BAAYENS DO Restaurant voor vrouwen YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN Ied< Kw Loop der bevolking over juli. Ingekomen personen: M. F. E. Tho- lenaar geb. Bouvard, v. Oostkapelle n. i Julianastr. 14; P. C. Hartoog v. Zeven- j bergen n. Wilhelminastr. 22; H. Chris- i tiaanse en gezin v. Wemeldinge n. Vij- verstr. 1; C. M. Dieleman v. Gouda n. Grintweg 12; L. M. Hovestadt v. Mid- delburg n. Vierstr. 8; H. J. Harinck v. Goes n. Noordzandstr. 25; C. Harinck i geb. Knieriem v. Goes n. Noordzandstr. 25 i Vertrokken personen: M. F. Kole n. Hilversum, Noodweg 37C. M. S. van de Ketterij geb. Boeije n. Arnemuiden, Schorerstr. 8; H. J. bij de Vaate n. j Kruiningen, Voorhoute 44; J. E. S. Koe- i voets n. Middelburg, Singelstr. 14; J. i Harthoorn n. Katwijk, Drieplassenweg 17; W. de Winter n. Goes, Rembrandt- laan 33; A. M. F. de Winter geb. Pe- kaar n. Goes, Rembrandtlaan 33;; D. van de Berge n. Antwerpen, St. Job- str. 46. Verhuizingen binnen de gemeente: H. D. Murre en gezin v. Spruitstr. 13 n. Sandeestr. 5; J. A. Verwijs v. Damstr. 67 n. Vierstr. 26. Opening camping „Zon en Zee", i Zaterdagmiddag j.l. werd de camping „Zon en Zee" aan de Burenpolderweg officieel geopend. Onder de aanwezigen 1 zagen wij burgemeester Willemsen, de i beide wethouders, dhrn. Van de Velde 3 en Van Boven, vertegenwoordigers van het bedrijfsleven in Yerseke en omge ving, vertegenwoordigers der horeca- i bedrijven, pastoor Koenraads namens de katholieke parochie en zeer velen die hadden geholpen deze camping tot stand te brengen. Burgemeester Wil lemsen sprak er zijn voldoening over uit dat deze camping tot stand was geko men en wel door het particulier initia tief van een Yersekenaar. Yersekenaren zijn nu eenmaal vooruitstrevend en als zij in een of ander object brood zien, duurt het niet lang of men gaat aan de slag. Hij wees er verder op dat re creatie geen modewoord is, maar een harde noodzaak. Thans gaan zeer velen met vakantie die hier vroeger niet aan toe waren; vakantie is gelukkig alge meen en het is dus logisch dat er nu ook behoefte ontstaat aan gelegenhe den waar men deze vakantie, hetzij in caravan, tent of hoe dan ook kan door brengen. Hij feliciteerde dhr. Wisse na mens het gemeentebestuur van harte met dit fraaie resultaat. Het heeft wel wat langer geduurd voor men met de aanleg kon beginnen en ook is het ob ject belangrijk duurder geworden dan men had geraamd, doch het resultaat is dan nu ook zo dat deze camping ge rekend kan worden tot een der best in gerichte van Zeeland. De camping biedt plaats aan meer dan 1200 personen, ter wijl uitbreiding mogelijk is. Wanneer straks de vergrote haven klaar zal zijn en er misschien een strandje aan de Kijkuit kan worden opgespoten, zal het bezoek aan Yerseke zeker nog toene men. De burgemeester hoopte dat de bezoekers gastvrij zullen worden ont vangen en dat het dhr. Wisse en zijn echtgenote gegeven mag zijn velen ser vice te verlenen en een prettige vakan tie te bezorgen. Met het hijsen van de vlag werd de camping voor geopend verklaard. Vervolgens sprak pastoor Koenraads er zïjn voldoening over uit dat deze camping kon worden geopend. Hij had zich al vaak afgevraagd waar om er toch geen Yersekenaar was die in deze behoefte voorzag. Natuurlijk zullen er, aldus pastoor Koenraads, ook op de zondag velen in uw camping ver blijven. Hij verzocht dhr. Wisse zijn gasten er dan op te willen wijzen, er in Yerseke ook kerken zijn van verschillende rich tingen. Wijs uw gasten dan ook de weg naar de kerk die men wil bezoe ken, hetzij katholieken of protestanten. Met de bes te wensen vooF zijn on derneming besloot pastoor Koenraads zijn felicitatie. Tot slot bracht de heer Wisse dank aan burge meester Willemsen voor het verrichten der ope ning van de camping en zijn toespraak, pastoor Koenraads voor zijn vrien delijke felicitatie en goe de raad en aan allen die op- welke wijze dan. ook hadden meegewerkt het stichten van de camping mogelijk te maken. Dit jaar is het wat laat ge worden, doch laten we ho pen dat Yerseke volgend jaar vele toeristen een prettige vakantie zal we ten te bieden met „Zon en Zee". dat Opbrengst collecte. De vorige week in onze gemeente ge houden collecte voor de verepiging A.V.O., ten bate van de hulp aan min- der-validen, bracht netto 96,19 op. Door een tekort aan collectanten kon slechts een gedeelte van het dorp wor den afgedaan. De gevers en collectanten verdienen ook nu weer onze dank. iISTR.106.GOES-Tjlj De speciaalzaak voor Uw BRIL I.V.A.-kinderreisje. Woensdag werd voor de tweede keer een door de I.V.A. winkeliers georga niseerde reis met kinderen van 613 jaar gemaakt. Dit jaar waren er door het succes van het vorig jaar twee bussen nodig om de kinderen te ver voeren. Onder slechte weersomstandig heden werd er op het Kerkplein ge start, maar de jeugd trok zich dit niet al te erg aan en de stemming zat er dan ook al gauw in. Bij het Burgers Dierenpark aangekomen werd flink ge geten, terwijl de laatste druppels vie len. Verder bleef het droog, zodat de kinderen in de dierentuin en later in de speeltuin een fijne dag hebben ge had. Vol gegeten en gesnoept, nog aan het laatste ijsje likkend (wat nog even bij bakker De Koeijer gehaald was) kwamen de kinderen luid zingend op het Kerkplein aan, waar veel ouders al stonden te wachten. De kinderen en de organiserende winkeliers kunnen weer op een geslaagde dag terugzien. Raadsvergadering. t Vrijdag 3 augustus kwam de raad in openbare zitting bijeen. Afwezig wegens ziekte dhr. J. van Schaik. Verzoeken om subsidie van de Ned. Astma Stich ting, de Europese Beweging in Neder land, Stichting Militaire Tehuizen van het Humanistisch Thuisfront, de Stich ting Katholiek Militair Vormingscen- rum, de r.-k. Stichting voor geestelijke volksgezondheid en van de Stichting Zeeuws Studiefonds werden op advies van B. en W. afgewezen i.v.m. de be grotingspositie van onze gemeente en het feit dat steeds meer verenigingen en stichtingen een beroep op de ge meente doen. Dhr. Sinke had veel sym pathie voor het Studiefonds, maar leg de zich bij het advies neer. De jaarver slagen en begrotingen van de r.-k. Ge zinsvoogdij en van het Zeeuws Consul tatiebureau voor Alcoholisme werden voor kennisgeving aangenomen. Ingeko men waren de rapporten van het Cen traal Bureau over de gecontroleerde kassen en boeken van de gemeente ontvanger, de havenmeester, het burger lijk armbestuur en de legeskas over het le halfjaar. Deze rapporten werden voor kennisgeving aangenomen. De geloofs brieven van wegens periodieke aftreding verkozen leden van de gemeenteraad werden door een commissie nagezien en in orde bevonden. Bij monde van dhr. Koster werd verslag uitgebracht over de gemeenterekening 1960. Geadviseerd werd deze aldus vast te stellen. Aan dhr. A. Kooman werd het pand Schel- destraat 15 toegewezen voor 4,per week. Voor verdere sanering van Polen werd van dhr. A. van Strien een stuk tuingrond aangekocht. Bij een laatste poging, alvorens tot onteigening over tg gaan, kwamen de partijen nog tot overeenstemming. De verkoper zal zor gen voor erfafscheiding, waarvoor de vermogenschade van 750,- op 1000,- wordt gebracht. Het totaal aan vergoe dingen wordt nu 2105,De begrafe nisrechten werden opnieuw1 vastgesteld en zonder opmerkingen goedgekeurd. De verordening op het kamperen ont lokte een langdurige discussie. Niet de verordening als zodanig, deze is bijna geheel overgenomen van de landelijke verordening, maar wel de vergunning tot verkoop van kleine etenswaren en dranken op zondag. Dhr. Gebraad wens te in te lassen dat op zondag niet ver kocht mag worden. Nog liever zag hij de gehele camping 's zondags gesloten! De voorz. noemde dit een onmogelijk heid. Café's, hotels en cafetaria's zijn ook geopend en een camping moet als hetzelfde worden beschouwd. Het is voor de overheid niet mogelijk dit te ver bieden. Voor de gemeente is het slechts de vraag of het er ordelijk toegaat en niet strijdig is met de goede zeden. Gaan we alles verbieden, dan gaat men toch een andere oplossing zoeken. Er zijn nu eenmaal massa's mensen die de zondag anders doorbrengen dan dat wij dat ge woon zijn. Mensen die buiten hun woonplaats hun vakantie doorbrengen, moeten toch gelegenheid hebben één en ander te gebruiken. Bij verblijf in een hotel laat men een ander toch ook voor zich zorgen. Dhr. Gebraad kan deze me ning niet delen. Het is in strijd met Gods Woord en de overheid heeft in de zen een dure plicht te vervullen. Dhr. Cornelisse (S.G.P.) is het volkomen eens met dhr. Gebraad. Persoonlijk heeft hij de camping bezocht en deze kan zijn goedkeuring wegdragen, maar hij is tegen iedere verkoop op zondag. Wel is hij bereid verkoop toe te staan tot za terdagavond 11 uur, maar dan sluiten. Mej. Oom, wethouder Van de Velde en dhrn. Sinke en Pekaar mengen zich ook in het debat, met o.m. de opmer kingen dat het leven in een camping of kampeertent niet hetzelfde is als thuis in eigen woning. Ook wordt hierin be trokken de z.g. toeristenkerken en de taak van de Kerken voor toerisme en vrije tijdsbesteding. Niet allen zien in dat er ook hier voor hen een taak ligt. De recreatie enz. heeft zich tot deze vorm ontwikkeld en we zullen er reke ning mee moeten houden. De nieuwe haven komt er niet voor de visserij, maar is vooral in de toekomst bestemd voor watersport, watertoerisme en sportvisserij. Namens zijn fraktie zegt dhr. Koster nogmaals dat het niet gaat tegen de kampeerverordening, maar te gen de verkoop op zondag. Zonder hoofdelijke stemming wordt de verorde ning tenslotte aangenomen en vastge steld. Dhr. Koster heeft tot zijn leed wezen geconsateerd dat herbouw toren wederom van de begroting is afgevoerd. Hij vindt het meer dan treurig en dringt er bij B. en W. op aan alle moeite te doen en geen gelegenheid voorbij te la ten gaan om een aanvullende bijdrage te krijgen. We krijgen toch ook een ex tra uitkering voor riolering en haven, waarom nu ook niet voor de toren. Hij hoopt dat de afvoering maar voor dit jaar is. Ook de voorzitter en de ge hele gemeente is het stuk toren een doorn in het oog. Mej. Oom sprak zelfs van een misbaksel van een toren. Maar tot op heden is het B. en W. niet ge lukt enige oplossing te vinden. Boven dien steunt de westelijke gevel tegen het stuk toren. Was dit niet het geval geweest, dan had men bij de wederop bouw van de kerk het stuk toren tot in de grond gesloopt. Dhr. Koster hoopt binnen een jaar toch eens een begin te zien. Alvorens aan de rondvraag te be ginnen nam de voorzitter afscheid van dhr. De Leeuw. Deze zal op de eerste vergadering van de nieuwe raad niet meer aanwezig zijn. In een korte toe spraak memoreerde hij het vele werk van dhr. De Leeuw voor gemeentezaken en in diverse commissies. Met spijt zag hij hem vertrekken, maar hoopte hem toch in deze raadszaal nog eens terug te zien, zij het in andere opstelling. Dhr. Pekaar sloot zich bij de woorden van de voorzitter aan. Dhr. De Leeuw dankte de sprekers en wenste de raad veel succes toe bij hun werk in het be lang van de gemeente. Dhr. Cornelisse vroeg aandacht voor het losse grint-dat door de polder op de wegen is achter gelaten, speciaal op de Havendijk. Ver schillende kleine ongevallen hebben izich reeds voorgedaan. Bij het uitwijken voor auto's zijn brommers en fietsen ge dwongen in deze laag grint uit te wij ken, hetgeen niet zonder gevaar voor slippen is, met alle gevolgen van dien. Door dhr. Koster werden de volgende vragen gesteld: Is het het dagelijks be stuur der gemeente bekend dat ten ge volge van de uitvoering der Deltawer ken de verzoeting van de Oosterschelde en de Grevelingen reeds in sterke mate toeneemt en het sterftecijfer onder de oesters aldaar ernstige vormen gaat aannemen? Indien deze vraag bevesti gend wordt beantwoord, is het dagelijks bestuür dan bereid op korte termijn een onderzoek te doen instellen, teneinde vast te stellen dat de sterfte onder de oesters een gevolg is van deze verzoe ting? Wil het dagelijks bestuur bewerk stelligen dat regelmatig een biologisch rapport wordt verstrekt over de ver dere ontwikkeling dezer aangelegen heid? Welke maatregelen denkt het da gelijks bestuur te nemen indien de re gering in gebreke blijft nu reeds een aanvang te nemen met vaststelling der schade aan de bedrijven, welke steeds in grote onzekerheid verkeren omtrent de vergoeding, bedoeld in art. 8 van de Deltawet? De voorz. kon hierop niet veel positiefs antwoorden. Hij zal alle mogelijke inlichtingen inwinnen. Wat de rapporten van de Deltacommissie betreft, daar komt men niet veel van te weten. De overheid volgt alles nauw keurig en de voorz. heeft hierin ver trouwen. Hij geeft toe dat het inder daad hoog tijd is om de schadevergoe ding te regelen. Het L.E.I. is bezig met onderzoek van de visserijbedrijven, maar dit is nog niet afgesloten. Reeds hebben diverse organisaties en commissies aan gedrongen nu toch eens spoed te ma ken. Ook de volksvertegenwoordiging zal op meer spoed moeten aandringen. De voorz. hoopt dat dhr. Koster enigs zins voldaan is; het dagelijks bestuur zal een en ander nauwkeurig blijven volgen. Hierna ging de raad in geheime zitting. De manifestatie „Zeeland Presenteert" toch in Yerseke! Doordat er te veel organisatorische moeilijkheden waren, mede veroorzaakt door het door de natuur gedwongen ver zetten van de openingsdag van 31 augustus naar 14 september, heeft het comité „Zeeland Presenteert" besloten deze dag niet in Tholen te houden, maar in Yerseke. Voor de „Oester- en mosselrit 1962", die eerst gepland was over het eiland Tholen, zal nu aan het provinciaal bestuur toestemming ge vraagd worden, deze rit te mogen ver rijden tussen Rilland en het kanaal van Zuid-Beveland, met als eindpunt Yer seke. Deze rit is zo opgezet, dat ze door iedere autobezitter te rijden is en eventueel een prijs te behalen. Als wis- selprijs een prachtig uitgevoerde „Zil veren Schelp" Er mag verwacht wor den, dat ook vele auto's uit Yerseke zullen meerijden. Wij verheugen ons ten zeerste dat dit besluit is gevallen. In de zes jaren dat deze „feestdag" te Yerseke is gehou den, heeft ze in het gehele land en zelfs ook buiten onze grenzen van hoog tot laag een grote bekendheid en „good will" verworven. Wij behoeven slechts aan het bezoek van onze prinsessen het vorig jaar te herinneren en aan de grote aandacht die radio, televisie en pers (ook in het buitenland) aan dit „Zeeland Presenteert" heeft besteed. Wij durven vaststellen dat het Z.P. in die jaren mede is gelukt het zo hoog nodige begrip en kennis bij te brengen van welk een betekenis de oester- en mosselkwekerij en -handel is voor de be treffende vissersdorpen en voor de mensen die hieraan hun bestaan te dan ken hebben. Daarnaast is bij velen het inzicht gebracht voor het offer wat be doelde plaatsen wellicht zullen moeten brengen, tegenover de voordelen van de dichting van de zeedijken. Was deze dag voor Yerseke zelf voor gaande jaren een fgestdag waarin ieder zich verheugde en meeleefde, thans staan het organiserend comité slechts zoveel geldmiddelen ter beschikking, dat het nauwelijks in staat is het of ficiële gedeelte te financieren, n.l. de ontvangst van de autoriteiten en geno digden en de pers, de vlootschouw en de oester- en mosselrit. Hoewel dit de hoofdpunten van de dag vormen, die zich 's middags zullen afspelen, kunnen we hiermee nog niet spreken van een „feestelijke" opening van het oester- en mosselseizoen. Evenals vorige jaren moet er dan voor jong en oud een mor gen- en avondprogramma aan toege voegd worden om de medewerking te verkrijgen dat iedereen en elke buurt weer zijn best zal doen aan anderen Yerseke op zijn vrolijkst en fleurigst te laten zien. Wij weten dat er reeds aan gewerkt wordt om ook voor die belang rijke onderdelen van een totaal pro gramma en onmisbaar voor het wel slagen van deze manifestatie, gelden te verkrijgen. Laten wij allen helpen deze „Zeeland Presenteert"-dag weer tot een succes te maken. Zij zal zeker nu, maar ook in de toekomst haar vruchten af werpen. Bovendien geeft het aan onze bevolking gelegenheid om naast de har de arbeid, eens één keer in het jaar in eigen dorp één dag in vrolijke en toch gepaste ontspanning door te brengen. Wanneer het comité „Zeeland Presen teert" inderdaad in de gelegenheid ge steld wórdt een feestprogramma voor de gehele dag samen te stellen, ligt het in de bedoeling de buurtverenigingen, bedrijven en verenigingen voor te stel len in hun buurt of vóór hun bedrijf of op een plein (of in de tuin voor het huis) een werkstuk op te bouwen, dat betrekking heeft op de zee in het al gemeen of op onze visserij in het bij zonder. De optocht zou dan dit jaar komen te vervallen. Gevonden voorwerpen. Gevonden een groen suède jasje, 2 x een regenbroek, een huissleutel, een munt k 2,50, 2 x een portemonnaie. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Postduivenvluchten. De postduivenvereniging „De Delta vliegers" nam deel aan de volgende vluchten. Uit Moescroen, jonge duiven: 1 M. Jeremiasse; 2 P. de Boe, Kattend(jke; 3 en 9 M. J. Nelisse, Kattendijke; 4 en 7 Jac. Ridderhof; 3 en 10 G. Felius, Kattendijke. Oude duiven: 1 Gebr. van Stel; 2, 3 en 5 W. van Stel; 4 Jac. Rid derhof; 6 M. Pieterse. Uit St. Denis: 1 en 7 M. Nelisse; 2 en 6 M. Pieterse; 3 en 4 M. Jeremiasse; 5 W. van Stel. Uit, St. Ghislain, jonge duiven: 1, 5, 6 en 10 M. Nelisse; 2 M. Pieterse; 3 P. de Boe; 4 F. Felius; 7 en 8 M. Jere miasse; 9 G. Felius. Oude duiven: 1 en 5 M. Pieterse; 2 en 4 W. van Stel; 3 Jac. Ridderhof; 6 M. J. Nelisse; 7 Gebr. van Stel. Uit St. Ghislain, jonge duiven: 1, 12, 14 en 15 M. Pieterse; 2 en 19 M. Jere miasse; 3, 4, 9 en 27 W. van Stel; 5, 6 en 7 P. de Boe; 8, 20, 21 en 26 G. Fe lius; 10, 11, 13 en 23 J. Ridderhof; 16, 17, 18 en 24 J. Felius; 22 en 25 M. Ne lisse. Oude duiven: 1 en 2 W. van Stel; 3 Jac. Ridderhof. Politie bedreigd. De heer Van 't H. bedreigde met een stok, zaterdagmiddag op de Postweg, na een stopsommatie, de Rijksverkeers- politie. De oorzaak van deze aanhou ding was een verkeersopstopping op de Postbrug van koeien en auto's. Hierbij hadden twee auto's schade opgelopen. Betrokkene geleidde deze koeien. Pas maandag bleek dat dhr. Van 't H. de dader was, daar hij zaterdag zijn naam weigerde bekend te maken. De koeien waren zijn eigendom. Inbraak. In het kantoor van de Coöp. Zeeuwse Aan- en Verkoopvereniging te Wemel dinge werd in de nacht van zaterdag op zondag een inbraak gepleegd. De da ders hadden een, met groene zeep in gesmeerde en met couranten beplakte, ruit ingeslagen en zich zo toegang tot het kantoor verschaft. Van de daders, die een schrijfmachine meenamen, ont breekt elk spoor. Geslaagd. Mej. M. J. en dhr. A. J. van Nim- wegen slaagden te Rotterdam voor het volledig textielbrevet. Raad komt byeen. De gemeenteraad 1 van Kruiningen zal op dinsdag 14 augustus a.s. in openbare verga verme het v, Zuid-1 van koop Schoc alhier rijk v noodsi hier. drag van lokale bones bruik ziet i kaalr eerde: Het i rijk a guldei Ges la Dhi voor boekh Mej Duits De p Aai werd Vrijh uitsla 30 en en 6; Polej 32, 3 Stroc 12, 2 en 3! Velze A. N been; J. W; te-Bi C. v Stroc 53 A XOi y door B. J. TEN WESEPE „Juffrouw Ans heeft de promotie om verschillende rédenen geaccepteerd. In de-eerste plaats om de promotie zelf; in de tweede plaats om de salarisverhoging en in de derde plaats omdat ze hele maal niet zo'n hekel aan haar baas heeft, als ze af en toe wel eens voor geeft. Efi tenslotte om eens een keer onder juffrouw Wind vandaan te ko men. Sla ik de plank ver mis?" ,,U verbeeldt zich nogal wat, niet waar?" „Beste juffrouw Ans, ik verbeeld me niets meer dan ik ben. En ik ben nu eenmaal een levenslustige jongeman, die veel bewondering kan opbrengen voor een knappe vrouw, die zich uitstekend weet te kleden en die bovendien nog een bijzonder toegewijde secretaresse is. Ik meen, dat u zulks wel zo ongeveer zult weten. En dat ik af en toe wel eens een 'lok van uw prachtige haar door m'n iprolane vingers laat glijden en ter nauwernood mijn verlangen kan bedwin gen om u in mijn armen te nemen en te kussen, is uw eigen schuld". Ans zette grote ogen op van pure verbazing. „Mijn eigen schuld? Wel, nu nog mooier, ik..." „U bent een bijzonder aantrekkelijke vrouw. Daar komt het door. Laat ik u vertellen, dat ik het ontzettenchj!zielig voor mezelf vind, dat we nog 'steeds zo'n twee en een halve meter van el kaar af zitten. Met andere woorden: dat we al die weken, dat we nu samen werken, nog geen centimeter naar el kaar toegekomen zijn, begrijpt u?" Het meisje schudde ontzet haar hoofd. „Het mankeert er nog maar aan, dat u de stoelen wegneemt en de divan achter het bureau zet". Hij sprong op en lachte. „Juffrouw Ans, uw briljante ideeën zijn werkelijk niet te overtreffen. Top, dat doen we dadelijk". Ans kwam ijzig overeind. Een gloeiend rood overtoog haar. Ze pakte haar tasje en wilde naar de deur lopen. Maar Gro tendorst sprong haar in de weg en hij vroeg: „Wat nu? U wilt me toch zeker niet in de steek laten?" „Ziet u me nu werkelijk voor zó im beciel aan, dat ik me dit allemaal zal laten welgevallen?" Hij zuchtte. „Welaan, juffrouw Ans, het is na tuurlijk maar een grap. Sorry. Ik wilde wel? dat u wat meer gevoel voor hu mor kon opbrengen. Oké, de divan gaat naar de nis met een mooi gordijntje er voor en de afstand tussen onze zetels blijft 2% meter. Zullen we dan maar weer een wapenstilstandovereenkomst sluiten?" Haar boosheid zakte weg en ze begon te lachen. Ze liep naar haar plaats te rug en zuchtte. „Af en toe weet ik echt niet, wat ik aan u heb". Hij was intussen weer naar zijn stoel gegaan en zei, toen hij gezeten was: „Dat komt misschien nog wel eens, juffrouw kruidje-roer-me-niet. U hebt trouwens ook veel weg van een bloeien de roos, weet u dat?" Ze keek hem a^n. „Waarom?" ,,U ziet er iedere dag weer fantastisch uit, maar u bent onbereikbaar vanwege de doornen". Nog dezelfde dag verdween de divan in de nis en kwam er een kleed Voor. Maar in het bedrijf was het bekend ge worden, dat er in het privékantoor een divan was geplaatst en als Ans per soneelsleden passeerden, dan grinnikten ze veelbetekenend. Het meisje deed evenwel, of ze er geen erg in. had. Per slot van rekening stond ze boven al dat geroddel. En ze behoefde zichzelf niets tfe verwijten. Ze had niets gedaan, waar over ze zich zou moeten schamen. Enkelë weken ging het weer goed, tot de Sinterklaasavond kwam. De meisjes waren allemaal vrij en hadden beslotep elkaar zeer bescheiden geschen ken te geven, om zodoende zoveel mo gelijk te kunnen sparen. Des te groter was de verwondering van het viertal, toen er om half negen gebeld werd en men voor de deur een groot pak zag staan. Greet, die opengedaan had, keek links en rechts in de straat, maar zag niemand. Dus nam ze het pakket op en bracht ,het naar binnen, nadat ze de deur weer gesloten had. „Sinterklaas heeft ons toch niet ver geten, lui", zei ze lachend, terwijl ze met moeite het grote pakket op tafel zette. De meisjes keken verwonderd naar het gevaarte. „Van wie is dat?" Greet haalde haar schouders op. „Weet ik Piet. Toen ik de deur ge opend had, stond dit op de stoep en verder was er niemand te zien. Een verrassing van de een of ander". ^osien was plotseling brandend nieuwsgierig geworden. .iMaak eens open, van wie kan dat wel zijn?" Vlugge handen maakten het papier los. Er was een grote doos, waarin een aantal pakketjes zaten, grote en kleine. Greet nam er één uit en las: Voor Jo- sien. L Het meisjes griste het pakje uit haar handen en rukte het touw er af. Er bleek een fles eau de cologne in te zitten.' „Vefroest, dat is vast van Joop". „Joop? Wie is Joop?" vroeg Frida. „O, een collega, Een tekenaar. Hij verbeeldt zich, dat hij een beetje gek op me is", antwoordde Josien onver stoorbaar. Intussen was Greet aan het uitdelen gegaan:' „Voor Ans, nog eens yoor Ans, voor Frida, voor Greet... o, ik ben ook niet vergeten, nog eens voor Frida, Jo sien, Ans, ondergetekende..." Binnen enkele minuten lag de vloer bezaaid met pakpapier, terwijl de meis jes hun geschenken uitgestald hadden: vier flesjes eau de cologne, vier sloffen sigaretten, vier dozen chocoladebonbons, vier boeken en vier flessen likeur. (Wordt vervolgd) Wal D ze c zag< kna 145( met leng j°ni geei ders gehi Bez D pasi wee doe! sag weg de met tocl had op van Sell I: doo tot! inh van ton wai sto: 1.2; per wel dig nof 911 tor bol bel vai 15( pei 17. mc dig scl 4.7 27' toi 2i: toi Be va 63 va toi de se Fr se 2 er ju M mi zo D( fn re ve 11: i

Scheldebode | 1962 | | pagina 2