BAATENSi 7t>ii0d-vu,si>es van der Peijl YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE VICTOR K APELLE-BIEZELIN GE Zeeland Presenteert. De voorbereidingen voor 14 september a.s. zijn in volle gang. Het comité vindt overal een goede medewerking, terwijl de onderdelen van het programma, die door vrijwillige bijdragen van de bevol king gedekt moeten zijn, ook reeds een definitieve vorm kunnen gegeven wor den. De bijdragen op de lijst overtreffen de verwachtingen. Wel is hierbij ge rekend op een post entreegelden voor het avondprogramma. Wie alsnog zijn financiële steentje wil bijdragen, kan dit doen bij dhrn. J. Verschuure en J. van Oost. Het programma luidt: 9.00 uur: Vlaggen hijsen op de vloot. 10.00 uur: Rondgang Mozart". Ballon nen oplaten op de haven door de schoolkinderen. 11.00 uur: Een muziekkorps presenteert zich. 12.002.00 uur: Aankomst op de haven van de auto's die meedoen aan de oester- en mosselrit. (Hiervoor kan iedere auto bezitter zich opgeven.) 12.15 uur: Persontmoeting. 12.30 uur: Het gemeentebestuur ont vangt een aantal genodigden. 1.002.00 uur: Hengelwedstrijd om ,,De oude schoen" in de ha ven. Muziek. 2.00 uur: Ontvangst genodigden in de tent aan de O. Torenstraat. 2.45 uur: Inschepérfvotfr de vloot- schouw. 3.004.15 uur: De vlootschouw. 4.30 uur: Aanbieding van de eerste oesters (geen spel helaas). 4.45 uur: De genodigden proeven mos selen en oesters in de tent. 5.00—6.00 uur Het publiek proeft gra tis mosselen op de haven. Concert op de haven. Waterspelen door de jonge schippers. 6.00 uur: Prijsuitreiking oester- en mosselrit. 7.008.00 uur: Concert op de muziek tent door „Ons Genoegen" uit Vlissingen. 8.0010.00 uur: Komische openlucht films op de Paardenmarkt. 8.1510.00 uur: Op het sportterrein: Gevarieerd cabaret- en va riété-programma door beken de artisten. 10.0010.30 uur: Taptoe door „Ons Ge noegen". 10.3011.00 uur: Tot slot groot vuur werk. De hengelwedstrijd en de waterspelen worden verzorgd door de buurtvereni gingen. Nadere bijzonderheden hierover vindt u volgende week in ons blad. Op een vergadering van de buurt verenigingen (5 aanwezigen) is beslo ten te adviseren gezien de geringe tijd van voorbereiding geen versieringen in de straten te maken, maar wel veel vlaggen en vlaggetjes in en over de straten te spannen. Ook voor een optocht is de tijd van voorbereiding te kort. Verder wordt er op gerekend dat er geen etalage te vinden zal zijn, waar niet in één of andere vorm oester- of mosselschelpen te vinden zijn. Al met al een overvolle dag, die naar wij hopen zal worden begunstigd door mooi weer. De speciaalzaak voor Uw BRIL Gevonden voorwerpen. Gevonden twee maal een handschoen, twee maal een damesrijwiel, een vest, een fietspompje, een sjaal, een sleutel, een damespolshorloge, een regenbroek met jas, een armbandje, een bromfiets- spin, een gulden. Inlichtingen ter ge meentesecretarie. Raadsvergadering. Dinsdagavond vergaderde de raad der gemeente Wemeldinge onder voorzitter schap van burgemeester C. N. F. van Sas. Een verzoek om subsidie van de r.-k. stichting voor geestelijke volks gezondheid van het Zeeuwse Wit-Gele Kruis werd afgewezen. Aan mej. H. A. Rouw uit Yerseke werd met ingang van 1 november eervol ontslag verleend als kleuterleidster, dit in verband met haar benoeming te Vlissingen. Met ingang van 1 september 1962 werd tot kleuter leidster benoemd mej. A. B. Midavaine uit Middelburg. Verder werd benoemd tot vakonderwijzeres nuttige handwer ken voor meisjes aan de o.l. school met ingang van het cursusjaar 1962-1963, mej. P. A. Oele uit Wemeldinge. Een voorstel tot het verlenen van medewer king aan de school voor chr. volks onderwijs voor de aanschaf van 4 kas ten, 1 bordstelling alsmede oliekachels met tank en leidingen werd aanvaard. De kosten zullen ongeveer 5000,be dragen. Ook zal aan de chr. school voor vakonderwijs een onderwijzeres worden aangesteld. Ook hiervoor zal een ver goeding worden gegeven. De huurver hoging van de woningwetwoningen zal met ingang van 1 september van kracht worden en zal ongeveer 12 zijn,- te weten 18 woningen Bierweg 10,05, 1 woning Zd. Achterweg 9,25, 3 wonin gen Pr. Julianastraat 9,70, 6 wonin gen Pr. Julianastraat 10,25, 4 wonin gen Pr. Irenestraat 9,70, 14 wonin gen Oranjeboomstraat-Pr. Beatrixweg 11,20, 1 woning Pr. Beatrixweg 15,70, 4 woningen Pr. Beatrixweg 12,35, 2 woningen Pr. Beatrixweg 15,50, 6 woningen Pr. Beatrixweg 13,65 en 4 woningen Chezeeweg 15,15. Voor de aanleg van een riool naast de bermsloot bij de oprit naar de Bonzijweg werd een krediet verleend; het werk werd opgedragen aan de Fa. Boone Besuyen uit Goes, voor een bedrag van 8150,Het dempen zal dan door Rijkswaterstaat worden uitge voerd. Dhr. P. J. J. Dekker (V.V.D.) bepleitte het in de vorige vergadering naar voren gebrachte voorstel voor een uitwijkplaats in het Kortstraatje. Dit zal, aldus de voorzitter, in de volgen de B. en W.-vergadering worden be sproken. Dhr. J. A. de Schipper (A.R.) bepleitte de demping van de sloot aan de Nrd. Achterweg; hieraan zal ook de nodige aandacht worden besteed, aldus de voorzitter, maar zo gemakkelijk is dat niet, daar men met de eigenaren een overeenstemming moet maken. De heren J. A. de Schipper (A.R.) en A. P. Schouwenaar (P.v.d.A.) waren het niet eens met de gang van zaken betreffen de de verkoop van het bedrijf van dhr. J. de Jonge in de Daniëlstraat. Ge noemde raadsleden betreuren het dat dit pand niet is aangekocht door de ge meente. Nu is de woning bewoond en zal het een langere tijd gaan vragen. Het heeft, aldus de voorzitter, de volle belangstelling van B. en W. Hierover werd enige tijd gediscuseerd, maar de meningen bleven verdeeld. Dhr. C. de Kraker (S.G.P.) vroeg de speciale aan dacht wanneer de klok geluid yyordt in verband met een begrafenis, is het dan niet mogelijk dat in die tijd geen mu ziek wordt gemaakt voor een volks vermaak, want klokgelui en muziek zijn een te grillige tegenstelling. Dhr. Schou wenaar lichtte toe dat als men van de zijde van O.K.K. weet wanneer een sterfgeval plaats heeft gevonden, er dan in deze straat geen muziek wordt ge geven. Aan het eind der vergadering nam de burgemeester afscheid van 2 raadsleden, n.l. dhrn. D. M. de Jonge (P.v.d.A.) en C. Burger (C.H.). Dhr. De Jonge, die 31 jaar zitting in de raad heeft met de laatste jaren als wet houder en dhr. C. Burger 13 jaar, ver spreid over enkele zittingsperioden. De voorzitter bracht dank aan de scheiden de raadsleden voor het vele werk dat zij ieder op hun manier hebben gedaan in het belang der gemeente en wenste hen het allerbeste toe. Hierbij sloten dhrn. P. J. J. Dekker, J. Veerhoek en A. P. Schouwenaar zich aan en brach ten ieder in hun eigen bewoordingen de scheidende raadsleden dank voor de prettige samenwerking in de raad en boden hun de beste wensen voor de ko mende jaren. Tot slot spraken dhrn. D. M. de Jonge en C. Burger enkele dank woorden tot sprekers en andere raads leden voor de samenwerking en vriend schap ondervonden. Aanvaring. Zaterdagmorgen vond in het kanaal een aanvaring plaats tussen het motor schip „Wyka" en de „Zwerver". De Wyka kwam voor de Zwerver onver wachts achter andere vaartuigen van daan. De schade die de Zwerver opliep (een gat in de huidbeplating van het voorschip) bleek van die aard, dat het schip de reis toch kon voortzetten. De Wyka liep weinig schade op. Juffrouw trad in het huwelijk. Vrijdagmiddag gaven alle 100 leer lingen van de kleuterschool acte de precense bij de bruiloft van hun juf, mej. A. Kosten. Deze trad in het huwe lijk met dhr. A. Boey. Bij het verlaten van de Ned. Herv. kerk, waar hun hu welijk werd ingezegend, stonden de kleu ters opgesteld met een aantal bogen, welke een poort vormden waar het bruidspaar door moest trekken. Hierna gingen de kleuters in optocht via de Dorpsstraat naar het Jeugdgebouw, ge volgd door de bruidsauto. Daar aange komen stelden de kleuters zich weer op, waarna het bruidspaar de feestzaal kon betreden, terwijl de kleuters het speci aal voor deze dag gemaakte lied zon gen. Hierna werden de kinderen in het gebouw getrakteerd, waarna aan het bruidspaar geschenken namens de kleu ters werden aangeboden, n.l. een pe- troleumhaard en een zilveren suikerpot met suikertang. Ringrijderij. Zaterdagmiddag hield de ringrijderij „Ons Genoegen" onder goede belang stelling een wedstrijd op het Dorpsplein alhier. De uitslag was als volgt: 1. A. op 't Hof (met beker van K. J. van Veen) met 21 ringen; 2. C. van Oos ten (beker der vereniging) met 19 rin gen; 3. J. Mieras, 16 ringen; 4. L. Wa- beke, 15 ringen; 5. C. Hamelink, 14 rin gen; 6. P. Feytel, 11 ringen; 7. J. Schouwenaar, 11 ringen; 8. W. Hame link, 8 ringen; 9. J. Moelker, 7 ringen; 10. H. v. d. Guchte, 5 ringen; 11. P. Gijssel, 4 ringen; 12. A. Mieras, 2 rin gen. De pollepel werd gewonnen door A. op 't Hof. Het mooist versierde paard was van H. v. d. Guchte, het mooiste geheel viel te beurt aan J. Moelker. Raadsvergadering. Dinsdag 4 september a.s. zal de ge meenteraad bijeenkomen ter beëdiging van de nieuw benoemde leden van de raad en ter verkiezing van de nieuwe wethouders. Verkeersonveiligheid. Maandag 20 augustus reed de 17- jarige A. H. P. in een bocht van de Kersenweg met z'n bromfiets tegen de stilstaande auto van C. P. Een lichte hersenschudding benevens schaafwon den en een aanzienlijke materiële scha de waren het gevolg. Hoe gevaarlijk het is om in donker op de openbare weg eeh rijwiel te gebrui ken zonder het daarvoor wettelijk voor geschreven licht te voeren, is donder dagavond 10 uur weer eens bewezen toen G. B. in de Stationsweg, nabij het Donkere wegje in botsing kwam met een zich aldaar bevindende late wan delaarster, mej. B. Beiden kwamen ten val en liepen lichte verwondingen op. Nabij de kruising RijkswegBurgem. Elenbaasstraat had op vrijdagmiddag te ongeveer 1.45 uur een ongeval plaats. De van vakantie terugkerende brom fietser B. uit Heerlen met een duo- passagiere, vergiste zich in de bedoe lingen van mevr. M. uit Kruiningen die de Rijksweg wilde verlaten en hiertoe gebruik maakte van de uitvoegstrook. De bromfietser begaf zich ook op ge noemde uitvoegstrook met het gevolg een botsing. De bromfiets bleek zwaar beschadigd en beide berijders liepen ver wondingen op. De auto van mevr. M. bleek ook enige schade te hebben op gelopen. De beide onfortuinlijke reizi gers alsmede de bromfiets werden door de politie op de trein gezet en zo kon den zij hun reis naar huis vervolgen. Zaterdagmiddag half vijf had op de zeer gevaarlijke kruising Hoofdstraat StationswegZandwegRijksweg een botsing plaats tussen de Hansweertse bromfietser A. d. M., komende uit de Hoofdstraat, welke geen voorrang ver leende aan de voor hem van rechts ko mende auto bestuurd door P. F. uit Kruiningen. De M. werd hierdoor van de bromfiets geslingerd en liep enkele vleeswonden en een lichte hersenschud ding op. Dr. P. Allewijn, die spoedig ter plaatse was, verleende eerste hulp. Bei de voertuigen werden licht beschadigd. Eveneens zaterdagmiddag slechts 2 uur later 6.30 uur) is nabij km-paal 21.4 op de Rijksweg de medisch student B. uit Breda met de door hem bestuur de auto tijdens een inhaalmanoeuvre door te sterk remmen aan het slippen gegaan, waarbij hij op enkele centime ters een tegenligger, waarvoor hij moest afremmen en weer in de file voegen, miste; belandde tegen een lichtmast daar ter plaatse waardoor hij uit de auto is geraakt, met het gevolg dat de auto kantelde. Wanneer men de geheel vernielde auto ziet, beseft men dat de bestuurder alle geluk aan z'n zijde heeft gehad door er met enkele vlees- en schaafwonden, welke ten huize van De J. werden verzorgd, af te komen. Per trein kon de chauffeur z'n reis vervol gen, terwijl de auto moest worden weg gesleept. Bovenstaande ongevallen geven weer eens een beeld van de onoplettendheid (ook wel Onverschilligheid) van vele weggebruikers. Het verkeer gaat veel sneller dan men zich wel eens realiseert en dus is groter oplettendheid een eer ste eis. Vooral berijders van bromfiet sen, bedenk dat u bij het langzame verkeer behoort, kijk goed uit en steek pas daarna over. Denk nooit „het kan nog wel" of „zij moeten ook maar wach ten". Het kan dan reeds te laat zijn. Ook automobilisten, vermijdt te hard rijden daar waar kruisingen of bochten kunnen voorkomen en haal nooit in wanneer u geen ruimte wordt gelaten of u niet kunt berékenen hoe hard een eventuele tegenligger rijdt. Het kan uw leven en dat van anderen zo niet kos ten, dan toch zeker in groot gevaar brengen. Buurtvereniging op reis. De buurtvereniging „De Nijverheid" ging voor de tweede keer in dit seizoen op stap en wel vorige week zaterdag 25 augustus. Via het veer Kruiningen Perkpolder ging het door Zeeuws-Vlaan- deren en in Sluis de grens over naar het land van de Zuiderburen. Daar werd een bezoek gebracht aan Blankenberge en Oostende, terwijl de avonduren wer den doorgebracht in Brugge. Vooral de verlichting in dit oude stadje had ieders bewondering. De terugreis werd ge maakt via Breskens en Vlissingen. Aan het einde van de reis was het dhr. C. Meijaard die de reisleider, dhr. P. A. Kakebeeke, dank bracht voor de goede organisatie. Dank zij het goede weer een goed geslaagd uitstapje. Jaarvergadering schaakvereniging „De Zwarte Daane". Dinsdag 28 augustus hield de schaak vereniging „De Zwarte Dame" haar jaarvergadering. Voorzitter J. W. Has- man memoreerde met voldoening de re sultaten van het afgelopen seizoen, o.a. het behalen van het ongeslagen kampi oenschap in de 2e klasse van de Zeeuw se Schaakbond. Helaas kon de promotie naar de le klasse niet worden gereali seerd, door een nederlaag tegen de schaakclub Cadzand. Dat het spelpeil vooruit gegaan was stemde echter tot voldoening en de voorzitter sprak de hoop uit dat dit nog beter zou worden. Besloten werd in het vervolg te scha ken in de maanden september tot en met april, zodat er een gesloten seizoen zal zijn van mei tot en met augustus. In afwijking van het verleden zullen de clubavonden in het vervolg gehouden worden elke dinsdagavond van 8 tot 11 uur in „Ons Dorpshuis" te Kruiningen. Op dinsdag 4 september wordt een si- multaanwedstrijd georganiseerd in Ons Doipshuis waaraan ieder, ook niet- leden dus, kan deelnemen. D.d. 11 sep tember wordt gestart met de winter competitie, waaraan alle 15 leden van de club zullen deelnemen in één groep. Tenslotte werd besloten wederom mede te spelen in de wintercompetitie van de Zeeuwse Schaakbond. Na het houden van de rondvraag werd de zeer geani meerde vergadering door de voorzitter gesloten. Voor nadere bijzonderheden vewijzen wij naar de advertentie in dit blad. De postduiven. De uitslag van de wedvlucht vanuit Moescroen, afstand 98 km, waaraan door de P.V. „De Vrijheidsduif" alhier met 85 duiven werd deelgenomen, is als volgt: 1, 14 en 21 J. Voois; 2 en 7 K. Tjarks; 3 en 16 W. van Velzen; 4, 9, 12 en 13 M. Blok; 5 en 17 G. de Bruine; 6 J. Oele Jzn.; 8 A. Kole; 10, 11, 18 en 20 J. Waverijn; 15 en 19 Steenpoorte- Buijze. Concert. A.s. zaterdag om 8 uur zal bij gun stig weer in de muziektent op de Markt een concert worden gegeven door de Kon. Harmonie „E.M.M." en de ge mengde zangvereniging „Crescendo". Onvoorzichtigheid. Dinsdagmiddag omstreeks 3 uur had J. C. B. uit Kruiningen toen hij met z'n fiets aan de hand de kruising Rijksweg- Stationsweg over wilde steken de on voorzichtigheid niet op het snelverkeer ter plaatse te letten, met het gevolg dat hij tegen de daar juist passerende auto bestuurd door B. uit Kortgene liep. Fiets en auto werden licht beschadigd. J. C. B. kwam er met enkele schram men en kneuzingen af. Aanvaring. Zaterdagmiddag heeft er in de haven monding een aanvaring plaats gehad tussen twee Belgische binnenschepen. Het Belgische motorschip „Transport 31", met een lading ruw ijzer van Duis burg Ruhrort naar La Croyère, kwam bij het verlaten van de haven in aan varing met het motorschip „Leonie". Laatstgenoemd schip had een lading glas in voor Tiel. De „Transport 31" liep flinke schade op aan de kop, wel ke door de bemanning van het bergings vaartuig „Inktvis" provisorisch werd gedicht, waarna beide schepen de vluchthaven zijn ingevaren in afwach ting van nader onderzoek. Voetbal. Na enkele maanden rust zijn de trai ningswedstrijden van de v.v. „Hans weertse Boys" weer begonnen. Twee senioren- en één juniorenelftal zijn zon dag in het veld getreden tegen elftal len van de v.v. R.C.S. uit Souburg. Het A-elftal trad in het veld tegen de jeugd van R.C.S. Beiden waren goed tegen elkaar opgewassen. Bij de Boys was de verdediging het sterkste deel; de voor hoede toonde weinig schotvaardigheid. De rust ging met dubbelblanke cijfers in. Kort na rust profiteerden de be zoekers van een verdedigingsfout, wat ook het enige doelpunt was, dat in deze wedstrijd werd gescoord. Het tweede speelde tegen R.C.S. III en al gauw bleek dat de gastheren sterker waren, maar het scoren wilde niet erg vlotten. De ruststand was 20. Na de rust was „het hek van de dam", want nog 8 maal kreeg de keeper van Souburg het twijfelachtige genoegen de bal achter zich vandaan te halen, terwijl de Boys doelman dit slechts één maal mocht doen. Het eerste trad in het veld tegen een combinatie van het eerste en twee de elftal van R.C.S., welke wel wat tegenviel. Beide elftallen wogen goed te gen elkaar op. In het begin draaide het Boys-elftal nog niet zo goed, maar daar kwam vlug verbetering in. De ruststand was 20 voor de Boys; doelpunten ge scoord door een voorhoede, waarvan de oudste speler 18 jaar was... Na de rust zagen we een sterker en beter lopend elftal. De eindstand was 41. Zondag a.s. weer een trainingswed strijd voor het eerste en tweede elftal. Nu tegen de vierde klasser „Yerseke". Vooral het eerste moet, als het volledig uitkomt en er voor gespeeld wordt, in staat worden geacht een overwinning te behalen. Voet afgekneld. Vrijdagavond heeft zich aan boord van het Belgische sleepschip „Nautilus 9" een ernstig ongeluk voorgedaan. Ge noemd schip, dat een lading autodelen van Keulen naar Antwerpen vervoer de, werd de grote sluis ingesleept door de sleepboot „BoreaS". Bij het vast meren had de 17-jarige schipperszoon, die de afwezige schippersknecht tijde lijk verving, het ongeluk met zijn voet in de staaldraad vast te raken, met het fatale gevolg dat zijn voet werd af gekneld. Nadat Dr. de Bey de ongeluk kige jongeman de eerste hulp had ver leend, werd hij naar een ziekenhuis te Goes vervoerd. PUROL-POEDER Wedvlucht. De duivenclub „De Luchtpost" nam deel aan de wedvlucht uit Creil, afstand 268 km. Uitslag: 1 en 4 M. Sentse; 2 S. J. Prevo; 3 en 7 C. de Bruine; 5 en 6 H. Roeland. Uitslag van Parkestone, afstand 210 km: 1 J. Polderman; 2 en 3 Jac. Traas; 4 J. Moerland; 5, 7 en 8 Jac. van Stel; 6 C. Almekinders. Concert „Riliandia". Zaterdagavond gaf het muziekgezel schap „Riliandia" een concert voor het dorpshuis „Luctor et Emergo", dat heel wat belangstelling trok, hoewel het weer maar guur was. Geslaagd. Te Bergen op Zoom slaagde dhr. P. Wiskerke voor aspirant V.E.V. cur sus B. Kerknieuws. A.s. woensdag 5 september zal de be vestiging en intrede plaats vinden van de beroepen predikant bij de Geref. Ge meente alhier, Kand. W. Suyker uit Bergambacht, 's Middags 3 uur zal de, bevestiging plaats vinden, waarin hoopt voor te gaan Ds. L. Rijksen uit Rotter dam-W., terwijl des avonds om 7 uur Ds. W. Suyker zijn intrede hoopt te doen. Met dezen is de vakature na het overlijden van Ds. J. B. Bel in 1959 weer vervuld met de komst van Ds. Suyker. Raadsvergadering. Dinsdagavond 4 september komt de raad dezer gemeente in openbare zit ting bijeen voor de verkiezing van de nieuwe wethouders en beëdiging van de nieuw benoemde raadsleden. Verder is er o.a. een voorstel van B. en W. voor het doen bouwen van 3 woningwet woningen in de Hinkelingestraat en het onderhands aanbesteden van het bouw rijp maken van bouwplan-West, groot 3 ha, voor een bedrag van 136.820, Voetbal. Waarde I speelde zaterdag een vriend schappelijke wedstrijd tegen Kruiningen II en verloor met 30. De B-junioren behaalden tegen de junioren uit Krui ningen een overwinning met 50. de feilloos meewerkende tel- en rekenmachine Werkt feilloos met u mee en bespaart u grote hoeveelheden tel en rekenwerk.Yerwerkt zijn gegevens onvermoeibaar en met een pijnlijk nauwgezette precisie. Door het bedienen van een klein aantal funktietoetsen vermindert men de kans op vergissing i tot een minimum. Eenwein!ggekompliceerd"innerlijk"beschermd door een even doelmatig als mooi gevormd, onbreekbaar "uiterlijk" garanderen U vele jaren een feilloze werking. Victor Champion telmachine voor elk doel leder bedrijf Handmachine..vanaf f 3 4Ï,-Elektrisch f 190,- VICTOR HANDBOEK Voor serieuze gegadigden stellen we het Victor Handboek ter beschikking, waarin 98 tel- en rekenmachines uitvoerig worden beschreven. DEALER Telefoon 532 Yerseke Brandweerdemonstratie. In tegenwoordigheid van B. en W. en enkele raadsleden werd een demonstra tie gegeven met de onlangs aangekoch te nieuwe brandspuit, om te laten zien wat er uit gehaald kan worden. Er werd gedemonstreerd met niet minder dan 7 stralen tegelijk, waardoor een grote wa terverplaatsing kon worden bereikt en een behoorlijke hoogte. Hij voldeed dan ook zeer zeker aan de gestelde eisen en het gemeentebestuur kan dan ook ge rust zijn dat een goede keus is gemaakt en dat het materiaal bij de vrijwillige brandweer in goede handen is. Junioren namen deel aan Robur-toernooi De B-junioren van de voetbalvereni ging konden zaterdag naar hartelust van voetbalspel genieten. Ze namen deel aan het toernooi dat door „Robur" uit Goes ter gelegenheid van het 30- jarig bestaan was georganiseerd. Of schoon ze zelf niet de gehele dag in touw waren, konden zij ook de presta ties van de andere aan het toernooi deelnemende elftallen bekijken. Tot grote prestaties wist de Kapelse B- ploeg niet te komen. Ze moesten ge noegen nemen met een vijfde prijs. De eerste wedstrijd tegen Goes verloor Ka- pelle met 10. Ook Robur bleek een te sterke tegenstander te zijn (30). De ploeg van Wolfaartsdijk lag Kapelle wat meer, getuige de 00 gelijke stand. De laatste wedstrijd tegen Patrijzen ging ook voor Kapelle verloren (20). Wedvlucht. Door de postduivenhoudersvereniging „Oost, West, Thuis Best" te Kapelle werd deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Orleans, afstand 424 km. De uit slag hiervan was: 1 en 6 M. van Oeffe- len; 2 C. Langenberg; 3 en 7 J. L. de Jager; 4 A. J. L. Luteijn; 5 Jac. Schrier; 8 W. C. Hundersmarck9 M. Bruijnooge; 10 P. Glas. Uitwisselingsconcert. Zaterdag bracht het muziekgezelschap „Ons Genoegen" samen met „Excelsior" uit 's-Heer Arendskerke een bezoek aan de muziekvereniging „Voorwaarts" uit Vlaardingen. Hiermee werd een belofte ingelost, want vorig jaar was „Voor waarts" tijdens een bezoek aan Zeeland de gast van' „Ons Genoegen" uit Ka pelle. Gezamenlijk hielden de korpsen een rondwandeling door Vlaardingen, terwijl „Ons Genoegen" en „Excelsior" des avonds nog een concert gaven. In het concertgebouw had de officiële ont vangst plaats. Daar bood voorzitter P. de Puit een aandenken aan. Van het uitwisselingsbezoek werd tevens een uitstapje gemaakt. Zo maakten de mu zikanten vergezeld van hun vrouwen des morgens een rondvaart door de Rot terdamse havens. Orgelconcert. In de Ned. Herv. kerk gaf organist Gommert de Kok uit Goes zaterdag avond een orgelconcert, waarvoor goe de belangstelling bestond. Dit was het tweede concert in de serie die de stich ting Orgelcentrum elk jaar in deze kerk placht te geven. Dhr. De Kok voerde een gevarieerd programma uit, dat be stond uit werken van J. Clarcke, J. S. Bach, G. F. Handel, J. D. Paradisie, Flor Peters, alsmede twee liedbewerkin gen van Jan Zwart en Feike Asma. Het concert werd tenslotte besloten met een improvisatie over Psalm 138 met samenzang. Voetbal. Op eigen terrein speelde Kapelle I zaterdagmiddag een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tegen Wemeldinge I. Beide elftallen moesten met enkele re-

Scheldebode | 1962 | | pagina 2