BAAYENS Johannes Verschuure No. 2 van lijst 6 LIJST 5 SINKE J. C. DO Rodenstockbril YERSEKE SfMxScs%!^ WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT MOSSELKWEKERS STEM MET ONS VELE MOSSELKWEKERS RILLAND-BATH vólgende week is het weer zover; vergeet uw KING niet - 'WllBOEN KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELIN GE BELEEFD VERZOEK! Let woensdag a.s. goed op: er z\jn 6 lijsten met 47 kandidaten, doch er is maar één lijst 5, daarom verzoeken wij U beleefd: éérst kijken en dêm stemmen op no. 1 van De lyst van de Aifel-Rev. Partij Bij voorbaat dank Het Propaganda-comité Prijs in de voetbalpool. Wederom is te Yerseke een prijs in de voetbalpool gevallen. Een der deel nemers wist alle wedstrijden goed te voorspellen en zal daarvoor een flink bedrag in ontvangst mogen nemen. Ho- penlijk is dit voor velen aanleiding zich aan te melden als deelnemer aan de voetbalpool bij de heer J. Glerum, Oude Bogaert, Yerseke. Voetbal. Zaterdag speelde Yerseke III haar tweede bekerwedstrijd tegen Waarde en wist met moeite een 32 overwinning te behalen. Te Hansweert speelde Yer seke A een wedstrijd voor de na-compe- titie en boekte eveneens een 32 over winning. Een mooie revanche voor de laatste twee geleden nederlagen tegen deze tegenstander. Zaterdag speelt Yerseke III haar laat ste bekerwedstrijd tegen Kapelle aldaar. Wil Yerseke een kleine kans behouden op de eerste plaats in haar poule, dan moet er gewonnen worden. Korfbal. Volharding ging zaterdag op bezoek bij Vios II en won met 32. Dinsdag speelden de aspiranten tegen de Vios- aspiranten en verloren met 21. Zater dag a.s. gaat Volharding op bezoek bij Blauw-Wit te Kloetinge en spelen de aspiranten tegen Tjoba. Bejaardensocieteit. Naar we hebben vernomen zal de in onze gemeente overbekende bejaarden societeit volgende week dinsdag voor dit seizoen worden gesloten. Ook het afgelopen seizoen mocht de „soos" zich weer in een grote belangstelling ver heugen en, de beide pioniers van deze instelling, de heren Bart Kole en Ko Sonke, kunnen weer op een geslaagde en goed béstede winter terugzien. On voorziene omstandigheden voorbehou den, hoopt men in het najaar weer op dezelfde voet voort te gaan. De speciaalzaak voor Uw BRIL Postduivenvlucht. De postduivenvereniging „De Delta vliegers" alhier nam deel aan de vlucht uit Creil met de volgende uitslag: 1, 7 en 12 M. Jeremiasse; 2, 3 en 15 M. Pie- terse; 4 G. Felius; 6J. G. Felius; 5, 16 en 20 M. Nelisse; 8 Jac. Ridderhof; 9, 13 en 19 W. van Stel; 10, 14 en 18 Gebr. van Stel; 11 en 17 P. de Boe. Van onze adverteerders. Donderdagmorgen werd door burge meester C. N. F. van Sas de moderne zelfbedieningswinkel aan de Dorps straat geopend, die werd gebouwd in opdracht van dhr. H. de Rijcke, door aannemer J. M. Hoogesteger. Dhr. De Rijcke is vanaf 1952 op Wemeldinge gevestigd. Veel is in die tijd in zijn be drijf veranderd, n.l. nieuwe moderne ma chines in de banketbakkerij en nu een moderne zelfbedieningswinkel met een bodemoppervlakte van 482 m. Bij de opening wérd het woord gevoerd door burgemeester C. N. F. van Sas. Hierna sprak dhr. P. J. van Strien als ver tegenwoordiger van de Fa. van Strien Koning uit Temeuzen, groothandel van de N.G.V., waar genoemde winkel bij is aangesloten. Dhr. De Rijcke is een van de 1300 N.G.V.-winkeliers in Nederland. Dhr. De Rijcke sprak dank woorden tot B. en W., tot aannemers en onderaannemers en leveranciers. We meldinge is weer een moderne en fraaie winkel van kruidenierswaren en brood en banket rijker. Vanaf deze plaats wensen wij dhr. en rhevr. De Rijcke goede zaken toe. De schilderswerkzaam heden werden uitgevoerd door J. Bent- schap Knook, elektrische installatie met verlichting M. J. Geluk en winkelbetim mering C. Louwerse, allen te Wemel dinge. Nieuwe aanwinst voor „De Bevelanden Maandagavond introduceerde de auto- en motorrijschool' „De Bevelanden" voor een klein gezelschap in „De Landbouw te Goes hun nieuwste lesmateriaal voor het geven van de verkeerstheorie. Een ieder die reeds rij-examen heeft gedaan zal wel weten dat het theoretische ge deelte, dat men uit het welbekende blauwe boekje mocht leren, tevens het droogste en vervelendste was van het hele rijvaardigheidsexamen. Om dit nu radikaal te verbeteren, zijn de gezamen lijke rij-instrukteurs in Noord- en Zuid- Beveland, werkende onder de naam „De Bevelanden" iets aan het uitdokteren geweest, zodat die droge kost nu is om gezet in een zeer leerzame en prettige avond, waar men met genoegen deze theorie opgediend krijgt. In het eerste gedeelte van deze avond kregen we eerst verschillende kleurendia's te zien hoe het moest, waarom het zo moest en wat de gevolgen konden zijn als men zich daar niet aan hield. Een bandrecorder zorgde voor achtergrondmuziek en te vens voor het gesproken woord. Na de pauze werd een speciaal voor dit doel opgenomen film vertoond. Ook hierin laten de instrukteurs duidelijk naar vo ren komen het hoe en waarom van ver schillende wettelijke bepalingen. Som mige scènes zijn met een bijzonder raf finement in elkaar gezet, zodanig, dat men niet kan zien of het werkelijkheid geweest is of dat het zo volgens het draaiboek moest. We zien in deze film dhrn. Jan de Kunder en Adri Bauer verschillende malen met hun lesmateri aal optreden. Dat deze avond ook vóór diegenen, die reeds een rijbewijs hebben een zeer leerzame avond is, waar ze werkelijk wel wat opsteken, behoeft geen betoog. Al met al kunnen we „De Bevelanden" met deze nieuwe aanwinst veel succes toewensén. Marechaussee in nieuwe uniformen. Ter gelegenheid van het feit, dat de Brigade Koninklijke Marechaussee te Hansweert weer de dienst gaat ver richten in de traditionele donkere uni formen werd dinsdagmorgen het per soneel van de brigade door de comman dant van het district Terneuzen, majoor E. N. Spronk voorgesteld aan burge meester A. Schipper. Daarna toonde de brigadecommandant Adj. O.O. J. M. Meeuwsen de burgemeester het korte lings van binnen verbouwde en geheel geschilderde brigadegebouw. Tenslotte had een gezellig samenzijn plaats in de zitkamer van het gebouw met het per soneel van de brigade. Tijdens dat sa menzijn werd de burgemeester door de majoor Spronk ingelicht over de dienst van de Brigade Hansweert. De burge meester feliciteerde het personeel dei- brigade met het in gebruik nemen van de nieuwe uniformen en met het fraaie brigadegebouw. Hij zeide het op prijs te stellen, dat in zijn gemeente een brigade van het wapen der Kon. Marechaussee is gevestigd. Serenade en receptie. Op initiatief van de gem. zangver. „Crescendo" had, in verband met de zes tigste verjaardag van haar dirigent, dhr. Adr. B. Holster, zaterdag in hotel „Korenbeurs" een receptie plaats met vooraf een serenade. Te kwart voor 8 s avonds verzamelden zich voor de Ko renbeurs: de Kon. Harmonie E.M.M., het muziekgezelschap „Concordia" uit Krabbendijke, het jeugdkoor „Jong Crescendo", de gem. zangver. „Crescen do" en het bestuur met leden van het strijkorkest Apollo", alle uit Kruinin- gen, waarvan dhr. Holster dirigent is, voor het brengen van een serenade. Vro lijk klonken de tonen der muziekgezel schappen, waarna -de ijle kinderstem metjes een speciaal voor dit doel op tekst gezet lied ten beste gaven en de gem. zangver. Crescendo de zangers mars ten gehore bracht. Gezien het gu re weer werd deze serenade zo spoedig mogelijk besloten en nam de receptie in de feestelijk met bloemen versierde bo venzaal van de Korenbeurs een aan vang. Alle aanwezigen feliciteerden dhr. Holster persoonlijk met deze dag. Na mens de diverse verenigingen werd aan mevr. Holster een prachtige bloemen mand aangeboden door vier als kabou ter verklede zangertjes, terwijl dhr. J. M. C. van der Peyl als voorzitter van het strijkorkest Apollo namens de reeds genoemde korpsen en koren, dhr. Hol ster een luxe uitgevoerd scheerapparaat aanbood. Nog geruime tijd bleef men gezellig bijeen, waarna dhr. Holster ge roerd door de vele felicitaties en cadeaus allen zeer hartelijk dankte voor de wij ze waarop men er in is geslaagd om, zonder dat hij er iets van vermoedde, deze dag voor hem en z'n vrouw tot een onvergetelijke te maken. Ongeval. Zondagmiddag omstreeks half vier is het ongeveer 7-jarige zoontje van dhr. A. M. Krajenbrink te Hansweert bij het spelen komen te vallen. Het ventje was samen met een vriendje op zijn fietsje naar de Veerhaven alhier gereden. Daar werd een gevaarlijk spelletje gespeeld door van de kruin van de dijk naar be neden te rijden. Het fietsje moet waar schijnlijk zijn gebroken, waarbij het ventje viel en inwendige kneuzingen opliep. Dr. Allewijn achtte overbrenging naar het ziekenhuis St. Joanna te Goes noodzakelijk. Buurtvereniging op reis. p Vrijdag ging de buurtvereniging „De Nijverheid" op reis. Onder leiding van dhr. P. A. Kakebeeke, werd allereerst een bezoek gebracht aan Schiphol. Ver volgens bracht men enige uren door in de Keukenhof te Lisse. Na in Leiden gedineerd te hebben, werd 's avonds nog een bezoek gebracht aan de Schevening- se Pier. Zowel het mooie weer als de prachtige reisbus van de A.M.Z. hebben er toe meegewerkt om de organisatie van deze reis uitstekend te doen slagen. Een bijzondere verrassing werd nog be reid door slager W. van Velzen, die er voor had gezorgd dat bij zijn vader te Voorhout voor alle reisjf|noten een eind je worst gereed lag. Een tractatie, die zeer op prijs werd gesteld en dan ook met gejuich werd ontvangen. Aan het slot werd door dhr. Salverda een woord vap dank gebracht aan dhr. Kakebee ke voor het vele werk dat hij steeds voor buurt en reisvereniging doet. Wedvlucht. Met 139 duiven werd door de P.V. „De Vrijheidsduif" alhier deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Creil. De uit slag hiervan was als volgt: 1 en 14 A. Boone; 2, 3, 22 en 31 M. J. Kole; 4 en 20 C. van Koeveringe; 5, 18, 21 en 32 H. C. Poleij6 en 9 H. Dek; 7 en 27 Joh. Meijer; 8 K. Tjarks; 10 en 27 M. Eckhardt; 11 en 34 Steenpoorte-Buijze; 12 en 17 M. Stroosnijder; 13 en 28 J. Stroosnijder; 15 C. C. van Paasschen; 16 J. van Iwaarden; 19, 29 en 33 J. Krombeen; 23, 30 en 35 M. Blok; 25 G. de Bruine; 26 A. Neve. Zuiders temmen. Het is bekend, dat de gem. zangver eniging „Zuiderstemmen" reeds enige tijd met een groot gebrek aan zangers te kampen heeft. Pogingen om wat meer heren aan te trekken in de loop van het jaar liepen op niets uit. Omdat enige heren de zomermaanden niet of moeilijk kunnen, zal „Zuiderstemmen" tot augus tus een gedwongen rustperiode houden. De repetities van het kinderkoor „Schel- dezangertjes" gaan normaal door. Korfbal. Beide twaalftallen van de korfbal vereniging „Zeelandia" hebben zaterdag verloren. Het eerste verloor thuis van het sterkere „Togo" I uit Goes met 41. Voor rust hadden de onzen de sterke wind tegen en een sterk Togo- offensief werd wel verwacht. Toch was het „Zeelandia" die het eerst scoorde en al in de eerste minuut. Met rust had „Togo" reeds een 31 voorsprong. Het tweede twaalftal verloor in 's-Heer Hendrikskinderen van „Tjoba" III met 3—0. Voetbal. Wederom zal er zondagmiddag ge voetbald worden op het sportterrein. De douane-agenten, die onlangs de douane beambten versloegen, zullen nu in het veld treden tegen de Hansweertse par levinkers. Dat het weer een interessan te wedstrijd zal worden, staat wel vast. Het is te hopen dat velen zullen komen kijken, daar de opbrengst bestemd is voor de ouden van dagen. Sehadevaring. Zaterdagmorgen heeft er in de bui tenhaven een sehadevaring plaats ge had. Het Belgische sleepschip „Van Lerius", geladen met fosfaat van Ant werpen naar Ludwigshaven, kwam by het afmeren wal;; hardhandig met een paal in aanraking, welke hierdoor flink beschadigd werd. Het sleepschip werd gesleept samen met het Franse sleep schip „Marechal Foch", door de Franse sleepboot „Alsacien". Opbrengst collecte. De opbrengst van de collecte t.b.v. „Simavi" bedroeg alhier 107,92. Verkoopavond. Op 22 februari hield de vrouwengroep „Draagt Elkanders Lasten" weer haar traditionele verkoopavond. Dat de da mes erg kooplustig waren, getuigt de opbrengst: 178,65. Enige restanten kwamen op 10 mei aan de beurt, welke nog 62,49 opbrachten. Het totaal bedrag 241,14) komt ten bate van de kerk. Bekerwedstrijd. Rillandia II trok zaterdag voor de bekerwedstrijden naar Kapelle. De wed strijd eindigde met gelijk spel, 22. Opbrengst collecte. De in deze gemeente gehouden col lecte ten bate van de samenwerkende kinderorganisaties (Sakor) heeft op gebracht 121,25. Seriewedstrijden. Op Hemelvaartsdag zullen alhier voetbal-seriewedstrijden worden gehou den. Het programma vermeldt de vol gende clubs: Rilland, R.K.F.C. Hoogér- heide, Krabbendijke, Dosko Bergen op Zoom. Xentoons telling. Zaterdag heeft burgemeester J. C. W. Jobse in het dorpshuis een tentoon stelling geopend van schilderijen en te keningen van het Rillandse echtpaar Thijssen. De burgemeester sprak de hoop uit, dat in de toekomst meer van deze culturele gebeurtenissen in het dorpshuis zullen plaats hebben. De ten toonstelling kan ook nog worden be zocht op a.s. zaterdag. Voetbal. Vorige week werd een voetbalmatch gespeeld tussen Rillandse ambtenaren en de Luchtmacht. De wedstrijd werd opgeluisterd door de muziekvereniging „Rillandia". De match eindigde in een gelijk spel, 44. Vergadering Plattelandsvrouwen. De vereniging van Plattelandsvrou wen vergaderde dezer dagen onder lei ding van mevr. Kamps. Als spreekster was aanwezig mevr. Huisman-Griep, die een boekbespreking hield over mevr. Roosevelt. Duivensport. Zaterdag hield de postduivenvereni ging een wedvlucht uit Bohain. De uit slag was: 1 C. de Bruine; 2 en 14 J. B. Polderman; 3, 12 en 15 S. J. Prevo; 4, 6 en 7 M. Sentse; 5, 9, 10 en 13 C. Coremans; 8 Jac. van Stel; 11 J. Alme- kinders. Met pensioen. De wijkzuster J. L. Vos, zal binnen kort onze gemeente verlaten, in verband met de pensioengerechtigde leeftijd. Kandidatuur niet aanvaard. Door dhr. M. P. Poleij, die als kan didaat voorkomt op de lijst van de P.C. N.W. is aan de voorzitter van het cen traal stembureau meegedeeld, dat hij geen deel meer uitmaakt van deze po litieke groepering en geen lidmaat schap van de gemeenteraad wenst te aanvaarden. Auto's tegen elkaar. Op de Rijksweg bij wachtpost 19 is dinsdagmorgen een auto bestuurd door J. G. K. uit Den Haag op een vóór hem rijdende auto, bestuurd door J. W. uit Rotterdam, gereden. Het ongeval ge beurde tijdens een inhaalmanoeuvre. Beide auto's kwamen uit de richting Bergen op Zoom. De Haagse bestuurder wilde de Rotterdammer voorbijrijden, doch toen kwam een tegenligger in de weg, zodat de inhaler niet meer kon passeren en tegen de Rotterdamse wa gen terecht kwam. Beide auto's hadden veel schade; de bestuurders bekwamen geen letsel. Pech gehad. Zaterdagmorgen hadden twee Belgi sche sportvissers op de Schelde een on aangenaam geval. Het motortje van hun vaartuig viel uit, zodat ze op de slikken van Bath terecht kwamen. Toen ze aan de wal het motortje hadden gerepa reerd, bleek dat hun vaartuigje door de vloed was meegenomen. Pas des avonds gelukte het hen met behulp van enkele inwoners van Bath, het vaartuigje ten koste van een nat pak te bergen. Van de Visvangst kwam niets meer terecht. Per auto zijn ze huiswaarts 'gekeerd. Boten losgeslagen. Tijdens hoogwater van zaterdagmid dag zijn twee vissersboten van de pier te Bath losgeslagen. Eén van de schepen kwam op de dijkglooiing terecht, waar door schade aan de schroef ontstond. Ook aan de glooiing werd schade toe gebracht. Het andere vaartuig kwam bij laag water in de afwateringsgeul te recht. De inmiddels gewaarschuwde schippers, afkomstig uit Moerdijk, wis ten zondagnacht hun schepen goed te leggen. Iedere Een bril van topklasse Een creatie »- vol gratie Kwaliteitsbrillen Ook voor betere ZONNEBRILLEN, Polaroid KAPELLE (Z.-B TELEFOON (01102) 223 Sakor collecte. De collecte ten bate van de Samen werkende Kinderorganisatie's welke za terdag in onze gemeente werd gehou den, bracht op 76,26. Deze collecte werd verzorg4 door de jongensclub „Emanuël". Voetbal. Waarde II speelde zaterdag zijn eer ste nederlaagwedstrijd tegen Wemel dinge H. Het werd voor Waarde inder daad een nederlaag. Wemeldinge wist 7 maal te scoren tegen Waarde slechts éénmaal. Het was wel windkracht 9, maar dat was voor beiden gelijk, dus daar ligt het zeker niet aan. Voetbal. De tweede bekerwedstrijd heeft voor Kapelle zaterdagmiddag tegen Rillandia II niet het resultaat opgeleverd dat het had kunnen zijn. Met een 22 gelijk spel moest het eerste klasse spelende Kapelle genoegen nemen. Een drukkend slotoffensief kon geen verandering meer in de stand brengen. Voor de rust had Rillandia door Klappe een 01 voor sprong genomen. De tweede helft was nog geen zes minuten oud toen Kodde de gelijkmaker aantekende. Enkele mi nuten later nam Rillandia weer een voorsprong. Maar weer was het Kodde die na een half uur spelen de balans in evenwicht bracht. Rillandia werd in het laatste kwartier wel met de rug tegen de muur gedrukt, maar de ploeg wist het gordijn gesloten te houden. Hengelvvedstrijd. Zaterdag hield de hengelsportvereni ging „De Kapelse Kanaalvissers" haar tweede bekerwedstrijd in de Wester- schelde. Ondanks het gure weer werd hieraan door 62 leden deelgenomen. De vis wilde echter niet bijten. De uitslag is: 1. C. Burger, 390 pnt.2. J. P. Le- poeter, 295 pnt.; 3. M. Zuidweg, 210 pnt.; 4. L. Geene, 160 pnt.; 5. J. Bent- schap-Knook, 95 pnt.; 6. C. Zuidweg, 80 pnt.; 7. P. J. Lepoeter, 70 pnt. Botsing. Op de rijksweg onder Schore, waar herstelwerkzaamheden worden uitge voerd, had zaterdagmorgen een botsing plaats tussen een personenauto, be stuurd door P. T. uit Goes en een melk- auto met aanhangwagen van de firma P. uit Sluiskil. Dhr. T., die in de rich ting Kruiningen reed, was juist de stopstreep gepasseerd toen het ver keerslicht dat er tijdelijk voor de her stelwerkzaamheden aan de weg is ge plaatst van geel op rood sprong. T. remde plotseling krachtig, met het ge volg dat de achter hem rijdende melk- auto op zijn auto botste. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Bei de voertuigen werden beschadigd. Verkoping. In hotel „De Zwaan" werd door no taris J. C. Kram ten verzoeke van de erven mej. M. Verhulst publiek ver kocht het woonhuis aan het Havendijk je 2. Hoogste inschrijver was dhr. Th. de Klerk te 's-Gravenpolder voor 666 gulden. Vcor ditzelfde bedrag werd ko per dhr. C. Paauwe te Biezelinge. Franse gevallenen van 1940 herdacht. Op het centrale militaire kerkhof zijn zaterdagmorgen de uit de meidagen van 1940 in ons land gesneuvelde Franse militairen herdacht. Ondanks het koude weer was de belangstelling groot. On der de hoogste gasten bevonden zich de Franse ambassadeur in ons land, graaf De Crouy-Chandel en de Com missaris der Koningin in de provincie Zeeland, Jhr. Mr. A. F. C. de Casem- broot, alsmede vertegenwoordigers van het comité „Le Souvenir Frangais", oud-strijdersorganisaties, het Neder landse Oorlogsgravencomité en nabe staanden. Medewerking aan de herden king werd ook dit jaar verleend door de Amsterdamse Politiekapel onder lei ding van dhr. Joh. 'K. Pinkse. Na korte toespraken door burgemeester H. G. van Suijlekom en pasteur M. Jospin als president van het comité „Le Souvenir Frangaiswerden door de diverse auto riteiten zeventien kransen gelegd. Na het blazen van „Sonniere aux morts" en diet ten gehore brengen van beide volksliederen, begaf het gezelschap zich naar het gemeentehuis, waar door de autoriteiten een défilé werd afgenomen van de Amsterdamse Politiekapel en erewachtsdetachementen van de vrijwil lige Amsterdamse politie. Druk bezochte toogdag Herv. vrouwen. Ruim elfhonderd leden van de Her vormde Vrouwengroepen van het C.J. V.F. in Zeeland waren donderdag naar Kapelle getogen om de jaarlijkse toog dag, die in de veilinggebouwen werd gehouden, bij te wonen. Na een liturgi sche opining, waaraan medewerking verleenden de dames M. Metselaar- Coolsma en A. v. d. Graaff-Vermaire, hield de presidente, mevr. A. Jebbink- Pa&p uit Kapelle een korte toespraak. Haar onderwerp was „Stilte". Vervol gens hield Prof. Dr. I. C. van Houte uit Zeist een lezing over het onderwerp „Het veranderende gezins- en familie leven". Het middagprogramma had een vrolijk en een gevarieerd karakter. On der meer traden daarift op het accor deonorkest „Dansende vingers" uit Goes en de balletgroep Soesman uit Domburg. Ook was er samenzang onder leiding van mevr. E. Stern-Dooyeweerdt uit Sas van Gent. Al met al was het een geslaagde toogdag.

Scheldebode | 1962 | | pagina 2