BAAYENS J. DO YERSEKE .OPTIEK De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE bij >l1lUEGEN WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE SCHORE Toelatingsexamen. Aan de Rijks H.B.S. te Goes slaagden voor het toelatingsexamen Jannie van Oost, Eddy Pekaar en Richard Scheepe, allen leerling van de openbare lagere school „Prinses Beatrix" alhier. Resultaat Dorpshuis. Het resultaat van de financiële ak- ties voor het dorpshuis is tot nu toe als volgt: Ontvangen door burgemeester 5725,van oud-Wemeldingenaar 50,opbrengst lijstcollecte 3870, totaal 9645,—. Geslaagd en gefeliciteerd. De volgende dorpsgenoten slaagden dezer dagen: Voor Z.L.M. Landbouw- huishoudschool mej. M. J. Schouten; voor assistente de dames M. S. Gijssel, S. M. Gijssel en J. M. Veerhoek. Voor het mulo-diploma A en midden stand slaagde mej. C. Speelziek. Te Rotterdam slaagde dhr. W. Gijssel voor elektrotechnicus. In dezelfde plaats volgde hij de H.T.S. Postduivenvluchten. De postduivenvereniging „De Delta vliegers" nam deel aan de volgende wedvluchten. St. Denis: 1 Jac. Ridderhof; 2, 3, 4 en 8 M. Pieterse; 5 M. Nelisse; 6 en 9 T. P. Felius; 7 P. de Boe; 10 G. Felius. Ruffec: 1 en 5 Gebr. van Stel; 2 P. de Boe; 3 M. Pieterse; 4 M. Nelisse. Reis „Wewico". Dezer dagen maakten de prijswin naars van de Wewico hun reis, die voer de via Breda, Baarle-Nassau, Moll en Antwerpen, waar hun in de avond een diner werd aangeboden. In de beste stemming keerde het gezelschap naar Wemeldinge terug. Oudermiddag kleuterschool. Deze week waren de ouders van de kinderen der kleuterschool uitgenodigd voor het bijwonen van de oudermiddag, die bestond uit de lessen die iedere dag worden gegeven, om zo een blik te krij gen in het werk der kleuters. Vele moe ders gaven acte de presence. Marsconcours. Zaterdag trok de "jeugddrumband van O.K.K. o.l.v. de tamboer-maitre dhr. M. J. Hoogesteger naar Kloetinge voor het deelnemen aan het marsconcours, dat uitging van de Bond van Harmonie- en Fanfareverenigingen in Zeeland. Zij be haalden een tweede prijs met 48 punten. De jury bestond uit dhrn. A. A. M. Mo lenschot en W. J. von Berg. Sinds de Oranjefeesten achter de rug zijn mist O.K.K. nog enkele bandelieren. Willen de gebruikers deze weer bij O. K.K.K inleveren? Dit kan bij H. van Oosten, Bierweg 9. Reis bejaarden. De bejaarden van Wemeldinge maak ten dezer dagen hun jaarlijkse reis. De route liep over Noord-Beveland naar de nieuwe veerhaven bij Kats; vandaar naar Colijnsplaat, waar de vissershaven werd bezichtigd. Over de afsluitdam reed men naar Walcheren, waar in Domburg een rustpauze werd gehou den. Vandaar ging de tocht naar Z. Vlaanderen, waar in Oostburg de thee wachtte. Door het Zeeuwsvlaamse land ging het naar Hulst, waar hen een war me maaltijd werd aangeboden. Via het veer PerkpolderKruiningen ging het weer op Wemeldinge aan, waar O.K.K. met de drumband de bejaarden tot in het centrum der gemeente begeleidde. Hier werd de traditionele rondedans nog gemaakt. De bejaarden zijn vol lof over de prachtige reis door het Zeeuwse land. Uitvoering gymnastiekvereniging. De gymnastiekvereniging W.I.K. zal op zaterdag 21 juni a.s. haar jaarlijkse zomeravonduitvoering geven, aanvang 7 uur. Gezien de sympathie die deze ver eniging van de bevolking geniet, zal het aan belangstelling op deze avond niet ontbreken. Voor nadere bijzonder heden verwijzen wij naar de elders in dit blad voorkomende advertentie. Gevonden voorwerpen. Gevonden een grijs poesje. Inlichtin gen ter gemeentesecretarie. Landbouwhuishoudschool. Aan de volgende leerlingen werd het diploma uitgereikt. Primaire opleiding: Nellie Clement, Marjan v. d. Meule, Corrie Pieper en Corrie van Weele te Krabbendijke; Riet Hollemans, Els de Leeuw, Dien Butijn, Lya van Es, Etieneke Hoebeke, Lies Hoekman, Jenny Minnaard, Lina Nijs- sen, Mieneke van Overbeeke en Cobie van Stee te Yerseke; Tannie van Iwaar- den, Adrie Koster, Corrie Mol, Joke Oostdijk en Jobien Weststrate te Ril land; Els Fossen te Kapelle; I^inda Korstanje te Kloetinge; Henny van Leeuwen te Vlake; Hanny van Boven, Joke Dijke, Henny Geelhoed. Ineke van Hoepen, Riet Jansen, Marie Kosten, Yvonne Kuijper, Forra Sinke en Magda Wondergem te Kruiningen; Janny Koe man, Stien Kole en Leuntje Kopmels te Waarde; Corry Kootstra te Schore; Adrie Mol en Ditty de Witte te Hans- weert. Assistente in de huishouding: Nelle- ke Bakker te Walsoorden; Plonie v. d. Boomgaard, Annie Dek, Lenie Hazele- bach, Bep Nieuwenhuijse, Jopie Boone en Jannie Wisse te Schore; Mattie van Fraassen, Dien de Leeuw en Rita Zan- dee te Waarde; Marie Gijssel, Susan Gijssel en Janny Veerhoek te Wemel dinge; Betsie Gijzel en Hannie Wisse te Biezelinge; Miep Schrier te Hans- weert. Cobie Walraven te Rilland. Raadsvergadering. De gemeenteraad zal vrijdag 20 juli a.s bijeen komen. Punten van behande ling zijn: Begroting van de keurings dienst van slachtdieren en van vlees voor 1963. Wijziging van de verorde ning op de heffing van rioolbelasting. Voorgesteld wordt de rioolbelasting te verhogen van 14 op 26 van de belastbare opbrengst voor de gebouwde eigendommen, met een minimum van 5,en een maximum van 50,per jaar. Tot nog toe werd alleen riool belasting geheven van de percelen, ge legen in de dorpskernen Kruiningen, Oostdijk en Hansweert-Oost. Nu met de uitvoering van de rioleringswerken te Hansweert-West is begonnen, zal in gaande 1963 ook van de daar gelegen gebouwde eigendommen rioolbelasting worden geheven. In verband daarmede is ook verhoging van deze belasting noodzakelijk. De woningbouwvereniging te Kruiningen heeft het plan 8 premie woningen te bouwen in het Eindje de Rondte. B. en W. stellen daarom voor een perceel bouwgrond aan de vereni ging te verkopen. Bovendien zal de ge meente rente en aflossing garanderen van een geldlening, die de woning bouwvereniging met de Coöp. Boeren leenbank gaat sluiten. Deze geldlening zal 109.000,groot zijn, en de rente zal 4% bedragen. Voor de benoeming van een onderwijzer aan de openbare ulo-school in de vakature van dhr. M. Schrijver wordt voorgedragen dhr. R. G. Meester te Amsterdam. Voorts zul len de geloofsbrieven van de nieuw be noemde raadsleden worden onderzocht. De postduiven. Voor de vlucht van St. Denis, afstand 304 km, waren van de P.V. „De Vrij heidsduif" 25 duiven in concours. De prijzen kwamen als volgt uit de klok: 1, 2 en 3 J. van Iwaarden; 4 en 6 M. Poleij; 5 J. Krombeen. De jonge duiven vlogen van St. Ghis- lain, afstand 113 km. Hier waren 237 duiven in concours en de uitslag luidt: 1 J. P. Voois; 2, 17, 34, 44 J. Waverrjn; 3, 4, 12, 30, 31, 32, 58 H. C. Poleij; 5, 10, 14, 25, 46 G. de Bruine; 6, 26, 45, 52 Steenpoorte-Buijze7, 38 K. Tjarks; 8, 9, 43 A. Boone; 11, 39, 55, 56, 59 P. A. Kakebeeke; 13, 18 J. Oele Jzn.; 15 M. Stroosnijder; 16, 53 A. Kole; 19, 20 C. C. van Paasschen; 21, 22, 28, 33 M. Blok; 23, 29, 36, 47 W. van Velzen; 24, 51, 57 J. Krombeen; 27, 35 M. Poleij; 37, 48 J. J. Oele; 40 J. Stroosnijder; 41 C. van Koeveringe; 42 J. Meijer; 49, 50, 54 M. J. Kole. Schip aan de grond. Verleden week dinsdagnacht is het 1800 ton metende Belgische motorschip „Elfra" aan de grond gelopen ter hoog te van Hansweert. Het schip was ledig op weg van Gent naar Wesel (Duits land). De volgende dag is het schip vlot getrokken door het bergingsvaartuig „Inktvis", welke de „Elfra" voor nader onderzoek samen met de sleepboot „Hol land" naar de vluchthaven bracht. Later is het schip naar Burght gesleept, waar het op een werf gerepareerd zal wor den. Scheepsbotsing. Verleden week woensdag is er in de monding van de buitenhaven een aan varing geweest tussen het Belgische mo torschip „Clementine", met grint ge laten te Wesel en gaande naar Oosten de en het Duitse motorschip Stettin". Laatstgenoemd schip was met een la ding stukgoed op weg van Antwerpen naar Duitsland. Juist op het moment dat de „Clementine" de haven verliet, kwam de „Stettin" binnen met het ge volg dat beide schepen botsten. De „Cle mentine" liep lichte schade op aan het achterschip. Na onderzoek konden bei de schepen hun reis vervolgen. Bevordering. Met terugwerkende kracht vanaf 1 december 1961, is dhr. J. Baas benoemd tot assistent bij 's rijks belastingen. Dhr. Baas was voordien grenscommies. korfbal. Dat het tweede twaalftal op het eind van de competitie een beetje de balans kwjjt is, wordt wel bewezen door de slechte uitslagen van de laatste weken. Ook zaterdag ging de eer weer naar hun tegenstanders. De uitwedstrijd te gen Blauw-Wit II werd met 92 ver loren. Heel wat betere resultaten wer den zowel door het" eerste als door het tweede bereikt op het microtournooi, dat te Wilhelminadorp werd gehouden. Het eerste twaalftal wist zelfs een eer ste plaats in haar poule te bereiken, door overwinningen op Togo I (20), Blauw-Wti I (31), Olympia I (32) en een gelijk spel tegen Tjoba II (33). Het tweede wist in haar poule een goe de derde plaats te bemachtigen. Zij ver sloegen Olympia II (20), Vitesse (4—1) en Blduw-Wit II (2—1). Van het Goese Togo II verloren ze met 50. Voetbal. o 1 Dat de voorbereiding tot de a.s. com petitie vergeleken bij voorgaande jaren beter wordt aangepakt, is een verheu gend feit. Voor Hansweertse Boys is er een klein programma vastgesteld van trainingswedstrijden. Woensdag speelde het eerste tegen Krabbendijke I, terwijl verder op het programma staat 26 augustus tegen Middelburg II en 2 sep tember de returnmatch tegen Yerseke I. Teener-solisten festival. Zaterdag heeft het „Concert-fondis" Kruiningen voor de tweede maal een dergelijk festival georganiseerd, deze keer in zaal „Zeelandia" alhier. Dat het concertfonds iets van organiseren afwist, bleek uit de vlotte wijze, waar op het programma werd afgewerkt en ook de zaal „Zeelandia" was op „teener- achtige" wijze versierd. De opening werd verricht door de voorzitter dhr. L. Kerk- hove, die de vele (jeugdige) aanwezigen alsmede de deelnemers verwelkomde. De verrichtingen van de deelnemers (sters) werden nauwlettend door twee jury's gadegeslagen. De ene jury be stond uit 3 personen, n.l. dhrn. v. d. Berge en Lako uit Kruiningen en Son- tag uit Bergen op Zoom. Deze beoor deelden speciaal de muzikale prestaties van de deelnemers. De voordracht werd beoordeeld door een „teener-jury" be staande uit de dames A. van Stee uit Vlake en W. Doorns uit Terneuzen en dhr. H. Ensing uit Hansweert. 23 deel nemers waren present, w.o. een deel nemer uit België, Gilbert Vereist, die met 157 punten de 20e plaats kreeg toe bedeeld. Verder waren er ook deelne mers uit Brabant en uit Zeeuws-Vlaan- deren. Met 13 punten voorsprong op no. 2, veroverde het 18-jarige zangeres je Annie Leys uit OsSendrecht de le prijs. Ze werd begeleid door „The Rythm Stars" en zong op verdienstelijke wij ze: „Jimmie comes Lately" en „Midi midinette". Het nog jongere zangeresje Anneke Leenmeyer uit Goes veroverde de tweede prijs met 209,5 punten. Ze zong met eigen begeleiding van gitaar een door haar zelf gecomponeerd lied je „Twee groene dennen" en „Middel landse Zee". De 3e prijs was voor Nau- val van der Spil (zang) uit Hansweert met 205,5 pnt. Hij ontving evenals de winnaressen een beker. De overige uit slag was: 4. „The party brothers" (zang) uit Wissenkerke, 202 pnt.; 5. Donald de Braai (klarinet) uit Terneu zen, 201,5 pnt.; 6. Martin Nouwens (zang) uit Bergen op Zoom, 198 pnt.; 7. Frieda Pascoal (zang) uit Kruinin gen, 196,5 pnt.; 8. Jaqueline Robèrs (zang) uit Goes, 195 pnt.; 9. Marianne Giljam (zang) uit Hansweert, 188 pnt.; 10. Piet de Keyzer (klarinet) uit Goes, 185 pnt. Werden deze prijswinnaars bij monde van dhr. v. d. Berge bekend ge maakt, de „teener-jury" maakte bekend wie de beste voordracht ten beste gaf. Deze werd toegekend aan Frieda Pas coal uit Kruiningen. Zij kreeg de tee ner- topprijs" uit handen van loco-bur gemeester P. H. A. Polderman. De 4e t/m de 23e prijswinnaars ontvingen een medaille. Tot slot van dit slaagde tee- ner-festijn was er 's avonds een groot bal. Reis ouden van dagen. Wederom is het traditionele reisje van de Hansweertse bejaarden achter de rug. De ijverige organisatoren heb ben het ditmaal niet ver weg gezocht: Noord-Beveland en Walcheren was het doel der reis. Met een autobus en tien tallen gratis door particulieren beschik baar gestelde auto's werd de reis aan vaard, met als eerste pleisterplaats Kortgene. Hier kregen de bejaarden een kopje thee aangeboden. Na Kortgene werd een bezoek gebracht aan de dijk, welke Noord-Beveland met Walcheren verbindt. Yoor velen was dit de eerste maal en veel werd er genoten van het prachtige uitzicht. In Domburg werd de inwendige mens versterkt en hoewel er nogal eens een donkere wolk te zien was, bleef het toch gelukkig droog. Via Westkapelle en Zoutelande werd er nog even in Lewedorp gestopt, alwaar de, door het vele zingèn, droog geworden kelen wat vochtig gemaakt werden. In opperbeste stemming werd tenslotte koers gezet naar Hansweert, waar de Kon. harmonie „Scheldegalm" als van ouds de reizigers stond op te wachten, waarna gezamenlijk een rondgang werd gemaakt door het dorp. Op het dorps plein kregen de meest vitale oudjes nog gelegenheid te tonen, dat ze het dansen nog niet verleerd waren. Tot slot sprak burgemeester Schipper een dankwoord tot diegenen, die deze reis weer moge lijk hadden gemaakt. „Scheldegalm" uit blazen. De kon. harmonie „Scheldegalm" ging zaterdag op stap naar Terneuzen, op uitnodiging van de harmonie „Terneu zen". Samen met genoemde harmonie en „Euphonia" uit Goes werd er een programma gepresenteerd dat zeer veel leek op de show, welke „Scheldegalm" verleden jaar presenteerde in verband met het 75-jarig bestaan. Hier dus ook veel samenspel door de drie korpsen, waarvan de vele bezoekers veel hebben genoten. Kleuters op stap. De kinderen van de r.-k. kleuterschool maakten dinsdag een schoolreisje naar de speeltuin in Klöosterzande en keer den des aavonds voldaan terug. Vergadering wielercomité. Het wielercomité vergaderde deze week voor het opmaken van het finan ciële verslag van de wielerwedstrijd welke met Pinksteren alhier was ge houden. Het 'bleek dat hierbij een na delig saldo van 8,was ontstaan. Om dit tekort aan te vullen en een voor raadje te krijgen voor eventuele volgen de rondes, zal er op zondag 9 septem ber een wielerwedstrijd voor nieuwelin gen worden georganiseerd. Indien door de gemeente geen toestemming kan \yorden verleend om deze wedstrijd op zondag te houden, is besloten om dan toestemming te vragen voor zaterdag 8 september. Verder werd besloten om het comité onder te verdelen in een al gemeen- en een dagelijks bestuur. Hier door zal het comité met enkele wieler- enthousiastert uit Hansweert moeten worden uitgebreid. Half augustus zal het comtié weer bijeen komen om het een en ander nader uit te werken. Blikseminslag. Zaterdagmiddag ongeveer half vijf is tijdens een hevig onweer de bliksem in geslagen in de kapitale landbouwschuur van de landbouwer J. G. Verlare. We gens afwezigheid van de commandant en ondercommandant rukte de vrijwil lige brandweer uit onder leiding van dhr. C. Breure. In een minimum van tijd was het korps bij de brand aan wezig. De schuur was toen nog slechts op enkele plaatsen aan het branden. De brandweer stond echter machteloos, want het water moest aangeyoerd wor den vanaf een brandkraan op de krui sing HoofdwegTweede weg. Inmiddels was de brandweer van Krabbendijke en Waarde gealarmeerd. Toen deze aan wezig waren, werd in aanjaagverband met de drie spuiten de brand bestreden. Ondertussen was natuurlijk kostelijke tijd verloren gegaan, zodat het onmo gelijk was, het gebouw te behouden. De brand heeft zich beperkt tot materiële schade, die echter aanzienlijk is. Ver schillende machines konden tijdig naar een veilige plaats worden gebracht. De levende have kon ook tijdig overge bracht worden. Tot 's avonds laat wa ren de brandweermannen in aktie. Vele burgers sloegen de brand op veilige af stand gade. Aangezien de hofstede „Maire" kort bij het dorp is gelegen, was de belangstelling zeer groot. Een half uur later sloeg de bliksem in de kapitale landbouwschuur van me vrouw Van Nieuwenhuijze-van Nieuwen- huize in de Mairepolder. Hier liep het beter af. Een aantal dakpannen werd van de schuur gerukt en een stuk uit de stenen muur weggeslagen, waarvan er nog één in de slaapkamer van de familie v. Nieuwenhuijze terecht kwam, gelukkig zonder persoonlijk letsel te veroorzaken. Aangezien de brandweer van Rilland bezig was op het hof „Mai re", kon deze geen hulp verlenen. Ge lukkig kwam de natuur te hulp, door een hevige regen, zodat de brand spoe dig was geblust. Drumband naar concours. De drumband van „Rillandia" nam zaterdag deel aan het concours te fcflqe- tinge en keerde terug met een ie prijs met 52 punten. De muziekvereniging „Rillandia" kon niet aan het concours deelnemen vanwege de brand op de hofstede „Maire". Motor tegen auto. Op de Rijksweg botste donderdag morgen de motorrijder H. B. uit Se- rooskerke op een voor hem rijdende personenauto, bestuurd door B. G. R. uit Breda. Bij deze botsing werd mej. S. S. uit Zierikzee, die op de duo zat, op de weg geslingerd. Ze bekwam een beenwond en inwendige hoofdwonden. Dr. Kamps, die de eerste hulp verleen de, liet mej. S. naar het Burger Gast huis te Bergen op Zoom vervoeren. De beiae voertuigen werden licht bescha digd. Voetbal. De voetbalvereniging „Rillandia" zal op zaterdag 28 juli a.s. een reis maken naar Katwijk aan Zee, om daar een match te spelen tegen de club van die naam. Geslaagd. Het mulo-diploma A werd te Bergen op Zoom behaald door mej. C. J. Vol kers en dhr. M. H. A. Tolhoek. Mej. J. de Leeuw behaalde te Kruiningen het mulo-diploma A met middenstandsdiplo ma. Aan de landbouwhuishoudschool te Kruiningen verwierven het einddiploma F. J. van Iwaarden, A. M. Koster, C. Mol, J. N. Oostdijk en J. A. Weststra te; mej. J. J. Walraven bekwam het di ploma assistente. Lijk gevist. Het lijk van de 39-jarige zagerspitter W. uit Goes, die de vorige week te Ril land tijdens zijn werkzaamheden werd vermist, is maandagmiddag op een vis serijperceel onder Yerseke gevonden, door de opvarenden van het vissers vaartuig YE 30. Het vissersvaartuig heeft het lijk overgegeven aan het vaar tuig van de visserijpolitie, die het te Wemeldinge aan wal bracht, waarna het overgebracht is naar Goes. Aanrijding. Op het kruispunt RijkswegZuidweg kwamen vrijdagmorgen enkele auto's met elkaar in botsing. Eerst geraakte dhr. H. Z. uit Kapelle met een andere auto in botsing. Dit liep tamelijk goed af, maar even later reden op dezelfde plaats weer enkele auto's op elkaar. Dit liep minder goed af. Dhr. Soffers, aannemer uit Hoogerheide, liep een her senschudding op, terwijl beide wagens zwaar werden beschadigd. Blikseminslag. Zaterdagmiddag sloeg tijdens een he vig onweer de bliksem in op de hof stede van dhr. K. van Nieuwenhuize. Gelukkig sloeg de bliksem op en niet in de schuur, zodat de schade tot de buitenkant beperkt bleef. De overvloe dige regenval kon zodoende een brand voorkomen. Zonnebril en Verrekijker maken Uw vakantie rijker Ruime keuze zonnebrillen (o.a. Polaroid) en verrekijker! KapelU Z.-B. Tal. 01102-223 Overal aan huis te ontbieden E.B.H.O.-examen. Te Krabbendijke werd vrijdag door Dr. Wouda uit Kloetinge een E.H.B.O. examen afgenomen. Met zeer goed ge volg slaagden alle cursisten, de dames W. de Bel, Corrie Luteyn, S. Benou, G Staal en M. de Jonge en dhr. A. v. d. Berge, allen te Krabbendijke en mej. A. van Houte alhier. Dr. Wouda sprak zijn genoegen uit over de zeer vlotte ant woorden die hij op zijn vragen kreeg. Dé cursus werd gegeven door Dr. G. J. Noome en dhr. H. Don. Mej. S. Benoü dankte de leiders voor de aangename cursusavonden en voor het vele werk hiervoor gedaan en bood hen een boe- kenbon aan. Alle cursisten gaven zich op tot aansluiting bij de afd. Rode Kruis colonne. Pupillentoumooi. Zaterdag werd een pupillentoumooi gehouden. Gespeeld werd eerst Kruinin gen—Krabbendijke, uitslag 0—7. De wedstrijd HansweertWaarde eindigde in een gelijk spel, 11. Na het nemen van strafschoppen was Waarde winnaar. In de verliezersronde won Hansweert van Kruiningen met 60. De winnaars ronde tussen Waarde en Krabbendijke moest wegens een hevige onweersbui uitgesteld worden tot een nader te be palen datum. Collecte. De collecte voor de stichting chr. blindenhulp „De Fakkels Bijeen" heeft opgebracht 40,49. Orgelconcert. Zaterdagavond gaf dhr. Jaap Nieu- wenhuyse uit Middelburg in de Ned. Herv. kerk een concert op het orgel, waarvoor goede belangstelling bestond. Het programma dat de organist ten ge hore bracht, was gewijd aan de na gedachtenis van Jan Zwart. Het was de eerste keer, dat Jaap Nieuwenhuyse in het openbaar optrad en uit hetgeen hij ten gehore bracht mag zeker geconclu deerd worden, dat hij een uitstekend organist belooft, te worden. Het geheel stond ook dit keer onder auspiciën van de stichting Orgelcentrum. Wedvluchten. Door de leden van „O.W.T.B." werd deelgenomen aan enkele wedvluchten, waarvan de uitslagen zijn: Oude dui ven, Ruffec: 1, 2, 3, 4 en 5 J. L. de Jager. Jonge duiven Moescroen: 1, 2 en 20 J. Schrier; 3 en 4 A. Aerebout; 5 en 13 J. C. Nijsse; 6 A. A. van Driel-Hey- stek; 7, 10, 11 en 18 Th. van Oeffelen; 8 W. C. Hundersmarck; 9 en 12 A. v. d. Does; 14 M. Bruijnooge; 15 C. Lan- genberg; 16 M. Nijssen; 17 en 19 B. Ridderhof. Gecombineerde hengelwedstrijd. Samen met de „Eerste Goese Hengel sportvereniging" hielden de leden van de vereniging „De Kapelse Kanaalvis sers" in de Oosterschelde tussen We meldinge en Kattendijke een hengel wedstrijd. Niet minder dan 174 vissers gooiden hun lijntje uit. In totaal sleep ten zij 8945 gram vis op het droge, die door de verenigingen geschonken werd aan een bejaardentehuis te Goes. De Kapelse secretaris, dhr. J. P. Lepoeter, sleepte de eerste prijs in de wacht met 810 punten. Hij mocht hiervoor een be ker ontvangen. De tweede prijs was voor I. A. den Engelsman uit Goes met 742 pnt. Vervolgens eindigden: 3. C. A. Deurloo, Goes, 538 pnt.; 4. A. v. d. Schraaf, Kapelle, 476 pnt.; 5. J. Strijd, Goes, 476 pnt.; 6. A. v. Overbeeke, Ka pelle, 475 pnt.; 7. S. v. d. Linde, Goes, 468 pnt.; 8. H. Sijp, Goes, 455 pnt.; 9. C. van Liere, Kapelle, 415 pnt.; 10 G. Rouw, Goes, 369 pnt. De prijs voor de grootste paling werd gewonnen door J. P. Lepoeter, Kapelle, met een vis van 320 gram; die van de grootste tong 520 gram ging naar I. A. den En gelsman, Goes. Wielernieuws. De Kapelse Dies Kosten slaagde er in het Belgische Sleiding in, om de weg wedstrijd voor nieuwelingen over een af stand van 70 km op zijn naam te bren gen. In de sprint bleek hij van de 20 overblijvenden de sterkste. Overigens heeft deze jeugdige renner dit seizoen al goed van zich doen spreken. Kamiac-hengelwedstrijd. In het kanaal door Zuid-Beveland hield de Kamiac-winkelierscombinatie een hengelwedstrijd, waaraan ruim 100 personen deelnamen. Winnaar werd de jeugdige Rinus Sinke met 690 pnt. Tweede werd dhr. L. C. Oele met 685 pnt. Beiden sleepten de hoofdprijzen, resp. een kinderfietsje en een wollen deken in de wacht. De overige uitslagen zijn: 3. G. de Rijder; 4. mevr. Lepoeter- van Paasschen; 5. Marco Eversdijk; 6. M. P. Versluis, Kruiningen; 7. J. P. Le- •poeter; 8. A. v. d. Schraaf, Kloetinge; 9. C. van Liere; 10. J. op 't Hof Jr. Geen., enkele visser ging teleurgesteld naar 1 huis, want allen mochten een troostprijs in ontvangst nemen. ie 3 Wielersportclub heropgericht. Tijdens een in hotel „De Zwaan" ge houden bijeenkomst is de wielersport club „Kapelle" heropgericht. Er werd een nieuw bestuur gekozen, dat er als volgt uitziet: voorzitter J. Eversdijk Jaczn.; secretaris A. Dommisse; pen ningmeester H. K. Kramer Azn.; com missaris J. Lokerse, terwijl als consul voor de vereniging zal optreden dhr. J. J. Ganseman. Algemeen adjunkt is geworden dhr. A. de Schipper Azn. Be sloten werd voorts om op 18 augustus een wedstrijd voor aspiranten en nieu welingen te organiseren. De resp. af standen zullen zijn 25 en 65 km. Start en finish zullen zijn gelegen bij de vei ling. Contactavond. De christelijk nationale school te Ka-, pelle-Biezelinge hield maandagavond een contactavond, waarvoor goede be langstelling bestond. Vele ouders kwa men ftet werk hunner kinderen bezich tigen. Ook van de gelegenheid om met de leerkrachten van gedachten te wis selen, werd druk gebruik gemaakt. Geslaagde bazaar. Het comité van de mandolinevereni ging „Tremola" alhier onder voorzit terschap van dhr. A. Leijs, hetwelk een bazaar organiseerde ten bate van deze vereniging, kan 'op eer! paar zeer goed geslaagde dagen terugzien. Vrijdagavond j.l. werd deze bazaar geopend door bur gemeester H. G. van Sujjlekom. Zater dagmiddag had een oriëntatierit plaats

Scheldebode | 1962 | | pagina 2