BAA7ENSI De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH r KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE Raadsvergadering. Dinsdagavond vergaderde de raad de zer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester C. N. F. van Sas. Als eer ste agendapunt was vermeld beëdiging raadsleden voor de komende zittings periode, t.w. dhrn. P. J. J. Dekker (V. V.D.), J. Veerhoek (C.H.), J. A. de Schipper A.R.), A. P. Schouwenaar (P. v.d.A.), C. de Kraker (S.G.P.), M. Zuid- weg (P.v.d.A.) en C. M. Dagevos (C.H.) Nadat genoemde raadleden de eed had den afgelegd, hield de voorzitter zijn openingsrede. Het volgende punt van de agenda betrof de verkiezing der wet houders. Bij de eerste stemming werd dhr. J. Veerhoek (C.H.) als wethouder gekozen met 5 stemmen, C. M. Dage vos 1 en J. A. de Schipper 1. Bij de tweede stemming werd gekozen dhr. A. P. Schouwenaar (P.v.d.A.) met 5 stem men, J. A. de Schipper 2, zodat in deze zittingsperiode de wethouders zullen zijn J. Veerhoek en A. P. Schouwenaar. Bei de heren namen hun benoeming aan. Dhrn. J. A. de Schipper en A. P. Schou wenaar zagen gaarne een kleine wijzi ging in de notulen betreffende de dis cussie over de woning van dhr. De Jon ge. Dit zal, aldus de voorzitter, gewij zigd worden in verband met een te per soonlijke uitspraak. Dhr. P. J. J. Dek ker zag gaarne, alhoewel de Hoogeweg binnenkort weer bereden kan worden, een uitwijkplaats in het Kortstraat je. Dit zal door B. en W. nader worden be studeerd. Tot lid van de commissie van advies ingevolge de woonruimtewet 1947 werden gekozen dhrn. P. J. J. Dekker, J. A. de Schipper, C. de Kraker, M. Zuidweg en C. M. Dagevos. Bij het voor stel tot afwijzing van subsidie voor de Bond tegen het schenden door het vloe ken van Gods heilige naam brachten dhrn. C. de Kraker en J. A. de Schip per bezwaren naar voren en zouden het op prijs stellen als dit nog nader be keken werd, hetwelk werd toegezegd. De gemeenterekening over 1961 werd aangeboden met voor de gewone dienst aan inkomsten 816.568,01, uitgaven 813.862,16, batig slot van 2.705,85 en de kapitaaldienst met aan inkomsten 1.776.344,45, uitgaven 1.688.502,21, batig slot 87.843,24. In de commissie voor onderzoek werden benoemd dhrn. P. J. J. Dekker, C. de Kraker en M. Zuidweg. Huurcompensatie in verband met de per 1 september ingegane huur verhoging werd toegekend met 1% Aan het burg. armbestuur werd een kas geldlening verstrekt van 25.000,voor uiterlijk een half jaar, rente 3 O.K.K. vraagt uw aandacht. Door de ziekte van haar directeur, dhr. D. Manneke te Yerseke, is de mu ziekvereniging O.K.K. de laatste tijd niet vaak voor het voetlicht getreden. Ook al heeft ze zich dan niet zo veel in het openbaar vertoond, toch wil dit niet zeggen, dat er achter de schermen niet is gewerkt. Toen in 1961 de drumband aan O.K.K. werd toegévoegd, waren er niet genoeg gelden beschikbaar om de jongens ook een jasje of cape te geven. Het is echter steeds duidelijker gewor den, dat een cape niet alleen in de herfst en wintermaanden onmisbaar is, maar ook in de zomermaanden. Daar om besloot het bestuur over te gaan tot aanschaffing Van capes. Hiermee is echter een bedrag gemoeid van onge veer 125Ó,wat niet gering is. Om de aankoop te financieren zullen er en kele akties in de gemeente worden ge houden, waarvan de eerste start op za terdag 8 september a.s. O.K.K. zal dan met de drumband voorop een mars door de gemeente maken, terwijl gelijktijdig door de bestuursleden en enkele ande ren aan de huizen balpennen met het opschrift „O.K.K. Wemeldinge" voor de prijs van 1,per stuk te koop zullen worden aangeboden. In het verleden heeft Wemeldinge meerdere malen ge toond de muziek een warm hart toe te dragen. In het vertrouwen dat O.K.K. nog steeds de sympathie heeft v.an de bewoners van ons dorp, doet zij weder om een beroep op hen. De drumband is het waard, dat heeft ze getoond door, ondanks het feit dat ze nog maar een jaar bestond, in Kloetinge op het mars- concours een tweede prijs te behalen. Burgers van Wemeldinge, a.s. Saterdag wordt op u een beroep gedaan er aan mee te werken dat de jongens 'netjes gekleed gaan in de band. Hebt geen balpen nodig, weet dan dat uw gelde lijke bijdrage evenzeer pp hqge prijs zaj worden geteld. j Ongeluk met dodelijke afloop. Maandagavond vond in de oostsluis aan boord van het onder Belgische vlag varende motortankschip „Magdaleine" een ongeluk plaats, dat het leven kost te aan de 25-jarige ongehuwde Duitse matroos J. O. Höffgen uit Krefeld. De tanker, groot 964 ton, geladen met gas- olie op wep van Antwerpen naar Karls ruhe, lag gemeerd in de oosts Klis en naast dit vaartuig lag het Nederlandse motorschip „Progres" gemeerd. Bij het verlaten van de sluis voer de Progres bij de Magdaleinp, vandaan en hierbij bleef een 2% meter lang wrijfhout van de Magdaleine achter de reling van de Progres haken. Op het lawaai dat hier bij veroorzaakt werd, begaf de matroos zich pkar de plaats waar het wrijfhout vast zat. Juist op het moment dat hij daar aankwam schoot het stuk hout los, hetwelk met kracht tegen het hoofd van de matroos sloeg. Bloedend vielhij op het dek ert bleef buiten bewustzijn lig gen. Door Dr. A. J. Eckhardt werd de eerste hulp verleend, waarop het-slacht offer per ambulance naar het gieken- huis St. Joanna te Goes werd over gebracht. Dinsdagavond is het slacht offer aan zijn verwondingen, een sche- delbasisfraktuur, overleden. Rijkspostspaarbank. Op de Rijkspostspaarbank alhier werd in de maand augustus aan spaargelden gestort tot een bedrag van 32.082,30 en terugbetaald tot een bedrag van 11.090,37. Er werden 4 nieuwe boek jes uitgereikt. Coöp. Boerenleenbank. Bij de Coöp. Boerenleenbank werd in de maand augustus aan spaargelden ge stort tot een bedrag van 200.001,01 en terugbetaald tot een bedrag van 76.747,43. Het saldo aan het eind der maand bedroeg 3.867.107,53. Er wer den in dezelfde periode 17 nieuwe boek jes uitgereikt. Benoeming. Onze dorpsgenoot dhr. Iz. Ruissen is benoemd tot muziekleraar aan de huis houdscholen te Zierikzee, Schoondijke, Terneuzen, Kruiningen en Bergen op Zoom. Uitslag Geitenfokdag. Op de te Goes gehouden Zuidbeve- landse Rundveefokdag werden door de plaatselijke geitenfokvereniging de vol gende resultaten geboekt. Klasse I, lammeren: la W. Gijssel; lb W. Sinke, Biezelinge; lc J. van Oos ten; 2c W. Sinke, Biezelinge. Klasse II, 1-jarige geiten: la W. Sin ke, Biezelinge; 2a J. Zuijddijk. Klasse III, 2-jarige geiten: la J. Geelhoed; lb W. Sinke, Biezelinge; lc P. de Vos; 2a W. Zuijddijk. Klasse IV, 3-jarige geiten: la J. Geel hoed; 2a W. Sinke, Biezelinge; 2d J. Verhage, Biezelinge. Klasse VI, 5-jarige geiten: la W. Gijssel; 2b W. Gijssel. Klasse VIII, Familiegroepen met 4 geiten: la W. Sinke, Biezelinge. Bij de verenigingsgroepen van 4 gei ten behaalde de vereniging Wemeldinge de la en lc prijs. Kampioene werd Jo van J. Geelhoed, reserve-kampioene Nellie van W. Sinke, Biezelinge. Gevonden voorwerpen. Gevonden een autoped. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Raadsvergadering. De gemeenteraad, onder voorzitter schap van burgemeester A. Schipper, werkte dinsdagavond in vlot tempo de agenda af. Na een kort openingswoord, waarin hij de nieuw gekozen raadsleden, dhrn. A. Lokerse (S.P.G.) en P. Bauer (P.v.d.A.) welkom heette, memoreerde hij het overlijden van een oud-raadslid, wijlen dhr. Rammeloo, welke indertijd zitting had namens de K.V.P.-fraktie en deed mededeling, dat dhr. Hoogstrate (A.R.) nog steeds niet aanwezig kon zijn. Daarna werd overgegaan tot het beëdigen van de raadsleden, welke allen de eed aflegden. De wethoudersverkie zing welke nu volgde, gaf de volgende uitslag te zien. Vakature Polderman (V.V.D.): le vrije stemming P. H. A. Polderman (V.V.D.) 5 stemmen; J. van Ballegooijen (P.v.d.A.) 5 stemmen; 2e vrije stemming dezelfde uitslag, 55. Herstemming met uitslag 44, zodat het lot moest beslissen wie uiteindelijk zou worden gekozen. Dit bleek dhr. Van Ballegooijen te zijn. De vakature Suij (K.V.P.) was vlugger beslist. Reeds bij de uitslag der eerste stemming bleek dhr. C. van Iwaarden (C.H.U.) met 6 tegen 4 stemmente zijn gekozen. Zo zullen in de nu Volgende ambtsperiode dhrn. Van Ballegooijen en Van Iwaarden deel uitmaken van het college van B. en W. Na over eèn weer dankwoorden te hebben uitgesproken, werd deze kor te raadsvergadering besloten. Voetbal. Zondag zet de v.v. Kruiningen de competitie in met het fepelen van drie uitwedstrijden. Het le elftal komt uit tegen Domburg I. Het 2e elftal gaat op bezoek in Vlissingen waar het moet worden opgenomen tegen Zeeland Sport IV, terwijl het 3e elftal eveneens in Domburg speelt tegen Domburg II. 33 Kruiningse jongens gaan aldus trachten voor hun club een eervol resultaat te behalen. Aan voorspellingen zullen we ons niet wagen, maar dat er flink zal moeten worden aangepakt tegen deze clubs,,welke bekend staan als zeer ster ke ^tegenstanders, is wel zeker. Boerenleenbank. Bij de Coöp. Boerenleenbank werd in de maand augustus ingelegd 255.606,01 terugbetaald 139.926,55 meer ingelégd 115.679,46 Het saldo aan het eind van dë maand bedroeg '9.789.902,78. Er Vrerden 12 nieuwe boekjes Uitgegeven. Auto's botsten. Zaterdagmorgen 10.30 uur fyad op het kruispunt RijkswegZanddijki een bot sing plaats tussen de auto bestuurd door C. dé P. uit Kruiningen en dé, auto be stuurd dooi' mevr. B. uit Dülken (Did.). De P. welke vanuit de richting Yerseke kwam en een file auto's uit de richting Goe§ had laten passeren, wilde de Rijks weg, oversteken om de Zanddijk verder te vervolgen, lette daarbij niet op het verkeer wat op d? voorrangsweg vanuit de richting Bergen op Zoom kwam, met het gevolg de reeds genoemde botsing met de auto van mevr. B. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor, wel was er grote materiële schade. Arrestatie. Wegens het plegen van onzedelijke handelingëh te Bergen op Zoom met minderjarigen van eenzélfde geslacht, is J. B. alhier door de Rijkspolitie onder arrest gesteld. B., welke de funktie van comlmies-ambtenaar ter secretarie te Yerseke bekleedde, is als zodanig gie- schorst en zal aan de Officier van Justi tie te Breda worden voorgeleid. Nationaal handbaltournooi. De handbalverenigng „Sporto" alhier organiseert op zaterdag 8 september, aanvangende 1 uur, een nationaal hand baltournooi op het gemeentelijk sport terrein aan de Hansweertsestraatweg. Aan, dit tournooi zal door 12 teams worden deelgenomen. Met teams als Hellas, E.M.M. en Tonido beloven het spariflende wedstrijden te zullen worden. WanïTeer de weergoden gunstig gezind zullen zijn, wordt een grote sportieve belangstelling verwacht. Deze sportdag zal worden besloten met een gezellig bal in de Korenbeurs, waar de Crescen do Boys de muzikale leiding zullen heb ben. Kettingbotsing. Tijdens het drukke wegverkeer van zaterdag had nabij de Vlakebrug een botsing plaats tussen een luxe auto be stuurd door J. K. uit Souburg en de achter hem rijdende "motorrijder A. H. O. uit Dinteloord, als gevolg van het plotseling stoppen van voor hen rijden de auto's. O., die deze manoeuvre's niet tijdig kon waarnemen, botste tegen de voor hem rijdende auto met als gevolg zeer zware beschadiging aan zijn motor rijwiel en aanzienlijke schade aan de auto van K., Persoonlijk letsel bleef ge lukkig uit. Wedvluchten. Met 90 jonge duiven werd door de P.V. „De Vrijheidsduif" alhier deelge nomen aan een wedvlucht vanuit Cha- teauroux. De uitslag hiervan was: 1 en 2 G. de Bruine; 3 M. Poley; 4 en 10 J. Voois; 5 en 20 J. Waverijn; 6 H. C. Poley; 7 en 11 C. van Koeveringe; 8, 9, 15 en 16 W. van Velzen; 12 P. Ka- kebeeke; 13 en 22 M. Kole; 14 en 17 M. Blok; 18 J. Oele Jzn.; 19 en 23 Steenpoorte-Buijze; 21 M. Stroonsnijder. Vanuit St. Ghislain waren 85 duiven in concours. Hier was de uitslag: 1 en 6 A. Kole; 2 en 21 A. Boone; 3 en 15 M. Blok; 4 en 20 J. Waverijn; 5 H. Dek; 7, 9, 10 en 12 J. Voois; 8 J. van Iwaar den; 11 H. van Koeveringe; 13 C. van Koeveringe; 14 W. van Velzen; 16 en 17 C. C. van Paasschen; 18 en 19 H. C. Poley. Startschot Geref. Jeugdwerk. Vrijdagavond hielden de gezamenlijke Geref. jeugdverenigingen hun eerste vergadering weer na de vakantie. Deze startavond stond in het teken van schetsjes in allerlei variaties, o.a. ook werden er vragen gesteld over 't jeugd werk in het algemeen. De leiding be rustte bij dhr. J. Mol, de dagsluiting werd verzorgd door de leider van de jongensclub. Het was een goed geslaag de avond, met een goede opkomst. Hier mede is dus weer een begin gemaakt met de wekelijkse vergaderingen van de clubs. Prachtig resultaat. Van de ongeveer 80 stuks rundvee welke dinsdag op de te Goes gehouden Zuidbevelandse Rundveefokdag ter keu ring werden aangevoerd, waren 11 stuks ingezonden door dhr. H. C. Poley al hier, welke in totaal 4 eerste, 3 la, 2 ld, 1 2a, 1 3a en een 3e prijs wist te behalen. In de klasse hoogste levens- produktie behaalde dhr. Poley met de 12%-jarige „Lotje", met een produktie van 50326 kg melk en een gemiddeld vetgehalte van 3,88, een prachtige wis- selprijs. Het totaal gewicht van 50326 kg melk werd bereikt in 2695 dagen, wat neerkomt' op 19 kg per dag. Bo vendien nog een 3e prijs voor koeien met minstens 2 direkte afstammelingen en een 2e en 3e prijs voor beesten welke aan alle eisen moeten voldoen. Een res pectabel aantal prijzen. De bekers, me dailles en kunstvoorwerpen welke dhr. Poley na 1953 heeft behaald, benaderen de 100 stuks, Terecht is Poley dan ook trots op de behaalde resultaten. De door hemzelf gefokte rundveestapel mag er zijn en bovendien is 2ij zeer produktief. Omhooggevaren. Verleden week is het Belgische mo torschip „Stad Amsterdam 6", met een lading stukgoed van Antwerpen naar Rotterdam, op de oosthavendam om hooggevaren. Het schip kwam even na de sleepboot „Hudson", welke van Ter- neuzen kwam, de havenmonding opva ren. De „Hudson" met sleep versperde echter de haven, zodat de te snel va rende „Stad Amsterdam 6" op de punt vopr. Het motorschip „Storno", ber gingsvaartuig „Inktvis" en de sleepboot „Hudson" gelukte het na een kwartier het omhooggevaren schip van de dam te; trekken. Schade ontstond aan de glooiing en aan het voorschip van de „Stad Amsterdam 6". Voetbal. Zondag hebben beitje jseniorenelïtallen van de v.v. HansweertSe Boys een oefen wedstrijd gespeeld tegen twee elftallen van de v.v. „Yerseke,". Het eerste liep een verdiende 40 nederlaag op, nadat de rust met een 30 achterstand was ingegaan. Vooral voor de rüst gaven de Boys een zeer lauw partijtje voetbal weg. Mogelijk was de hoge temperatuur hier ook wel een beètje ^orzaak van. Het tweede bracht het er hèel wat beter af tegen Yerseke II. Met de rust had-^ den ze een 21 voorsprong veroverd, dié zij in de tweede helft tot 51 wisten op te voeren. Zondag a.s. begint, de competitie weer. Het eerste moet al direct tegen een sterk elftal, n.l. de thuiswedstrijd tegen „Re- nesse" I. Als we de: eerste wedstrijden van de vorige competitie bekijken, dan zien we dat daarin de Boys de meeste verliespunten opliepen, Hej is nu dus al direct aanpakken gepjazen, willen de Boys ook dit jaar weer een woordje meespreken. Het tweede speelt de thuis- wèdstrijd tegen Kwadendamme II. We verwachten zpker dat het; tweede dezë eerste wedstrijd in winst om zal zetteij. Korfbaltournooi. De korfbalvereniging r „Zeelandia" heeft zaterdag onder zeer goede weers omstandigheden een:korfbaltournooi ge organiseerd, dat zeer geslaagd is. Jam mer dat zo weinigen getuige waren van de verrichtingen der diverse twaalftal^ len. Deze waren in 3 poujep ingedeeld. In poule la kwamen uit: „Zeelandia", „Vios" uit Krabbendijke en „Luctor" uit Terneuzen; in poule lb: „Elto" uit Kapelle, „Volharding" uit Yerseke en „Blauw-Wit" uit Kloetinge; in poule 2: „Blauw-Wit II", „Volharding II", „Luc tor II" en „Zeelandia II". In poule la werd de organiserende vereniging overwinnaar, na een over winning op „Vios" (32) en „Luctor" (40). In poule lb wist „Elto" met strafworpen de eerste plaats te ver overen op „Volharding" (63). In poule 2 ging „Luctor II" met de eer strijken door overwinningen op „Vol harding II" (41 en 21), „Blauw- Wit II" (41) en „Zeelandia II" (2-1). De tweede plaats werd bezet door „Blauw-Wit II". Tenslotte kwamen de overwinnaars van poule la en lb tegen elkaar uit, dus „Zeelandia" en „Elto". Op overtui gende wijze zette de organiserende ver eniging een kroon op het goede werk, door „Elto" met 63 te verslaan. De derde plaats bezette „Luctor", 4e werd „Volharding", 5e „Bauw-Wit" en de laatste plaats kreeg „Vios" toegewezen. Visconcours. De Hansweertse hengelsportvereni ging „De Pilk" organiseerde zondag middag een wedstrijd in de Wester- schelde. Mede door het mooie weer werd het een zeer geslaagd concours. Er waren 31 deelnemers, die tezamen ruim 7 kilo vis uit het water haalden. De uitslag-was als vulgtr-1 Trrevr.—Scyen uit IJzendijke (werpmolen)2. dhr. A. Murre (werphengel); 3. dhr. J. de Klerk (visnet); 4. dhr. A. Marteyn; 5. dhr. A. van Gent; 6. dhr. De Mul; 7. dhr. Seyen, IJzendijke; 8. dhr. A. van Gent Sr. De laatste wedstrijd, die „De Pilk" dit jaar zal organiseren, zal op 13 oktober zijn. Raadsvergadering. Op dinsdag 4 september kwam de ge meenteraad van Rilland-Bath voor het eerst in zijn nieuwe samenstelling bij een. De voorzitter richt zich in zijn openingswoord in het bijzonder tot de twee nieuwelingen in de raad, te weten mevr. N. G. Kamps-Visser en dhr. D. Midavaine. Hij hoopt en vertrouwt erop dat beiden zich spoedig „thuis" zullen voelen. Nadat vervolgens alle leden de door de gemeentewet vereiste eden of beloften hebben afgelegd, wordt over gegaan tot de verkiezing van de wet houders. Als zodanig worden benoemd dhyn. M. A. Frangoys en D. Midavaine. In de vakature M. A. Frangoys (C.H.U.) werd herkozen dhr. Frangoys met 5 stemmen; dhr. J. Walraven (P.v.d.A.) bekwam 2 stemmen. In de vakature Ste vens, die niet in de raad terugkeerde, werd gekozen dhr. D. Midavaine (Gem. Belang) met 4 stemmen. Dhr. J. Wal raven kreeg 2 stemmen, terwijl 1 stem blanco was. De begroting van de ge meente en van het gemeentelijk woning bedrijf worden vervolgens aan de raad aangeboden. Het is, aldus de voorzit ter, de bedoeling om deze begrotingen op 1 oktober a.s. te behandelen. Ten slotte deelt de voorzitter mede, dat door B. en W. plannen zijn ontworpen voor «en geluidsinstallatie op de toren van het gemeentehuis. Door middel van een dergelijke installatie zal het mogelijk zijn om naast de uurwerkslagen carillon- muziek ten gehore te brengen. Aanlei ding tot deze voorziening is het feit, dat het uurwerk in de toren van de Ned. Herv. kerk is versleten. Aan de raad wordt thans gevraagd of' hij in principe met de daaraan verbonden uit gaaf, welke naar voorzichtige raming 5000,a 6000,zal bedragen, ak koord kan gaan. Het blijkt, dat de raad zich met dit plan kan verenigen. Nadat de voorzitter heeft medegedeeld, dat in deze vergadering geen rondvraag zal worden gehouden, wordt de vergadering gesloten. Voetbal. Rillandia trok zaterdag naar de Roda Boys. Tot aan de rust konden de Boys de stand blank houden, maar daarna moesten ze al vroeg de zeilen strijken. Vlak na de thee bleef een Boys-offensief zonder succes. De Rillanders namen het heft in handen en na 8 minuten maakte linksbuiten De Boer de eerste Rillandse treffer in dit seizoen. Na een kwartier zorgde midvoor Koster voor 2 en linksbuiten Lambertus bracht de voor sprong op 03. Koster maakte er na een,'half uur 04 van.- Zes minuten voor hét einde slaa^en dé Boys er in een tegenpunt te maken. De uitslag was zodoende 41 in 't voordeel van Ril landia. Brandweer gealarmeerd. Vrijdagavond j.l. werd de vrijwillige brandweer gewn&Wchawd voor een bin nenbrand. De manschappen, die spoedig in de brandweerkazerne aanwezig wa ren, behoefdenniet meer uit te ruk ken. Het bleek dat het gevaar inmid dels door omstanders was bezworen. Kinderen van dhr. J. S. in de Butijn- straat hadden met lucifer» gespeeld op zolder. Een paar beddeh warden bescha digd, zodat dit nog goed üfliep. li Raadsvergadering. Dinsdagavond kwam de raad der gfer meente in openbare zitting bijeen voor beëdiging der raadsleden nu de raad in nieuwe samenstelling bijeenkwam. Als nieuwe raadsleden werden beëdigd de heren Busch en Hage, beiden S.G.P. Na begroeting door de burgemeester sprak deze de hoop uit op een prettige samen werking, daar er verschillende plannen wachten op uitwerking. Dhr.. Busch dankte voor de vriendelijk gesproken woorden en hoopte op medewerking van allen nu zij als nieuwe raadsleden de éerste schuchtere schreden op het glibberige pad der politiek gezet heb ben. Hij merkte op dat de overheid Gods dienaresse is en als zodanig hoopt hij met Gods hulp mee te mogen helpen in de gemeentepolitiek. Ook dhr. Hage sprak aan het begin van zijn loopbaan als raadslid de hoop uit op prettige sa menwerking. De S.G.P. hoopt I positief mee te-werken in de gemeentepolitiek. Alhoewel er wel eens kleinerend ge sproken wordt over de S.G.P., bewijst de landspolitiek dat dit geen grond van waarheid vindt. Hierna werden dhrn. G. van Velzen (S.G.P.) en J. Mallekote (C.H.) als wethouders gekozen. Als plaatsvervangend wethouder wTfrdt dhr. Van Harn (A.R.) gekozen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten om nog 3 woningwetwoningen te doen bouwen in bouwplan centrum. Deze zullen onder hands worden aanbesteed aan aanne mersbedrijf P. C. Soffers te Hogerheide. Dhr. Busch merkt op dat het jammer is dat de plaatselijke aannemers niet voor de curveprijs kunnen bouwen. De burgemeester antwoordt dat het wel jammer is, maar de situatie is nu een maal zo. Punt 7 van de agenda, het bouwrijp maken van bouwplan west voor de prijs van 136.820,uit te voeren door de Fa .F. Duynhouwer te Goes, lokte enige discussie uit. Dhr. Weststra- te (vrije lijst) hield liever een openbare aanbesteding. De burgemeester ant woordt dat daar wel geen voordeel in zal zitten voor Krabbendijke. Dhr. Ha ge zag de geprojecteerde straten liever niet recht op elkaar uitlopend, daar er dan gevaarlijke kruisingen ontstaan. Dhr. Busch wees op het voordeel van voorrangskruisingen. De burgemeester antwoordt dat deze straten de drukste in de gemeente niet zullen worden, en dat van wijzigingen in het bouwplan zelf moeilijk meer sprake kan zijn daar "Wetr leeds door G:S. is goedgekeurd. De noodzaak van voorrangskruisingen zal afhangen van de verkeersintensiteit. Verder wees dhr. Busch op de noodzaak van een speelgelegenheid voor de jeugd. Alle raadsleden waren het er mee eens, het is alleen maar een probleem waar er een blijvende plaats gevonden kan worden, nu alle grond gebruikt wordt om te bouwen. Het blijft de aandacht van B. en W. vragen, met zo spoedig mogelijk een oplossing. Aan de Geref. school wordt een subsidie verleend van 275,voor uitbreiding van meubilair. Op de schriftelijk gestelde vragen van dhr. Markusse (P.v.d.A.) antwoordt de burgemeester dat de aanstelling van een gemeentewerkman voor schoonhouden van gemeentegebouwen even zal moe ten wachten tot de begroting 1963 wordt aangeboden. Op de vraag of de gemeen te de huizen aan de Havenweg no. 11 19 wil verkopen, antwoordt de bur gemeester dat daarvoor nog geen stap pen zijn ondernomen. Wel hebben en kele gegadigden zich aangemeld. B. en W. staan hier niet afwijzend tegenover. De raad zal t.z.t. tijdig worden inge licht. Plotseling sterfgeval. Zondagavond overleed plotseling door een hartverlamming een Belgische bad gast aan de zeedijk. Een dokter, even eens afkomstig uit België, trachtte de levensgeesten op te wekken, maar dit mocht niet meer baten. De plaatselijke arts Dr. Donker kon na ontboden te zijn, de dood slechts vaststellen. Spoorwegongeval. Dhr. F. Kaat, wegwerker bij de Ned. Spoorwegen, trachtte bij de nadering van een trein ter hoogte van wachtpost 19 nog enig materiaal uit de weg te zetten. Dit werd hem noodlottig. Het materiaal werd door de trein gegrepen, waardoor dhr. Kaat werd geraakt. Zwaar gewond werd hij naar het zie kenhuis te Bergen op Zoom vervoerd, waar hij korte tijd later overleed. Raadsvergadering. Dinsdagavond kwam de raad in nieu we samenstelling bijeen, waar de leden de eed van trouw aflegden. Tot wet houders werden gekozen dhrn. J. F. Goud met 6 stemmen en J. S. Wisse met 5 stemmen, zodat hier geen verandering in komt. Onder de ingekomen stukken las de voorzitter een schrijven voor, dat hem per 1 oktober ais. eervol ontslag is verleend als burgemeester der ge meente Waarde wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. In dit verband werd hem als zodanig eer vol ontslag verleend door de raad als ambtenaar van de burgerlijke stand en werd alsnog al$ onbezoldigd ambtenaar benoemd. Voor' de woningwetwoningen in de Wilhelminastraat 21 en 23 werd een huurverhoging vSstgesteld van 12 en de huur gebracht van 9,30 op 10,45 per week, ingaande 2 septem ber. Aan de vereniging tot het ver strekken van lager onderwijs öp Geref. grondslag werd voor 1962 een exploi tatievergoeding van 2061,03 toege staan. Eveneens aan het bestuur der kleuterschool een bedrag van 2026,04 voor hét jaar 1962.., In de rondvraag sprak dhr. K. van Houte zijn misnoe gen uit over de zo traag vorderende werkzaamheden bij de verbetering van de woningwetwoningen. De voorzitter bevestigde dit, maar personeelsgebrek is de oorzaak. Voetbal. Zaterdag zal Waalt de I haar eerste competitiewedstrijd spelen, tegen Bors- sele I, wat zeker een sterke tegenstan der zal zijn om.te beginnen. Waarde II koint deze week nog niet in het veld. Rijkspostspaarbank. Gedurende de maand augustus werd er bij het'kantoor van de rijkspostspaar bank te Kapelle 12.725,30 meer; in gelegd dan opgenomen. In totaal werd er 25.264,39 naar de spaarbank ge bracht, terwijl er 33 terugbetalingen gedaan moesten worden tot een bedrag van 12.539,09. Er werden 5 nieuwe boekjes uitgegeven. Gevonden voorwerpen. Bij het groepsbureau der Rijkspolitie teKapelle werd aangifte gedaan van de volgende gevonden voorwerpen: Een jongenscolbertjasje, een portefeuille met foto's, een lederen halsband' een kin derjasje, een regenbroek en een plastic bal. Voorts is ook aan komen lopen een hond.

Scheldebode | 1962 | | pagina 2