BAAYENS DO Restaurant voor vrouwen TKtoLetnei AJvWillegen Gzn YERSEKE De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE HANSWEERT RILLAND-BATH Een lichtpunt bij donker weer Moderne regenkleding; WAARDE klokjes - K APELLE-BIEZELIN GE „Zeeland Presenteert". Vorige week vrijdag was het dan zo ver, de dag van „Zeeland Presenteert". Deze begon al goed, want ondanks het sombere vooruitzicht enige dagen te voren was het juist vrijdag 14 septem ber een stralende dag. Het comité had het niet gemakkelijk gehad. Immers eerst zou de manifestatie in Tholen zijn, waarvoor al vele voorbereidingen waren getroffen, doch toen besloot men toch nog maar terug te keren naar Yerseke, de bakermat van deze mani festaties en het centrum van oester- en mosselcultuur. Dat het comité daardoor voor schier onoplosbare problemen kwam te staan, spreekt vanzelf. De tijd was heel erg kort, doch ondanks dit alles is men er ook nu weer in geslaagd een feest te brengen dat er zijn mocht. Zoals gezegd hielp het weer bijzonder mee, hetgeen de stemming er al dade lijk inbracht. De meeste buurtvereni gingen hadden gehoor gegeven aan de oproep van het comité, alsmede de bur gerij, overal vele vlaggen. Ook de schippers deden weer hun best en velen hadden om 9 uur hun schepen al ver sierd. Het was half tien toen onze har monie Mozart" de leerlingen van de lagere scholen ging ophalen voor een fleurige stoet met ballonnen. Men defi leerde langs het gemeentehuis onder de vrolijke tonen van twee kleine Italianen naar de haven, waar burgemeester Wil- lemsen feilloos het sein gaf aan de jeugd om de ballonnen los te laten. Een keu rig gezicht, dat altijd voor de jeugd een attractie is. „Mozart" bezocht daarna nog de Burenpolder en Dam en toen was het tijd om naar het gemeentehuis te gaan, waar de in Yerseke al bekend ge worden Mechelse politiekapel zich aan het comité presenteerde. De voorzitter van het comité, dhr. Glerum, riep de Mechelaars een hartelijk welkom toe en hoopte dat men zich ook voor de derde keer weer in Yerseke zou amuseren. Tussen 10 en 12 uur waren de meer dan 60 deelnemers aan de Oester- en Mos- selrit 1962 te Krabbendijke gestart en zochten zich door de lang niet gemak kelijke opgave, het reisverhaal, een weg naar Yerseke. Ook was er om 12 uur een persontmoeting begonnen in hotel Smits te Wemeldinge, waar Dr. K. F. Vaas, dir. van het hydrobiologisch in stituut te Yerseke aan de vele journa listen iets vertelde over de fauna en flora in het Deltagebied. Het gemeente bestuur had om half een een aantal gasten ontvangen op het gemeentehuis, aan wie zich om 1 uur wederom de Mechelse politiekapel presenteerde. Ook op de haven was het druk geworden. Hier kwamen n.l. de deelnemers aan de Oester- en Mosselrit aan. „Mozart" marcheerde door het dorp, gevolgd door de politiekapel, de jeugd viste naar oude schoenen vol prijzen in de haven met hun werphengel, vele belangstellen den uit andere plaatsen kwamen Yerse ke binnen, de drukte wag begonnen. De genodigden en allen die lust hadden tot varen scheepten zich in op de fraai ver sierde vloot, waarna de jacht begon op de eerste oester. Zoals gewoonlijk was het weer schipper Paauwe van de YE 60 die de eerste kor naar boven haalde en aan de Commissaris der Koningin in Zeeland en zrjn echtgenote de eerste oesters kon presenteren. Ze waren best, vond de Commissaris en ook de vele autoriteiten die mede aanwezig waren konden dit bevestigen. Een oorverdo vend gefluit van de schepen kondigde aan dat het seizoen was begonnen. La ten we hopen dat het voor allen goed mag zijn. Terug in de haven was er dit maal geen spel, doch het comité had er voor gezorgd dat vier schepen uit Yer seke, Bruinisse, Tholen en Zierikzee voor de wal lagen. „Mozart" speelde de mars „Zeeland Presenteert", dhr. Huijs- se zong een toepasselijk lied, waarna mooie meisjes uit de vissersplaatsen eerst de ouden van dagen, de werkers van vroeger, de mosselen lieten proeven. Daarna kregen de Commissaris der Ko ningin en de vertegenwoordiger van de Minister van Landbouw en Visserij oes ters en mosselen aangeboden en decla meerde dhr. Glerum nog enige verzen, gevolgd door een korte toespraak van de Commissaris der Koningin, die als steeds de oester- en mosselkwekers een goede raad gaf en hun een best seizoen toewenste. Ook de prijzen van de vloot- schouw werden door hem uitgereikt, waarbij bleek dat ditmaal de ZZ 24 van schipper Praet de eerste prijs kreeg, de YE 64 van schipper Verschuure de 2e en de YE 24 van de Fa. Prins met schipper Van Hekke de de 3e prijs had gewonnen. De genodigden begaven zich naar de grote tent aan de Oudetoren- straat, waar men oesters en mosselen kreeg aangeboden. Het publiek kon gra tis gekookte mosselen eten op de ha ven, terwijl er ook nog waterspelen ge houden werden, waarvoor de deelname helaas te gering was. Dit moet men in Yerseke nog leren en maar eens gaan afkijken in Zierikzee, waar dit nummer steeds een groot succes is. Voorzitter Glerum reikte in de tent intussen de prijzen uit van de Oester- en Mosselrit, waarbij bleek dat ook dit onderdeel een groot succes was geworden. Om 7 uur was intussen de harmonie „Ons Genoe gen" uit Vlissingen Yerseke binnen ge komen, welk voortreffelijk korps eerst een mars maakte en daarna een concert gaf in de tent op de Paardenmarkt. Tot slot werden er op de Paardenmarkt gratis films vertoond, die een geweldige belangstelling trokken en was er op het sportterrein een zeer mooi cabaret programma, dat vooral de jeugd aan genaam wist bezig te houden. Na het cabaret volgde op het sportterrein een zeer goed uitgevoerde taptoe door „Ons Genoegen" en kon burgemeester Wil- lemsen dank brengen aan het comité en allen die op welke wijze dan ook hadden geholpen deze dag weer te doen slagen. Tot besluit van de dag werd een schit terend vuurwerk ontstoken, mooie num mers, prachtige vuurpijlen en harde sla gen, met als laatste nummer in fraaie letters „Zeeland Presenteert". Het bleef nog lang druk in het dorp, waar men in diverse kramen op het Kerkplein van alles kon kopen, werden er nog gratis mosselen uitgedeeld, waren er weer di verse objecten fraai verlicht, o.a. het gemeentehuis en niet te vergeten het schilderij van vorig jaar, enz. Een goed geslaagde dag, die ondanks de kortere tijd van voorbereiding nog veel belang stelling trok en beloften inhoudt voor de toekomst, omdat ook nu weer is ge bleken dat zowel oester- als mossel kwekers, handelaren en vooral de be volking en de duizenden belangstellen den, „Zeeland Presenteert" niet kunnen missen. Voetbalnieuws. Het eerste elftal van de v.v. Yerseke bracht het er in de uitwedstrijd tegen Biervliet uitstekend af. Nadat de rust met een 22 stand was ingegaan, werd de einduitslag door doelpunten van Zon- ruiter, Pikaar en De Wee (3 x) 52 in het voordeel van de onzen. Het tweede en derde elftal brachten het er minder goed af, het tweede verloor met 82 van Volharding en het derde elftal met 71 van Hoek. De A-junioren behaal den ook nu weer de volle winst, met 30 werd van Kruiningen gewonnen. Zaterdag spelen beide juniorenelftal len thuis; A ontvangt Wemeldinge en B Waarde. Het derde elftal krijgt A.Z. V.V. II op bezoek; deze wedstrijd moet zeker in winst worden omgezet. Het zelfde geldt voor Yerseke II, dat Patrij zen II op bezoek krijgt. Het eerste elf tal heeft weer een uitwedstrijd; naar Oostburg. Na de resultaten van beide ploegen kan ook deze wedstrijd gewon nen worden. Binnenvaartschool. Zoals uit een advertentie in ons blad blijkt, start per 1 oktober de nieuwe cursus van de Binnenvaartschool. De leerlingen moeten 15 jaar of ouder zijn. Wie vier jaar vaarpraktijk heeft en een gunstig examen aflegt, komt in het be zit van het diploma Schipper voor de Brede Vaarwateren en Kanalen. Naast de algemeen vormende vakken wordt les gegeven in reglementen, kaartpas- sen, splitsen en knopen enz. Lestijden maandag-, dinsdag-, donderdag- en vrij dagavond van 7 tot 9.30 uur in de o.l. school te Yerseke. Houdt uw zoons van straat en stuurt ze naar school! Aanrijding. Dezer dagen vond op de O. Kanaal- weg een aanrijding plaats tussen de bromfietser dhr. P. S. alhier en de vee wagen bestuurd door dhr. S. uit Waar de. Dhr. P. S. brak bij deze aanrijding zijn dijbeen en liep enkele schaafwonden op. Voetbal. Wemeldinge I moest zaterdag in Ro- da Boys zijn meerdere erkennen en kwam met een 42 nederlaag naar We meldinge terug. Wemeldinge II won van Hoek met 21 en wist op deze manier twee punten binnen te halen. Wemel dinge A I verloor van Kapelle A I met 42 en Wemeldinge B I won van Hans- weertse Boys B I met 30. Zaterdag speelt het eerste elftal weer een thuis wedstrijd en wel tegen Aalburg I. Concert. Oi Zaterdagavond a.s. zal O.K.K. een concert geven in de muziektent die ge plaatst is in de Pt. Beatrixstraat hoek Oranjeboomstraat. Het concert zal al leen bij gunstig weer worden uitgevoerd. Geslaagd en gefeliciteerd. Te Breda slaagde voor het praktijk diploma machineschrijven in de Engelse taal dhr. Sj. van Es alhier. - f KRUININGEN Wie is zijn fiets kwijt? Gevonden een grijs gelakt herenrijwiel, sportmodel, merk Flamingo. Terug te bekomen op het politiebureau alhier. Uit de wereld der muziek. Dhr. D. Manneke is met ingang van 1 oktober a.s. benoemd tot dirigent van de harmonie „St. Cecilia" te Vlissingen. Verder is door dhr. Manneke een vocaal kwartet opgericht, het „St. Gertrudis- kwartet", dat te Bergen op Zoom in de Grote kerk zijn repetities houdt. De le den zijn: Koos Glerum, Biesbosch (so praan); Nel Wisse, Velsen (alt); Ir. P. J. M. Beckers, Bergen op Zoom (te nor); Ton Vermaat^ Middelburg (bas). Geslaagd. Op het te Breda gehouden examen slaagden voor het praktijkdiploma ma chineschrijven de dames M. C. Rijk en M. Kosten uit Kruiningen; S. Adriaan- se, J. de Rooy, A. van Strien en E. D. Hoogesteger uit Yerseke; P. Clement, J. J. A. Lobbezoo en C. J. van de Vrede uit Krabbendijke' en N. P. Koeman uit Waarde; de heren L. J. Dominicus, J. M. Jansen, J. W. de Koster en D. P. Pie terse uit Kruiningen; M. Stevense uit Hans weert en M. Koeman uit Waar de. Voor het praktijkdiploma machine- schrijven in de Engelse taal slaagden de dames L. A. Vette, N. E. Minnaard, P. C. Hoogstrate, G. C. Felius en J. M. Verschuure uit Yerseke; de heren J. A. Stroosnijder uit Kruiningen; J. M. Ver schuure, M. A. Meyer, H. C. Glerum en J. C. Fraanje uit Yerseke; L. Rottier uit Schore; P. van der Leek uit Kapelle en J. A. van Es uit Wemeldinge. Allen ontvingen hun opleiding van dhr. K. Koetsdijk, staatsgediplomeerd leraar machineschrijven. Brand. Toen donderdagmiddag 15.20 uur de vrachtauto bestuurd door A. de R. uit 's-Heer Arendskerke op het veer havenplateau gereed stond de boot op te rijden, zag de kaartverkoper daar ter plaatse rook uit de lading vlas komen en waarschuwde onmiddellijk de be stuurder, welke de wagen naast het plateau reed. Politie en brandweer wer den gealarmeerd. De brandweer was spoedig ter plaatse doch kon niet ver hinderen dat de wagen met de 6% ton lading vlas geheel verloren ging. Slechts wat verwrongen ijzerwerk bleef over. De eigenaar, C. v. I. eveneens uit 's-H. Arendskerke, welke niet verzekerd was, leed hierdoor een gevoelig verlies. Ge lukkig dat deze brand nog op de wal is ontdekt, daar anders een catastrofe niet denkbeeldig zou zijn geweest. en Renesse gelegenheid werd gegeven de stand op te voeren tot 34; v. d. Borght scoorde nog een doelpunt voor Kruiningen, zodat de eindstand 44 was. Kruiningen II behaalde de volle winst tegen Middelburg IV, eindstand 52. Kruiningen III verloor met korf- balcijfers van Lewedorpse Boys, eind stand 70. Kruiningen I gaat zondag op bezoek bij Noormannen I, Kruiningen II moet het opnemen tegen Vlissingen V, terwijl Kruiningen III een uitwedstrijd speelt tegen Noormannen II. De A-junioren spelen zaterdag tegen de junioren van Krabbendijke, de B-junioren spelen te gen de junioren van Hansweertse Boys. Voetbal. Zowel het eerste als het tweede elf tal van de v.v. „Hansweertse Boys" wis ten het tot (kleine) overwinningen te brengen. Het tweede wist de uitwedstrijd tegen Luctor III uit Heinkenszand met 32 te winnen, zodat ze nog zonder verliespunten zijn. Het eerste ging naar Schouwen en Duiveland om te spelen tegen Dreischor I. De eerste helft werd er aardig gespeeld, maar aan de af werking ontbrak het nog. Het enige doelpunt werd gescoord door linksbuiten Jan de Poorter. Na de rust zagen we een lauw spelend Boys-team. Dreischor benutte gelukkig niet de vele kansen die ze voorgeschoteld kregen, zodat de eind stand 10 bleef. Ook het eerste is dus zonder verliespunten; met de Noorman hen uit Westkapelle staan ze op een gedeelde eerste plaats. Zondag hebben we voor beide elftal len een thuiswedstrijd. Het eerste treedt dan in het veld tegen Zierikzee II en het tweede elftal tegen Robur II uit Goes. Wateroverlast. De vele zware regenbuien, die dins dag neervielen, zijn er oorzaak van ge weest, dat enkele straten in Hansweert blank kwamen te staan. Dit was ook weer het geval bij het postkantoor. In de Korte Geer, waar kort geleden de nieuwe riolering is gelegd, hadden de bewoners veel last van het hemelwater. Het was zo erg, dat 's middags de brand weer er aan te pas moest komen, om het water weg te pompen. Voetbal. Rilland I trok zaterdag naar Sprang. De beide clubs waren aan elkaar ge waagd. Met de rust was de stand 11. Na de rust leek Rillandia in de eerste helft wat te veel van zijn krachten te hebben gevergd. Na 20 minuten kopte Poulides nummer twee in het Rillandse net en 5 minuten later vergrootte Cha- both de voorsprong zelfs tot 32. Ril landia gaf echter de moed niet op en Walraven verkleinde de achterstand tot 32, wat tevens de eindstand werd. Rillandia II speelde op eigen veld tegen Terneuzense Boys en won met 65. Rillandia III nam de strijd op tegen Waarde en wist met 30 te winnen. Een jubileum. Maandagavond bracht het muziek gezelschap „Rillandia" een serenade bij de serg.majoor-administrateur A. Rou- schop, in verband met zijn 24 jaren trouwe dienst als zodanig bij het Ne derlandse leger. De commandant van de van Spaar Animozegels KREMERSTRAAT 11 Bergen op Zoom Voetbal. Zaterdag speelden de A-junioren te gen Yerseke A moesten de punten aan Yerseke laten; de eindstand was 30 in het voordeel van Yerseke. De B-junioren behaalden tegen Waarde een 21 winst. Kruiningen I ontving Renesse I en trok al direkt hard van leer, zodat door doelpunten van Willemse, Rikkers en v. Koeveringe een 30 voorsprong werd bereikt. Vlak voor de rust scoorde Re nesse een tegenpunt en de rust ging in met 3—1. Reeds kort na de hervatting werd een in het strafschopgebied aan geschoten handsbal door de scheidsrech ter, welke overigens goed leidde, be straft met penalty, hetgeen de Kruining- se defensie zo deprimeerde, dat het ver band in de verdediging geheel zoek was vliegbasis Woensdrecht, kolonel J. H. Coppens, speldde de militair de versier selen op de borst. De voorzitter van het muziekgezelschap, dhr. J. Koppejan, voerde het woord namens het gezel schap. Mevr. Rouschop mocht bloemen in ontvangst nemen. Dhr. Rouschop dankte het gezelschap voor het hulde- betoog. Hij deed voorts de mededeling, dat hij in samenwerking met majoor Paauw een aktie op touw zal zetten, om te komen tot een nieuwe verlichting voor het muziekgezelschap. Ten huize van dhr. Rouschop werd het feestelijk gebeuren herdacht met collega's, offi cieren en afgevaardigden van plaatse lijke verenigingen. Zo gaven o.m. de Oranjevereniging „Juliana", „de soos" en „Rillandia" acte de presence. Benoeming. Dhr. A. G. J. van Vreeswijk, hoofd der school van de Geref. Gemeente al- hier, is in gelijke funktie benoemd te Gouda. Brommer tegen personenauto. Zondagmiddag is op de Stationsstraat alhier de berijdster van een bromfiets, mej. A. J. B. uit Ossendrecht, in bot sing gekomen met een personenauto die bestuurd werd door dhr. P. M. M. uit Kortgene. De aanrijding ontstond door dat mej. B. niet voldoende acht gaf op het voor haar rijdende verkeer. Mej. B werd tegen het wegdek geslingerd en liep een bloeduitstorting aan het gelaat en een inwendige kneuzing in haar knie op. Dokter Nooteboom uit Krabbendij ke verleende de eerste hulp. De brom fiets en de auto werden licht bescha digd. Voetbal. Waarde II speelde haar eerste wed strijd tegen A.Z.V.V. en kreeg een ne derlaag te incasseren met 41. Men kon hier niet van fraai voetbal spreken. Men had wel beter verwacht van Waar de II en zo was het ook met Waarde 1 tegen Rillandia. Er zat geen vaart in en dat is wel de reden van de neder laag. De B-junioren verloren eveneens, van Kruiningen. Dus gefaald op alle fronten. Hopenlijk deze week beter. Afscheid burgemeester. In een speciale raadsvergadering op zaterdag 29 september zal burgemees ter A. Lokker afscheid nemen als bur gemeester-secretaris dezer gemeente. De vergadering zal gehouden worden in het Hervormd centrum te 9.30 uur. GOUD-ZILVER-OPTIEK UURWERKEN TEL:223 - KAPELLE Z B Voetbal. Kapelle, dat het zonder Kousemaker en Zegers moest doen, speelde zaterdag in de thuiswedstrijd tegen V.C.K. wel met een verzwakte voorhoede. Al na zes minuten nam V.C.K. de leiding, maar na zeven minuten was het invaller v. d. Vrede die met een goed gerichte kop bal de gelijkmaker aantekende. Na de rust was het weer V.C.K. die een voor sprong nam, maar ook deze illusie ging in rook op. Met nog elf minuten te spelen bracht Kapelle de balans weer in evenwicht (22). Het tweede, dat te gast was bij Krabbendijke III, schijnt zijn draai nog niet te kunnen vinden. Het verloor met 50. De A-junioren, die Wemeldinge op bezoek kregen, de den het nog het beste van allemaal. Ze wonnen met 42. Vijftien maal eerste. Nieuweling Dies Kosten uit Kapelle rijdt dit seizoen geen onverdienstelijke wegwedstrijden. In het Belgische Loke ren ging hij vorige week weer als eerste over de eindstreep. Hij tekende daar mede zijn vijftiende overwinning van dit seizoen aan. Om dan verder nog maar niet te spreken van de tweede, derde en vierde plaatsen. Ook dat zijn er vele. Met fiets tegen auto gereden. Mevr. Z. uit Kapelle had dezer dagen het ongeluk met de fiets tegen een auto te botsen op de kruising Maalstede OoststraatWemeldingseweg. Mevr. Z. kwam van de Maalstede gereden en was op weg naar huis in de Ooststraat. Op het moment dat zij de straat wilde over steken, kwam van de richting dorp een bestelauto bestuurd door C. R. uit We meldinge. Een botsing was niet te voor komen. Dr. E. F. Faqee-Schaeffer ver leende de eerste hulp. Deze liet mevr. Z. overbrengen naar het ziekenhuis te Goes, waar zij na behandeld te zijn, naar huis mocht terugkeren. Collecte. De te Kapelle en Biezelinge gehou den collecte voor het Koningin Wilhel- minafonds heeft 509,10 opgebracht. Voor Kapelle was dat 379,32 en voor Biezelinge 129,78. Bazaar. Door de muziekvereniging „Ons Ge noegen" te Kapelle zal er vrijdag en za terdag 21 en 22 september in de vei linggebouwen een bazaar gehouden wor den. Deze zal zo worden ingericht, dat er voor „elck wat wils" te vinden is. Als extra attractie zal het gezelschap „Ex celsior" uit 's-Heer Arendskerke vrijdag avond nog een concert geven. door B. J. TEN WESEPE 24) Alf* je een cafetaria hebt, moet je ook automaten hebben en verbiedt jij nu maar eens een man een kwartje in de gleuf te doen en er een croquet je uit te halen. Dat is immers onmogelijk Frida knikte instemmend. „Ja, daar heeft onze Greet wel ge lijk in, kinders". Josien haalde haar schouders op. „Ben je mal, dan geen automaten. Het zal zo ook wel gaan". Greet wendde zich tot het meisje en zei: „Jij denkt er nogal gemakkelijk over, zus. Maar vergeet niet, dat we klanten moeten hebben, als we zoiets beginnen, en aangezien we ons willen specialiseren op vrouwen, zullen we een inrichting moeten gaan exploiteren, waar we zonder meer mannen kunnen weren". „Onze Ans met een koperen vaas voor de deur zetten. Dan durft geen man verder te komen als op tien pas afstand", lachte Josien, maar toen "ze het bleek geworden gezicht van Ans zag, schrok ze en kroop in haar schulp. „Sorry, Ans, ik bedoelde het niet ha telijk, hoor". Frida ging nader in op de redenering van Greet. „Ja, we hebben ons in gedachten tot nu toe wellicht teveel blind gestaard op een cafetaria. Maar dat zal weinig kans van slagen hebben, willen we ons VVM-doel bereiken". Greet vervolgde: „Een paar dagen ge leden liet onze chef zich ontvallen, dat hij zo tevreden was over Ans en mij. Vooral over Ans. Ze is gedistingeerd en dwingt met haar hele houding respect af. Hij zei toen: Hadden we maar een paar van die serieuze vrouwen meer hier, dan zou ons restaurant binnen een half jaar een uitstekende naam hebben en geleidelijk aan zou het betere publiek bij ons komen. Als wij de zaak van het begin af serieus aanpakken, uitsluitend vrouwen toelaten, dan zullen we ook vrij spoedig een goede naam hebben en krijgen we een zaak van standing". Josien schoot in een lach. „Klets met je standing, zus. We moe ten een vreettent hebben, die de hele dag vol is. Zodoende kunnen we centen verdienen. Wat zeg ik? Centen? Gul dens! Tientjes moeten het zijn. En of dat nou een burgertrouw is of een ba rones, zal me een zorg zijn. Als ze maar verteert en betaalt". Ans keek haar met een vies gezicht aan. „Gut, Josien, wat een term; vreet tent". „Verroest, we z(jn onder elkaar, hoor, en je begrijpt best, wat ik bedoel". Frida knikte. „In principe hebben zowel Greet afs Josien gelijk. Als we erin zouden sla gen vin onze zaak een gerenomeerd restaurant te maken, waar bijvoorbeeld 's middags de dames komen teaën en bridgen, dan krijgen we inderdaad het betere publiek. Dat is op zichzelf na tuurlijk heel aardig, maar aan dames, die één kannetje thee en een paar ge bakjes nemen en daarop de hele middag zitten, daar zullen wij niet vet van worden. En dan ben ik het meer met Josien eens, dat we vrouwen moeten hebben, die wat verteren willen. Het gaat tenslotte om de ping-ping. En hoe wel we geen personeel hebben, maar al les met eigen krachten gaan doen, zul len we weliswaar niet zoveel onkosten hebben, maar we zullen talloze lasten dienen te betalen, zoals licht, water, gas, verwarming in de winter... verder de grondstoffen, de dranken, belastin gen en weet ik wat er straks nog meer zal komen kijken. Dat zal heel wat zijn, als je het samen optelt en dan zal er toch een aardig centje moeten worden verdiend, willen we er allemaal een paar honderd gulden in de maand aan over houden". Josien schrok. „Een paar honderd? Nou, ik hoop, dat het 't dubbele zal zijn, hoor, want om voor een paar honderd gulden in de maand je sappel te werken, dat lijkt me nu ook geen lolletje". „We zullen wel eens een voorzichtige kostenberekening maken en een zo se rieus mogelijke begroting maken voor wat betreft het komende publiek. We kunnen dan zelf wel zo ongeveer uit rekenen, hoeveel consumpties we op een dag zullen moeten omzetten om een re delijke winst te behalen. Maar wat het probleem cafetaria of restaurant be treft... ik geloof wel, dat Greet-gelijk heeft. Ik begin over ,te hellen naar een restaurant Josien kwam plotseling overeind en greep haar vast. „Wat is er?" vroeg Frida geschrok ken. „Voonjat je zover overhelt, dat je languit óp de grond valt, "ftfefje, zal ik je tegenhouden. We hebben toch immers beloofd, dat we elkander in alles zul len steunen?" Toen schoten ze allemaal in een gulle lach. Nog één voorval was van betekenis voor één der vrouwen. Op een morgen in november kwam er een brief voor Ans. Ze was alleen thuis, omdat Josien al naar haar werk was en Gréet en Frida beiden vroege dienst hadden. Nieuwsgierig keek ze naar een afzen der, maar er stond niets op. Ze scheur de de envelop los en haalde er een brief uit. Met stijgende verwondering las ze: Zeer geachte juffrouw Adema, Voor u neiging gevoelt om deze brief zonder meer te verscheuren, ver zoek ik u dringend dit niet te doen en mijn epistel in ieder geval uit te lezen. Daarna kunt u er mee doen, wat u wilt. In de eerste plaats bied ik u mijn nederig excuus aan voor het voor gevallene op die nare middag in mijn kantoor. Mag ik u de oprechte ver zekering geven, dat geen haar op mijn schuldige hoofd er aan gedacht heeft om u ook maar op enige wijze te krenken? Integendeel. Daarvoor heb ik u altijd veel te hoog geacht en dat doe ik nog. (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1962 | | pagina 2