E. Boone I lijst 4 h blak -Hollytuood P. RUISSEN Restaurant voor vrouwen P. Paauwe Robin MUTSENDOZEN Van der Peyl Koopt nu ZWALUW ondergoed DAMESONDERGOED maat 38 75 en 135 is 2,10 per stel 40 80 en 145 is 2,25 42 80 en 150 is 2,30 44 85 en 155 is 2,40 46 90 en 160 is 2,50 HEREN EN JONGENSONDERGOED 1 99 en 120 is 2,19 per stel 2 110 en 125 is 2,35 3 115 en 130 is 2,45 4 125 en 160 is 2,85 5 145 en 180 is 3,25 6 160 en 190 is 3,50 7 170 en 210 is 3,80 THEEDOEKEN Jorzo succes droger 0,95 Sneldroger 1,49 DDDDD Theedoeken 1,55 Rotanstoel 15,95 Rotantafel 14,50 en 19,75 Ligstoelen 12,25 en 16,45 Plastic broeken 0,95 STEMT DE MAN DIE PRATEN KAN De man van de toekomst KORTE GOLFJES c en zonen Inplaats van kaarten KEES BOUDEUNG en MAATJE HOOG STRATE geven U, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van him voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op dinsdag 29 juni a.s. 's namiddags 2.30 uur ten gemeente huize te Yerseke Kerkelijke inzegening om 3 uur door de Weleerw. Heer Ds. D. de Jonge in de kerk der Vrije Evang. Gemeente te Yerseke Kruiningen Burg. Elenbaasstraat 24 Yerseke, Steeweg 4 mei 1962 Toekomstig adres: Hotel „De Uitkijk" te Kruiningen Voor de vele belangstelling en goede wensen, die wfl bij de heropening van onze winkel ontvangen hebben, zeggen wij bij deze onze hartelijke dank. In het bij zonder aan de burgemeester met gemeentebestuur van Wemeldinge, alsook bestuur en leden van O.K.K. met drumband. Fam. H. DE RIJKE Wemeldinge Dorpsstraat 70 Woensdag 30 mei a.s. hopen onze geliefde ouders, behuwd- en overgrootouders J. Harthoorn en i. Harthoorn-v. d. Kreke hun 50-jarige huwe lijksdag te gedenken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is ons aller wens Yerseke, mei '62 Irenestraat 16 Gelegenheid tot feliciteren van 3.30-5.30 uur in het jeugdgebouw „De Haven" Op zondag 27 mei '62 hopen onze ouders Abraham Gerritse en Suzanna Gerritse- Hoekman hun 25-jarig huwelijks feest te herdenken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun kinderen Bram en verloofde Andries Receptie maandag 28 mei van 19.30 21 uur in het Dorpshuis te Kruiningen. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond bij het zo tragisch overlijden van onze geliefde zoon, broeder en zwager Anthonij Dronkers betuigen wij onze hartelijke dank Uit aller naam, J. Dronkers YERSEKE, mei 1962 Paardenmarkt, Yerseke uit voorraad leverbaar Kruiningen Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling en gelukwensen bij ons 45-jarig huwelijk ondervonden op 19 mei j.l. C. van Oost J. E. van Oost-Mieras YERSEKE, mei 1962 Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond bij het overlijden van onze geliefde man, vader, behuwd- en groot vader Adriaan Lamper betuigen wij onze hartelijke dank. Inzonderheid aan Dr. Polderman en Dr. Ampt voor de geneeskundige behandeling en Zuster Noordhoek voor de liefderijke verpleging Uit aller naam, Wed. J. Lamper-Koster YERSEKE, mei 1962 TELEFOON 356 - WEMELDINGE WIJ VERZORGEN UW GEHELE WONINGINRICHTING 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,by vooruitbetaling Inzenden: nlteriyk tot woensdagmiddag 12 nor Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,26 extra Klein-offsetwerk in onberis pelijke uitvoering levert: Klein-offsetdrukkerij J. A. Weststrate, Rouaanse Kaai 21, Middelburg, tel. (01180) 2453. Witte Terlenka rokjes ge combineerd met een leuk truitje of mooie nylon swea ter in moderne kleuren, is de ideale dracht voor uw kleintje. Gemakkelijk in het dragen en gemakelijk in de was. Koop in de zaak met de grootste sortering, koop voordeliger uw kinderkle ding bg v. IJsseldijk-Snoep. Te koop: Eikenh. uittrek- tafel en pluche tafelkleed (desso). - Meulemeesterstr. 14, Yerseke. Te koop: Prima kinderrij wiel. Moet weg. - Dam 4, Yerseke. Heden vrijdag en zaterdag meisjes- en jongenshemdjes slechts 98 cent. J. de Neef, Tel. 416, Wemeldinge. Koop in nylons geen rom mel, het is alles te veel wat u er voor uitgeeft. Goede nylons behoeven niet duur te zijn. Tricotbest brengt u al prima nylons met dubbel boord en volledige garantie. En de prijs Twee paar voor 2,25! Alleenverkoop Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. U kunt voordelig slagen met uw uurwerken. Wij le veren onder volle garantie. Voor uw oude worden goe de prijzen betaald. M. Wes- dorp, Gr. v. Zoelenstraat 12, Yerseke. In verlichting hebben wg steeds iets nieuws. Loopt u even binnen en zie onze collectie. - Hovestadt De Jonge. Wemeldingse kiezers, doet een goede daad, stemt een winkelier in de Raad! Een warm Shetland vest of moderne Shetland V-hals trui kunt u met dit gure weer niet missen. Wg heb ben mooie Shetland vesten v.a. 19,95, V-hals truien v.a. 24,75. Van IJsseldijk- Snoep. KoopjeEen demonstratie vol-automatische wasmachi ne, geschikt voor aanslui ting op gasgeyser. Nu 750,Hovestadt De Jonge. Prullebakken in diverse uit voeringen, carton, metaal, plastic en fiber. - Boek handel van der Peyl. Een goede winkelier, hoe raar!! Stemt Gerard Schou- wenaar. Maar is hij werke lijk safe, dan stemt hg op De Neef!! Neem voor de zondag een fijne Weener diepvries room cake, gevuld met verse slagroom, van 1,65 voor 1,48. - „De Spar", Lepel straat, Yerseke. Weer voorradig: Nieuwe blanke zoute vis. „De Spar", Lepelstraat, Yerseke Vrijdag en zaterdag Egyp tische nieuwe aardappelen 2% kg voor 59 ct. - „De Spar", Lepelstraat, Yerseke i Divina geurdouche voor heel uw lichaam. Een kneepje in de verstuiver omringt u van top tot teen met een heerlijke nevel en maakt u geurig fris als na een had: de héle dag! - Drog. Fa. O. Koster. UJw vakantiekiekjes in eet) foto-album uit onze collec tie. Grote en kleine albums iin eenvoudige en luxe uit voering. - Boekhandel van disr Peyl. Stemt woensdag weer op de Partg van de Arbeid. Alleen lgst 3, één hokje rood maken. Vierkleuren-ballpoints, spe ciaal iets voor scholieren, 4,95. - Boekhandel van der Peyl, Kruiningen. Wij ontvingen zojuist een nieuwe zending kinderdeken tjes en wagenplaids. Ook hierin hebben wij steeds het nieuwste en altgd iets aparts. In molton, wol en dralon. En bekijkt u gelijk eens de prachtige wieg- en wagengamituurtjes. Laken tjes en sloopjes, fgn ge borduurd of met kantgar nering. Nergens zo'n grote keuze- Textielhandel Snoep-van Willigen. Zomerjaponnen en pakjes hebben wij in vele prgs- klassen. Wij kunnen niet al les etaleren, loop daarom eens binnen, het verplicht u tot niets. Wij geven u gaar ne alle gewenste inlichtin gen. Koop uw confectie bij Van IJsseldijk-Snoep. Zojuist binnengekomen mooie boodschappentassen voor slechts 5,95. Spaan se korfjes enz. - Boogerts Geschenkenhuis, Tel. 482, Kruiningen. Laat al uw kleding reinigen door Quick Shop. De éne morgen voor half tien ge bracht, de andere morgen terug! Ook u zult verrukt zijn over het resultaat, zo keurig ziet alles er uit! Ook vitrage! De reclame-aanbie ding van 3 stuks reinigen, 2 stuks betalen, geldt nog tot 31 mei. Depöt voor Yer seke: Textielhandel Snoep- van Willigen. Elbeo kousen dragen is voordeliger lopen. Koop ze eens een keer, en ook u wordt een onzer vaste klan ten. Denk aan de gratis kousen op de kousenkaart. Van IJsseldgk-Snoep. Bezoekt onze kampeerten- tenshow 500 m te Roosen daal, Rondweg. Gehele zo mer geopend, ook zondags. Alle Governor en Walker tenten in vooraad. - Sport- huis Antoine, Roosendaad, tel. (01650) 4318, 3516, 5842 Deze week speciale aan- bieding in jongensbroeken. Spotgoedkoop! Maat 3 sl. 3,85. Maat 16, grootste jongensmaat, slechts 7,50. Stevige kleurechte katoenen jeans. Keurig model. Prima pasvorm. In 14 maten voor radig. Zolang de voorraad strekt. Tóch nog gratis spaarzegels! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Als U 't nog niet wist, U slaagt bij ons beslist. Juweeltjes van meubels, gemaakt van prachtig hout, vlotte modellen die sfeer in Uw huis brengen. U kunt ze bij ons zien. Wij hebben steeds de nieuwste kamers en losse meubelen. Uw kamer krijgt een vriendelijk aanzien, door dit te kom- bineren met vast tapijt, zoals heugafelt, tredfort e.d. U beeft verder keus uit de mooiste woning textiel passend bij al Uw meubelen en vaste tapijten. Cellofaan a<an vellen, rol len en zakken. Dlepvries- cellofaan. Plastlczakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Biedt zich aan: Werkman. Damstraat 94, Yerseke. Te koop: Zware locomotief met wissels, kruising, rails enz. Te bevr. Rijksweg 35, Kruiningen. Wemeldingse middenstan ders weest paraat: Stemt een van uw collega's in de Raad! Deze week mooie vlekvrge lepeltjes. Gebakvorkjes. Weer goedkope kop en scho tels. Ontbgtbordjes. Bij H. Ggssel, Wemeldinge. Te koop: Dressoir in goede staat, ongeveer 2 meter lang en prima haardkachel. Wilhelminastraat 68, We meldinge. Komt u eens kijken naar, onze prachtige collectie meisjeszomerjurkjes? Wg hebben ze in alle prgzen en kwaliteiten, maar stuk voor stuk is elk jurkje heel apart. De sortering is héél uitgebreid en de prijzen vallen bij ons altgd mee. Gratis spaarzegels! - Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Een druk op de knop van een Taft spuitbus en uw haar blijft zitten zoals u wilt, zelfs in regen en wind. Taft maakt uw haar niet hard, maar zacht, soepel en natuurlgk. - Drog. Fa. O. Koster. Een mooie laange pantalon is voor uw vrije tijd of a.s. vakantie onmisbaar. Voor radig in Helanca, terlenka en wol in moderne kleuren. Van IJsseldijk-Snoep. Petroleum schemerlampen, iets aparts. In verschillen de maten en prgzen. - Ho vestadt De Jonge. Geen zorgen meer over ny lons! Wij ontvingen nu vol op laddervrije nylons met en zonder naad in nieuwe modetinten. Gratis spaar zegels! Textielhandel Snoep- van Willigen. Vijf winkeliers op 2 lijsten, wees verstandig, kiest de wijsten! Sterke interlock jongens slipjes 87 ct. Herenmt. 1,45. Super wit geribde jongens slips 99 ct., herenmt. 1,30. Extra kwal. wit geribde slips en singlets 1,90. Lange h. interlock onderbr. en hemden met 34 mouw 2,65. Nout Sinke, Yerseke. Ontvangen: Zeer mooie et sen van de Ned. Herv. kerk 4,50. Originele aquarellen 5,50. Handbeschilderde te gels 3,95. - P. Huijsse, Yerseke. Op uw zomerjurken staan heel erg leuk onze nieuwste schelpencolliers. Zeer mooi uitgevoerd, vanaf 1,75. - P. Huijsse, Yerseke. Een ruime keuze voor de baby hebben wg in pakjes, overgooiers, jurkjes, vest jes, truitjes, zowel open als gesloten modellen. Teddy luiers, onderleggers, trap pelzakken, comodedekentjes en schootkussens enz., alles aan voordelige prijzen. A. C. Baay, B. Sinkelaan 15, Yerseke. Illlllll WONINGINRICHTERS SINDS IB90 KAPELLE - BIEZELINGE Prima meisjeslips met of zonder kantje '70 ct. dames- slips m. kant 1,18. Gekl. crêpe mousse slips 2,05. Charmeuse jupons m. kant 2,07. Charmeuse onderjur ken m. kant 3,97. - Nout Sinke, Yerseke. De D.O.T.-driekajit, de vin- gervaste ballpoint. U voelt het aan uw vingers! Boek handel van der Peyl, Krui ningen. Wij stemmen woensdag met elkaar nu op lijst 3, op C. Pekaarü j Wij ontvingen prachtige zo- merwol van Pinquin. Zeer geschikt voor open brei-j werk, in leuke kleuren voor- radig, met gratis breipatro- nen. - Van IJsseldyk-Snoep. U weet wel wie, één hokje rood op lijst 3! Er zijn veel soorten zelf- plakkend transparant kleef- band. Er is echter maar één Sellotape! - Boekhandel van der Peyl, Kruiningen. Weet wel wat u doet, lijst 3, dat is goed! Ontvangen: Een uitgebreide sortering van de nieuwste moderne knopen voor man tels, japonnen, blouses en blazers enz. (alsook voor herenkleding. Ritssluitingen, alle soorten schuin, boor- band, lint, elastiek en fes ton. Borduur- en naaizijde. Vlieseline, ook in wit en zwart. Ceintuurhand in 6 breedtes. Gekleurd garen, enz. - A. C. Baay, B. Sinke laan 15, Yerseke. Vrouwen van Yerseke, aan u is de daad: Stemt op lgst 3, Annie Oom in de raad. Neen, HETis door onvoorziene om standigheden nog niet geheel gereed Let echterop uw blad van volgendeweek Drukkerij F, van der Peyl, Kruiningen, Tel. 381 Rubber naamstempels, num mer- en prgsstempels, emaille- en plastic naam- en deurplaten levert U Boekhandel van der Peyl. WENST V een speciale plaats voor uw advertentie? Geef deze dan vroegtijdig aan ons op! door B. J. TEN WESEPE 12) Josien zei: „Een bioscoop, uitsluitend voor vrouwen". „Kletsika", antwoordde Frida en blies een rookwolk naar het plafond. „Dan heb je het zo aan de stok met de Bio scoopbond. Dat is even een machtig li chaam, een staat in de Staat. Die heeft veel te veel in de melk te brokken". „Nu ja, zoiets dan. Laten we onze weke hersens eens pijnigen. Wat drom mel, er moet toch iets uit de bus kun nen komen? We zouden een of andere tent moeten kunnen beginnen, die door ons vieren geëxploiteerd wordt en die verboden is voor mannen. Dus uitslui tend bestemd voor vrouwen". Frida keek wgsgerig. „Dan zou dat iets moeten zgn, dat gewoonlgk ook door mannen bezocht wordt, anders zou het geen zin hebben". Greet knikte. „Juist, daar zit iets in. Wel, wat is er zoal, dat gewoonlijk door mannen en vrouwen bezocht wordt?" „Onze cafetaria bijvoorbeeld", opper de Ans. Frida keek de spreekster knipperend met de ogen aan en ging plotseling recht zitten. „Daar zeg je zoiets, jongedame, een cafetaria voor vrouwen. Met een mooi, door onze Josien geschilderd bordje voor de ramen: voor mannen verboden. Zeg... dat idee is niet eens zo gek". Josien wuifde met de hand. „Ach, onzin. Bergen moeilgkheden, waar we nooit overheen komen. Een pand, diverse vestigingsvergunningen, een kapitaal aan geld voor de inrich ting, reclame, personeel, houdt er maar over op. En wou jij geld lenen voor zo'n experiment? Dan kom je toch in han den van de banken en die worden door mannen beheerd. Ga maar eens vertel len, dat je een cafetaria gaat beginnen, uitsluitend toegankelgk voor vrouwen. Ze lachen je vierkant in je gezicht uit en je krggt geen cent". Maar Frida antwoordde hardnekkig: „Toch zit er wel wat in. En moeilgk heden kunnen overwonnen worden. Wat die vestigingsvergunningen betreft, dat kan ik wel uitzoeken. En geld... wel, we hoeven het ook niet op stel en sprong te doen. We kunnen eerst een paar jaar hard sparen. Als je eenmaal wat geld hebt, kun je er ook bij lenen. En we behoeven toch niet zo heel groot te be ginnen? Het kan ook bescheiden. Ver draaid, als daar niet wat in zit". De anderen werden wat opmerkzamer. Maar Josien zag alleen maar de on mogelijkheid. „Kinderen, laten we ons niet blij ma ken met een dode mus. Als je een ca fetaria exploiteert, dan moet je eten kunnen koken en je moet verstand heb ben van dranken. Je moet ijs kunnen bereiden en je moet kunnen bedienen. En duizend en één andere dingen, waar wg niet de minste notitie van hebben. Kun jg patat bakken? En kip aan het spit braden? Wat weten wij, Greet uit gezonderd, van het huishouden af? La ten we ons niet wagen aan een ex periment, waarmee we geen schgn van kans hebben. De stad is bezaaid met cafetaria's en snackbars en weet ik veel, hoe die zaken allemaal heten. Dan gaan wg er nog één bg zetten, uitslui tend toegankelgk voor vrouwen. De hele stad lacht ons uit en wg gaan binnen een half jaar failliet. Lachen ze ons nog veel meer uit. Nee, als je niets be ters weet..." „Laten we eerst eens met het finan ciële gedeelte beginnen, kinders", ver volgde Frida onverstoorbaar. „Aangeno men, dat iedereen voorlopig bij zijn baas blijft, en we zuinig worden, wat be tekent: zo min mogelijk eten bij Piet Patat, maar zelf het een en ander klaar maken. Zo weinig mogelijk uitgaan, kortom: alle beslist niet noodzakelijke uitgaven vermijden. Wat zouden we dan kunnen besparen per maand?" De andere drie meisjes keken" elkan der even aan en dachten toen na. „Tja", zei Ans langzaam, „dat is niet zo een-twee-drie te zeggen. Maar, m'n salarisverhoging in aanmerking nemen de, kan ik wel een paar honderd gulden per maand opzij leggen". Frida knikte. „Ik geef natuurlijk zelf mgn studie eraan en ga ook verdienen. De liefde behoeft niet van één kant te komen. Goed, laten we eens aannemen, dat we botje bij botje gaan doen. We zijn met ons vieren en sparen per maand acht honderd gulden samen. Misschien meer, misschien minder. Maar laten we acht honderd als richtlgn nemen. Dat Is per jaar ca. tienduizend gulden en na twee jaar twintigduizend gulden plus wat rente. Met twintigduizend gulden kun je al heel wat bereiken, kinders". Josien schudde haar blonde hoofd. „Goed, dan hebben we over twee jaar twintigduizend gulden. Maar dan man keert ons nog de vakkennis, de ver gunningen, een huis, de installatie, de klanten..." Greet wendde zich tot Josien. „De vakkennis kunnen we aankweken in die twee jaren, zus. Laat ik beken nen, dat ik er wat voor ga voelen. Maar de vergunningen, hoe doen we dat? In ons gezegend land mag je niet eens vodden ophalen zonder vakdiploma, laat staan een cafetaria exploiteren". „Dat kan ik napluizen", meende Fri da. „En als er gestudeerd moet worden voor één of ander vakdiploma, dan ben ik bereid me daarvoor op te offeren". „En een huis?" Josien lachte laat dunkend. „Of wou je ergens op een plein een tent neerzetten?" Frida ging weer zitten. „Nu moet je niet zo recalcitrant zgn, zus. We beginnen met sparen. Dat is nummer één. Zonder geld bereik je niets, dat staat als een paal boven water, of je moet een eerste klas zwendelaar zijn, dan krgg je enige tonnen bankkrediet. Maar nette, degelgke, hardwerkende mensen, die geen sou hebben en aan kloppen om een lening, worden de woestgn ingestuurd. (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1962 | | pagina 6