YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE K APELLE'BIEZELIN GE BURGERLIJKE STAND Kabouterkring. Na een stilstand van een jaar is be sloten weer tot oprichting te komen van een kabouterkring, (jongere afdeling van de padvindsters (TrDegenen die kennis maakten met het jpadvindsterswerk, we ten welk een nuttige en plezierige vrije tijdsbesteding dit is en we raden dan ook veel meisjes aan vrijdagsmiddags om 4 uur bij het clubhuis aan de Zwee- dijkse weg aanwezig te zijn. Zie verder advertentie. Loop der bevolking. Ingekomen personen: L. J. Koeman v. Eindhoven n. Steeweg 13; P. Goeree v. Kloetinge n. Steeweg 32; J. P. Hanne- wfjk en gezin v. Wolphaartsdijk n. Dr: v. Rooijenstr. 20; F. Vegter en gezin v. Amsterdam n. Schipperstr. 24; M. A. Neels v. Waarde n. Burenpolderweg 16. Vertrokken personen: E. J. Butler v. Kerkhoekstr. 17 n. Voorburg, Effatalaan 31; Ph. J. Bom en gezin v. Julianastr. 20 n. Kapelle, Biezelingsestr. 59; L. M. van Eijmeren v. Zanddwarsstr. 6 n. Purmerend, Julianastr. 40. Verhuizingen binnen de gemeente: J. van de Plasse en gezin v. Damstr. 137 n. Polen 9; C. C. de Koster v. Polen 27 n. Damstr. 137; C. Lindenbergh en gezin v. Dam 7 n. Schipperstr. 19; wed. N. Simonse-van Harn v. Stoofstr. 13 n. Schipperstr. 18; J. P. Bazen en gezin v. Damstr. 177 n. Schipperstr. 20; L. J. Minnaard en gezin v. Pompe v. Meer- dervoortstr. 24 n. Schipperstr. '20; C: Oranje en gezin v. Damstr. 173 n. Schip perstr. 23; L. M. van de Plasse v. Daip- str. 175 n. Schipperstr. 25; P. Schou- wenaar en gezin v. Polen 24 n. Dr. van Rooijenstr. 9; A. J. M. Stobbelara en gezin v. Van Tienhovenstr. 44 n. Dr. v. Rooijenstr. 9; A. J. M. Stobbelaar en v. Van Tienhovenstr. 40 n. Dr. van Rooijenstr. 19; M. S. Beneden en gezin v. Van Tienhovenstr. 38 n. Dr. van Rooijenstr. 21; A. J. Steketee en gezin v. Damstr. 85 n. Dr. van Rooijenstr. 23; J. Back en gezin v. Van Tienhovenstr. 51 n. Van Randwijckstr. 53; M. van de Pas v. Van Tienhovenstr. 31 n. Van Randwijckstr. 55. Gevonden voorwerpen. Gevonden een vest, 2 jongensjasjes en een herenrijwiel. Inlichtingen ter ge meentesecretarie. Verkopging. Woensdagmiddag werd in het Jeugd- gebouw verkocht het woonhuis aan de Nrd. Achterweg, ten verzoeke van de erven wed. Luteyn-Visser. Hoogste in schrijver was dhr. A. Hollestelle voor 12.888,koper werd dhr. J. Zuidweg Dz. alhier voor de som van 13.275, Aanrijding. Dezer dagen had op de hoek Nrd. Achterweg een aanrijding plaats tussen de vrachtwagen van dhr. M. alhier en een wasserij-auto uit Goes. De schade bleef beperkt tot materiële schade. Het zicht op deze hoek is niet bijzonder goed te noemen. Eerste prijs behaald. Op het te Rotterdam gehouden con cours van de Kon. Bond van Chr. Zang en Oratoriumverenigingen behaalde het Ned. Herv. Kerkkoor alhier een eerste prijs met 314 punten in de eerste afde ling. Het koor zong onder leiding van haar directeur dhr. A. van der Cingel. Kolentoeslag. Blijkens een in dit nummer opgeno men advertentie kan ter gemeentesecre tarie weer kolentoeslag worden aange vraagd. De verstrekking geschiedt al leen aan hoofden van gezinnen en al leenstaanden, die een eigen huishouding voeren. Niet in aanmerking komen: Personen, die met uitzondering'* van een eigen zelfbewoonde woning, meer dan 1500,bezitten; Alleenstaanden, die meer dan 1900,- per jaar inkomen hebben; en Gezinnen van twee personen, die meer dan 2700,per jaar inkomen hebben. Nadere inlichtingen worden verstrekt ter secretarie. Aangeraden wordt zoveel mogelijk bewijsstukken, als eigendoms bewijzen, spaarbankboekjes, enz. mede te brengen. Opbrengst collecte. De collecte voor de Reklassering heeft 119,74 opgebracht. Verkiezing ouderlingen. Tot ouderling der Ned. Herv» Gemeen te alhier zijn gekozen dhrn. P. v. d. Vliet en J. Hamelink. Beiden hebben hun benoeming aanvaard. Hiermede heeft een uitbreiding plaatsgevonden van 4 op 6 ouderlingen. Voor Perzië. In de Vrij Evang. Gemeente werd in de extra collecte voor de rampslachtof fers in Perzië bijeengebracht 251,61. Winkelaktie. Dezer dagen zal de winkeliersvereni ging „Wiewico" een koopaktie gaan hou den, die 7 weken zal duren, n.l. tot St. Nicolaas. Iedere week zullen er prijs winnaar uit de bus komen, met de grote uitslag die op 6 december zal plaats vinden, n.l. een televisie-apparaat of een brommer. Een aktie waar volop span ning in zal zitten, en die velen gelukkig zal maken met het winnen van een prijs. )i Voetbal. De Kruiningse junioren welke zater dag speelden tegen de A-junioren uit Kapelle wisten een gelijk spel te be halen 22, nadat de rust was ingegaan met blanke stand, 00. Kruiningen I speelde thuis tegen Zierikzee H. Direkt na de aftrap zat Kruiningen goed op de bal, wat reeds na 10 minuten leidde tot een 10 voorsprong; 5 minuten later was het reeds 2-i-0. Met nog 8 minuten .spelen voor rust werd een uitval" van Zierikzee besloten met een doelpunt. Na rust scoorde Zierikzee nog een doel punt, waarna Kruiningen het heft in handen nam en de stand wist op te voe ren tot 52. Kruiningen II speelde te gen Yerseke II. Ruststand 01, eind stand 02. Kruiningen III moest het loodje leggen tegen de beter spelende Luctor III-mannen. De eindstand werd 26 in het voordeel van Luctor. Zaterdag spelen de B I junioren te gen de B I junioren van Waarde. Verkoping. Vrijdag had in hotel „Korenbeurs" ten overstaan van notaris Van Dissel uit Goes de openbare verkoping plaats van het fabrieksgebouw met woonhuis staan de op de loswal aan de westelijke ka naaldijk, gemeente Kruiningen, eigena resse N.V. Alginac. Hoogste inschrijver was de N.V. Zeeuwse Voeder- emKunst- mesthandel te Middelburg mét 40.000 gulden, welke tevens koper werd voor 42.400,—. Wielrennen. Dat Jo de Roo zich niet van de wijs laat brengen door klinkende namen van ex-wereldkampioenen etc. is weer eens bewezen door de prachtige overwinning in de laatste klassieke wedstrijd van het seizoen. De afstand ParijsTours van 267.5 km werd door hem in bijna 6 uur gereden, wat neerkomt op onge veer 45 km per uur. Een prestatie van formaat als men bedenkt, dat op dit parcours nog nimmer zo'n hoge snel heid werd bereikt. Dat hij z'n kansen goed had berekend en z'n krachten goed had gespaard, bleek toen hij 3 km voor het einde uit het geheel gesloten peloton wegsprong en hoe er ook werd gereageerd en gezwoegd, Jo was en bleef ongenaakbaar. Vermoeid doch zeer gelukkig kwam hij dan ook als triom fator over de eindstreep. Botsing. Maandagmiddag 13 uur had op de hoek BeatrixstraatClercqswegje een botsing plaats tussen de bromfietsers J. D. en G. W. beiden uit Kruiningen, doordat W. geen voorrang verleende. Beiden klaagden over het zeer slechte uitzicht ter plaatse in verband met de hoog opgroeiende heg rond de brand- vijver. D. kwam er met de schrik en een aanzienlijk beschadigde brommer nog het beste af; W. liep een snijwond aan een zijner ogen, een ontvelde neus en een flink beschadigde bromfiets op. Aanrijding. Dinsdagmorgen had op het kruispunt RijkswegZanddijk omstreeks 8.45 uur een aanrijding plaats tussen de auto be stuurd door J. U. uit Hoedekenskerke, komende uit de richting Yerseke en de bromfietser J. W. uit Vogelwaarde, ko mende uit de richting Kruiningen. Ver moedelijk heeft U. tegen de laagstaande zon in gekeken en W. niet over het rij wielpad zien aankomen, waardoor hij hem niet meer kon ontwijken. W. kwam er met een diepe oogwond, een kapotte bril en een licht beschadigde brommer nog betrekkelijk goed af. De auto had geen beschadigingen opgelopen. Proces verbaal is opgemaakt. Instuif. Zaterdag vond in Ons Dorpshuis de eerste instuif plaats met het doel de Kruiningse jeugd op zaterdagavond ge legenheid tot ontspanning te verschaf fen. Te half acht werden de deuren ge opend en kon ieder in de leeftijd van 12 t/m 16 jaar welke er 0,25 voor over had hieraan deelnemen. Dat de toeloop zo grgot zou zijn, heeft geen der mede werkers kunnen vermoeden. Om 9 uur waren er welgeteld 130 jeugdige perso nen, jongens zowel als meisjes, aanwe zig en waren de verschillende attracties reeds druk bezet. Er heerste in het ge hele gebouw een zo gezellige sfeer als nimmer was gedacht. Dat de commissie hiervoor zeer dankbaar is moge blijken uit het feit, dat reeds op 20 oktober de instuif zal worden voortgezet. Zelfs het buffet was aan de jeugd aangepast, koffie en limonade waren tegen betaling van slechts 25 cent verkrijgbaar. Dat de jeugd zelf suggesties deed inzake de verschillende mogelijkheden van ver maak, kan niet anders dan worden toe gejuicht. Te 10 uur werd deze eerste instuif gesloten. Vele van de aanwezigen hielpen geheel vrijwillig de zaal weer in het reine te brengen, hetgeen getuigt van hun goede wil. Mevr. M. Poley en dhrn. J. de Meester en J. Dek meldden zich alsnog als medewerkers. Raadsvergadering. Wioensdag vergaderde de raad onder voorzitterschap van burgemeester Schip per. Afwezig waren dhrn. Lokerse (S. G.P.) en Hoogstrate (A.R.Een ver zoek van de winkeliersvereniging Hawi- co te Hansweert de winkelsluiting i.v.m. een te houden winkelweek te stellen op 21 uur werd goedgekeurd. Het voorstel tot opheffing van de onbewoonbaarver klaring van dé wohingen Kanaalweg 77 te Kruiningen en Schoolstraat 8 en 10 te Hansweerst werd zonder stemming aangenomen. Het voorstel tot vaststel ling van een verordening om naast het salaris als compensatie voor de huur verhoging een bijdrage te verstrekken en het voorstel tot wijziging der kinder toelageverordening 1957 bleken hamer stukken te zijn. Het voorstel tot vast stelling van een instructie voor de ge meentegeneesheer ontlokte aan dhrn. Suy (K.V.P.), Griep (V.V.D.) en Slab- bekoorn (P.v.d.A.)' enige vragen, welke door de voorzitter werden beantwoord. Het voorstgl regeling vergoeding ver plaatsingskosten gemeentepersoneel 'én onderwijzend personeel werd zonder op- of aanmerkingen aangenomen. Over het voorstel tot goedkeuring der begroting van de dienst gemeentewerken Oost Zuid-Beveland werd door dhr. Polder man (V.V.D.) bezwaar gemaakt inzake de post autovergoeding van de direkteur gemeentewerken. Ook dhr. Suy achtte dit niet aanvaardbaar, gezien het vele werk wat moet geschieden bij uitvoe ring van rioleringswerken alsmede an dere kapitaalswerken. Het voorstel werd verworpen met 7 tegen 2 stemmen. Voor stemden dhrn. Van Iwaarden (C.H.U.) en Van Ballegooijen (P.v.d.A.). De voor stellen tot goedkeuring van de reke ning van de instelling vöQr maatschap pelijke1 zorg 1960 aismecfe de wijziging gemeentebegroting werden zonder op- of aanmerkingen aangenomen. Het voor stel tot wijziging van de gemeentebe groting voor 1962 bracht enkele vragen naar voren van dhrn. Jansen (K.V.P.), Griep, Pouwer (C.H.U.) ,en Suy. Na toe lichting door de voorzitter werd ook dit voorstel aangenomen. De nu volgen de 5 voorstellen bleken eveneens ha merstukken te zijn. Ten aanzien van het voorstel tot verkoop van een per ceel grond aan de Julianastraat merk te dhr. Griep op dat het nuttig zou zijn reeds bij de verkoop rekening te hou den met een bochtverbetering daar ter plaatse. De voorzitter zegde toe dit na der te zullen bezien. Dhr. P. A. West- dijk werd met tegen 1 stem gekozen als lid van de -"instelling voor maat schappelijke zorg. Als plaatsveranger van het hoofd der uloschool werd dhr. W. van 't Hof met algemene stemmen gekozen. Het periodiek aftredend lid van het bestuur.; ,,0ns Dorpshuis" dhr. P. H. A .Polderman werd met 8 tegen 1 blanco stem herkozen. Het voorstel toekenning premie woningverbetering aan dhr. F. M. van Leeuwen werd aan genomen. Van de rondvraag werd o.a. door dhr. Suy gebruik gemaakt om te vragen naar de vorderingen op het ge bied van industrieterreinen en de riole- ringsaanleg te Hansweert. Betreffende de industrieterreinen deelde de voorz. mede dat de plannen zich nog niet vol doende hadden afgetekend om reeds re sultaat af te werpen, terwijl betreffende de rioleringsaanleg te Hansweert kon worden gesteld, dat de medewerking der bevolking alleszins bevredigend is te noemen en dat de nodige voorbereidin gen reeds zijn getroffen om de 2e fase van dit werk zo spoedig mogelijk ge daan te krijgen. Dhr. Polderman vroeg naar de vorderingen op het gebied van werkklassering en prestatiebeloning als mede over de onderhandelingen i.v.m. de grondaankopen achter de Welhoek straat. De voorz. lichtte een en ander toe. Dhr. Griep stelde vragen i.v.m. de uloschool, of de streefdatum voor ope ning (periode Kerstmis) zou kunnen worden verwezenlijkt. De voorz. ant woordde hierop dat voor wat het werk van de hoofdaannemer betreft de bouw klaar is, doch dat op enkele onderaan nemers nog moet worden gewacht i.v.m. levertijd materialen. Hij hoopte toch omstreeks Kerstmis het geheel te kun nen openstellen. Dhr. Pouwer merkt nog op dat i.v.m. wateroverlast te Hans weert de pers niet precies hierop heeft gereageerd. Dhr. Bauer (P.v.d.A.) zag gaarne het houtgewas rond de brand- vijver in het Clercqswegje ingekort om soortgelijke ongelukken als daar ter plaatse heeft plaats gehad zoveel moge lijk te voorkomen. De voorz. zegde toe hieraan aandacht te schenken. Dhr. Slabbekoorn tenslotte had enkele aan merkingen betreffende de afwerking der verbouw o.l. school te Hansweert en stelde de vraag hoe het staat met de verkoop aan de bewoners van woning wetwoningen van de door hen bewoon de woningen. De voorz. stelde dat de afwerking van de verbouw der o.l. school te Hansweert nader zal worden bezien en met betrekking tot de verkoop van woningwetwoningen hierin nog niet veel schot zit. Getracht zal worden dit te bespoedigen. Voetbal. Wederom hebben de Hansweertse voetballiefhebbers deze zondag niet te klagen gehad: beide seniorenelftallen wonnen hun wedstrijd. De B-junioren behaalden zaterdag hun eerste overwin ning op de jeugd van Yerseke. De uit slag was 34. De A-juinoren keerden uit Wemeldinge met een 30 nederlaag terug. Het tweede elftal speelde in Goes tegen Robur II. Over het algemeen was het een kalme wedstrijd met weinig hoogtepunten. De uitslag luidde 52 in het voordeel van de oranjehemden. jZe staan nu stevig aan de kop met 8 pun ten uit 4 wedstrijden. Met spanning werd de strijd van het eerste tegemoet gezien tegen Robur I. Dat de Boys voor de overwinning hebben moeten vechten, is wel uitgekomen. De zege is echter volkomen verdiend. Voor de rust mocht de keeper van Robur twee maal de bal achter zich vandaan halen, door treffers van Henny Eycke en Kees Kalle. Ro bur maakte nog een tegenpunt voor de rust. Jan de Poorter stelde na rust de zege voor de Boys veilig en bracht de stand op 31. ig Korfbal. Zeelandia I trad zaterdag in het veld tegen Swift II uit Middelburg. Wederom moesten ze een nederlaag incasseren. Het werd 113. Door deze nederlaag staan ze onder aan 'de ranglijst. Voetbal. Rillandia I speelde zaterdag te Slee wijk tegen het eerset elftal aldaar. Na 18 minuten spelen werd een voorzet van Prevo op keurige wijze in een doelpunt omgezet. Voor de rust bracht Sleewijk de stand op 11. Reeds 2 minuten 'na de i rustmaakte midvoor Traas het 2e Rillandse doelpunt. Uit een strafschop maakte Sleewijk er 22 van. Na 34 minuten nam Rillandia weer een voor sprong, nadat na een doelworsteling Traas de bal in het net werkte. Drie minuten later maakte hij nog een doel punt, zodat Rillandia met een 42 over winning naar huis keerde. Rillandia III speelde op eigen terrein tegen i Wol- faartsdijk 11 en won' piet 111. Kerknieuws. Beroepen bij de Geref. Gemeente al- hield kand. C. Wisse te Hendrik Ido Am bacht. Afscheid Zuster Vos. Dinsdagavond werd in de foyer van het dorpshuis „Luctor et Emergo" af scheid genomen van de wijkzuster J. L. Vos, die met ingang van 1 oktober j.l. haar werk heeft neergelegd in verband ?net de pensioengerechtigde leeftijd. De voorzitter van de afd. Rilland-Bath van het Groene Kruis memoreerde het werk dat zij 16 jaar lang heeft verricht. Na mens de burgerij werd haar, door mevr. Lambrechtse-den Breejen, een opberg- meubel en een enveloppe met inhoud aangeboden. Ook het bestuur van het Groene Kruis presenteerde een envelop pe met inhoud. De voorzitter van de vereniging voor de jaarlijkse rijtoer voor bejaarden, dhr. jj. J. van Gorsel, reikte haar een geschenk over. Zuster Vos dankte vo.or déze geschenken. Tevens was er tijdens deze bijeen komst gelegenheid kennis te maken met de nieuwê'Wijkzuster, mej. S. Zegelaar, die haar taak inmiddels heeft aange vangen. waarvan een druk gebruik ge maakt werd. Haar werden bloemen aan geboden, waarvoor zij zeer hartelijk dankte. Onder het gebruik van een con sumptie werd deze bijeenkomst gesloten. Voetbal. Zaterdag j.l. ontving het eerste elf tal Roda Boys uit Aalst. Tot aan de rust bleef de stand blanco. Pas in de tweede helft wist Krabbendijke te sco ren door P. Kaat (10), en kwam de volle winst binnen. Het tweede elftal toog naar Terneuzen. Met de rust was de stand 10 voor Terneuzen. De thee bracht uitkomst voor Krabbendijke. Na de rust scoorden zij 3 maal, zodat de stand 13 werd voor Krabbendijke. De A-junioren lieten de winst met spreken de cijfers in Yerseke (72). A.s. zaterdag zal het 2e elftal thuis een wedstrijd spelen tegen Heinkens- zand. Het derde elftal gafat "haar Bors- sele. De A en B junioren spelen tegen Hansweertse Boys. Op de ranglijst staat het tweede elf tal op de eerste plaats. Het eerste elf tal bezet de tweede plaats. Ga zo voort! Voetbal. Waarde I trad zaterdag in het veld tegen Bevelanders II. Dat Waarde in de meerderheid was bleek uit de eindstand, 101. Waarde II bracht het er minder goed af tegen Spui en werd met een ne derlaag naar huis gestuurd, 29. De B-junioren hadden tegen Rilland ook ze ker geen geluk: zij verloren met 60. Voetbal. Op eigen terrein bond Kapelle I za terdag de strijd aan met Hoek. Tot drie maal toe wist Hoek een voorsprong te nemen. In het laatste kwartier moest Hoek echter voorgoed capituleren. Ka pelle kwam wederom gelijk en wist zelfs de wedstrijd in een 64 uitslag te beëindigen. Het tweede, dat op het terrein te Kattendijke tegen Kloetinge III uitkwam, wist het ook tot winst te brengen (3—4). De A-junioren die in Kruiningen te gast waren deelden de punten (22), terwijl de B-junioren in Kortgene met 7I het onderspit moes ten delven. V aardigheidsproeven. Ruim 80 aspirantleden van de gym nastiekvereniging „Olympia" legden in de A-, B- en C-groepen het vaardig heidsexamen af. Als jurylid trad daarbij op dhr. C. van. Weele uit Krabbendijke. Slechts 3 aspiranten moesten er afgewe zen worden. Gevonden voorwerpen. Bij het groepsbureau van de rijkspo litie te Kapelle werd aangifte gedaan van de volgende gevonden voorwerpen: Een zelfbinder, een sjaal, een kinder kruiwagen, een lederen motormuts, een zeem, een kinderportemonnaie met ge ringe inhoud, een sjaal, een muntbiljet, een springtouw en een sjaal. Wiel liep van auto af. Van een Belgische auto die met fruit op weg was naar een conservenfabriek te Biezelinge, liepen vorige week op de Rijksweg onder Schore beide linkerach terwielen van onder de auto. De be stuurder, dhr. v. d. B. uit St. Lievens- Houten, wist de auto in zijn macht te houden. Doordat de auto gesloten was, ging er niets van de lading verloren. Wel werd het verkeer gedurende twee uur lang over één weghelft geleid. De lading werd op een andere auto over geladen. Kind liep onder auto.. Vlak bij de ouderlijke woning liep vo rige week de enkele jaren oude Caro- lientje Dourleijn onder een passerende bestelauto, bestuurd door C. M. C. uit Soersel (B.). Met een gebroken been en enkele inwendige kneuzingen moest' het kind in het ziekenhuis te Goes op genomen worden. Na> botsing de sloot in. Op de rijksweg onder Biezelinge nabij de kruising Evërsdijkseweg is vorige week dhr. J. J. S. uit Kortgene met zijn personenauto bij het inhalen in bot sing gekomen met een bestelauto, be stuurd door J. P. uit 's-Heer Arends- kerke. De bestelwagen, die galanterieën vervoerde, schoot door de wegberm de sloot in en moest zwaar beschadigd door een kraanwagen weggesleept wor den. De andere auto werd eveneens ern stig beschadigd. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Korfbal. Het eerste twaalftal van Elto speel de zaterdagmiddag op eigen veld een competitiewedstrijd tegen Togo uit Goes. De Togonezen wonden er geen ddêkjes om en versloegen Elto met 6 11. Het B-twaalftal, dat Blauw-Wit ont ving, bleek ook haar dag niet te hebben. Met niet minder dan 08 ging de winst naar Kloetinge. Internationale hengeiwedstrijd. Groot was de belangstelling voor de vierde internationale hengeiwedstrijd die „De Kapelse Kanaalvissers" zater dagmiddag hadden georganiseerd,in het, kanaal door Zuid-Beveland. Niet min der dan 680 hengelaars wierpen hun lijntje uit voor een wedstrijd die drie uur in beslag nam, en die tevens als laatste in een serie van drie meedong naar het Oosterscheldekampioenschap. Dit kampioenschap leverde een overwin ning op voor de Kapelse secretaris, dhr. J. P. Lepoeter, die in de drie wedstrij den 2275 punten wist te vergaren. Twee de werd dhr. A. van Aart van „De Zeebaars" uit Scherpenisse en derde mej. A. Vermeulen eveneens van „De Zeebaars" met 1865 punten. De indivi duele wedstrijden werden gewonnen door dhr. W. Hermans uit Tegelen (Lim burg) die met een vangst van 61 kleine visjes 3050 punten vergaarde, en dhr.; A. van Rentegem uit Antwerpen, die 950 punten bijeen viste. Beiden mochten een koelkast mee naar huis nemen. De wedstrijd, die onder ideale weersomstan digheden werd gehouden, bracht ook nogal wat kijklustigen naar de kanaal-1 oevers, waar de bijna 700 vissers als een lang lint stonden opgesteld ,yanaf j de Postbrug tot voorbij de Vlakebrug. Burgemeester H. G. van Suylekom reik te na afloop de prijzen uit. Voor de wedstrijd, die perfect was georganiseerd, waren vele prijzen beschikbaar gesteld. Voor 't eerst kregen de winnende korp sen er namen er 57 deel niet al leen bekers, maar ook individuele prij zen. In totaal werd ruim 30 kg vis op het droge gehaald. RAIFFEISEN SPAARWEEK 1520 OKTOBER Bij vele honderden banken in het ge hele land zal in de week van 15 tot 20 oktober de vlag in top gaan, ter ge legenheid van de „Spaarweek". Deze Spaarweek is ingesteld in dankbare her innering aan burgemeester F. W. Raif- feisen, die reeds in 1849, gegrepen door de nood onder de boerenbevolking, de eerste onderlinge "spaar- en leenbank stichtte. Zijn werk dat de bevolking van i zijn streek eindelijk verloste van de woekeraars, die letterlijk de macht in handen hadden, vond al snel erkenning en uitbreiding. De regels die hij had opgesteld voor zijn bank konden vrijwel ongewijzigd overgenomen worden door allerlei instellingen in allerlei landen. In Nederland werd reeds in 1896 de eerste Raiffeisenbank volgens deze re- s gels opgericht en nog steeds werken de thans reeds 860 vestigingen, die zijn j aangesloten bij de Coöperatieve Centrale Raiffeisenbank te Utrecht, volgens de zelfde principes. Deze vestigingen heb ben verschillende namen, maar hebben alle dezelfde doelstellingen van F. W. i Raiffeisen in hun statuten. Elke bank is volledig autonoom. Er wordt bij de banken gespaard (het aantal spaarders bedraagt reeds meer dan 1.500.000) en het inleggeld wordt in principe locaal besteed. Bovendien werken alle Raiffei sen banken volkomen belangeloos, t Wordt er winst gemaakt, dan wordt I deze winst niet uitgekeerd aan aandeel- houders e.d., maar gestort in een re- j sevefonds. De totaal bij alle aangeslo- i ten banken gespaarde som is opgeklom- j men tot niet minder dan 3.140.000.000,- I Om de naam van Raiffeisen in ere te j houden, wordt op de meeste Raiffeisen j banken van de Spaarweek iets extra's gemaakt. Dit kan gebeuren in de vorm van premies of van kleine geschenken voor spaarders die tijdens die week ko- i men inleggen. In vele plaatsen vormen zich in de Spaarweek zelfs rijen bij de banken. Ook internationaal wordt de Raiffei sen gedachte geërd: elke derde donder- dag in oktober wordt de Raiffeisendag gevierd in vele landen. De Spaarweek is de week waarin deze dag valt. Van 411 oktober 1962 YERSEKE. Geboren: Nicolaas Marinus, zv. Dingenis Moerland en Maria Moer land. Huw.aangifte: Abraham Martinus j Maas, 27 j. te Kortgene en Wilhelmina j Adriana Duijnkerke, 18 j.; Willem Mur- re, 25 j. te 's-Heer Arendskerke en Jo- hanna Pieternella Machelina Hollebrand- se, 20 j. Huw.afk.: Jacobus van Poelje, 32 j. en Elisabeth Voskamp, 29 j. te Utrecht; Jacobus Pieter Steketee, 22 j. en Geer tje de Nooijer, 18 j. te Arnemuiden. Van 310 oktober 1962 WEMELDINGE. Geboren: Anita, dv. Adrianus Hennij Gerdinus van Mil en Hendrika Cornelia Udo. Gehuwd: Willem Gerrit de Ruiter, 21 j. te Rotterdam en Wilhelmina Kor- stanje, 21 j. Van 410 oktober 1962 KRUININGEN. Geboren: Margaretha, dv. Mathijs Lokerse en Cornelia Wille- mina Poortvliet; Adriaan 4acob, zv. Willem van 't Hóf en Pieternella Cor nelia van Zweden. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reqenga. Bed. en dankz, H. Avondmaal. 7 uur: Ds. J. Poelman,'Terneuzen. Jeugddienst Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. 7 uur: Evangelisatiedienst. Ds. D. de Jonge. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 H.H. Missen op zondag 7.30 en 10 uur. H. $of om 2-30 uur- 'i. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v.m. Zondagsschool en bjjbelklas 1.15 u. n.m. Verlossingssamenkomst 6 uur n.m. Hansweert NediUHerv. 'Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest. Bed. H. Avondmaal.

Scheldebode | 1962 | | pagina 4