BAAYENS WEIGERING VAN ZIEKENGELD YERSEKE De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELIN GE Gevonden voorwerpen. Gevonden een witte kinderportemon- naie, een halsketting, een motorcap met bril en een padvindersfluit. Terug te be komen ter gemeentesecretarie. Verder kan op het politiebureau wor den afgehaald: Knoop met leder bezet van damesmantel, huissleutel, zwarte portemonnaie met inhoud (ritssluiting), zilverbon, bankbiljet en een springtouw (blauw). Concert „Mozart". Vrijdagavond gaf de harmonie „Mo zart" onder leiding van dhr. P. Huijsse een concert op de Paardenmarkt. Van de zijde van het publiek was de belang stelling zeer matig. Loop der bevolking over juni 1962. Ingekomen personen: Pietemella E. Hokke v. Maassluis n. Dominicusstr. 3; Jannetje F. Terlouw v. Maassluis n. Do- minicustsr. 3; Johanna J. Krijger v. Westkapelle n. Noordzandstr. 4; Dinge- nis M. van der Endt en gezin v. Krui- ningen n. Wilhelminastr. 23; Willem J. J. Vette v. 's-Gravenhage n. Damstr. 98; Dina A. Lindenberg geb. Van 't Veer v. Goes n. Mosselstr. 15; Joost A. J. van der Have v. Amsterdam n. Margriet- str. 16; Johannes D. Nijssen v. 's-Her- togenbosch n. Steeweg 17. Vertrokken personen: Maatje M. Bou- deling geb. Hoogstrate v. Steeweg 4 n. Kruiningen, Burg. Elenbaasstr. 24; Cor nelia' S. Dominicus geb. Duinkerke v. Van Klinkenbergstr. 15 n. Kruiningen, Henry Dunantstr. 23; Marius Chr. van Hekke v. Damstr. 123 n. Nijmegen, Tooropstr. 160; Philippus van Dalen en gezin v. Dominicusstr. 3 n. 's-Graven hage, Linnaeusstr. 205; Abraham M. Verwijs en gezin v. Damstr. 81 n. Ier land, Dublin; Maatje A. Neels geb. Min- naard v. Schotte 8 n. Dinteloord, Mo lenweg 2. Verhuizingen binnen de gemeente: A. N. Dijkwel geb. v. d. Have v. Margriet- str. 16 n. Nieuwekerkstr. 22; Jozina Westveer geb. Smallegange en kind v. Havenstr. 2 n. Schuttershof 25; Johan- nis F. v .Anrooij en gezin v. Van Rand- wyckstr. 41 n. Marijkelaan 42; Pieter Lindenberg v. Dominicusstr. 5 n. Mos selstr. 15; Jacoba P. van Noorden v. Schotte 14 n. Damstr. 68; Johannes D. van der Endt en gezin v. Grintweg 4 n. Langeville 46. Opbrengst collecte. De collecte voor de Stichting Blin denhulp „Alle Fakkels Bijeen" bracht 140,op. Hartelijk dank! Geslaagd. Geslaagd voor Gawalo-monteur op de ambachtsschool te Goes Jan D. Hartoog, met toekenning van de Ochtman-prijs. Geslaagd te Middelburg voor het mid denstandsdiploma H. Slabbekoorn Jzn., leerling van dhr. W. H. Verdonk. Ouderavond. Dezer dagen werd aan de School voor Christelijk Volksonderwijs een ouder avond gehouden. De ouders werden in de gelegenheid gesteld het werk der leerlingen te bezichtigen en met de on derwijzers te spreken. Hierna werd af scheid genomen van de leerlingen, die de school gingen verlaten. Gymnastiekdemonstraties. Zaterdag gaf de gymnastiekvereni ging W.I.K. haar jaarlijkse openlucht demonstratie op het sportveld aan de Bonzijweg. Voor de aanvang der de monstraties sprak dhr. A. P. Schouwe- naar een welkomstwoord tot de aan wezigen. Het programma, dat keurig werd uitgevoerd, omvatte vrije oefe ning, springkast, brug, mat, evenwichts- balk, paardspringen, banken, hoog springen en een kleuteroefening. Voor het geheel bestond evenals voorafgaan de jaren een goede belangstelling. In mars was men naar het veld gekomen, vooropgegaan door de jeugddrumband van O.K.K. Geslaagd en gefeliciteerd. Voor het middenstandsexamen, af genomen te Terneuzen, slaagden onze dorpsgenoten J. Schouwenaar, J. Ha-j melink, M. Hout en M. C. Kodde. Aan de ambachtsschool werd uitge reikt het diploma afd. timmeren aan P. de Hamer; afd. metselen aan P. C. Louwerse; afd. autotechniek aan W. G. Gijssel en W. A. P. Zuijddijk; afd. schil deren aan F. J. de Kraker. W.M.D. 7 werd losgetrokken. De W.M.D. 7, die aan de loskade lag te laden, werd door de grote zuiging door het tankschip „Wandria" van de trossen losgetrokken. De W.M.D. 7 kwam toen precies in de koers van de „Vera Cruz", die een aanvaring niet meer kon voorkomen. Laatstgenoemd schip liep hierbij nogal wat materiële schade op. Geslaagd. Dezer dagen slaagde dhr. Z. V. van der Spil te Hansweert voor het mulo diploma A en M.S., als laatste van de leerlingen van dei Uloschool alhier. Van de 22 kandidaten die examen moesten doen zijn er thans 21 geslaagd. Eén moest worden afgewezen. Collecte. De Anjercollecte heeft alhier een be drag opgeleverd van 155,10. Voetbal. Zaterdag speelde het jeugdelftal van de v.v. Kruiningen een wedstrijd tegen het jeugdelftal van Waarde. De uitste kend spelende Kruiningse jeugd liet er geen twijfel aan bestaan wie de sterk ste was; ze wonnen met 71. Op eigen terrein speelt dit elftal zaterdag tegen het jeugdelftal van Krabbendijke, ter wijl Kruiningen I bezoek krijgt van Krabbendijke I. Kruiningen II speelt ook een thuiswedstrijd en wel tegen Waarde I. Bisamrat gevonden. Dhr. J. Kloosterman alhier vond maandagmorgen aan de Zanddijk in de buurt van zyn woning een doodgereden bisamrat. Het dier is van gemeente wege opgezonden naar de Plantenziek- tenkundige Dienst te Wageningen. Raadsvergadering. De gemeenteraad van Kruinignen be sloot in zijn vergadering van vrijdag avond de rioolbelasting te verhogen en te brengen op 26 van de belastbare opbrengst voor de gebouwde eigendom men in de gehele gemeente. Tot nu toe werd 14 geheven voor de eigendom men in Kruiningen, Oostdijk en Hans- weert-oost. Nu een aanvang is gemaakt met het leggen van een nieuwe riolering in Hansweert-west moet ook voor dit gedeelte deze belasting worden geheven. De nieuwe riolering in Hansweert-west, die ruim 300.000,zal kosten, mocht alleen worden aangelegd indien de ge hele gemeente zou worden belast met dit hogere percentage. Dhr. J. Griep (V. V.D.) wilde deze rioolbelasting liever heffen van de gebruikers van de wo ningen in plaats van de eigenaren. Hij was van mening dat deze belasting min of meer was gelijk te stellen met de hef fing van reinigingsrechten, die ook van de gebruikers wordt geheven. De an dere leden deelden echter de mening van dhr. Griep niet. Zij meenden, dat de rioolaansluitingen waardevermeerde ring van het perceel vormden, zodat de eigenaren hierbij worden gebaat. De reinigingsrechten zijn retributies en be horen uiteraard door de gebruikers te worden betaald. Het voorstel van B. en W. werd tenslotte zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Besloten .werd aan de woningbouwvereniging een perceel bouwgrond te verkopen in het Eindje de Rondte voor de som van 10,80 per m2 of in totaal voor 16.804,80. De woningbouwvereniging heeft het voor nemen op dit perceel 8 premiewoningen te bouwen. *Deze zullen komen te staan tegenover de woning van dhr. M. Wil- lemsen. De rente en aflossing van een geldlening, die de woningbouwvereni ging voor de financiering van de bouw dezer woningen zal moeten sluiten, zal door de gemeente worden gegarandeerd. De lening, groot 109.000,wordt aangegaan bij de Coöp. Boerenleenbank te Kruiningen. Sinds 1956 wordt aan de Stichting Zeeuws Studiefonds een subsidie verleend van 0,05 per in woner. De subsidies van de provincie Zeeland en de gemeenten zijn reeds ge ruime tijd volkomen ontoereikend om aan de aanvragen om een studietoelage te voldoen. Het bestuur zou het ten zeerste betreuren, wanneer de. werk zaamheden van het Studiefonds ten ge volge van een tekort aan middelen zou- doen moeten worden beperkt. In het belang van de studerende Zeeuwse jeugd heeft het bestuur daarom ver zocht het subsidie met ingang van 1962 vast te stellen op 0,10 per inwoner. De raad besloot dit verzoek toe te staan. De vereniging „Oostdijk Voor uit" heeft verzocht het- verenigingsge bouw te Oostdijk uit te breiden met een keuken, omdat het thans aanwezige keukentje veel te klein is. De kosten van aanbouw van een nieuwe keuken worden geraamd op 5000,De ge meente Krabbendijke heeft zich in prin cipe bereid verklaard in deze kosten een bijdrage te verlenen van 2500, De raad besloot aan het verzoek van de vereniging „Oostdijk Vooruit" te vol doen. Bij de rondvraag bracht dhr. Z. J. Jansen (K.V.P.) de gelegenheid tot het zwemmen aan de zeedijk te Hans- weert ter sprake. De voorzitter, burge meester A. Schipper, deelde mede, dat hij zich inmiddels met de pachter in verbinding heeft gesteld. Deze stelde echter zulke hoge eisen, dat de ge meente hierop onmogelijk kon ingaan. De voorzitter zegde toe zich nog eens te verstaan met de verpachter van de dijk,- i.e. de dijkgraaf van het water schap „De brede watering van Zuid- Beveland". Dhr. J. van Ballegooijen (P. v.d.A.) opperde het denkbeeld om te genover het Veerhuis te Hansweert een strandje aan te leggen met behulp van zand «dat bij het baggeren in de Schel de töch vrij komt. Tot onderwijzer aan de openbare ulo-school te Kruiningen werd benoemd dhr. R. G. Meester te Amsterdam, thans onderwijzer aan een ulo-school aldaar. Auto's op elkaar. Zondagmiddag omstreeks 13.15 uur had op de Rijksweg nabij de Vlake- brug een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Toen J. P. B. uit 's-Gra venhage een hele file auto's bijna had ingehaald, wilde de tweede auto van die file de voor hem rijdende auto inhalen, waardoor B., die met een snelheid van 100 km in de richting Goes reed, nog meer naar links moest uitwijken en daardoor in de berm terecht kwam. B. wilde toen weer op de rijbaan terugko men, maar raakte daarbij de macht over zijn stuur kwijt. B. botste daarbij op de voorste wagen van de file. Deze wagen een z.g. caravan, bestuurd door dhr. A. J. van I. uit Oisterwijk werd van de rijbaan afgedrukt en kwam met flinke vaart o.p de naast de Rijks weg gelegen spoordijk terecht, waarvan hij tenslotte afkantelde. De inzittenden uit deze auto, de echtgenote van be stuurder en een 9-jarig dochtertje, wer den beiden licht gewond. De bestuurder en diens zoontje kwamen met de schrik vrij .De auto is „total loss" en is naar Kruiningen gesleept. De inhaler, dhr. B., liep aan zijn wagen slechts lichte schade op, terwijl zich in zijn wagen geen persoonlijke ongelukken voordeden. Auto reed tegen brommer. Zondagavond om kwart over zes ont stond een aanrijding op het kruispunt RijkswegBurg. Elenbaasstraat alhier tussen een personenauto en een brom mer. De bestuurder van een Belgische personenauto, dhr. A. H. P. uit Meche- len, reed in de richting Bergen op Zoom over dp Rijksweg. Juist voorbij het kruispunt stopte hij en reed achteruit de Burg. Elenbaasstraat in, zonder daarbij acht te slaan op het verkeer dat over het rijwielpad reed. Een brom fiets, bestuurd door dhr. J. V. uit Le- wedorp botste op de auto. J. V. werd daarbij vrij ernstig gewond en werd naar het ziekenhuis St. Joanna in Goes vervoerd. De duo-passagier, dhr. S. N. uit Borssele, liep slechts lichte verwon dingen op. Beide voertuigen werden aanzienlijk beschadigd. Duivensport. Door de P.V. „De Vrijheidsduif" al hier werd met 253 duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Moescroen. De uitslag hiervan was: 1, 34 en 53 A. Boone; 2, 3, 27, 28, 52 en 63 J. Wa verijn; 4, 6, 19 en 55 K. Tjarks; 5, 11, 15 en 17 J. Schrier; 7, 12, 30, 31, 59 en 60 M. Blok; 8, 22, 38, 56, 57 en 58 J. Voois; 9, 29, 35, 40 en 51 Jac. Kosten; 10, 41, 49, 61 en 62 W. van Velzen; 13, 20 en 48 C. van Koeveringe; 14, 23, 24, 25 en 32 J. Oele Jzn.; 16 A. Kole; 18, 26 en 33 J. J. Oele; 21 H. Poleij; 36 en 50 G. de Bruine; 37 J. Krom- been; 39 J. Stroosnijder; 42, 43, 45 en 46 P. Kakebeeke; 44 Steenpoorte-Buijze; 47 H. Dek; 54 M. Kole. Viswedstrijd. Zaterdagmiddag vond de tweede vis wedstrijd van dit seizoen, georganiseerd door de visclub „De Pilk" alhier, plaats. Deze keer werd er gevist op de Wester- schelde tussen de veerhaven en de ha ven van Hansweert. De uitslag van deze uitstekend geslaagde wedstrijd luidde: 1. dhr. Seye, IJzendrjke, 300 pnt. (werp- molen)2. dhr. Van Waarde, Hans weert, 220 pnt. (werphengel);; 3. dhr. Q. Jansen, Hansweert, 190 pnt. (leef- net); 4. mevr. Seye, IJzendijke, 150 pnt. (visstoeltje)5. dhr. Visser, Krabben dijke, 110 pnt. (portemonnaie). Er wa ren in totaal 32 deelnemers, die tezamen nog vele ondermaatse vissen hebben gevangen, maar niet voor prijzen in aanmerking kwamen. Voetbaltoumooi junioren. Zaterdagmiddag vond op het gemeen telijk sportterrein een pupillentournooi plaats, georganiseerd door de „Hans- weertse Boys", waaraan door drie ver enigingen werd deelgenomen, te weten Kruiningen, Krabbendijke en Hans- weertse Boys zelf met twee elftallen. Hontenisse, dat in eerste instantie even eens deel genomen zou hebben, moest verstek laten gaan. De uitslag der wed strijden was als volgt: Hansw. Boys I Kruiningen 50; Hansw. Boys II- Krabbendijke 21. Hierdoor kwamen in de finale de beide Boyselftallen tegen elkaar uit. Uitslag 60 in het voor deel van Hansw. Boys I. Im- en export. Gedurende het eerste halfjaar 1962 werden in de haven van Hansweert to taal 104 zeeschepen (coasters) geladen en/of gelost). In totaal werden 32.155 ton land- en tuinbouwprodukten geladen of gelost. Via deze haven werden 'ge ëxporteerd 24.070 ton en wel 22.595 ton aardappelen, 1.288 ton uien, 117 ton peen, 15 ton kool en 55 ton appelen. De voornaamste exportlanden waren wel Engeland, Zweden, Ceylon (Colombo). Ingevoerd werden via Hansweert 8.085 ton en wel 7.585 ton aardappelen, 350 tonuien, 50 ton peen en 100 ton sui- karbietenzaad. De aardappelen en uien kwamen hoofdzakelijk uit Egypte. Mo menteel worden nog elke week ca. 1 of 2 schepen geladen o# gelost met uien afkomstig uit Marokko, welke uien hier worden gesorteerd en overgepakt en dan weer worden uitgevoerd naar W. Duitsland of Engeland. Muziekwedstrijd. Op het 75-jarig bestaan van de har monie „Scheldegalm" vorig jaar werd door de beschermheer van de vereni ging, dhr. F. V. de Groof, de vereni ging een zilveren wisselbeker aangebo den, met de bepaling dat deze beker een middel moest zijn om het muziekleven, maar het bepaald musiceren in de open lucht, op Zuid- en Noord-Beveland te stimuleren. Een en ander heeft het be stuur van „Scheldegalm" doen beslui ten tot het instellen van een jaarlijkse wedstrijd, waar de gezelschappen uit bovengenoemd deel van Zeeland zich echt op muzikale wijze kunnen meten en waarvoor dan de uiteindelijke hoofd prijs de „De Groof's wisselbeker" zal zijn. Als opening van de reeks wedstrij den heeft het bestuur gedacht zich te moeten bepalen tot een eenvoudige wed strijd van marsmuziek naar eigen keu ze, te weten één mars stilstaand en één mars marcherend uitgevoerd. De wed strijd zal gehouden worden op het dorpsplein en als streefdatum wordt 15 september a.s. aangehouden. „Schelde galm" heeft reeds 25 zusterverenigin gen aangeschreven, welke na bericht van deelneming de wedstrijdbepalingen en reglement krijgen toegestuurd. Scheepvaartbeweging. In de maand juni 1962 passeerden er door het kanaal van Zuid-Beveland in totaal 7184 schepen met een totale in houd van 3.667.261 ton. Hiervan waren er 4.965 van 2.599.614 ton geladen en 2.219 van 1.067.647 ton waren ledig. De geladen schepen bestonden uit 4.647 ge laden motorschepen van 2.188.013 ton en 304 geladen sleepschepen van 407.376 ton en 14 kustvaartuigen welke een ge laden tonnenmaat hadden van 4.225 ton. Het aantal ledige schepen bestond uit 1.503 stuks ledige motorschepen van 835.216 ton en 166 ledige sleepschepen van 213.256 ton en 30 stuks ledige kust vaartuigen van 8.882 ton en 520 stuks motor- en stoomsleepboten. Tot de rijn vaart behoorden 870 geladen motorsche pen van 500.442 ton en 133 ledige van 126.745 ton en 138 geladen sleepschepen van 194.537 ton en 8 ledige van 11.361 ton naar België en 638 geladen motor schepen van 447.089 ton en 43 ledige van 26.916 ton en 67 geladen sleepsche pen van 92.071 ton en 4 ledige van 5.267 ton van België. In nationaliteiten waren de schepen verdeeld in: 4301 Ne derlandse, 2041 Belgische, 290 Duitse, 270 Franse, 261 Zwitserse, 16 Luxem burgse, 4 Oostenrijkse, 1 Engels. In de maand juni passeerden er 290 schepen minder dan in de maand mei. Uitstapje. Zaterdag maakten de bezorgers van de kerkelijke bladen per bus een reis naar Rotterdam, waar een bezoek ge bracht werd aan Blijdorp en ook nog een rondvaart werd gemaakt door de havens. Deze reis was hen aangeboden door de Kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente. Been gebroken. Tijdens het verwerken van stalen bal ken in de hangar van de boerderij „Middenhof" in de Bathpolders brak de timmerman J. B. N. een zijner benen. Dr. Kamps, die de eerste hulp verleen de, liet de patient naar het ziekenhuis „Oostwal" te Goes vervoeren. Na te zijn behandeld kon hij weer huiswaarts ke ren. Opbrengst collecte. De Ned. Chr. Vrouwenbond collec teerde voor de Stichting Chr. Blinden hulp 130,11. Geslaagd. Te Bergen op Zoom werd het getuig schrift metaalbewerken uitgereikt aan D. J. Jeremiasse; dhr. M. J. van Hoorn ontving het getuigschrift timmeren. Aan de ambachtsschool te Goes werd het getuigschrift timmeren uitgereikt aan E. Dekkinga. Te Middelburg slaagde voor het mid denstandsdiploma J. A. Krijnsen. Aan de r.-k. lagere technische school te Bergen op Zoom werd het diploma brood- en banketbakken behaald door H. Coremans. Wedvluchten. De postduivenvereniging „De Lucht post" nam deel aan de wedvlucht voor jonge duiven op 7 juli uit Duffel, af stand 43 km. Uitslag: 1, 6, 15, 16 en 20 J. B. Polderman; 2 en 18 A. v. d. Klooster; 3, 13, 19 en 22 C. Coremans; 4 en 17 A. van Overmaire; 5, 9, 10 en 11 M. Sentse; 7 H. Roeland; 8 en 14 J. Almekinders; 12 en 21 Jac. van Stel.- Uit Duffel op 14 juli: 1, 5 en 7 C. Coremans; 2 en 3 M. Sentse; 4 en 22 A. van Overmaire; 6, 15 en 16 S. J. Prevo; 8, 10, 12, 17, 19 en 20 J. B. Polderman; 9 A. v. d. Klooster; 11 en 14 J. Almekinders; 13 C. de Bruine; 18 E. v. d. Griek; 21 H. Roeland. De da- mesprijs werd gewonnen door A. van Overmaire met de 4e prijs. Uitslag vanaf Bordeaux, afstand 813 km: 1 en 4 M. Sentse; 2 en 6 A. van Overmaire; 3 en 5 Jac. van Stel. Gouden bruiloft. Het echtpaar A. van Hoek-Buijens herdacht dinsdag haar 50-jarige echt vereniging. Onder grote belangstelling werd dit feit gevierd. Van de bejaarden- societeit werd hun een prachtige fruit mand aangeboden. Het feest werd ge vierd in de grote zaal van ,,'t Wapen van Rilland", waar zeer velen op de recéptie hun gelukwensen kwamen aan bieden. 's Avonds bracht de muziek vereniging „Rillandia" met haar drum band een serenade. De voorzitter, dhr. Koppejan, presenteerde het jubilerende paar een bloemstuk. Onder de vele be zoekers waren o.a. burgemeeter en me vrouw Jobse. Dat het gouden echtpaar nog vitaal is, bewees wel toen ze tijdens de muziek van „Rillandia" nog menig rondedansje meemaakten. Op reis. De leerlingen van de Herv. school en de School met de Bijbel maakten ge bruik van de schooltrein om hun jaar lijks uitstapje te maken. Het doel van de reis was Tilburg, waar het dieren park en Kaatsheuvel, waar de sprook- jestuin „De Efteling" werden bezocht. De jongensclub „Emanuël" stapte in de bus om Rotterdam en Utrecht te bezoeken, maar door de slechte weers omstandigheden wijzigden zij onderweg hun koers en brachten de dag (met mooi weer) door in Limburg, waar een miniatuur steenkolenmijn werd bezich tigd en enige verpozing werd gevonden in een speeltuin in Valkenburg en het drielandenpunt werd bezocht. Zeer te vreden werd de terugtocht daarna on dernomen. Pupillenvoetbal. Donderdagavond werd dé finale ge speeld van het pupillentournooi van de v.v. Waarde, die wegens het slechte weer op de tournooidag geen doorgang kon vinden. De Waardse pupillen wisten deze wedstrijd te winnen met 21 en kregen de beker in handen. Raadsvergadering. In de maandagavond gehouden raads vergadering werden de geloofsbrieven van de nieuwbenoemde raadsleden on derzocht en in orde bevonden. Onder de ingekomen stukken waren enkele sub sidieverzoeken. Voor het Zeeuws Stu diefonds werd de subsidie gehandhaafd op 5 cent per inwoner. Besloten werd toe te treden per 1 januari 1963 tot het Waarborgfonds voor de Zeeuwse Eilan den te Middelburg. De gemeentebegro ting 1962 was terug ontvangen met een aanmerking o.a. over het vernieuwen en verbreden van de Hoofdstraat. Ged. St. achten dit onmogelijk zonder over te gaan tot verhoging van verschillende belastingen. Dienaangaande werd be sloten de rioolbelasting te verhogen van 15,op 25,straatbelasting op gebouwd van 6 op 10 ongebouwd van 3 op 6 Ook de reinigingsrech ten zullen een geringe verhoging on dergaan. B. en W. zullen op korte ter mijn nogmaals een bespreking houden bij de bevoegde instanties om toch zeer spoedig tot vernieuwing over te gaan. Vastgesteld werden de voorwaarden waarop de gemeente concessie verleent aan de N.V. Waterleiding Mij. Zuid- Beveland tot het leveren van water. Besloten werd op voorstel van B. en W. om aan P. C. Soffers te Hoogerheide onderhands te gunnen de bouw van 2 woningwetwoningen aan de Juliana- straat voor een bedrag van 28.200, eveneens 2 bejaardenwoningen aan de Wilhelminastraat voor een bedrag van 22.300,Besloten werd hiervoor de benodigde rijkssubsidie aan te vragen. Besloten werd akkoord te gaan met de door Ged. St. ontworpen nieuwe salaris regeling voor de gemeentesecretarissen, ontvangers en ambtenaren van de bur gerlijke stand. In de rondvraag stelde dhr. K. van Houte de vraag hoe ver het staat met de verbouw van de oude school tot verenigingsgebouw e.a. De voorzitter antwoordt dat hiervoor spoe dig de laatste goedkeuring kan worden verwacht en dat tot aanbesteding kan worden overgegaan. Vervolgens richt de voorzitter, burgemeester Lokker, zich tot dhrn. W. G. Kersten en H. A. Schrier, die niet in de nieuwe raad te rugkeren en dit zeer waarschijnlijk de laatste vergadering is. Hij brengt hen dank voor de prettige samenwerking en voor alles wat zij in het belang van de gemeente hebben gedaan. Dhr. Kersten dankte wederkerig voor de aangename samenwerking en de gesproken woor den en wenste de raad en de gemeente het allerbeste toe. Wedvlucht. Door de postduivenhoudersvereniging „Oost, West, Thuis Best" te Kapelle werd met oude duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanuit St. Denis. De uit slag daarvan is: 1 en 3 J. H. C. Poley; 2 W. C. Hundersmarck; 4, 7 en 11 P. I. Butler; 5 B. Ridderhof; 6 en 8 J. L. de Jager; 9 J. C. Nijssen; 10 M. An- thonisse; 12 A. A. van Driel. Deelname competitie. De voetbalvereniging „Kapelle" zal evenals vorig jaar aan de voetbalcom petitie deelnemen met twee senioren- en twee juniorenelftallen. Voor de junioren competitie is er met een A- en een B- elftal ingeschreven. Middenstandsexamen. Voor het middenstandsdiploma slaag den te Terneuzen: Leny de Jonge, Ina de Jonge, Janny Huissoon, Janny Goud, Nico Eversdijk Mzn., Rien de Jonge, Piet Karelse en August Nieuwdorp, al len te Kapelle, alsmede uit Wemeldinge Koos Hamelink, Marie Kodde, Janny Oudeman en Jan Schouwenaar. Ze wer den opgeleid door dhrn. C. L. Duininck en N. Eversdijk, resp. directeur en le raar van de Kapelse Middenstandscur sus, erkend door het Instituut voor Middenstandsontwikkeling te Den Haag Het spreekt vanzelf, dat gewaakt wordt tegen oneerlijkheden bij de zie kengelduitkering. Op grond hiervan is bepaald dat een bedrijfsvereniging het ziekengeld hetzij geheel, dan wel gedeeltelijk mag weige ren; echter alleen dan, indien de ar beidsongeschiktheid reeds bestond bij de aanvang der verzekering (aaneenslui tende verzekeringen worden hierbij als één geheel beschouwd.) Tussen de bedrijfsverenigingen is een overeenkomst gesloten om hierop geen beroep te doen, indien de verzekerde bij weigering op deze grond aanspraak op ziekengeld zou kunnen maken tegenover een vorige bedrijfsvereniging terzake van arbeidsongeschiktheid na het einde der verzekering. Wanneer weigering Overigens zal de uitkering slechts ge weigerd worden, indien: de verzekerde het werk heeft aanvaard met de bedoe ling ziekengeld te trekken. Voorts de ongeschiktheid zich openbaart, voordat arbeid van enige betekenis is verricht of de verzekerde, uit welke hoofde dan ook, had kunnen bevroeden, dat hij de arbeid binnenkort zou moeten staken; terwijl ook in het laatste geval geen weigering zal plaats vinden, als de ver zekerde zware arbeid gedurende 8 da gen, normale arbeid gedurende 15 da gen of lichte arbeid gedurende 30 da gen heeft verricht. Voorts bij zwangerschap ontstaan vóór of bevalling binnen 6 maanden na de aanvang van de verzekering. Verkeerd gedrag. Hierbij moge worden aangetekend dat de bedrijfsverenigingen in 't algemeen dan alles weigeren te betalen, als aan nemelijk is, dat betrokkene is gaan werken met de bedoeling om t.z.t. in het genot van deze uitkering te komen. Ook kan weigering plaats hebben als de arbeidsongeschiktheid het gevolg is van een vecht- of kloppartij, waaraan de verzekerde 'eigener beweging heeft deelgenomen. Voorts kan er van weigering gespro ken worden als de arbeidsongeschikt heid in verband staat met een als mis drijf strafbaar gestelde gedraging van de verzekerde, of indien de ziekte by een bekend onzedelijk gedrag daardoor is veroorzaakt. Als niet binnen redelijke termijn doktershulp is ingeroepen of in dien niet gedurende het gehele ziekte geval onder doktersbehandeling wordt gebleven. Indien de voorschriften van de huisarts niet opgevolgd worden. In dien hij zich bij opneming in een ver pleeginrichting aldaar onbehoorlijk ge draagt. Indien hij niet verschijnt om onderzocht of gehoord te worden of dit

Scheldebode | 1962 | | pagina 2