h blok „TROUW" 6. E. MEEUSE VAKANTIE 4C(LglC :CLSS& (BoeMo. Algemene Bond ven Bejaarden ^■&e.lce.ndw.e.>iA&mcie.n Schooltijd Schoenentij d SCOOTER CHR. DAGBLAD w VAN DER PEYL van IJsseldijk-Snoep C. M. Goedegebuure AFD. YERSEKE HET BESTUUR. KORTE GOLFJES en zonen Voetbal. Op eigen terrein speelde Kapelle IX zaterdagmiddag een match tegen een gecombineerd elftal van Kloetinge. Ka pelle toonde zich duidelijk sterker en won met niet minder dan 83. Brandweer rukte uit. Zaterdagmorgen j.l. omstreeks 8 uur werden de bewoners van Kapelle en Bie- zelinge opgeschrikt door sirenegeloei. De brandweer die was gewaarschuwd rukte uit naar de Lika-conservenfabriek waar men bezig was een hoop oud pa pier en fruitdoosjes te verbranden. De wind wakkerde dit vuur echter zo hard aan, dat het wat uit de hand liep. Zo doende zag men gevaar dat het vuur over zou springen op een in de nabij heid staande houten schuur. Om onheil te voorkomen achtte men het dan ook wenselijk de brandweer voor hulp in te roepen. Deze was snel ter plaatse. De houten loods werd natgehouden, terwijl voorts tot blussing van het vuur werd overgegaan. Pakketten voor militairen in Nieuw-Guinea. De Kamiac-winkeliers te Kapelle- Biezelinge hebben kortgeleden aan alle uit deze gemeente in Nieuw-Guinea ver blijvende militairen een pakket met versnaperingen en diverse nuttige ar tikelen toegezonden. Dat dit gebaar door de jongens werd gewaardeerd, bleek uit de enthousiaste dankbrieven die de winkeliers mochten ontvangen. In to taal verblijven er uit Kapelle-Biezelinge en Schore 9 jongens voor de vervulling van de militaire dienstplicht in Nieuw- Guinea. Wethouders herkozen. De wethoudersverkiezingen hebben in de dinsdagmorgen gehouden raadsver gadering geen wijzigingen gebracht. Met elk zeven van de tien stemmen dhr. C. Goud (vr. lijst, Schore) was we gens ziekte afwezig werden dhrn. J. Balkenende (A.R.) en B. de Jager (C.H.) herkozen. In de twee vrije stem mingen werd er tweemaal één stem op dhr. F. van Hoorn (V.V.D.) uitgebracht en één stem op dhr. B. de Jager (C.H.). Blanco werden er resp. één en twee stemmen uitgebracht. Vooraf had raads lid A. de Neef (P.v.d.A.) er nog eens zijn spijt over uitgesproken, dat er geen linkse wethouderszetel is en komt, om dat uit de voorbespreking ook nu weer gebleken is, dat dit niet gewenst wordt. Nochtans verzekerde hij, dat de samen werking er niet onder zou lijden. Een speciaal woord van welkom richtte bur gemeester H. G. van Suijlekom na de beëdiging tot het nieuwe raadslid A. N. Lamper (P.v.d.A.), die de plaats van de niet terugkerende C. Tramper in neemt. Brommer reed tegen vrachtauto op. Op de kruising bij de spoorwegover gang te Biezelinge is de 16-jarige C. W. uit Kapelle zaterdagmiddag in botsing gekomen met een vrachtauto van het expeditiebedrijf S. uit Kapelle. Het on geluk liep wonderwel goed af. De brom fiets kwam onder de vrachtauto en werd zwaar beschadigd. Dhr. W. kwam te vallen en kwam er met de schrik af. Internationaal hengelconcours. De hengelsportvereniging „De Kapel- se Kanaalvissers" zal ook dit jaar weer een internationaal tournooi houden. Dit zal plaats vinden op zaterdag 6 oktober in het kanaal door Zuid-Beveland. De wedstrijd zal tevens als laatste mee dingen naar het Oosterschelde-kampi- oenschap. Ook dit jaar verwacht men voor dit hengelevenement weer een bij zonder grote deelname. EXTRA TREIN NAAR FRUITCORSO TE GOES Ter gelegenheid van het Fruitcorso te Goes op zaterdag 15 septembeer a.s. zal er een extra trein rijden van Roo sendaal tot Goes. De tijden van ver trek zijn: Roosendaal 13.50 u.; Bergen op Zoom 14.02 u.; Rilland-Bath; 14.11 u.; Krab- bendijke 14.16 u.; Kruiningen-Yerseke 14.22 u.; Kapelle-Biezelinge 14.28 u.; Goes a. 14.33 u. Van 22 augustus6 september 1962 YERSEKE. Geboren: Pieter, zv. Cor nells Marinus Jacob Dijkwel en Cornelia Helena Pikaar. Overleden: Janna Pikaar, 70 j., echt- gen. van Leendert Laurus Bom. Gehuwd: Dignus Jacob Kosten, 25 j. en Cornelia van Strien, 22 j.; Jojakim Adriaan Jobse, 25 j. te Rotterdam en Jacoba Marina de Koeijer, 22 j.; Lam bert Leendert Albert Gelijns, 25 j. te Zevenbergen en Pietemella Cornelia Hartoog, 26 j.; Pietei* Goeree, 26 j. te Kloetinge en Johanna Jannetje Bak ker, 20 j. Huw.afk.: Krijn Pieter Hollestelle, 20 j. en Maria Forra Harthoom, 18 j. te Kruiningen. Van 30 augustus5 september 1962 WEMELDINGE. Gehuwd: Jan Joseph Izak van Moort, 24 j. en Maria Catha- lina Maatje Boeij, 20 j. Van 30 augustus5 september 1962 KRUININGEN. Geboren: Jan, zv. Maarten Goeree en Anna Catharina Martens: Wilma, dv. Jan Dominicus en Catharina Slabbekoorn. Overleden: Wouter Visscher, 68 j„ wednr. van Leunt je Cornelissen; Jacoba Johanna Paauwe, 56 j., echtgen. van Jan Wiskerke. Huwelijksaangifetn: Gilles Overbeeke, 25 j. te Krabbendijke en Leuntje Maria I Sara Lobbezoo, 20 j.; Krijn Pieter Hol lestelle 20 j. te Yerseke en Maria Forra Harthoorn, 18 j. Over de maand augustus 1962 RILLAND-BATH. Geboren: Adriaan I Francois Cornelis, zv. Cornelis Kant en I Maria Tannetje van Houte; Janna Di- na, dv. Jacobus Marinus Sinke en Janna Dina de RooijAdriana Petra, dv. Hen- I ricus Johannes van Lanen en Sijke I Trijntje van Zanden; Isabella Kathari- na, dv. Adam Lodewijk Hendrik Kern- pees en Maatje van der Meule; Monique Désirée, dv. Hendrik van Zwienen en Maatje Schenk; Elisabeth Manita Regi- na, dv. Gerard Eversen en Elisabeth Fransen. Gehuwd: Pieter Cornelis Bakker, 25 j. te Goes en Jacoba Barbara de Gof- fau, 23 j.; Marinus Andries Wesdorp, 25 j. te Kruiningen en Christina Wil- helmina van den Boomgaard, 23 j. Overleden: Cornelius Adrianus Maria Somers, 16 j. te Kalmthout (België). Huw.aangifte: Leendert Willem de Wilde, 23 j. en Maria Johanna Adriana van de Laak, 25 j.; Jan van Valen, 25 j. te Sliedrecht en Geertruida Jannetje Pieternella Sentse, 18 j.; Pieter Cornelis van Oosten, 20 j. te Krabbendijke en Jannetje Jacoba Prevo, 21 j.; Willem Lodewijk Harthoom, 24 j. te 's-Graven- polder en Adriana Pieternella Damme, 21 j.; David Harinck, 25 j. te Goes en Catharina Johanna van Bemden, 21 j. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. V.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Vrjje Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. Uyterschout. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 H.H. Missen op zondag 7.30 en 10 uur. H. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v.m. Zondagsschool en bijbelklas 1.15 u. n.m. Verlossingssamenkomst 6 uur n.m. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Wemeldlnge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. Geref. Kerk lOuur: Leesdienst. 2.30 uur: Ds. Kats uit Goes. Geref. Gemeente 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Vr(je Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Mortier, Laren. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Maandag 10 sept. 7.30 uur: Ds. G. A. Zijderveld, Cappele a.d. IJssel. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur: Ds. J. Bronsgeest. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. Geref. Kerk 10 en 2.30 u.: Ds. v. d. Kerk, Gorinchem Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Dhr. van Duuren, Drie bergen. Krabbendijke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Weleerw. Heer Cnos- sen uit Woerden. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. E. P. J. Jebbink Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Eerw. heer J. C. H. Stevense, Dordrecht. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Djjken. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze zeer geachte collega R. F. M. Rammeloo Zijn nagedachtenis zal bij ons blijven voort leven De collega's van 't Oester- en Mosselkantoor van het produktschap voor Vis en Visprodukten te Yerseke Yerseke, 3 sept. 1962 Heden overleed, zacht en kalm, na een ge duldig gedragen lijden, mijn innig geliefde vrouw, onze lieve zuster, behuwdzuster en tante Jacoba Johanna Wiskerke geb. Paauwe in de leeftijd van ruim 56 jaar Wiskerke Fam. Paauwe Fam. Wiskerke Kruiningen, 4 sept. '62 Hoofdstraat 59 De begrafenis zal plaats hebben op vrijdag 7 sept. a.s. des namiddags 13 uur op d? algemene begraaf plaats te Kruiningen Hartelijk dank zeggen wij allen, die 19 en 20 augustus voor ons tot onvergetelijke dagen heb ben gemaakt Wed. M. Schouwenaar- Dekker H. Gijssel en H. Gijssel-Schouwenaar Wemeldinge, sept. 1962 JONGENS, MEISJES EN KINDERSCHOENEN Schoenhandel en pedicure Kerkplein 10 Yerseke Zaterdag Yerseke III Kats Zondag Yerseke Lewedorpst Boys TE KOOP merk HEINKEL 1959 Km. stand 6300 Clercqswegje 5, Kruiningen Telefoon (01130) 506 Notaris FRANTZEN te Goes zal op woensdag 12 september 1962 n.m. 2 uur te Yerseke, in Restaurant NOLET, Lepelstraat 7, ten ver zoeke van de heer P. Dingemanse c.s. publiek verkopen t Het woonhuis, schuur en erf te Yerseke, Damstr. 102, groot 6,70 aren vrij te aanvaarden wat het ontruimde gedeelte betreft na betaling der koopsom (behoudens toe stemming van B. en W.) en in huur wat betreft het rechter gedeelte, met Mevr. J. Krijger-de Leeuw voor f 8,p.w. inclus. water. Bezichtiging op zaterdag 8 september a.s. 3-5 uur. Inlichtingen ten kantore van genoemde notaris Zij die proefnummers van, of een abonne ment op het willen hebben kunnen zich opgeven bij C. WILLEMSEN Wilhelminastraat 54 WEMELDINGE WIJ GAAN MET van 10 t/m 22 september. BAKKERIJ YERSEKE Als u wol koopt, let dan op het merk Pinquin. Dit ga randeert u een modieus breiwerk van de allerbeste kwaliteit. Franse charme gepaard met degelijkheid. - Van IJsseldijk-Snoep. Lange lederen jassen. Echt rundleder. 5 jaar garantie. Reclameprijs 125,-. Sport- huis Antoine, Roosendaal, tel. (01650) 4318, 3516, 5842 Te koop poeljes tegen de leg en slachtkippen te koop gevraagd. - Jan Hamelink, Zd. Achterweg 15, Tel. 215, Wemeldinge. De Gebr. Pekaar hebben hun Buta Gas verzorging overgedaan aan Frans van Stee Damstraat 36 Telefoon 320 -f- 523 Zelfklevend, glashelder kaftpapier voor vele doeleinden bruikbaar BOEKLON beschermt blijvend I Rollen a f 1,45 en f 1,95 Boekhandel Woensdag a.s. 12 september 1962 hopen wij weder de SOCIËTEIT open te stellen voor alle Bejaarden van Yerseke r,'>' in fantastisch mooie herfsttinten 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,by vooruitbetaling Inzenden: nlteriyk ttt woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Kent u het Tima heren ondergoed in de superdons kwaliteit? Prachtig wit ge bleekt, ijzersterk en prima afgewerkt. Ook voor de jongens en méisjes hebben wij de halfwollen jaeger hemdjes welke gegaran deerd krimpvrij zijn. Pro beer ze eens, en ook u komt er op terug. - Van IJssel dijk-Snoep. Speciale aanbieding! Grof- gebreide damesvesten in nachtblauw en flessengroen. Prachtmodel! Voor de uit zonderlijk lage prijs van 19,75. Zuiver wol! Gratis spaarzegels! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Tima heren mousse ankiets in moderne kleuren 1,98. Zwarte mousse ankiets 1,95. Dikke wollen Noorse sok ken 3,30. Sterke grijze sa- jetsokken 1,50. - Nout Sin ke, Yerseke. Wij ontvingen prachtige da mesjaponnen, speciaal voor de grotere maten. Ook in pakjes hebben wij leuke modellen in gloednieuwe najaarstinten. Laat ons u de collectie eens tonen, en u slaagt ook hierin heter bij Van IJsseldijk-Snoep. Voor de heren ontvingen wij dikke truien van Bleyle die werkelijk jaren meegaan. Ook in Shetland brengen wij hierin een uitgebreide col lectie zowel met v-hals als met ronde hals. In vele mo derne kleuren voorradig bij Van IJsseldijk-Snoep. Rubber naamstempels, num mer- en prijsstempels, emaille- en plastic naam- en deurplaten levert U: Boekhandel van der Peyl, Damesvesten van de aller mooiste Shetland kwaliteit brengen wij reeds vanaf 17,90 in de moderne kleu ren grijs, rood, groen en antraciet. - Van IJsseldijk- Snoep. Wij ontvingen weer geheel nieuwe cocktailschortjes voor slechts 1,89. Jas- schorten met knoopsluiting maten 44, 46, 48 slechts 9,30. Witte schorten, spe ciaal voor de huishoudscho len 2,75. Dit zijn drie spotgoedkope speciale aan biedingen, dus zolang de voorraad strekt! Toch gra tis spaarzegels! - Textiel handel Snoep-van Willigen. Wil je guitaar leren spelen of ken je het al? Kom dan naar onze club op woens dagavond 7 uur. Slechts 15 ct. contributie, in het Leger des Heils. Diplomat schoolvulpennen reeds vanaf 3,75. Doe mee aan de prijsvraag. - Boek handel van der Peijl. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Dlepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaal 21. Gymschoenen van „Romi- ka", top-kwaliteti. Schoen- handel en Pedicure G. E. Meeuse, Kerkplèin 10, Yer seke. Robson herenpyama's zijn werkelijk de allerbeste. Zie de prachtige nieuwe tinten en dessins, geheel nieuw op dit gebied. Reeds v.a. 16,90 tot 27,90 voorradig. - Van IJsseldijk-Snoep: Voor vlaggetjesdag! Vlag gen en wimpels voor hui zen, straten 3en schepen. Vlaggendoek per meter. Wij knippen hiervan de wimpels gratis voor u. - Textielhan del Snoep-van Willigén. Kinderen die van handen arbeid houden kunnen iedere dinsdag na schooltijd in het Leger des Heils terecht. Aanvang 3.45 uur. 10 ct. toegang. 2 driehoeken, 1 gradenboog en lineaal in plastic etui 1,25 en 1,50. - Boek handel van der Peijl. Wij zijn steeds ruim gesor teerd in de nieuwste vazen, kop en schotels, portemon- naies, portefeuilles, auto motor etui tassen en derg. Gratis Ringzegels. Boogerts Geschenkenhuis, Kruiningen Breit u zelf graag sokken? Wij hebben in alle mogelij ke sokkenwol een grote ver scheidenheid. Heel sterk en krimpvrij! In effen, ge- meleerd en fantastiekleu- ren. Ook Noorse wol voor sterke sportsokken in vele kleuren en echte Noorse geitenhaarwol. Gratis spaar zegels Textielhandel Snoep-van Willigen. Middenstandscursus. Bij voldoende deelname willen wij een middenstandscursus beginnen in september. Aan melding mondeling of schrif telijk bij W. P. de Jonge, Oude Boogaert 1, Yerseke. Voor uw vogels hebben wij alles in voorraad. Kooien, badjes, fonteinen, enz. In alle soorten voeders ruim gesorteerd. - J. Tramper, Yerseke, Tel. (01131) 560. Zojuist ontvangen glas-, pot-, tuinhyacinten, -narcis sen, -tulpen, -crocussen, -bl. druifjes, enz. - J. Tramper, Yerseke, Tel. (01131) 560. Zojuist ontvangen geheel nieuwe rijwieltassen, dub bele en enkele en zeer mo derne pak-aftas, bij H. Gijs sel, Oranjeboomstraat 3. WENST U een speciale plaats voor uw advertentie? Geef deze dan vroegtijdig aan ons op! Beha's en gaines brengen wij in de allerbeste merken. Peter Pan en Lastina ga randeren u een betere pas vorm voor prijzen die beslist meevallen. Loop eens bij ons binnen, u slaagt hierin beslist beter bij Van IJs seldijk-Snoep. Klein-offsetwerk in onberis pelijke uitvoering levert: Klein-offsetdrukkerij J. A. Weststrate, Rouaanse Kaai 21, Middelburg, tel. (01180) 2453. Te koop crème geëm. keu kenfornuis „Etna". In pri ma staat. - J. v. d. Berge, Wilhelminastraat 25, We meldinge. Juweeltjes van kamers Een geheel nieuw samen gestelde voorraad vindt U bij ons Uitgaand van het feit dat voor iedere beurs goede meubelen verkrijgbaar moe ten zijn, hebben wij deze vernieuwde kollektie samen gesteld Komt U eens kijken, U zult dan zelf zeggen; „VAN BLOK IS 'T GOED EN NIET DUUR" I llllllll WONINGINRICHTERS SINDS 1890 KAPELLE -»v BIEZELINGE •■fa Ook nu ontvingen wij weer een zending schattige meis jesmantels in de kleinere maten. Telkens komen er nieuwe zendingen binnen. Komt u alvast eens kijken? Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Gratis spaarzegels! In bakjes, schalen, potjes en glazen zijn we weer ruim gesorteerd. Kijkt u eens binnen. - J. Tramper, Wijn gaardstraat 1, Yerseke. Onze sortering breiwol is fnooier en uitgebreider dan ooit! Vele nieuwe kwalitei ten en kleuren. Gratis brei- patronen! Brei steeds met Van Wijk spoeltjeswol, dan is voor jong en oud het suc ces bij voorbaat verzekerd! Gratis spaarzegels! - Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. U kunt voordelig slagen met uw oude horloge in te ruilen. Wij leveren het vol- anker polshorloge met ga rantie. - M. Wesdorp, Gr. v. Zoelenstraat 12, Yerseke. Basketball-laarzen, prima voor de school, gymnastiek ën rolschaatsen. - Schoen- handel en Pedicure G. E. Meeuse, Yerseke. Tafelbiljart gevraagd voor de Instuifavonden van de Herv. Jeugdraad. - Joh. van Es, Stokvisstr. 1, Yerseke. Als u kousen koopt, let dan op het merk Elbeo. Garan tie voor goede kwaliteit en pasvorm. Elbeo kopen, is voordeliger lopen. - Van IJsseldijk-Snoep. Pracht zijden sjaals in mo derne herfsttinten, ook in grijs ^Italiaanse import), pracht kwaliteit 3,95. Mo- dinette sjaals in veel kleu ren 2,- Nout Sinke. Prullebakken in diverse uit voeringen, carton, metaal, plastic en fiber. - Boek handel van der Peyl. Jasperse steeds voordeliger! 2 grote fles gazeuse 59 ct. 2 pak v. Nelle koffie van 2,96 voor 2,66. 1 pak speculaas 500 g van 79 en 85 ct. Slasaus p. fles 65 ct. Eng. drop 200 g 55 ct. 1 [d pot honing 89 ct. Pindakaas p. pot 59 ct. Oploskoffie p. potje 1,25. Gron. koek 89 ct. Choc, boter 50 ct. p. pakje. Lim.siroop p. fles 85 ct. Hagelkorrels 39 ct.Vlok- ken 49 ct. Echte choc, ha gel 65 ct. 250 g. Boekhouder heeft nog en kele avonden vrij voor het bijhouden van uw boekhou ding, belastingaangiften en loonadministratie. Billijk ta- ,o rief. Br. onder no. 36-1, Bureau Yerséksche Courant te Yerseke.

Scheldebode | 1962 | | pagina 3