'HnüoeN DO BAAYKNS Burgerlijke Stand YERSEKE De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE e WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE Diefstal van aardappelen. In de nacht van vrijdag op zaterdag werden van de groeritekweker v. d. B. een aantal kisten aardappelen, die bij zijn land aan de Molendijk voor de ver koop op zaterdag klaar stonden, ont vreemd. Van de dieven, die van een auto gebruik hebben moeten maken, ontbreekt elk spoor. Ook in volkstuin tjes en van een stuk grond onder Vlake werden aardappelen gestolen. gTR.106.G0ES-T£> van de 59 groepen uit het hele land de derde plaats te bezetten; ze behaalden 394 punten. Met de stukjes „Om het kampvuur" en „De mars naar Hat tem" werd de eerste prijs behaald. De jongens hebben getoond dat ze kamperen kun nen en ondanks "het minder mooie weer zal er toch ove£ ,deze week nog lang na gepraat worden. Gevonden voorwerpen. Gevonden een zakmes lakmes en een schoolétui. Inlichtingen ter gemeen tesecretarie van Wemeldinge. Voetbal. Zaterdag speelde op het sportveld aan de Bonzijweg Wemeldinge I een voetbalwedstrijd tegen St. Maartensdijk I. Beide elftallen moesten met enkele invallers het veld betreden. Het eerste half uur was er van beide zijden een verkenning. Er kwam steeds meer vaart in het spel. Verschillende aanvallen werden door de Wemeldingse doelver- dediger tot staan gebracht voor de be ruchte lijn. Dit zou, naar later bleek, de gehele wedstrijd gelukken. Na 30 minuten spelen scoorde Houtekamer het eerste doelpunt en in 42e minuut gaf dezelfde speler opnieuw de doelverdedi- ger het nakijken, voorzover er nog wat te zien was. Na de rust was Wemel dinge in de meerderheid en in de 16e minuut bracht Walrave de stand op 30. Na 30 minuten kreeg Schouwenaar het leer voor zijn voet en ook dit schot was niet te keren, 40. In de 36e mi nuut was het De Bourgraaf die 50 maakte. Een overwinning die volkomen verdiend was. Het was niet de eerste nederlaag die dag voor St.-Maartens- dijk, want de junioren van Wemeldinge wonnen eveneens en wel met 31. Het tweede elftal kwam eveneens uit tegen St.-Maartensdijk II en ook dit elftal liet St.-Maartensdijk naar de kleedka mer gaan met een nederlaag, n.l. 32. Zaterdag a.s. speelt Wemeldinge een wedstrijd tegen Yerseke III. Vergadering Plattelandsvrouwen. De afd. Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen hield dezer da gen haar maandelijkse bijeenkomst. Als spreekster was aanwezig mej. Osse- waarde, lerares bij de Voorlichting ten Plattelande. Zij had als onderwerp „Gra tie en Charme". Dit echt vrouwelijke onderwerp boeide de dames uitermate, hetgeen te merken was aan de leven dige discussie die er op volgde. Mej. J. Dekker was de tolk van alle aanwezi gen toen zij mej. Ossewaarde dank bracht voor haar leerzame toespraak. Kleuters op reis. De kleuters van de hoogste klas gin gen dezer dagen voor het eerst van hun leven op een schoolreis. Deze voerde hen naar Roosendaal, waar de speeltuin „Vrouwenhof" werd bezocht. Onder lei ding van hun onderwijzeressen en de da mes van de oudercommissie beleefden de kinderen veel plezier in datgene wat een speeltuin kan geven. Geslaagd en gefeliciteerd. Voor het diploma jeugdsportleider van K.N.V.B. en N.K.S., dat te Goes werd afgenomen, slaagde onze dorps genoot dhr. J. H. Meyaard, lid der v.v. Wemeldinge. Voor het eindexamen Gymnasium slaagde mej. C. J. Boey. Aan haar werd tevens het getuigschrift Beta uitgereikt. Voor het mulo- en middenstandsexa men slaagden mej. A. J. Karelse en de heren A. A. Glerum, H. Schouwenaar, L. de Best, L. J. Wabeke en J. Louwe- rens. Voor het mulodiploma A mej. F. D. M. Manneke. Mijn op strandje gevonden. Deze week hebben steenzetters üp het strandje alian de Nieuwendijk een sper- mijn gevonden met een doorsnee van ongeveer 55 centimeter. De mijn, die vermoedelijk nog dateert uit de eerste wereldoorlog, is indertijd waarschijnlijk gebruikt voor de afsluiting van de zee gaten. Van de destijds losgeslagen mij nen zijn er verschillende verzand- Nu echter door afsluiting van zeegaten het stroombeeld gaat verlopen, schuren de ze verzande mijnen weer bloot. Leden van de Mijnopruimingsdienst uit Vlis- singen haalden de mijn op om hem naar Oranjezon te brengen voor ontploffing. Boerenleenbank. Bij de Coöp. Boerenleenbank Wemel dinge werd in dé maand juni aan spaar gelden gestort tot een bedrag van 68.370,96 en terugbetaald 77.911,44. Het saldo aan het eind der maand be droeg 3.720.577,40. Er werden 7 nieu we boekjes uitgereikt. Kampweek schipperskinderen. Ongeveer 500 schipperskinderen kam peerden in de bossen bij Hattem. Ook de Wemeldingse schipperskinderen wa ren van de partij. De hele kampweek was één groot prachtig spel. Eenlspel van deze tijd, dat de werkelijkheid dicht benaderde. Op Kaap Karneval, het kam peerterrein, stond een grote maanraket opgesteld, die met hulp van de kinde ren gelanceerd is. De astronaut is de volgende avond met gejuich door de kinderen begroet. De hele week gold te vens als kampeerwedstrijd. Voor ieder onderdeel, zoals koken, netheid, mar cheren en diverse takken van sport werden punten gegeven. Vorig jaar be haalden de „Kreeften" het wisselbord voor Zeeland. Nu waren het de „Krab ben", die dit weer naar Wemeldinge brachten. Ze presteerden het zelfs om Mulo-examens. De volgende leerlingen van de ulo school alhier behaalden met mulodiplo ma A middenstandsdiploma: Mej. W. van Koeveringe en M. Houtman, Scho- re; mej. S. Meyer, Rilland; P. van Iwaarde, F. Impens en L. van de Parel te Kruiningen. Voor het mulodiploma A: mej. C. Imanse, Rilland. Zangconcours. Zaterdag werd in Ons Dorpshuis, on der auspiciën van het district Zeeland van de Federatie van Nederlandse Zan gersbonden, het Zeeuwse zangconcours en zangfestival gehouden. Aan het con cours werd door 8 zangkoren deelgeno men, terwijl het festival door 3 koren was bezet. De uitslagen van het con cours waren als volgt: Ere-afdeling: Crescendo, Kruiningen, 128 pnt., le prijs; Ned. Herv. Kerkkoor, Axel, 122 pnt., le prijs; Zanglust, Kou- dekerke, 122 pnt., le prijs. Superieure afdeling: V.Z.O.S., Sint- Maartensdijk, 116 pnt., le prijs; Man nenkoor Z. en V., Kapelle, 123 pnt. le prijs, Afd. Uitmuntendheid: Excelsior, Yer seke, 113 pnt., le prijs. le afd. gem. koren: Zanglust, Wil- helminadorp, 106 pnt., 2e prijs. le afd. dameskoren: Zanglust, IJzen- dijke, 106 pnt., 2e prijs. 2e afd. dameskoren: Con Amore, O. en W. Souburg, 98 pnt., 2e prijs. De zangvereniging Crescendo alhier behaalde het hoogst aantal punten waardoor zij in het bezit kwam van de wisselbeker. Voorwaar een mooie pres tatie. Op reis. Dat de leden van de Ned. Chr. Bouw arbeiders Bond niet alleen contributie betalen voor de bond, bleek wel uit het feit dat zaterdag voor sterk gereduceer de prijs een reis kon worden ondernomen waarbij ook de vrouwen van de partij waren. De reis ging ditmaal naar Zuid- Limburg. Valkenburg, Vaals en Klein Zwitserland was het doel. Dat deze reis aan de verwachtingen heeft beantwoord, mede dank zij het mooie weer, blijkt uit de uitlatingen van hen die deze hebben meegemaakt. Voldaan arriveerde men 's avonds 11 uur weer op de Markt en was deze goed geslaagde reis ten einde. Plattelandsvrouwen op excursie. Een vijftigtal leden van de Platte landsvrouwen maakten een reis naar een koffie- en theefabriek te Rotter dam, waar zij onder deskundige leiding een kijkje konden nemen. Voorts de Al- blasserwaard in de z.g. „Molentocht" via de nieuwe brug bij Gorkum, Bra bant in langs Heusden, de Langstraat door tot 's-Hertogenbosch. Daar werd gelegenheid gegeven de katedrale ba- seliek St. Jan te bezichtigen, waar ver scheidene dames gehoor aan gaven. Het traditionele winkelen werd natuurlijk niet vergeten. In Vught werd de warme maaltijd genuttigd. Op de terugtocht werd te Tilburg in het St. Elizabeth- ziekenhuis een lid van de afdeling be zocht door een paar bestuursleden en namens allen een attentie aangeboden. Vol indrukken van de mooie tocht kwa men de reizigsters omstreeks 11 uur thuis. Toegelaten tot Chr. Lyceum. Tot de eerste klas van het Chr. Ly ceum voor Zeeland te Goes, zijn na het met goed gevolg afleggen van het toe latingsexamen, toegelaten: Bea Alle- wijn, Jeannette de Braai, Atie Maar- tense en Tinneke Minnaar uit Kruinin gen, Janny Lavooy uit Hansweert en Kees Kole uit Vlake, allen leerlingen van de school met de Bijbel alhier. Openbare uloschool. Maandagmiddag j.l. hebben leraren en leerlingen van de openbare uloschool alhier in de gymnastiekzaal officieel af scheid genomen van dhr. Schrijver, die in totaal 16 jaar als onderwijzer in Kruiningen heeft gestaan en nu in Goes benoemd is. De burgemeester,«dhr. ,A. Schipper, het hoofd der' school en de voorzitter der oudercommissie, dhr. Van de Berg, spraken waarderende woorden en betuigden hun spijt, dat dhr. Schrij ver Kruiningen ging verlaten. Dhr. en mevr. Schrijver werden geschenken aan geboden namens de gemeente, de leer lingen, de ouders en het personeel Van de school. Tevens werd dank gebracht aan mej. T. van Nieuwenhuizen en aan dhr. Van Hensbergen, die een jaar lang het onderwijs in de lichamelijke oefe ningen hadden waargenomen voor dhr. Speelman, die na de zomervakantie weer op de school terugkeert. Voetbal. Vorige week zaterdag speelde een jeugdelftal van de v.v. „Kruiningen" te gen een jeugdelftal van „Kloetinge" op het sporterrein alhier. Kruiningen won de ontmoeting met 76. Het derde elf tal, dat eveneens op eigen terrein de strijd aanbond tegen Waarde II, zege vierde met 43. Voor dit weekeinde worden in het kader van de nederlaag wedstrijden gespeeld: Kruiningen I Yerseke I en Kruiningen IIYerseke II Gymnastiek. Bij gunstig weer zal de gymnastiek vereniging K.W.V. zaterdagavond a.s. een demonstratie geven op de Markt, in samenwerking met de Kon. Harmonie E.M.M. Vooraf zal een kleine rondgang worden gemaakt door het dorp. Wedvluchten. Met 30 oude duiven werd door de P.V. „De Vrijheidsduif" deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Ruffec, af stand 667 km. De uitslag hiervan Was: 1 M. Eckhardt; 2 J. Schrier; 3 M. Po- ley; 4 C. van Koeveringe; 5 A. Boone; 6 J. Oele Jzn.7 K. Tjarks; 8 Joh. Meijer. Ook werd de eerste vlucht voor jonge duiven gehouden vanuit Moescroen. De uitslag was hier: 1, 4, 11, 12, 34 J. Oele Jzn.; 2, 5, 6, 8, 37 P. Kakebeeke; 3, 14, 24, 25, 29, 30, 31, 54, 58, 59 J. Voois; 7 J. van Iwaarden; 9, 53, 77, 78, 78 H. Po- ley; 10, 16, 28, 42, 57, 63, 64 W. van Velzen; 13, 38, 62, 75 J. Waverijn; 15, 21, 56 Steenpoorte-Buijze; 17, 19, 19, 47 Joh. Meijer; 20, 48, 51, 61, 65, 68 J. Kosten; 22, 39, 46, 70, 71, 76 J. Krom- been; 23, 33, 40, 49, 66, 72 G. de Brui ne; 26 M. Stroosnijder; 27, 35 J. Stroo- snijder; 32, 55 M. Blok; 36 J. Schrier; 41, 44 A. Kole; 43, 60 J. J. Oele; 45, 50 C. van Koeveringe; 52, 73 C. van Paas- schen; 67 H. van Koeveringe; 69 H. Dek; 74 M. Kole. Geslaagd. Op de Bredase kook-, huishoud- en industrieschool is het diploma huishoud kundige voor inrichtingen uitgereikt aan mej. L. F. Meijaard. Wie? Welke jeugdige persoon ziet kans de unieke prestatie die Kobus Stroosnijder zondag heeft geleverd, na te doen? Deze 14-jarige knaap heeft het gepresteerd om de door de gymnastiekvereniging „Achilles" te Middelburg georganiseer de 55 km wandeltocht uit te lopen op een wijze die rasechte wandelaars zou doen watertanden. Geheel fit, zonder blaren of andere bngemakken bereikte hij de finish. Overplaatsing. Met ingang van 1 augustus a.s. is dhr. N. van Ingen, hoofdassistent der I. A., in de funktie van hoofdassis- tent-dienstgeleider overgeplaatst naar Haarlem. Deze overplaatsing betekent een gevoelig verlies voor de voetbal vereniging Hansw. Boys. Reeds lang is dhr. Van Ingen actief lid van deze ver eniging en de laatste jaren bekleedde hij de funktie van voorzitter. Ook mevr. Van Ingen droeg haar steentje bij tot het heil van Hansweertse Boys. Zij zorgde er n.l. voor dat de voetbalpool- gelden werden geïncasseerd. Wij wen sen de familie Van Ingen het beste toe in hun nieuwe woonplaats en hopen voor de Boys dat hun plaatsen in het verenigingsleven op dezelfde energieke wijze zullen worden behartigd. Voetbal. Zondag heeft het eerste elftal van „Hansweertse Boys" weer een oefen wedstrijd gespeeld, ditmaal de uitwed strijd tegen de 4e klasser „Yerseke". Een mat spelend Boys-team wist Yer seke een gelijk spel af te dwingen, 3-3. Geslaagd. Dhr. K. L. Westdijk slaagde onlangs voor het diploma gemeente-administra tie I. Het examen werd in Den Haag afgenomen. Aanvoer uien. Deze week is er weer enige activiteit van coasters geweest aan de loswal, hoewel in zeer geringe mate. Ditmaal werden door twee coasters uien aange voerd. De „Deo Gloria" (498 brt) kwam met een lading uien uit Cassablanca. De „Wika" (200 brt) had naast een la ding Marokkaanse uien ook nog Egyp tische geladen. Visconcours. De Hansweertse hengelsoprtvereni- ging „De Pilk" hield zondagmiddag een hengelwedstrijd in het kanaal door Zuid- Beveland. Dit was het eerste concours van dit seizoen. Dit jaar zullen er nog drie gehouden worden, waarvan twee in de Schelde. Er deden 37 hengelaars aan mee, welke tijdens de wedstrijd het res pectabele aantal van zegge en schrijve twee vissen vingen. De wedstrijdleider had zodoende een rustige middag. Er waren drie prijzen beschikbaar gesteld. Dhr. J. de Klerk ging er met de eerste prijs, een zeemolen, vandoor. Zijn vangst bestond uit een paling van 150 gram. De tweede prijs, een werphengel, werd gewonnen door de 10-jarige P. v. d. Borgt. Deze jonge visser ving een nog jonger botje, onder de maat, hetwelk weldra weer in de diepte verdween. De derde prijs kon dus niet uitgereikt wor den. Ondanks de slechte vangst was de stemming opperbest. Zonnebril en Verrekijker maken Uw vakantie rijker Ruime keuze zonnebrillen o.a. Polaroid en verrekijkers bij Kapall» Z.-B. Tel. 01102,223 4 Overal aan buis te ontbieden twee avondwedstrijden gespeeld. Het deed het al niet veel beter door van „Togo II" en „Togo IV" resp.- met 53 en 54 te verliezen. Tot slot verloren ook de aspiranten van „Blauw Wit B" met liefst 60. Zeilwedstrijd. Drie Antwerpse jachtclubs organiseer den zaterdag een wedstrijd vanuit Ant werpen met als bestemming en finish Hansweert. Des avonds gebruikten de deelnemers en genodigden een diner in de zaal „Zeelandia", waarna de avond in een gezellig samenzijn werd voort gezet. De prijswinnaar ontving uit han den van de Belgische consul, Drs. F. V. de Grooff, een medaille. De volgende dag werd er, wederom in wedstrijd verband, koers gezet naar de sinjoren stad. Restauratie Ned. Herv. kerk. Nog steeds komen er giften binnen voor de restauratie der Ned. Herv. kerk. Niet alleen van Hansweertse inwoners, maar ook van mensen „van buiten". Was de stand op vrijdag 22 juni 4.580 gulden, nu is reeds de 5.000,over schreden. Een zesde deel is dus „bin nen". Reis ouden van dagen. A.s. maandag zullen de ouden van dagen weer op stap gaan. Met personen auto's, gratis door particulieren be schikbaar gesteld, en autobussen, zal de reis ondernomen worden. Het reisdoel zal zijn: Noord-Beveland en Walcheren. Opbrengst collecte. De vorige week gehouden Anjercol lecte, die gehouden werd met medewer king van de muziekvereniging „Rillan- dia" (gecollecteerd werd tijdens een mu zikale omgang) heeft 180,82 opge bracht. Geslaagd. Geslaagd voor het mulodiploma de dames C. M. Imanse en A. F. M. Meijer. Geslaagd voor het toelatingsexamen Chr. Lyceum te Goes Els van Beukering en Arend van de Marei. Kerknieuws. Kand. Harinck te Goes heeft bedankt voor het beroep naar de Geref. Gemeen te alhier. Duivensoprt. De duivenclub „De Luchtpost" nam deel aan de wedvlucht uit St. Denis, af stand 305 km. De uitslag was: 1 en 2 M. Sentse; 3, 6 en 8 C. Coremans; 4 A. van Overmaire; 5 en 9 S. J. Prevo; 7 Jac. van Stel. Uitslag van Orleans, afstand 423 km: 1 en 3 M. Sentse; 2 C. Coremans; 4 Jac. van Stel; 5 J. B. Polderman. De damesprijs werd gewonnen door M. Sentse met de derde prijs. Zagerspitter vermist. Van zondag- op maandagnacht is ter hoogte van de visserijpercelen bij de Hogerwaardpolder zekere Kees Wielema- ker uit Goes, die met enige kameraden bezig was zagers te spitten, vermist. Om half twee waren ze hun werkzaam heden begonnen; om 4 uur moesten ze wegens opkomend water hun werk sta ken. Toen was Wielemaker niet te vin den. De overgebleven spitters dachten, dat hij misschien al naar de dijk was gegaan, maar dat was niet het geval. Vermoed wordt, dat hij bij opkomend water is verdronken. Geslaagd voor Mulo-examen. Mej. Corrie Griep Jd. slaagde te Bre da voor het Mulodiploma A en B middenstandsexamen. Beroep Geref. Gemeente. Kand. Suyker uit Bergambacht, die een beroep heeft ontvangen van de Ge ref. Gemeentealhier, heeft dit beroep aangenomen, zodat aan een lange pe riode zonder predikant nu spoedig een einde komt. Reis ouden van dagen. De ouden van dagen kregen ook dit jaar weer hun reisje aangeboden. Dit maal wks het, de 30e keer dat ze op reis gingen. Dhr. Weststrate heeft al die jaren zitting gehad in het comité. Een welverdiende hulde viel hem ten deel op Bosbad Hoeven in Brabant waar de reis onderbroken was nadat Baarle-Nassau bezocht was. Namens de bej aardei), werd het woord gevoerd door dhr. Van Barên, die de huidige voor zitter warme woorden van dank toe sprak. 'Ondanks het slechte weer een mooie reis voor onze oudjes. Voetbal. Op eigen veld speelden de twee se- norenelftallen zaterdagmiddag vriend schappelijke wedstrijden tegen Nieuw- dorp I en II. De ontmoeting tussen de reserve-elftallen leverde een overwin ning van 5-3 op voor Kapelle II. De wedstrijd tussen de eerste elftallen ein digde in een gelijk spel (44). Op reis. De leerlingéTi van de laagste klassen van de openbare lagere school te Ka pelle maakten vrijdag onder leiding van het onderwijzend personeel hun jaar lijks uitstapje. Het reisje ging via de twee Deltadammen die bezichtigd werden naar de Oostkapelse bossen, waar een wijle werd vertoefd. Langs „Westhove" ging het vervolgens naar Domburg, waar een speeltuin werd be zocht. Het weer gunde ook nog een be zoek aan het strand, waar de tijd werd gedood met spelletjes. Na een rondrit over het eiland werd tenslotte Minia- tuur-Walcheren bezocht, waarna het weer op huis af ging. Benoeming. Met ingang van 1 september a.s. is tot onderwijzeres aan de o.l. school te Kapelle benoemd mej. E. W. Hoogstra- te uit Goes. Ze zal de plaats voor de klas innemen van mevr. M. Maliepaard- Ganseman, die per gelijke datum ont slag is verleend. Rijkspostspaarbank. Gedurende de maand juni werden er bij het kantoor van de rijkspostspaar bank te Kapelle 130 inleggingen gedaan tot een bedrag van 16.572,13. Het aantal terugbetalingen bedroeg 41 tot een totaal van 13.113,92. Er werden drie nieuwe rekeninghouders ingeschreven. Verkeersongelukken. Bij het tijdelijk voor uitvoerende wer ken geplaatste stoplicht op de rijksweg onder Schore, hebben zich het afgelopen weekend weer twee verkeersongelukken voorgedaan. Zaterdagavond reed de scooterberijder R. F. uit Monschau te gen een-voor hem in de file rijdende en voor het verkeerslicht stoppende per sonenauto, bestuurd door A. M. v. S. uit Tholen op. Dat kwam doordat de scooterberijder wilde passeren en daar bij klem werd gereden door de Belgi sche automobilist V. P. uit Antwerpen, die eveneens wilde passeren maar dit niet meer kon vanwege tegemoet ko mend verkeer. Materiële schade was het gevolg. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. Op dezelfde plaats had zondagmorgen een ketting botsing plaats. Terwijl enkele auto's voor het verkeerslicht stonden te wach ten, reed C. L. uit Bergen op Zoom met zijn auto tegen A. L. P. V. uit Wilrijk (B.) op. De Belg botste daarbij op de voor hem staande C. K. H. uit Amers foort, die op zijn beurt weer op zijn voorganger, M. H. N. uit Deurne (B.) schoot. Ook hier was er aanzienlijke materiële schade. Gevonden voorwerpen. Bij de rijkspolitie te Kapelle werd de afgelopen maand aangifte gedaan van de volgende gevonden voorwerpen, waarover ook inlichtingen zijn te ver krijgen. Dit zijn: sjaal, kampeerlaken, trui en actentas, twee kinderjasjes, twee portemonnaie's (een met inhoud) en een zakmesje met kettinkje. Zilveren priesterfeest. Verleden week zondag herdacht pas toor Simons, wonende te Francheville (Frankrijk) zijn zilveren priesterfeest. Van de zijde van de Hansweertse inwo ners mocht pastoor Simons niet over belangstelling klagen: velen kwamen de oud-dorpsgenoot die dag feliciteren. Concert. Zaterdagavond gaven de Kon. harmo nie „Scheldegalm" en de muziek- en ac cordeonvereniging „Polyhymnia" een concert op de muziektent. De belang stelling voor dit concert was niet over weldigend. Korfbal. Zaterdag ging het eerste twaalftal van de korfbalvereniging „Zeelandia" op reis naar Krabbendijke om tegen „Vios" te spelen. De gastheren wisten deze wedstrijd te winnen met 53. Het tweede twaalftal heeft verleden week Wie en wat er reisde. De tijd van de dagtochtjes in vereni gingsverband is wel inzonderheid deze tijd. De buurtverenigingen Havenstraat en Weelweg reisden per toeringcar naar Luchenburg (België). De leerlingen van de o.l. school maakten een tweedaagse tocht naar Domburg, waar ze over nachtten in eeh jeugdherberg. Ze kwa men in een opgewekte stemming huis waarts. Tegelijkertijd maakten de ouden van dagen hun jaarlijkse dagtocht. De reis bracht hen met particuliere auto's via Yerseke, Wemeldinge, Kattendijke, Wilhelminadorp, de gemeenten op Nrd.- Beveland, Veere, en de Walcherse ge meenten weer op huis aan. De leden van de zangvereniging van de Geref. Gemeente maakten een dagtocht naar Valkenburg. Ook nog waren op stap, ieder naar een der mooie plaatsen in ons eigen land, de leden van de Herv. Vrouwenvereniging, leden van de N.C. V.B. en leden van de Bond van Platte landsvrouwen. Plotseling sterfgeval. Nadat zondag dhr. L. J. van Fraas- sen, als diaken, de kerkdiensten had meegemaakt en zelfs de bijbellezing had verzorgd in de kerk der Geref. Gem., werd hij bij het naar huis gaan onwel. In de loop van de avond overleed hij vrij plotseling. In de gemeente gaf dit een grote verslagenheid. Hij bereikte de leeftijd van 44 jaar en laat een vrouw en drie dochtertjes na. Van 5—12 juli 1962 YERSEKE. Geboren: Maatje Cornelia, dv. Cornelis de Jonge en Josina Geer- truida Dijkwel; Jannetje Maria, dv. Christiaan ^tarinus van Hekke en Cor nelia Pieternella de Wee; Norbertus Johannes Maria, zv. Cornelis Adriaan Rijk en Jozina Priem. Overleden; Cornelia Sandee, 86 j., wed. van Johannes Snoep. Gehuwd: Johan Adri Verwijs, 23 j. en Nily Hendrika Willemsen, 22 j. Huw.aangifte: Gerard Beneden, 27 j. en Dina Catharina Jannetje de Groene, 21 j. ite Wemeldinge; Jan Jacobus Feij- tel, 24 j. te Wemeldinge en Maria Mag- dalena Steketee, ,23 j.; Willem de Win ter, 22 j. en Adriana Maria Francina Pekaar, 23 j. Van 4—11 juli 1962 WEMELDINGE. Geboren: Anna, dv. Antonie van Harten en Geertje Wiers- ma; Jannetje Ida, dv. Foort Hamelink en Anna Weststrate. Gehuwd: Hendrik Mattheus Oudeman, 25 j. en Dingena Maria Vleugel, 20 j. Overleden: Adriana Pieternella Lief broer, 63 j., echtgen. van Johannis Hoo- gerheide; Maria Cuveljé, 56 j., echtgen. van Jacobus Bredouw. Van 5—11 juli 1962 KRUININGEN. Geboren: Jacob Adri aan, zv. Adriaan Jansen en Barendina Jacomina Westveer; Danker Adriaan, zv. Adriaan Jansen en Barendina Ja comina Westveer; Judith, dvi. Marinus Nieuwenhuize en Maria Cornelia van Boven; Volkert Franpois, zv. Volkert Jan de Vries en Engelina Majia Bauer. Over de maand juni 1962 RILLAND-BATH. Geboren: Marinus, zv. Johannes Hendrik Cloots en Jo hanna Catharina Jacoba Groffen; Adri ana Kaatje, dv. Hubrecht Marinus de Leeuw en Janna Buteijn; Rinze Corne lis, zvj Cornelis Rinze Koopal en Wil- helmina Antoinetta Simonis; Pieter Cor nelis, zv. Jacobus de Goffau en Elisa beth Weststrate; Peter, zv. Piet Samuel Leendert de Vries en Cornelia Johanna Landa; Cornelia Adriana, dv. Cornelius Ludovicus van Hoof en Cornelia Adri ana Vis; Arjen Jaspert, zv. Adriaan Jaspert Schuit en Sieuwke IJbeltje Wil- lekes. Huw.aangifte: Johannes Jacobus de Jonge, 25 j. te Rotterdam en Jozina Maria Walraven, 24 j. Overleden: Steven Stevense, 90 j., wednr. van Christina Levien; Wilhelmi- na Taillie, 79 j., wed. van Dingenis van den Boomgaard.

Scheldebode | 1962 | | pagina 2