Instuif Wemeldinge hblok 6. E. MEEUSE 6. E. MEEUSE Restaurant voor vrouwen TELEFOON 504 - KRUININGEN S0LEX-0T0 J. van Putten k:orte golfjes ZATERDAGAVOND A.S. en zonen '1 p-i BERREYOETS UW SPAR-KRUIDENIER Jrir Zaterdag 27 okt. a.s. hopen onze geliefde ouders en grootouders Samuël Leijs en Adrians Leijs-Koslen hun 25-jarige echtver eniging te herdenken Hun dankbare kinderen en kleinkind Yerseke, okt. 1962 Oesterstraat 11 Algemene kennisgeving Heden overleed zacht en kalm, na een lang durig, geduldig gedra gen lijden, onze geliefde vader, behuwd- en grootvader, zwager en oom Eliza van Es wedn. van Corn. Kosten in de ouderdom van ruim 83 jaar Yerseke F. van Es S. A. van Es-van Stee Dalfsen C. K. Hollebrands- van Es Hollebrands Rotterdam K. M. L. van Es en Verloofde En verdere familie Yerseke, 11 okt. 1962 Damstraat 68 De begrafenis heeft plaats gehad maandag 15 oktober Heden overleed zacht en kalm, na een kort stondige ziekte, onze lieve vader, behuwd,- groot- en overgroot vader Jacobus Wisse Wedn. yen 1. Bom in de ouderdom van ruim 74 jaar 'a-Heer Arendskerke P W. v. J. MAALE- WISSE o. d. MAALE Kapelle W. P. HEINSDI/K- WISSE A. HEINSDI/K Yerseke J. WISSE 'a-Heer Arendskerke A. WISSE S. WISSE- v. d. QUCHTE Australië v. HEEREWAARDEN- r. WISSE D. v. HEEREWAAR. r DEN Klein- en achterkleinkinderen Yerseke, 17 okt 1962 Havenstraat 8 De begrafenis zal plaats vin den zaterdag 20; oktober a.s. om t .00 uur TT- Voor de vele blijken van medeleven, ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde vader, zoon, broeder, zwager en oom Aarnoud van Sleveninck betuigen wij onze harte lijke dank. Inzonderheid aan Dr. Polderman en Dr. Ampt voor de ge neeskundige hulp en Zr. Noordhoek voor de lief derijke verpleging Fam. van Steveninck Yerseke, oktober 1962 Oude Torenstraat 24 Zo juist ontvangen deze zeer moderne Anita pump in diverse modekleuren a-symetrisch uitgesneden met aparte spaghetti-garnering 19.90 Schoenhandel en pedicure Kerkplein 10. Yerseke Gemeente Yerseke Inwoners van Yerseke van 65 jaar en ouder, die menen in aanmerking te komen voor uitkering van brandstoffenbijslag voor het stookseizoen 1962- 63 kunnen hiervoor formulieren afhalen op maandag 22 oktober a.s. van 10 tot 11 uur vm. ter gemeentesecretarie Het geruwde winter-inter lock voor heren, behalve in ecru en jaeger, nu ook in spierwit voorradig. Dit on dergoed is warm en zeer sterk. Beslist niet „kriebe lig"! Kan gewoon gekookt en in de machine gewassen worden. Voorradig in sing lets en sportbroeken, lange broeken, hemden in kort en lang model, met en zonder sluiting. En ook de veel ge vraagde kniebroekenFa brikaat Jansen Tilanus. Alleen verkrijgbaar bij Tex tielhandel Shoep-van Willi gen. Gratis spaarzegels! Kijk daar staat dia I Toppunt van ZUINIG VEILIG BETROUWBAARHEID Solex service-station fI9%- TEL. 545 - YERSEKE Huis Wemeldinge Notaris J. C., Kram te Kapelle is voornemens om op woensdag 24 okt. a.s. des voormiddags 11 uur in het Herv. Jeugd- gebouw a.dl Dorpsstraat krachtens art. 1223 B.W. publiek te verkopen: Het woon- en win kelhuis a.d. Dorpsstr. 34, groot 6 a 35 ca Beh. toest. B. en W. op gebruik te aanvaarden na betaling. Te bezichti gen: zaterdag 20 oktober van 2 tot 4 uur begint de interkerkelijke Instuif voor de jeugd van 13 tot 16 Tijdsduur van 7 9 in het C.J.M.V. gebouw VELE MOOIE SPELEN ZIJN AANWEZIG De commissie regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,by vooruitbetaling Inzenden: uiteriyk tet woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Shoe-Flex kinderschoenen hebben wij in „alle" soor ten in voorraad! Ook bont laarsjes van Shoe-Flex. I. Hage, Yerseke. Kijo kleuter- en baby-on dergoed van Cotilla! Hierin hebben wij badstof- en tri- co tpyama's. Heel apart! Leuk als cadeautje!! Bad stof- en interlock hemdjes met kruip-door sluiting. Babytruitjes, ook in grotere maten. Kleuterhemdjes en directoirtjes. Witte en ge kleurde badstof directoir tjes. Alles even mooi van pasvorm en kwaliteit. Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Gratis spaarzegels! Voorkomt ruwe of gespron gen handen m. Clipp-Atrix- San Balm, Hamea of Nert- zane. Nertzane thans ver laagd in prijs, v. 2,40 nu 1,80. - Drog. Harthoorn. Geldkistjes vanaf 11,40, met afgeronde hoeken en cylinderslot. Ook prima voor verenigingen. - Boekhandel van der Pejjl. Wilt u een beha die zijn pasvorm niet verliest? Koop dan een goede en koop een Peter Pan of Lastina. Het merk met wereldreputatie. Hebt u de gaine's of panties al eens geprobeerd? U weet eenmaal Lastina, altijd Las tina. - Van IJsseldijk-Snoep. Wie (liet vorige week zijn Lipssleutel bij ons achter? Boekhandel van der Peyl, Kruiningen. Wij bieden u een ruime keus in huishoudelijke artikelen en gereedschappen. Bij ons slaagt u zeker voor uw St.- Nicolaasinkopen. Bovendien gaan we door met de Ring- zegelaktie. - Reijerse, We-, meldinge, Tel. 372. Onze prachtige collectie kinderjasjes blijft interes sant en uitgebreid omdat wij steeds nieuwe zendingen ontvangen. Deze week prachtige camel jongens jassen met tricot en leer- garnering. Leuke meisjes tweedjassen m. tricotkraag. Snoezige kleuterjasjes enz. Komt u eens kijken? Gra tis spaarzegels! - Textiel handel Snoep-van Willigen. Gevraagd nette huishoud ster bij vader en zoon. C. M. Smit, Vierstraat 15, tel. 687, Yerseke. Draion ondergoed is heer lijk voor de kou. Leuke vlot te modellen, ook met ronde hals. Zuiver wollen dames hemdjes van Sawaco, be slist krimpvrij, nu ook in het nieuwe model met hoge rug, en toch een bustevorm. Van IJsseldijk-Snoep. Deze week 5 oesterzegels op alle kop en schotels, bij K. Everse, Yerseke. Grote sortering in gebloem de keperflan. damesnacht japonnen 6,50. Mooie da- mespyama's, gebloemd jas je en effen broek 6,90. Pri ma keperflan. - Nout Sinke Klein-offsetwerk in onberis- pelijke uitvoering levert: Klein-offsetdrukkerQ J. A. Weststrate, Rouaanse Kaai 21, Middelburg, tel. (01180) 2453. 4-kleuren ballpoints reeds v.a. 4,95. Volautomatisch prachtmodel 8,75. Nu met 10 extra oesterzegels. Boekhandel vans; der Peijl, Yerseke. >v Berkelmans heren- en jon gensschoenen in de nieuwe bordeaukleur. Met gegaran deerde onverwoestbare zo len. „Pracht schoenen". I. Hage, Yerseke. Gevonden een kinderstepje. Tegen adv.kosten terug te bekomen bij fa. Polderman, Markt 16, Kruiningen. Romika damespantoffels met ingebouwde steun, in zwart en kameel 8,95, van maat 36 tot 43. - I. Hage, Yerseke. De D.O.T.-driekant, de vin- gervaste ballpoint. U voelt het aan uw vingers! Boek handel van der Peyl, Krui ningen. Weet u dat wij een uitge breide collectie knopen in de nieuwste soorten voor radig hebben? Ook pic-pac en leren jasknopen. Alle soorten vlieseline en cein tuurband in 5 verschillende breedtes. - A. C. Baay, B. Sinkelaan 15, Yerseke. Deze week mooie mousse crêpe nylons, zeer sterk, slechts 2,60 per paar. Prachtige naadloze Tricot best 3 sterren nylons vanaf 1,75. Ook in maat 8%. Gratis spaarzegels! - Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Te koop: Poeljes tegen de leg en slachtkippen te koop gevraagd. - Jan Hamelink, Zuid. Achterweg 15, Telef. 215, Wemeldinge. Met dit koude gure na jaarsweer is een vest of warme trui onontbeerlijk. Wij hebben hierin een ge weldige keuze. In alle mo derne tinten en modellen voorradig. - Van IJsseldijk- Snoep. Voorkomt kolendampvergif tiging, laat tijdig uw kachel nazien, of als u overweegt 'n nieuwe haardkachel te kopen, laat u dan voorlich ten door P. C. van Oosten, Smederij en Constructiebe drijf, tel. 347, Yerseke. Sheaffer ballpoints nu reeds vanaf 7,50; met reminder clip 8,50. Parker Potter ballpoints 9,50. Zie etala ge. - Boekhandel van der Peijl, Yerseke. Speciale aanbieding! Mooie gebloemde dusters, wijd mo del, mouw, alle maten, slechts 7,90. Prachtige ef fen popeline dusters, de gro te mode, no-iron, fijne tin ten, mouwen, slechts 10,15. Leuke vlotte cock tailschortjes, pracht kwali teit, effen, gestreept en ge bloemd, slechts 1,89 en 2,59. Profiteer vlug van de ze bijzonder goedkope aan biedingen in schorten, voor dat ze uitverkocht zijn. Gra tis spaarzegels! - Textiel handel Snoep-van Willigen. Romika pantoffels. Wij heb ben alle sooren in verschil lende prijzen en kleuren. Zie etalage. - I. Hage, Yerseke Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453.-Rouaanse Kaai 21. Warme flanellen hemden 4,75. Extra zacht en warm 5,50. Zware wollen jaeger hemden 7,25. Alle met voor sluiting en *4 mouw. Dikke wollen Noorse sokken 3, Nout Sinke, Yerseke. Het is mooier Weien met Parley-wol. Zie de mooie tinten, kwaliteiten en prijs. Tevens kans op een van de vele geldprijzen. Formulie ren bij ons verkrijgbaar. Gez. Harthoorn. Het nieuwe Sjors en Sjim- mie boek is er weer, 1,75. Boekhandel van der Peijl. Boerinnen: Nu is het tijd voor de pluche avonddoeken vanaf 67,50. Pluche hals netjes in zwart en gekl. On- dermutsengoed en kantjes in nieuw patroon ontvangen. Ruime sortering schorte- bont vanaf 3,20 per me ter. - A. C. Baay, B. Sinke laan 15, Yerseke. Lange lederen jassen. Echt rundleder. 5 jaar garantie. Reclameprijs 125,-. Sport- huis Antoine, Roosendaal, tel. (01650) 4318, 3516, 5842 Bontmutsen, wollen mutsen, Schotse baretten, bivakmut sen, kindershawls en wan ten, wollen petjes enz. enz. Ook hierin steeds het nieuw ste en zeer voordelig in prijs. Gratis spaarzegels! - Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Wilt u uw auto mooi hou den gebruik dan nu de Val- ma A-, B-, C-produkten. A: Vatma quick champo; B: Valma Quick Shampoo; chroombeschermer; C: Val ma quick wax. Bij H. Gijs- sel, Oranjeboomstraat 3,We meldinge.. Nachtjaponnen en pyama's in satijnflanel. Leuke vlotte modellen en in prijzen die meevallen. Ook in wollen on dergoed brengen wij een uitgebreid assortiment. U slaagt beslist beter bij Van IJsseldijk-Snoep. En voor drukwerk VAN DER PEYL! Vrijdag en zaterdag Schol- tens Cakemix-demonstratie. Gratis proeven. Elke 25e bezoeker een verrassing. - „De Spar", Lepelstraat, Yerseke. Pracht theeserviezen nu m. 100 oesterzegels extra, bij K. Everse, Yerseke. Een ruime sortering wol, ook in de fijnere soorten, zeer geschikt voor kleuters, met breipatronen gratis. Zie de etalage. - A. C. Baay, B. Sinkelaan 15, Yerseke. Elbeo kousen dragen is voordelig lopen. Met en zon der naad verkrijgbaar, en reeds vanaf 2,90. In de allernieuwste modetinten voorradig. En denk aan de gratis kousen op de kousen- kaart. Van IJsseldijk-Snoep. Stemm kousen en sokken zijn ijzersterk en beslist krimpvrij. Ook de maillots van Stemm munten uit door kwaliteit. Probeer ze eens. en ook u zult tot onze va,s- te klanten gaan behoren. In sokken en kousen zijn wij gespecialiseerd. - Van IJs seldijk-Snoep. Denkt u aan onze Sint-Ni- colaasaktie Elke 25e ko per krijgt een waardebon van 2,50. Elke 100e koper krijgt een waardebon van 5,Alle kinderen mogen grabbelen in de ton vol leuke cadeaus. Koop en doe uw voordeel bij Reijerse, Wemeldinge. Plakboeken v.a. 1,50. Pa- tronenboeken met en zon der spiraal. - Boekhandel van der Peijl. Zie bij ons deze zeer aparte Anita „Grand Prix" in diverse kleuren „fingertip" lakneusje en 5 cm diabolohakje 24.90 Schoenhandel en pedicure Kerkplein 10, Yerseke, Tel. 565 DE WINKELWEEK IN I KAPELLE IS BEGONNEN, het jaarlijks weerkerende VER- KOOPFEEST. Tover Uw woning om in een paradijs. Wat U ook wilt aanschaffen, nieuwe gordij nen, een bed, een gezellige kamer of den gehele Inrichting, kies het beste en mooiste voor Uw geld. Doe het dan tijdens de WINKEL WEEK. Het Is er de gelegenheid voor. i Onze zaak Is vrijdags geopend tot 21 .00 pur. >V F ti mum r I an ■Jf TOOV P.lUO'ifJOO I WONINGINRICHTERS SINDS 1890 KAPELLE - BIEZELINGE «,ov door B. J. TEN WESEPE 27) „Zouden opvolgsters ook in aanmer king kunnen komen, meneer V&n der Heiden?" Hij glimlachte even. „Dat zou voor mij natuurlijk geen en kel verschil maken. Mag ik nu op mijn beurt vragen, of uw plannen werkelijk positief gericht zijn naar het overnemen van een bepaald restaurant?" Frida dacht even na. „Niet helemaal. Het is ons om het even, of wij een leeg huis kunnen huren, dat dienstbaar gemaakt kan worden aan onze plannen, dan wel een bestaand res taurant overnemen. Het laatste verdient wellicht de voorkeur, omdat we dan, om zo te zeggen, in een gespreid bedje ko men". Van der'keiden knikte. „En hoe denkt u het personeelspro bleem op te lossen? U moet er rekening mee houden, dat onze oudste kelner de man die u zoeven bediend heeft niet'blijft na een eventuele overdracht. Hij wil mij niet in de steek laten, maar heeft de wens te kennen gegeven om er binnen zeer afzienbare tijd mee op te houden. Hetzelfde geldt voor onze kok". Frida lachte even en antwoordde: „We zijn met ons vieren, meneer. Vier jonge vrouwen. En we zijn van mening, dat we het voorlopig met z'n vieren moeten fiksen". Van der Heiden presenteerde een si garet en zei: „Het is een minimum, maar mogelijk is het natuurlijk wel. En nu iets anders, juffrouw De Beer. U be grijpt, als u een zaak wilt overnemen, dat dit geld kost. Wat kunt u fourne ren?" Het meisje keek eens naar Greet en dacht snel na. Aarzelend begon ze: „U denkt ook: spjjkers met koppen. Meneer Van der Heiden, we hebben natuurlijk een klein kapitaaltje. Betrekkelijk be seheiden, maar in contanten. Van dit kapitaaltje zullen we natuurlijk een ge deelte moeten reserveren voor onze eer ste aanloop. Er moet altijd wel iets ver anderd worden en ik begrijp, dat er al tijd uitgaven gedaan moeten worden, die men van te voren niet heeft gepland, en dat kost ook geld. Mag ik eerst een wedervraag stellen, voor ik een bedrag noem? Moet dit gebouw beslist gekocht worden, of is er een mogelijkheid tot huren? En ik neem aan, dat de gehele inventaris kan worden overgenomen". De man dacht een poosje na. „Wat het laatste betreft: de gehele inventaris, voor zover in keuken en res taurant aanwezig, kan tegen taxatie waarde worden overgenomen. Wat het huren betreft van dit huis, tja, dat is een vraag, waarop ik niet terstond een antwoord kan geven1. Ik wil u wel ver tellen, dat we dit pand als bedrijfs ruimte kunnen verkopen voor een vrij behoorlijk bedrag. Er is een gegadigde, die er natuurlijk eeü gëheel andere be stemming aan zal geven. Maar ik zou liever willen, dat het restaurant wordt voortgezet". „En in dat geval wilt u het huis ver huren". Voorzichtig antwoordde de man: „Daar zou over gesproken kunn'en worden. Nu zou ik graag willen weten, welk bedrag u in contanten kunt opbrengen. Hoe u dit belegd hebt en welke referenties u kunt opgeven". „Meneer Van der Heiden -Frida zocht naar de juiste woorden ik heb gezegd, dat wij open kaart zullen spe len. Welnu, wat betreft de referenties, zullen wij u wel teleur moeten stellen. Mijn vriendin en ik werken in het res taurantbedrijf, een derde vriendin even eens. De'vierde persoon is momenteel in een andere branche werkzaam, maar neemt haar oritslag, zodra wij beginnen. U kunt bij onze werkgevers, voor wat mij betreft tenminste, informaties in winnen. Wat het geld betreft, dat staat op een bank en is terstond opvorder- baar. Dat is een kwestie van, laten we zeggen, misschien één dag. En wat de grootte van het becfrag betreft, dit zal u misschien 1 tegenvallen. Momenteel kunnen we terstond een twintigduizend gulden neertellen. Dat kan over twee maandep, twee a drieduizend gulden meer zijn. We hebben natuurlijk nog wel wat, maar zoals gezegd, we moeten laten we zeggen - bufferreserves hou den". De man knikte tevreden. „Het bedrag valt me niet mee, ik wil het eerlij,k zeggen. Maar er valt mis schien over te praten. Ik heb relaties bij het bestuur van de Horeca. Vindt u het goed, dat ik ipformeer naar uw vorderingen?" Frida haalde haar schouders op. „Daar is, wat mij betreft, niet het minste bezwaar tegen. En jij, Greet?" „O nee, ik vind het ook uitstekend". „Juist. Wilt u dan uw bank machti- gen mij een verklaring te geven, waarin i deze bevestigt, dat u, laten we zeggen per 1 juli 23.000 gulden kunt betalen? In contanten?" 4 Frida knikte. 1 „Dat zal ik morgen in orde maken". Van der Heiden keek naar zijn vrouw, die al die tijd zwijgend geluisterd had. „Wat denkt moeder ervan?" Ze knikte bedachtzaam. „Het lijkt me toe, dat er een basis is, waarop we verder kunnen gaan, Henk". Hij knikte en dacht opnieuw na, maar wendde zich plotseling tot Frida, keek haar schefjp aan en vroeg: „Ik zou u graag een onbescheiden vraag will^ji stellen". „Gaat uw gang, meneer. Als de vraag dusdanig onbescheiden is, dat ik er geen antwoord op wens te geven, dan zal ik dat ook niet doen". Hij lachte even, maar vervolgde weer ernstig: „Wielke zijn uw beweegredenen, die u op het plan hebben gebracht een restaurant te beginnen?" Frida keek naar Greet, maar deze lachte verlegen. „Het spijt me, meneer Van der Hei den, het antwoord op deze vraag moet ik u schuldig blijven. Dit is iets, dat ik niet kan beantwoorden, zonder de an dere meisjes er in te kennen". (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1962 | | pagina 3