hblok Het mooie TE KOOP P. Duinkerke GESLOTEN Q&siotejn. i PH I LI PS TELEVISIE! van der Peyl Ingezonden stukken B. COK Van de Vrede ALLE SOORTEN SCH00LBEH0EFTEN ffi S van Oeveren-Tersehe "5 KLORTE GOLFJES REPARATIES KUNSTGEBITTEN Bezoek onze grote meubeltoonkamers serve's de strijd aanbinden. Met de rust had Wemeldinge een 21 voorsprong weten te nemen. Na rust was het ech ter Kapelle die de achterstand in een voorsprong (32) wist om te zetten. Op het terrein van „Wemeldinge" speel den de reserve-elftallen van beide ver enigingen. In deze ontmoeting was Ka pelle de mindere. Het verloor met 32. Kennismaking met gemeente. De emeritus predikant Ds. J. van Woerden uit Middelburg zal zondag aanstaande in de ochtenddienst kennis maken met de Ned. Herv. gemeente van Kapelle. Ds. van Woerden zal voorlopig tot eind 1964 enkele dagen per week als bijstand fungeren in het pastoraat Ka pelle. Deze hulp is noodzakelijk gewor den, omdat de gemeente te groot wordt om door één predikant te worden ge leid. Samen met de plaatselijke predi kant, Ds. E. P. J. Jebbink, zal Ds. van Woerden de doopdienst van zondagmor gen verzorgen. Naast het dagelijks werk als ziekenbezoek en?, zal Ds. van Woer den ook enkele malen per maand de predikatie verzorgen. door MARTIE VERDENIUS Herinnert u het zich nog? Bij de ooms en tantes, bij de mevrouw van hiernaast, bij de meneer van de post, bij oma en de juffrouw van de kleuterklas „Zo, krijg ik een handje van je?" En wat gaf u! Precies, het mooie handje. „Wat een beleefd kind!" riepen de ooms en tantes, de mevrouw van hier naast, de meneer van de post, oma en de juffrouw van de kleuterklas uit. Zouden ze dat nu ook nog zo uitbun dig roepen, als ze ons in het verkeer zagen Ik ben er niet geheel zeker van. Ik heb haast, u hebt haast, we heb ben allemaal haast. En dan zijn er van die... eh... nou ja, d'r is geen beter woord voor... rotzakken langs de weg, die 's effetjes proberen je dwars te zit ten. Maar dan zijn ze nog niet gelukkig! Er is altijd baas boven baas. Wat moet - - r<r Ben dreigende eulst kunnen se krijgent je dan nog met je mooie handje. Een dreigende vuist kunnen ze krijgen! Naast de rotzakken heb je de suf ferds, de koekebakkers in het verkeer, de weifelaars op de zebrapaden. Dan heb je het mooie handje nodig om op je voorhoofd te wijzen. Degeen, waar het voor bedoeld is, braakt dan enkele verwensingen uit, die ook niet voor de poes zijn. U hoort het niet, maar het blijft in de lucht hangen als een boze wolk. Ons hele wegverkeer heeft een zolde ring van boze wolken. Alle haatgedach- ten, vervloekingen en hoon-mimiek van voetganger naar brommer, van brommer naar auto, van auto naar auto, van... iedereen naar iedereen, houden de ge boorte van onnodige ongelukken in zich. En alleen om die reden wilden het Verbond voor Veilig Verkeer en ik het mooie handje terug. Met het gebaar van „gaat u eerst", met de hoffelijk heid van „de weg is voor ons allemaal". Door de boze-wolk zoldering flitsen dan warme vonkjes. Sentimentele onzin, dacht u! Lieve mensen, als het dierbaarste wat je hebt, dood wordt thuis gebracht of misschien alleen maar een beetje ver minkt. Dan kun je alleen nog maar een be rustend gebaar maken met het mooie handje. (Buiten verantwoording der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, Mag ik naar aanleiding van het in gezonden stukje van vorige week in uw blad betreffende de reis van bejaar den van Kruiningen het volgende com mentaar geven op de reactie van „Abon- né". Bij voorbaat dank! Mij dunkt, dat abonné hier wel wat hard van stapel is gelopen en woorden zoals „lompe onachtzaamheid" en „gro ve blunder" toch niet te pas mogen ko men. Ik vind dit haast een belediging voor het bestuur van de Bond. Zeker, er is een fout gemaakt door enige personen te vergeten, maar wie werkt maakt fouten. Ik kan mij best voorstellen dat wanneer er twee bus sen rijden, dat iedereen denkt dat de vergetenen in de andere bus zouden zit ten. Temeer daar het instappen van oude mensen wat tijd en hulp vergt en dan vlug moet worden doorgereden om de boot te halen. Tenslotte kwam alles op z'n pootjes terecht. Hulde aan de taxi-chauffeur Bauer voor z'n vlug en secuur rijden. Hulde aan de kapitein van de veerboot die nog even wachtte. Hulde aan de organisatoren, burgemeester en ver pleegsters. Nee hoor, wij laten ons door abonné niet ontmoedigen, daar was de reis te mooi voor. Wij zijn 't bestuur van de Bond van Bejaarden dank verschuldigd voor haar organisatie, en wij zien met vertrouwen weer uit naar een volgend reisje. 't Sop was hier de kool niet waard, abonné. EEN NAKOMERTJE BURGERLIJKE STAND Van 2329 augustus 1962 WEMELDINGE. Geboren: Cornelis Ja cobus, zv. Arent Mijnsbergen en Neeltje Stroosnijder. Gehuwd: Johannes Pieter Staal, 29 j. te Delft en Maria Wisse, 22 j.; Jan Boeij, 25 j. en Johanna Jannetje Schip per, 22 j. te Axel; Marius Hendrik Weststrate, 18 j. en Jozina Pieternella Adriana Ruissen, 16 j.; Jan Zwarte- poorte, 26 j. te Goes en Jacomina Ame lia Kosten, 27 j.; Adriaan Boeij, 23 j. te Hendrik-Ido-Ambacht en Adriana Pau lina Kosten, 23 j. Van 2329 augustus 1962 KRUININGEN. Geboren: Adriana Wil- helmina, dv. Willem Eckhardt en Wil- helmina Maatje van der Kuijl; Eliza beth Barbera, dv. Frans Jacobus Baert en Johanna Pieternella Verboom; Wou ter Franciscus, zv. Jacobus Bronsgeest en Alida Jacoba Verschoor. Overleden: Cornelia Willeboordse, 75 j., echtgen. van Cornelis Dingemanse. Ondertrouwd: Lambregt Abraham Cornelis Soeters, 23 j. te Goes en Ja comina Augustina Oppeneer, 22 j.Leu- nis de Rijke, 23 j. te Middelburg en Tannetje Cómelia Stroosnijder, 18 j. ïerseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: DS. H. R. J. Reijenga. 2.30 uur: Ds. W. Koole, Wissenkerke. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Vr\je Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. N.m. H. Avondmaal. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 H.H. Missen op zondag 7.30 en 10 uur. H. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v.m. Zondagsschool en bijbelklas 1.15 u. n.m. Verlossingssamenkomst 6 uur n.m. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. V.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk lOuur: Leesdienst. 2.30 uur: Ds. Kats. Geref. Gemeente 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Dr. P. A. v. d. Made uit Rotterdam. h Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hans weert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur: Ds. J. Bronsgeest. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Moolhuizen, Leiden. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vr(j Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Dhr. Glazer, Amsterdam Krabbendifke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 5 sept., 3 uur: Ds. L. Rijksen, Rotterdam. Bevestiging kand. Suyker. 7 uur: Ds. W. Suyker. Intrede. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. J. van Woerden en Ds. E. P. J. Jebbink. (Bed. H. Doop). 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. Th. van Munster uit Harderwijk. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Dhr. S. v. d. Meulen, Breda. 2.30 uur: Ds. F. M. Nijssen, Goes. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Heden nam de Here tot Zich, ten gevolge van een noodlottig on geval, onze lieve vrien din en huisgenote Francien de Ronde op de leeftijd van bijna 22 jaar Haar nagedachtenis zal bij ons steeds in ere blijven S. Duinkerke W. Braam M. Francke Yerseke, 25 aug. '62 Tot onze grote ont steltenis werd heden plotseling van ons weg genomen Mejuff. Francina de Ronde in de ouderdom van bijna 22 jaar Wij gedenken met dank baarheid de arbeid geduren de ruim 2 jaar in onze school verricht Moge God haar de eeuwige rust schenken Namens bestuur en personeel der Ned. Herv. School Yerseke, 25 aug. '62 Door een noodlottig ongeval ongeval over leed plotseling onze turnvriendin Francina de Ronde in de bloeiende leeftijd van bijna 22 jaar Haar nagedachtenis zullen wij in ere houden Bestuur en leden Gymnastiekver. V.Z.O.S. Wij danken allen, die op enigerlei wijze be langstelling hebben ge toond bij ons 40-jarig huwelijksfeest C. Westveer J. Westveer-Ridderhof Kruiningen, aug. '62 Henri Dunantstraat 14 Wegens opheffing der zaak, dank ik mijn cliën- téle voor het genoten vertrouwen M. van Nieuwenhuijzen Kruiningen, Nieuwste. 27 Heden overleed zacht en kalm, na een lang durige ziekte, onze geliefde vrouw, moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Janna Bom geb. Pikaar in de ouderdom van 79 jaar Yersehe L. L. Bom W. Ph. Bom M. J. Bom-Paauwe Den Helder PL W'Bom P. N. Bom-v. d. Vrede Klein- en achterkleinkinderen Yerseke, 23 aug. '62 Damstraat 68 De begrafenis heeft plaats gehad maandag Q7 augustus Wij betuigen langs deze weg onze zeer hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling onder vonden bij de geboorte van ons dochtertje ^Dorothy ^-ane^> 25 augustus 1962 H. Methorst A. W. Methorst-v. d. Weele 8840 Edward Street Chilkwack B. C. Canada Ultneembare schuurtjes garagei alle maten Tevens een stuk grond of tuin te koop of te huur gevraagd Margrietstraat 28 Yerseke Telefoon 650 wegens vakantie van 10 t.m. 17 september KAPPER Voorhoute 10 Kruiningen Wegens vakantie Van 3 t/m 15 september BAKKERIJ SCHOOLAGENDA'S SCHOOLPOTLODEN SCHOOLBOEKEN SCHOOLVULPENNEN SCHOOLWOORDEN BOEKEN SCHOOLSCHRIFTEN SCHOOLETUIS SCHOOLPASSERS BOEKHANDEL r voor gezellige winteravonden m De nieuwe serie A 62/63 vanaf f 725,— Super f 995,Universeel 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,by vooruitbetaling Inzenden: nlteriyk tot woensdagmiddag 12 nor Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Loopjongen of aankomende knecht gevraagd. - Potter's groenten-, fruit- en levens- middelenbedrijf, Hansweert. Te koop i.g.st.z. haardka chel „Beckers". - C. Wil- lemsen, Wilhelminastr. 54, Wemeldinge. Als u kousen koopt, let dan op het merk Elbeo. Elbeo kousen kopen, is voordeli ger lopen. - Van IJsseldijk- Snoep. Vierkleuren-ballpoints, spe ciaal iets voor scholieren, 4,95. - Boekhandel van der Peyl. Te koop z.g.a.n. dressoir, 2 clubs, 4 stoelen. - C. Wil- lemsen, Wilhelminastr. 54, Wemeldinge. Verloren op 19 augustus meisjespolshorloge aan het strand te Wemeldinge. Te gen beloning terug te be zorgen: Nieuwendijk 34. Klein-offsetwerk in onberis pelijke uitvoering levert: Klein-offsetdrukkery J. A. Weststrate, Rouaanse Kaai 21, Middelburg, tel. (01180) 2453. Sneller, beter en goedkoper! L. GRIMM Lange Ville 9 Yerseke Reeds nu hebben wij een grote collectie maillots ont vangen in alle maten. Ook grof gebreide, ideaal voor de schooljeugd. Verder vele nieuwe soorten najaarssok jes en kousjes. Alles ge garandeerd krlmpvrij en gratis spaarzegels! - Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Een ruime sortering in Re formvoeding. Maisolie, olijf olie, zonnebloemolie, volle zee zout, volkorenbloem, tarwekiemolie, knoflook, fu- we rietsuiker, Gerstaal Re form plantenboter, Korel bouillon. - „De Spar", Le pelstraat, Yerseke. Jasperse blijft steeds voor deliger! 1 fles zoete import- wijn van 1,95 nu 1,59. 1 blik tonijn van 89 voor 79 ct. 1 prima zeem met naad nu 2,49. 1 groot blik nasi van 1,39 voor 1,25. 1 pakje 100 g cacao van 45 voor 30 ct. 1 pak 250 g cacao van 85 voor 69 ct. 1 pot bijen honing van 1,19 voor 89 ct. Levertraan capsules van 3,60 voor 3,35. 250 g taai taai van 39 voor 35 ct. 2 pakjes pudding 1 busje room van 1,14 voor 99 ct. Hebt u onze prachtige col lectie BH's, korsetten, gai nes, stepp-ins enz. al ge zien Dit is nog slechts een klein gedeelte, want wij kunnen onmogelijk alles ge lijk etaleren. Ook voor u is er het juiste model bij! Gra tis spaarzegels! - Textiel handel Snoep-van Willigen. Elias brengt dit seizoen bi zonder aparte keukendoeken voor de moderne keuken met bijpassende pannelap pen. - Van IJsseldijk-Snoep Lange lederen jassen. Echt rundleder. 5 jaar garantie. Reclameprijs 125,-. Sport- huis Antoine, Roosendaal, tel. (01650) 4318, 3516, 5842 Kleed uw kleintje in een truitje met korte mouw, een ideale dracht voor de over gang. Wol is niet te ver vangen. Daarom is zij zo geschikt voor kinderen die na het spelen vlug kou vat ten. Leuke modellen aan prettige prijzen. - Van IJs seldijk-Snoep. Prullebakken in diverse uit voeringen, carton, metaal, plastic en fiber. - Boek handel van der Peyl. Berends ondergoed is ide aal voor uw kinderen. Oer sterk en prima pasvorm. Hierin hebben wij nu ook halfwollen hemdjes, deze vervangen een borstrokje, zijn heerlijk soepel en zo voordelig in prijs, dat u er zelf niet voor kunt breien Gratis spaarzegels! - Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Stemm kousen en sokken krimpen niet. Wij hebben nu reeds een groot gedeelte van de wintercollectie in huis. Nieuwe kleuren en dessins, typisch Stemm. En... als ze krimpen krijgt u nieuwe. - Van IJsseldijk- Snoep. Abonnementen op diverse tijdschriften, o.a. Televizier, Libelle, Panorama, De Spie gel enz. kunt u bij ons op geven. - Boekhandel van der Peyl. Te koop poeljes tegen de leg. Slachtkippen te koop gevraagd. - Jan Hamelink, Z. Achterweg 15, Tel. 215, Wemeldinge. In baby- en kleuterkleding brengen wij steeds het al lernieuwste en modernste. Geheel nieuw zijn de baby jasjes van geruwde tricot nylon met dikke voering. Van IJsseldijk-Snoep. Rubber naamstempels, num mer- en prjjsstempels, emaille- en plastic naam- en deurplaten levert U: Boekhandel van der Peyl, Beha's en gaine's hebben wij in vele modellen voor radig. Loop eens bij ons binnen en zie de uitgebreide collectie eens rustig in, en u slaagt ook hierin beslist beter bij Van IJsseldijk- Snoep. Te koop: Solex-oto, slechts enige dagen bereden. - J. L. Oele-Soeters, Paardenmarkt 2, Yerseke. In suikervrije artikelen zijn wij ruim gesorteerd. Ko koskoekjes, amandelgebak jes, Ringers cacao, repen chocolade, Ringers hagel slag, drop, chocoladepastil les, kauwgum, sterke pe permunt, zuurtjes, fruit in blik. - „De Spar", Yerseke. Wij ontvingen schattige nieuwe wagenjasjes en leu ke kleuterjasjes met en zonder capuchon. Ook voor babys snoezige stelletjes m. mutsjes en bijpassende slob- broek. Gratis spaarzegels! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Koopt nu nog prima jonge hennen rood x wit, 4% maand oud, bij M. Verhaa- gen-Brandt, Brouwerijstr. 13, tel. (01130) 239, Krui ningen. Er zijn veel soorten zelf- plakkend transparant kleef- band. Er is echter maar één Sellotape! - Boekhandel van der Peyl. Hierin zult U vinden, royale stijlvolle meubelen voor Uw leven. Woning textiel die van Uw huis 'n paleisje maken. Bedden die U een verkwikkende nachtrust beloven. Prijzen die bij Uw beurs passen. Loopt U rustig eens bij ons binnen het verplicht U tot niets llllllll en zonen WONINGINRICHTERS SINDS 1890 KAPELLE - BIEZELINGE Mooie keperflan. trappel zakken m. poppetjesmotief 2,25. Sterke Hygia plastic broekjes, zichtbaar mooier en voelbaar beter, v.a. 87 ct. Wollen babysokjes 1,80. Nout Sinke, Yerseke. Verloren tussen Wemeldin ge en Yerseke een dames polshorloge „Vito". Tegen beloning terug te bezorgen: Schipperstraat 14, Yerseke. Jasperse altijd voordeliger! Magere ham 45 ct. Rook vlees 58 ct. Gebr. gehakt 30 ct. Snijworst 38 ct. 200 g echte bot.worst 45 ct. Diepvriesgehakt 500 g 1,75. Gestopte worst 500 g 1,95. Saucijzen 1,75. Diepvriesvis 500 g 1,55. W kaas 500 g 1,29. Oude w. kaas 36 ct. Oude kom. kaas 36 ct. Pan Pan 30 ct. Edammers wit en komijn 1 kg 2,30. Lunchkaasjes y2 kg 1,30. Knakworst p. pot 8 stuks 89 ct. Zeer speciale najaarsrecla me in onderjurken, prima kwaliteit nylon. Rijk met kant versierde modellen in bleu, rose en wit, nu slechts voor 6,95 en 7,95. - Van IJsseldijk-Snoep. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Monalisa dustersohortjes m. 3 zakken v. slechts 3,30. Leuke cocktailschortjes v.a. 2,50. Flinke bretelschorten v.a. 3,- Nout Sinke. Van Wijk Spoeltjeswol, de beste en mooiste die er is! Geheel nieuwe kwaliteiten in de prachtigste kleuren. Zo is het een lust om te breien! Bij aankoop van wol gratis breipatronenEn na tuurlijk spaarzegels! - Tex tielhandel Snoep-yan Willi gen. Voor klasse-uurwerken naar M. Wesdorp. Oude kunt u inruilen. Volledige garan tie. - Van Zoelenstraat 12, Yerseke. Jasperse altijd voordeliger! Echte choc. M en P 49 ct. Turkse wafels 42 ct. Mok kaboontjes 49 ct. Bonbons van 65 voor 52 ct. Agar 23 ct. Sinasstaafjes 38 ct. IJs- cups 45 ct. Rumbonen 38 ct. Alle soorten drop 33 ct. Echte boterkoekjes 69 ct. Pindakoekjes 58 ct. Zeeuw se rondjes 55 ct. Ei- en kokoskoekjes 59 ct. Groot pak speculaas 85 ct. Grote cake 98 ct. Te koop: z.g.a.n. kinder rijwiel, leeft. 7 jaar en z.g.a.n step op L.B. - Ha venstraat 4, Yerseke. Woensdag 5 september de gehele dag gesloten wegens beursbezoek. - A. Luteyn, Wemeldinge.

Scheldebode | 1962 | | pagina 3