DO BAAYENS s K£"?Dampo YERSEKE KRUININGEN HANSWEERT WEMELDINGE RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE Oesterexport. A.s. vrijdag mogen de eerste oesters weer worden verzonden. En de voor bereiding daartoe heeft reeds de laatste week in beslag genomen. Over het al gemeen is de groei nog niet veel en de tegenvallers zijn reeds vele. Een en kele kweker heeft last van zand en mosselzaad en zoiets is te grote ramp om zelfs over te denken. En zo is er altijd wat. De gewichten zijn nu voor lopig vastgesteld, maar in verband met de wens van vele kwekers en exporteurs zal het gewicht en de prijs van een la ger soort dan 2-nul nog eens onder de ogen worden gezien. Het is opmerkelijk dat dit jaar geen oesters voor de „Leip- ziger Messe" zijn verzonden. Dit is reeds jaren de eerste verzending in het laatst van augustus. Is daar nu geen vraag vandaan, of stellen de exporteurs voor4-nullen alleen er geen prijs" op t Het is moeilijk om in september reeds profetiën te doen, ze zijn zo dik wijls verkeerd uitgevallen. Maar toch gelooft men in het algemeen, dat we niet ruim in de oesters zullen zitten. Zeker niet in 5/0 of 6/0. De speciaalzaak voor Uw BRIL „Zeeland Presenteert". Vrijdag zal de „grote" dag zijn voor ons dorp. Pers, film, radio en televisie zal wederom zijn volle aandacht schen ken aan de manifestatie, waardoor de faam van onze Zeeuwse oesters en mos selen weer over West-Europa en En geland zal verbreid worden. Zelfs uit Amerika en Zuid-Afrika zullen pers mensen door onze straten lopen en op onze vloot meevaren. Honderdtallen fo to's zullen gemaakt en tientallen meters film zullen opgenomen worden. Laten wij allen er aan meewerken, dat men overal in de straten kan zien, dat de bevolking dit festijn mee beleeft. Geen straat* geen huis, geen loods zonder vlag. Viert gepast feest en helpt ook de zevende „Zeeland Presenteert" tot een succes maken. „Zeeland Presenteert" in de radio. Op 14 september zal over Hilversum I (V.A.R.A.) tussen 17.50 en 18 uur in „Dingen van de dag" een reportage worden gegeven van de feestelijkheden ter gelegenheid van de opening van het oester- en mosselseizoen te Yerseke. Dinsdag 18 september wordt over Hilversum I (A.V.R.O.) tussen 16.30 en 17.30 uur in een uitzending van „De Tovercirkel" aandacht besteed aan de oester- en mosselcultures. Hieraan wer ken mee dhr. J. Glerum, hoofd der o.l. school alhier en enkele van zijn leer lingen. Hengel wedstrijd vaal 12 uur. Vrijdagmiddag van 12 uur wordt in de haven van Yerseke een hengelwed- strijd van bijzondere allure gehouden. a. Er zal gevist worden zonder leeg lopers of zagers. b. Er wordt gevist op oude schoenen, welke door het comité uitgezet zijn. c. Op de al dan niet versleten zool zal de prijs vermeld worden. d. Om het opvisen te vergemakkelij ken zullen de schoenen in een doek worden gewikkeld. Gezien de populariteit van de hengel sport wordt een grote deelname ver wacht. Opgaven kunnen gedaan worden pij: Joh. van Oost, Van Randwyckstraat 47; Lamper-van Oost, Van Randwyck straat 11; bij de aanvang op de haven. Waterspelen van 56 uur. Ofschoon de buurtvereniging D.-E.S. deze spelen organiseert voor het comité „Zeeland Presenteert", wijzen wij er op, dat een ieder hieraan deel kan nemen. Dit is voor velen niet duidelijk geweest en het zou jammer zijn, dat hierdoor de deelname kleiner zou zijn. Geeft u dus aB bij (Jhr. v. d. Linde, Pompe van Meerdervoortstraat. Postdienst tijdens Zeeland Presenteert. In Verband met de opening van' het oester- en mosselseizoen en de daar mede verband houdende festiviteiten Zeeland Presenteert op vrijdag 14 sep tember a.s; wordt de dienstuitvoering van de postdienst iets beperkt. In de «erste b'éstellirtê® wördeW'%èëh rnassa- •drukwerken, geen kwitanties en géén postpakketten opgenomen. De tweede bestelling vervalt in zijn geheel, daar entegen worden op zaterdag in de eer ste bestelling d« massa-drukwerken, -pakketten en kwitanties wel in de be stelling opgenomen. Het loket is op vrij dag normaal geopend. Gevonden Voorwerpen. Gevonden-een armband, en een sjaal. Terug te bekomen ter gemeentesecre tarie. Op het politiebureau gunnen als bij zetten aan de aktie voor gelden voor capes voor de leden van de drumband. Dat de bevolking begrepen had waar om de muziek zich zo geducht weerde, bleek zodra de leden van het bestuur, geassisteerd door een aantal dames, met hun waar aan de huisdeuren verschenen. Dan stond men al klaar met de por- temonnaie om hun gulden en guldens te besteden. Het werd zo'n gewild artikel, dat na anderhalf uur de meegenomen voorraad opraakte en besloten moest worden nog slechts een gedeelte van het dorp af te werken. In amper twee uur verkocht O.K.K. voor een bedrag van 498,balpennen. Binnenkort hoopt O.K.K. ook het gedeelte van het dorp, dat zaterdagavond niet aan bod kwam, met een bezoek te vereren» Men hoeft dus niet bang te zijn, dat men daar vergeten wordt. O.K.K. vroeg de aandacht van de bewoners van ons dorp. Zij heeft die gekregen. O.K.K. is dank baar voor de sympathie op zaterdag avond verkregen. Gevonden voorwerpen. Gevonden een zonnebril en een kin dertasje. Inlichtingen ter gemeente secretarie van Wemeldinge. Voetbal. Wemeldinge speelde tegen Good Luck en ging direkt fel van start, daar het wist tegen een van de zwaarste tegen standers in deze competitie te staan. In de 5e minuut werd het door De Bourgraaf 10, in de 25e minuut was het Blom die de stand gelijk maakte, 11. Met deze stand ging de rust in. Na de rust werd een offensief van Good Luck door stug verdedigen be dwongen. In de 32e minuut gaf J. Ver hagen doelman Gijssel van Wemeldinge het nakijken. Kort was echter de vreug de van Good Luck legioen, want De Bourgraaf bracht de partijen weer op gelijke voet, 22. Met deze stand kwam het einde van een sportief en in hoog tempo gespeelde wedstrijd. Het tweede elftal speelde met 4 invallers tegen Krabbendijke. Deze wedstrijd gaf een uitslag te zien met korfbalcijfers, n.l. verloren met 010. De A-junioren won nen met 43 van Kruiningen. De B- junioren speelden met 22 gelijk tegen Waarde. Zaterdag speelt Wemeldinge II thuis tegen Hoek II. Collecte-opbrengst. De opbrengst van de collecte voor het Koningin Wilhelminafonds voor de kan kerbestrijding bedroeg 501,28. Harte lijk dank aan gevers en geefsters. Dames senioren: 1. E.M.M. (beker); 2. Sport; 3. Neptunus; 4. Hontenisse. Heren junioren: 1. Volharding (be ker); 2. Tonido; 3. Hellas; 4. Neptunus. Alle tweede prijswinnaars ontvingen een mooie standaard en een médaille. Burgemeester A. Schipper reikte séan het eind van dit geslaagde tournooi,"ide prijzen aan de respectievelijke winna'&rs uit. De publieke belangstelling was rftfet groot, vermoedelijk zijn de weersom standigheden hièf-voor aansprakelijk. Onze plaatselijke 'vereniging „Spofto", die lange tijd is verstoken geweest van training, ondervóhil hiervan wel zeer de terugslag. Nu echter weer een trainer is benoemd, welke zal trachten het spel peil op te voeren, kunen ook weer nieu we leden worden aangenomen. Helpen in eigen belang. Als een nieuwe maand is aangebro ken en het tijd is om z.g. grof vuil ge reed te leggen, wat door de gerrieente- lijke reinigingsdieftstó' wordt opgëhaald, valt het op dat velen zulk afval los op straat of trottoir deponeren. Gezien de voorschrifen voor het ophalen van huis vuil, waarin staat dat dit gebundeld of gebonden moet worden aangeboden, kan het niet anders dan dat de reini gingsdienst deze losse afvalprodukten niet oplaadt en dus voor rekening van de aanbieder laat liggen, hetgeen nare gevolgen kan hebben voor de betrokke ne, aangezien het verboden is, straten, trottoirs, wegen eïi' voetpaden te ver ontréinigen. Help dbs de reinigingsdienst door het binden of bundelen van uvV af valprodukten, het is in uw eigen be lang. aa' Wegpiraat. Toen J. N. uit Kruiningen woensdag middag met zijn bromfiets van z'n werk komend uit de richting Goes met een duopassagiere, mevr. B. uit Goes over het rijwielpad ter hoogte van het z.g. wegje van Lokerse te Schore reed, sloeg de hem achterop komende auto bestuurd door S. uit Goes plotseling rechts af om de stoplichten daar ter plaatse te ontwijken, met het gevolg dat hij dhr. N., welke niet tijdig kon stoppen, een aanrijding bezorgde, wat met enkele schrammen van de duopassagiere nog gelukkig afliep. De bromfiets werd zwaar beschadigd. De automobilist ver klaarde niet verzekerd te zijn en de eventuele schaderekening te zullen be talen. gevonden VoorweAen worden afgehaald een 2warte sportBroek, een blauw kin derjurkje, twee ^Bnnebtillen in étui en een föndei^vestje. L Binnenbrand. v Dinsdagmorgen werd de brandweer gealarmeerd voor een binnenbrand bij de familie S. in de Margrietstraat. De brandweer was in zeer korte tijd ter plaatse, doch behoefde geen dienst meer te doen. De schade bleef beperkt tot de inventaris van de keyken en aan mu- eren en deuren. O.K.K. vroeg de aandacht, zij kreeg die ook. Zaterdagavond werd Wemeldinge ver vuld van het tromgeroffel van de drumband én de vrolijke kl'dhken van de marsmuziek van O.K.K., die luister Wandelsport. Aan de V.V.V.P.Z.C. wandeltochten welke zaterdag ter gelegenheid van de intocht van de fruitfee te Goes werden georganiseerd, is o.m. een team meisjes van de Huishoudschool alhier o.l.v. dhr. A. Kouwer uitgekomen op de 25 km afstand, hetwelk resulteerde in een 2e prijs met als beloning de P.Z.C.-beker, welke door de fruitfee persoonlijk werd overhandigd. Voetbal. De eerste competitiedag is voor de v.v. Kruiningen, voor wat betreft het eerste elftal, zeker niet onverdienstelijk geweest. De opgestelde geheel verjong de voorhoede bleek aan de verwachtin gen te beantwoorden, hoewel doortas tendheid bij de defensiefoutjes welke Domburg beging, niet 't sterkste wapen was. De rust ging in met blanke stand 00, wat ook de eindstand werd. Het tweede elftal verloor in Vlissingen met 60, terwijl het derde elftal het al niet beter deed en in Domburg eveneens met 60 verloor. De A-junioren traden met slechts 9 spelers aan tegen Wemeldin ge A I en verloren met het kleinst mo gelijke versGhil, 34. De B-junioren verloren van Yerseke met 70. Zondag a.s. spelen 3 elftallen thuis, resp. Kruiningen I tegen Renesse 1, Kruiningen II tegen Middelburg IV en Kruiningen III tegen Lewedorpse Boys II. De A-junioren spelen zaterdag thuis tegen Yerseke A I, de B-junioren thuis tegen Waarde. Aanrijding. Zaterdag is op het kruispunt Rijks wegZanddijk de auto bestuurd door R. T. uit Middelburg in onzachte aan raking gekyrnen met de auto bestifurd door G. H. uit Goes. De gevolgen hier van wpfen lichte materiële schade. De politie stelde een onderzoek in* waaruit bleek dat R. T„ welke wilde inhalen, wel lette op het achteroprijdend ver keer, doch de voor hem rijdende auto van G. H. niet tijdig zag afremmen. Collecte-Opbrengst. De collecte voor het Koningin-Wil helminafonds vöor de kankerbestrijding heef opgebracht: Kruiningen 451,82, Hanstfeert 183,46, Oostdijk 32,82, totaal j1 668,10. Floralia. - - Vrijdag hield deuïfloraliavereniging al hier haar algémene vergadering in Ons Dorpshuis, ffls enig punt, stond op de agenda de op 21 en 22 september a.s. te houden tentoonstelling. Besloten jverd dat ieder bloemen en planten mag in zenden. Gezien de reeds gehóuden ten toonstellingen door deze vereniging, ziet het er naar uit dat deze nog mooier en beter verzorgd zal zijn. Niet alléén de flora, maar ook .de fauna zal er ver tegenwoordigd zijn met inzendingen kleine vogels, een ara (soort papegaai) en een paar kraanvogels, terwijl speci aal voor de jeugd een paar aapjes de vrolijke noot er ih zullen brengen. De fotoclub zal eveneens haar medewer king aan deze tentoonstelling verlenen. Handbaltoumooi. t De uitslagen van het zeyenhandbal- tournooi, dat zaterdag op het gemeen telijk sportterrein is gehouden, zijn als volgt. Heren senioren: 1. Hellas (wisselbëker door het gemeentebestuur beschikbaar gesteld, alsmede een fraai verzilverd wandbord voor het behalen van het beste doelgemiddelde; 2. E.M.M. a; 3. Tonido; 4. E.M.M. b. Voetbal. De eerste competitiewedstrijden zijn voor de v.v. Hansweertse Boys wel bij zonder goed begonnen. Beide' elftallen zetten hun wedstrijden in winst om. Het tweede elftal was wel bijzonder goed op dreef. De thuiswedstrijd tegen Kwaden- damme II werd met liefst 70 gewon nen. De ruststand-was 20. Het eerste stelde de talrijke suporters niet teleur door de thuiswedstrijd tegen Renesse I, één van de sterkste verenigingen, met 30 te winnen. Zondag a.s. gaan» de Boys naar Drei- schor op bezoek; het tweede elftal gaat naar Heinkenszand om tegen Luctor IH te spelen. Pols gebroken. Maandagmorgen had mevr. B.-H. het ongeluk haar pols' te breken. Bij het ophangen van wasgoed kwam ze te vallen, met genoemd gevolg. Na behan deling in een ziekenhuis te Goes, kon mevr. B. weer naar huis terugkeren. Bevorderingen. De heren G. Dgnkaert en M. v. d. Berge, thans werkzaam als assistent kTaringsleider van 's Rijks belastingen post Hansweert, zijn met terugwerkende kracht vanaf 1 jaüanri 1962 bevorderd tot hoofd-assistent klaringsleider. Korfbal. 1 De twee senioren-twaalftallen van de korfbalvereniging „Zeelandia" hebben zaterdag weer een competitiewedstrijd gespeeld. Jammer, dat er geen twaalf tal met winst uit de bus kwam. Het eerste moest in Goes de lastige wed strijd spelen tegen Togo I. Ze kwamen met een 83 nederlaag terug. Het tweede speelde thuis tegen Volharding II uit Yerseke. Zij verloren met 31. BJisverBinding. ,ln de wintêrdienstregeliïfg van de A: M.Z., welke 30 septemberj a.s. ingaat* z§n er voor de Hansweertse in\voners enkele verbeteringen. Zo zien we dat hét aantal reftourritten naar Goes van 10 op 12 is gekomen. Deze bussen zul len langs het station te I^apelle-Bieze- 1-inge rijden, zodat de verbinding ifret het spoor aanmerkelijk zal verbeteren. Dé aansluiting HansiVeert—station Krui ningen-Verseke bléék niet rendabëi geé qo.eg en zal diarpni met ijlgang Van„ge». noemdé' datum Vervallen'. 9; Vergadering K.V.P. v Zaterdagavond is er in zaal Thalia" een druk bezochte ^vergadering gehou den van de K.V.P. afdeling Hansweert- Kruiningen. Gp .dezjgrvergadering sprak ■if-:a. oud-wethouder,,dhr. A. E. Suy, wel- Re de.^wethouders verkiezing onder de loupe ,nam. Volgens spreker was het aan een coalitie van twee partijen te wijten,- dat de K.V.P, de wethouders zetel verloor, aui ïestelijke thuiskomst. Dat het dinsdag een feestelijke dag was /voor de-, familie Goetheer, .was al direct te zien aan de prachtige ere- boog, welke voqr -de woning was op gesteld- Ook hingen vele vlaggen in de buurt uit. Dit alles wegens de terug keer uit Nieuw-Guinea van Gillis, die ruim 16 maanden daar heeft „gezeten'-'. Woensdag werd het nog eens goed ge vierd in het dorpshuis „Kaj Munck". 's Avonds kwam de harmonie „Schelde- galm" een serenade brengen. Aanrijding. f Dinsdagmiddag had er een aanrijding plaats' op de hoek Nieuw&traat-j-Lange Geer. De jeugdige A. den H. kwam de Nieuwstraat uitrijdén, juist toén dhr. M. L. met zijn personenauto dit kruis punt paseerde. Doordat het uitzicht be lemmerd werd voor de Wielrijder, ont stond de aanrijding. In bewusteloze toe stand werd de 19-jarige wielrijder naar een ziekenhuis te Goes vervoerd. Scheepvaart beweging. In de maand augustus 1962 passeer den er door het kanaal van Zuid-Beve land in totaal 7.319 schepen welke een totale inhoud hadden van 3.926.710 ton. Hiervan waren 4.770 schepen van 2.718.562 ton geladen en 2.549 schepen van 1.208.148 ton waren ledig. De ge laden schepen bestonden uit 4.453 ge laden motorschepen van 2.276.379 ton, 305 sleepschepen van 438.010 ton en 12 coasters van 4.173 ton. De ledige sche pen bestonden uit 1.841 motorschepen van 985.383 ton, 166 sleepschepen van 203.010 ton en 34 coasters van 11.200 ton. Verder passeerden er nog 508 mo tor- en stoomsleepboten, welke een ge zamenlijke tonnage hadden van 8.555 ton. Tot de rijnvaart behoorden 888 ge laden motorschepen van 554.783 ton en 150 geladen sleepschepen van 211.056 ton en 151 ledige motorschepen van 151.434 ton en 19 ledige sleepschepen van 30.467 ton naar België en 654 ge laden motorschepen van 468.684 ton en 74 geladen sleepschepen van 113.156 ton en 98 ledige motorschepen van 51.061 ton en 3 sleepschepen van 4.038 ton van België. In nationaliteiten waren de schepen verdeeld in 4468 Nederlandse, 1926 Belgische, 320 Duitse, 286 Franse, 289 Zwitserse, 17 Luxemburgse, 7 Oos tenrijkse, 2 Engelse, 2 Deense en 2 Pool se. In de maand augustus passeerden er 84 schépen meer dan in-de maand- juli,, Streekvergadering N.C.V.B. Woensdagavond werd in de Ned. Herv. kerk alhier de streekvergadering ge houden van de N.C.V.B. onder leiding van de plaatselijke presidente, mevr. Verschuure. Nadat zij de vergadering had geopend en de staande belijdenis des geloofs, werd het eerste gedeelte van het programma afgewerkt met sa menzang en het optreden van twee zangkoren, gevolgd door deklamatie. Na de pauze hield mevr. Van Vliet-de Lan ge uit Amsterdam een referaat over „Christenvrouw van de daad". Spreek ster had een zeer aandachtig gehoor, wat een teken was dat het onderwerp boeide. Hierna werd weer gezongen en gedeklameerd, waarna de presidente dank bracht aan allen die hadden mee gewerkt aan het slagen van deze avond. Mevr. Homburg-Hoekveld sprak het slotwoord, waarna de 9 autobussen weer konden vertrekken en ook de Ril- landse leden weer huiswaarts gingen. Het winterwerk was weer begonnen in de hoop, dat het ook dit seizoen weer tot zegen mag worden gesteld. Vergadering voetbalvereniging. De v.v. „Rillandia" hield dezer dagen haar algemene ledenvergadering in de zaal van J„'t Wapen van Rilland". De voorzitter, dhr. H. Klein, sprak in zijn openingswoord van een goed vereni gingsjaar. In het bijzonder noemde hij de resultaten van het eerste elftal, dat in de competitie van de K.N.V.B. een vierde plaats heeft behaald. Het speet hem dat het A-elftal wegens gebrek aan spelers, dit jaar niet zal kunnen spelen. Betreffende de financiële toe stand deelde dhr. Klein mede, dat de begroting voor het seizoen 19621963 een tekort van 900,te zien geeft. Dit tekort is volgens spr. ontstaan door de steeds toenemende reiskosten. Spr. hoopte, dat het tekort zal kunnen wor den aangevuld met de inkomsten uit de voetbalpool. Voorts wees dhr. Klein op de slechte toestand van het terrein en van het trainingsveld. Hij deelde voorts nog mede, dat hij wegens drukke werkzaamheden het voorzitterschap zal moeten neerleggen. De secretaris, dhr. J. RSemens, zorgde voor het jaarverslag. De penningmeester, dhr. S. B. Klap, bracht financieel verslag uit, dat een batig saldo had opgeleverd. Besloten werd tot verhoging der contributie. Aan het eind der vergadering deelde de voorzitter nog mede, dat binnenkort voor alle leden een mosselmaaltijd zal worden gehouden te Yerseke. BofSlng. d Donderdagmiddag omstreeks 4 uur ontstond èen botsing tussen een auto bestuurd.door J. A. M. yiit 's-Heer-f^btsH kerke en een autobus van de A.kJ.JL be stuurd door J. L. uit Rilland-Bath. Toen de autobus plotseling moest afremmen voor een personenwagen, reed M. met zijn auto op de achterkant van de bus. Rëï<?V'SgeM' 'vMjrderi beschadigd.Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Voetbal.,- Zaterdag speelde Rillandia I op eigen veld tegen Aalburg. Het was jammer voor de thuisclub, dat het ene en be slissende, ctoelpunt door een achterhoede foutje tot stand kwam. De bal werd ver?; keerd op de poelman teruggespeeld', waarvan een handige Aalburger gebruik maakte 0&1 dit met een doelpunt af te straffen. Bij een overtreding van doel man VaK»Hoorn wer<j terecht aan Aal burg een strafsehop verleend. Door een snelle reactie "pin de Rillandse doel- majL werd het .schoti gekeerd. Aalburg behaalde alzo de winst met 10. Errtstige Ifcotsing. Levensgevaarlijk gewond zijn vrijdag avond de Amsterdamse bestuurder van eep personenauto P. D. en zijn mede passagier A. M. W. uit Lisse naar het Alg. Burgergasthuis te Bergen op Zoom vervoerd. Omstreeks half negen was hun auto op de Rijksweg, .ter hoogte van wachtpost 20, in botsing gekjomen met een -uit tegenovergestelde richting komende; bestelauto, tonder aan de hel ling reden de auto's óp elkander in. De bestelauto, bestuurd door F. P. H. uit Venlo, had juist een vrachtwagen' met aanhanger gepasseerd. De inzittenden uit de personenauto yerden op het weg dek geslftigerd wond. De bestuurder van de bestelauto kwam met de schrik vrij. Dr. J. A. Kamps uit Rilland en het personeel van een passerende auto van de Mil. Ge neeskundige Dienst uit Middelburg ver leenden de eerste hulp. De bestuurder van de vrachtauto wist door krachtig remmen een botsing te voorkomen met de beide vóór hem op elkaar gebotste auto's. De aanhanger schoot echter door en raakte een langs de weg staande boom, die het onderstel van onder de aanhanger sloeg. In een diepe sloot naast de weg kwam het onderstel tot stilstand. De vrachtauto en de bestel wagen konden de reis voortzetten. De personenauto werd aan de voorzijde ge heel vernield en is later met een takel wagen weggesleept. Verbetering dienstregeling. De winterdienstregeling van de A.M. Z„ ingaande 30 september a.s., bevat verschillende verbeteringen. Op de dienst RillandGoes zullen de volgende late verbindingen komen: 20.40 uur uit Goes, aankomst Rilland 21.40 uur; vertrek Rilland 21.40 uur, aankomst Goes 22.40 uur. Van maandag t/m vrijdag om 22.40 uur uit Goes, aankomst te Rilland 23.40 uur, en rijdt terug tot Kruiningen, aan komst 0.05 uur. 's Zaterdags is het ver trekuur uit Goes 23.30 uur, aankomst Rilland 0.30 uur en terug tot Kruinin gen, aankomst 0.55 uur. Publieke verkoping. Donderdagmiddag werd in het café j't Wapen van Rilland" door notaris H. W. A. Steenpoortë' te Kruiningen, pu bliek geveild tetf' verzoeke vanmevr. wed. J. Nieuwenhuize te Krabbendijke: le. Een woning aan de A. Butijnweg 30 te Rilland-Bath, groot 2 are 64 ca en perceel erfpacht 32 ca. Hoogste in schrijver J. Weststrate voor 4250,--; Koper P. A. Quist voor 4550,—. Bei den te Rilland-Bath. 2e. Een woning aan de A. Butijnweg 36, groot 2 are 90 ct. Hoogste inschrijver J. J. Goeree, Rilland 2210,—. Hoogste bod Chr. Traas, Rilland, 2450,—. Bleef onver kocht. Bevestiging en intrede. Kandidaat W. Suyker uit Bergam bacht werd woensdagmiddag onder zeer grote belangstelling bevestigd als pre dikant der Geref. Gemeente. Deze dienst werd geleid door Ds. Rijksen uit Rot terdam. Ds. Rijksen is een der leraren aan de Theologische School te Rotter dam, waar kandidaat Suyker werd op geleid. Ds. Rijksen had als tekst Mar cus 6 37 gekozen: „Maar Hij ant woordde: Geef gij hun te eten. En zjj zeiden tot Hem: Zullen wij heengaan, en kopen voor tweehonderd penningen brood, en hun te eten geven". Na de prediking werd kandidaat Suyker be vestigd. Aan de handoplegging werd deelgenomen door Ds. de Gier, Ds. Hon- koop, Ds. Hage en Ds. Molenaar. In de avonduren, toen Ds. Suyker zijn intrede deed, was de belangstelling nog groter. Ongeveer 3000 personen woonden deze dienst bij. De nieuwe predikant had als tekst gekozen Joh. 1 47: „En Nathana- el zeide tot Hem: Kan uit Nazareth iets goeds zijn? Filippus zeide tot hem: Kom en zie". Na de prediking richtte Ds. Suyker zich tot zijn docent Ds. Rijksen. Vervolgens werd het woord ge voerd door Ds. Honkoop te Goes, na mens de classis, door Ds. W. Hage en student Verhoef namens de studenten, burgemeester Cnossen namens de bur gerlijke gemeente en ouderling G. van Velzen namens de kerkelijke gemeente. Ds. Suyker sprak enige dankwoorden, nadat door de gemeente Psalm 121 4 was gezongen. Opbrengst collecte. De huis aan huis collecte voor de kankerbestrijding bracht alhier 153, PP- Voetbal. Zaterdag werd de eerste competitie wedstrijd door Waarde I gespeeld tegen de sterke rivaal Borssele I. Dit was voor Waarde een goed begin, want de eind stand was 51. Er werd tamelijk goed spel te zien gegeven door beide elftallen, maar Waarde was in alle opzichten be ter. Of dit zo zal blijven, zal men af moeten wachten. Dit zal' zaterdag uit moeten komen tegen Rillandia. De B- jiinioren traden in het veld tegen de B- junioren Uit Wemeldinge, wat voor Waarde een winst opleverde vannS1. Een goede start, jongens, ia veel waard. Eervol ontslag. Bij koninklijk besluit van 24 juli is aan dhr. A. Lokker, op zijn Verzoek, eervol ontslag verleend éls burgemees ter van Waarde, ingaande 1 oktober. en werden ernstig ge competitiedag had Mr de il een verdeeld succes. Het Voetbal. De eerste vereniging al eerstefpelfti .1, dat op bedoek ging* naar Wolfaartsdjjk, bracht de eerste winst punten (4—5) mee naar huis. Het twee de, dat op eigen terrein de strijd aan bond tegen Rillandia III, moest de eer aan de gasten laten (04), terwijl ook de beide juniorenelftallen het niet tot winst wisten te brengen. De A-ploeg moest op eigen veld in Krabbendijke met 01 de meerdefe' zien, terwijl *de B- ploeg in de uitwedstrijd tegen »Robur met niet minder dan 131 klop kreeg. De start was dan ook nog niet hoopvol. Wedvluchten. Door de leden van O.W.T.B. werd deelgenomen aan enkele wedvluchten. De uitslagen hiervan zijn: Moescroen, oude en jonge duiven: l'èn 3 J. H. C. Poley; 2 F. JanssenS; 4 J: L. de Jager; 5 en 7 Jac. Schrier; 6 M. van Oeffelen; 8 C. Langenberg; 9 A. *0. L. Lutein; 10 P. Glas. St. Ghislain1 J. H. C. Polev; 2 M. van Oeffelen; 3 C.1 Langenberg; 4 P. Glas; 5 J. L. de Jager. Chateauroux, 545 km: 1, 2, 3 en 4 J. L. de Jager; 5 M.'van Oeffelen; 6 J. C.

Scheldebode | 1962 | | pagina 2