j. te Yerseke en Wilhelmina Maria Moelker, 21 'j. Van 2531 oktober 1962 KRUININGEN. Overleden: Geertruida Huige, 69 j., ongeh.; Maria Bek, 88 j., ongeh. Huwelijksaangiften: Willem Christiaan Dignus Gebraad, 25 j. te Kattendijke en Margrita Jansë, 21 j.; Jan Gerard Ver luis, 39 j. en Johanna Boone, 41 j.

Scheldebode | 1962 | | pagina 2