KAMELEON ftupgerlijhê fomWZ? Ingezonden stukken Stonb l ie Schippers g,.i«r Per deel I 2.90 VAN DER PEYL KORTE Gr O Ij F J E S leiding en de vorming van de jeugd be trokken zijn (indirecte voorlichting). Verschillende rapporten van de deel- commissies bevatten suggesties over de wgze waarop deze funktionarissen de methodiek en de kennis omtrent de te geven voorlichting kunnen worden bij gebracht, resp. waarop deze kunnen worden onderhouden. De Commisise acht het noodzakelijk, dat zowel de opleiding van degenen die bij de propaganda tegen het overmatig roken zullen worden ingeschakeld als ook de wijze waarop verschillende ak- ties tegen het overmatig roken zullen worden gevoerd, vanuit een centraal punt worden geregeld. Dit centrale punt zal o.m. voorlichtingsmateriaal, dat zij zo nodig zelf samenstelt of ontwerpt, ter beschikking moeten stellen. Hoewel in de taakomschrijving van de Commissie nadrukkelijk de jeugd als onderwerp werd genoemd is de Commis sie toch van oordeel, dat bij de bestrij ding van het overmatig roken het voor beeld van de volwassenen niet gemist kan worden. Bovendien is de Commissie zich er van bewust, dat van verbods bepalingen niet veel te verwachten valt. Wil men resultaten boeken dan zal dit moeten geschieden langs educatieve weg en via vrijwillige medewerking. Het is duidelijk, dat zulks niet op korte ter mijn kan worden bereikt. Bij het ont werpen en organiseren van de propa- ganda-aktiviteiten dient men derhalve rekening te houden met een project, dat zich over talrijke jaren zal uit strekken. Als afsluiting van het Eindrapport heeft de Commissie haar oordeel in een aantal conclusies samengevat, waarvan als belangrijkste kunnen worden ver meld: a. de Commissie acht voorlichting van de jeugd omtrent de nadelen van, respectievelijk de gevaren verbonden aan, het roken gewenst; b. deze voorlichting dient reeds aan te vangen in de hoogste klassen van de lagere school en voortgezet te wor den tot het bereiken van de volwas sen leeftijd; c. de voorlichting behoort aangepast te zijn aan de leeftijd en het ontwikke lingsniveau van de groepen, die men wenst te bereiken; d. de voorlichting kan het best gegeven worden door de, de jeugd vertrouwde leidinggevenden, m.a.w. de Commis sie beveelt indirecte beïnvloeding aan; e. naast de indirecte beïnvloeding van de jeugd, is het denkbaar via alge mene propaganda, respectievelijk ge- eigende overheidsmaatregelen, even eens invloed uit te oefenen; f. de voorlichting dient opgevat te worden als een gerichte aktie van permanente aard binnen het raam van de gezondheidsvoorlichting en -opvoeding; g. voor dit doel acht de Commissie de instelling van een centraal organise rend en stimulerend lichaam nood zakelijk; h. zolang de georganiseerde gezond heidsvoorlichting en -opvoeding nog geen definitieve vorm heeft gekregen, kan naar het inzicht van de Com missie de uitvoering van de voorlich ting van de jeugd omtrent de geva ren, verbonden aan het roken, het beste opgedragen worden aan de Voorlichtingscommisise L.O.K.; i. een aantal leden uit deze Voorlich tingscommissie, aangevuld met enkele vertegenwoordigers uit de. sport wereld, onderwijskringen en jeugd- groeperingen, zouden deze taak op zich kunnen nemen; j. het verdient aanbeveling, dat deze groep samenwerking zoekt met an dere organisaties en instellingen, wel- - ke werkzaam zijn op het gebied van gezondheidsvoorlichting en -opvoeding in algemene zin of die daarvan een speciaal terrein verzorgen; k. de wegen waarlangs en de wijzen waarop de verschillende jeugdgroepen kunnen worden benaderd, zijn uitvoe rig uiteengezet in de rapporten van de deelcommissies. De Commissie concludeert tenslotte, dat zij noch naar haar aard als com missie ad hoe, noch naar haar omvang en samenstelling, geschikt is een uit voerende taak op zich te nemen en heeft derhalve haar taak beëindigd na indie ning van het Eindrapport. Het bestuur van de Landelijke Orga nisatie voor de Kankerbestrijding be raadt zich thans over de uitvoering van de door de Commissie gedane suggesties. Het is echter van oordeel, reeds in dit stadium de voornaamste punten van dit rapport aan de pers te moeten doen toekomen. (Buiten verantwoording der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, In uw blad van 17 augustus trof mij het artikeltje over de reis bejaarden van de Alg. Bond van Bejaarden te Kruiningen. U schreef daarin dat er aan de or ganisatie van deze reis enkele „schoon heidsfoutjes" kleefden. Is dit voor wat betreft het laten staan van 5 personen, welke per taxi moesten nareizen tot Vlissingen, niet een beetje al te zoet sappig uitgedrukt? Mij dunkt dit is geen „schoonheids foutje" maar duidelijk een heel grove blunder. Wat de verdere foutjes waren is mij niet geheel duidelijk, doch deze ene is al meer dan erg. Dat zoiets kan voorkomen is toch wel een teken dat er door diegene(n) welke deze reis organi seerde (n) geen voldoende aandacht is geschonken aan de uitvoering daarvan en dus moet worden gezien als een gro te lompe onachtzaamheid. Liever had ik nog gelezen dat het leeftijdsfoutjes waren, het kon dan ge zien worden als van iemand die wel wil, maar niet kan. Dat deze „schoonheidsfoutjes" een volgende maal kunnen worden vermeden is wel te hopen, daar anders de deel name wel eens heel veel zou kunnen dalen, zoniet geheel onmogelijk worden gemaakt, omdat men bang zou zijn ver geten te worden. Met dank voor de plaatsruimte, EEN ABONNEE Van 1722 augustus 1962 YERSEKE. Geboren: Marian, dv. Jan Harinck en Johanna Maatje Weststrate; Maria Elizabeth, dv. Adriaan Marinus Burgs en Johanna Maria Nolet. Huwelijksaangiften: Pieter Goeree, 26 j. te Kloetinge en Johanna Jannetje Bakker, 20 j. Y e r s e k e Ned. Herv. Kerk 10 uur: Dhr. M. Allewijn, Goes. 2.30 uur: Ds. A. Th. Rothfusz, Vlis singen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 H.H. Missen op zondag 7.30 en 10 uur. H. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v.m. Zondagsschool en bijbelklas 1.15 u. n.m. Verlossingssamenkomst 6 uur n.m. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 u.: Ds. D. W. Koelman, Goes. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.45 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. P. Joosse, Baren- (Irecht. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur: Ds. J. Bronsgeest. B111 a n d - B a t ta Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. G. O. Donner van Scheveningen. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. i Vrij Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 u,: Student Karelse, Utrecht. Krabbendjjke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref.Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. C. Dolman, Weert. 2.30 uur: Ds. Kooren, Nisse. Geref. Kerk 10 en 5 uur: Ds. J. van der Leek. Wemeldlnge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Geref. Gemeente 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Maandag 3 september hopen onze lieve ou ders en grootouders H. DEK E. DEK- NIEUWENHUYZE hun 25-jarig huwelijks feest te vieren Colijnsplaat, aug. '62 J. Blok J. M. Blok-Dek Philip Erik Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder Lena Hamelink Wed. van Adriaan Mieras in de ouderdom van 84 jaar en 4 maanden Amsterdam, M. Mieras S. A. Mieras-Feys Steenbergen, M. Krombeen-Mieras Kruiningen, Mieras Oostdijk, Kaat-Mieras F. Kaat Kruiningen, C. Mieras-Pekaar Yerseke, Kl.Weststrate-Mieras n klein en achterklein kinderen Kruiningen, 19 aug.'62 De begrafenis heeft plaats gehad op woensdag 22 aug. 1962 's middags om 12.00 u op de algemene begraaf plaats te Kruinidgen Voor de vele blijken van belangstelling, betoond bij de 80ste verjaardag van onze moeder Cornelia Stroosnijder- Haverhoek zeggen wij U hartelijk dank HAAR KINDEREN Kruiningen, aug. 1962 Jasperse altijd voordeliger! Lonneker werkkleding, overall's, Am. overall's, Simson broeken, manches ter broeken, spijkerwerk broeken 8,25. Mooie lakens, slopen, baddoeken, theedoe ken, schorten, schortebont, ondergoed Tima en Sesa. Grote sortering wol en sok- kenwol. Op alle wol 10 korting. Prachtige nylons. Te koop: Gazelle bromfiets z.g.a.n. - j. Kloet, Kanaal- weg 13, Wemeldinge. Te koop gevraagd: Kinder- ledikantje. - H. Lamper, Bekhof 12, Yerseke. van de K«m@feO£1 VPS H 88 Roos; H,d« fees Vöffa ioznn ftdïR-sos J|gi kisinm*» -xxxf; 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,bij vooruitbetaling Inzenden: ulterlyk Ut woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Tieners opgelet! Wij ontvin gen de modernste twistrok- ken, Schotse kilts, pakjes, jurken, vesten en truitjes (o.a. Shetland) in de nieuw ste modekleuren. - Fa. J. de Jonge Zn., Hoofd straat 54, Kruiningen. Fantasie geweven d. cami soles m. brede kant 1,48. Bijpassend slipje 1,17. Ster ke interlock d. hemden 1,65. Bijpassende slip 1,25. Da- mesdirectoirs v.a. 1,35. Nout Sinke, Yerseke. Jasperse altijd voordeliger! Echte choc. 49 ct. Bonbons van 65 voor 52 ct. Mokka boontjes 49 ct. Sinasstaaf- jes 38 ct. Agar 23 ct. Cro- quant choc. 42 ct. IJscups 45 ct. Eng. drop 28 ct. Snij- caramels 200 g 52 ct. Ech te boterkoekjes 69 ct. Ei en kokoskoekjes 59 ct. Frou frou Paula 62 ct. Pinda koekjes 58 ct. Groot pak speculaas 85 en 79 ct. Weer naar school? Geef uw kinderen zo'n leuk nylon jack of een vlotte popeline jas of mantel. Dan kunnen ze er tegen! Grote keuze in alle kinderkleding! Textiel handel Snoep-van Willigen. Ontvangen: De nieuwe mo derne knopen in vele soor ten, opk voor blazers; Op- tilon ritssluitingenvliese- line, ook in wit en zwart, en de plakbare tussenvoe- ring; ceintuurband tot 7 cm br.; feston; baisband in 40 kleuren; naaizijde en ga rens; elastiek vele soorten, tot 8 cm br.; gespen en boorband. - A. C. Baay, B. Sinkelaan 15, Yerseke. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Voor jeugdige figuren heb ben wij prettig passende gaines, stepp-ins, panty's en jarretellegordels! In ve le modellen en voordelig in prijs. Voor a.s. moeders spe ciale modellen in korsetten en positiegordels. Steun gevende módellen die niet hinderen. Praktische voe- dings-BH's, die ook later doorgedragen kunnen wor den. - Textielhandel Snoep- van Willigen. Jasperse altijd voordeliger! •1 pot kersenjam van 98 voor 74 ct. 1 fles slasaus van 89 voor 65 ot. Groot blik leverpastei 59 ct. 1 fles zoete importwijn 1,95. 1 blik ananas 49 ct. Choc.hagel 65 ct. Hagelkorrels 39 ct. Vlok ken 49 ct. Verse pinda's p. 250 g. 2 blikjes tomaten puree 29 ct. Soephallen 49 ct. Limonadesiroop p. fles 85 ct. Varkensvlees 1 blik 200 g 59 ct. Voor 't eerst naar school Geef ze dan zo'n mooi schoolétui mee met kwali teitsvulling. Diverse prijs klassen voorradig. - Boek handel .van der Peijl. En voor drukwerk VAN DER PEYL! Regenkleding, broeken, jas jes, cape's, ook voor de schoolgaande jeugd, nu 10 korting, bij H. Gijssel, Wemeldinge. Prima flan. h. hemden mouw en voorsluiting 4,75. Interlóck h. hemden m. of lange h. onderbroeken alle maten 2,65. Interlock h. singlet of slip 1,45. - Nout Sinke, Yerseke. N Verloren tussen Yerseke en Wemeldinge°een gummijas. Gaarne terugbezorgen bij G. Bos, Stenge 21, Yerseke. Nieuwe charmante Sanbella en Prptty-form BH's, een keur van prettig passende modellen. Kom eens kijken naar de bizonder grote en mooie collectie. Heel voor delig in prijs! Alleenverkoop Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Schoolagenda's voor Ulo, H.B.S. enz. 1,95. Nu nog voorradig. Boekhandel van der Peyl. Lange lederen jassen. Echt rundleder. 5 jaar garantie. Reclameprijs 125,-. Sport- huis Antoine, Roosendaal, tel. (01650) 4318, 3516, 5842 Voor de baby etaleren wij pracht glansgaren vestjes, jurkjes, pakjes, truitjes,, enz. Zie etalage! - A. C. Baay, Yerseke. Klein-offsetwerk in onberis'-' peljjke uitvoering levert f Klein-offsetdrukkerij J. A. Weststrate, Rouaanse Kaai 21, Middelburg, tel. (01180) 2453. Jasperse altijd voordeliger! Magere ham 45 ct. Rook vlees 58 ct. Snij- en met worst 38 ct. Echte bot.worst 25 ct. Ontbijtspek 39 ct. Lqverkaas 4& ct. Paling worst 42 ct. Tongworst 45 ct. p. 100 g. VV kaas 500 g 1,29. Oude witte ep kom. kaas 36 ct. p. 100 g. Rook kaas 38 ct. Lunchkaasjes y2 kg 1,30. Edammers 1 kg 2,30. Knakworst p. pot 89 ct. (8 stuks). Ook voor oudere dames en zwaardere figuren hebben wij correct passende BH's. Ook met voorsluiting en lange maaghand. Voorge vormde of ongevulde cups. Grote keuze! Alleenverkoop Sanbella en Pretty-f orm Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Ronila korsetten! Ongeëve naard "door dé' bizonder prettige pasvorm. De speci ale baleinen ktinnen niet steken of knellen! Vele da mes die meenden geen kor set te kunnen dragen en diverse merkentevergeefs probeerden, zijn enthousi ast en willen geen ander meer! Alleen verkoop: Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Ringrijden op zaterdag 25 augustus a.s. op het dorps plein te Wemeldinge. I; Twee brommers te koop, Sparta (1961), Berini M 21 (1961). - t Damstraat 99, Yerseke. Zojuist ontvangen nieuye partij tassen, koffers, da mes-, heren- en kinder- portemonnaies. Gratis Ring- zegels. - Boogerts Geschen kenhuis, Kruiningen. Te koop: Uitneembare schuurtjes, garages. - P. Duinkerke, Margrietstraat 28, Tel. 650, Yerseke. Vierkleuren-ballpoints, spe ciaal iets voor scholieren, 4,95. - Boekhandel yan der Peyl.

Scheldebode | 1962 | | pagina 3